Nuotrauka Nuotrauka

ERKES

Auginimas lauke.
4apa
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 781
Užsiregistravo: 2010-04-14, 15:59
Reputacija: 0

ERKES

Standartinė 4apa »

nors man seip asmeniskai ant visu dzin, bet gal jums ant jusu paciu nedzin.
tema darau cia, nes ji autdorininkams aktualiausia. nezinau kiek cia is jusu zino kas tai per beda, bet gal pades ir neziniukams.
neuzsiimu placiu aiskinimu kokia rizika kelia erkes, kaip reiketu nuo ju saugotis ar reikalui esant gydytis. pilnas intarnietas informacijos(patartina siek tiek paskaitinet).
trumpai noreciau pasakyti, kad besilankantys krumingose, apaugusiose auksta zole vietose(o kurgi kitur..) reiketu buti akylam. jei nesate pasiskiepije, po vizito pas augintinius atidziai apsiziurekit drabuzius. drabuziai lendant miskan turetu buti kuo labiau uzdari, ilgos kojines, kapisonas ir t.t. dar teigiama, kad erkems nepatinka sviesi spalva. o jeigu jau kuri ir nores pasimaitinti, tai ja lengviau pastebesite ant savo balto megztuko.
asmeniskai as po vizitu pries einant miegot apsiziuriu ar viskas vietoje ir ar nera kazko, kas nevietoje. iki siol veiklos laikotarpiu nera buvusi isisiurbusi nei viena, bet ne viena ir ne dvi pastebejau ant drabuziu ar ispurciau po vizitacijos miske.
gal tai ir nera labai svarbu, bet primetus kokios gali buti pasekmes- atkreipti demesi i tai verta. kuriu tema del to, kad tikrai yra zmoniu kurie apie tai nesusimasto.
stay safe and stay cool
Zotexas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 158
Užsiregistravo: 2010-05-06, 15:35
Reputacija: 0

Re: ERKES

Standartinė Zotexas »

+5 uz tokia tema. as irgi jau su ta problema susiduriau. niekada nesu turejes erkiu, bet va, jau viena radau. istikro pirma erke savo gyvenime. tai dabar kai einu, visada dzinsus susikisu i kojines, kapisonas ant galvos, nes girdejau kad jos ir nuo medziu tiesiai i galva sokineja.
Discount
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 381
Užsiregistravo: 2009-11-26, 01:44
Reputacija: 0

Re: ERKES

Standartinė Discount »

Aš ir kai einu kelnes ilgas užsimaunu, megztinį, kapišoną. Tik va ką reikės daryt, kai karščiai ateis :D
4apa
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 781
Užsiregistravo: 2010-04-14, 15:59
Reputacija: 0

Re: ERKES

Standartinė 4apa »

na as tai kokie karsciai bebutu(+30......) pushkuodavau su 20l bambaliais vidun su pilna ekipiruote. nes uodai pernai pvz buvo nepakenciami, drabuziai ir nuo ju gelbsti.
Zotexas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 158
Užsiregistravo: 2010-05-06, 15:35
Reputacija: 0

Re: ERKES

Standartinė Zotexas »

JO, PAMENU PRAEITAIS METAIS UODAI TIKRAI BUVO BAISUS. ziuresim kas siemet darysis. noreciau vesesnes vasaros kazkiek :) kad nepasiektu +28
coffesin
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 101
Užsiregistravo: 2010-05-22, 23:59
Reputacija: 0

Re: ERKES

Standartinė coffesin »

px man tos erkes, si sezona eidamas pas savo tulpiu jau gal 3-4 turejau :D
4apa
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 781
Užsiregistravo: 2010-04-14, 15:59
Reputacija: 0

Re: ERKES

Standartinė 4apa »

as ne is tu zmoniu, kurie sako "va kai tau tai atsitiks, paziuresim kaip kalbesi". as tokius zmones siunciu na............ui.
bet supranti, kai yra rizika palikt paralyziuotam, zhlobui visam gyvenimui arba isvis mirti- tai manau nereiketu laikyti sio klausimo skyrelyje "pohui". juk nesunku bent jau gryzus apsiziureti, nes jei erke ir infekcine, tai 1-3 dienu begyje dar galima laiku speti pradet gydytis.
tsakant, nors problema ir nedidele- bet pasekmes gali buti ziaurios.
daylight
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 317
Užsiregistravo: 2007-03-07, 14:18
Reputacija: 1

Re: ERKES

Standartinė daylight »

Taigi yra vaistinese geru purskalu nuo erkiu ir uodu, kazkada naudojau lygtai Autan pavadinimas buvo. Apsipurski visas ir eini sau drasiai be problemu nesukdamas galvos del uodu ir erkiu :) is praktikos galiu pasakyt kad tikrai padeda apsisaugot.
badnews
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 384
Užsiregistravo: 2007-10-06, 02:10
Reputacija: 0

Re: ERKES

Standartinė badnews »

sveiki. mazi vabalai- dideles problemos :) pernai pirmakart gyvenime uzturejau erke :) kol kas nesusirgau nei encefalitu, anei laimo liga... ir kitiem nelinkeciau. siaip, chebryt, patarciau ne tik po geliu aplankymo, bet ir po kiekvieno pabraidziojimo po zole apsiziuret, bo tie kravasosai veisiasi visur, kur zole aukstesne nei 30cm :/
togetha brotha
jahmate
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 2009-03-08, 21:06
Reputacija: 0

Re: ERKES

Standartinė jahmate »

Jo istikro labai aktuali tema, visada girzes is spotu apsiziuriu rubus, jau ne viena ant rubu esu rades. Pfu pfu pfu dar nei viena neisisiurbe. O kalbant apie purskalus, daug teko isbandyt ir vieninteli tikrai axujiena radau. Nuo uodu veikia kokias 8 valandas, ir tikrai veikia, nes pasipurskus galiu duot ranka nukirst jei normaliai issitrinsi nei vienas uodas tikrai neikas, tai manau ir nuo erkiu turi padet sitas reikalas. [ nuotrauka ] aisku kaina irgi atitinkamai nemaza, bet verta leist pinigus ant sito
I'm a junglistic man.
coffesin
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 101
Užsiregistravo: 2010-05-22, 23:59
Reputacija: 0

Re: ERKES

Standartinė coffesin »

Man net keista, kai zmones sako "va man pirma kart gyvenime erke isisiurbe..."
As jau priprates prie ju. Kiekvienais metais pvz varau grybaut, tai be erkiu negryztu :D arbia siaip, megstu i gamta varyt, nu ir pasigaunu. Zinau, kad gali buti ir uzkresta erke, bet... krc, jei kada pasigausiu koki encefalita tai gal ir susimastysiu, "reikejo pasisaugot..." :)
4apa
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 781
Užsiregistravo: 2010-04-14, 15:59
Reputacija: 0

Re: ERKES

Standartinė 4apa »

coffesin rašė:Man net keista, kai zmones sako "va man pirma kart gyvenime erke isisiurbe..."
As jau priprates prie ju. Kiekvienais metais pvz varau grybaut, tai be erkiu negryztu :D arbia siaip, megstu i gamta varyt, nu ir pasigaunu. Zinau, kad gali buti ir uzkresta erke, bet... krc, jei kada pasigausiu koki encefalita tai gal ir susimastysiu, "reikejo pasisaugot..." :)
net keista, kaip gali taip atsainiai ziuret i "jei pasigausiu encefalita". tu supranti, kad kartais encefalito gali neatskirti nuo pagiriu? o po 2 dienu jau gali buti per velu. galvociau gal dar pasiskepijes zmogus, bet kazin. as irgi esu jaunystej pasigaves ne viena, bet yra zmoniu kurie ziauriau nukenteje, tai nei grybai nebeatperka tos zalos.
daylight
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 317
Užsiregistravo: 2007-03-07, 14:18
Reputacija: 1

Re: ERKES

Standartinė daylight »

Ziurint kokie grybai, jei glotniagalves, tai gal ir atperka :D :D
fuktelis
Naujokas
Pranešimai: 43
Užsiregistravo: 2011-05-02, 18:44
Reputacija: 0

Re: ERKES

Standartinė fuktelis »

encefalitas taip greit nepasijaus, vien "slaptasis" ligos periodas, kurio metu nejauti nieko užtrunka apie dvi savaites, dėl to reikia ištrauktą erkę vežti tyrimams (o to, pripažinkime, tikriausiai niekas nedaro). ir šiaip nuo encefalito specializuoto gydymo nėra, jis gydomas tik plataus spektro antibiotikais, taip, kad jei jau pasigavai erkę, tai tik reikia stebėt odą, ar neatsiranda BET KURIOJE (!) kūno vietoje violetinės ar mėlynos spalvos dėmė, nes jei jau atsiranda, tai beveik tik sėkmės klausimas ar išsikapstysi sveikas ar bus kažkokių rimtesnių pakitimų. be to tiem kas nežino - encefalitas yra smegenų žievės uždegimas. anyway, noriu visiems pasiūlyti labiau saugotis ir suprasti, kad erkės - ne juokas.

stay safe - be cool.
Zotexas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 158
Užsiregistravo: 2010-05-06, 15:35
Reputacija: 0

Re: ERKES

Standartinė Zotexas »

istikro neblogas variantas yra pasiskiepyti nuo encefalito, tik skiebai gana brangus palginti. +-100lt. o daugiau info apie erkes ir ju ligas galit rast www.erke.lt zinoma tiems kam idomu :)
jahmate
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 2009-03-08, 21:06
Reputacija: 0

Re: ERKES

Standartinė jahmate »

Kiek zinau encefalitu galim persirgt kaip gripu, ir net nesuprasi kad ten tau encefalitas buvo. Uztat pasekmes gali jaustis kad ir po desimt metu. Turiu pazystama vaikystej persirgusi, tai pvz jam dabar kartais tokie galvos skausmai uzeina, kaip jis pats sake net neimanoma nupasakot koks skausmas, toks kad norisi net plaukus rautis. Ir cia dar manau skaitosi gan lengvas prasisukimas nuo encefalito. O as beje gyvenu tokiam regione kur vienas didziausiu uzsikretimu kiekis lietuvoje, taip kad nepyragai :/
I'm a junglistic man.
Discount
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 381
Užsiregistravo: 2009-11-26, 01:44
Reputacija: 0

Re: ERKES

Standartinė Discount »

jahmate, gal nepaslaptis koks regionas? Ar bent jau kuri lietuvos dalis? :/
jahmate
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 2009-03-08, 21:06
Reputacija: 0

Re: ERKES

Standartinė jahmate »

Sitas viska pasako:
[ nuotrauka ]
I'm a junglistic man.
PsY
Guru
Guru
Pranešimai: 1292
Užsiregistravo: 2009-10-27, 13:45
Reputacija: 1

Re: ERKES

Standartinė PsY »

ehh mano kaimas priklauso didžiajai daliai ;DD ignalinoi erkės išdvėsusios
PsYchotherapist
g13-farmer
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 50
Užsiregistravo: 2006-10-31, 12:32
Reputacija: 0

Re: ERKES

Standartinė g13-farmer »

radiacija pasitarnavo zmoniu naudai :D
Rašyti atsakymą