Nuotrauka Nuotrauka

Apsisaugok save internete!

Pokalbiai apie kanapes, jų gydomąsias savybes, įvairius panaudojimo būdus pramonėje bei rekreaciniais tikslais, kanapes liečiančius įstatymus, kanapių dekriminalizavimą bei legalizavimą ir reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje.

Ar padejo sie patarimai?

Taip
9
50%
Ne - ir taip zinojau.
4
22%
Per daug vargo
4
22%
Nieko nesupratau
1
6%
 
Viso balsų: 18

breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė breeze »

As tai pakeiciau os systema perejau prie ¨Mandriva linux 64 bit¨ dabar tik priprasti prie ju reike ir pasijieskot keletos programu analogu, bet ir pc stabiliau dirbti pradejo o ir apsauga geresne linuxu nei winausu, maziau sansu kad teisesauga ilis i pc pati, nes jau buvau ir paranoja del to isivares !(
Respekts! L1nux 4 3va :V:
Tik nepasiduok iliuzijai, kad vien Linukso naudojimas apsaugos tave nuo visų pavojų. Gera OS yra žingsnis teisinga linkme, bet tikrai saugiam naudojimuisi internetu reikia gerokai daugiau - kaip minimum bent jau koduotų diskų, direktorijų ir/ar failų saugiam informacijos laikymui ir kokio nors kanalo koduotam naršymui, pvz proxy serveriai, Tor tinklas ir panašiai. Mes jau apie tai kalbėjom šioje temoje.
Padekim viską ir dingstam velniop...
Enchanteris
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 512
Užsiregistravo: 2010-09-05, 09:56
Reputacija: 1

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė Enchanteris »

Siaip jei apie hakinimus ir lindima i tavo kompa tai paprasciausiai turek gera antivirusine pilna versija pvz kaip avast
tikrai paranoja sumazes bet pabreziu pilna versija ne free

http://www.avast.com/en-us/lp-fr-upgrad ... 2lp59.html
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė breeze »

Kam mokėti už Windows ir antivirusą (ir be reikalo apkrauti savo kompą), jei galima naudoti nemokamą Linuksą, kuriame virusai praktiškai neegzistuoja?
Padekim viską ir dingstam velniop...
Enchanteris
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 512
Užsiregistravo: 2010-09-05, 09:56
Reputacija: 1

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė Enchanteris »

man windousai (7) praktiskesni, windowsai gali buti ir fake plius ziurint koks tavo kompas,man tikrai neapkrauna kompo ta tikrai galiu pasakyti, senas bajeris kad antivirusine apkrauna kompa, apie linuxus daug nezinau bet vistiek su antivirusine jausciausi saugiau negu su linux ir be antivir, dar perskaiciau forumuose kad win7 beveik taip pat atitinka kaip ir linux mint 9 tiek kad virusu maziau yra sukurta linuxams ir jie yra saugesni negu (win7 be antivirusines) (bet tai cia laiko klausimas). Taciau negali zinoti kada papulsi, cia kiekvieno laisve rinktis. Ir cia buvo pasiulymas tiems kas tikrai nezada naudoti linuxu, isdiegti antivirusine :V:
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė breeze »

Enchanteris rašė:senas bajeris kad antivirusine apkrauna kompa
Kad antivirusas apkrauna papildomai kompą yra faktas. Kaip jis galėtų atlikti savo darbą, jei nenaudotų kompiuterio resursų (atminties, CPU, disko vietos)? Tiesiog jei turi pakankamai galingą kompą, to apkrovimo nejauti ir tiek. Bet tai tik dar vienas būdas iš tavęs išlupti pinigėlį - vis kelti hardvaro reikalavimus, kad turėtum atnaujinti kompiuterį kas porą metų. Pvz mano grow-boksą kontroliuos 8 metų senumo laptopas, kuris tiesiog puikiai veikia su naujausia linukso versija (tiesiog aš išmėčiau nenaudojamas programas, kad disko vietos atsilaisvintų). Tuo tarpu naujų Windowsų jis tikrai nebepavežtų, tai liktų arba naudoti kokią nelegalią antikvinę OS versiją arba mesti kompą lauk...
Be to, aš jau geriau laisvus kompo resursus išnaudoju produktyviai veiklai. Pvz, galima ieškoti ateivių ;)
Enchanteris rašė:apie linuxus daug nezinau bet vistiek su antivirusine jausciausi saugiau negu su linux ir be antivir
Atkreipt dėmesį į savo pasakymą "jaučiuosi". Tu taip jautiesi dėl grynai subjektycių priežasčių (tame tarpe rinkodaros įtakos). Aš tau siūlau pasidomėti, kodėl linuksui nereikia antiviruso. Kai žinosi, nebereikės vadovautis jausmais.
Enchanteris rašė:virusu maziau yra sukurta linuxams ir jie yra saugesni negu (win7 be antivirusines) (bet tai čia laiko klausimas).
Aš tai girdėjau jau maždaug prieš 10 metų, kai pirmą kartą bandžiau Linux (tiesa, nuolatos naudoti pradėjau vėliau)... Ir kur gi tie baisieji Linux virusai? Aš nemačiau nei vieno.
Enchanteris rašė:Taciau negali zinoti kada papulsi, čia kiekvieno laisve rinktis. Ir čia buvo pasiulymas tiems kas tikrai nezada naudoti linuxu, isdiegti antivirusine :V:
Tas tiesa, kiekvieno teisė rinktis, aš tik bandau paaiškinti savo pasirinkimo motyvus. Tiesą sakant, eilinio vartotojo rankose kompiuteris, su nauja Windows OS ir geru antivirusu, galbūt (nors tai labai ginčytina) yra net saugesnis, nei blogai sukonfigūruotas Linuksas. Kiekvienam - savo. Peace.
Padekim viską ir dingstam velniop...
Enchanteris
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 512
Užsiregistravo: 2010-09-05, 09:56
Reputacija: 1

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė Enchanteris »

Antivirusine apkrauna nu cia faktas bet tai juokingai apkrauna, apie senus kompus tikrai nekalbejau net keista kad dar 8 metu senumo kompa naudoji as irgi toki turi, bet i ta puse net nenoriu ziureti del grozio padetas ant stalo, gal netaip pasakiau nesijausciau, o esu garantuotas apsauga, o del laiko klasuimo tai turiu omenyje kad atetyje jie saugumu nenusileis tikrai linuxams. O siaip tikiu linuxai gal ir geriau. Bet esu toks kad naudosiu windows vien del to kad nereikes krustis su programomis instaliujant jas ir man asmeniskai del to kad 2 metus uz 25$ esi saugesnis, tai geriau as isleidziu siai antivirusein ir sutaupau nerukant 1 bloka cigareciu per du metus.
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė breeze »

Enchanteris rašė:apie senus kompus tikrai nekalbejau net keista kad dar 8 metu senumo kompa naudoji
O kodėl ne? Pvz. N metų dulkių siurblio aš nemetu lauk vien dėl to, kad jis senas - kol jis gerai atlieka savo darbą ir nereikalauja bereikalingų rūpesčių, tikrai jį toliau naudosiu. Koldėl su kompiuteriu turėčiau elgtis kitaip?
(beje čia kalbame ne apie mano darbinę dėžę, o apie pagalbinį laptopą)
Enchanteris rašė:o del laiko klasuimo tai turiu omenyje kad atetyje jie saugumu nenusileis tikrai linuxams.
Tai kam laukti tos ateities, jei jau dabar yra Linuksas, kuris nenusileidžia, na... Linuksui :D
Enchanteris rašė:Bet esu toks kad naudosiu windows vien del to kad nereikes krustis su programomis instaliujant jas
Kam šneki apie tai, ko nežinai. Jei bent kartą būtum pasėdėjęs kokį vakarą prie Ubuntu ar panašios "user-friendly" distribucijos, tikrai taip nekalbėtum. Ten dažniausiai programos instaliuojamos poros mygtukų paspaudimu, nes beveik viskas, ko tau gali prireikti guli gražiai supakuota repozitorijose.
Enchanteris rašė:ir man asmeniskai del to kad 2 metus uz 25$ esi saugesnis
Tu tikrai išleidi daugiau, nei 25$. Moki gi už windowsus (jei naudoji nelegalius, tai tavo "esu garantuotas apsauga" eina tiesiai į šiukšliadėžę kartu su tais 25$ ;)) ir už bereikalingus kompiuterio atnaujinimus.

Bet mes jau čia truputį flaminti pradėjom... 8/
Padekim viską ir dingstam velniop...
Enchanteris
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 512
Užsiregistravo: 2010-09-05, 09:56
Reputacija: 1

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė Enchanteris »

Nu jo cia jau netemiskai,
Dulkiu siurblys lieka dulkiu siurbliu, pagalbinis kompas lieka pagalbiniu. Gal i toki triperiuka ir issirasyciau linuxus. Nesakyk del tu programu taip jau lengvai pora mygtuku ir viskas. Pvz autocad programa yra reikalu man pasakojo nemazai teko pavargti kad isirasyti (ko as ir nenoriu) sakykim zaidimai rimtesni pvz kaip wolrd of warcraft, starcraft2 aplamai nauja kokia programike atsiranda ir kruskis kol instaliuoji, dar visokie sakykim scaneriu printeriu (ko as taipogi nenoriu) prijungimai irgi pasakodavo vargdavo. Irodei man kad linuxai lieka linuxais :) bet dabar atsakyk jei w7 nelegalus ir kiek zinau microsoftas tai kaip ir toleruoja is dalies per atnaujinimus neuzlauzia kad pas taves nelegalus w7, kodel ta apsauga netinka ta antivirusine? Ir dar kodel laukti nesakau laukti jau w7 kaip rasiau kad prilygsta linuxams bet dar siek tiek saugesni linuxai, bet sakau turek antivirusine windowsuose ir bus px. skaiciau nemazai puslapiu tokia tema linux vs w7, tai bendrai sudejus apyligia giria ir w7 ir linux. Vienoj vietoj linuxai laimi kitoj w7. jeigu butu letesnis kompas tai vietoj xp tikrai isirasyciau linuxus kadangi pas manes i5 tai tikrai px nematau problemu. :V:
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė breeze »

Enchanteris rašė:Nesakyk del tu programu taip jau lengvai pora mygtuku ir viskas.
Sakau. Jei nesivaikai pačių naujausių versijų, Ubuntu repozitorijose galima rasti daugumą bent kiek plačiau žinomų linuksinių programų. Ten tikrai visko daug. Aišku, AutoCAD nėra, bet yra alternatyvų. Be to, yra pilna komercinių CAD produktų, kurių dalis tikrai veikia Linuxe. Be to, blogiausiu atveju galima bandyt žaisti per virtualizaciją arba VINO ir pan.
Beje, aš savo reflektorių projektavau su QCad programa ;)
Enchanteris rašė:sakykim zaidimai rimtesni
Čia pilnai sutinku. Su žaidimais Linuxe sudėtinga. Tai buvo vienintelė priežastis, dėl kurios aš ilgai turėjau dual-boot sistemą. Bet paskui, matyt, išaugau iš to amžiaus :)
Enchanteris rašė:programike atsiranda ir kruskis kol instaliuoji
Matai, jei bandysi priversti linuksą dirbti su windowsinėmis programomis, žinoma turėsi problemų. Kai kurios iš jų veiks, kitos - ne, dar kitos veiks nepatikimai. Bet taip yra todėl, kad tu "plauki prieš srovę" (beje čia dažna Linux naujokų klaida). Kai pagaliau pasiduodi, ir pradedi ieškoti programų skirtų Linuxui, viskas staiga stoja į savo vietas ir pradeda veikti be problemų. Pasileidi savo distribucijos paketų valdymo programą, ir instaliuoji, ką tik nori. Ir, manau, nereikia sakyti, kad ten viskas nemokamai.
Enchanteris rašė:dar visokie sakykim scaneriu printeriu (ko as taipogi nenoriu) prijungimai irgi pasakodavo vargdavo.
Čia senos naujienos. Dar nemačiau fotiko, printerio, skanerio, web-kameros ar kito prietaiso, kuris neveiktų su Ubuntu, tiesiog prijungus laidą. Net jei neveiktų iš karto, greičiausiai užtektų suinstaliuoti kokius papildomus driverius.
Enchanteris rašė:jei w7 nelegalus ir kiek zinau microsoftas tai kaip ir toleruoja is dalies per atnaujinimus neuzlauzia kad pas taves nelegalus w7, kodel ta apsauga netinka ta antivirusine?
Todėl, kad tu negali žinoti, kas ir ko prirašė į tuos tavo nelegalius Windowsus prieš padėdamas juos į torrentą. Be to, vieną gražią dieną Microsoft gali nuspręsti nebebūti tolerantiškais.. Iš kur tada gausi updeitus?
Padekim viską ir dingstam velniop...
Enchanteris
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 512
Užsiregistravo: 2010-09-05, 09:56
Reputacija: 1

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė Enchanteris »

Nu va dabar ok ;) :V: ps autocadui pakaitalu nera kitos visos programos yra vaiku ziadimai ;)
Enchanteris
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 512
Užsiregistravo: 2010-09-05, 09:56
Reputacija: 1

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė Enchanteris »

Sakau man tokia pisliava netinka jei visitiek kaip ir windows gaunas, plius cracku nenaudoju. Ir dar kiek zinau daugiau reikalauja kompo jeigu sitaip naudoji. Cia dar apie window pliusus http://www.tomshardware.com/gallery/Lin ... -jpg-.html. Bet ps pries linux nieko neturiu pries ten protingi vakiai dirba respect for them ;)
Vartotojo avataras
adminas
Administratorius
Administratorius
Pranešimai: 321
Užsiregistravo: 2003-06-05, 18:17
Reputacija: 2

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė adminas »

Keletas patarimų dėl anonimiškumo:

Kaip kažkas jau paminėjo, yra toks dalykas "Tor". Tor skirtas anonimiškai naršyti internete. Kadangi Tor konfigūravimas yra pakankamai sudėtingas dalykas, rekomenduoju atsisiųsti gatavą "rinkinį" "Tor Browser Bundle". Rinkinį sudaro pats Tor, modifikuota "Firefox" naršyklės versija "Aurora", su visais reikalingais įskiepiais saugumui padidinti, proxy programa "Vidalia". Išarchyvuojate, paleidžiate failą "Start Tor Browser", ir... anonimiškai naršote atsidariusioje naršyklėje, nieko nustatinėti patiems nereikia. Tor išsijungia automatiškai, uždarius naršyklę.

Jei turite patikimų "socks"/"proxy", rekomenduoju programą "Proxifier". Ši programa nukreipia VISUS įeinančius/išeinančius interneto srautus per jūsų nurodytus "socks", t.y. naudodami Proxifier jūs galėsite BET KURIĄ programą priversti dirbti naudojant "socks", net jei programa pati to nepalaiko.

Jei norite būti visiškai saugūs, ištrinkite įkeliamų nuotraukų EXIF duomenis. Pvz http://onlineexifremover.com http://exifremover.com . EXIF duomenyse gali būti saugoma daug perteklinės informacijos, tokios kaip fotoaparato modelis, fotografavimo data ir laikas, ir jei aparatas (pvz fotografuojantis mob. telefonas) palaiko GPS, netgi jūsų GPS koordinatės fotografavimo metu.
STALKER
Naujokas
Pranešimai: 35
Užsiregistravo: 2013-03-14, 18:24
Reputacija: 0

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė STALKER »

O kokią antivirusinę/firewall patartumėt, išmanantys? Svarstau pirkti Kaspersky licenziją...

Šiaip tai man išvis nereiktų AV/FW, arba užtektų ir MS Essentials, bet norisi turėti kokių tai nors stipresnių apsaugų nuo įsilaužimų, ypač šiais laikais ir šiomis aplinkybėmis...
Žolė. Nematau kodėl nesinaudoti šia Dievo mums duota gėrybe.
Vartotojo avataras
YraDvidesimtSimboliu
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 885
Užsiregistravo: 2013-03-11, 09:55
Reputacija: 24

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė YraDvidesimtSimboliu »

Labas rytas, pakėlei temą iš gūdaus miego. Pirk tą kaspersky ar nod32 ir nesuk galvos.
Kentas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 118
Užsiregistravo: 2013-06-27, 15:43
Reputacija: 5

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė Kentas »

Kasperskis veikia normaliai, pats naudoju. O tai, kad jis rusų FSB filialas http://rus.postimees.ee/959246/kaspersk ... ruku-s-fsb, tai kas mums durniams darbo? :D
STALKER
Naujokas
Pranešimai: 35
Užsiregistravo: 2013-03-14, 18:24
Reputacija: 0

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė STALKER »

Kentas rašė:Kasperskis veikia normaliai, pats naudoju. O tai, kad jis rusų FSB filialas http://rus.postimees.ee/959246/kaspersk ... ruku-s-fsb, tai kas mums durniams darbo? :D
Na, tiesą sakant, rusų filialas man atrodo dar patraukliau nei US filialas...
Žolė. Nematau kodėl nesinaudoti šia Dievo mums duota gėrybe.
Kentas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 118
Užsiregistravo: 2013-06-27, 15:43
Reputacija: 5

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė Kentas »

STALKER rašė: Na, tiesą sakant, rusų filialas man atrodo dar patraukliau nei US filialas...
Kiekviens vertina pagal savo išsivystymo lygį.
mąstytojas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 68
Užsiregistravo: 2013-07-23, 20:25
Reputacija: 0

Re: Apsisaugok save internete!

Standartinė mąstytojas »

Ką naudoju apsaugai, tai tik visokius pluginus mozziloje, pvz kaip trackplus. Visuose web'uose randa kas tave seka ir užblokuoja tuos lopus, na, o šitas tinklapis švarus 8)
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • Darbas internete.
    omax » » forume Prašau žodžio!
    57 Atsakymai
    24973 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas RED&WHITE
  • Linksmybes internete :)
    Nematau-Oo » » forume Muzika, filmai ir kita media, pramogos
    34 Atsakymai
    21082 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas .....
  • Anonimiškumas internete
    adminas » » forume Prašau žodžio!
    13 Atsakymai
    18712 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas WTČ