Nuotrauka Nuotrauka

Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Pokalbiai apie kanapes, jų gydomąsias savybes, įvairius panaudojimo būdus pramonėje bei rekreaciniais tikslais, kanapes liečiančius įstatymus, kanapių dekriminalizavimą bei legalizavimą ir reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje.
Anonymous

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė Anonymous »

Manvydas rašė:Kokio bieso Jūs čia tuos išvedžiojimus ne į temą darot?
Žmogus padarė pagarbos vertą darbą.
O čia išėjo diskusija, kas degraduos kas ne.
Kodėl ne į temą? Jūs ruošiatės legalizavimui, o aš tam prieštarauju. Nenumirsi gal, kad kitaip pasisuko diskusija.. Lygtais visiškas blevyzgas rašau..
KGBkid
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 261
Užsiregistravo: 2009-06-11, 10:10
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė KGBkid »

ganjaFAMA, gerbiu Tavo nuomonę. Paskutinis klausimas tik, ar realiai esi matęs, suitikęs (ar pažįsti tokių, kurie pažįsta) nuo MJ degradavusi žmogų? :)
Paskutinį kartą redagavo KGBkid 2010-01-24, 14:23. Iš viso redaguota 1 kartą.
Aš esu.
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė putejas »

Žmogus degraduoja bet kokiu atveju. Jūs degraduokit gerdami alkoholį, rūkydami tabaką, valgydami plasmasinį maistą, rėkaudami politikos tribūnose, o aš noriu degraduoti visapusiškai išnaudojant vieną augalą. Aš būsiu laimingas, pavalgęs ir apsirengęs. Na gerai, jums to nereikia, jūs netikit, jūsų negydo, jūs galit degraduoti jeigu parūkysit. Nerūkykit! Aš gi jums neliepiu. Aš tik sakau, nedrauskit, bet kontroliuokit - visi bus laimingi :)
tomastomas
Naujokas
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2009-12-01, 21:28
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė tomastomas »

Sveiki :)

Jei atidžiau perskaitytumėt mano parašytą straipsnį pastebėtumėt, jog jame daugiau kalbama ne apie legalizavimą, o apie bausmes už disponavimą kanape Lietuvoje bei jų panaikinimą. Manau būtent tai ir reikia pirmiausia akcentuoti, toks ir turėtų būti tikslas - natūralu, kad žmonės, girdėdami kanapės vardą visaip linksniuojamą kriminalų skiltyse žiniasklaidoje, jų pradeda bijoti.

Mano nuomone, garsus rėkimas "LEGALIZE IT", lyg iš krūmų išlindus, mūsų konservatyvioje visuomenėje padarytų daugiau žalos, negu naudos. Šiuo metu Lietuviai kanapę įsivaizduoja kaip sunkų narkotiką. Padėtį sunkina ir tolerancijos kitų atžvilgiu trūkumas mūsų visuomenėje, o visokie delfistai ar kiti žurnalistai-mėgėjai bemat tuo pasinaudotų - juk straipsnis "Narkomanai nori svaigintis legaliai" sulauktų daug daugiau paspaudimų, nei "Kanapių mėgėjai kviečia visuomenę draugiškai diskusijai". Tačiau ar galima kaltę dėl susidariusios situacijos versti lietuvių netolerancijai, žiniasklaidai ir t.t.? Galima, žinoma, viskas, bet taip nieko nepakeisim :)

Supraskite - jeigu mes iš visuomenės nesusilaukiame tokios reakcijos, kaip norėtume, vadinasi blogai su ja bendraujame - siunčiame ne tuos signalus. Reikia įsisamoninti, kad tai, ką mes vadiname realybe yra viso labo mūsų aplinkos interpretacija. Kiti žmonės interpretuoja ją savaip ir negalima jiems primetinėti savo vertybių, pasaulio modelio. Problemą reikia pateikti taip, kad ji atitiktų žmonių, kurių nuomonę šiuo klausimu norime pakeisti, aplinkos suvokimą, t.y. kad ši problema pradėtų egzistuoti ir JŲ pasaulyje.

Kuomet sakome LEGALIZE IT ar LEGALIZUOKIME KANAPĘ, žmones tai veikia neigiamai, kadangi jų pasaulyje Kanapė neegzistuoja (apie ją praktiškai nieko nežinoma). Egzistuoja tik sąvoka "Narkotikai" ir yra per daug veiksnių, "lipinančių" šią etiketę prie mūsų "mistiškosios" kanapės. Šie veiksniai:

1) kanapės teisinis statusas (nelegali) kitose šalyse (pas mus įsivaizduojama, jog ji legali tik Olandijoje, o apie panaudojimą medicinoje apskritai mažai kas girdėjęs).

2) bausmės už disponavimą kanapėmis Lietuvoje (jeigu baudžia, visi galvoja, jog ne be reikalo).

3) informacijos trūkumas (todėl viešoji nuomonė formuojama įvairiausių "pletkų" ar nekompetetingų pasisakymų).

ir taip toliau.

Vadinasi ką iš tikro męs sakome - LEGALIZUOKIME NARKOTIKĄ, LEGALIZUOKIME BLOGĮ, už kurį dabar baudžiama, legalizuokime tai, kas kitur nelegalu. Mūsų užduotis čia - neatitrūkstant nuo statistinio Lietuvio realybės, tos realybės ribas praplėsti tiek, kad į ją sutilptų dar ir kanapė - kad jų ir mūsų pasaulio suvokime ji įgautų panašų statusą (konkretesnį, negu "narkotiko").

Pateiksiu gal kiek keistą pavyzdį - jeigu dabar išgirstumėte šūkį - "ŠIKIME TUPĖDAMI, O NE SĖDĖDAMI!", ką apie jį pagalvotumėte?... (nagi, ką galvojat? :D) turbūt nieko gero. Juk męs įsivaizduojame unitazą kaip paminklą komfortui.

Tuo tarpu, jei tą daryti siūlantis žmogus kalbą pradėtų nuo to, jog visą vakarų pasaulį kamuoja tokios problemos kaip, tarkim, hemorojus ar apendicitas ir jis turi gerą šios problemos sprendimo būdą, mūsų požiūris į tą patį dalyką pasikeistų - mūsų gyvenime neegzistuoja tokia problema, kaip klausimas "šikt sėdint ar tupint". Tačiau egzistuoja hemorojus, apendicitas - o pasirodo, jog šalyse, kuriose nėra tokių "patogumų" kaip pas mus, tokios problemos praktiškai neegzistuoja - jų paprasčiausiai išvengiama tuštinantis natūralia žmogui poza, netrukdant normalioms organizmo funkcijoms. Galit pasiskaityti: http://www.toilet-related-ailments.com .

Žinoma, už tuštinimąsi tupint Lietuvoje nebaudžiama, tačiau tai tik pavyzdys, kaip į kažką galima žvelgti iš skirtingų pusių bei kaip pasitelkiant į pagalbą veiksnius, simbolius, kurie yra bendri visų diskusijos dalyvių realybėse (bausmės už kanapę, kanapės teisinis statusas, alkoholis, tabakas) supažindinti, leisti žmonėms apčiuopti ir kitus, jie dar nežinomus dalykus (kanapių vartojimo kultūra, kanapė medicinoje, kanapė kaip svaigalas, kova su sunkiais narkotikais). O turbūt sutiksite, jog apie bausmių naikinimą, o kažkada gal ir legalizavimą (nors tai tik finišo tiesioji, kurios kol kas nesimato - kol kas mes trypčiojam starte. Todėl ir kalbėkime apie jį) kalbėti galima tik su apsišvietusiais kanapės klausimu žmonėmis. O šviesti - mūsų užduotis :)

Taigi, ši tema ir yra būtent apie tai KAIP kalbėtis su visuomene, KĄ jiems sakyti.
Paskutinį kartą redagavo tomastomas 2010-01-24, 23:42. Iš viso redaguota 2 kartus(ų).
Anonymous

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė Anonymous »

putejas rašė:Žmogus degraduoja bet kokiu atveju. Jūs degraduokit gerdami alkoholį, rūkydami tabaką, valgydami plasmasinį maistą, rėkaudami politikos tribūnose, o aš noriu degraduoti visapusiškai išnaudojant vieną augalą. Aš būsiu laimingas, pavalgęs ir apsirengęs. Na gerai, jums to nereikia, jūs netikit, jūsų negydo, jūs galit degraduoti jeigu parūkysit. Nerūkykit! Aš gi jums neliepiu. Aš tik sakau, nedrauskit, bet kontroliuokit - visi bus laimingi :)
Na matau, diskusija beprasmiška. Kalbat tik apie save ir tai kažkokiais neapibrėžtumais. Nebekiškit to alkoholio ir kitų bėdų, kalbam apie kanapę dabar. Kontroliuokit, nesikeikit, nevokit, o iš tikrų taip nėra lengva viską padaryti ;] Dabar valstybė uždraudusi ganjos vartojimą, tu manai, kad situacija kontroliuojama? Vien šitas forumas ir rūkaliai visi sako ką kitą, va tau ir sugebėjimas kontroliuoti ;]]] Šaunu, kad pripažinai dėl degradacijos. Siūlau pasidaryti plakatą tokį " noriu degraduoti kitaip, legalizuokit". Suveiks ;]
tomastomas
Naujokas
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2009-12-01, 21:28
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė tomastomas »

ganjaFAMA rašė: Na matau, diskusija beprasmiška. Kalbat tik apie save ir tai kažkokiais neapibrėžtumais. Nebekiškit to alkoholio ir kitų bėdų, kalbam apie kanapę dabar. Kontroliuokit, nesikeikit, nevokit, o iš tikrų taip nėra lengva viską padaryti ;] Dabar valstybė uždraudusi ganjos vartojimą, tu manai, kad situacija kontroliuojama? Vien šitas forumas ir rūkaliai visi sako ką kitą, va tau ir sugebėjimas kontroliuoti ;]]] Šaunu, kad pripažinai dėl degradacijos. Siūlau pasidaryti plakatą tokį " noriu degraduoti kitaip, legalizuokit". Suveiks ;]
Labas, ganjaFAMA :)

Žinoma, kaip su alkoholiu taip ir su ganja - visur reikalingas saikas bei atsakomybė už savo veiksmus. Jauniems žmonėms, pastebėjau, kanapė kelia daugiau problemų nei vyresniems - apskritai vaikams, jaunimui mažiau būdingas savo veiksmų bei jų sukeltų pasekmių analizavimas - organizmas "užsiėmęs" kitais darbais - t.y. pritapimu prie tam tikrų socialinių grupių, kažkokio saugumo jausmo jose susikūrimas. Nežinau ar taip yra todėl, kad pas mus mokyklose (arba vaikų/jaunimo aplinkoje) apskritai apie žmogų kaip individą bei jo darbą su savimi, asmenybės tobulėjimą, saviugdą, taip pat toleranciją kitiems nekalbama ir toj aplinkoj viskas vyksta daug maž pagal džiunglių įstatymus (šaipykis iš jo, arba kiti šaipysis iš tavęs), o gal tai tiesiog "normalu"(!?). Tačiau tai su kanape neturi nieko bendra - jei ne kanapė, jie gers alkoholį. Jei ne alkoholį - uostys klijus, o kai baigsis klijai ir pritrūks pramogų - eis kitų mušt ir plėšt. Kaip ir padarė tavo minėtasis 16-metis. Ar ganja jį pastūmejo vogti? Ar ganją pakeitė jo vertybes ir sunaikino pagarbą žmogui? bet kol kas ne apie tai! :)

Natūralu, kad valstybė bejėgė prieš kanapių vartojimą Lietuvoje - esu įsitikinęs, jog jis nuolatos augs ir jaunimo tarpe kanapė daug kam pakeis alkoholį, tabaką (žinoma, nebent paaiškėtų kokių netikėtų faktų apie ją, bet lyg jau per daug laiko žmonės pučia ir gyvena sau kaip ir visi kiti). Tai - dar viena priežastis susimąstyti apie kanapę ir jos ateitį mūsų šalyje. Kur norime, kad mūsų vaikai užaugę pirktų svaigalus - pas nusikaltėlius remiančius marozėlius (žinoma ne visi tokie), kurie karts nuo karto dar ir primaišys ten kokio šūdo ar iš parduotuvės, galinčios pasiūlyti aukštos kokybės, saugesnį produktą, taip pat mokančios mokesčius valstybei. Kol Lietuviai turi tik vieną iš vieno pasirinkimo kur PIRKTI, tol ir renkasi juodają rinką. Kitaip tariant - vienintelis kelias kažkokiai kontrolei pasiekti yra legalizavimas ar dekriminalizavimas (daugiau žmonių augintų patys), aišku jei abu pritariam, kad valstybei skirti kiekvienam žmogui po kareivį priežiūrai būtų nepraktiška ir šiek tiek negražu :)

O tai, jog daug žmonių geria alkoholį ir vartoja tabaką nėra priežastis būti nusistačius prieš kanapę. Juk pats raginai nemaišyti alkoholio ir tabako su kanape. Įstatymai valstybėje turi būti objektyvus, o ne "ai čia gerai bus, tegu uždaro vieną kitą per metus, nenumirs", vienų sąskaita tenkinant kitų poreikius (kanapės vartotojų sąskaita - alkoholio gamintojų, pvz.). Kanapę draudžiantis įstatymas tuo pačiu yra ir alkoholį reklamuojantis (pateikiant jį kaip vienintelį saugų svaigalą). Taip pat galima diskutuoti ir apie kanapę kaip priemonę gydyti alkoholizmui. Bet čia vėlgi šuoliai per kosmosus ir pievas - manau ginčijamės ne apie tai, kas būtų visiems naudingiausia :)

Na visos tos kalbos apie legalizavimą iš mano pusės yra entuziastingos tik tiek, kiek jūs pateikiate, mano nuomone, klaidingų argumentų arba neteisingos logikos. Nenoriu veltis į diskusijas apie tai, nes tikrai gerbiu abiejų šalių nuomonę ir be rimtos diskusijos su pačia visuomene, kažkokių išvadų apie tai, kas būtų naudingiausia tiesiog negalim daryti. O diskusijai reikalingas šioks toks teorinis pagrindas, supratimas, galų gale priešingos pusės gerbimas. Nesu nei prieš nei už legalizavimą. Esu už NETEISINGŲ bausmių panaikinimą.

Ar sutinki, kad dabartinės bausmės, numatytos už disponavimą kanapėmis yra neteisingos? (vienam pasisekė - paleido, kitam gali nepasisekti). Ar sutinki, kad nelegalūs narkotikai turėtų būti klasifikuojami, jog kanapė turėtų būti atskirta nuo heroino?

Jei taip - mums pakeliui :)
Spotless
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 547
Užsiregistravo: 2009-03-02, 22:38
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė Spotless »

Manau pirma reikia kovoti dėl kanapės legalizavimo medicininiams tikslams, kaip tai daroma kituose užsienio šalyse.
calvinucci
Naujokas
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 2009-10-22, 20:54
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė calvinucci »

kalbejau su vienu jaunu bahuriuku..pasakoja kas dbr mokyklose vyksta kai klasese sedi apsipute mokiniai..kas ce sake kad kas rukytu tie rukytu ta zole o kitiem zoles ir neikistum. cia gryna nesamone.galiu pasakyti kad visi apskritai pradetu rukyt nes jausmas yra daug geresnis uz girtuma ar parukiusi tabako. todel seis sunkeis laikais visi griebtu sito linksmo gyvenimo. cigaretes alkoholis dabar dar zole. kaip idomu dauguma cia is musu ateityje pasitiktu is mokyklos gryzusius savo vaikus apsiputusius kiekviena diena. kodel mes rukom zole?? pasakysiu del to kad butu geras gyvenimas..apsipute gerai linksmai gyvenam.. as asmeniskai remiu zole kad ja rukyt kad inai yra geras dalykas yra. o kad legalizuot ja visur del sito as nezinau..ne taip kaip puse debilu kurie isikande ta kaseka puola irodinet kad nihuja nieko nebus blogo jeigu visis aplinkui prades ja rukyt..jei 10metu vaikai griebe cigaretes nuo zemiu tai nepasakokit tik kad neikis zoles jiem..visi rukys ja ir kad bus linksma nuo jos ir kad bus inai dvigubai pigesne uz cigaretes..
sambary stap my !!!
Anonymous

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė Anonymous »

Sutinku, ji turėtų būti atskirta nuo heroino. Bausmės taip pat neteisingos, bet kam jos neteisingos?;] Barygom. Pažįstamą su bongu pagavo rūkantį, 90~ lt gavo ir viskas. Aš vėl nenoriu labai plėstis, nes šita diskusija bus begalinė. Mano pagrindinis teiginys yra toks, aš nenoriu, kad dar viena blogybė prisijungtų prie alkoholio ir tabako. Dėl to šešiolikinio, tai taip, ganja tai jam padarė. Turėjo jis skolų barygoms, atsiskaitė, bet vėl pasiemė pardavinėjimui, prarūkė viską, o tada.. Tokio amžiaus jis, o skolos triženklės - keturženklės ;]] Kad ir koks tabakas ar alkoholis būtų žiaurus, bet dar nemačiau, kad jis paverstų žmogų į tokį beprotį. Nors gėrė ir rūkė jis iki pradedant rūkyti ganja. Tai kažką sako.. Ir ne jis vienas toks.. Jei būsi prie seimo, pasistenksiu ateiti, galėsim gyvai padiskutuoti.
rude bwoy
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 261
Užsiregistravo: 2003-11-14, 16:24
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė rude bwoy »

tomastomas rašė:Kur norime, kad mūsų vaikai užaugę pirktų svaigalus - pas nusikaltėlius remiančius marozėlius (žinoma ne visi tokie), kurie karts nuo karto dar ir primaišys ten kokio šūdo ar iš parduotuvės, galinčios pasiūlyti aukštos kokybės, saugesnį produktą, taip pat mokančios mokesčius valstybei.
Nežinau kaip tu, bet aš norėčiau kad mano vaikai nevartotų jokių svaigalų.
Sigma
Guru
Guru
Pranešimai: 2205
Užsiregistravo: 2004-07-07, 11:19
Reputacija: 6

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė Sigma »

calvinucci rašė:kalbejau su vienu jaunu bahuriuku..pasakoja kas dbr mokyklose vyksta kai klasese sedi apsipute mokiniai..kas čia sake kad kas rukytu tie rukytu ta zole o kitiem zoles ir neikistum. čia gryna nesamone.galiu pasakyti kad visi apskritai pradetu rukyt nes jausmas yra daug geresnis uz girtuma ar parukiusi tabako. todel seis sunkeis laikais visi griebtu sito linksmo gyvenimo. cigaretes alkoholis dabar dar zole. kaip idomu dauguma čia is musu ateityje pasitiktu is mokyklos gryzusius savo vaikus apsiputusius kiekviena diena. kodel mes rukom zole?? pasakysiu del to kad butu geras gyvenimas..apsipute gerai linksmai gyvenam.. as asmeniskai remiu zole kad ja rukyt kad inai yra geras dalykas yra. o kad legalizuot ja visur del sito as nezinau..ne taip kaip puse debilu kurie isikande ta kaseka puola irodinet kad nihuja nieko nebus blogo jeigu visis aplinkui prades ja rukyt..jei 10metu vaikai griebe cigaretes nuo zemiu tai nepasakokit tik kad neikis zoles jiem..visi rukys ja ir kad bus linksma nuo jos ir kad bus inai dvigubai pigesne uz cigaretes..
Galvom mąstom, o ne antinksčių liaukom. Medžiagų legalumas ar nelegalumas vaikų eksperimentams įtakos labai mažai daro. Taigi turėjom masines vaikų madas uostyt klijus, uostyt benziną. Visiškai legalios medžiagos. UK, kai marihuaną buvo pervedę į laisvesnę klasę, jų mokyklose ūgtelėjo ekstazi vartojimas, o ne žolės. Vaikams tai yra mados reikalas. O mados ateina ir praeina. Kodėl labai tyliai yra klausima "kodėl vaikai pradeda svaigintis"? Kodėl tuo keliu beveik nedirbama? Kodėl neieškoma pagrindinių vaikų svaiginimosi priežasčių? Visų pirma tai daug sunkesnis darbas, nei apšaukt kažką garsiai ir ištisai kaltint. O antra dėl vaikų klystkelių dažniausiai kalti būna jų augintojai. O savo kaltę pripažinti retas nori.
BOB - Bombs Over Bagdad!
Manvydas
Guru
Guru
Pranešimai: 1163
Užsiregistravo: 2008-05-28, 16:58
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė Manvydas »

rude bwoy rašė:
tomastomas rašė:Kur norime, kad mūsų vaikai užaugę pirktų svaigalus - pas nusikaltėlius remiančius marozėlius (žinoma ne visi tokie), kurie karts nuo karto dar ir primaišys ten kokio šūdo ar iš parduotuvės, galinčios pasiūlyti aukštos kokybės, saugesnį produktą, taip pat mokančios mokesčius valstybei.
Nežinau kaip tu, bet aš norėčiau kad mano vaikai nevartotų jokių svaigalų.
Norėti yra viena, realybė yra kita. :) Na taip aš ir norėčiau, kad iki 18 metų jokių svaigalų, o paskui lai protingai elgiasi.
Anonymous

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė Anonymous »

Sigma rašė:
calvinucci rašė:kalbejau su vienu jaunu bahuriuku..pasakoja kas dbr mokyklose vyksta kai klasese sedi apsipute mokiniai..kas čia sake kad kas rukytu tie rukytu ta zole o kitiem zoles ir neikistum. čia gryna nesamone.galiu pasakyti kad visi apskritai pradetu rukyt nes jausmas yra daug geresnis uz girtuma ar parukiusi tabako. todel seis sunkeis laikais visi griebtu sito linksmo gyvenimo. cigaretes alkoholis dabar dar zole. kaip idomu dauguma čia is musu ateityje pasitiktu is mokyklos gryzusius savo vaikus apsiputusius kiekviena diena. kodel mes rukom zole?? pasakysiu del to kad butu geras gyvenimas..apsipute gerai linksmai gyvenam.. as asmeniskai remiu zole kad ja rukyt kad inai yra geras dalykas yra. o kad legalizuot ja visur del sito as nezinau..ne taip kaip puse debilu kurie isikande ta kaseka puola irodinet kad nihuja nieko nebus blogo jeigu visis aplinkui prades ja rukyt..jei 10metu vaikai griebe cigaretes nuo zemiu tai nepasakokit tik kad neikis zoles jiem..visi rukys ja ir kad bus linksma nuo jos ir kad bus inai dvigubai pigesne uz cigaretes..
Galvom mąstom, o ne antinksčių liaukom. Medžiagų legalumas ar nelegalumas vaikų eksperimentams įtakos labai mažai daro. Taigi turėjom masines vaikų madas uostyt klijus, uostyt benziną. Visiškai legalios medžiagos. UK, kai marihuaną buvo pervedę į laisvesnę klasę, jų mokyklose ūgtelėjo ekstazi vartojimas, o ne žolės. Vaikams tai yra mados reikalas. O mados ateina ir praeina. Kodėl labai tyliai yra klausima "kodėl vaikai pradeda svaigintis"? Kodėl tuo keliu beveik nedirbama? Kodėl neieškoma pagrindinių vaikų svaiginimosi priežasčių? Visų pirma tai daug sunkesnis darbas, nei apšaukt kažką garsiai ir ištisai kaltint. O antra dėl vaikų klystkelių dažniausiai kalti būna jų augintojai. O savo kaltę pripažinti retas nori.
Va būtent, kai bus surastos ir išspręstos tos problemos auklėjimo ar kažkokie neigiami veiksniai, tada ir bus galima kalbėti apie legalizavimą, o dabar kai tokia betvarkė neverta net..
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė putejas »

įdomūs tie žmonės. žino, kad alkoholis su tabaku žudo, tačiau nedaro absoliučiai nieko, kad šiuos narkotikus uždraustų. Juk rūpinatės visuomene, jos sveikata ir savo vaikais taip? Dabar ateina žmogutis, kuris mėgsta parūkyt ir jis sako, kodėl mano draugus sodinat į kalėjimą? tuomet piktas pilietis jam atsako: todėl, kad kenkia. tai palaukit. jeigu viskas kenkia, kodėl visko nedraudžiat? kodėl vieni kenkiantys narkotikai legalūs ir prieinami mažiems vaikams, o kiti narkotikai nelegalūs ir teisiami net suaugę vartojantys ar vaišinantys savo draugus jų prašymu? Jums dar maža esamų naujienų apie taip kaip 10-metis apsinuodijo ir numirė? kaip girtas koks važiavo ir nutėškė žmogų vidurį gatvės? ne apie kenksmingumą kalba. apie žmonių aklumą. pažiūrėkit kokie dabar vaikai auga. pro dalį jų praeit baisu. kokia sistema tokie ir žmonės. dabar vėžininkams daroma ta chemoterapija. toks gydymo būdas nieko nepadeda, vėžio ląstelių nepanaikina, gal jas tik apslopina kuriam laikotarpiui. tai ne gydymas. kodėl negalime išbandyti kanapių aliejaus? a vat negalime, narkotikas. o kad kanadoj ir amerikoj žmonės jau gydosi tokiu būdu tai niekam neįdomu. kiek lietuvoje nedirbamų laukų pažiūrėkit. užsėt kanapę, tai bent dirva būtų prižiūrima, nes kanapė nustelbia kitas piktožoles. išaugint produkciją medicinai, pramonei, rūbams, laisvalaikiui. žinoma, visur reikalingos investicijos, bet tai palaukit, kodėl jūs norit pastoviai tik imti ir gauti daug? duokit žmonėms ką nors ir žmonės jums duos atgal:)
Paskutinį kartą redagavo putejas 2010-01-26, 13:20. Iš viso redaguota 2 kartus(ų).
Manvydas
Guru
Guru
Pranešimai: 1163
Užsiregistravo: 2008-05-28, 16:58
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė Manvydas »

putejas rašė:įdomūs tie žmonės. žino, kad alkoholis su tabaku žudo, tačiau nedaro absoliučiai nieko, kad šiuos narkotikus uždraustų. Juk rūpinatės visuomene, jos sveikata ir savo vaikais taip? Dabar ateina žmogutis, kuris mėgsta parūkyt ir jis sako, kodėl mano draugus sodinat į kalėjimą? tuomet piktas pilietis jam atsako: todėl, kad kenkia. tai palaukit. jeigu viskas kenkia, kodėl visko nedraudžiat? kodėl vieni kenkiantys narkotikai legalūs ir prieinami mažiems vaikams, o kiti narkotikai nelegalūs ir teisiami net suaugę vartojantys ar vaišinantys savo draugus jų prašymu? Jums dar maža esamų naujienų apie taip kaip 10-metis apsinuodijo ir numirė? kaip girtas koks važiavo ir nutėškė žmogų vidurį gatvės? ne apie kenksmingumą kalba. apie žmonių aklumą. pažiūrėkit kokie dabar vaikai auga. pro dalį jų praeit baisu. kokia sistema tokie ir žmonės. dabar vėžininkams daroma ta chemoterapija. toks gydymo būdas nieko nepadeda, vėžio ląstelių nepanaikina, gal jas tik apslopina kuriam laikotarpiui. tai ne gydymas. kodėl negalime išbandyti kanapių aliejaus? a vat negalime, narkotikas. o kad kanadoj ir amerikoj žmonės jau gydosi tokiu būdu tai niekam neįdomu. kiek lietuvoje nedirbamų laukų pažiūrėkit. užsėt kanapę, tai bent dirva būtų prižiūrima, nes kanapė nustelbia kitas piktožoles. išaugint produkciją medicinai, pramonei, rūbams, laisvalaikiui. žinoma, visur reikalingos investicijos, bet tai palaukit, kodėl jūs norit pastoviai tik imti ir gauti daug? duokit žmonės ką nors ir žmonės jums duos atgal:)
Nemažai tiesos. :)
Sako va legalizuosim kanapę, jaunimas prasirūkys.Kad jis dabar prasigėręs, tai px. :)
Herbalist
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 427
Užsiregistravo: 2005-10-18, 22:36
Reputacija: 2

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė Herbalist »

Diskusijų apie tai ar mj gerai ar blogai buvo daug. Ši tema apie informacinę medžiagą, diskusijas su visuomene.. Manau ties ta tema ir reikia apsistoti čia. Ydomu ar kas kruta šiuo reikalu. Man toks vaizdas susidaro kad šiam forume vargu ar atsirastų tokiu entuziastų kurie rašytų straipsnius, konspektuotų ar kitaip savo laiką naudotų šiam reikalui, daugeliui smagiau kokiam bukamfeise pasedėti. Dar mažiau atsiras tokių kurie išdrįs viešai eiti į protingas diskusijas. Iš pradžių prasidėjus šia temai gavojau turėtų būt gerai,kažkas stipriau iškrutės, dabar galvoju bus kaip ir visais ankstesniais atvejais.. O kaip su ta vasario 6d. reikalai? žurnalistam bent planuojama pranešti, yra kazkokie lankstinukai? Kiek suprantu putejas kaip ir organizatorius šio mitingėlio. Na tikiuosi pamatyt bent puteją per TV su rimtais pasisakymais :)
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė putejas »

Lankstinukų nebus, nebent kas nors tyliai spausdina ir tik šast ateis ir padalins :D Nežinau ar šiandien spėsiu, bet rytoj būtinai išsiuntinėsiu laiškus LR Prezidentei, LR Seimui, LR Sveikatos apsaugos ministerijai, Narkotikų konktrolės departamentui ir Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai. Bandysiu informuot alfą ir delfį. Tikiuosi iki datos plakatas jau bus mano rankose :) Žiniasklaidos dėmesio nesitikiu, o kaip bus taip bus :)
PositiveVibe
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 212
Užsiregistravo: 2009-11-28, 18:59
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė PositiveVibe »

putejas rašė:<...>išsiuntinėsiu laiškus LR Prezidentei, LR Seimui, LR Sveikatos apsaugos ministerijai, Narkotikų konktrolės departamentui ir Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai. Bandysiu informuot alfą ir delfį<...> Žiniasklaidos dėmesio nesitikiu, o kaip bus taip bus :)
Pasiruošk keliems šimtams interviu :D
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė putejas »

PositiveVibe rašė:Pasiruošk keliems šimtams interviu :D
jo suvažiuos BNS, ELTA, ITAR-TAS ir kitos, aš čia iš troleibuso išlipu tik čik čik čik visi fotkina, filmuoja klausimų kalnas, nežinai ką atsakyt :] :] :D Turbūt pasakyčiau "atėjau su taika" :x: --==::~~
kojak
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 504
Užsiregistravo: 2006-06-09, 16:06
Reputacija: 1

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė kojak »

putejas rašė:"atėjau su taika"
geriau taip nesakyk.. :D
haze around me...
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas