Nuotrauka Nuotrauka

Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Saulės simuliacijos.
Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 474
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė barzas »

Tu vistiek CIKI kai programuotojas bent minimaliai turi ismanyti ir gelezi , kaip pvz paimk pabandyk numusti gpu dirbancia temperatura iki 25 kokiu laipsniu pamatysi kad issijungs pati GPU, tai ir led yra tam tikra darbine temperatura prie kurios ju sanaudos elektros ir sviesos atidavimas bus aukstesnis, firminiu led daznai buna aprasimuose kokia geriause temperatura kinietisku ji tarp 30 ir 50 sviruoja.. tada geriauses atidavimas, kita faktoriu pamirsti auskcio regulevimas tarp sviesos intesnsivumo, led sviesa nera tanki ji per atstuma praranda savo intensivuma, ta pati galima pasiekti sumazinus led galinguma bet ji nuleidzus zemiau augalo, ir intesivuma gauni ta pati, cia yra irgi elementari fizika ( ir matuota pacio su spektometru par ), led ne plazminis sviestuvas, ten taip labai tankus sviesos srautas, plazmoje zaidziant su itampa daugiau svyruoja pats spektras bet ne sviesos intesivumas ( teisingiau nedilei sviesos srauto sviravima jai pagal par matuojan ar umoliais ar w/m2) tarp skaitimo teorijos ir praktikos labai dydelis skyrtumas yra, paaugink keleta metu ir ivairiom tehnikom pats suprasi, kad skyrtumas tarp paprasto auginimo. LST. SCROG ir SOG bus irgi pakankamai dydeli....kiekviena auginima atmusti reike ir jie turi savo ipatumus, ir naudos islaidu skaciavimas skyrtis labai gali, vieni skaiciuoja kiek ispaudzia is augalo ataugine ten pusmeti, kiti skaiciuoja kiek ispaudzia is ploto per 2 menesius tiek skyrsis is saskaitos uz elektra gaunamos g/w o dar labiau $/g( savikaina) nes vienose auginsi puse metu kitu atveju tik 2 ar 3 menesius....
Neskaitant tai kad ir radiatoriaus dydis jo iskaidimo savybes irgi labai itakoja ta radiatoriaus temperatura.... yra daug faktoriu kurie labai itakoja sviestuvo temperatura ir jos iskaidimo, kaip skyres tiek aliuminio ir vario radiatoriai.....taip varis brangesnis ji maziau kas naudoja....
P.S. pats pasiziurek kokios temperaturos rekomenduojamos, bent tokiu kaip tavo led pagrinde raso maziau 70 C kad butu, pas mane 70C saugikliai sudeti, tai per kuria viena jie trumpiau tarnautu? jai pas mane ju temperatura nuo 27 iki 35 kazkur tik svyruoja ( ausinimo radiatoriu ) as nematau prasmes ju saldyti, tam kad padidetu elektros sanaudos. nes tada dydeja elektros sanaudos kad pagaminti darbine siluma nei pacia sviesa....visuose irengimuose yra darbine optimali temperatura , tik kas liecia china nevisalaika buna ji parasoma, prie kokios temperturos yra pats geriauses efektas tarp suvartojimo ir atidavimo , plius ziureti reike koks naudingumas ( efektivumas ) 80% 88 % 90+%
Aisku tarp mano sviestuvo ir tavo yra skirtumas tas kad pas mane bent siuo metu pajungti tik 6 po 20w du po 30w atjungti, ju kai gale mazesne jie maziau kaista. bet realiai as neikertu kam tu ant vieno augaliuko ten 200w paleidai? ka 400g nuimti nuo automato planuoji? savikaina paskiau paskaiciuk kiek tau gausis sio auginimo $/g jai ji gausis aukstesne uz gatves tai sudejjus iranga ir rizika nemanau kad apsimoka ( bet cia mano asmenine nuomone)...
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė Ciakis »

Tu visiskai teisus. Led max rekomenduojama temp 70. Ir del auksciu teisus, parasiai 100% teisingai.
Siaip nezinau kam paleidau 200w :) tiesiog pameginti, siandien ryte vel iki 150 sumazinau.
Sutinku jog praktika ir teorija skiriasi, tik teorija daug lengviau gaunama :) tad praktika as tik dabar darau :) uztruks laiko :). Siuo auginimu savikaina nelabai man rupi :) kaip minejau cia grynai testinis auginimias. Sekantis bus SOG. Siuo auginimu kazin ar nuimsiu 40g nelabai man cia isejo. Bet bent issiaiskinau kas negerai ten su juo, ar manau kad issiaiskinau. Beja as net manau jog su difuzeriais musu dydzio spintose ramiai su 100w uzsiaugintu. Ar net maziau.
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 474
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė barzas »

https://www.ebay.com/itm/1set-LED-COB-C ... rk:24:pf:0
Tai pas mane sudeti refletoriai va tokie su stikliukais, bet matai mano plotas yra dydesnis uz tavo, bet aukstis mazesnis turiu jie gaunasi panasus... , daug kas priklauso kokia tehnika auginimo naudoji.... tiek ir pakaktu, tavo atveju gal pilnai ir uztekti 5 x20w vienas per viduri ir 4 is krastu, taip toligiai iskaidytum sviesa. pas mane daryta pagal mano poreiki .... pats po kazkiek laiko perprasi ir pamatysi savo klaidas kurias manau dauguma is musu yra dare tas pacias...pats spresk ir expirementuok kas tau labiau tinka, nes nevisi augina vienodai ir ta pacia tehnika......
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė Ciakis »

Taip reflektorius su difuzeriu butu gerai ir man :) pries naujus jieskosiu, sekanciam auginimui. Bet noreciau didelio blyno (difuzerio) nes kolkas pas mane 4 led vienoje vietoje. Ziuresiu, teisingai sakai, ismeginsiu koki 20 setupu ir issirinksiu tinkamiausia :) jau galvojau apie centra ir 4 led kampuose :D
Bet darbe mane vadina - Veryga
kapeika
Naujokas
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: 2018-11-06, 17:27
Reputacija: 3

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė kapeika »

Sveiki noreciau paklaust kaip tokios lempos 4 augaliukus bandysiu augint.Nuotrauka
kapeika
Naujokas
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: 2018-11-06, 17:27
Reputacija: 3

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė kapeika »

Arba sitokios Nuotrauka
Nuotrauka
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 474
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė barzas »

kapeika rašė: 2018-11-29, 17:16 Sveiki noreciau paklaust kaip tokios lempos 4 augaliukus bandysiu augint.
Sviesa skaiciuok kiek jos reikes nuo ploto, o ne nuo augalu skaiciaus..... 4000k ( kelvinu ) sviesos spektro gali net nepirkti jisai augalui nereikalinmgas 3000k zydejimo ( jai cfl 2700k ) ir vegetacijoje 6400k 6500k arba gali sumaises sytuos du spektrus auginti vislaika
https://www.legalus.net/kan/apsvietimas pasijieskok yra ir temu apie apsvietima....pagal plota zyrek kiek luminu liuxu reike ar kiek pagal PAR reike umoliu ar w/m2 nors kaip naujokui geriau luminais skaiciuok bus paprasciau pradzioja susigaudyti....
kapeika
Naujokas
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: 2018-11-06, 17:27
Reputacija: 3

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė kapeika »

barzas galetum mane skypei pridet turiu klausimu butu paprasciau man:)
Paskutinį kartą redagavo kapeika 2018-11-29, 20:32. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 474
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė barzas »

kapeika rašė: 2018-11-29, 20:06 barzas galetum mane skypei pridet turiu klausimu butu paprasciau man:)
As skaipo jau keli metai nebnaudoju galima sakyti, dabar net nera jo instaliuota, yra visi atsakimai forume, issitrink savo skaipa saugumo sumetimais.... skaiciuok paprastai kad kvadratinem metrui reike 30 000lumen , aisku pas tave mazesnis plotas bus tai atitinkamai mazink jai ten 0,25kvadrato tai ir sytuos 30k lumen dalink is 4 gausi 7 500 lumen ( tai ir ziurek tada tarp 6000 ir 8000 ar 9000 lumen kad gautusi, stipriai nesisteng ten virsyti nereike tiek kad daug virsitu. perteklines sviesos augalas nesugers o tik isvaistyt\si elektra veltui....)
kapeika
Naujokas
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: 2018-11-06, 17:27
Reputacija: 3

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė kapeika »

nu dekui uz info bet kazkaip noretusi ne per foruma pabendraut turiu klausimu ir ne apie sviesa:) gal per feisbuka kokia butu patogu? pas mane deze 60x60 ausktis 120
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 474
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė barzas »

kapeika rašė: 2018-11-29, 20:35 nu dekui uz info bet kazkaip noretusi ne per foruma pabendraut turiu klausimu ir ne apie sviesa:) gal per feisbuka kokia butu patogu? pas mane deze 60x60 ausktis 120
FB pas mane tik tie kuriuos asmeniskai pazystu arba bent zinau kas tokie :D o be to as senai nebesu aktvus ,o ir kas liecia auginima mano tik ten kur yra anonimska ( bent kiek ) buna reiskemasi, nei FB nei dar kur as tokiom temom nebendrauju, as ir formume bangom lankausi, buna po keleta menesiu net neprsiijungiu...
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė Ciakis »

Betkoks chatas apart telegrama isduos tavo tapatybe :) greriau saugoti savo anonimiskuma.
Bet darbe mane vadina - Veryga
kapeika
Naujokas
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: 2018-11-06, 17:27
Reputacija: 3

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė kapeika »

Na tiekto supratau;D visi nori islikti anonimiski:) bet as neisivaizduoju pajungus tiek lempu kiek turi ateit saskaita menesio gale:D o uztenka 20val y para palikt ijungtas?
Vartotojo avataras
eigulis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 72
Užsiregistravo: 2018-11-27, 16:22
Reputacija: 7

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė eigulis »

Na tai skaičiuok. Vatų sumą daugini is valandų per dieną ir padaugini is dienų skaiciaus kiek dirbs. Taip suzinosi kiek vatvalndziu isnauduoji. Ta skaiciu padalini iš 1000 (kadangi mokame už elektrą pagal kilowatvalandes) ir padauginame iš kilovatvalandės kainos.

(Lempų vatų suma)*(valandos per diena)*(dienos kiek naudosi)*(kilovatvalandės kaina)/1000

Taip skaičiojama suvartota energijos kainą.
kapeika
Naujokas
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: 2018-11-06, 17:27
Reputacija: 3

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė kapeika »

Taigi susidejau 6 lempas ledines bendroi sumoi 9k liumenu. Tik kyla man vienas klausimas kaip sukelt dezeje temperatura kai ledai neduoda silumosNuotrauka
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 474
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė barzas »

kapeika rašė: 2018-11-30, 22:05 Taigi susidejau 6 lempas ledines bendroi sumoi 9k liumenu. Tik kyla man vienas klausimas kaip sukelt dezeje temperatura kai ledai neduoda silumos
Reiske hu*ovi ledai jai silumos neduoda, o jai rimciau tai kiek tau tos silumos reike? kokia temperatura laikosi?Ir kiek pagal pati jos tau reike? nebutina ten kad butu 27 ar daugiau, nevisos veisles megsta ir siluma.. uztenka 21-24 kai kuriom, nu ir nakti per tas 4 ar 6 valandas kol isjungta kad nenukrystu zemiau 15 ( apie 18 kad isilaikytu labai normaliai buna)
kapeika
Naujokas
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: 2018-11-06, 17:27
Reputacija: 3

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė kapeika »

Per nakti buvau palikes lempas ijugtas paziuret tai viskas tvarkoi temperatura sukilo viskas okei buna tarp 25 ir 28. Tik dabar idomu kaip reiks sukelt dregme nes dabar tuscioi dezeje tik 10
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 474
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė barzas »

kapeika rašė: 2018-12-01, 14:58 Per nakti buvau palikes lempas ijugtas paziuret tai viskas tvarkoi temperatura sukilo viskas okei buna tarp 25 ir 28. Tik dabar idomu kaip reiks sukelt dregme nes dabar tuscioi dezeje tik 10
Sukils ir dregme kai bus vazonas su palaistyta zeme, gali dadeti ir vandens inda koki ar keleta ju kad ir vienkartiniu stikliniu kampuose..... istikruju paskaityk ivaires temas, rasi atsakimu i dauguma pagrindiniu klausimu, tau kaip naujokui gal atrodo kad paklausus gericiau atsakis, bet klysti, nes tie patis klausimai jau po N kartu aptartyi buna, kartais net erzina tie patis per tuos pacius klausimus, ypac kai jie pradeda kartotis ten kas kelis menesius, o kartais ir per menesi po kelis kartus.....
kapeika
Naujokas
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: 2018-11-06, 17:27
Reputacija: 3

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė kapeika »

Tvarkele zodziu reik bandyt ekspermentuot ir panasiai:)
Vartotojo avataras
eigulis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 72
Užsiregistravo: 2018-11-27, 16:22
Reputacija: 7

Re: Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Standartinė eigulis »

kapeika rašė: 2018-11-30, 22:05 Taigi susidejau 6 lempas ledines bendroi sumoi 9k liumenu. Tik kyla man vienas klausimas kaip sukelt dezeje temperatura kai ledai neduoda silumosNuotrauka
Kai kur siūlo defuzeri nuiminėti taip padidės šviesos srauto
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas