Nuotrauka Nuotrauka

Kenkėjai

Apie įvairius augalų kenkėjus.
Rašyti atsakymą
KGBkid
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 261
Užsiregistravo: 2009-06-11, 10:10
Reputacija: 0

Re: Kenkėjai

Standartinė KGBkid »

Mantas.P rašė::V: norejau pasiklausti ar pavojinga augaliukam skruzdes? Ar jas naikinti? Ar nekenke jos saknim? Nes nerimaut pradejau pirma kart su jom susiduriau matyt siai metai skruzdziu kad ju pilna visur 8E ypac nardo po mano augaliukus. Dekui is anksto uz atsakyma :V:
Teko susidurti, ir galiu pasakyti, kad nieko blogo nepastebėjau. Nardė jos ir toliau po mano augaliukus, bet tikrai nieko jiems neatsitiko. Ir kažkur teko skaityti, kad rudosios skruzdelės net ir gerai... :)
Aš esu.
majakas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 76
Užsiregistravo: 2009-10-31, 10:31
Reputacija: 2

Re: Kenkėjai

Standartinė majakas »

Aplankes augalus pastebejau mazas skylutes lapuose, vienur daugiau kitur maziau. O jokios givybes kuri tai galejo padaryti aplink nesimato, lyg koks stebuklas, savaime. auginu siltnami. Kas per padarai tai gali buti?
GanjaGoblin
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 216
Užsiregistravo: 2010-03-19, 00:06
Reputacija: 0

Re: Kenkėjai

Standartinė GanjaGoblin »

majakas rašė:Aplankes augalus pastebejau mazas skylutes lapuose, vienur daugiau kitur maziau. O jokios givybes kuri tai galejo padaryti aplink nesimato, lyg koks stebuklas, savaime. auginu siltnami. Kas per padarai tai gali buti?
gal galit kas atsakyti zmogui :D tuo paciu ir man nes lygiai ta pati beda :/
Man galvoi negerai....
Sodininkas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2009-06-29, 19:44
Reputacija: 0

Re: Kenkėjai

Standartinė Sodininkas »

Nuo gyvūnų apsisaugot jau pasimokiau, nes radau kokius 6-9 augalus išraustus šernų, nukramtytus stirnų ar elnių, tai dabar low'am padariau apsaugą nuo tų keturkojų, nebeperlips mano spigliuotos vielos.. %) visi auga "lysvėje", tai ir aptverti visi, bet iškilo klausimas man kaip ten su tom erkutėm, sraigėm(jų čia daugybė). Perskaičiau visą temą, visus postus ir nenusprendžiu ką ir kaip daryt. Druskos, folijos, xemija. Patarkit kaip geriausia būtų apsisaugot nuo tų šliužų, nes jie labiausiai man neduoda ramybės... 8/
Brangesnis už auksą lobis. :x:
Mongoose
Naujokas
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2010-05-08, 22:16
Reputacija: 0

Re: Kenkėjai

Standartinė Mongoose »

GanjaGoblin rašė:
majakas rašė:Aplankes augalus pastebejau mazas skylutes lapuose, vienur daugiau kitur maziau. O jokios givybes kuri tai galejo padaryti aplink nesimato, lyg koks stebuklas, savaime. auginu siltnami. Kas per padarai tai gali buti?
gal galit kas atsakyti zmogui :D tuo paciu ir man nes lygiai ta pati beda :/
Ta pati beda ir cia,po nakties vis daugiau atsiranda skyluciu ir apgrazutu lapu,o jokiu gyviu nematyti.Ka daryti?
4apa
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 781
Užsiregistravo: 2010-04-14, 15:59
Reputacija: 0

Re: Kenkėjai

Standartinė 4apa »

Mellow rašė:Nuo gyvūnų apsisaugot jau pasimokiau, nes radau kokius 6-9 augalus išraustus šernų, nukramtytus stirnų ar elnių, tai dabar low'am padariau apsaugą nuo tų keturkojų, nebeperlips mano spigliuotos vielos.. %) visi auga "lysvėje", tai ir aptverti visi, bet iškilo klausimas man kaip ten su tom erkutėm, sraigėm(jų čia daugybė). Perskaičiau visą temą, visus postus ir nenusprendžiu ką ir kaip daryt. Druskos, folijos, xemija. Patarkit kaip geriausia būtų apsisaugot nuo tų šliužų, nes jie labiausiai man neduoda ramybės... 8/
sraiges ir sliuzai baidosi varines vielos. apjuosk ratu kiekviena augala varine viela ir turetu padeti. del erkiu raudonuju paskaityk atidziau, cia kazkas rase joms butent naikinti skirta preparata, nes iprasti pesticidai joms nelabai baisus.
badnews
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 384
Užsiregistravo: 2007-10-06, 02:10
Reputacija: 0

Re: Kenkėjai

Standartinė badnews »

* rašė:turiu bėdą. Stirnos. nukramtė viršunes. Kiek skaičiau, padeda plėšrūnų šlapimu apšlakstyt tas vietas aplink. Gal tiktų ir šunų. Tingėjau kateterį Brisiui šlapimo pūslėn statyt, apmyžau aplink augalus, tikiuos padės. Liūto kvapas :D gal kas susidūrę su šiom pabaisom?
jaučiu, būsiu susidūręs su ta pačia bėda :/ tik, keista, kad nukramtė vieno augalo viršūnes, kitų nelietė... iššukavau šunį ir pribarsčiau jo plaukų aplink. tikiuosi padės
togetha brotha
zopa
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 141
Užsiregistravo: 2006-10-27, 13:38
Reputacija: 0

Re: Kenkėjai

Standartinė zopa »

sveiki pas mane zieduose kazkokie mazi raudoni kirminai? kaip ju atsikratyt? ir seip gal zinot kaip jie vadinasi noreciau daugiau info apie juos
nerciukas
Naujokas
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2010-12-14, 21:22
Reputacija: 0

Šaknų kenkėjai

Standartinė nerciukas »

Sveiki, mano :x: pradejo gelsti ir kristi lapai, siandien pastebejau mazus baltus kirminukus, puodo dugne, taigi teko keisti zemes ir plauti saknis, kazin ar pades :|? , tolesne eiga parasysiu kai pades arba ne 8| .
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Šaknų kenkėjai

Standartinė putejas »

Įdomu iš kur tie kirminukai atsirado, gal žemės buvo kokios su neaiškiom priemaišom? Rašyk čia, nėr ko kurt jau esamos temos;]
Skunkyfunky
Naujokas
Pranešimai: 41
Užsiregistravo: 2010-10-14, 23:10
Reputacija: 0

Re: Kenkėjai

Standartinė Skunkyfunky »

Sveiki gyvi..
Esu zalias... bet jau kazkiek pramokes.. Vat isdygo neseniai 4 augaliukai... ir per arti vazoniuke isaugo.. tai pandziau viena istraukt ir kitur persodint... tik patraukiau.. kazkur 5 vabaliukai neaiskus islindo.. tokie labai jau mazi.. milimetriniai... Geltonos spalvos, primena medzio spalva, permatomi.
augaliuka laistau kas 3 dienas. zinau kad ten per daznai. kai vabaliukai atsirado leisiu padziut... zeme irgi pirktine. kompostine.
prasau VYRAI IR MOTERYS Padekit! :| :/

tiesa. aisku ne tik sy brangu augaliuka auginu, bet ir kitu.. ir ant kitu nieko kaip ir nera.. bet pastebejau. jog ant kitu augalu zemes.. tokia keista spalva, geltona, taipogi primenanti medi. anksciau ant kalnalapiu nebuvo. vat neseniai atsirado ta pati spalva. bet jos aisku nedaug.
Beto turiu kate. Siamo. Baisia seriasi. jau ne viena suvalgiusi yra. tai baisiai jai atsiejo. Bet visdelto. Padekit kaip isnaikint tuos parazitus. nufotkint bandziau... bet kamera nedetraukia

p.s.
Kai tik galesiu imesiu fotke.
ir vienas augaliukas jau nugaiso nuo kenkeju...
|_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-|
|Make Buds Like Bombs :x:|
Skunkyfunky
Naujokas
Pranešimai: 41
Užsiregistravo: 2010-10-14, 23:10
Reputacija: 0

Re: Kenkėjai

Standartinė Skunkyfunky »

aj karocia geriausias budas isnaikint.. rankytem nuimt viska ir pakeist zemes i rusiskas. sterelias :D
|_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-|
|Make Buds Like Bombs :x:|
nerciukas
Naujokas
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2010-12-14, 21:22
Reputacija: 0

Re: Šaknų kenkėjai

Standartinė nerciukas »

putejas rašė:Įdomu iš kur tie kirminukai atsirado, gal žemės buvo kokios su neaiškiom priemaišom? Rašyk čia, nėr ko kurt jau esamos temos;]
nerekit ant manes :( , as mergina labai jautri, galiu ir apsiverkti :) , apie kirminus temu nebuvo 8??? , persodinau savo :x: , bet kai kurie lapai pagelto ir nuvyto, virsuneles dar vis laikosi tamsiai zalios. Nusipirkau dvd apie :x: auginima, bet ten kieko apie problemas nesneka, lauksiu ir ziuresiu kas bus toliau.
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Kenkėjai

Standartinė putejas »

Mergyt, aš tikrai nekėliau balso, nepyk jei taip pasirodė :D Persodink augaliukus į normalias žemes, paimk kokį durpių substratą su neutraliu ph iš senukų ar žalios stotelės ir bus gerai ir stebėk žalumynus tuomet ;) Pvz. durpių substratas orchidėjoms tinka. Dar persodindama augalus stenkis aprankiot tuos kirminus ir apipurtyk žemes nuo šaknų, tik atsargiai, per daug nenutraukyk jų. kai sodinsi tai savaime turbūt supranatama, kad pilsi žemes atsargiai ir po truputį, kad jos normaliai užsipildytų naujomis žemėmis..
nerciukas
Naujokas
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2010-12-14, 21:22
Reputacija: 0

Re: Kenkėjai

Standartinė nerciukas »

putejas rašė:Mergyt, aš tikrai nekėliau balso, nepyk jei taip pasirodė :D Persodink augaliukus į normalias žemes, paimk kokį durpių substratą su neutraliu ph iš senukų ar žalios stotelės ir bus gerai ir stebėk žalumynus tuomet ;) Pvz. durpių substratas orchidėjoms tinka. Dar persodindama augalus stenkis aprankiot tuos kirminus ir apipurtyk žemes nuo šaknų, tik atsargiai, per daug nenutraukyk jų. kai sodinsi tai savaime turbūt supranatama, kad pilsi žemes atsargiai ir po truputį, kad jos normaliai užsipildytų naujomis žemėmis..
Tai as taip ir dariau, nuploviau saknis, persodinau i kitas zemes, matot as gyv Norvegijoj, tai iki senuku man toloka :D , o siaip tai aciu dievui jau atsigaudineja, pradejau naudoti Bio Biz trasas, tai rezultatas matyti is karto :} , gal naktim siek tiek per daug silumos, nes as auginu spec. spintoj, tai kiek zinau mano :x: buvo gave silumos stresa, bet viska sureguliavau ir lygtais normaliai, o kirminai kai issiaiskinau tai buvo atsirade del to kad vazonus buvau istacius i lekstes ir saknys nekvepavo 8| .
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Kenkėjai

Standartinė putejas »

nesamonė dėl tų lėkščių:) vazonų apačioje būna skylės, visuomet gi papili ten drenažo, o dargi žemės jei būna su priemaišom (perlitai, keramzitai, agrofixai ir t.t.) tai kaip ten kas gali pūti, nekvėpuoti ir atsirasti kirminai? man rods ten buvo prastas gruntas ir tiek žinių. juk koks skirtumas ar vazoną laikai ant lygaus kieto pagrindo ar dar ir lėkštę padedi? su lėkšte dar geriau nes po laistymo vandens perteklius nebėga belenkur, o tvarkingai susirenka lėkštutėje:)
nerciukas
Naujokas
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2010-12-14, 21:22
Reputacija: 0

Re: Kenkėjai

Standartinė nerciukas »

putejas rašė:nesamonė dėl tų lėkščių:) vazonų apačioje būna skylės, visuomet gi papili ten drenažo, o dargi žemės jei būna su priemaišom (perlitai, keramzitai, agrofixai ir t.t.) tai kaip ten kas gali pūti, nekvėpuoti ir atsirasti kirminai? man rods ten buvo prastas gruntas ir tiek žinių. juk koks skirtumas ar vazoną laikai ant lygaus kieto pagrindo ar dar ir lėkštę padedi? su lėkšte dar geriau nes po laistymo vandens perteklius nebėga belenkur, o tvarkingai susirenka lėkštutėje:)
Matai, as blogai buvau supylus zemes, nepalikau vietos kvepuoti is apacios, dabar kai dariau tai pirma apie 2 cm pripyliau perlitu, o paskui zemes misini, pas mane misinys is 50% geliu zemes, 25% smelis ir 25% perlitai. Matai as dar naujoke, tik pirmieji augaliukai, ir augaliukus pasirinkau biski per lepius AK-47, kaip naujokei :] , tai dar visko gali buti.
Skunkyfunky
Naujokas
Pranešimai: 41
Užsiregistravo: 2010-10-14, 23:10
Reputacija: 0

Re: Kenkėjai

Standartinė Skunkyfunky »

Neseniai ant augalo atsirado juodu taskeliu.. bet i tai nekreipiau demesio.. ju nei nuvalyt neisejo nei ka.. Tai po keletos dienu pamaciau mazas musites, tokios kaip nuo waisiu buna.. Tai galwojau ede ir prisiko.. nu as jas rankiniu budu isnaikinau.. Tie kakai tai nenusiwalo.. tai galwoju gal nekenks.. Vo poto atsirado kazkoks orandzinis plemas.. Galwoju negerai... Bet visvien, gal del laistymo.. Poto ziuriu kad jis dideja. Siandien ant kito lapo persimete.. Augalas tai dar mazas.. Bet kaip keistai atrodo.. Po foto pajamimo bandziau pakrapstyt.. tainetycia skylute maza padariau. tai gal nieko. Bet ne tame esme.. gal ten tas orandzinis grybelis ar kas? kitiem augalam taip nera.. Nzn.. Help!
http://img375.imageshack.us/i/dsc00244t.jpg/
|_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-|
|Make Buds Like Bombs :x:|
whitewidow
Naujokas
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2010-09-11, 17:31
Reputacija: 0

Re: Kenkėjai

Standartinė whitewidow »

sveiki,susiduriau su tokia problema 8| ,auginu 2x ww ir 2x ak47 dar 16 diena vegos ir pastebiejau kad buna skraido tokios mazos musytes kaip nuo vaisiu kazkas panasaus. Prasau patarkyt ka daryt su jais,ar gal nekenkia? zemes orchidejoms naudoju. :x:
WhiteWidow/Ak 47
4apa
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 781
Užsiregistravo: 2010-04-14, 15:59
Reputacija: 0

Re: Kenkėjai

Standartinė 4apa »

http://en.wikipedia.org/wiki/Drosophila
taip, virtuvej vasaros metu ant vaisiu ir darzoviu tenka neretam sutikti juos. kaip kovoti su jais nezinau- decis turetu paprasciausiai veikti. o geriausia bus, jei nueisi i "zalia stotele" ar vopsim ukiniu prekiu parduotuve ir paklausi kaip reiketu juos isnaikint.
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • valgomoji soda ir kenkėjai
    DZHY » » forume Kenkėjai
    1 Atsakymai
    1141 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Operatore