Nuotrauka Nuotrauka

O kas sugalvojo augalus?

Pokalbiai apie kanapes, jų gydomąsias savybes, įvairius panaudojimo būdus pramonėje bei rekreaciniais tikslais, kanapes liečiančius įstatymus, kanapių dekriminalizavimą bei legalizavimą ir reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje.
Rašyti atsakymą
ma
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 395
Užsiregistravo: 2005-10-20, 21:51
Reputacija: 0

O kas sugalvojo augalus?

Standartinė ma »

Gyvunai (tame tarpe ir mes) yra sugalvoti augalu, kad isnesiotu ju seklas aplink. Nepaprastas sprendimas sprendziant ypatinga problema, su kuria jie susidure...

[ nuotrauka ]

PEACE :)
Buds Not Bombs
ganja ninja
Naujokas
Pranešimai: 49
Užsiregistravo: 2005-11-08, 23:09
Reputacija: 0

Standartinė ganja ninja »

O kas sugalvojo augalus? A?..
The Pure q†hc
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 114
Užsiregistravo: 2006-06-04, 14:57
Reputacija: 0

Standartinė The Pure q†hc »

Ganja Ninja rašė:O kas sugalvojo augalus? A?..
Molekulės lakstė, susidūrinėjo, virė, lipdėsi, ir štai - turime ląstelę... ląstelei reikėjo maisto, tad ji gaudė C, N, P, K molekules... atsirado augalas. Jam reikėjo daugintis... Taip atsirado paukščiai... Jie išnešiodavo sėklas po ši platų pasaulį...
PS. Čia biški nusvaigta, tad, nekritikuokit :]
ma
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 395
Užsiregistravo: 2005-10-20, 21:51
Reputacija: 0

Standartinė ma »

DNR

Visi esame sukurti gyvos kalbos.

Kas yra intelektas - supratingumas?

Supratingumas – lotyniškai inter – legere, pasirinkti tarp. Kiekvienoje mūsų kūno lastelėje (individualių baltymų (proteins) ir fermentų (enzymes) lygmenyje) vyksta pasirinkimai. DNR yra kažkas panašaus į „tekstą“, kuris funkcionuoja per kodavimo sistemą vadinamą „genetiniu kodu“ ir kuri nepaprastai yra panaši į kodus, kuriuos naudoja žmonės. Kaikurie fermentai redaguoja DNR teksto kopiją ir į ją prideda naujų simbolių. Bet kokia šio proceso metu įvykusi klaida gali būti fatalinė visam organizmui; todėl šie fermentai nuosekliai vykdo teisingus pasirinkimus; jei jie to neatlieka, kažkas dažniausiai atsitinka, ar tai būtų vėžys ar kita kokia nors liga. Ląstelės viena kitai siunčia proteinų ir molekulių formų signalus. Šie signalai reiškia: dalinti, ar nedalinti, perkelti, ar neperkelti, susinaikinti, ar likti gyvai. Kiekviena ląstelė vienu metu priiminėja („klauso“) šimtus signalų, juos sujungia į visumą ir nusprendžia, kaip toliau elgtis. Kaip šis intelektas funkcionuoja yra mistinis klausimas... Ar mistika ir toliau pasaulyje turi būti laikoma mūsų priešu?

DNR palaikė savo struktūra per 3.5 miliardo metų. Kokį vaidmenį DNR atlieka mūsų evoliucijoje?

DNR yra viena molekulė su dviguba spiralinės linijos struktūra; tai yra dvi viena kitą papildančios to pačio “teksto” versijos susisukusios viena aplink kitą; tai leidžia pagaminti savęs kopiją: gyva kopija! Šis mechanizmas veikia nuo tada, kai prasidėjo gyvybė. Be šito, viena ląstelė negalėtų sukurti kitos ląstelės ir gyvybė neegzistuotų. DNR taip pat gali būti, iš vienos kartos (generacijos) į kitą kartą, modifikuojama. Tai sudaro sąlygas tiek pastovumui, tiek pasikeitimui. Tai reikškia, kad butybės gali būti ir vienodos ir nevienodos. Viena iš mįslių yra tai, kas gi evoliucijoje keičia DNR tekstą. Natūralios atrankos teorija, nepaaiškina šito fenomeno, tad nesivarginkit ir nepulkit įrodinėti to ko patys nesuprantate...
DNR struktūra, kaip žinome sudaryta iš „simbolių“ (paprastai tariant, tekstą sudaro žodžiai, žodžius – raidės, kaip jau minėjau ten labai panašu), turi specifinį tekstą ir kalbą. Tu gali pasakyti, jog mano kūnas yra sudarytas iš kalbos, šneka atsiranda iš minties. Gilus susimąstymas. Kaip mes galime prieti prie šios slaptos kalbos? Tik studijuojant. Yra keli keliai į šias žinias, įskaitant mokslą ir šamanizmą, žinios yra ir kiekviename iš mūsų, kiekvienoje ląstelėje, kiekvienoje DNR... DNR buvo „sukurtas“ toks, kad pats save išlaikytu gyvu, liktu nemirtingu. Genetinis kodas nėra atsitiktinis molekulių sukibimas. Tai instrumentinė žinutė, energija, tiesiogiai sukurta meta – biologinio sąmoningumo, dar kitaip superintelekto.

DNR yra mąstanti ir suprantanti

Tai yra gyvenimo pagrindas, tai yra gyva kalba, kuri yra visose gyvybės formos lastelėse žemėje. Jūsų akyse, kurios skanuoja šiuos žodžius, yra ląstelės ir kiekvienoje atskiroje ląstelėje yra apie du metrus besivingiuojančios ir susisukusios DNR lyg gyvatės.

Kaip biologai iš anksto gali manyti ir teigti, kad DNR nėra sąmoninga, jei jie net nesupranta žmogaus smegenų, kurios yra vieta mūsų sąmonei ir kuri yra sukurta atsižvelgiant į DNR instrukcijas? Kaip gamta gali būti nesąmoninga, jei mūsų pačių sąmonėyra sukurta gamtos?

Aš manau mes turime aptarti žodį, kurį naudojame. Sąmonė. Daugelis apibūdina žmogaus sąmonę tokia, kuri skiriasi nuo pavyzdžiui gyvūnų sąmonės, kadangi mastome taip: žmonės yra sąmoningi, nes galime suvokti. Tačiau kaip mes galime žinoti, kad delfinai taip pat negalvoja, kad jie yra delfinai? Aišku jie nevartoja konkretaus žodžio ar kažko panašaus ka naudojame mes apibūdindami mus ir mus supantį pasaulį. Negi tai yra tik instinktai ir nieko daugiau. Ar jūs irgi manote, kad jausdami pavojų jie to nesupranta? Ar manote, kad gyvūnai nejaučia skausmo, lygiai tokio pačio, kokį jaučiame mes? Man atrodo, kad mes esam per daug kvaili, kad suprastumėme kas jie tokie yra. Gražaus pavadinimo neužtenka, kadangi jis nieko nepaaiškina...
Kosminis Serpantinas [Lot. serpens –žaltys; serpentinus –gyvatiškas]
[ nuotrauka ]
Šioje knygoje Jeremy Narby aprašo savo požiūrį apie tai, kaip neurogenetinė sąmonė veikia supratimą, žinojimą, simbolizmą ir kultūra. Jis palygino senovinius kosminių serpentų mitus su genetinėmis aplinkybėmis. Jo antropologinės studijos, ayahuasca (prieš tūkstančius metų senovės inkų sukurtas mistinis vynas, vadinamas mirusiųjų vynu arba sielų vynu) patirtis apibūdina šamanus, kurie nugabena savo sąmonę į molekulinį lygį, kad gautų iš DNR skleidžiamos aiškios matomos šviesos informaciją.
Kai kurie biologai apibūdina DNR kaip „labai seną aukštą biotechnologiją,“ turinčią „šimtus trilijonų kartų daugiau informacijos, nei mūsų sudėtingiausias informacijos kaupimo įrenginys.“ Ar mes ir toliau turime kalbėti apie technologiją tokioje padėtyje? Taip, kadangi nėra kito žodžio tam apibūdinti, informaciją sauganti molekulė. DNR yra tik dešimties atomų dydžio, tam tikra prasme sudaryta super maksimalius pajėgumus turinti technologija: organinė, susiteminta ir ant tiek minimizuota, kad priartėja prie materialaus pasaulio egzistavimo ribų.
Tuo tarpu šamanai tvirtina, kad gyvybinis principas, kad visos gyvos butybės ateina iš kosmoso ir yra mąstančios. Kaip sako Pablo Amaringo: „Augalas gali ir nekalbėti, tačiau jame yra siela ir ji yra sąmoninga, kuri viska mato, kuri yra augalo siela, jo Esmė, kuri padaro jį gyvą.“ Anot Amaringo šios sielos yra tikros butybės ir žmonės taip pat yra pripildyti šiomis butybėmis: „Netgi plaukai, ausys, akys ir t.t. yra pilni šių butybių. Tu matai tai, kai ayahuasca yra stipri.“

Jų vizijose, šamanai nukeliauja savo sąmone į molekulinį lygį ir gauna priėjimą prie informacijos susijusios su DNR, kurią jie vadina „gyvąja esme“ arba „sielomis.“ Tai yra tai, kur jie mato dvigubas spirales, susukiotas „kopėčias“ ir chromosomų formas. Štai kaip šamaninės kultūros tukstanmečiais žinojo tai, kad gyvybinis principas yra vienodas visoms gyvoms butybėms, ir jo formos yra du supinti serpentinai (arba vijoklis, virvė, kopėčios). DNR yra jų nuostabus botaninių ir medicininių žinių resursas, kuris gali būti pasiektas tik išfokusuotuose ir “neracionaliose” sąmonės būsenose, nors jų rezultatai yra empiriškai patikrinami ir įrodomi. Šiose kultūrose mitai pripildyti biologinių vaizdų ir šamanai metaforinius aiškinimus atlieka gan tiksliai lyginant su tais, kuriuos biologai pradeda įrodinėti.
[ nuotrauka ][ nuotrauka ][ nuotrauka ]

Ankstyvaisias 1980 metais, dėka sudėtingų matavimų įrenginių, grupė mokslininkų pademonstravo, kad visų gyvų butybių lastelės skleidžia fotonus (photons) 100 vientų per sekundę greičiu vieno centimetro pločiu. Jie taip pat parodė, kad DNR yra šių fotonų spinduliavimo šaltinis. Branduolių viduje DNR vyniojasi ir išsivynioja, raičiojasi ir sukinėjasi. Mokslininkai tai dažnai palygina su gyvate.

Šamanai ir mokslininkai

1999 metais trys molekulinės biologijos atstovai nuvyko į Peru Amazonę pažiūrėti ar jiems pavyks išgauti bio – molekulinę informaciją per jų vizijas, kurias jie turės vietinio šamano surengtose sesijose. Jie neturėjo ankstesnės ayahuasca šamanizmo patirties, tačiau buvo susidomėja alternatyviomis gydymo tradicijomis ir šamanizmu. Jų amžius vyravo nuo 30 iki 60. vienas iš jų dirbo Amerikos genomų kompanijoje mokslininke. Kitas buvo Prancūzijos universiteto profesorius ir nacionalinio mokslinio tyrinėjimo centro narys. Trečiasis dėstė Šveicarijos universitete ir buvo tyrimų laboratorijos direktorė.

Nei vienas iš jų nekalbėjo isapniškai, o šamanas nekalbėjo, nei angliškai nei prancūziškai, todėl Jeremy Narby jiems vertėjavo. Vienas iš dalykų ka reiktų paminėti yra tai, kad mokslininkai ir šamanas turėjo ilgus pokalbius. Jie kalbėjo ir kalbėjo, vienas kitam sakė įvairus dalykus. Šamanas studijavo augalus 37 metus. Dienomis jis atsakinėdavo į biologų klausimus, o naktiniu metu vesdavo ayahuasca sesijas, kuriose dalyvavo biologai. Jie savo vizijose matė daugybę dalykų, įskaitant DNR molekules ir chromosomas.

Amerikos biologė, kuri dirbo su žmogaus genomo dešifravimu pasakė, kad ji matė chromosomą iš skrendančio virš DNR gijos proteino perspektyvos. Ji pamatė DNR seką, žinomą, kaip „CpG islands“ (http://www.answers.com/CpG%20islands), kurį sunkiai suprasdavo, ir kuris yra randamas apie šešiasdešimtyje procentų visuose žmogaus genuose. Ji pamatė, kad jie yra struktūriškai skiringi, nei DNR supanti aplinka ir kad šis struktūrinis skirtumas leidžia lengvai prieiti ir dirbti, kopijuojant proteinus, kurie yra prijungti prie DNR molekulės ir kurie gamina tikslias genetinių sekų kopijas. Ji pasakė idėja, kad „CpG salų“ struktūra duoda jiems galimybę funkcionuoti kaip nusileidimo eikštelės. Ši idėja nebuvo atėjusi jai anksčiau ir ji mano, kad genominiai tyrimai greit galės patvirtinti šią hipotezę.

Profesorius prancūzas daugelį metų studijavo gyvūnų sperminius kanalus, pirma driežų, vėliau pelių. Kai spermos ląstelė išeina iš sėklidės ir patenka į kanalus, ji negali apvaisinti kiaušinėlio. Ląstelė sugeba padaryti tai tik tada, kai keliauja per kanalus, kur dirba maždaug penkiasdešimt skirtingų rūšių proteinų. Profesorius ir jo komanda praleido daug metų norėdami suprasti, kuris proteinas padaro spermos ląstelę vaisinga. Šio supratimo reikšmė turėtų įtakos vyriškiems kontraceptikams. Vienos ayahuasca sesijos metus jis iškėlė tris klausimus. Pirmas, ar yra pagrindinis proteinas, kuris padaro ląstelę vaisinga? Antras, jei jis yra, tai kodėl per tiek metų negalima buvo surasti atsakymo į šį klausimą? Ir trečias, ar pelės studijavimas buvo tinkamas modelis studijuoti žmonių vaisingumą? Jis visus atsakymus į savo klausimus gavo per balsą, kuris kalbėjo vizijų metu. Atsakant į pirmą klausimą balsas tarė: „Ne, tai nėra pagrindinis proteinas. Šiame organe nėra pagrindinių proteinų, tik daugybė skirtingų, kurie turi vienas su kitu sąveikauti, kad būtų pasiektas vaisingumas.“ Į antrą klausimą buvo atsakyta: „Aš tai jau atsakiau su tavo pirmu klausimu.“ Atsakant į trečią klausimą balsas tarė: „Šis klausimas nėra pakankamai svarbus, kad į jį būtų atsakyta. Atsakymas gali būti surastas ir be ayahuasca. Pabandyk dirbti kita linkme.“

Šveicarų mokslininkė norėjo pasikonsultuoti su šamanine sfera apie etiką (moralę) susijusią su augalų genomų modifikacijomis. Ji norėjo sužinoti ar tinkamai yra elgiamasi įvedant į augalus genus, kurie padaro juos atsparius ligoms. Taip jau yra, jog tabakas yra svarbus tiek genetiniams inžinieriams, tiek Amazonės šamanams. Dauguma skirtingų vietinių bendruomenių šamanų sako, kad jie savo vizijose kalbasi su „tabako motina“, arba „augalo siela.“ Biologė pranešė, kad tuo metu, kai ją veikė ayahuasca, ji kalbėjo su butybę, kurią šamanas vėliau įvardino, kaip tabako motiną. Ši butybė informavo ją, kad tabako pagrindinis vaidmuo yra tarnauti visoms gyvenančioms butybėms. Ji taip pat pranešė jai, kad manipuliavimas su tabako genomu nebuvo problema, kadangi augalas galėjo atlikti savo esminę pareigą adekvačioje aplinkoje, kadangi jis neprarado ryšio su aplinka. Biologė, vizijų metu, matė žvilgantį augalą, kuris augo dykumoje, dėka ekstra geno, kuris leido jam priešintis sausrai. Šios patirties dėka, ji suprato, kad genetinis manipuliavimas turi buti susietas su tuo, kad butų saugomi augalai, nes tai yra tai, kas padeda mums ir yra mūsų dalis.

Praėjus keturiems mėnesiams po Amazonės patirties visi trys biologijos atstovai pasakė, kad ayahuasca šamanizmo patirtis pakeitė jų požiūrį į save ir į pasaulį, taip pat ir suprato žmogaus minties sugebėjimus. Jie visi išreiškė didelę pagarbą šamano sugebėjimams ir žinojimui. Jie visi gavo informaciją ir patarimus apie tyrinėjimo kelius. Dvi moterys pranešė kontaktavusios su „augalu mokytoju,“ kuris kaip jos suprato yra savarankiškos butybės; jos abi pasakė, kad kontaktavimas su augalu mokytoju pakeitė jų supratimą apie realybę. Vyras pranešė, kad visus dalykus kuriuos jis matė, girdėjo ir išmoko vizijų metu buvo kažkaip jau jo mintyse, bet ayahuasca padėjo jam pažvelgti į tas mintis ir sudelioti jas kartu. Jis galvoja, kad ayahuasca yra galingas įrankis tyrinėti mintį.

Mokslinė informacija ir vaizdai, kuriuos parodė ayahuasca neabejotinai yra susijusi su informacija ir vaizdais jų mintyse. „Ayahuasca nėra trumpiausias kelias į Nobelio premiją,“ pastebėjo prancūzų profesorius. Jie visi pasakė, kad ayahuasca šamanizmas yra sunkesnis kelias į žinias, nei mokslas, ir kaip mokslininkai jie rado specifinius sunkumus susijusius su šiuo reiškiniu. Pavyzdžiui, gaunant žinias iš ayahuasca patirties yra patiriama nepaprastai emocionali, subjektyvi patirtis, kuri nėra atkuriama. Nei vienas negali turėti tos pačios ayahuasca patirties dukart, nei kitas negali turėti tos pačios kažkieno patirtos patirties. Tai beveik visiška priešingybė mokslo metodui, kuris susideda iš objektyvių eksperimentų projektavimo ir kuris gali pakartoti bet kas, bet kur ir bet kada.

Mokslininkai teigia, kad reikia žymiai daugiau tyrinėjimo, ir kad tai pareikalaus žymiai atidesnio pasiruošimo klausimų atžvilgiu ir darbui su kvalifikuotais šamanais gerai apibrėžtose sąlygose. Jie visi planuoja grįžti į Amazonę ir pratęsti darbus. Jie aplankė dvikalbes, interkultūrines ugdymo mokyklas, kur jauni vyrai ir moterys iš 14 vietinių bendruomenių yra mokomi mokinti vietinių žinių ir mokslo. Jie yra Aguaruna, Shipibo, Huitoto, Ashaninca ir t.t. Mokyklos tikslas yra paruošti vietinius pagrindinių mokyklų mokytojus. Kiekvienas žmogus yra išrinktas buti senu „vietiniu specialistu“ darbui mokykloje ir atliekantis mokytojo pareigas, kuris mokys kalbos, žinių ir tradicinės išminties.

Mokslininkai susitiko su mokyklos direktoriumi ir su senais vietiniais specialistais. Jei pozytiviai kalbėjo apie neseną patirtį su vietiniu šamanu, tačiau keli iš jų perspėjo juos apie piktnaudžiavimus, kurie gali įvykti su ayahuasca šamanizmu. Jie pasakė, kad burtininkai (sorcerers) dirba su ayahuasca ir užburia žmones, kad sukeltu ligą. Jei pasakė, kad ayahuasca turi dvi puses. „Augalas gali parodyti dalykus, kurie sužalos jus,“ pasakė vienas iš jų. Jie akcentavo, kad norint naudoti ayahuasca reikia turėti gerai paruoštą ir talentingą šamaną.
Buds Not Bombs
Justinas
Naujokas
Pranešimai: 19
Užsiregistravo: 2007-04-11, 17:41
Reputacija: 0

Standartinė Justinas »

idomiai cia 8|
Gurman
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 425
Užsiregistravo: 2007-02-12, 12:52
Reputacija: 0

Standartinė Gurman »

Atinama, aciu, jau zinai kuri posta skaitysiu sianakt =]]
Timmiakas
Naujokas
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 2007-05-10, 20:00
Reputacija: 0

Standartinė Timmiakas »

:)
Paskutinį kartą redagavo Timmiakas 2008-09-04, 16:38. Iš viso redaguota 1 kartą.
Justinas
Naujokas
Pranešimai: 19
Užsiregistravo: 2007-04-11, 17:41
Reputacija: 0

Standartinė Justinas »

gerai cia suskeliai Timniakas :D liux mitas 8)
Doomokshnis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 175
Užsiregistravo: 2007-05-20, 18:29
Reputacija: 1

Standartinė Doomokshnis »

Atinama postus visada idomu paskaityt! Respect.
Paskutinį kartą redagavo Doomokshnis 2007-07-07, 08:02. Iš viso redaguota 1 kartą.
*
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 251
Užsiregistravo: 2005-09-14, 11:05
Reputacija: 0

Re: O kas sugalvojo augalus?

Standartinė * »

atinama rašė:Gyvunai (tame tarpe ir mes) yra sugalvoti augalu, kad isnesiotu ju seklas aplink. Nepaprastas sprendimas sprendziant ypatinga problema, su kuria jie susidure...




:D :D :D :D :D
..have an idea?
Rašyti atsakymą