Nuotrauka Nuotrauka

Mokyklos + narkotikai.

Pokalbiai apie kanapes, jų gydomąsias savybes, įvairius panaudojimo būdus pramonėje bei rekreaciniais tikslais, kanapes liečiančius įstatymus, kanapių dekriminalizavimą bei legalizavimą ir reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje.
Sigma
Guru
Guru
Pranešimai: 2205
Užsiregistravo: 2004-07-07, 11:19
Reputacija: 6

Mokyklos + narkotikai.

Standartinė Sigma »

Musu dauguma cia del visiems zinomu priezasciu turime vieni didesniu, kiti mazesniu salycio tashku su visa narkata.

Siuo metu labai greit auga narkotiku vartojimas, ju kiekiai mokykluose. Kiekvienais metais vis daugiau. Kas zino ka konkreciau apie tai? Kur to yra priezastys? Kokia tai itaka duos Lietuvai tarkim po 5 ir 10 metu?

Paprastose mokykluose (ne licejuose ir gimnazijuose) kiekviena karta yra vis bukesne, vis sunkiau isisavina, ka ankstesnioji ikirsdavo. O daznai visai nevrubalina. Jokios motyvacijos. Kiek su mama aiskinomes to priezastys yra: pragerti vaikai, isdraskytos seimos ir televizijos itaka.
BOB - Bombs Over Bagdad!
morf
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 2003-06-06, 12:40
Reputacija: 0

Standartinė morf »

Palietei labai globalia tema...
Mokykla baigiau 2000 aisiais. Vien per mano klase "perejo" narkomaniuku virs desimties. Ne seip kur saluha ruke - keli shircikai buvo, o like herojai ir visokie kitokie. As atsilaikiau nuo itakos, nes mano seima yra inteligentu. Bet zoles teko bandyt dar mokykloje. Hemijos ir Co. man nereikia ir nereikejo.
Kaip laikrasciuose raso nestovi prie kiekvienos mokyklos dilerokas, bet jei reikia jis gali stoveti, o tiksliau ateiti ir pastoveti 10 min. per ta laika "parupinti" kam ko reikia. Jei yra paklausa yra ir pasiula. Cia neiseis mokyklos su grotom padaryt, kad narkotikai nepatektu. Neiskratysi ka moksleivis atsines i pamokas - tai jau zmogaus teisiu pazeidimas. Ale kai mokiaus galvojau priesingai - dabar esu uz probleminiu vaiku linkusiu nusikalsti privaloma testavima. Ne visu, o atsitiktine tvarka ir labiausiai pazeidziamu - tam turetu buti mokyklos psihologas.
Sigma gerai ivardino priezastis. Bet prie ju butu galima ta sarasa testi ir testi, jis begalybes. Taisykliu nera, yra tik rezultatas kuriam galima bandyti taikyti taisykles.

Po desimties metu bus liudna. Whatever - tie zmones kurie dabar nardo narkotiku malonumuose liks uz borto. Kai baigsis tusofkes - jei baigsis narkotikai, gal tada isijungs savisaugos instinktas? Tik kazkas isiklauso kazkas ne. Savisaugos instikta reikia ugdyti, kuo vyresnis zmogus tuo pas ji tai labiau islavinta. Na bet tai individualu.
Pomidoras
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 152
Užsiregistravo: 2004-05-20, 14:09
Reputacija: 0

Standartinė Pomidoras »

oi zinau apie narkata mokyklose... 8/ nereikia net eiti ish mokyklos i gatve kad nusipirkti, nueini i mokyklos tualeta arba rubine. (taip pasakojo draugo jaunesnysis blrolis 10-okas) kiekvienoj mokykloj tikrai yra po dileri ir manau ne po viena, taigi grotu deti ant langu ir tt tikrai nera prasmes...
morf
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 2003-06-06, 12:40
Reputacija: 0

Standartinė morf »

Ta prasme as norejau pasakyt kad dileriai buna tos pacios mokyklos mokiniai, gi visiems rankos niesti pinigelio pasidaryt. Nusiperku, perparduodu klasiokui ir abu kaifuojam. O ka? Reikia priezasciu ir problemos sprendimo budu giliau ieskot nei paciame narkotike ar tame zmoguje kuris tau dave paskutinis.
Pomidoras
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 152
Užsiregistravo: 2004-05-20, 14:09
Reputacija: 0

Standartinė Pomidoras »

taip :!: dabar paimkime ir sugalvokime kas kaltas ir kodel :]
Sigma
Guru
Guru
Pranešimai: 2205
Užsiregistravo: 2004-07-07, 11:19
Reputacija: 6

Standartinė Sigma »

Labai daug ka issprestu jeigu zmonems duotu darbo ir uzdirbt. Seimos tvirtesnes butu. Tada jau butu galima daryt prevencinius spaudimus visuomene sudomint ne kriminalistokos naujienomis, o kultura, menu. Pasistengt, kad kiekvienas zmogus turetu galimybe surast save. Ty, kad visu pirma kiekvienas visuomenes narys jaustusi saugus. Tada slopsta blashkymaisi ir nesamoniu darymai.

Gali kazkas pradet rekt, kad kiekvieno kailis jo pacio reikalas. Nesamone. Zmonija viso to ka dabar turi pasieke butent bendro darbo metu, o ne individulistiniais issisokimais. Paziurekit kaip gyvena gyvunai - indivudulistai ir bendruomeniniai, kuriem daugiau reik padet pastangu isgyvent, kuriu populiacijos skaitlingesnes. Shakalai priot! Jie yra vieni istikimiausiu gyvunu. Ju seima, bendruomene yra viskas, uztat kitus jie gali sutarshyt be jokiu moraliniu stabdziu:))) Arba ziurkes ir peles. Peles gyvena pavieniui, ziurkes bandom. Turetu pacai truputi koshes daugiau galvoj, galetumem kraustytis i menuli.

Zinoma savimi pasirupint reik, bet pasaulis per didelis, kad vienas viska nuveiktum. Kiekvienas esame dalis didelio organizmo ir to arganizmo kazkuriai daliai susirgus visi kiti irgi tai pajunta. Pvz. kazkur karas - kyla benzino kainos, brangsta transportas ir poto jau domino eilutes pradeda byret.
BOB - Bombs Over Bagdad!
morf
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 2003-06-06, 12:40
Reputacija: 0

Standartinė morf »

1. Gerai sutvarkyta socialine santvarka (zmones laimingesni, turi pinigu, yra garantuoti del savo ateities etc.)
2. Bendruomeniu kurimasis (www.legalus.net, www.banga.lt, Draugiu taryba, LDDP, KGB - bendruomenes gali daryti spaudima savo nariams, geriau kad jis butu kuriantis o ne griaunanantis)
3. Seima (niekas nepaneigs to, kad auganciai ir brestanciai asmenybei didesne itaka daro seima o tik paskui draugai ir artimoji aplinka)
Pomidoras
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 152
Užsiregistravo: 2004-05-20, 14:09
Reputacija: 0

Standartinė Pomidoras »

o vat ash koki pamoksla gavau tik ka ir mokyklinio amziaus jaunuolio:

<plamasteris> klausyk klounas tu tau iki tokio protelio dar daug zoles reiks surukyti kol tu suprasi kaip reikia gyventi bet ka as cia mokau juk erklio irgi sneketi neismokysi krc beviltiskas

nu ir ka dar jam pasakyti galima :]
senis
Naujokas
Pranešimai: 49
Užsiregistravo: 2003-08-10, 20:03
Reputacija: 0

Standartinė senis »

Kartais ir tie dirbantys tėvai per daug užsiėme kad galėtu išklausyti vaikų problemas ir juos prižiurėtų. Jei mokyklose dirbtų psichologai ir būtų vaikams nors kam paiguost ir tt... Šiuo metu manau didele itaka daro TV ir kiti klasės "draugai", ar viresnieji. Čia kaip senais laikais būdavo, visi rūkydavo kad dideli vyrai būtu, o dabar tablete :(
rude bwoy
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 261
Užsiregistravo: 2003-11-14, 16:24
Reputacija: 0

Standartinė rude bwoy »

ŠIKAU BLED! psichologo reikia mokykloj? užaugau be psichologo ir nesiskundžiu. bent vienas iš čia esančių ėjo pas mokyklos psichologą? stipriai abejoju. taip kad nereikia lia lia, psichologas ne sprendimas.
sakote tėvai laiko neturi? o prieš 10 metų turėjo? nesvaikit, mūsų kartos tėvai dirbo tikrai ne mažiau. vėlgi - ne sprendimas.

esminė bėda, kurią matau aš - per daug liberalus požiūris į nepilnamečius. kiekvienas apsisnargliavęs nuopisa žino savo teises, pabandyk pasakyt piktesnį žodį - gausi 30 atgal. nes matote vaiko teisės, smurto naudot negalima. NESĄMONĖ. nei vienas iš mano kartos neužaugo be smurto - jūs, brangieji, neleisit man meluot. buvo baimė - bijojom tėvų (ne visi aišku), bijojom mokytojų (vėlgi ne visi), bijojom milicijos ir valdžios. o baimė ilgainiui išauga į pagarbą - nemačiau anei vieno mano amžiaus žmogaus, kuris leistų sau trulike pasiųst naxui bobutę. o kažkokiam nuopisai šeštokui tai didžiausias žygdarbis.
matau vieną vienintelį sprendimą - griežtint įstatymus. o jeigu leist sau pasvajot - nutarkuot visiems mokyklinukams subines. ir taip nutarkuot, kad visą gyvenimą prisimintų. pradės bijot - bus tvarka. ir nereikia sukt smegenų dėl žmogaus teisių - jeigu nori teisių, pirma vykdyk savo pareigas.
jah is da solushion
morf
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 2003-06-06, 12:40
Reputacija: 0

Standartinė morf »

Atsiprasau kad didziosiom raidem - SMURTAS JAU VALDO MUSU VALSTYBE ATSIMERKIT. SMURTO PILNA VISUR: TV, MASSMEDIA, MOKYKLA, KIEMAS, GATVES, VALDZIOS POLITIKA - ISTATYMAI DEL ISTATYMU NETARNAUJA ZMOGUI.
Jau prisigimdem smurto ir smurta norit naikint smurtu? Tai kaip "dedofcina" armijoje. Sauktinis taps dembeliu. SIKAU AS ANT IDIOTIZMO
soldja rašė:ŠIKAU BLED! psichologo reikia mokykloj? užaugau be psichologo ir nesiskundžiu. bent vienas iš čia esančių ėjo pas mokyklos psichologą? stipriai abejoju. taip kad nereikia lia lia, psichologas ne sprendimas.
sakote tėvai laiko neturi? o prieš 10 metų turėjo? nesvaikit, mūsų kartos tėvai dirbo tikrai ne mažiau. vėlgi - ne sprendimas.

esminė bėda, kurią matau aš - per daug liberalus požiūris į nepilnamečius. kiekvienas apsisnargliavęs nuopisa žino savo teises, pabandyk pasakyt piktesnį žodį - gausi 30 atgal. nes matote vaiko teisės, smurto naudot negalima. NESĄMONĖ. nei vienas iš mano kartos neužaugo be smurto - jūs, brangieji, neleisit man meluot. buvo baimė - bijojom tėvų (ne visi aišku), bijojom mokytojų (vėlgi ne visi), bijojom milicijos ir valdžios. o baimė ilgainiui išauga į pagarbą - nemačiau anei vieno mano amžiaus žmogaus, kuris leistų sau trulike pasiųst naxui bobutę. o kažkokiam nuopisai šeštokui tai didžiausias žygdarbis.
matau vieną vienintelį sprendimą - griežtint įstatymus. o jeigu leist sau pasvajot - nutarkuot visiems mokyklinukams subines. ir taip nutarkuot, kad visą gyvenimą prisimintų. pradės bijot - bus tvarka. ir nereikia sukt smegenų dėl žmogaus teisių - jeigu nori teisių, pirma vykdyk savo pareigas.
rude bwoy
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 261
Užsiregistravo: 2003-11-14, 16:24
Reputacija: 0

Standartinė rude bwoy »

tai tavo, generolas, nuomone vaikams reikia leisti VISKĄ? ir visiškai atsisakyti smurto? mol vaikas protingas, pats atsirinks kas jam naudinga, o kas ne?
jah is da solushion
senis
Naujokas
Pranešimai: 49
Užsiregistravo: 2003-08-10, 20:03
Reputacija: 0

Standartinė senis »

[quote="soldja"]ŠIKAU BLED! psichologo reikia mokykloj? užaugau be psichologo ir nesiskundžiu. bent vienas iš čia esančių ėjo pas mokyklos psichologą? stipriai abejoju. taip kad nereikia lia lia, psichologas ne sprendimas.
sakote tėvai laiko neturi? o prieš 10 metų turėjo? nesvaikit, mūsų kartos tėvai dirbo tikrai ne mažiau. vėlgi - ne sprendimas.

Aš ir nėjau pas psichologą, ir tuo laikmečiu nebuvo pas mane mokykloje, o aš kalbu ne apie mūsų kartą ar kaip čia kitaip, nes mūsų laikais toks didelis asortimentas ir dar į mokyklą kad atneštų nebuvo, seniau visi narkotikų bijojo, nes asociacija būdavo su švirkštu ir supuvusiom venom bet apie dabartine ir ateinančią, ir beje dabar daug yra darboholikų, ypač pasiturinčių tėvelių vaikai mėgstą visus saldainius "pabandyti".
Pomidoras
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 152
Užsiregistravo: 2004-05-20, 14:09
Reputacija: 0

Standartinė Pomidoras »

Ash tikrai uz tai kad i shemas gryshtu "ponas DIRZHAS". tai kogero pas veiksmingiauskas auklejimo budas. padarei kaska negero-i kaili, ir jei nenori vel gauti i kaili to nebedarysi. o kas dabar....?? px gi visiems viskas. prisidirbsiu, pasedesiu, paklausysiu kaip tevai zirzia ir viskas... pazirs valandele, dvi ir nustos. o rytoj vel duos pinigu pietus pavalgyti mokykloj....
morf
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 2003-06-06, 12:40
Reputacija: 0

Standartinė morf »

senis rašė:
Aš ir nėjau pas psichologą, ir tuo laikmečiu nebuvo pas mane mokykloje, o aš kalbu ne apie mūsų kartą ar kaip čia kitaip, nes mūsų laikais toks didelis asortimentas ir dar į mokyklą kad atneštų nebuvo, seniau visi narkotikų bijojo, nes asociacija būdavo su švirkštu ir supuvusiom venom bet apie dabartine ir ateinančią, ir beje dabar daug yra darboholikų, ypač pasiturinčių tėvelių vaikai mėgstą visus saldainius "pabandyti".
Ir didziuojies kad nejai pas psihologa? Nu didziuokis - as nematau problemos tame kad kai nesusitvarkai pats susavimi kad tai padetu padaryti psihologas. Kai man buvo krize mano psihologas buvo skankas. As tuo nesididziuoju as tai teigiu kaip fakta.

Kas kaltas kad vaikai megsta saldainius? As irgi megstu saldainius ir laikau save vaiku, nes man patinka juo buti. As tik noriu buti protingas vaikas.

Reik sodint darboholikus tevus kad neaukleja vaiku?! :))) Arba prilupt gerai su dirziuku, kad ismust prota is siknos i galva? Manai padeda? As nemanau..

Siulyciau visuomene kurt ne nuo baimiu, o nuo informacijos!!!! (svarbu tiems kas neskaito tarp eiluciu)
Pomidoras
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 152
Užsiregistravo: 2004-05-20, 14:09
Reputacija: 0

Standartinė Pomidoras »

matai kas gavosi nuo tos informacijos... prisirinko visi ko papuole ir prasidejo didzioji NARKOZIKU REVOLIUCIJHA....
morf
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 2003-06-06, 12:40
Reputacija: 0

Standartinė morf »

Cia kaip buna. Jei kazkas kazka sako GLOBALIAI, tai kitas kad suprast priima ASMENISKAI.
Ne nemanau kad galima leisti viska - reikia leisti viska protingai. Nera universalaus auklejimo - ir nesuprantu kodel jus jo ieskote?. Tai individualu.

Man leido viska. Leisti viska reiskia leisti suprasti, kad ne viskas yra gerai kas gali buti daroma. O pabaigai pasakysiu kaip mane mama auklejo ir taip as auklesiu savo vaikus. Situacija: kudikis kisa ranka prie ikaitusio lygintuvo kai mato mama. Galima veiksmu eiga:
a) vaikas prisiliecia nudega ranka ir pasamoneje uzfiksuoja -lygintuvas=karsta=negalima, nes skauda
b) mama sustabdo ir apibara, gal net per SIKNA pliauksteli, vaikas pasamoneje uzfiksuoja lygintuvas+mama=negalima=????????

Isvadas darykit patys. Mano isvada - galima paskatinti vaika tapti ismintingu ir laimingu vaiku.
soldja rašė:tai tavo, generolas, nuomone vaikams reikia leisti VISKĄ? ir visiškai atsisakyti smurto? mol vaikas protingas, pats atsirinks kas jam naudinga, o kas ne?
morf
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 2003-06-06, 12:40
Reputacija: 0

Standartinė morf »

Ar jau prasidejo? Matyt vel praleidau kaika svarbaus. Eh tiek informacijos kad net nespejau pastebet... reik draust. Kai nezinai tai ramu, nepisa proto durnos mintys. Einu amfutes pabusiu dievu
Pomidoras rašė:matai kas gavosi nuo tos informacijos... prisirinko visi ko papuole ir prasidejo didzioji NARKOZIKU REVOLIUCIJHA....
Pomidoras
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 152
Užsiregistravo: 2004-05-20, 14:09
Reputacija: 0

Standartinė Pomidoras »

o tai dar pasakyk kad netaip... duok durniui grabnycia-padegs baznycia.
tai va taip ir gavosi su ta infomacija. pripompavo visko ish eiles negalvodami.... o dabar turim rezultaia (degancia baznycia).

beto savo ironija gali pasideti i kishene... ne visada ji vietoj ishlenda.
dreamofsilence
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 228
Užsiregistravo: 2003-06-09, 17:12
Reputacija: 0

Standartinė dreamofsilence »

na ir tema bliam isvystet...

narkotikai yra etalono dalis. e-ta-lo-no. kaip ir nevarzomas sexas, stiliovi vakareliai, stiliovi rubai, apimtys 90-60-90, visas tas zargonas ir dar daug daug kas. ne kiekvienas paauglys yra informuotas ant tiek, kiek mes, ne kiekvienas zino kur ir kaip ir kas nuves. kazkas cia teisingai pasake - anksciau rukydavo kad krutu but, dabar tablete uzsimeta. ar "darozhke" susniaukscia. nes taip yra kieta, taip daro visi _kruti_ draugai. kiekviena kietesne mergaite nori buti manekene, kievienas krutesnis berniukas nori buti dj'umi. ka, pasakysit ne taip? jie visi be isimties nori vaikscioti i madingus vakarelius, rengtis madingais rubais, vazineti krutom tachkom ir gyventi su vaizdu i gedimino kalna. jie visi be isimties nori buti _elito_ dalimi. nueikit i supista _elitine_ vln mokykla, Salomejos Neries vadinasi. didziausia koncentracija piniguotu vaikuciu, bet tuo paciu ir viena is didziausiu narkomanu koncentraciju. nes narkotikai - tai _ivaizdzio_ dalis. be abejo, is pradziu zole. ratai. koksas, jei gali tai sau leisti. nes tai yra _kruta_. tai klubinio jaunimo ivaizdzio dalis. ir tokiems begalviams iki heros - vienas zingsnis. kodel? nes jie yra kieti, jie yra _super_kieti_. morja po kolena, gori po plechu. negi toks _kietas_ gales sesti ant adatos? ne, juk jis super kietas, pabandys ir jei nepatiks uzris. jei patiks - bishki pazais ir mes. ir visos saknys tame, kad truksta INFORMACIJOS. jau minejau, kad net supista Panele kisa i galva bullshita, kad zole - toks pac baisus narkotikas kaip ir hera, bet jei sedai ant heros, tai kazkaip issikapstysi. viskas pateikiama kaip zaidimas. susikti zurnalai, tv - visi kisa jiems istorijas su fakin happy endu. ir jie i tai itiki. negali buti kitaip - juk visiems gerai baigiasi, tai ir man taip baigsis. jie nemato fakin ispuvusiu venu ir nudziuvusiu galuniu. jie mato _happy_enda_. todel taip lengvabudiskai ir ziuri i viska. ivaizdis yra viskas. tik turedamas _kieta_ ivaizdi tu isliksi siuolaikineje visuomeneje. narkotikai yra ivaizdzio dalis. tai kodel nepabandyti, juk vistiek after all laukia faking HAPPY END'as.

net ta pati supista Panele, kuria ne karta jau minejau, bando vykdyti kazkokia prevencine veikla, bet is esmes daro tai blogai. be to, ka jau mienejau, dar vienas aspektas. paziurekit i skyreli Zole&Co - i klausimus ten atsakineja arba gydytojai, arba kox nors _Sasha_Masha_Petia_ 5/10/15 metu vartojes narkotikus. Isidemekit - VARTOJES. vadinasi jis nulipo. vadinasi ir jis sulauke Happy End'o. tai kodel man bus kitaip? px ka ir kaip jis sako - jis nulipo. ne rasyt blin reikia, o det nuotraukas tu _Sashu_Mashu_Petiu_ - su visom nupuvusiom galunem, supuliavusiom venom, sutinusiais snukiais, isbyrejusiais dantimis. va tada gal susimastys. o taip - nerukyk vaikeli zolytes, narkomanu tapsi... tas pac kas - negerk is balutes, oziuku pavirsi. net pasakos - aka liaudies ismintis - byloja, kad tokie metodai fakin neefektyvus.

beje, dali atsakomybes turim prisiimti ir mes. galim surasyti 10 puslapiu disclaimerius - px, jie nieko neduoda. mes formuojam ivaizdi, kad atsipusk publika - tai _kruta_. daugiausia respekto uz atsipusk.lt sulaukiu is nepilnameciu. nes jie nemasto fakin kritiskai. atsipusk shaika - verta pagarbos, jie daro TOKI darba. uz legalizacija blin kovoja, protinga putima propaguoja. ir as noriu tokiu buti. as jau jauciuosi pakankamia suauges, px kad man dar nera 18, bet as zinau, esu isitikines, kad as - jau tikras VYRAS. nes merga pisau ir alu geriau. taigi, todel ir as rukysiu TIK zole ir propaguosiu tokias legalize idejas. ir busiu irgi krutas. butu mano valia, visiems atsipusk dalyviams/veikejams liepciau supyzdinti bet kuri nepilnameti su jointu dantyse. nes to toleravimas nera jaunosios kartos uzsiauginimas - tai yra jaunosios kartos tvirkinimas. jokio smegenu skalavimo, atpyzdinti, kad pagalvotu kad atsipusk tera eiliniai huliganai, ir liepti grizti po 5 metu. kai pagaliau mastyti ismoks. ir sugebes savarankiskai atsirinkti, kas yra gerai ir kas yra blogai, o ne aklai seks _ivaizdis_yra_viskas_ samprata.
...dream(ofsilence)...
raising awareness.
Rašyti atsakymą