Nuotrauka Nuotrauka

Video informacijos rengimo projektas

Pokalbiai apie kanapes, jų gydomąsias savybes, įvairius panaudojimo būdus pramonėje bei rekreaciniais tikslais, kanapes liečiančius įstatymus, kanapių dekriminalizavimą bei legalizavimą ir reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje.
rude bwoy
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 261
Užsiregistravo: 2003-11-14, 16:24
Reputacija: 0

Standartinė rude bwoy »

smagu kad kažkas daroma, bet vertimo kokybė apgailėtina. būtų mano valia - kiekvieną lietuvį, kuris nesugeba teisingai parašyt žodžio 'jei' siųsčiau į sugriežtinto režimo mokymo įstaigą. GĖDA.
Manvydas
Guru
Guru
Pranešimai: 1163
Užsiregistravo: 2008-05-28, 16:58
Reputacija: 0

Standartinė Manvydas »

rude bwoy rašė:smagu kad kažkas daroma, bet vertimo kokybė apgailėtina. būtų mano valia - kiekvieną lietuvį, kuris nesugeba teisingai parašyt žodžio 'jei' siųsčiau į sugriežtinto režimo mokymo įstaigą. GĖDA.
Siūsk.Bet matyt esi per didelis tinginys.Buvo SAKYTA padėkit išverst tekstą.Padėjo tik keli,turi priekaištų?Ištaisyk tekstą be klaidų ir duok,aš pakeisiu.
Eilinio Lietuvio mentalitetas,prisipist iš oro.Svarbiausia ateit po laiko,ir kelt priekaištus dėl klaidų,kai tuo tarpu gali prisidėt,kad JŲ nebūtų...
Vieną klaidą pamatei,ir kas?
Pasiimk tekstą : "Aš - Džonas Morganas, dabar esu pensininkas, buvęs farmakologijos profesorius New York medicinos mokykloje. 28 metus mokiau medicinos studentus blogų ir gerų dalykų, kuriuos sukelia narkotikai. Bet per daugybę šių metų aš buvau labai susidomėjęs farmakologija, toksikologija bei marihuanos reguliavimu/reglamentavimu. 1997 metais su savo kolega Lynn Zimmer, ji buvo pagrindinė autorė, mes išleidome knygą pavadinimu "Marijuana myths, marijuana facts", kuri išleista 40,000 tūkst. tiražu USA ir ji vis dar skaitoma, nors ir yra beveik 10 metų senumo. Mes įdėjome visas pastangas į šią knygą, kalbėdami apie aktualiausius teiginius/nuomones apie marihuaną. Ir knyga buvo pavadinta "Marijuana myths, marijuana facts", ir ką mes bandėme padaryti, tai paimti argumentus, kurie dažniausiai lyginami žmonių, kurie už legalizavimą, reglamentavimą ir marihuanos reformą. Turime skyrių "Vartai į kitus narkotikus", "Plaučių žala", "žala bet kam, kas susiję su nėštumu" , " žala imuninei sistemai" ir t.t. Mano nuomone, apie ją truputį pašnekėsiu, nors mano pagrindinė mintis yra pasakyti kai ką kitą : tai, kad marihuana - narkotikas su tam tikrais pavojais, būtų keista, jei tai būtų narkotikas be pavojų, nes aš tokių nežinau. Bet, iš visų psichoaktyvių narkotikų, kuriuos žmonės bandė, marihuana yra saugiausia, tačiau tai nereiškia, kad pavartojus galima tikėtis, kad funkcionuosi taip pat, kaip būdamas neapsvaigęs. Kaip Lynn visad sakydavo : "žmonės, pavartoję marihuanos, neturėtų sėst už vairo, prižiūrėti vaikų ar pasirašinėti vedybinių sutarčių". Taigi mes tikime, kad šis narkotikas yra daugiausia saugus ir kai aš debatuose ar diskusijoje šneku su žmonėm, visada išlenda smulkūs faktai : "Juk tu tikrai nežinai ar marihuana nesukelia vėžio, nors ir nėra jokių medicininių įrodymu jog ji sukelia." Taip pat joks kriterijus neįrodo, jog marihuana yra vartai į kitus narkotikus, bet žmonės visada sako : " bet aš žinau žmogų, kurio gyvenimas buvo geras, iki tol kol 14m pradėjo rūkyti marihuaną ir baigė kaip heroino vartotojas." Aš padariau išvadą, kai tema marihuanos toksiškumas, aš sakau, kad netikiu jog marihuana sukelia vėžį, plaučių ligas ir nemanau, kad ji bent kiek pavojinga tiek, kiek tabako rūkymas ar "bulių kautynės (mašinos)", nes marihuanos rūkytojai pavartoję sulėtėja ir nevairuoja taip blogai. Yra daugybė argumentų už, bet štai išvada : Jei rytoj kažkas publikuos dokumentus, kurie rodo, jog aš ir Lynn klydome, kad marihuana yra daug kartų kenksmingesnis narkotikas, kad retkarčiais sukelia vėžį, kad vaikai bėga iš pamokų, kad ji pažeidžia imuninę sistemą, jeigu aš rytoj būsiu įtikintas, kad tai yra tiesa, o ne tai ką aš sakiau 28 metus, tada aš pasakysiu 2 dalykus : pirma, aš labai atsiprašau, kad klaidingai aiškinau mokslą šitiek metų ir to nesupratau. O antras dalykas, kad tai dar geresnė priežastis legalizuoti marihuaną, nei anksčiau. Kitaip sakant, aš - stiprus advokatas legalizuojant tiek marihuaną, tiek kitus narkotikus. Ne dėl to, kad jie saugūs, bet dėl to, kad jie pavojingi. Mes skiriame labai daug dėmesio marihuanai dėl jos minimalių pavojų, bet jai ji taip pat pavojinga, tai dar geriau būtų kontroliuojama reglamentavimo sistema, kurioje galėtų susikurti mažmeninė prekyba. Sistema, kurioje panaikinamas nusikalstamumas. Taigi aš nenoriu legalizuot marihuanos dėl to, kad ji saugi, aš noriu legalizuot ją dėl to, kad ji pavojinga."
-----------------------------------------------------------------------
Surask klaidas,pasakyk kas vertime blogai,ir duok ištaisytą vertimą.Jei to nepadarysi,nebekelk priekaištų.
Sėkmės. :)
Apvalus
Guru
Guru
Pranešimai: 1039
Užsiregistravo: 2007-12-02, 11:03
Reputacija: 0

Standartinė Apvalus »

Jai verstum pagal lietuviškas taisykles, jau gautusi nebe tas ką jis šneka. Todėl išversta pažodžiui.
Neremkim narkotikų prekeivių
http://icmag.com/ic
Manvydas
Guru
Guru
Pranešimai: 1163
Užsiregistravo: 2008-05-28, 16:58
Reputacija: 0

Standartinė Manvydas »

Va tame ir kampas,sunku uždėt titrus būtų.Nes nesu ten koks filmų kūrėjąs,ar pan. ir nemanau,kad kas iš mūsų tuo yra.Tad manau,maži žingsneliai ir iki didelio darbo ateitume - tik reik netyngėt,paieškokit video kuriuos būtų verta verst ir dėt titrus,ar netgi įgarsint (galima pabandyt.) ir meskit čia,bendrom pastangom išversim.Ir bus ką publikuot pačiame puslapyje.Reik dėt info ir tada gerai bus. :) Kad ir nedaug (o išpopuliarint nemanau,kad sunku baisiai) matys,tai skaitys.Bet vis šis tas video jau 60+ matė,gera pradžia puse darbo.O pilt pamazgas į tą patį šulinį kuriame pats sėdi.Nu bl* nežinau...
Sigma
Guru
Guru
Pranešimai: 2205
Užsiregistravo: 2004-07-07, 11:19
Reputacija: 6

Standartinė Sigma »

Nereik pyktis. Davė pastabą apie klaidas, o iš klaidų mokomės. Kitą kart bus dar geriau. Tik reik nesustot ir dėt pastangas padaryti kuo geriau. Ne tik gramatiškai, bet ir turiniu. O stovėdamas vietoje net ir vanduo pasmirsta. Viskas gerai gi ;)
BOB - Bombs Over Bagdad!
RAD
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 50
Užsiregistravo: 2009-05-03, 16:03
Reputacija: 0

Standartinė RAD »

Manvydas rašė:Taigi aš nenoriu legalizuot marihuanos dėl to, kad ji saugi, aš noriu legalizuot ją dėl to, kad ji pavojinga.
"pavojinga" nereik pradėt nuo žmonių gąsdinimo
RAD
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 50
Užsiregistravo: 2009-05-03, 16:03
Reputacija: 0

Standartinė RAD »

http://www.youtube.com/watch?v=DNDZg4BCy2w&NR=1
The goverment, they don't want you to use your drugs, they want you to use their drugs....
Aspirin is perfectly legal, but if you take 13 of those motherfuckers, it'll be your last headache...
Who are the funders, main funders, source of funding for the partnership of Drug Free America – of all things - funders are the tobaco industry and the alcohol industry...
:D
Bus legalus youtube kanalas?
Manvydas
Guru
Guru
Pranešimai: 1163
Užsiregistravo: 2008-05-28, 16:58
Reputacija: 0

Standartinė Manvydas »

Matau,kad nelabai kam reik šito.
Gal galit pabandyt nors paieškoti video,kuriame būtų šnekama iš tikro apie pačia marihuaną,o ne propagandos dozės?
Bandysiu ir pats paieškoti.Galėtume išverst vėl,į youtube įdėčiau.
BongMachine
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 142
Užsiregistravo: 2008-01-18, 13:42
Reputacija: 0

Standartinė BongMachine »

Stambus youtube kanalas propoguojantis marihuanos legalizavima : http://www.youtube.com/user/MPPstaff
wwwwww
RAD
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 50
Užsiregistravo: 2009-05-03, 16:03
Reputacija: 0

Standartinė RAD »

Manvydas rašė:Matau,kad nelabai kam reik šito.
Gal galit pabandyt nors paieškoti video,kuriame būtų šnekama iš tikro apie pačia marihuaną,o ne propagandos dozės?
Bandysiu ir pats paieškoti.Galėtume išverst vėl,į youtube įdėčiau.
Propaganda jau senai yra LT nacionalinis patiekalas. Negi pradėsi dabar tautiečius ant dietos sodinti.
Nice kanalas, geriau net ieškoti nebereikia. Tik kaip sulietuvinti tą reikalą, kad tautiečiai geriau valgytų...
Apvalus
Guru
Guru
Pranešimai: 1039
Užsiregistravo: 2007-12-02, 11:03
Reputacija: 0

Standartinė Apvalus »

Paprastai.... Kas moka anlgų, prisidėt galėtų. Bendrom jėgom išsiversim, aišku pirma visi sutikimai, kad galma ir t.t.
Neremkim narkotikų prekeivių
http://icmag.com/ic
Manvydas
Guru
Guru
Pranešimai: 1163
Užsiregistravo: 2008-05-28, 16:58
Reputacija: 0

Standartinė Manvydas »

(DELETE)
Paskutinį kartą redagavo Manvydas 2009-06-16, 18:11. Iš viso redaguota 1 kartą.
Manvydas
Guru
Guru
Pranešimai: 1163
Užsiregistravo: 2008-05-28, 16:58
Reputacija: 0

Standartinė Manvydas »

Apvalus rašė:Paprastai.... Kas moka anlgų, prisidėt galėtų. Bendrom jėgom išsiversim, aišku pirma visi sutikimai, kad galma ir t.t.
Apvalus,tavo anglų žinios geros?
Galėtum,gražiai tvarkingai angliškai parašyt du trumpus tekstukus?
Vieną tam MPP kanalo įkūrėjui,ar leistų naudot nekomerciniams tikslams jų video ir verst į Lietuvių kalbą.Nu tipo mes legalizacijos šalininkai ir mum reik naudot ir pan.?Aš nusiūsčiau.
Ir antrą užklausą erowid.org irgi dėl vertimo jų straipsnių ir talpinimo čia.
Nes aš kai parašysiu,gali nesuprast. :D
Arba kas nors?
Ir čia numest,aš tam MPP staff parašyčiau.
O erowid Jūs parašykit.Nes aš rašiau,tai nežinia ar gerai parašiau. :D
RAD
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 50
Užsiregistravo: 2009-05-03, 16:03
Reputacija: 0

Standartinė RAD »

Abejoju, kad jie leis, amerikancai nublude su tais copyright'ais. Bet paklaust galima, [parasysiu jiem kanors. Pries tai reiktu nors kanala rezervuoti ir rasant nurodyt, kur bus keliama, kad viskas tvarkingai ir graziai, gal tada ir sutiks. O kanala kazkas is legalaus komandos turetu atidaryt.
Apvalus
Guru
Guru
Pranešimai: 1039
Užsiregistravo: 2007-12-02, 11:03
Reputacija: 0

Standartinė Apvalus »

Mano gramatikos žinios prastos (tences nesiseka tik). O kad logišką sakini be klaidų parašyt jie reikalingi. Tad jai neatsiras, kas moka parašyt laišką be priekaištų, tektų siūst mano keverzone :)
Neremkim narkotikų prekeivių
http://icmag.com/ic
RAD
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 50
Užsiregistravo: 2009-05-03, 16:03
Reputacija: 0

Standartinė RAD »

Neskubėkit siųsti bet ko. Geriau vėliau, bet tvarkingiau.
Tiek turėtu užtekti paklausimui:

to: info@mpp.org
from: rastamanXxx6969@gmail.com
subject: Question related to videos from Youtube channel

Hello MPP,
There are many interesting and important videos in your Youtube channel. We want viewers from Lithuania to understand all the subjects and facts shown. Can we upload some of your videos with subtitles in lithuanian language, or will it raise some copyright issues?

Legalization activist from Lithuania
Manvydas
Guru
Guru
Pranešimai: 1163
Užsiregistravo: 2008-05-28, 16:58
Reputacija: 0

Standartinė Manvydas »

Erowid.org parašykit ir paklauskit.Ar galima naudot kai kuriuos straipsnius vertimui ir publikavimui legalus.net puslapyje,aišku ne komerciniams tikslams.
Būtinai parašykit,ką atrašė. :)
RAD rašė:
Manvydas rašė:Taigi aš nenoriu legalizuot marihuanos dėl to, kad ji saugi, aš noriu legalizuot ją dėl to, kad ji pavojinga.
"pavojinga" nereik pradėt nuo žmonių gąsdinimo
Pamiršau pasakyt,nebūk eilinis žmogelis,kuris išsitraukia tik vieną sakinį iš viso konteksto.Nors žinau,kad tokių krūva atsiras ir sakys: Aha,sakiau,kad marihuana pavojinga.
Taip ji pavojinga,bet ji pavojinga minimaliai.Ir druska ir cukrus,ir kava ir daug šiam pasaulį pavojinga.Tik tereik suprast,kas norima pasakyt.
Spotless
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 547
Užsiregistravo: 2009-03-02, 22:38
Reputacija: 0

Standartinė Spotless »

Manvydas rašė:Erowid.org parašykit ir paklauskit.Ar galima naudot kai kuriuos straipsnius vertimui ir publikavimui legalus.net puslapyje,aišku ne komerciniams tikslams.
Būtinai parašykit,ką atrašė. :)
RAD rašė:
Manvydas rašė:Taigi aš nenoriu legalizuot marihuanos dėl to, kad ji saugi, aš noriu legalizuot ją dėl to, kad ji pavojinga.
"pavojinga" nereik pradėt nuo žmonių gąsdinimo
Pamiršau pasakyt,nebūk eilinis žmogelis,kuris išsitraukia tik vieną sakinį iš viso konteksto.Nors žinau,kad tokių krūva atsiras ir sakys: Aha,sakiau,kad marihuana pavojinga.
Taip ji pavojinga,bet ji pavojinga minimaliai.Ir druska ir cukrus,ir kava ir daug šiam pasaulį pavojinga.Tik tereik suprast,kas norima pasakyt.
Jei visi žmonės suprastų kas jiems sakoma tai senai problemų nebūtų likę.
RAD
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 50
Užsiregistravo: 2009-05-03, 16:03
Reputacija: 0

Standartinė RAD »

Manvydas rašė:,nebūk eilinis žmogelis,kuris išsitraukia tik vieną sakinį iš viso konteksto.
Čia gi ne man tas video skirtas, o eiliniam žmogeliui. Aš tai suprantu jau, kad marihuana nėra “pats pavojingiausias narkotikas”, o eilinis žmogelis nesupranta ir dauguma net nenori suprasti. Dar parodyk jiems tokių kalbančių mokslininkų, kurie patys gerai nežino ką nori pasakyt, tai rezultatas irgi bus nieko gero...
Manvydas
Guru
Guru
Pranešimai: 1163
Užsiregistravo: 2008-05-28, 16:58
Reputacija: 0

Standartinė Manvydas »

RAD rašė:
Manvydas rašė:,nebūk eilinis žmogelis,kuris išsitraukia tik vieną sakinį iš viso konteksto.
Čia gi ne man tas video skirtas, o eiliniam žmogeliui. Aš tai suprantu jau, kad marihuana nėra “pats pavojingiausias narkotikas”, o eilinis žmogelis nesupranta ir dauguma net nenori suprasti. Dar parodyk jiems tokių kalbančių mokslininkų, kurie patys gerai nežino ką nori pasakyt, tai rezultatas irgi bus nieko gero...
O gal tu moki geriau už jį pasakyt?
Kad jis viską normaliai pasakė.
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas