Nuotrauka Nuotrauka

Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Pokalbiai apie kanapes, jų gydomąsias savybes, įvairius panaudojimo būdus pramonėje bei rekreaciniais tikslais, kanapes liečiančius įstatymus, kanapių dekriminalizavimą bei legalizavimą ir reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje.
tomastomas
Naujokas
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2009-12-01, 21:28
Reputacija: 0

Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė tomastomas »

Sveiki,

Ta proga, kad jau rengiamas pasistovėjimas prie Seimo, verta pamąstyti ir apie tai, ką ir kaip juo norime pasakyti žmonėms. Diskusijoje su visuomene kanapės klausimu (kalba eina ne tik apie minėtą pasistovėjimą, bet ir visą kanapių judėjimą Lietuvoje) neišvengiamai sutinkame daug skeptiškai nusiteikusių, išankstinį nusistatymą ar priešišką požiūrį kanapės vartotojų atžvilgiu turinčių žmonių. Mano manymu, mūsų, kaip kanapės aktyvistų užduotis - informuoti visuomenę, nuolat rodyti žmonėms, kad męs esame nusiteikę geranoriškam bei draugiškam dialogui. Tai bus sunku padaryti, jei to dialogo patys nesugebėsime pradėti, t.y. neturėsime konkrečios medžiagos, kuria galėtume sudominti, patraukti dėmesį ar apskritai, patys remtis. Straipsniai šiame puslapyje šaunūs, tačiau dažniausiai nušviečia tik vieną ar kitą kanapių vartojimo aspektą, jie aktualesni jau esamiems kanapės vartotojams.

Manau neprošal būtų sukaupti informacinę bazę, optimizuotą kuo efektyvesniam visuomenės informavimui kanapių klausimu - ar tai būtų informacinių lankstinukų maketai, kuriuos kiekvienas galėtų spausdinti bei padalinti draugams, pažįstamiems ar straipsniai, orientuoti į kanapės situaciją Lietuvoje, ar galų gale kažkokie pranešimai spaudai, jei būtų ką pranešti.

Vienam, dviem, trim žmonėms surinkti, susisteminti bei įdomiai ir išsamiai pateikti kuo daugiau ir kuo įvairesnės bei įdomesnės informacijos sunku. Tačiau laikui bėgant, pamažu kartu galėtume surinktą medžiagą redaguoti, pildyti bei tobulinti, naudotis ja patys bei esant progai (tokiai kaip vasario 6d) dalintis su žmonėmis. Taip pat tikiu, jog yra žmonių, norinčių prisidėti (ar pradėti) prie kanapinės reformos, tačiau nežino kaip tą galėtų padaryti. Čia jie galės rinkti, tobulinti, atnaujinti, taisyti, redaguoti, ruošti, maketuot, o vėliau spausdinti, kalbėti, skleisti. Jeigu susirinks pakankamai informacijos, vėliau ji galėtų būti iš naujo redaguojama bei išleidžiama įvairiais pavidalais (nuo puslapio apimties dažniausiai užduodamų klausimų apie kanapę, kuriuos galima būtų kad ir dalinti praeiviams iki... o čia jau priklausys tik nuo mūsų.

Ką manote?
tomastomas
Naujokas
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2009-12-01, 21:28
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė tomastomas »

Pradėsiu aš. Parašiau šiokį tokį straipsnį: http://kanape.0catch.com (atsiprašau už krūvą reklamų, įmečiau į pirmą pasitaikiusį nemokamą serverį).

Įdomu būtų išgirst nuomones, komentarus, taip pat sužinoti apie klaidas (tiek logines tiek gramatines) tekste, kokius nors neatitikimus tam, kad galėčiau/tume ištaisyt ir patobulint, na o jei jau bus kažkoks pakenčiamas rezultatas, manau atsiras jam ir tikslingas panaudojimas.

putejas, skyriuje apie Lietuvos įstatymus panaudojau tavo pateiktą informaciją iš LEGALIZE temos. Tikiuosi neprieštarauji, taip pat gal nuo to laiko ta tema ką nors naujo ta tema sužinojai?

daugiau nesiplečiu, nes šiandien pamiršau pavalgyt, einu [:)]
Paskutinį kartą redagavo tomastomas 2010-01-23, 14:01. Iš viso redaguota 1 kartą.
2pac_4_life
Naujokas
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 2008-12-15, 22:47
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė 2pac_4_life »

Pakankamai argumentuota ir objektyvi info 8) Tikrai reik tiem kas ten bus pasiruost atsakyt į žmonių klausimus ir galbūt viskokias neteisingas nuogirdas.
Labai palaikau, nuo kažko pradėt reikia :) :]
Rastafa.
idomumas
Naujokas
Pranešimai: 26
Užsiregistravo: 2010-01-19, 20:10
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė idomumas »

Manau vistiek bus taip kad niekam neirodysi kas ir kaip ... Narkomanais isvadins ir tiek bet nieko nepakeisi :)
2pac_4_life
Naujokas
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 2008-12-15, 22:47
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė 2pac_4_life »

idomumas rašė:Manau vistiek bus taip kad niekam neirodysi kas ir kaip ... Narkomanais isvadins ir tiek bet nieko nepakeisi :)
Nereikia turėt tokios išankstinės nuostatos, per vieną dieną niekas nesidaro.
Gera pradžia pusė darbo, jei šis susirinkimas bus sėkmingas tada ir daugiau dalyvių prisijungs, bukim optimistai :D
Rastafa.
tomastomas
Naujokas
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2009-12-01, 21:28
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė tomastomas »

Pora panašų klausimą gvildenančių straipsnių, kuriuos radau internete:

http://legalizeit.blogas.lt/kanape-vien ... ti-12.html
http://www.anarchija.lt/index.php/aktyv ... salis.html

Gaila, jog liko mažai laiko iki vasario 6d, tačiau tai nesvarbu - jeigu yra iniciatyva bei noras pamažu keisti visuomenės požiūrį į kanapę (jei tikėsime 2006 metų apklausos duomenimis - už kanapių legalizavimą pasisako tik 16% gyventojų), jis nedings po susibūrimo, o tikiuosi ir padidės.

Galvodamas apie informacijos pateikimo visuomenei būdus pamaniau, jog labai gerai būtų paruošti informacinę kelių puslapių knygelę, kurios pagrindas galėtų būti aukščiau išvardinti, bei kiti šia tema parašyti straipsniai. Sakydamas "knygelė" įsivaizduoju kelis A4 formato lapus, padalintus į du puslapius bei susegtus ar surištus. Trijų lapų, dviejų segtukų (ar siūlų, klijų, nesvarbu) bei šiek tiek rašalo spausdintuve (tikiu, kad kai kas iš jūsų turi galimybę spausdinti pigiai ir daug) užtektų atsispausdinti malonaus formato (t.y. geresnės, jaukesnės išvaizdos negu šiaip padriki lapai ar dažniausiai žmonių tiesiog į šiukšlių dėžę išmetami lankstinukai ar skrajutės) knygelei, kurioje be dviejų viršelių tilptų 8 puslapiai teksto.

Šio tikslo pasiekimą matau kaip kelių etapų darbą:
1) Informacijos rašymas, rinkimas, susisiekimas su autoriais siekiant gauti leidimą jų darbą įtraukti į leidinį
2) Apsisprendimas, kokie teiginiai, straipsnių dalys turėtų būti įtraukiamos į leidinį - reiktų išlaikyti ir tam tikrą glaustumą, kad žmogus, paėmęs tokį leidinį į rankas, neišsigąstų turinio gausos ir nenumestų jo.
3) Aktualiausios informacijos išrinkimas, redagavimas, papildymas, žodžiu - tobulinimas. Manau blogiausia būtų, jog visuomenei pradėtume dalinti melagingą informaciją apie kanapę skleidžiančius leidinius.
4) Leidinio maketavimas
5) Spausdinimas, dalinimas, žodžiu galutinio produkto kaip komunikacijos įrankio naudojimas.

Žinoma, visi šie etapai (išskyrus penktą :)) gali būti atliekami ne iš eilės, o vienu metu - jau dabar TU gali prie to prisidėti. Nereikia niekur registruotis, niekam skambinti, niekur eiti, netgi nieko sakyti - jeigu skaitai šį postą, tu jau turi visas reikiamas priemones. Dirbant tokiu modeliu darbas nesustotų nusprendus vienam žmogui (man ar tau) iš jo pasitraukti.

Manau, kad reikia išnaudoti potencialą, kurį turime - t.y. kad ir kelis, bet aktyvius žmones, išsibarsčiusius po Lietuvą, kurie galėtų rašyti, pildyti, redaguoti vienas kitų straipsnius, kurti kažkokią pradžią, pamatus duomenų bazei. Na tai gautųsi kaip atviras visiems projektas - kiekvienas galėtų įnešti savo indėlį. Nukreipę energiją nuo tolimos ateities planų kūrimo (arba svajojimo) į darbą jau DABAR (reikia tai akcentuoti ir aiškinti žmonėms, KAIP jie gali padėti) rezultatus pradėsime matyti taip pat dabar. O jie, savo ruožtu, skatins vis naujus žmones imtis darbų.

Dėl delfių, alfų ir t.t. - manau, jog stengimasis informuoti visuomenę per šiuos kanalus yra būtinas - vienas straipsnis delfyje turbūt sulauktų daugiau dėmesio, nei penki pasistovėjimai prie seimo. Viena minčių rašant straipsnį ir buvo vėlesnis jo panaudojimas siuntimui į visuomenės informacijos kanalus. Tačiau prieš tai reikia tą informaciją "išgryninti", patobulinti, atsargiai įvertinti. Bet jei kas dešimtas mūsų tam per dieną skirtų 10 minučių - tai jau būtų nuostabu.
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė putejas »

tomastomas rašė:Pradėsiu aš: http://kanape.0catch.com (atsiprašau už krūvą reklamų, įmečiau į pirmą pasitaikiusį nemokamą serverį).
Įdomu būtų išgirst nuomones, komentarus, taip pat sužinoti apie klaidas (tiek logines tiek gramatines) tekste, kokius nors neatitikimus tam, kad galėčiau/tume ištaisyt ir patobulint, na o jei jau bus kažkoks pakenčiamas rezultatas, manau atsiras jam ir tikslingas panaudojimas.
nu viskas puiku, bet man štai užkliuvo tas išsireiškimas nigeriai. galėtų juk būt juodaodžiai :)
jahmate
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 2009-03-08, 21:06
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė jahmate »

idomumas rašė:Manau vistiek bus taip kad niekam neirodysi kas ir kaip ... Narkomanais isvadins ir tiek bet nieko nepakeisi :)
Kol nepabandysi, tai negali sakyt kad neirodysi niekam. Aisku sutinku tikrai yra zmoniu kuriems sakyk ka nori, o jie tokia nematoma siena pasistato i kuria zodziai kaip zirniai atsimus ir tu jiems pasakok kokius nori faktus, bet tu jiem neirodysi. Nes juk jie skaite laikrastyje kad kanape yra blogis ir tuo sventai tikiu o cia kazkoks narkomanas dar turbut apsvaiges desto man kazkokias nesamones. Na deja labai daug zmoniu remiasi tokia logika, bet kaip turbut visiem zinomas posakis sako: lasas po laso ir akmeni prataso. Taigi manau vilties yra :)
I'm a junglistic man.
Herbalist
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 427
Užsiregistravo: 2005-10-18, 22:36
Reputacija: 2

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė Herbalist »

Pagaliau.. :) matau kad rimtai pradedama judinti šitą reikalą. Manau nemažai šito forumo lankytojų turi nemažai laiko kuri praleidžia bukasnukyje, prie žaidimų ar kitokio laiko švaistymo. Aišku retas kuris parašytų gerą straipsnį, bet jei moka anglų kalbą galėtų tai prisidėt galėtų pvz subtitruojant youtubes video, ten tikrai yra iš ko pasirinkti, diskusijos, rimtų žmonių pasisakymai, galima pasigaudyti gerų argumentų, kurių prireiktų dalyvaujant diskusijose Lietuvoje. Kaži kiek atsirastų tokių kurie yra pakankamai kompetetingi šioje sferoje, nebijotų viešumos ir mokėtų gerai kalbėti.

Kaip manot, ar įmanoma Lietuvoje tiek prieti, kad sukurti TV laidą apie Kanapes, arba tiesiog narkotikus, tokią pažintinę :) Imam kokį tai aktorių, rašom dialogus, padarom reportažus, paimam interviu pvz iš NKD direktorės Astrauskienės, kurios pasisakymai spaudoje nelabai kompetetingi . Įdomu kaip ji galėtų atsakyt į užduodamus klausimus :) Manau retas kuris atsimenat reportažą, kuomet dar Prunskienė buvo žemės ūkio ministrė ir pasiūlė įteisinti kultūrinę kanapę ir buvo paklausta NKD direktorės Astrauskienės nuomonės ir ji vos vieną ar du sakinius paskė, kažka tokio - ką jums dar neužtenka savižudžių? ir kažką apie virvės kilpą ant kaklo. Šį reportažą mano atmintis užkonservavo tai retkarčiais primena ir sukelia pyktį.
Išvis, ką tas NKD daro? Bet svetainę mačiau atsinaujino :) tai nežinau ar berastumėt, bet buvo jų skaidrės rodytos mokytojams, savivaldybėse ar tai konferencijose. Kai žiūrėjau, tai nei verkt nei juoktis 8??? Pradedant nuo skaidruolių padarymo kokybės ir tų "faktų" jose. Tie žmonės dirbantys NKD man tiesiog juokingi..
Vieną bajerį parašysiu, truputi off topic. Gal daugelis to ir nežino, manau beveik visi Lietuviai nežino, nes nėra, na bet kaip sakoma - nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės :) Ir tas pavyzdys kartu juokingas, bet kartu ir bauginantis, nes tai parodo valstybės tarnautojų paranoją dėl narkotikų.
Taigi, tokį gražų vijokliuką vardu sukutis angl. Morning glory (linkas į wikipediją) Lietuvaičių pamegtą, tvoroms, pavesinėms, sienoms, balkonams ir t.t apželdinti, sugalvojo uždrausti, nes jo sėklose yra narkotinės medžiagos ir gręsia jaunimui pavojus :) Šiose skaidrėse dar prašomi kriterijai kuriais remiamsi uždraudžiant naujas medžiagas ir pyst tose pačiose skaidrėse jau dižiuosi naujais uždraudimais 2009 metais ir 34psl. matom ir linažiedį sukutį :)
Tai jeigu dar rasite kas pardavinėja linažiedžio sukučio sėklas, tai galit paskūsti policijai :) pagal įstatymą už narkotinių medžiagų platinimą yra baudžiamoji atsakomybė ir gręsia areštas arba iki 3 metų laisvės atėmimas (baudos už platinimą nenumatytos ). Čia tik pavyzdys koks absurdas Lietuvoje.

Jau puse penkių ryto, ką aš darau..
calvinucci
Naujokas
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 2009-10-22, 20:54
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė calvinucci »

kaip bebutu reikia zvelgt tiesai i akis nei vienas is musu nezinome kaip pasisuktu viskas jeigu legalizuotu visur ta mylima zolyte..gi ne be reikalo man atrodo yra uzdrausta..ne seip sugalvota gi klaida is oro... aisku mes norim norim norim ir norim to ko mes norim, ir kartais mum del to neidomios net pasekmes..
sambary stap my !!!
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė putejas »

calvinucci rašė:kaip bebutu reikia zvelgt tiesai i akis nei vienas is musu nezinome kaip pasisuktu viskas jeigu legalizuotu visur ta mylima zolyte..gi ne be reikalo man atrodo yra uzdrausta..ne šiaip sugalvota gi klaida is oro... aisku mes norim norim norim ir norim to ko mes norim, ir kartais mum del to neidomios net pasekmes..
Svarbiausia jums pasakyti, kad "aha, o kad gali būti blogos pasekmės tai negalvojat". Galvojam ir netgi labai galvojam. Saugoti savo sveikatą tikrai reikia, bet jeigu jau taip rūpinatės sveikata, tuomet uždrauskit alkoholį ir tabaką. Kodėl šito brudo neatsisakot? Va, štai čia pasirodo, kad ir jūs esat tokie patys narkomanai, ką bevartotumėt, o teisės teisti kitus jums niekas nedavė :) Dekriminalizavimas/legalizavimas jokiu būdu neperša visuomenei žolės, kad va eikit visi dabar rūkyt. Kiekvienas žmogus turi laisvę rinktis, tik kažkodėl dabar tos laisvės labai ribojamos :V:
Anonymous

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė Anonymous »

putejas rašė:
calvinucci rašė:kaip bebutu reikia zvelgt tiesai i akis nei vienas is musu nezinome kaip pasisuktu viskas jeigu legalizuotu visur ta mylima zolyte..gi ne be reikalo man atrodo yra uzdrausta..ne šiaip sugalvota gi klaida is oro... aisku mes norim norim norim ir norim to ko mes norim, ir kartais mum del to neidomios net pasekmes..
Svarbiausia jums pasakyti, kad "aha, o kad gali būti blogos pasekmės tai negalvojat". Galvojam ir netgi labai galvojam. Saugoti savo sveikatą tikrai reikia, bet jeigu jau taip rūpinatės sveikata, tuomet uždrauskit alkoholį ir tabaką. Kodėl šito brudo neatsisakot? Va, štai čia pasirodo, kad ir jūs esat tokie patys narkomanai, ką bevartotumėt, o teisės teisti kitus jums niekas nedavė :) Dekriminalizavimas/legalizavimas jokiu būdu neperša visuomenei žolės, kad va eikit visi dabar rūkyt. Kiekvienas žmogus turi laisvę rinktis, tik kažkodėl dabar tos laisvės labai ribojamos :V:
O gal būtent dėl to ir nenori valdžia legalizuoti, nes ir taip tabakas ir alkoholis kenkia visuomenei, o čia dar ir ganja atsirastų. Aišku, niekas nekištų jos visiems rūkyti, bet žinant mūsų visuomenę, manau pats žinai kas būtų. Jei mūsų forume yra tokių, kurie galėtų rūkyti ir sau nepasidaryti žalos (bet manau, kad tokių būtų mažiau nei pusė iš šito forumo, vien į naujokus pasižiūrint, visi nori kuo daugiau derliaus, kuo stipresnio. Ką tai sako?), tai nereiškia, kad taip būtų ir visai Lietuvai. Reikia žėti plačiau. Įstatymai riboja laisvę, kad apsaugotų nuo chaoso. Pagalvok kas būtų, jei žmonės pradėtų vartoti heroiną (kiekvienas žmogus turi teisę rinktis!), tarkim, iš manęs pavogia kambariokas pinigus. Aš jį nušaunu. Pasirinkau. Aš už legalizavimą, bet ne dabar. Vien paėmus Olandiją, kuri yra daugiau išsivysčiusi už Lietuvą galima sakyti, kad ten nėra kontrolės viso to reikalo. Bijau sumeluoti, bet ar ne Sigma sakė, kad ten tik 10% visos ganjos yra parduodama legaliai. Visa kita yra mafijos rankose. Apie barygas kalbėjom, pirkdami iš jų remiame nusikalstamumą ;]] Antras pavyzdys apie patį Amsterdamą. Čia gal ir pletkai, bet aš jais tikiu. Vietiniai olandai net nenori svečių vežti savo sostinės aprodyti, nes ten žiaurus šiukšlynas. Gatvėse prišikta, žmonės jau per daug atsipalaidavę.. Gal kai būna ekskursijos, gidai vežioja pro gražias, sutvarkytas vietas, o pūtikai atvažiavę neatkreipia dėmesio į netvarką, jiems juk ne tas galvoje. Na čia geriau būtų išklausyti žmogaus nešališkos nuomonės, kuris ten buvo. Taip, kartais būna baisu kai augini kokį augaliuką ar rūkai joint'ą ir iškart pagalvoji apie legalizavimą, kaip būtų gerai, bet augini tą augalą ar kelis ir niekas tau nepisa proto, niekas tokių čia negaudo. Gaudo jau tuos, kurie daro iš to biznį. Tad jei tikrai esi tik pūtikas paprastas, augink tą augalą ir būk ramus. Aišku prisisaugai kažkiek, tai tik neleidžia per daug atsipalaiduoti ir pamesti proto. Pagalvokit, kas pasikeistų po legalizavimo. Tu ta patį augalą ar kelis galėsi auginti taip pat kaip ir anksčiau tik kiek atviriau ir galėsi rūkyti jointą miesto centre. Viskas. O kas pasikeis į blogąją pusę? Kalbėjom apie tai mokslo ir imuniteto temoje, apie barygas ir dar kur nepamenu. Čia panašus atvejis būtų, kaip atidaro naują parduotuvę. Visi žmonės pirmom dienom ten eina, shopinasi, visiems įdomu, o paskui žmonių kiekis nuslūgsta, tik skirtumas tas, kad su ganja taip nebūtų. Apie tą priklausomybę taip pat kalbėjom mokslo temoje, bet rastum ir kitur visokių nuomonių. Herbalist jau klausė, ar tu tikrai manai, kad ganja toks šventas reikalas ir kad po legalizavimo būtų daugiau naudos nei žalos? Aš manau, kad ne. LIETUVA TAM DAR NEPASIRUOŠUSI.
KGBkid
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 261
Užsiregistravo: 2009-06-11, 10:10
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė KGBkid »

O pasakyk, kam tada LIETUVA pasiruoši? Kam pasiruošusi lyginant su tuo, kas yra kitose Europos valstybėse??? Niekam! Bent jau toks įspūdis susidaro stebint valandčiųjų darbą... Todėl broliai šaunuoliai, pralaužiam ledus ir pirmyn, nes man gyventi šalyje ir neturėti laisvės, tai tas pats kas kalėjime sedėti.
Aš esu.
Anonymous

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė Anonymous »

Oi kokie mes vargšai, kaip kalėjime :\ Po manęs nors ir tvanas. Svarbu, kad aš laisvas būčiau, o pasekmės nesvarbu. Na kaip norit, laužkit ledus ;]] Skambūs šūkiai, o po jais jokių argumentų, tik galvą apsėdusi mintis, LEGALIZE IT.
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė putejas »

Taip, aš manau, kad MJ padėtų gyvenime. Kalba eina ne vien apie leidimą auginti. Kalba eina apie visą švietimo sistemą, požiūrį į pasaulį, mediciną, pramonę ir t.t. Čia kalbam apie labai varžomas mūsų laisves. Dabar mes narkomanai, visuomenės atmatos. Man pvz. širdį kliūna toks dalykas. Aš esu žmogus ir jeigu aš niekam nekenkiu, galiu ant šios žemės daryti ką tik noriu. Visi mes mirsim. Aš noriu mirti taikiai, bet būtent jūs man neleidžiat atimdami iš manęs mano laisvę, gaudot, sodinat į kalėjimus, baudas imat, vadinat tinginiais narkomanais ir t.t. Už ką? Už tai, kad aš manau, kad kanapė mane gydo, padeda atsipalaiduoti, matau kitokį pasaulį ir tuo pačiu gyvenu pagal sukurtas taisykles? Na nebūkit juokingi. Rūpinasi žmonės dėl visuomenės, viską draudžia reguliuoja, bet nesupranta, kad draudimais kenkia sau, o ne kitiems. Yra tiesa ir yra melas. Aš tik už tiesą ir lygybę, nepašiepiant nei vieno žmogaus. Beje, galime ir apie taiką pašnekėti. Visi kariauja, visiems smagu. Jei patys neina į frontą tai siunčia kitus. Dirba daug ir uoliai, renka politikus, kad jiems būtų geriau gyventi ir leidžia akliesiems eiti ir žudyti žmones. Tai apie ką mes kalbam ir ką mes darom? Ar legalizacija tai tik sausa kalba, kad galėtume auginti, parduoti, apsipūsti, bet nesusimąstant toliau gyventi lipant per kitų galvas? Gana smerkt kitaip mąstančius. Problemas kelia pati visuomenė, o ne ta grupelė žmonių, manančių, kad gali gyventi ir kitaip.

Kartais pagalvoju, kad tie kas prieš kanapę tiesiog pavydį galimos geresnės gyvenimo kokybės, todėl iš principo draus. Matai, kaip aš gyvensiu, jeigu mano kaimynui bus geriau? :D Pasaulis panašus į vaikų darželį. Visi viską atiminėja, tarpusavyje mušasi.
Anonymous

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė Anonymous »

Tu kalbi taip idealizuotai.. Aš sutinku, kad ji gydo, bet pasižėčiau kiek lietuvių ji išgydytų ir kiek tik sužlugdytų ;] Tu mąstyk realiai. Tu tikrai įsitikinęs, kad DAUGUMAI mūsų tai bus į naudą? Tau gal, gal dar keliems, bet visi kiti.. Pasakysiu dar vieną pavyzdį, savo gimtojo miesto rajono. Ten yra tokių pūtikų, kurie jau rūko tris metus non stop. Kiekvieną dieną jie rūko. Ir tu galvoji jie praregėjo? Pamatė kitokį pasaulį? Ne, jų mąstymas dar labiau susiaurėjo, vien apie ganja ir tegalvoja. Jų rūkymas yra toks, jie jointų nerūko, vien bongą, nes nuo jo stipriau teškia ;]]] Jų drugeliai tokie patys ir jie nei kiek netaikūs ;] Vienas gali sėsti jau, nors tik 16 metų, atkirtinėjo telefonus. Jų draugai tokie patys. Ir dabar iš to pačio rajono paskaičiavau pūtikus, kurie mano manymu neprisidarys žalos ir pažėjau santykį. Rezultatas kraupus. Čia tokie dalykai vyksta dar nelegalizavus ganjos, o kas dėsis kai galėsi laisvai nusipirkti jos betkur ;] Tu sakai, kad tave žeidžia, kad kiti laiko tave narkomanu. Jei tu šventai įsitikinęs, kad nieko blogo nedarai, tai tau tas "narkomanas" neturėtų nieko reikšti. Dėl to persekiojimo, vėlgi per stipriai pasakei. Niekas čia jūsų nepersekioja. Jei persekiotų, šito forumo dalyviai jau senai būtų pasodinti. Jau vien Martyno pavyzdys, kai jį pagavo su augalais ir paskui paleido ;] Dėl tokių menkniekių čia niekas nesiterlioja.. Atsekti kur kas gyvena vieni niekai ;] Atsigaukit nuo hipiškų pasakų ir pažėkit ne vien į savo situaciją.

Putėjau, vakar perskaičiau žinutę iš temos "kas būna kai puti per dažnai", žmogus parašė, ne vieną neigiamą poveikį, kurį jis pats pajautė, ar pastebėjo iš savo aplinkos, o tu iškart "nemeluok" ;]] Jei jis taip jaučia, tai taip ir yra. Aš ir pats ta patį pastebėjau, kai bandė mesti rūkyti tie veikėjai rajoniniai. Sako metam rūkyt savaitei, iki rugsėjo pradžios, kad į mokslus kaip žmonės ateitų ;]] Jau po trijų dienų vėl visi rūkė :D O savijauta jų nekokia buvo. Jiems tikslo meluoti irgi nebuvo. Tad ne viskas rožinėm spalvom nudažyta..

Ai dar, minėjai pramonę, mediciną ir t.t. Medicininius tikslus kaip ir aptariau (poveikį tiksliau), o apie pramonę.. Kas iš to, jei valstybė ten kažkiek daugiau uždirbs, jei jos žmonės bus degradavę.. Svarbiausia yra žmogus. Čia kažkokio politiko šūkis buvo, renkant į prezidentus berods :D
KGBkid
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 261
Užsiregistravo: 2009-06-11, 10:10
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė KGBkid »

ganjaFAMA rašė:Oi kokie mes vargšai, kaip kalėjime :\ Po manęs nors ir tvanas. Svarbu, kad aš laisvas būčiau, o pasekmės nesvarbu. Na kaip norit, laužkit ledus ;]] Skambūs šūkiai, o po jais jokių argumentų, tik galvą apsėdusi mintis, LEGALIZE IT.
Džiugu, kad optimistas esi ir nieko blogo ar nelaisvo nematai, o tave tenkina dabartinė situacija. Tuo tarpu manęs ji netenkina. Pasakau savo nuomonę, o Tu ateini ir teigi, kad esu žmogus su apsėdusia mintimi (kitaip sakant, esu fanatas) - LEGALIZE IT. Noriu pasakyti, kad toks ne esu, todėl kitą kartą siūlau pagalvoti ką rašai.

ganjaFAMA, ne apie tai kalba eina, kad vieni nori to, o kiti ne. Supranti, jei šimtai tūkstančių žmonių geria, kiek nori, kada nori ir kur nori: kavinėse, baruose, gatvėse ir t.t. Kodėl aš, pučiantis žmogus, neturiu teisės parūkyti MJ, prisėdus ant suoliuko? Kodėl tie visi geriantys degradai yra žmones, o aš pagautas su MJ suktine, gausiu štampą į pasą - NARKOMANAS. Visi esam lygūs, todėl ir lygių teisių nori žmonės. Ar tu galvoji, kad aš čia rėkauju vien dėl to, jog įsivaizduoju kaip bus fainai, tipo: Kaip žostkai pūsim, kai bus legalu, auginsim po 50 krūmų ir rūkysim ir t.t. ? Nejuokauk.

Dėl Amsterdamo, tai tik tiek galiu pasakyti, kad visą bezabrzę sukelia dideli turistų srautai, kurie atvaro permiegot su prostitutėm ir prisirūkyt. Olandai yra išreiškę nepasitenkinimą šia situacija.
Aš esu.
KGBkid
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 261
Užsiregistravo: 2009-06-11, 10:10
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė KGBkid »

ganjaFAMA rašė:. Kas iš to, jei valstybė ten kažkiek daugiau uždirbs, jei jos žmonės bus degradavę.. Svarbiausia yra žmogus.
Manai, kad legalizavus MJ degraduosim? O juk pats rašai, kad ŽMOGUS yra svarbiausia. Tai gal ir turi žmonėms būti suteiktos laisvės į pasirinkimą? Juk aš pūsiu nepriklausomai bus tai legalu ar ne, koks nors antanas gers kaip gėręs... Nueini į pardotuvę pamatai patinkančius batus ir tu juos nusiperki, o tai kas tau nepatinka to neperki. Apie tokį požiūrį kalbu...
Aš esu.
Manvydas
Guru
Guru
Pranešimai: 1163
Užsiregistravo: 2008-05-28, 16:58
Reputacija: 0

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė Manvydas »

Kokio bieso Jūs čia tuos išvedžiojimus ne į temą darot?
Žmogus padarė pagarbos vertą darbą.
O čia išėjo diskusija, kas degraduos kas ne.
Anonymous

Re: Informacinė medžiaga apie kanapę diskusijai su visuomene

Standartinė Anonymous »

KGBkid rašė:
ganjaFAMA rašė:Oi kokie mes vargšai, kaip kalėjime :\ Po manęs nors ir tvanas. Svarbu, kad aš laisvas būčiau, o pasekmės nesvarbu. Na kaip norit, laužkit ledus ;]] Skambūs šūkiai, o po jais jokių argumentų, tik galvą apsėdusi mintis, LEGALIZE IT.
Džiugu, kad optimistas esi ir nieko blogo ar nelaisvo nematai, o tave tenkina dabartinė situacija. Tuo tarpu manęs ji netenkina. Pasakau savo nuomonę, o Tu ateini ir teigi, kad esu žmogus su apsėdusia mintimi (kitaip sakant, esu fanatas) - LEGALIZE IT. Noriu pasakyti, kad toks ne esu, todėl kitą kartą siūlau pagalvoti ką rašai.

ganjaFAMA, ne apie tai kalba eina, kad vieni nori to, o kiti ne. Supranti, jei šimtai tūkstančių žmonių geria, kiek nori, kada nori ir kur nori: kavinėse, baruose, gatvėse ir t.t. Kodėl aš, pučiantis žmogus, neturiu teisės parūkyti MJ, prisėdus ant suoliuko? Kodėl tie visi geriantys degradai yra žmones, o aš pagautas su MJ suktine, gausiu štampą į pasą - NARKOMANAS. Visi esam lygūs, todėl ir lygių teisių nori žmonės. Ar tu galvoji, kad aš čia rėkauju vien dėl to, jog įsivaizduoju kaip bus fainai, tipo: Kaip žostkai pūsim, kai bus legalu, auginsim po 50 krūmų ir rūkysim ir t.t. ? Nejuokauk.

Dėl Amsterdamo, tai tik tiek galiu pasakyti, kad visą bezabrzę sukelia dideli turistų srautai, kurie atvaro permiegot su prostitutėm ir prisirūkyt. Olandai yra išreiškę nepasitenkinimą šia situacija.
Manęs netenkina dabartinė situacija, bet manęs dar labiau netenkintų situacija, kai tai būtų legalizuota. Va biški matematikos, degradai alkoholikai plius tabako rūkoriai lygu dvi blogybės, degradai alkoholikai plius tabako rūkoriai plius degradai nuo ganjos lygu trys blogybės. 2 < 3. Tai.. ? Žmogau, aš neginu alkoholikų, tai blogai, bet ar tu nori, kad būtų tokių degradų dar daugiau? Pagalvok, kokia kaina tos tavo trokštamos laisvės būtų.
Čia dar putėjui toks pastebėjimas, su alkoholiu irgi galima gydyti, ten spaudimą jis kažkaip veikia ir atsipalaiduoti galima nepadauginant. Na ir kaip manai, visuomenė tinkamai jį vartoja? Gydosi juo savo kūną, tiek sielą? Atsakymą jau žinau ir pats. Tas pats bus ir su ganja..
Tai žmogus yra svarbiausia, bet ne visi tokie protingi kaip tu ;]]] Žėk į daugumą.. Šitas pavyzdys su alkoholio tinka ir tavo paskutinei žinutei. Kažkas moka su alkoholiu elgtis, bet dauguma ne ;] Ta nelaisvė sauga mus nuo pačio savęs. Kol dar nelegalu, daugeliui ir minties nėra apie ganjos vartojimą, o kai legalizuos, žmogus pabandys, jam patiks ir prasidės viskas.. Va tau ir laisvė bus. Iš vienos laisvės susikursi kitą nelaisvę, negalėsi be to apsieiti ;]
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas