Nuotrauka Nuotrauka

Šviesos diodai, LED

Saulės simuliacijos.
Rašyti atsakymą
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė nenaudelis »

Ismeginau dar karta - rezultatas nesikeicia. Galvojau, kad tas matuoklis ilgai matuoja, bet nustacius 20% ir kokiu 10min perekuro rodo lygiai ta pati 158w. Aisku viska isjungus jis rodo 0, dajungus sildytuva + 150w. Na bala nemate, laikau visa 100 jei skirtumo nera.
DanDan o pats matavai rozetej ?
Cikis - tai va ir as visa gyvenima taip galvojau kol nepamatavau :) cia jau kinietis bus kazka pribures.
DanDan
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 2019-04-21, 16:09
Reputacija: 6

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė DanDan »

Nu idomiai pas tave, jokie desniai neveikia:D
As priedeli turi rozetei nzn kaip tiksliai vadinasi kill a watt, zodziu lb jautrus tas ratukas vos pasukus sviesos galingumas aiskiai krenta ta prasme matai kai pritamseja, o tas iskart ant w matosi
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė nenaudelis »

Sviesumas tai reguliuojasi gerai, bet va uzkliuvo tas galingumas. Kazkokia mistika, reiks ant skaitliuko ziuret... Is patirties tai esu mates ivairiausiu kinietisku nesamoniu ir su fizika jos nesipyksta. O jei pas tave viskas gerai, tai lieka tas matuoklis, gal
labai daug triuksmo i tinkla duoda, kas nera nieko naujo pas kinietiska jegine elektronika.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

Pas mane ir prie rozetes yra bendras ir pasidares atskira amperametra, voltmetra ir wattu matuokli na tipo multimetras. Tai viskas labai ten aiskiai. Sumazini, nukrenta padidini pakyla.

Pac tiksliai nezinau kokiu principu ten pas ts1000 keiciasi itampos bet speju yra potencas kazkur led draiveryje ar is jo laidas iseina. Tai jei iseina laidas galima potenca pakeisti ar su testeriu pamatuoti prie isjungto draiverio ar keiciasi potenco varza. Jei neveikia tai varza visuomet vienoda bus


Edit realiai ir paciam speju galima pasimaklouoti bet kazin ar verta. Tereikia amperaza sumazint ir priges tie ledai :) zinau kad ledai jautrus voltazo svyravimams
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė nenaudelis »

Ot ir uzkuriau cia kipisa Sviesumas reguliuojasi gerai, tik kad kolkas negaliu patvirtint, kad mano atveju reguliuojasi ir srebiamas galingumas. Sukau galva kodel taip yra ir nerandu paaiskinimo.
O ar yra prasme vegetacijoj prisukt ta galinguma ?
Vartotojo avataras
kauptukas
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 607
Užsiregistravo: 2015-07-10, 14:12
Reputacija: 40
Susisiekti:

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė kauptukas »

nenaudelis rašė: 2020-08-03, 18:44 Ot ir uzkuriau cia kipisa Sviesumas reguliuojasi gerai, tik kad kolkas negaliu patvirtint, kad mano atveju reguliuojasi ir srebiamas galingumas. Sukau galva kodel taip yra ir nerandu paaiskinimo.
O ar yra prasme vegetacijoj prisukt ta galinguma ?
Del galingumo gali buti jog galingumas kuri sumazini iskeliauja silumos pavidalu.
Vegetacijoje prisukt galinguma verta jeigu augalai nudega del per didelio sviesos intensyvumo.
Pareigūnai klauso.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

atsiprasau kauptukas :) kaip gali sumazinus varza padidinti silumos isspinduliuojama kieki :) cia ne radiatorius :) "dimingas veikia arbe ne"

tavo atveju jis neveikia :) susitaikyk ir pamirsk. prasme mazinti yra jei skaiciuoji kekviena prisukta centa prie elektros. zydejimo metu per daug sviesos nebuna :) nebent del karscio.
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
kauptukas
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 607
Užsiregistravo: 2015-07-10, 14:12
Reputacija: 40
Susisiekti:

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė kauptukas »

Ciki, dekui uz pataisyma.
Is patirties esu susidures su 1000w driveriu kuris turejo 2 padeciu (0 arba 1) 1-10 pin valdyma. T. y. buvo galima realiu laiku keisti isejimo amperaza 100w pakopomis. Deja suvartojamos energijos kiekis krisdavo dabai neproporcingai krentant amperazui. Reiketu suprasti, kad maitblokis energijos suvartojima kazkur "suvalgydavo" ?
Pareigūnai klauso.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

speju skirtingam galingumui truputi keiciasi pacio draiverio efektyvumas. beja nerekomenduojama draiverio pastoviai naudoti virs 90% galingumo ir as siulyciau koki radiatoriu betkokiam draiveriui virs 60%
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
eigulis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 72
Užsiregistravo: 2018-11-27, 16:22
Reputacija: 7

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė eigulis »

Tu teisus keičiant apkrovimo galią kinta ir efektivumas. Bet kur radai apkrovimo rekomendacijas? Pvz Mean Well veikimo temperatura -40 iki +90 draiverio garantija 5 metai. Pas mane be jokiu radiatorių prie 80% kažkur kaista iki 50°C
Nuotrauka
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

Apkrovimo rekomendacijos atejo is logiskos isvados kad karstis nera elektronikos draugas. Nesakau kad jie neveiks. Sakau kad veik trumpiau nei galetu. Draiveriu korpusai aliuminiai ne siaip sau, o kad issklaidytu pertekline siluma tai jei imanoma reikia jiems pagelbeti siuo klausimu. Bent mano tokia nuomuone
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė nenaudelis »

Taigi saviske lempa stebejau 3 dienas ir matuoklis rodo teisybe - skaitliukas patvirtina. Kazka kinietis bus pribures toj lempoj su galingumo reguliavimu, kito paaiskinimo nerandu. Mano atveju su 1 lempa tai nera problema, bet jei kas nors ju pasikabintu daugiau, tai su mazesniu apsvietimu elektros nesusitaupo. Gal cia kazkokia ale naujesne versija pas mane, nes pirkau pries koki pusmeti, gal kiek daugiau.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

Neaisku. Siaip diminimas veikia nuo draiverio, jis kontroliuoja varza. Neesu zaides su nediminamais ledais bet is principo jei ledas nediminamas ir negauna nominalios varzos ar voltazo neturetu sviesti.

Technologija tokia: yra keliu rusiu led draiveriai. CC, CV (constant current, constant voltage.) juose galima kontroliuoti energijos srauta. yra draiveriu kuriuose negali reguliuoti nieko visiskai.
Ledai labai. Fancy del voltage tad jie nesidimina jei sumazini voltus. Bet kurie diminasi tai tik mazinant amperus.

Didziausia problema su draiveriais kad jie yra vienas assemblis ir nesiardo, dazniausia viduje yra tokie ploksti reguletoriai kurie lengvai prasisuka ar luzta (panasiai kaip garso reguliatoriai magnetolose ar ausinese sunratukais) tik sitie dar trapesni. Ir ju pakeisti neina. Yra draiveriai kurie turi trecia laida skirta diminimui, su jais lengviau bet reikia paciam pritaisyti ta plokstele (potenciometra).

3-ju laidu draiveris
edit: [ nuotrauka ]
CC-CV draiveris (du juodi taskai kontroliuoja varza ir itampa)
[ nuotrauka ]
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė nenaudelis »

Viskas ok viskas teisingai. Yra teke su ledais turet darbo reikalu, tai ir susidomejau kaip sitie veikia. Yra dar 1 budas reguliuot sviesuma - PWM (pulse width modulation), kazkodel neradau kur naudoja sitos paskirties led apsvietime, galbut neefektyvu, nesidomejau, bet ne tame reikalas. Kiek as ismasciau, tai mano atveju kazkur pataupe kinietis ir ta skirtumini galinguma tarp nustatyto ir maksimalaus vercia i siluma. Gal norejo geriau, bet biski nesigavo ir nusprende bus ir taip gerai :) Esu pakankamai mates kinietisku elektronikos keistenybiu, kartais uztenka ir koki takeli nupjaut kad normaliai pradetu veikt. Svarbu sviecia ir :x: jauciasi gerai :)
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

Kiek as zinau PWM naudojamas (nepamenu kaip tiksliai vadinasi) elektro magnetiniuose varikliuose. Pvz steper motor. Greiciui reguliuoti. Kazin ar veiktu su led. Bet tiksliai nzn del to
Bet darbe mane vadina - Veryga
DanDan
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 2019-04-21, 16:09
Reputacija: 6

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė DanDan »

Nenaudelis, mano irgi pries geru puse metu pirkta lempa viskas ok su ja, tikriausiai su broku gavai, turi garantija gali grazint
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė nenaudelis »

DanDan - na sunku atpaistyt kada pagaminta ir kada parduota...
Reiks pamegint parasyt pardavejui, bet del tiek siust atgal ir vel laukt visai nesinori, o ir neturiu rezervines.
Kas ismano elktronika supras, manau radau kaip padaryta - paprastas Constant Voltage itampos generatorius ir nuosekliai ijungta puslaidininkine varza. Va ir sviesos reguliavimas - maziau sviecia - daugiau ta varza kaista ir atvirksciai. Beje pas pardaveja ir nebuvo nurodyta nuo iki galingumas o tiksliai 150w., nurodyta buvo tik sviesumo reguliavimas. Nelabai ir prisipi...
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė nenaudelis »

Cikis rašė: 2020-08-09, 14:52 Kiek as zinau PWM naudojamas (nepamenu kaip tiksliai vadinasi) elektro magnetiniuose varikliuose. Pvz steper motor. Greiciui reguliuoti. Kazin ar veiktu su led. Bet tiksliai nzn del to
Jei neveiktu su led, tai nebutu led televizoriu, notebuku, mobiliaku ekranu su reguliuojamu sviesumu (net ne smartu) :) O steperiuose visai ne PWM naudojama o 2 pasuktos fazes. Pigesniuose paspirtukuose su kolektoriniais varikliais PWM naudoja, na sakyciau uztenka to efektyvumo.
Vartotojo avataras
eigulis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 72
Užsiregistravo: 2018-11-27, 16:22
Reputacija: 7

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė eigulis »

Dabar visuose maitinimo šaltiniuose naudojamas PWM nes tai žymiai efektiviau nei reguliuoti nusodinant įtampos skyrtumą, todėl jie ir vadinami impulsiniais.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

my bad, gyvename ir mokinames
Bet darbe mane vadina - Veryga
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • Del silumos,sviesos.
    p2p » » forume Apšvietimas
    6 Atsakymai
    5854 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas kauptukas
  • Šviesos spektras, kelvinai (K), nanometrai (nm)
    snoopy_pryor » » forume Apšvietimas
    31 Atsakymai
    24072 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Vijoklis
  • Sviesos spalvos itaka augalui
    wowere » » forume Apšvietimas
    3 Atsakymai
    5178 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas lumenas
  • Liumenai - šviesos kiekiai (apie vatus (W) irgi)
    MUMUKAS » » forume Apšvietimas
    121 Atsakymai
    76059 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas DarkHerbal