Nuotrauka Nuotrauka

Veganai ir Vegetarai

Temos, kurios nepaliečia žaliosios sferos.
Rašyti atsakymą
sandman
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 2012-05-09, 21:04
Reputacija: 6

Veganai ir Vegetarai

Standartinė sandman »

Ar praktikuojate kas toki lifestyle'a ar bandete? Ka apie tai galvojate? Jei esate vienu is ju pasidalinkite savo patirtimi ir mintimis :) .

Pats kolkas negaliu vadintis nei vienu is ju, bet mesos nevartoju jau keleta menesiu, o del gyvunu kilmes produktu negaleciau visiskai pasakyt to paties nes vistiek jie naudojiami sokolade ar tai dar kur.


... Taigi ka manote apie tuos beprocius :D
Vartotojo avataras
G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2657
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 133

Re: Veganai ir Vegetarai

Standartinė G. »

Nepasakyčiau, kad esu veganas ar vegetaras, bet sumeluočiau, jeigu pasakyčiau, kad niekada neveganauju ar nevegetarauju :) skanus ir veganiškas ir vegetariškas maistas. O kad jis ten padaro, kad gerai jaustumėis, tai čia tiesa, tikrai maitintis tik augalinės kilmės maistu verčia jaustis energingesniu, sveikesniu ir pan. o kai šlamšti burgerį, tai kaip kiaulė jautiesi. Bet dar niekada neragavau veganiško ar vegetariško burgerio :D žinai, visko su saiku :)
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan
Click Clack
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 412
Užsiregistravo: 2011-06-07, 23:49
Reputacija: 20

Re: Veganai ir Vegetarai

Standartinė Click Clack »

Reikia valgyt mėsą, bet nedažnai ir kuo sveikesnę, mažiau apdirbtą, aš jau seniai nebevadinu pusfabrikačius produktus mėsa. Didesnis priešas turėtų būt cukrus :)
sandman
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 2012-05-09, 21:04
Reputacija: 6

Re: Veganai ir Vegetarai

Standartinė sandman »

Click Clack. Tai jau nebera faktine tiesa, bent jau is dalies galima pritarti tau sakydamas kad B12 reikalingas zmogui. Bet tik jo negauna veganai atsisakydami mesos. Kitos maistines medziagos pilnai gaunamos is kitu saltiniu.
Vartotojo avataras
Moderatorius
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 850
Užsiregistravo: 2013-01-28, 20:59
Reputacija: 94

Re: Veganai ir Vegetarai

Standartinė Moderatorius »

sveikas, sandman. vegetaras esu jau gerokai virš 5 metų, iš gyvulinės kilmės produktų kartais vartoju tik pieno produktus, ten sūreliai kai kurie, sūris ir panašiai. atsisakiau mėsos, nes nei ji man skani būdavo, nei ji man reikalinga. po mėsos jausdavaus prastai, ir šiaip, vadovaujuos tuo, kad visi turi teisę gyvent, ir teigt , kad ale "tos kiaulės buvo užaugintos maistui" yra mažų mažiausiai kvaila. :)
dėl b12.. nemanau, kad galima apie tai iš vis ginčytis, nes b12 yra bakterija, kurią GALBŪT gali pagamint organizmas, tik nėra dar žinoma, ar jis susintetina ją. beto, to b12 yra ant įvairių neplautų vaisių ir daržovių, tai. čia plati tema, ne itin domiuos. click clack, jei mėsą REIKIA valgyti, tai kaip paaiškinsi tai, kad be jos puikiai išgyvena milijonai vegetarų/veganų? ;] pasirinkt kiekvienas gali, ir teigt, kad ji yra būtina.. meh.
tarp kitko, susidomėjęs visu tuo vegetarizmu ir panašiai, pradėjau iš vis rimčiau žiūrėt į mitybą. pradėjau gert daugiau vandens, atsisakiau įvairių gėrimų, mažinu cukraus kiekį visur, nebevalgau saldumynų daugumos, šiaip, jaučiuos sveikas, su sveikata problemų neturiu.
galim padiskuot šita tema, turiu gan pakankamai "parako" tam :D %)
sandman
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 2012-05-09, 21:04
Reputacija: 6

Re: Veganai ir Vegetarai

Standartinė sandman »

Jo irgi pradejau ziuret i mityba kitaip. Atsisakiau ne tik kad mesos, bet valgau visiskai kitaip. Pradejau daugiau gamintis sau bei ziuret ka perku. Begiodavau anksciau kai dar valgiau beleka, tai svoris nepakito taip staigiai kaip su dabartine mityba. Per daugiau nei pusantro menesio reguliariai begiodamas kaip ir anksciau numeciau 6 kilogramus, ko per metus negalejau pasiekti valgydamas viska is eiles :). Esu labai patenkintas.

Man tai del pieno produktu kyla daug klausymu. Yra daug informacijos internete.. kad salys kuriuose daugiausiai yra suvartojama pieno produktu lyginant su salim kuriuose maziau suvartojama ju yra padidintas sergamumas osteoporoze. Kas keista nes kaip mum yra bandoma pateikti kad pienas tai puikiausias kalcio saltinis ir jis prisideda prie sveiku kaulu:). Nesigilinau labai i sita tema bet manau yra kazkiek tiesos. Asmeniskai atsisakau ne del sveikatos priezasciu o del gyvunu kankinimo bei isnaudojimo.
Paskutinį kartą redagavo sandman 2014-05-31, 21:20. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Moderatorius
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 850
Užsiregistravo: 2013-01-28, 20:59
Reputacija: 94

Re: Veganai ir Vegetarai

Standartinė Moderatorius »

skaitinėjau ir aš šiek tiek apie pieną.. išpūstas burbulas ir tiek. gaaal jis ir yra reikalingas organizmui, bet ne TAIP smarkiai, kaip visa tai pateikia reklamos ir užsakyti "moksliniai" tyrimai.
kai pradėjau sportuot + veg. mityba, man kaip tik pavyko svorio priaugt, ir kai užsinoriu, užtenka pasportuot porą mėnesių ir nenukrenta svoris, o ~0,5-2kg priauga, tai. visai smagus reikalas :D
mldc, sandman, kad eini tokiu keliu :) aš irgi netoleruoju žudynių, skerdynių ir panašiai, man tai neatrodo būtina. be mėsos visiškai nesunku išgyvent.
taip ir toliau :)
Rašyti atsakymą