Nuotrauka Nuotrauka

Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Temos, kurios nepaliečia žaliosios sferos.
kulturingas
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 646
Užsiregistravo: 2013-05-11, 10:50
Reputacija: 16

Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė kulturingas »

As ilga laika jau suprantu kad esu priklausomas tabakui/nikotinui. Rukau 10 metu. Ilgiausiai kiek buvau "metes", tai trims dienoms, ir tai buvo pries pora menesiu. Niekada pries tai net negalvojau apie metima.

Alokoholi vartoju panasiai irgi, apie desimt metu. Nuo pirmu dienu tapau priklausomas, nes "hebra" buvo geriantys. Ir buvo linksma ten, kur vartojamas akoholis.

Kalbejau su vienu is brangiausiu psihologu lietuvoje, padejo savaite negerti. Po to meciau psichologa.

Dabar auginu kelis augaliukus, ir mano pasiteisinimas prisigerti (na, sau asmeniskai, zmona mano bet kuriuo atveju pyksta, tai pasiteisinti turiu tik pats pries save) - jog man neramu. Ir kad kai jie uzaugs, kad negersiu. Toks bull shit'as...

Man reikia ideju. As daug metu neigiau jog turiu isvis priklausomybe alkoholiui, vis pateisindamas, kad "visa europa geria vyna nuo ryto iki vakaro", ir t.t. Dabar suprantu kad man jau sunku nustoti.

Ka daryti?
Matthew 13:1-23, Mark 4:1-20, and Luke 8:4-15
Chuck enough seeds down and something good will happen somewhere.
vardas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 2013-06-04, 20:02
Reputacija: 0

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė vardas »

Jeigu dar taip nera, tai zmona galetu pagelbeti tau uzimti laika, kuri esi numates alkoholiui.
mindblow
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 51
Užsiregistravo: 2013-03-31, 21:05
Reputacija: 0

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė mindblow »

Mldc, kad nusprendei keistis.
mindblow
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 51
Užsiregistravo: 2013-03-31, 21:05
Reputacija: 0

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė mindblow »

"kaip atsisakyti gerti, nes taip labai pavojinga" perziurek sita tema gal rasi naudingos info :)
medelynas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 172
Užsiregistravo: 2013-01-15, 22:50
Reputacija: 11

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė medelynas »

Kapstyk giliau. Matomai kokia depresūha įsimetus ar kažkas vistiek galvoj ne taip susisukę, nes šiaip tai laimingi ir psichiškai tvarkingi žmonės nekrypsta į kraštutinumus kaip priklausomybės. Man pačiam prieš keletą metų buvo pavažiavęs stogas kai piktnaudžiavau tiek alkoholiu, tiek :x: , tiek kitokiais dalykais kol reanimacijoj atsidūriau ir po to keletą mėnesių teko po visokius psichosomatinius tampytis. Vaistus gėriau ilgai, nustojau gert tik prieš keletą mėnesių, dabar kaip kitas žmogus, bet vistiek senų prikolų nepanaikinsi iki galo, turi pats save labai kontroliuot.
Vartotojo avataras
G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2657
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 133

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė G. »

Galima paklausiu, o kodėl tu geri? Gal problema yra ne tame, kad tu vartoji alkoholį, o tame, kad kažkas ant tavęs daro niekam nereikalingą spaudimą? Gal kažkas, atsiprašant, tau taip p*zdit smegenis, kad ir priverčia tave jaustis alkoholiku ir tuo pačiu daugiau gerti? Alkoholizmas tai yra liga, kurią įtakoja daugybė aplinkybių, o ne tik tas vienas faktas, kad tu vartoji alkoholį. Juk galima vartoti alkoholį ir nebūti alkoholiku - vartoti pagal toleruojamas moderacijas. Ką aš tau patarčiau, tai ieškoti problemų ne savyje, o savo aplinkoje, visgi šita problema liečia ne tave vieną, bet ir aplinką, kurioje gyveni. Kartais alkoholio vartojimas būna tikras malonumas, o kartais būna tikra kančia. Iš tavo pasakymų yra panašu, kad imi jausti nebe malonumą, o kančią. Siūlau dar paieškoti kažko, kas tau gali būti malonu ir būnant neapsvaigus. Nesupykit, alkoholikai, bet man jūs paprasčiausiai atrodot kaip eiliniai savęs dar neatradę ir todėl "šia akimirka" gyvenantys paaugliai. Paauglystėj aš irgi buvau tikrų tikriausias pijokas, bet begerdamas atradau kažką naujo - kanapes. Ir ne tai, kad čia iš serijos "pūst yra geriau nei gert", bet aplamai, aš atradau kanapes ir atradau save, atradau sritį, kurioje aš noriu save realizuoti ir tai daryti iki gyvenimo pabaigos, ne tai kad dieną iš dienos pūsti, bet kurti pramones, jas plėtoti, dirbti dėl visuomenės, dėl aplinkos, kurioj gyvenam ir aš ir tu. Galiu pasakyt, kad vietoj buteliu griebtum kokią nors knygą ar pradėtum užsiimti kitomis konkrečiomis veiklomis, bet kultūringasai, tik tu pats gali žinoti, ką tu nori padaryti su savo gyvenimu - ar tu nori būti liūdnu žmogumi įkalintu alkoholio liūne, ar tu nori būti linksmu žmogumi laisvai kontroliuojančiu savo gyvenimą ir alkoholio vartojimo įpročius. Tavo gyvenimas yra tavo knyga ir tu esi jos rašytojas. Galiu dar palinkėti stiprybės ir sėkmės atrandant malonesnę veiklą negu kasdienis alkoholio vartojimas. Dažnai dar būna taip, kad geri, nes nieko neveiki, arba nieko neveiki, nes geri. Susirask veiklos :) Būk ūkininkas ir augink pluoštines kanapes, yra labai daug perspektyvų šitoj srity ir ypatingai šiuo metu, nes Lietuvoj šita pramonė yra dar tik stovintis traukinys, tad geriau į jį šokti iš karto ir šikti jame, negu tupėti stoties tūlike ir tikėtis, kad dar nepavėluosi :) kažkaip čia taip va.. :D
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan
medelynas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 172
Užsiregistravo: 2013-01-15, 22:50
Reputacija: 11

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė medelynas »

Teisingai, G., sakai, reikia keist gyvenimo būdą, kažkokios rimtos veiklos, užsiėmimų susirasti, atrast gyvenimą, save iš naujo. Ir žinoma reikia artimiausių žmonių palaikymo, reikia kalbėti, leisti suvokti, šiaip atrodo kas čia tokio kas vakarą išgert truputėlį, kad ir nedaug, bet čia yra lėtinis alkoholizmas, organizmo nuodyjimas, kūnas alko pilnai pašalina tik per kelias savaites ir šitaip gaunasi ilgalaikis pasyvus girtumas, jei geriama dažnai ir taip ilga laiko tarpą. Pats baisiausias epizodas nustojus gert, priklausomai nuo situacijos ir žmogaus, yra sekantys keli mėnesiai, o kai kam net ir keli po to sekantys metai, nes jautiesi kaip ne sąvas, būna baisu ir stogą rauna.
O šiaip jei augini dabar žaliuką ir galbūt galvoji, kad žaliuku pakeisi alko, tai blogai mąstai, nors nežinau ar taip galvoji, čia aklas spėjimas, atsiprašau jei nepataikiau. Viskam reikia saiko. Žmogui reikia visko, bet tik po truputį. Prapūtus ilgą laiko tarpą diena iš dienos ir kai viena diena susivoki ir pasakai sau stop, po to seka irgi ne koks jausmas. Reikia pailsint savo galvą ir tik kartais užglušint mėgstamom priemonėm :D nors kitavertus gavus pirmą derlių reikia gerai prasipūsti, kad paskui norėtus rukyti tik ypatingais momentais :D
Marbauskas
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 504
Užsiregistravo: 2010-10-15, 09:07
Reputacija: 18

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė Marbauskas »

Pats dabar irgi nutraukiau alkoholio vartojimą, nes pajutau,kad nebegaliu be to, pajutau jausmą, lyg nėra nieko keliančio nuotaika be butelio, nesvarbu kokia situacija, apsvaigimas pridėdavo nuotaikos tam tikriems veiksmams atlikti, esu priklausomas, juk tai narkotinė priklausomybė... Nemanau,kad alkoholis yra gyvybiškai svarbus,kaip oras, tad bent jau reikia išmokti save suvaldyti retam vartojimui, bet tas irgi nėra būtina, galima iš vis nevartoti jo. Vakarėliai nebus liūdnesni, taip pat kaip ir pasibuvimai su draugais, nejaugi vaikystėje nesidžiaugdavome pasauliu ir viskuo kas jame blaivūs? Kam prireikė save nuodyti? Aš pats įkliuvau į spąstus, niekas nevertė gerti, pats nežinojau,kad bus taip kaip dabar. Atrodo dabar bus sunku, nes vasara, ežeriukai, šašlykai, bet ne! Jei aplink bus geri draugai, jie palaikys matydami problemą, kad ir patys šalia gers, jie nevers manęs nors gurkšnio paragauti. Mano antroji pusė pastebėjo problemą, pasakė, kad turim kažką daryt su tuo, bent jau mano paties ir mūsų ateities labui, man tik to ir tereikėjo. Čia padeda ištrūkti ne tie, kurie apšaukia alkoholiku ir priverčia susigėsti, o tie, kurie myli ir nuoširdžiai palaiko, bei duoda pasitikėjimo savimi. Nesvarbu tai draugai, šeima, antroji pusė, pažįstami ar nepažįstami, jei jie mato problemą ir ištiesia pagalbos ranką, saugokit tokius auksinius žmones. Negeriu savaitę, pradžioje buvo sunkoka, dabar irgi nėra labai lengva, esu galbūt labiau pažeidžiamas, bet toli gražu, tai neilgam, tik kol smegenų plovimas ir jo padariniai pasišalins (smegenų plovimas- tai smegenys paveiktos taip, kad priverčia mus manyti, jog alkoholis teikia malonumą), panašiai buvo ir su tabaku. Nerūkau, negundo cigaretės, nes kaip ir alkoholis jos žudo ir visiškai padaro žmogų nelaimingu (nesupykit gerbiami rūkantieji ir neįsižeiskit). Buvau pradėjęs rūkyti po ilgos pertraukos ir tuo 200% įsitikinau, kol nikotino dozė šalinama iš organizmo, pasireiškia atpratimo kančios ir norisi vėl parūkyti (tai įvyksta vidutiniškai po 20-30min), o įsivaizduokite kaip kankindavausi, kai negaudavau cigaretės visą dieną. Kol nerukydavome, tokių kančių be cigaretės gi dar nejausdavome, pamenate? Nervingas, savimi nepasitikintis, bet iškart ramus kai pakelis kišenėje. BULLSHIT!! Man to nereikia! Kolega Kulturingas ir visi kiti kam sunku ir norite keistis linkiu tai sėkmingai padaryti, nes pirmą, patį didžiausią žingsnį jau žengėte. Galvokite ne kiek dar daug reiks iškęsti,kad atsisakyti, o tai, kad jau daug padarėte, nes prisipažinote ir norite to atsikratyti ir liko labai mažai darbo įdėti. Sėkmės! :)
Geriausias vaistas nuo visų ligų :x:
Lopezorius
Naujokas
Pranešimai: 24
Užsiregistravo: 2012-09-12, 22:47
Reputacija: 0

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė Lopezorius »

Pirma žingsni jau padariai suprastadamas kad tu jau priklausomas ir norėdamas atsikratyt to, bandyk rasti koki mėgstama pomegi,sporta kuo daugiau laiko užimk kaškam tas padės užsimiršti tai.
Kentas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 118
Užsiregistravo: 2013-06-27, 15:43
Reputacija: 5

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė Kentas »

Galiu pasakyti šimtaprocentinį būdą kaip negerti. Tiesiog reikia labai tvirtai išmokti vieną taisyklę: nėra tokio potraukio išgerti pirmą taurelę, kuris po 10 minunčių nepraeitų. ;)
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3285
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė runkelis »

sitas tave isgelbes :) DIENORASTIS, 2013: Auto Dwarf ir C'99xW.W. - balkone (temos autoriui)
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
Vartotojo avataras
YraDvidesimtSimboliu
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 885
Užsiregistravo: 2013-03-11, 09:55
Reputacija: 24

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė YraDvidesimtSimboliu »

Tik reikia dažniau pildyti ir neapleisti forumo, visi labai laukiam kolegų žodžio! Čia ir temos autoriui, ir viršuj esančios žinutės autoriui, ir seedbanko autoriui, ir galybei žmonių, kurie čia lankėsi, bet kažkodėl primiršo legalų.
kintamasis
Naujokas
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2013-12-03, 16:16
Reputacija: 0

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė kintamasis »

Sveikas,
aš taip pat turėjau problemą su tabaku. Rūkiau nuo labai ankstyvos paauglystės ir niekad net nedrįsau galvoti apie metimą. Bet vieną dieną draugo tėvas rūkęs tikrai ilgiau nei aš pasakė, kad metė rūkyti perskaitęs A. Carr "Lengvas būdas mesti rūkyti". Pasijuokiau vien iš tokio idiotiško pavadinimo, bet nesulaukęs jo "atkritimo". Susidomėjau šita knyga ir nusprendžiau perskaityti. Netikėjau, kad man ji gali padėti, nes save laikiau (vis dar laikau) silpnos valios žmogumi. Tai sakau permesiu akimis juokais. Ką gi galiu prarasti? Perskaičiau per vieną dieną. Vienu prisėdimu. (not recommended). Nelabai ką įsisavinau, ką skaičiau, bet tą patį vakarą surūkiau paskutinę cigaretę ir kitą dieną nebenorėjau rūkyti. Buvau ištiktas šoko. Kaip po galais tai galėjo atsitikti? Knygoj jokių stebuklų nebuvo parašyta. Vien faktai. Gal šiek tiek per daug kartojami (matyt čia ir yra tas ingredientas).
Tai va, niekaip negalėjau atsitokėti, kad man niekad per 7 metus rūkymo nebandžiusiam mesti rūkyti, pavyko mesti "Just like that".
Ir savaitei praėjus padariau klaidą, surūkiau cigaretę, kad įsitikinčiau, kad tikrai neberūkau. Kygoje labai aiškiai parašyta, kad to daryti jokiais būdais negalima, bet kai knygą tik "permečiau" akimis, tai ši info mano smegenėlių nepasiekė. Vėl pradėjau rūkyti ir greitiai grįžau į "pakelis per dieną" ritmą.
Bet šį kartą viskas buvo kitaip. Šį kartą aš jau žinojau, kad viskas ką man reikia padaryti, tai sąžiningai perskaityti šią knygą.
Rūkiau toliau nesiparindamas apie mėnesį, kol vėl pajutau, kad noriu mesti.

Atsisėdau, per tris dienas ramiai perskaičiau knygą. Paskutinę cigaretę surūkiau dieną ir vakare jau buvau laimingas nerūkantis.

Tabako neberūkau jau ~5metus ir nerūkysiu iki grabo lentos.
Tiesą sakant perskaičiau ir apie alkoholį jo knygą. Bet kadangi alkoholio nevartojau ir taip, tai niekas nepasikeitė, tik šiek tiek suvokimas apie narkotikus bendrai (tabakas, alkoholis man narkotikai) ir šiaip gerų minčių buvo.

Taigi moralas: niekada nespresk apie knygą iš jos viršelio (pavadinimo).
O tau bendraminti, nuoširdžiai rekomenduoju perskaityti šio autoriaus knygas.
deepskyblue
Naujokas
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 2013-11-03, 13:22
Reputacija: 0

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė deepskyblue »

Turiu ir as problema, tik galbut ne alkoholiui, o daugiau alui, na nesiziuri man vakarais televizorius ar kad ir forume nesisedi be bokaliuko, o taip per vakara 4-5 ir i savaite 6-7 dienos, pasiteisinimas ale alus ne alkoholis, bet matau, kad tai pradeda nervuoti artimus zmones.. Kad ir kaip daug kas minejo susirast kazkuo uzsiimt, na bandziau ir pasportuoji, ar pabegioji, bet gryzes visas istroskes mieliau salto bonkele atsidarai nei mineralini geri.. Taip kad Kulturingas nesijausk vienisas.. Kazkur skaiciau, kad zmones kurie linke i priklauomybes, viena gali mesti tik del kitos, ar tai butu cannabis, ar dar kas stipriau, ar kad ir priklausomybe seksui, taciau jie negali nei savaites isgyventi nuo nieko nepriklausomi. Na tai tiek siam kartui, gal cia AA atidarom? :DD
PagonisLTU
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 190
Užsiregistravo: 2013-10-01, 14:53
Reputacija: 0

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė PagonisLTU »

deepskyblue rašė:pasiteisinimas ale alus ne alkoholis
Epic!
deepskyblue
Naujokas
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 2013-11-03, 13:22
Reputacija: 0

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė deepskyblue »

PagonisLTU rašė:
deepskyblue rašė:pasiteisinimas ale alus ne alkoholis
Epic!
Ta prasme, tai nera gerai bet as ir iki siol sia teorija pilnai isitikines :) :x: :}
PagonisLTU
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 190
Užsiregistravo: 2013-10-01, 14:53
Reputacija: 0

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė PagonisLTU »

deepskyblue rašė:
PagonisLTU rašė:
deepskyblue rašė:pasiteisinimas ale alus ne alkoholis
Epic!
Ta prasme, tai nera gerai bet as ir iki siol sia teorija pilnai isitikines :) :x: :}
Tai aš supratau tai :)
Bobpas
Naujokas
Pranešimai: 39
Užsiregistravo: 2012-02-25, 12:26
Reputacija: 0

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė Bobpas »

dvd anglu kalba Allen Carr - Easyway to Stop Smoking
http://www.youtube.com/watch?v=QBVVqZHvOWw
Paziurejau sita dvd metes rukyti, o meciau e-cig pagalba, uztruko vos tik menesi.
Nekada netikejau, kad gali buti taip lengva atsikratyti nikotino. Virs 4 menesiu neberukau e cig, nebevartoju nikotino.
Taciau jausdavaus nekaip, lyg kazko truktu mano gyvenime, kazko buciau netekes. Tai buvo iki tol, kol pamaciau sita dvd (taciau nerukiau paskutines cigaretes kaip sake dvd). Vos tik paziurejas pasijutau toks pilnas, na lyg ta mano "kazko truksta gyvenime" uzsipilde.
Turejau dar atisisakyti jointu, kadangi maisydavau su tabaku nes zalumos uztenka man labai nedaug, taciau gryna dar maloniau, kitoks poveikis be nikotino. Jointa kartais susivynioju su Greengo (herbal mix) kuris visai nieko karta per menesi :) :bong: .

Nustojus vartoti nikotina maistas skanesnis, taciau nepriaugau nei kilogramo :) esu labai patenkintas savimi, kad esu nepriklausomas nuo narkotiko nikotino, kuris tikrai paveikia mastysena, atrodo negaledavau eiti niekur is namu be tabako. Lasive.
Rekomenduoju paziureti sita filma idemiai nuo pradzios iki galo , man padejo atsikratyti nikotino tustybes.
red.cherry
Naujokas
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 2014-01-04, 21:33
Reputacija: 0

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė red.cherry »

man tai kazkaip niekada nebuvo priklausomybe nikotinui. Nors siaip esu linkusi i priklausomybe, bet manes nikotinas nelabai traukia. Siaip ir nemanau, kad esu priklausoma, nes rukau nelabai daznai, taciau visada kai per daug isgeriu arba kai blogai jauciuos ar esu susinervinus, tada galiu ir 7 cyzus iskarto suvaryt :/ nors dabar pastebiu, kad vis dazniau megstu utraukt duma, gal ir aplinkiniu itaka yra. O alko tai gerdavau su kursiokais po paskaitu, paskui gavos taip kad ir rytais pradejau gert einant i univera, bet nedaug tiesiog atsipalaidavimui (0.37l mixo ir tablete raminamu, siaip nlb kas tai pastebedavo, nebludidavau :D ) bet galiausiai paskaitu pradejau nebelankyt, nors i barioka vis tiek uzsukdavau. Ir eksperimentu su alko ir raminamais pradejau daryt. :] Nu tas jausmas ziauriai nesveikas budavo, tox pasitikejimas savimi, siaip atsipalaiduoji viskas px. Ai, dar vartodavau kurybiniam sisui sukelti. Nu krc.. Mhm kartais uzeina nesveikas noras gerti, tai jei uztaikau proga isgerti ant to noro tai ir nusigeriu. Siaip nezinau, jei kazka uzvartoju tada tikrai negeriu, nes butu bloga. O siaip nezinau, mokyklos laikais,( o jie ne taip ir senai buvo) tai mano klasiokai man uz nugaros speliodavo, kad kas zino gal alkoholike tapsiu, nes per visas tusovkas gatava budavau. Tai vat. Nu bent nenusigeriu, jei zinau, kad reix dar namo grizt :D
Vartotojo avataras
G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2657
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 133

Re: Turiu priklausomybe alkoholiui. Ir tabakui.

Standartinė G. »

jeigu pradedi gerti iš ryto, tai jau geriau neiti į jokias paskaitas visai tą dieną, su darbu irgi taip pat :D
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan
Rašyti atsakymą