Nuotrauka Nuotrauka

Kariuomene/Sauktiniai

Temos, kurios nepaliečia žaliosios sferos.
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė barzas »

Matai yra kurie tapatina save su ''valstybe'', kiti su Salim, man labiau priimtinas yra antras varijantas, nes as asmeniskai galiu iskelti raudona veleva su Vyciu , bet trispalves as nemegstu, nes man trispalve asocijuojasi jau su maironiu ir i ji panasiais ir kaip filologijos produkto zenklas, bet ne Salies..
As atskyres savokas esu Tevyne, Salis ir''valstybe''.......nors aplamai imant tai pakankamai siauras poziuris yra skyrstyt i valstybes, planeta tai pas mus viena . nu kontingentais dar kazkaip bet ir tai yra siaura, nes ekosistema tai visur viena .....
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė putejas »

Vytis ir man arciau sirdies:) Ir savokos visos skirtingos, taciau as jas subendrinu, juk jos daznai yra viena ir tas pats. Tautos paprastai seslios, taigi ir Tevyne, valstybe, gimtine, salis dazniausiai buna viena ir tas pats. Cia atsiranda prieraisumas arba neatsiranda, taciau sistemos sugebejimas tave beveik negryztamai supancioti tave savotiskai privercia (dazniausiai):)
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė barzas »

Man ''valstybe'' asocijuojasi su tarptautiniu organizuotu nusikalstamu susivienijimu ( paimk gaujas visas , ten Lapiniu,Daktariniu,Kamuoliniu , man valstybe lygiai tas pats tik jos mastas ( dydis) didesnis)...
Cia ir isplauke visa priespriesa jai....Uztad as ir savokas is dalies del to atskyriau...
O kas armija liecia, tai mano nuomone tokia kad ji turi buti profisionali ir laisvu pasirnkimu plius gerai apmokama( pagal europos sajungos standarta,o ne Lietuviska), nes mes juk gyvename kapitalistineja sistemoje, o nebe idiologineja socializmo/komunizmo..Is ko ir isplaukia kad kad tarnavimas turi pildyti kisene ( butent apmokama) kaip darbas tai turi buti...
Ir kad reike stengtis ginyba ir jos pramone paties kurti o ne pirkti nurasyta is kitu valstybiu,, aisku visko nesukursi pats bet jau ne tokius viesuosius konkursus skelbti kaip yra dabar, nes bent man tai atrodo tik pinigu plovimas.....
Ir daug kas matydamas kad tiesiog jieskoma kvailiu apginti saujale atseit isrinktuju nenori ar venge tarnybos bent man tai yra suprantama...
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė putejas »

Tai gerinam, tobulinam kariuomene:) Rinkdami palitikierius tobulinam valstybe, nes jie atstovauja mus ir bla bla bla supranti:) Vien tureti pro kariuomene bisk per mazai, o visai be kariuomenes labai pavojinga.
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė barzas »

Yra daug tokiu BET... kitas dalikas per prievarta meiles ar pareigos neiskiepisi , jai zmones nekencia valstybes tokios kokia ji yra, jie jos negins , o kodel nekencia nu tai jau politiku kalte, ir jokia armija neapgins jai zmones jos nekes jaus neapikanta ir pasislikstejima ja , o ir kitas dalikas, ar bus ar nebus pas mus armija ne tuo keliu politikai nuejo lodami kad puola, reikejo geriau jiems imti Sweicarijos pavyzdi buti neutraliems.Nes geografiskai isdestimas yra nepalankus , o ir miskai stipriai isretinti :D
Paprasciause kad ir turi pileitybe tai dar nereiske kad tu esi jos vergas ar nuosavybe , kad ja ginti turetu, o pareiga tenkaip tokia ypac valstybei prikisineti yra kvaila, nes zeme planeta yra viena, o kad ja ten rajonais teritorijom okupavo ir pavadino valstybem tegul ir gina tie kas ja okupave..
Nes kara sukels ne liaudis ar paprasti zmones o sukels politikiai.Tai kodel del ju arogancijos ir noru kazkas turetu ginti?...
Cia yra paziuru skyrtumas.. paimk kaip pavyzdi koki katalika varytu ginti ten mecetes ar cekrves nu jam tikrai to nesinoretu gal ir negintu, ir cia tas pats, vieniems reikalinga ta valstybe kitiems gyliai nusispjauti i ja.Ir joks istatimas ar atseit kazkam pareiga to nepakeis, tai net galima pasakyti kad yra protesto forma pries valdzia visa , kaip zinute jiems - ''suskyskit ja i viena vieta'' ....
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė putejas »

Meiles neiskiepysi, taciau pareiga turi buti. Prate dabar visi turet teises, o pareigu, atsakomybiu nebera. Kur pareigos jausmas?
Tu naudojiesi ta pacia sistema, kad isgyventum. Esi jos vergas, nepaklusnus, bet didziaja dalimi tu darai kas pasakyta (mokslas, darbas, mokesciai, pasas ir t.t.). Kai pamastai - baisu pasidaro:(
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė barzas »

Paprastas klausimas kam pareiga? Zmonai, vakams artimiesiems ? ar tiems kurie is mokesciu moketuju prisiperka masinu savo reikmems, is briuselio i olandija dukros vaziuoja aplankyti is mokesciu moketoju pinigu nors jau subinei dvie kedziu reike, ar tiems kurie paprastai pasakius parazituoja ir dauginasi kitu saskaita?
Tuo labiau net ir valstybe noredama kazka gauti turi uz tai sumoketi, tai yra kapitalistines valstybes taisykle, ji juk irgi negali vis reikalauti is visu pareigu nieko neduodama...tai kaip ta valstybe ir ja valdantis politikai neturi pareigos, kodel paprasta laiudis turi jau ja tureti? Tuo labiau zeme tai apvali ir viena .Ir nevisi jau tiki i valstybes...
Click Clack
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 412
Užsiregistravo: 2011-06-07, 23:49
Reputacija: 20

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė Click Clack »

Kokia dar pareiga sistemai, gali būti individualistinėje liberalioje kapitalizmo visuomenėje? Kur kiekvienas pats už save atsako ir pats nusistato pats sau pareigas. O ypač šitai sistemai, kuri ne tik, kad palengvina gyvenimą kiekvienam piliečiui, bet dažniausiai jį ir apsunkina... Jei vadovautis principu, kiek imi, tiek atiduodi, tai 9mėn gyvenimo kažkokiai visų įsivaizduojamai "pareigai" atlikti, tikrai per daug. Ypač jei priskaičiuotume, visus sumokėtus mokesčius sistemos parazitų išlaikymui ir nuostolius patirtus per gyvenimą, tai laikas būtų susimąstyti, ar tik ne mes turim pradėti mokyti sistemą atlikti savo pareigas žmogui. Jeigu jausčiausi kažkam skolingas, tai tikrai su mielu noru atlikčiau konstitucijoje (kurią patys kostiumuoti dėdės dažnai laužo) nurodytą pareigą, bet deja nesijaučiu ir tikrai neleisiu niekam už manę spręsti, kaip turėčiau gyventi savo gyvenimą.
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė barzas »

Nuotrauka
Norejau duoti teigiama, bet deja negaliu...matyt kazkada minusu gal buvau pridejas ar dar del kazkokiu kitu priezasciu...
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė putejas »

As visiskai pritariu jusu nuomonei del valdziu ir sistemos. Kaip viskas blogai, valdzia turetu rodyt gera pavyzdi, taciau to nedaro. Rodo tik bloga pavyzdi. Teisingai, suprantu, o kam ta pareiga? Nei as prasiau but sistemoj nei ka, tai ir jos primetamos taisykles nneturetu buti privalomos. Ir is tiesu, dalis taisykliu mano sirdyje ir neprivalomos.
Kapitalizmas, demokratija, sie kvaili (kaip ir visi kiti) laikai formuoja vartotojiska individualybe. Mazdaug tu esi isskirtinis, turi daug teisiu (apie pareigas garsiai nebekalbama), bet smaugia tave ant kiekvieno kampo. Nori ar ne - is taves reikalauja "doles", turi segt "naloga" ne vien kas menesi finansiskai, taciau ir kazkokiais veiksmais, kartais savo laiku, dalyvavimu. Vyriskumo, drausmes, saveikos su komanda, kariniu vingrybiu niekur kitur nesuzinosi, o tik kariuomeneje. Tai jo, mus vercia eiti. Zinoma, as ejau savo noru, taip pat ilgus metus esu saulys. Paskaiciavus neapsimoka slapstytis, zut but vengt kariuomenes. Jasuni esat, gyvenimas dar pries akis. Niekad nezinai ka veliau sugalvosi ar ka veliau mastysi. Vengimas kainuoja pinigus, laika, nervu tampymus, aiskinimusis ir pan. Po kariuomenes esi beveik laisvas. Beveik. Daryk ka nori, tik duok jiems (valdziai) pinigu kas menesi, rodyk jiems kiek kapeiku turi kisenej, vartok tik tuos narkotikus, kuriuos jie leidzia, eik balsuot ir viskas bus ok. Nepatinka man tai, bet taip yra. Mes gyvenam tokioj nesamonej. Aisku tai suprasdamas as vistiek manau, kad kariuomene yra naudinga. Aplinkos pakeitimas, nauji veidai, naujos zinios, laikas apmastyti ka toliau veikti ir pan. Man visuomet patiko kamufliazai, karine technika ir pan. Kaip pamises AiC perku reik nereik, tai gal dar toks mano budas uzstoja karius. Bet jie naudingi. Neverta pagarbos valstybe, kuri net nesistengia saves apginti. Lenkai gynesi per WW2 ir paziurekit, ju ir statusas kitas, o mes? Mes nei vieno suvio aneksijos metu neissovem, tai ko mes norim but laisvi? As pvz nenoriu, kad nei mongolai, kinai ar rusai ar turkai nevadovautu. Jus manot tik mes lietuviai turim bloga, vagiu valdzia? Cia ne argumentas, kad "neginsiu vagiu". Vagiu visur pilna. Bet as geriau sersiu savus vagis, nei svetimus. Ir dar: savus vagis dar gali papurtyti ar su jais diskutuoti, kalba ta pati, viskas tas pats. O ka su okupantais? Ka tu irodysi kinui, turkui, rusui ar prancuzui?
Taip kad eikit, atitarnaukit ir atstos jie nuo jusu bent sioje sferoje.
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė barzas »

Matai putejau as isvys pasisakau uz Europos sajungos federacija, kad tai butu viena valstybe ir kuo mazesniu istatimu ivarirove, vieni mokesciai viena ekonomika su vienoda minimalia alga. Ir su viena Europos sajungos federacine armija ir pries nato...
Matai pas mane ir ktokia situacija yra , as gymias seimoj kurios tevai skyrtingu tautybiu plius ne LTSR teritorijoje ( dabartinej LT ).Kad zinai kaip ir keistai skambetu tiek as tu ir visi kurie gyme iki 1991 metu visi gymeme tarybu sajungoje, tai tos valstybes senai nera tai kaip ir tevynes nebeturim, o ar okupcaja ar kolonizacija, ar uzkarevimas tuo metu buvo, tai tik skyrtingos frazes butu ir pasiteisinimai, viestiek dauguma Kolonijiniu valstybiu i mus ziuri kaip i Rusijos ( nu CCCP ) kolonijas, nes taip pat puse afrikos gali vieniems ar kitiesm pasakyti jus mus buvot okupave, ten dalis net azijos ar indija, net ir ta pati JAV ...
Priklausytu kaip tu interpretuosi ta pacia istorija, o iterpretuoti galima ivairiai...Pats kazkada labai daug rasydavai apie Babilo sistema, gal pas tau kazkiek ir pasikeite poziuris i kai kuriuos dalikus, bet skaldyk ir valdyk principa pats turi puikiai suprasti....
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė putejas »

Viska as puikiai suprantu. Ach taip, esu uzvedes bloga, apleides... Vienu zodziu is principo musu nuomones sutampa ir tai yra gerai:D O visa kita...nei mes pakeisim ka, nei ka. Mes tik savo asmenine erdve, aplinka pakoreguojam kazkiek ir tiek ziniu.
Vistiek sakyciau visai verta pabut kariuomenej. Aprengtas, pamaitintas, pasportuotas ir dar pinigu duoda kazkiek - ko dar noret?:D Nesiuntineja daugiau saukimu, jokiu baudu. O jeigu prasides karas sioje teritorijoje - jau busi susipazines su niuansais, turesi tam tikru ziniu bagaza ir jau bus lengviau karo zonoj. Suprantu, kad neginsit, bet vistiek. Civiliui isgyventi karo zonoj taip pat sunku, o karines zinios labai pravercia. Neuztenka cia atsiversti knygute su paveiksliukais "Kaip kariauti", kad butu lengviau ir paciam ir kitiems ;)
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė barzas »

Nu kaip cia pasakius, pats kada pasvarstyk kokia taptu ateitis jai taptu Europos sajungos federacija , nes tai istikruju tautiniu valstybiu naikinimas butu , bet tada ten valstybe sudarytu puse milijardo gyventoju...
Plius karine pramone butu sava visa, tokiai nikstukiniai laip LT valstybe tai jos pilieciams butu taip paprasciaus ir lengviau ( nu jai dar nesi tautininkas ),bet va politikam butu ''zopa'', nes greiciause 141 balvono nebeliktu, plius ju patareju kruva, vietoj preziento taptu kokio gubernatoriaus pareigybe , plius ambasadu kruva islaikyti nereiketu ir kitu ten pertekliniu biurokratu... Bet yra ir dar vienas niuansas greciause visa pabaltyji i viena sujungtu nes per mazas gyventoju skaicius butu...Ir tada jau nebe G7 ar G8 butu o koks G4 ar G5...
O kas armija mano nuomone nesikeicia ji turi buti savanorisku principu, bet apmokama ir gerai apmokama..O del mokejimusi ginklu naudoti tai geriau kad jau butu mokykloje mokoma kaip anksciaubuvo Civiline sauga...Nes mane pats priesaikos davimas kazkam kuo netikiu ir nepalaikau labiau nei keistai atrodo....
Vartotojo avataras
Moderatorius
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 850
Užsiregistravo: 2013-01-28, 20:59
Reputacija: 94

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė Moderatorius »

gerai, vyrai, čia jau po truputį keliaujat į lankas. netrukdysiu, bet parašysiu vaizdą iš savo perspektyvos, kalbant apie kariuomenę.
iš dalies, kariuomenė, kaipo idėja, mano manymu, yra visiškas mėšlas. pinigai, narkotikai, nafta, gyvybės ir lalala.
plati tema, gali daug diskutuot, ką jūs ir darot, bet susitarimo vis vien niekas neprieis.

grįžtant apie šauktinius: negaliu teigt, kad tai pilna yra didelis blogis, kaip ir negaliu pasakyt, kad tai yra labai geras dalykas.
labai prastai viskas sustyguota, pradedant nuo pačio pašaukimo, med. patikros, skirstymą į dalinius ir panašiai.
aišku, negali būt taip, kad „noriu ten ir ten, nes kitur ir kitur, yra taip ir taip, o aš noriu kažkaip ir anaip.“

asmeniškai aš, esu tarnavęs, ėjau į pačią pirmą laidą, kuri prieš 3 ar 4 metus buvo grąžinta į lietuvą. t.y. pirmieji ala savanoriai ir panašiai.
ko aš ten ėjau? buvo labai didelis noras išlįst iš savo komforto zonos. nemažai buvau skaitinėjęs/žiūrinėjęs apie kariuomenę, šaulius, ir panašias veiklas. iš dalies, patiko visas tas dalykas. su laiku vienaip ar kitaip, išmoksti save kontroliuot stresinėse ir netikėtose situacijose, gali pažvelgt į tam tikrą dalyką objektyviai, nors aplink ir galvoje vis vien vyksta balaganas.
man taip atrodė. tokios buvo mintys, domintis kariuomene.
prieš kariuomenę, dirbau paprastą, mažai reikalaujantį fizinio/psichologinio aktyvumo darbą, miegodavau daug, kartais pakeliaudavau ir lalala. turėjau laisvo laiko, kurį norėjau kažkaip užpildyt, bet trūko savęs įspyrimo į šikną. tiesiog, nebūdavo valios.
gulėjau, mąsčiau. ai, galvoju, kodėl gi ne. užsirašiau į šauktinius. nusikirpau dredus, kažkiek tai iš fizinės pusės pradėjau ruoštis, kad nebūtų labai didelio šoko kūnui.
taip pat, knietėjo sužinot/pamatyt pačiam viską iš vidaus, o ne vien iš straipsnių, nuogirdų ir panašiai. labai norėjau savo akim pamatyt, kas per reikalas ta kariuomenė.
nu, labai nesiplečiant (nes ir taip jau daug skaitalo, nemanau, kad bent 3procentai forumiečių skaitys :D ) , viduj vyko visiškas balaganas. bent jau pačioj pradžioj, 1-4mėn. žmonės, atėję tarnaut, - nuo A iki Z, plius įvairūs skaitmenys.
pats esu intravertas, ramus ir tylus, o teko gyvent su dešimtim marozėlių, kurie po kiekvieno savaitgalio namie/mieste ir panašiai, svaigdavo, kaip gerai buvo prisirūkyt, nusigert ir panašiai. nu, bet čia jau kiekvieno reikalas kas patinka, ko nori iš gyvenimo ir lalala, bet ten proto nebūdavo daug. eiliniai marozėliai su koše galvoj, vieni už kitus kietesni. ((:
idėjos ten nėra jokios, praktiškai 90procentų tarnavusių (kalbu būtent apie šauktinius savanorius), ėjo ten b.b.s žino ko, gal norėjo pasijust kietais, gal reikėjo pinigų, ir 108465 kitų priežasčių. nėra jokios meilės tėvynei/šaliai/gimtinei ( parašiau visus šitus tris, kas ką norės, tas tam tikrą žodį ir naudos, mačiau, daug diskusijų tuo klausimu buvo tarp barzas ir pūtėjas :D )
pašaudyt, pasportuot, ale išmokt disciplinos, pamatyt nesąmonių ir lalala. to ėjo pirmoji laida. kai kurie, aišku, maža dalis, buvo panašūs į mane, intravertai, tylūs, ramūs, studijavę, daug besidomintys aplinkiniu pasauliu, parūkantys ir panašiai.
itin plati tema, apie kurią reiktų diskutuot realybėj, ne tekstu, nes taip laaabai sudėtinga.

PATARIMAS - jo, tavo atveju, visas šitas reikalas yra nesąmonė. jei tai būtų po 12kos klasių, ir būtų kviečiami didžioji dalis baigųsių mokykla, tai būtų, palyginus, norma, nes visi į tą reikalą lįstų tuo pačiu metu.
ir nebūtų jokių gyvenimo griūvimų, išmetimų iš darbų ir panašių nesąmonių. asmeniškai, viena iš keletos priežasčių, kodėl ten ėjau, buvo ta, kad nepašauktų vėliau, kai jau būsiu įsisėdęs į gyvenimą, gal turėčiau šeimą, pastovų darbą ir panašiai.
jei nori išvengt, yra daug galimybių, variantų, bet kiekvienas iš jų turi kitą medalio pusę. ((:
visų pirma, reiktų žinot, kelintas esi sąraše, kiek tau metų, ir panašiai.
(JEI TINGI SKAITYT, ČIA TIESIAI PRIE REIKALO > )
jei nesi studijavęs, gali įstot į kolegiją/univerą, pabūt tą laiką, kol dar yra tiek metų, kad gali patekt į šaukimus
t.y. rodos, iki 26. aišku, jei įstoji į mokamą, vietą, tai būtų kvaila ir nepatartina. turi kažkam mokėt, gaišt laiką, kad nereiktų lakstyt po miškus 9 mėn.
kiti variantai - esi plokščiapadis. tokių į kariuomenę nepriima.
kokie nors sveikatos sutrikimai, DEPRESIJA, manau, įtikintų psichiatrą, kad tavęs ten nereikia.
žinoma, priklauso nuo pačio psichiatro, kuris tavęs klausinėja per med. patikrą. iš to iškyla kiti klausimai - ar jau buvai prievolės centre? ar ėjai med. patikrą, ir panašiai? aš minimaliai dar esu toj struktūroj, ir galėčiau TIKSLIAI išsiaiškint, kaip galėtum būt nurašytas nuo tarnybos, eidamas med. patikrą.
tam reikia informacijos, kokioj stadijoj esi, ką jau padarei, ko nepadarei, ir panašiai. pamėginčiau padėt tiek, kiek tu pats nori pagalbos.
gali ir į PM, gali čia.
geriau, čia, iš dalies, naudinga informacija kitiem būtų.


daug čia rašiau, nieko neparašiau, bet išskyriau į temą susijusius dalykus
ir, kaip jau sakiau reiktų realiam gyvenime diskusijos, čia ne HPS/MH vs LED, ane, barzai? :D
reiktų kon
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė barzas »

Nu akkmenie mes su puteju iki tiek nesiruosiem kapotis :D visdelto mes ir gyvai pazystami esame --==::~~ o be to musu su juo nuomones nemazai klausimu ir sutampa :V:
Skyrtumu ten esminiu nesudaro. :D
O be to ir buvo daugiau China led vs ''firma'' led konfliktas :D :D :D plius ten kitos smulkmenos kaip dydelis trasu kiekis ir panasei, bet esme nebetame, abiem senai jau praeje tas...( nu aisku kas zino tas suprato kad ne puteja turejau omeni )
O del armuhos kai anksciau jau irgi nepriklausomoj LT tai buvo irgi nuo 19 metu saukdavo bet iki 28 berods tarpas buvo, priklausydavo irgi nuo mokslu, teistumu visu ( nes su liktinumu neimdavo is savo patirties zinau syta ) .Ir gal is dalies paprasciau buvo, kas nesimoko tuos ima kitus laukdavo kol mokslus baigs, nors is mokyklos tai saukdavo med komisija praeidinedavai tik kad neimdavo tarnauti kol mokaisi...
Paskutinį kartą redagavo barzas 2018-04-23, 22:27. Iš viso redaguota 1 kartą.
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė putejas »

o kur mano postas? sakes, dingo viskas
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė barzas »

putejas rašė: 2018-04-23, 22:23 o kur mano postas? sakes, dingo viskas
Gal kazkuris is moderu kaip senais laikais istrine , kai budavo net po pora puslapiu iskarto istrinama :D :D
Bet bent forumas neatrodo mires, aisku tik tas blogai kad mes galimas sakyti dviese su puteju diskutuojame... bet bent gyvasti palaikome :]
Vartotojo avataras
Moderatorius
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 850
Užsiregistravo: 2013-01-28, 20:59
Reputacija: 94

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė Moderatorius »

niekas nieko neištrynė, šiuo metu be manęs - nemanau, kad yra kam. :D
galbūt, nepapostinai, ar kažkas nutiko su internetu :D
kariuomenė, kaip valstybės struktūra, keistas reikalas, daug ką prisigalvot ir prisikalbėt galima :D
kapotis niekas nesikapoja, nebent draugiškai jūs čia :D
malonu matyt, kad vyksta diskusija, ir į temą, bent jau iš dalies (:

mažai nuoftopinsiu, bet turiu tikslą per +- metus surinkt mus visus(t.y. aktyvius narius) kokiam nors pasisėdėjimui, ar kažkam tokio. manau, įmanoma.
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė barzas »

Matai diskusija uzvire daugiau del to reike ginti nu ir is to isplauke skirtingos savokos, valstybes , salies ir tevines...Ir ka ginti... :D :D :D :D :D
Matai kai kurie gal irgi paskaite uzduos sau klausima prie ko save tapatinames, prie valstybes kaip valdymo aparato , prie tautines Salies, ar kaip Europos piliecio ( europiecio ) liberalaus individualisto net gal taip teisingiau butu issireiksti, o ir pareiga kam ir kokia... aisku kad perskaitis gal ir nedydelis % forumieciu ar cia besilankanciu, bet gal ir kiti susimastis apie kai kuriuos dalikus, o gal prisijungs net prie diskusijos . nes vistiek armija / sauktiniai ir ginyba kazkurios ten puses irgi yra susija....
Kuo daugiau skyrtingu nuomoniu tuo dydesne uzverda diskusija....
patarimas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 73
Užsiregistravo: 2016-04-13, 17:50
Reputacija: 2

Re: Kariuomene/Sauktiniai

Standartinė patarimas »

akkmuo rašė: 2018-04-23, 21:49 gerai, vyrai, čia jau po truputį keliaujat į lankas. netrukdysiu, bet parašysiu vaizdą iš savo perspektyvos, kalbant apie kariuomenę.
iš dalies, kariuomenė, kaipo idėja, mano manymu, yra visiškas mėšlas. pinigai, narkotikai, nafta, gyvybės ir lalala.
plati tema, gali daug diskutuot, ką jūs ir darot, bet susitarimo vis vien niekas neprieis.

grįžtant apie šauktinius: negaliu teigt, kad tai pilna yra didelis blogis, kaip ir negaliu pasakyt, kad tai yra labai geras dalykas.
labai prastai viskas sustyguota, pradedant nuo pačio pašaukimo, med. patikros, skirstymą į dalinius ir panašiai.
aišku, negali būt taip, kad „noriu ten ir ten, nes kitur ir kitur, yra taip ir taip, o aš noriu kažkaip ir anaip.“

asmeniškai aš, esu tarnavęs, ėjau į pačią pirmą laidą, kuri prieš 3 ar 4 metus buvo grąžinta į lietuvą. t.y. pirmieji ala savanoriai ir panašiai.
ko aš ten ėjau? buvo labai didelis noras išlįst iš savo komforto zonos. nemažai buvau skaitinėjęs/žiūrinėjęs apie kariuomenę, šaulius, ir panašias veiklas. iš dalies, patiko visas tas dalykas. su laiku vienaip ar kitaip, išmoksti save kontroliuot stresinėse ir netikėtose situacijose, gali pažvelgt į tam tikrą dalyką objektyviai, nors aplink ir galvoje vis vien vyksta balaganas.
man taip atrodė. tokios buvo mintys, domintis kariuomene.
prieš kariuomenę, dirbau paprastą, mažai reikalaujantį fizinio/psichologinio aktyvumo darbą, miegodavau daug, kartais pakeliaudavau ir lalala. turėjau laisvo laiko, kurį norėjau kažkaip užpildyt, bet trūko savęs įspyrimo į šikną. tiesiog, nebūdavo valios.
gulėjau, mąsčiau. ai, galvoju, kodėl gi ne. užsirašiau į šauktinius. nusikirpau dredus, kažkiek tai iš fizinės pusės pradėjau ruoštis, kad nebūtų labai didelio šoko kūnui.
taip pat, knietėjo sužinot/pamatyt pačiam viską iš vidaus, o ne vien iš straipsnių, nuogirdų ir panašiai. labai norėjau savo akim pamatyt, kas per reikalas ta kariuomenė.
nu, labai nesiplečiant (nes ir taip jau daug skaitalo, nemanau, kad bent 3procentai forumiečių skaitys :D ) , viduj vyko visiškas balaganas. bent jau pačioj pradžioj, 1-4mėn. žmonės, atėję tarnaut, - nuo A iki Z, plius įvairūs skaitmenys.
pats esu intravertas, ramus ir tylus, o teko gyvent su dešimtim marozėlių, kurie po kiekvieno savaitgalio namie/mieste ir panašiai, svaigdavo, kaip gerai buvo prisirūkyt, nusigert ir panašiai. nu, bet čia jau kiekvieno reikalas kas patinka, ko nori iš gyvenimo ir lalala, bet ten proto nebūdavo daug. eiliniai marozėliai su koše galvoj, vieni už kitus kietesni. ((:
idėjos ten nėra jokios, praktiškai 90procentų tarnavusių (kalbu būtent apie šauktinius savanorius), ėjo ten b.b.s žino ko, gal norėjo pasijust kietais, gal reikėjo pinigų, ir 108465 kitų priežasčių. nėra jokios meilės tėvynei/šaliai/gimtinei ( parašiau visus šitus tris, kas ką norės, tas tam tikrą žodį ir naudos, mačiau, daug diskusijų tuo klausimu buvo tarp barzas ir pūtėjas :D )
pašaudyt, pasportuot, ale išmokt disciplinos, pamatyt nesąmonių ir lalala. to ėjo pirmoji laida. kai kurie, aišku, maža dalis, buvo panašūs į mane, intravertai, tylūs, ramūs, studijavę, daug besidomintys aplinkiniu pasauliu, parūkantys ir panašiai.
itin plati tema, apie kurią reiktų diskutuot realybėj, ne tekstu, nes taip laaabai sudėtinga.

PATARIMAS - jo, tavo atveju, visas šitas reikalas yra nesąmonė. jei tai būtų po 12kos klasių, ir būtų kviečiami didžioji dalis baigųsių mokykla, tai būtų, palyginus, norma, nes visi į tą reikalą lįstų tuo pačiu metu.
ir nebūtų jokių gyvenimo griūvimų, išmetimų iš darbų ir panašių nesąmonių. asmeniškai, viena iš keletos priežasčių, kodėl ten ėjau, buvo ta, kad nepašauktų vėliau, kai jau būsiu įsisėdęs į gyvenimą, gal turėčiau šeimą, pastovų darbą ir panašiai.
jei nori išvengt, yra daug galimybių, variantų, bet kiekvienas iš jų turi kitą medalio pusę. ((:
visų pirma, reiktų žinot, kelintas esi sąraše, kiek tau metų, ir panašiai.
(JEI TINGI SKAITYT, ČIA TIESIAI PRIE REIKALO > )
jei nesi studijavęs, gali įstot į kolegiją/univerą, pabūt tą laiką, kol dar yra tiek metų, kad gali patekt į šaukimus
t.y. rodos, iki 26. aišku, jei įstoji į mokamą, vietą, tai būtų kvaila ir nepatartina. turi kažkam mokėt, gaišt laiką, kad nereiktų lakstyt po miškus 9 mėn.
kiti variantai - esi plokščiapadis. tokių į kariuomenę nepriima.
kokie nors sveikatos sutrikimai, DEPRESIJA, manau, įtikintų psichiatrą, kad tavęs ten nereikia.
žinoma, priklauso nuo pačio psichiatro, kuris tavęs klausinėja per med. patikrą. iš to iškyla kiti klausimai - ar jau buvai prievolės centre? ar ėjai med. patikrą, ir panašiai? aš minimaliai dar esu toj struktūroj, ir galėčiau TIKSLIAI išsiaiškint, kaip galėtum būt nurašytas nuo tarnybos, eidamas med. patikrą.
tam reikia informacijos, kokioj stadijoj esi, ką jau padarei, ko nepadarei, ir panašiai. pamėginčiau padėt tiek, kiek tu pats nori pagalbos.
gali ir į PM, gali čia.
geriau, čia, iš dalies, naudinga informacija kitiem būtų.


daug čia rašiau, nieko neparašiau, bet išskyriau į temą susijusius dalykus
ir, kaip jau sakiau reiktų realiam gyvenime diskusijos, čia ne HPS/MH vs LED, ane, barzai? :D
reiktų kon
Matai su ta depresija gali suzaisti, taciau jau irasa turesi visam, ko as nenoreciau.

As kaip suprantu ten eini patikra per juos, o ne pas save poliklinikoj/seimos gyd., tai ir apeit sunkiau tai..

Prasyma jeigu rasyciau ir paaiskinciau visa situacija turbut atmestu, nes apart darbo, kitos svarios priezasties kaip ir neturiu.

Nebuvau dar niekur, galvoju tiesiog ignoruoti ir viskas. Eiles numeris ~1800 siauliu regione, tai kaip suprantu, cia regione toks eiles numeris, o turbut visam sarase esu dar toliau?
Rašyti atsakymą