Nuotrauka Nuotrauka

Šviesos diodai, LED

Saulės simuliacijos.
Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

Viena. Man atrodo kazkas blogai su auginimo technika. Turiu kelis klausimus.
1. Kiek watu
2. Kokios temp?
3. Kiek laistai
4. Kiek tresi (speju 20/80 perlitas/zemes?)
5. Jei temp virs 30 koks vedinimas
6. Ar taikai kokias technikas pvz lst?

Siaip turetu augti pas tave 80-120 jei nelankstai gal net auksciau. Atstumas nuo virsuniu, manau 25 cm butu gerai. Jei virsunes nesiraito tai galima ir arciau.

Pastebejimas, sviesa laikyk vienodame aukstyje ar vienodu atstumu nuo virsuniu nes db atrodo bulb zemiau nei grow lempa. :) Siaip lempai prioritetas.
Bet darbe mane vadina - Veryga
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

visinikaiuzimti rašė: 2019-09-21, 04:40
Gražūs augaliukai :)
Papildoma šviesa tikrai nepamaišys jei tik pinigų ant elektros negaila.
LED atstumai matuojami nuo viršūnių. Sugalvok tu man dar matuoti nuo vazono :D
Šiaip tai tikrai neatrodo, kad tavo augalams kažko trūktų. Gal vazonai mažiukai?
Photoperiodinį bent jau aš auginčiau vieną tokiam plote... Išvegink kol visą plotą užpildysi ir tada junk Bloom :D

O dėl lempučių Cikis teisus. Trauk į kampus jei nori žemai laikyti arba kelk į šviestuvo aukštį...
atostogauju
visinikaiuzimti
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 104
Užsiregistravo: 2016-12-11, 13:43
Reputacija: 5

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė visinikaiuzimti »

Cikis rašė: 2019-09-21, 06:12 Viena. Man atrodo kazkas blogai su auginimo technika. Turiu kelis klausimus.
1. Kiek watu
2. Kokios temp?
3. Kiek laistai
4. Kiek tresi (speju 20/80 perlitas/zemes?)
5. Jei temp virs 30 koks vedinimas
6. Ar taikai kokias technikas pvz lst?

Siaip turetu augti pas tave 80-120 jei nelankstai gal net auksciau. Atstumas nuo virsuniu, manau 25 cm butu gerai. Jei virsunes nesiraito tai galima ir arciau.

Pastebejimas, sviesa laikyk vienodame aukstyje ar vienodu atstumu nuo virsuniu nes db atrodo bulb zemiau nei grow lempa. :) Siaip lempai prioritetas.

Lempa 480w, is rozetes 200 kazkas, temperatura matosi, prie vazonu apie 27, prie virsuniu apie 30, istraukimo ventiliatorius 83m3, viduj vienas gainioja ora (160m3), laistau po litra, isdziuva per dvi-3paras, kas antra karta su trasom vienus su GH kitus biobiz, o vat zu zemem esu prisidirbes, iberiau keramzito ir dar su kiausiu lukstais smulkintais gerai prilaisciau(vanduo pas mane distiliuotas tik, kalcio 0) tai zemiu ph dabar 7,4 ir niekaip neistaisyt, piliau 5.0ph vandeni, isbega 7,3....texniki jokiu netaikau, antrai blu dream tik virsune nulenkiau, buvo bedu su erkem, sirgo pora sav.....
Just Read the Instructions
visinikaiuzimti
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 104
Užsiregistravo: 2016-12-11, 13:43
Reputacija: 5

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė visinikaiuzimti »

ᴼᴳ✌ rašė: 2019-09-21, 06:40
visinikaiuzimti rašė: 2019-09-21, 04:40
Gražūs augaliukai :)
Papildoma šviesa tikrai nepamaišys jei tik pinigų ant elektros negaila.
LED atstumai matuojami nuo viršūnių. Sugalvok tu man dar matuoti nuo vazono :D
Šiaip tai tikrai neatrodo, kad tavo augalams kažko trūktų. Gal vazonai mažiukai?
Photoperiodinį bent jau aš auginčiau vieną tokiam plote... Išvegink kol visą plotą užpildysi ir tada junk Bloom :D

O dėl lempučių Cikis teisus. Trauk į kampus jei nori žemai laikyti arba kelk į šviestuvo aukštį...
Jo jo, atrodo labai sveiki tik neauga i virsu, vazonai 12l, del papyldomu lempu nuleidau zemiau nes raso tipo ledus laikyti 5-10cm....
Kiek vega uzims panasiai kad gerai isvegint kaip sakai pvz su mano lempa, nesu augines fotiku....
Just Read the Instructions
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

Augalai grazus sutinku. Bet liliputiniai, boxas maziukas man atrodo net i nauda :) sakyciau kad neauga del ph bet pameluociau, ph sukeltu eile kitu problemu. Kai ranka ikisi prie virsuniu rankai ne per karsta? Speju kad jie tau neauga i virsu nes karsta,, ar net per daug sviesos :)

Yra imanoma kad sviesa spaudzia augala prie zemes.
Sunku pasakyti is tiko, be perteklines silumos turetu buti ok. 200w dar ne per daug bet ant ribos :) tik sunku pritaikyti nes visi augaliukai ne vienodo aukscio. Be to autikai lepus. As tavo vietos fotikus auginciau, jie maziau kaprizingi ir gali vegint kiek lenda :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
visinikaiuzimti
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 104
Užsiregistravo: 2016-12-11, 13:43
Reputacija: 5

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė visinikaiuzimti »

ᴼᴳ✌ rašė: 2019-09-21, 06:40
visinikaiuzimti rašė: 2019-09-21, 04:40
LED atstumai matuojami nuo viršūnių.
Ant marso instrukcijos raso wlovering ant 18”, taip pat 9000lm ant topacio atstumo, tai sakai pakelti lempa apie 50 cm nuo virsuniu? O kaipgi tada krumo vidurys, ir taip per lapus tos sviesos neperdaugoausia, o cia dar auksciau....cia as be sarkazmo, klausiu patarimo 😁
P.S. ir logiskai mastant, jei pakabinus papyldomas lempas visi pradejo stiebtis zymiai sparciau negu iki tol.....reiskia truko sviesos....arba speltras netas buvo....hm :|?
Paskutinį kartą redagavo visinikaiuzimti 2019-09-21, 18:55. Iš viso redaguota 1 kartą.
Just Read the Instructions
visinikaiuzimti
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 104
Užsiregistravo: 2016-12-11, 13:43
Reputacija: 5

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė visinikaiuzimti »

Cikis rašė: 2019-09-21, 15:27 Augalai grazus sutinku. Bet liliputiniai, boxas maziukas man atrodo net i nauda :) sakyciau kad neauga del ph bet pameluociau, ph sukeltu eile kitu problemu. Kai ranka ikisi prie virsuniu rankai ne per karsta? Speju kad jie tau neauga i virsu nes karsta,, ar net per daug sviesos :)

Yra imanoma kad sviesa spaudzia augala prie zemes.
Sunku pasakyti is tiko, be perteklines silumos turetu buti ok. 200w dar ne per daug bet ant ribos :) tik sunku pritaikyti nes visi augaliukai ne vienodo aukscio. Be to autikai lepus. As tavo vietos fotikus auginciau, jie maziau kaprizingi ir gali vegint kiek lenda :)
Ne ne, tikrai nera nei rankai karsta, nei daugiau 30-31 laipsnio, matavai pakabines termometra, o fotikam nelabai laiko turiu, 4 men maximum .
Just Read the Instructions
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

visinikaiuzimti rašė: 2019-09-21, 15:04

Iškart matau, kad exhaust tavo per silpnas. 200w tokiam plote reikia ne mažiau 180 kūbų... Bent jau sukeisk ventiliatorius vietomis.
Turiu 150w led 70x70 plote, su 200m3/h vos sugebu palaikyti 26-27C. Jei tentas būtų bent kiek mažesnis ar daugiau w, jungčiau ne mažiau 300m3. Todėl mano tentuose temperatūra niekada iki 30C neužkyla.
Tavo temperatūros per aukštos. Iš praktikos galiu pasakyti, kad kanapė geriausiai jaučiasi prie 25-30C vegetuodama ir 23-26C žydėdama.
Vienintelis patikimas būdas reguliuoti temperatūras be AC, sumažinti triukšmą ir tuo pačiu aprūpinti augalą visu jam reikalingu anglies dvideginiu - statyti oversized intake/exhaust sistemą, ir jei įmanoma - daryti išvedimus į lauką.

Trąšų nerekomenduoju miksuoti, nebent tikrai žinai, ką darai. Gal turėjai omenyje GHE trąšas? Jei taip, jos neorganinės, ir feedinti biobizzu soilą jau paskui beprasmiška, nes visa mikrobiologinė gyvybė dirvoje jau išnaikinta.

Kiaušinių lukštų jau neišplausi. Bus pamoka. Aš irgi panašiai pasimokiau su dolomitmilčiais. :)

12L daugiau nei pakankamai automatams. O kad neauga į viršų tau tik pliusas. Pamenu, mažam bokse kai auginau, kažkodėl augalai irgi augo miniatiūriniai. Bet man tik į naudą išėjo. Į kvadratinius 10cm gavau 4-6 galvas tada :D
Kiek vegetuoti, tiksliau nei "kol užpildysi visą plotą" nepasakys... Apie 7 savaites aš trukčiau, bet čia stipriai nuo metodikos priklauso...
O dėl tų led bulbs, matai, jos tau nemažai pagrindinės lempos užstoja... Todėl prioritetas turėtų būti skiriamas pagrindiniam šviestuvui :)

18 inchų yra lygiai 45cm. Tai žydėjime stenkis ir laikyti 40-45 cm. Į žydėjimo pabaigą, manau, galima bandyti ir iki 30cm leisti.
Jeigu nori vienodesnio viršūnių padengimo, reikia nuo mažens augalams taikyti LST, TOP arba FIM metodikas (formuoti augalus).
Stiebtis tau galėjo pradėti nuo heat-stress. Papaildomos lemputės tikrai temperatūrą kilstelėjo bent 1C.
Nes šalto K spektro lempos kaip tik stabdo vertical grow. Augalas stiebiasi į viršų irgi kai jam šviesos trūksta, o ne per daug. Arba tos tavo naujos bulbs tik užstoja šviestuvo šviesą :D :D

Koks tikslus tavo šviestuvo modelis?
atostogauju
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

jo kad augalas butu spaudziamas sviesos prie zemes 9000 lumenu mazoka ryskiai :) zodziu pas mane ~27000 lumenu 3x9000 ledai vienas nuo kito apie 10 cm. taiskaityk ties lepos viduriu ~27k lumenu, nors ledu lumenai negalima taikyti auginimui. tai va tie 27k lumenu ima 250w is rozetes ir atstumas nuo virsuniu 20cm pas mane. nes ties 15cm heat stress. pakisus ranka jauciasi siluma bet nejauciu diskonforto.

beja dabartinese lempose 9000 lumenu turetu imti ~90w is rozetes

kodel pas tave neauga i auksti mistika akazkokia :) as vos suvaldau augima :D lauzyti tenka bet pas mane ne fotikai. 4 men jiems drasiai uztenka.
Bet darbe mane vadina - Veryga
visinikaiuzimti
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 104
Užsiregistravo: 2016-12-11, 13:43
Reputacija: 5

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė visinikaiuzimti »

ᴼᴳ✌ rašė: 2019-09-21, 19:44
visinikaiuzimti rašė: 2019-09-21, 15:04

Iškart matau, kad exhaust tavo per silpnas. 200w tokiam plote reikia ne mažiau 180 kūbų... Bent jau sukeisk ventiliatorius vietomis.
Turiu 150w led 70x70 plote, su 200m3/h vos sugebu palaikyti 26-27C. Jei tentas būtų bent kiek mažesnis ar daugiau w, jungčiau ne mažiau 300m3. Todėl mano tentuose temperatūra niekada iki 30C neužkyla.
Tavo temperatūros per aukštos. Iš praktikos galiu pasakyti, kad kanapė geriausiai jaučiasi prie 25-30C vegetuodama ir 23-26C žydėdama.
Vienintelis patikimas būdas reguliuoti temperatūras be AC, sumažinti triukšmą ir tuo pačiu aprūpinti augalą visu jam reikalingu anglies dvideginiu - statyti oversized intake/exhaust sistemą, ir jei įmanoma - daryti išvedimus į lauką.

Trąšų nerekomenduoju miksuoti, nebent tikrai žinai, ką darai. Gal turėjai omenyje GHE trąšas? Jei taip, jos neorganinės, ir feedinti biobizzu soilą jau paskui beprasmiška, nes visa mikrobiologinė gyvybė dirvoje jau išnaikinta.

Kiaušinių lukštų jau neišplausi. Bus pamoka. Aš irgi panašiai pasimokiau su dolomitmilčiais. :)

12L daugiau nei pakankamai automatams. O kad neauga į viršų tau tik pliusas. Pamenu, mažam bokse kai auginau, kažkodėl augalai irgi augo miniatiūriniai. Bet man tik į naudą išėjo. Į kvadratinius 10cm gavau 4-6 galvas tada :D
Kiek vegetuoti, tiksliau nei "kol užpildysi visą plotą" nepasakys... Apie 7 savaites aš trukčiau, bet čia stipriai nuo metodikos priklauso...
O dėl tų led bulbs, matai, jos tau nemažai pagrindinės lempos užstoja... Todėl prioritetas turėtų būti skiriamas pagrindiniam šviestuvui :)

18 inchų yra lygiai 45cm. Tai žydėjime stenkis ir laikyti 40-45 cm. Į žydėjimo pabaigą, manau, galima bandyti ir iki 30cm leisti.
Jeigu nori vienodesnio viršūnių padengimo, reikia nuo mažens augalams taikyti LST, TOP arba FIM metodikas (formuoti augalus).
Stiebtis tau galėjo pradėti nuo heat-stress. Papaildomos lemputės tikrai temperatūrą kilstelėjo bent 1C.
Nes šalto K spektro lempos kaip tik stabdo vertical grow. Augalas stiebiasi į viršų irgi kai jam šviesos trūksta, o ne per daug. Arba tos tavo naujos bulbs tik užstoja šviestuvo šviesą :D :D

Koks tikslus tavo šviestuvo modelis?
Trasas turejau oneny Grean House firmos, prie ju duodu biobiz topmax ir bloom, lempa tiksliai Mars Hydro 480w reflektor.
Dekui uz patarimus ;)
Just Read the Instructions
visinikaiuzimti
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 104
Užsiregistravo: 2016-12-11, 13:43
Reputacija: 5

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė visinikaiuzimti »

O kaip daryt su ledinem panelem, ta prasme su raudonais ledais kol veginu, reikia juos isjungti ar ne, ar jokio skyrtumo isvis? Gal i ugi pas mane neauga nes visalaik sviecia ir veg ir flowering sciesos? Pas mane ant lempos yra du jungtukai, vienas tuos ijungia, kitas kitus :). Dababar pvz auga ak47 3 savaite baiginejas, i ploti per visa vazona, atrodo sveika grazi,o i ugi gal 15-20 cm....
Just Read the Instructions
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

na augalams reikia tamsos siek tiek, neauga gal kad daug melyno spektro neaisku kas per setupas :) dziaugtis reik jei i virsu neauga :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
visinikaiuzimti
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 104
Užsiregistravo: 2016-12-11, 13:43
Reputacija: 5

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė visinikaiuzimti »

Rezimas 20/4, “visada sviecia” turiu omeny “kai sviecia” :)
O dziaugtis ner cia ko, ant 30cm ir šiškiu trigubai maziau nei ant metro....
Just Read the Instructions
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

Jei vietos yra kelk lempas. Kiek watu, kokios lempos? Ir lempos turi sviest kainsviecia :) fizika :) siaip 20/4 ar 18/6 sueina gerai jiems mazai info duodi o norinatsakymu. Rasyk visa info o ne neauga kas yr
Bet darbe mane vadina - Veryga
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

Jeigu reguliuojasi spektras ant panelės, pirmas 4 veg savaites gali bloom išjungti. Raudonas spektras kaip tik augalą į ūgį skatina augti vegetacijoje.
O neauga tau ne dėl šviesos, aš manau... Stresą augalui kažkokį sukeli. Gal perlaistai. Gal per karšta. Gal lempos per arti.

Nori pagalbos - nurodyk daugiau info. Foto irgi nepamaišytų.
atostogauju
visinikaiuzimti
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 104
Užsiregistravo: 2016-12-11, 13:43
Reputacija: 5

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė visinikaiuzimti »

Eėėė narodas 😁 stabdykit su gandžibasu, taigi visas puslapis jau sita tema apkalbetas, visa info po du kartus duota, o praeitam puslapy ir foto yra 😁😁😁
Just Read the Instructions
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

Mes ir savais projektais užsikrovę. Neatsimenam mintinai visų nickų ir t.t... Klausi klausimo - iškart pridedi info. Simple.

Pachekinau ką rašei aukščiau, gi pH 7.4. Kiaušų lukštai ir keramzitas tau lockoutina viską. pH nebesureguliuosi. Molyje nieks neauga o dar + kalcis.
Du pasirinkimai: nieko nedaryti ir pasimokyti iš klaidų arba transplantavimas į švarų soil.

EDIT: Jau mačiau Europoje Mars Hydro TS600 ir TS3000 modelius. Kaina atitinkamai 76 ir 430€ + shippingas (~8€). 100 ir 450 true watts. Coverage 1.5x1.5 ir 4x4
atostogauju
visinikaiuzimti
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 104
Užsiregistravo: 2016-12-11, 13:43
Reputacija: 5

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė visinikaiuzimti »

ᴼᴳ✌ rašė: 2019-09-27, 15:09 Mes ir savais projektais užsikrovę. Neatsimenam mintinai visų nickų ir t.t... Klausi klausimo - iškart pridedi info. Simple.

Pachekinau ką rašei aukščiau, gi pH 7.4. Kiaušų lukštai ir keramzitas tau lockoutina viską. pH nebesureguliuosi. Molyje nieks neauga o dar + kalcis.
Du pasirinkimai: nieko nedaryti ir pasimokyti iš klaidų arba transplantavimas į švarų soil.

EDIT: Jau mačiau Europoje Mars Hydro TS600 ir TS3000 modelius. Kaina atitinkamai 76 ir 430€ + shippingas (~8€). 100 ir 450 true watts. Coverage 1.5x1.5 ir 4x4
Va dekui, trumpai drutai 😁, ir pats galvojau kad bera likusi viena priezastis, zemiu ph....
Just Read the Instructions
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

Žemių pH tik pasekmė, ne problema. Problema susmulkinti lukštai ir sutrintas keramzitas, kurių išplauti nepavyks. Ir toliau gadins tau reikalus "slow release" režimu.
atostogauju
visinikaiuzimti
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 104
Užsiregistravo: 2016-12-11, 13:43
Reputacija: 5

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė visinikaiuzimti »

Taip taip, dabar jau supratau, seip keramzitas nesutrintas, bet jau dabar nieko nepakeisi, kita growa keisiu zemes, darsyk dekui uz pagElba ;)
Paskutinį kartą redagavo visinikaiuzimti 2019-09-27, 21:54. Iš viso redaguota 1 kartą.
Just Read the Instructions
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • Del silumos,sviesos.
    p2p » » forume Apšvietimas
    6 Atsakymai
    5850 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas kauptukas
  • Šviesos spektras, kelvinai (K), nanometrai (nm)
    snoopy_pryor » » forume Apšvietimas
    31 Atsakymai
    24069 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Vijoklis
  • Sviesos spalvos itaka augalui
    wowere » » forume Apšvietimas
    3 Atsakymai
    5175 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas lumenas
  • Liumenai - šviesos kiekiai (apie vatus (W) irgi)
    MUMUKAS » » forume Apšvietimas
    121 Atsakymai
    76044 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas DarkHerbal