Nuotrauka Nuotrauka

Hidroponika

Darbščiųjų rankų būrelis.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Hidroponika

Standartinė Ciakis »

Sveiki.

Matau jau seniai nebuvę tokios temos todėl čia bus toks atnaujinimas.

Iš esmės "Hidroponinis" auginimas nėra kažkas sudėtingo. as net laikau pačiu paprasčiausiu. Ir nors jų yra keletas porūšių visi jie is esmes susideda iš tų pačių komponentų (tara vandeniui, akvariumo oro pompa) :) tiek va ir tereikia. Žinoma tara turi būti nepermatoma, tvirta, mažiausia kad talpintu savyje 20-30 litrų vandens.

Aprašysiu savo paskutinį projektą prie kurio šiuo metu dirbu. Žinoma elektroninę dalį praleisiu nes ji nėra būtina visiškai. jei reikės ją aprašysiu atskiroje temoje nes ją galima pritaikyti labai plačiai, ne tik hydroponikoje.

3x - plastikinės tvirtos dėžės 39 litru.
1x - kanalizacijos vamzdis
4x - vamzdžio sujungimai

Net nėra ka labai ir aprašyti. gręžiam tinkamo diametro skyles. dangčiuose ir skyle ar dvi. priklauso nuo talpos dydžio, dažniausia 20 ltr per augalą. tikrinam ar neleidžia vandens. pas mane leidžia tai as visas siūles liejau "epoxiu". viska baigus metame "burbuletoriu" į vidų ir done.

paprasčiau nebūna :)

Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Bet darbe mane vadina - Veryga
estuff
Naujokas
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 2014-09-02, 04:12
Reputacija: 5

Re: Hidroponika

Standartinė estuff »

Sekanti auginima reiks ir hidroponika isbandyt, bet ant lietuvos zemes nera kur pirkti :)
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Hidroponika

Standartinė Ciakis »

jei ready to use ebay pilna, o siaip nesunku pasidaryti, manau lietuvoi lengviau net nei daugelyje saliu :D
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Hidroponika

Standartinė nenaudelis »

O lietuvoj galima gaut trasu hidroponikai ? Ir nuo ko pradet zvalgytis ?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Hidroponika

Standartinė Ciakis »

canna
advanced nutrients
General Hydroponics
sho gun
visi sitie turi hydro linijas. esu ant coco linijos augines hydroponikoj, px galima is bedos :D
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Hidroponika

Standartinė nenaudelis »

Man tai baisiausia vieta - vandens paruosimas. Kiek supratau, tai klaidas labai sudetinga istaisyt.
O vazonelio dydis kaip skaiciuojamas DWC lyginant su iprastu gruntu ? Pagal ta maza kur laikosi saknys ar pagal bendra vandens ? T.y. koks butu ~9L "analogas" ?
Sekanti auginima bandysiu ir as, suintrigavo greitas augimas tik neiprasta vandeny kabancios saknys :)
Operatore
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 785
Užsiregistravo: 2018-11-25, 16:43
Reputacija: 112

Re: Hidroponika

Standartinė Operatore »

nenaudelis rašė: 2020-11-23, 18:47 Man tai baisiausia vieta - vandens paruosimas. Kiek supratau, tai klaidas labai sudetinga istaisyt.
O vazonelio dydis kaip skaiciuojamas DWC lyginant su iprastu gruntu ? Pagal ta maza kur laikosi saknys ar pagal bendra vandens ? T.y. koks butu ~9L "analogas" ?
Sekanti auginima bandysiu ir as, suintrigavo greitas augimas tik neiprasta vandeny kabancios saknys :)
Uzsiimant hidroponika, galima uzauginti agurku kur nors prie Jenisejaus krantu Sibire :)
Siulau nesiparint del vazonu, jei ne spec rusis, kur galima prisodinti daug ir mazam plote, tai grusk i 12l. O tas ph, tai mano niekad neziurimas, augalai prisitaiko daugmaz. Miesto vandeniu laistant, aisku, kalkes leva, bet didmiesty laisciau daigus nekart ir viskas buvo ok.
Vejelis geriau butu vienas, bet smarkesnis ir judetu.
Yra kaip yra, o turim ka turim ..
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Hidroponika

Standartinė nenaudelis »

Tai 12l tas kur su tirpalu o maziukas - tik kad prilaikyt augaliuka ?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Hidroponika

Standartinė Ciakis »

Hidroponikoi klaidos taisosi lengvai. Vamdeni pakeitei ir viskas. As asmeniskai per augala imu 25-40 vandens. Priklauso kokio dydzio augini. Daug niuancu turi pliussu, turi minusu. Iranga ir panasiai
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Hidroponika

Standartinė nenaudelis »

Iranga man nepasirode kazkuo ypatinga ir brangi. Na viska pats susilipdau :) Tik iprastai augala auginti senai moku o va sitas budas bus is esmes naujas, tai nesinori ant svetimu grebliu lipt.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Hidroponika

Standartinė Ciakis »

viskas priklausys kokia hydroponika darysi. didele, maza, recirkuliacine, drain to waste ar bubleponika. manau bubleponika pati pigiausia bet jei daugiau medziu uzpisa vandeni keisti.

pas mane hibridas bus ~250 ltr vandens :) tai kibiriukais nenesiosiu, turiu pompa recirkuliacijai/isleidimui. dar viena ileidimui bus. burbuletorius ir keli geri airstone, dideles taros, sujungimai plius izolecija. na dar chileri turiu tai nemazai realiai kainavo setupas bet svaru ramu :)

jei turi vietos imk didesne tara :) kuo daugiau vandens tuo geriau. mazesnis PH begiojimas. jei auginsi viena daryk bubleponika :) easy ir gut. kontrineri su vandeniu izoliuok ir prisisaldyk vandens banbaliuku po 0.5 :) nes vanduo negali uzkilti daugiau 23 :) bus problemu kitaip :) na zodziu yra niuancu
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Hidroponika

Standartinė nenaudelis »

Va va neseniai nusipirkau dehumidiferi (durniausia kad jo kolkas neprireike) o dabar dar ir chileris eilej :)
Bet gal isspresiu kitaip - pas mane apacia ir taip naturaliai salta, greiciau reiks sildyt nei saldyt, kiek is patirties zinau tai sildyt paprasciau nei saldyt.
Reikia tik dabaigt aiskintis su "kompotu".
Kiek kur ziurejau, taip ir nesupratau kaip DWC sistemoj visos saknys gauna tirpalo - tas mazas vazoniukas su perlitu ar kokosu turi buti praktiskai visas pamerktas i maitinimo terpe ar tik kazkuri apacios dalis ?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Hidroponika

Standartinė Ciakis »

dazniausia vazoniukas neliecia vandens pavirsiaus nebent nera saknu. jei saknys liecia vandeni vazoniuko nereikia apsemti. as akmens vatos ubelyje laikau kol prasikala saknys ir jos pradeda maitintis is vandens. realiai burbuletorius tasko vandeni pakankamai kad sudrekintu peblus ar kita media pakankamai kad jie neisdziutu. dehumidiferi as naudoju pabaigoje zydejimo
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Hidroponika

Standartinė Ciakis »

be to reikes praktiskai visa augala pakabinti ar pritvirtinti kazkaip kad nenuvirstu. nes saknys plaukioja, augalas siubuoja, neturi kaip isitvirtinti
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Hidroponika

Standartinė nenaudelis »

Ir dar neaiskumas - sekla sudaiginama, patalpinama i mineraline vata ir toliau auginam ant palanges ar tiesiai i kubila ? O jei ant palanges tai laistom grynu vandeniu ar jau su trasom ?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Hidroponika

Standartinė Ciakis »

jokiu palangiu :) norint gerai uzauginti reikia daug sviesos

vanduo pradziai 30% ir kas savaite didinant po 30% normos iki 100% ir biski daugiau priklauso nuo auginimo salygu
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Hidroponika

Standartinė nenaudelis »

Ant palanges man ne tik del sviesos nesigaus :)
Dar paskaitinejau, daug kur eina kalba apie vandens keitima kas 7-10 dienu, kaip su tuo ? Truputi problematiska 20l keist.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Hidroponika

Standartinė Ciakis »

jei galoji auginti 20 ltr reikes kaisti kas 4-7 dienas tad pasiruosk :) saknys uzima vietos daug tad ir tu 20 ten nebus, as manau 35ltr per medi jei jis bent pusmetrio aukscio minimum. jei veginsi trumpai pvz 2 sav. gal tuomet dar praslystum.

kuo daugiau vandens tuo geriau, mazesni ph svyravimai, reciau dapilineti, reciau keisti :) vieni pliusai :) ne taip paprasta su hydro is tikro :) pasiruosimo nemazai :) bet kai viskas gatava as savo medzius tikrinu kas 3-4 dienas
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Hidroponika

Standartinė nenaudelis »

Na bet ruostis reikia :)
Gal kur nors lietuvoj yra gatavu konstrukciju pirkti ?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Hidroponika

Standartinė Ciakis »

nzn :) niekad neziurejau
Bet darbe mane vadina - Veryga
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas