Nuotrauka Nuotrauka

Arduino based monitoringo sistema

Tobulėjantiems.
kenny
Naujokas
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 2010-12-24, 16:10
Reputacija: 0

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė kenny »

Ciki sudominai tu cia mane tuo arduino. Pats elektronikoje suprantu minimaliai, bet visai norėčiau susikonstruot vandens kontroles sistema. ph, ec, t monitoriu/ph kontroleri. Paskirtis pastovus monitoringas ir ph korekcija palaikyti tarkim tikras ribas. Kad kontroleris duotu signala peristaltinem pompom su ph +/-. Gal kokios info ar linku numestum kaip tai galeciau padaryti neperknisus viso interneto, o gal jau kas nors turi instrukcijas tokiam aparaciukui? Nes buna kad ph ima ir nupjaukia toli toliper gan trumpa laika. Tai ph kontrolris butu ziauriai naudingas daigtas.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė Ciakis »

Na cia labai nesudetinga jei sau susiprograminti. Jei taip paprasciausias varijantas butu:
Arduino uno, mega ar due. Viskas kas su daugiau nei vienu serial isejimu.
Ec ir ph kontroleriai (is atlas sientific nes su jais moku programint)
Probu jiems
Ekrano jei tokio reikia
2 dozatoriu bei 2 reliu.
Ir 2 bnc konektoriu

Gauk situos koda parasysiu.

To ec kaip ir nelabai reikia :) uzmaisai karta i pora savaiciu talpa ir ramus
Ir pesasi ph ir ec tarpusavyje. Nes jie matuoja itin mazus varzos pakitimus skystije. Tai jei kabint abu i viena talpa reikia sroves izoliatoriaus kazkokio ten is tu paciu atlas sientific. Nesidomejau bet principas kad jis izoliuoja kazkaip maitinima probom ir jos nebemaiso viena kitai
Bet darbe mane vadina - Veryga
DanDan
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 2019-04-21, 16:09
Reputacija: 6

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė DanDan »

Tai kaip viskas baigesi su situo reikalu?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė Ciakis »

Nevaigiau :) ant vandens neauginu kolkas tai stovi ant lentynos 80% baigtas :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
DanDan
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 2019-04-21, 16:09
Reputacija: 6

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė DanDan »

Cikis rašė: 2019-06-16, 01:06 Nevaigiau :) ant vandens neauginu kolkas tai stovi ant lentynos 80% baigtas :)
Cikis gal turi koki telegrama, turiu keleta klausimu jei imanoma
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė nenaudelis »

Sveiki,
esu cia naujokas, bet elektronika - mano dalis gyvenimo. Taigi kai sugalvojau pats augint, atejo laikas ir apie sioki toi automatizavima pagalvot. Gal nesupyksit, nes ne apie arduino o apie orange pi. Pagalvojau, kad pagal kaina ir galimybes antrasis gerokai lenkia pirmaji. Ir ka jau turiu padares - termostata/dregnomati su istorijos atvaizdavimu web. na artimiausi planai - mikrobanginiai judesio detektoriai (paprasti neveikia per langus/medines sienas ir panasiai o mano atveju yra toks poreikis), su mintim kad nieko arti growroomas neprisileistu ir neiissiduotu kad dirba :) paprasciau - atsidurei jo zonoj - viskas persijungia kuriam laikui i eco rezima. Na ir su ateitim ziuresiu ka cia dar pridarius...
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė nenaudelis »

Stai sioks toks progresas "automatizuojant" darzeli :
Nuotrauka
Nesiplesiu ka kuri kreive reiskia, ir taip manau daug maz aisku, bet melynos - dregme arti zemes ir salia lempos. del visa ko yra automatinis avarinis visko atjungimas jei pradetu kazkas negero vykt.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė Ciakis »

kokius atmosferos sensorius naudoji? , PH darysi matuokli?
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė nenaudelis »

Temperatura ir dregme matuoju su DHT22, kontroliniuose taskuose (vandens rezervuare, vazoneliuose zemes temperatura, salia DHT davikliu (del visa pikto, nes DHT is patirties zinau, kad nera labai patikimi, ypac jei gauna apie 100% dregmes ir ore yra dulkiu) naudoju DS18B20. Dar - DHT negalima jungti ilgais neekranuotais laidais. Tinka speciali ekranuota vyta pora arba komp. tinklo kabelis, pastaraji irgi reikia ziuret pagal laidu poras.
PH man neaktualus, kolkas. Galvojau dar matuoti vazoneliu zemes dregme, bet mano atveju irgi nera prasmes.
Viskas "sukasi" ant raspberio/orange pi, skirtumas tik sd korteleje.
Sildyma nerizikuoju daryti labai "smartiska" - "uzlinks" raspberis, bus nepataisomu bedu. Nors turiu tokiu sistemu ant jo paleides, kad paleidau ir keleta metu pamirsau, nebent ka nors pakeist reikia.
O toliau, kaip ir iprasta - sql, java,html ... (nieko tokio ko nesugebetu zinantis bent pagrindus)
Dar eilej stovi judesio davikliai, paciam idomu kaip daznai kas nors aplink vaiksto ir esant negeram itarimui gali kazkuriam laikui isjungti sildyma/apsvietima/ventiliacija.
Na o jei duodi ir interneta - tai viskas per ji matosi/valdosi.
Tik nepagalvokit, kad valdau didele narkotiku laboratorija :) Viskas skirta 60x60 growboxui.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė Ciakis »

jo as su ds18 wandens temp matuoju bet oro dregmei naudoju tikslesnius bosh bmt sensorius. atrodo neblogas buildas bus.
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė nenaudelis »

Del dregmes tai zinau, kad daug vargo ja tiksliai ismatuoti. Cia greiciau pazintinis projektas (apie augalus ne elektronika), bet ar yra tikslas labai tiksliai ja siuo atveju matuot ? Bent man nelabai iseitu ja itakot. Po ilgoku eksperimentu su tepaliniu radiatoriumi ir lempom, atrodo, kad gana stabiliai gavosi. Ir augaliukai patenkinti is isvaizdos.
O jei ne paslaptis kas per davikliai tiksliau ? Labai ten ju taug tas boshas gamina. Gal kur kitur prireiktu.
Nika
Naujokas
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 2019-06-30, 04:09
Reputacija: 2

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė Nika »

Tikriausiai bme280
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė Ciakis »

Nika rašė: 2020-04-15, 11:59 Tikriausiai bme280
aha pasitikrinau jo bme280 :) sorry uz klaida

kai suprantu jis vienas is tikslesniu rinkoje ir prieinama kaina
matuoja temperatura, dregme ir atmosferos spaudima berods :) nenaudoju bet gali but naudingas gaminantis barometra koki :) as realiai ji naudoju marinavimo dezeje, kad zinociau kiek dregmes buduose
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė nenaudelis »

Dar klausimas elektronscikam - kaip reguliuoti 1fazio ventiliatoriaus apsukas ? Paprasti simistoriniai netinka, statyt 1fazi daznio keitikli prabanga. Pokolkas vienintele mintis - transformatorius. Bet kol neisbandziau, gal neverta ir pradet - gal nelemta tiems 100-150m3/h kanaliniams ventiliatoriams greiti keist ?
Mintis tai, kad jei ji junginet kas kazkiek laiko (kas 15-30 min), ar nebus stresuojamas augaliukas, nes is aplinkos gaus saltesnio oro ?
Nika
Naujokas
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 2019-06-30, 04:09
Reputacija: 2

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė Nika »

O kam tau ji junginet? 24/7 paleidi ir viskas
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė nenaudelis »

Viska suskaiciavus neiseina 24/7. Gerokai didesnis srautas bus negu reikia. Ir sildyt nespesiu. Bet dar nebandziau simuliacija paleist. Na pabandysiu ir kitiem pasakysiu, jei daugiau nuomoniu/minciu nebus.
Operatore
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 785
Užsiregistravo: 2018-11-25, 16:43
Reputacija: 112

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė Operatore »

nenaudelis rašė: 2020-04-18, 18:36 Viska suskaiciavus neiseina 24/7. Gerokai didesnis srautas bus negu reikia. Ir sildyt nespesiu. Bet dar nebandziau simuliacija paleist. Na pabandysiu ir kitiem pasakysiu, jei daugiau nuomoniu/minciu nebus.
Nenaudeli, dejau tau pliusa, o netyc paspaudziau minusa, tu jau tikk nepyk labai..
Yra kaip yra, o turim ka turim ..
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė Ciakis »

Operatore rašė: 2020-04-18, 23:20 Nenaudeli, dejau tau pliusa, o netyc paspaudziau minusa, tu jau tikk nepyk labai..
kaip visada operatore :D
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė nenaudelis »

Vaje vaje, skriaudziat mane nuo pat pradziu :) Kas toliau bus ? Uzbanysit ? :D Pabusiu netikru lietuviu ir duosiu + :)
Operatore
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 785
Užsiregistravo: 2018-11-25, 16:43
Reputacija: 112

Re: Arduino based monitoringo sistema

Standartinė Operatore »

Ne, ne! Tikrai patiko mintys, kad isbandys ir kitiems pasakys, bet kreivai pasielgiau :)
Yra kaip yra, o turim ka turim ..
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • Reputacijos sistema.
    PSD » » forume Pasiūlymai administracijai
    64 Atsakymai
    31472 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas STALKER
  • Operacinė sistema linksmiems žmonėms
    Optimistas » » forume Prašau žodžio!
    9 Atsakymai
    6524 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Zoom
  • Hidroponikos auginimo sistema WILMA
    Mr.Sony » » forume Technologijos
    31 Atsakymai
    18715 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas SavasBiQ