NuotraukaNuotrauka

autismo/aspergerio sindromas

Kanapių panaudojimas gydomaisiais tikslais.
Rašyti atsakymą
ekko
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 338
Užsiregistravo: 2015-04-04, 11:47
Reputacija: 18

autismo/aspergerio sindromas

Standartinė ekko » 2018-01-08, 08:33

Kaip atrodo jog gyvenimas pradeda griut, metai bega o vis stovi vietoi ir mastai kodel as toks, ateina laikas parodyt savo tikraji veida ir prasyt pagalbos.

Ilga laika metu metais bandziau suprasti kas man yra. Sunku buvo suprast kol nuosirdziai dviese su vienu nesenai nusimananciu apie tai susipazinau ir pasikalbejau. Jis iskarto i mane zedamas pasake kas man yra, pakalbejas ir pasidomejas pamaciau kad beveik visi simptomai apibudina mane. As autistas su Aspergerio sindromu.

Surasysiu visus pozymius kurie atitinka man:

Aspergerio sindromui būdinga grupė simptomų: tarpasmeninių santykių sutrikimai, stereotipiniai ir pasikartojantys judesiai, veikla ir interesai ir kliniškai nereikšmingas pažinimo bei kalbos sutrikimas. Domėjimasis siaura sritimi, kalbėjimas su savimi, specifinė kalba ir fizinis nerangumas yra būdingi simptomai, tačiau neįeina į diagnostikos kriterijus.

pacientams paprastai trūksta empatijos jausmo, gebėjimo užmegzti kontaktą,  kurti socialinius ryšius. Nors apie dominantį objektą jie gali kalbėti valandų valandas, tačiau gali nepastebėti klausytojo reakcijos ir noro pakeisti kalbos objektą. 

Kartais stebima ir atvirkštinis simptomo pasireiškimas – pacientas išvis beveik nekalba, arba kalba tik su žmonėmis, kurie jam patinka. Dažnai jie negeba rodyti emocijų veido išraiškomis, gestais ir elgesiu, vengia akių kontakto. Kartais jie mėgina išmokti socialiai priimtinai elgtis, ir elgesio taisykles interpretuoja savaip, pavyzdžiui, pernelyg intensyviai siekia akių kontakto ir verčia nepatogiai jaustis aplinkinius.

Stereotipiniai ir pasikartojantys judesiai taip pat yra dažnas požymis. Jie apima mojavimą, sukimą rankomis ir sudėtinius viso kūno judesius, kurie yra labiau savanoriški ir rituališki nei tikai, kurie yra greitesni, mažiau ritmiški ir asimetriški.

Kalba: nors kalbos vystymasis paprastai neatsilieka, tačiau stebimi žymūs jos mokymosi ir naudojimo keistumai. Pacientams būdingas monologinis bendravimas, garsų kartojimas, savotiškas įvairių literatūrinių frazių interpretavimas, neįprastai garsi, skardi kalba. Jiems sunkiai sekasi suprasti humorą, sarkazmą.(Dar karta bet trumpesni konkretus pozymiu apibudinimai kuriuos jauciu)

asmuo gali pasirodyti keistas.

turi bendravimo, tarpusavio supratimo, emocinio kontakto problemu.

sunkumu interpretuojant socialinius signalus, sunkumu bendrauti su bendraamžiais ar abejingumu tokiam bendravimui, socialiai netinkamu elgesiu

Ribotą gestų naudojimą, nerangią kūno kalbą, ribotą ar netinkamą veido išraišką.

nerangūs eidami, sportuodami ar kitaip būdami fiziškai aktyvūs

interesų siaurumas, kai domimasi viena veikla, vadinama „ypatinguoju interesu“, o kitos veiklos nustumiamos į šalį.

balsas gali būti itin garsus arba itin tylus, monotoniškas, nesklandus;

pastebimas didelis sunkios depresijos ir nerimo sutrikimų dažnis.

sunku susirasti draugų, antraja puse dėl savo ypatingojo intereso kartais jie gali pasirodyti nuobodūs.

ankstyvesniame amžiuje gali atrodyti jaunesnis ir žemesnis negu bendraamžiai

paprastai labai įsigilinęs į savo hobius.

iš mimikos ar kūno kalbos nesupranta, kad elgiasi netinkamai ir liaunasi tik gavęs konkretų nurodymą;

dažnai kartoja tas pačias mintis ar veiksmus

jaučiasi vieniši ir nemėgstami.

Mokymosi sutrikimai.

nemėgsta pokyčių namų, mokyklos, darbo rutinoje;( Aspergerio sindromą turintys žmonės neretai pasižymi išskirtiniais talentais. Surasysiu kuriuos jauciu)

Gali buti itin pastabūs detalėms, smulkmenoms, į kurias dauguma neatkreipia dėmesio;

mėgsta daug kartų atlikti tą pačią veiklą, kuri kitiems gali pasirodyti nuobodi.

Autistai mielai naudojasi kompiuteriu ir internetu. Rašant elektroninį laišką, nereikia jokių mimikų ir gestų. Ryšio puoselėjimas kompiuteriu nereikalauja greitų reakcijų, atsakymus galima apgalvoti, ir niekas nereikalauja, kad kitas iš karto „matytų“ jo požiūrį į kažką. 
Tik svarbu, kad tokio pobūdžio komunikacija jiems dar labiau nesustiprintų noro atsiriboti nuo realaus pasaulio.

gali puikiai įsiminti įstatymus, sistemas ir jomis vadovautis.(Gydimas)
Nors šis sutrikimas neišgydomas, tačiau turintis sindromą asmuo gali sėkmingai integruotis į visuomenę. 

Gydymas apima stresą keliančių simptomų mažinimą bei mokymą amžių atitinkančių socialinių, bendravimo ir kalbos įgūdžių. Progresas įmanomas, tačiau nėra labai žymus.

Terapija:
Socialinių, ryšių vystymas ir elgesio analizė

Pažintinė elgesio terapija, siekiant sumažinti nerimo sutrikimus ir depresiją, pasikartojančių stereotipinių veiksmų kiekį ir redukuoti rutinišką elgesį

Darbo ir fizinė terapija, siekiant sumažinti fizinį nerangumą, pagerinti kūno koordinaciją

Kalbos terapija, siekiant pagerinti bendravimo įgūdžius.

Medikamentai:

Medikamentai naudojami nerimo sutrikimams, depresijai, koncentracijos trūkumui ir agresijai gydyti. Atipiniai ********** – ********* ir *******, dažniausiai skiriami medikamentai. ********** sumažina save žalojančių veiksnių kiekį, agresiją, impulsyvumą, stereotipinių veiksmų ir rutinos dažnį. ****** reabsorbcijos ******** ********, *********** ir *********** reguliuoja pasikartojančius interesų ir elgesio modelius.----------------------------------
Labai malonu butu isgirsti nuomoniu kas turi tokiu pat problemu. Sia liga serga labai daug zmoniu, ypac vyrai. Kartais su ja nugyvena visa gyvenima jiems nezinant, bet kaikuriems zmonem liga buna stipresne ir jauciamos pasekmes.
Nemeluoju, niekad dar nebuvau pas psichiatra o noriu pagaliau but normalus ir kazka veikti naudingo. Metai begai o vis sedziu vietoi su sitomis problemomis. Atsiprasau, bet labai nesinori eiti i tokias terapijas kaip visi aplink suseda ant kedziu ir kalbasi.. taigi gal kam teko eiti pas psichiatra ir nera tabu pasidalynti ispudziais? Kad nepagalvotu jog man kokia sizofrenija nes girdejau musu psichiatrai labai maiso autisma su sizofrenija. Rasiau jog autismas/aspergerio sindromas nepagydomas... bet manau medikamentai man leistu numalsinti sitos ligos simptomus, sumazinti depresija ir nerima.
Ir zinoma viena priezasciu kodel cia rasau tai cbd oil, idomu ar tai palengvintu mano negalavimus sergant autismu, gal kas buvote kanors girdejas apie tai. Labai laukiu jusu nuomoniu ir palaikymo.
-
Mindaugas, 24metai.

LSD
Naujokas
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2017-07-27, 14:19
Reputacija: 1

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė LSD » 2018-01-08, 11:53

Skaitau ir ziuriu ,kad simptomai ir man tokie patys iskyrus gal su pasikartojanciais judesiais ar fizinis nerangumas (kordinacija) gal, nes prisiveciu sportuoti... Jauciu daznai patirima stresa, su kuriuo ilga laika kovoju ir suprantu kad daznai jis nugali mane net jauciu silpnuma ,kartais prarandu epetita nevalgau bet po to kai pagereja tik tada pavalgau...o tokios problemos is karto paliecia sveikata, bendravimo igudzius ,emociju slepima ar akiu kontakto vengimas ir t.t. o mintys beprotiskos visokios lenda kurios sukelia didele itampa ar tai baime uzeina kad visai nesinori su niekuo kalbetis ar tai vengiu kontktu del labai blogos nuotaikos ir niuriu minciu... Gydimas paprastas, tarkim depresija ar stresas ,mintys sukasi beprotiskos ir slegia - prisiverciu pakeisti mintys ,galvoti apie kazka kito kas priverstu pasijusti geriau, tai gali buti silti prisiminimai arba ryskios svajones pie kurias galvojant pasijuntu geriau... O seip del to mane daug kas laiko keistuoliu, nes mano megstami dalykai dazniausiai pasirodo nobuodus, arba mano bendravimo igudziai pasirodo irgi nobuodus... Kaip rasei kai kurie buna ir taletingi, as irgi galeciau save pavadinti talentingu nes sugebu susikoncentruoti ties moksliniais darbais ir jas iveikti sunkiai ar nesunkiai sedamas valandu valandas su begaline kantrybe, tai mane privercia pasijusti geriau... Tai pat visada stengiuos izvelgti savo klaidas ir is ju pasimokyti, visada tobuleti ir nesustoti, tai irgi mane stiprinima... tai pat kovoti padeda su tokiom problemom uzrukius ganjos ,labai geras vaistas ,pasiteisines produktas... Teko gyventi Olandijoi apie metus laiko, tad ten ir susipazinau su siuo geriu :angel: ir suteike daug naudingos informacijos apie kanapes , grizes i lietuva ir pasiklausius kitu zmoniu nuomones apie kanapes ,pastebeju kad dauk yra mananciu apie kanapes skeptiskai, jie mato kaip blogi :| vel gi prieinam prie tos isvados kad musu Lietuvele dar nera tiek susipazinusi su siuo augalu ir tai pat sis augalas yra nuvertintas musu lietuvaiciu... Gaila kad neizvelgiama tikroji sio augalo nauda musu Lietuvai ir nieko nedaroma... Tik belieka viltis ( durniu motina) del uzvesto varikliuko - legalikanape.lt nors manau cia butu pirmas tvirtas zingsnis Lietuvai ,del ekonomikos augimo ,emigracijos ir turistu pritraukimo...
Sorry uz rasybos klaidas :) Dovis 24 metai
Paskutinį kartą redagavo LSD 2018-01-08, 13:28. Iš viso redaguota 1 kartą.

ekko
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 338
Užsiregistravo: 2015-04-04, 11:47
Reputacija: 18

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė ekko » 2018-01-08, 13:01

LSD rašė:
2018-01-08, 11:53
Skaitau ir ziuriu ,kad simptomai ir man tokie patys iskyrus gal su pasikartojanciais judesiais ar fizinis nerangumas (kordinacija) gal, nes prisiveciu sportuoti... Jauciu daznai patirima stresa, su kuriuo ilga laika kovoju ir suprantu kad daznai jis nugali mane net jauciu silpnuma ,kartais prarandu epetita nevalgau bet po to kai pagereja tik tada pavalgau...o tokios problemos is karto paliecia sveikata, bendravimo igudzius ,emociju slepima ar akiu kontakto vengimas ir t.t. o mintys beprotiskos visokios lenda kurios sukelia didele itampa ar tai baime uzeina kad visai nesinori su niekuo kalbetis ar tai vengiu kontktu del labai blogos nuotaikos ir niuriu minciu... Gydimas paprastas, tarkim depresija ar stresas ,mintys sukasi beprotiskos ir slegia - prisiverciu pakeisti mintys ,galvoti apie kazka kito kas priverstu pasijusti geriau, tai gali buti silti prisiminimai arba ryskios svajones pie kurias galvojant pasijuntu geriau... o seip del to mane daug kas laiko keistuoliu, nes mano megstami dalykai dazniausiai pasirodo nobuodus, arba mano bendravimo igudziai pasirodo irgi nobuodus... Kaip rasei kai kurie buna ir taletingi, as irgi galeciau save pavadinti talentingu nes sugebu susikoncentruoti ties moksliniais darbais ir jas iveikti sunkiai ar nesunkiai sedamas valandu valandas su begaline kantrybe, tai mane privercia pasijusti geriau... Tai pat visada stengiuos izvelgti savo klaidas ir is ju pasimokyti, visada tobuleti ir nesustoti, tai irgi mane stiprinima...
Sorry uz rasybos klaidas :) Dovis 24 metai
Labai panasiai jautiesi matau, nezinau as gal per daug perdedu, permastau. Gal tai tiesiog depresija nuo nenusisekusio gyvenimo. Bandau suprasti kas yra tik depresija, pasiskatau na neviskas atitinka. Ypac po pokalbio su zmogum kuris sake jog as panasesnis i autista. Negaliu nustoti skaityti apie sia liga ir net isigastu kaip viskas atitinka. O kas dar labiau gasdina jog yra silpni sizofrenijos pozymiai. Sako autistu gimstama arba paveldima, prisiminus mano jaunyste, pauglyste mokslai tikrai nesiseke bet buvau padukes. Isdrysiu pasakyti turejau pacia graziause panele mokykloje, prabuvom 4metus. Seksas kekviena diena, visada nuotaikoi jauciausi kaip tikras vyras. Ir nebuvau pajutes jog as kazkoks kitoks uznesantis i autista. Atejo laikas isiskyriau. Susidejau su bloga kompanija, prasidejo narkotikai, vagystes, vokietija, teismai, liktinumai, baudos patyrdavau labai dideli stresa ir baime. Aciu dievui atejau i prota isejau, patyriau siokes tokes patycias vel stresas. Susiradau nauja pana, atsirado problemos su mikiu, nestovi ir t.t. Vel stresas, po metu isiskyrem, vel blogai. Ir nuo tada diena dienon vis daugejo visi mano parasyti simptomai pirmam temos pranesime. Apsileides istikro buvau, bloga mityba, jokiu vitaminu. Tai nuo ju ir pradejau B del nuotaikos, D nuo saules trukumo, C aksorbo rugsti visokius jamieson vitamin complexus, zoleles. Nezinau, gal pajauciau pagerejima gal ne nelabai pamenu. As manau esu toks zmogus jog isgerus vitaminu, vaistu man turi jaustis efektas kad man tikrai gerai. Tai buvau gaves ********(vaistas), wow nu tikrai dingo baime, nerimai visi. Bendrauju laisvai kartais net per daug atsiskleidziu. Bet nepatiko, per stiprus vaistas ir labai didele tolerancija atsiranda. Pameginau *****(vaistas), isvis nesuveike. Nusprendziau negerti isvis tokiu. Jau geriau alaus atsigeriau bet cia ne iseitis. Skaiciau tokiu atveju reikia pasidaryti geriau pirma hormonu tyrimus, testosterono ir kitu. O ne iskart begti pas psichiatra. Tai taip ir darysiu, gali buti jog pas mane viskas labai nusilpe del to taip jauciuosi. Jei nepades teks eit pas psichiatra, nes net baisu pagalvoti apie ateiti, o metai bega.

LSD
Naujokas
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2017-07-27, 14:19
Reputacija: 1

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė LSD » 2018-01-08, 13:41

As tai manyciau tu per daug susireiksmini kelione preparatais i sia lyga... negerai :|? turetum buti kaip kovotojas siam sudetingam gyvenime :V: ir visada tobuleti susidoroti su tiokiom kliutim ,tik taip gali psichologiskai stipreti , o nepriklausomas nuo vaistu... rekomenduociau daugiau skaityti apie psihologija ir jos pagrindus, poto pasidomek kas yra neuronai ir kaip jie veikia ,tik taip atrasi svo asmenines strtegijas i atminti... ir supratimas cia trp siu sektoriu ir zaidzia :) tik supratimui atejus pajusi kaip stipreji o preparatus pasilik vakarui pries poilsi ir pamatysi kaip viskas eisis i geraja puse :V:

LSD
Naujokas
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2017-07-27, 14:19
Reputacija: 1

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė LSD » 2018-01-08, 13:46

ai beje rekomenduoju i savo gyvenimo buda itraukti sveika subalansuota mityba ir sporta :) igausi daugiau energijos kitoms uzduotims iveikti :) ir zinoma dometis tuom kas tau patinka ir daug skaityti, pagerina labai smegenu vaikla :) nes toks jausmas kad visas sias bedas bandai peversti i sia lyga apie kuria tiek daug domiesi, tai psihologiskai tu pats save apsigauni ir privedi prie kazkokio preparato vartojimo... nerekomenduoju to tau daryti, nebus tau i gera... atrask spragas kurios jaustum kad kyli o ne leidies... pajusk gyvenimo ritma ;) ir atrask save, o sita geri vartok tik kaip for fun (ir butinai tik medicine) ;)

ekko
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 338
Užsiregistravo: 2015-04-04, 11:47
Reputacija: 18

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė ekko » 2018-01-08, 14:04

LSD rašė:
2018-01-08, 13:41
As tai manyciau tu per daug susireiksmini kelione preparatais i sia lyga... negerai :|? turetum buti kaip kovotojas siam sudetingam gyvenime :V: ir visada tobuleti susidoroti su tiokiom kliutim ,tik taip gali psichologiskai stipreti , o nepriklausomas nuo vaistu... rekomenduociau daugiau skaityti apie psihologija ir jos pagrindus, poto pasidomek kas yra neuronai ir kaip jie veikia ,tik taip atrasi svo asmenines strtegijas i atminti... ir supratimas cia trp siu sektoriu ir zaidzia :) tik supratimui atejus pajusi kaip stipreji o preparatus pasilik vakarui pries poilsi ir pamatysi kaip viskas eisis i geraja puse :V:
LSD rašė:
2018-01-08, 13:46
ai beje rekomenduoju i savo gyvenimo buda itraukti sveika subalansuota mityba ir sporta :) igausi daugiau energijos kitoms uzduotims iveikti :) ir zinoma dometis tuom kas tau patinka ir daug skaityti, pagerina labai smegenu vaikla :) nes toks jausmas kad visas sias bedas bandai peversti i sia lyga apie kuria tiek daug domiesi, tai psihologiskai tu pats save apsigauni ir privedi prie kazkokio preparato vartojimo... nerekomenduoju to tau daryti, nebus tau i gera... atrask spragas kurios jaustum kad kyli o ne leidies... pajusk gyvenimo ritma ;) ir atrask save, o sita geri vartok tik kaip for fun (ir butinai tik medicine) ;)


Is dalies taip tu teisus, suprasciau man tokios problemos tik ka nesenai butu prasidejusios tarkime kelis menesius. Bandyciau valdytis, mokyntis laikytis savarankiskai, bet kai taip tesesi 3-4metus kazkur o paskutniai metai isvis tragiski, tai tikrai kazkas netaip. Kaip sako jei tikrai jauti kad kazkas netaip eik ir tyrkis, kad liga dar labiau nepaumetu ir nebutu dar blogiau tai manau pats laikas. Del sporto tai taip, apsileides visiskai. Kiek kartu man vienas pazystamas buvo siules sako eik i sale uzsikacelinsi kitaip i save zesi, pasitikesi savim labiau. Tikrai gavau motyvacijos, susipirkau papildu pasportuoju savaite nebeinu. Tyngiu, nenoriu, ne man, dingsta, motyvacija nezinau. Praena keli men is to streso sakau reikia prisiverst, ne, vel taspats neisportuoju ilgai. O noreciau tikrai. Kaip rasiau tai autismo pozymis "interesų siaurumas, kai domimasi viena veikla, vadinama „ypatinguoju interesu“. Vis del to vistiek darysiuosi testosterona, androstendiona, dihidrotestosterona, dehidroepiandrosteronas, anabolinius hormonus, estradioli, progesterona tyrimus, jie yra labai svarbus vyro sveikatai, jiems susilpnejant, istustejant vyras pasidaro be nuotaikos, prislegtas, depresija, nieko nenori daryti, dingsta libido ir t.t.. O tokiu atveju labai lengva iseitis testosterono pakeitimo terapija. Jei su tyrimais viskas ok pameginsiu cbd oil, pasigooglinau maciau juk ji vartoja sitam reikalui. Nes asmeniskai jokiu prischotropiniu is psichiatro nenoriu.

Aciu tau LSD!

LSD
Naujokas
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2017-07-27, 14:19
Reputacija: 1

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė LSD » 2018-01-08, 14:47

As zinok jauciu kad labai gerai tave suprantu, dar pasiulyciau priverstini susikurti sporto strategija... tarkim kaip sakai biski pasportuoji ir dingsta tas noras... cia ir klaida ,tu sustoji sportuot del noro ar tai nuotaikos ar susilpnejimo sveikatai, turi buti minimum 6men priverstinis subalansuotas sportas, turi pajust kuna... Jeigu tarkim susimokesi uz programa pas specialistus kurie tau sukurs pagal tavo kuno kriterijus subalansuota mityba ir sporto rezimus, gal tau atsirastu motyvacija vien del tu sumoketu pinigu, kad juos neprarasti ir verti save eiti ir dabaigti ka pradejai... duodu 95% jeigu tu prisiversi ir isbandysi ir pasieksi sita tiksla ,tau pageres nebereiks jokiu vitaminu ar papildu ir cia butu tavo pirmas zingsnis i prieki... nes labai sudaro daug itakos susiklociusi aplinka kuri gali slegti ir paveikti tavo emocijas ir sveikatos nusilpima, pvz ypac kaip padetis LT su tuom algom nu nesakyk tikrai slegia ir kai nesimato perspektyvu i ateiti... bet visda yra ir bus spragu prasimusti i prieki :) sakau seniuk susikurk savo aplinka motyvacijai i sporta ,draugu rata kurie tave motyvuos sportui nes nepaleis tavo rezimo nuo sporto.. turbut esi girdejas kaip rimti sportinikai sako kad norint rezultatu reik daug rimtai sportuoti ir daug valgyti minimum puse metu ( ir tai rekomenduojama vartoti vertingus maisto produktus) :) per ta laika gali buti kad ir be nuotaikos sportuosi ar dar kitu bedu kurie slegs ta sporta bet nenuleides ranakas ir prasimuses po to laikotarpio pajusi dideli provezi i atsakymus, atrodys kad savaime viskas geraja :) P.S. man irgi tas pats jau gal 5-6 metai paskutintu momentu vis jauciu kaip stipreja mano supratimas kas vyksta aplinkui ir kaip tai veikia mane ir kaip sugebu streteguoti ivykius kurie dar tik ivyks ir juos norint pakeisti kad man butu palankiau siekti uzbreztu tikslu :) pries kokius 3 metus siu visu dalyku kuriuos isvardijau nemokejau ,nenorejau ,nezinojau ir nenorejau zinoti nes mano nuomone buvo kad nepades cia nesamones ir man nesigaus o tai dar labiau slege i nevilti depresijas... tai ismokau laikytis tokiu poziuriu kaip- jeigu jam pavyko kodel gi man nepavyks? Ir ne viska is karto reik tvarkyt o po maza laiptuka i prieki tik reik atrasti tas pakopas ir jas suprasti kaip ji tave veiks ir pakeis gyvenima... Arba kaip sakoma jeigu tu nori savyje atrasti lyga tai tu ja ir rasi ,o realiai tu nesergi tik psichologiskai save apsigauni kad tau taip yra nors taip nera ir tu gauni licenzija i preparatus... toje pasekoje ilgai vartojant atsranda psichologinis iprotis del kurio begant metams ir laikui gali nepagereti o pablogeti del priklausomybes vaistais ,atsirast stipresnis psichologinis potraukis i tai del bedu ... tada prieinam prie isvados gal tiesiog ne ten slieku ieskoma ir galima uzbegti uz akiu ir isvengti nenorimu rezultatu? :) tikrai taves neskatinu tu tyrimu nedaryt ar pansei, kaiptik teisingai tu darai ,issityrk ir po atsakymu jau bus tau ramu nes suzinosi taip arba ne, kaip sakant po to jau priesi prie sekancio etapo i atsakymus :) sekmes :V:

ekko
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 338
Užsiregistravo: 2015-04-04, 11:47
Reputacija: 18

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė ekko » 2018-01-08, 15:18

Va va, pas mane yra problema kad as noriu visko iskarto ir dabar kalbant apie sporta, neturiu valos tiesiog sitam reikalui. Gal ir padetu specialus treneris kuris sudarytu man visa programa. Reikes, tikrai reikes uzsispyrti ir eiti, bet atsimink kad as turiu problemu. As vien dabar isivaizduoju save sporto saleje, buciau visas isiblaskes, nerime be jokio priezasties. I autisma iveina ir socialfobija/glosofobija, kai tiesiog vengi zmoniu, dideliu susiburimo vietu, bendravimo, kontakto. Istikro tikiu kaip tu sakiai jog imanoma tai iveikti savyje, eiti ir daryti, kazkas nepatinka eik vistiek daryk, stenkis. Blemba, rimtai seni davei motyvacijos del sporto, bandysiu vel eiti i sale po visu tyrimu :thumbup:

LSD
Naujokas
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2017-07-27, 14:19
Reputacija: 1

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė LSD » 2018-01-08, 15:32

Tavo problemos tokios pat kaip pas mane, vengiu irgi zmoniu, bunu pasimetu susimetau, vengiu kontaktu... vistiek turi draugu su kuriais bunat kartu tu to jau nebeptyri? su geriausiu draugu gal pasijunti geriau? ta prasme jeigu turi drauga kuris sportuoja ir bunant jo kompanijoi pamirsti tas bedas ir visas demesys susitelkiamas ties sportu , toje pasekoje po biski ivaziuoji i ritma ,bandai mastyti tik apie tai ka reikia o ko nereik salin per sona :) sukuri aplinka tokia kad tau patiktu o jei nepatinka bandyk savyje atrasti vidine ramybe ir pajusti save ir paklausk saves ko tau dabar reikia pasijusti geriau ,susikoncentruoti ties tikslu ir salyn visas blogas mintis ... :) galiu paklaust kas kiek laiko parukai? ir kiek rukai?

ekko
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 338
Užsiregistravo: 2015-04-04, 11:47
Reputacija: 18

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė ekko » 2018-01-08, 16:01

LSD rašė:
2018-01-08, 15:32
Tavo problemos tokios pat kaip pas mane, vengiu irgi zmoniu, bunu pasimetu susimetau, vengiu kontaktu... vistiek turi draugu su kuriais bunat kartu tu to jau nebeptyri? su geriausiu draugu gal pasijunti geriau? ta prasme jeigu turi drauga kuris sportuoja ir bunant jo kompanijoi pamirsti tas bedas ir visas demesys susitelkiamas ties sportu , toje pasekoje po biski ivaziuoji i ritma ,bandai mastyti tik apie tai ka reikia o ko nereik salin per sona :) sukuri aplinka tokia kad tau patiktu o jei nepatinka bandyk savyje atrasti vidine ramybe ir pajusti save ir paklausk saves ko tau dabar reikia pasijusti geriau ,susikoncentruoti ties tikslu ir salyn visas blogas mintis ... :) galiu paklaust kas kiek laiko parukai? ir kiek rukai?
Kaip rasiau tapau uzsidares, labai retai su kuo nors iseinu susitikti. Yra cia pas mane bet nei vieno draugu nevadinu, vadinu pazystamais. Na yra keli tikri draugai bet visi isvaziave i uzsieni. Sektiek prie ju ramiau, bet buna momentas ir prie ju uzeina jog stresuot pradedu vel be jokios priezasties, ratais vaiksiot pradedu pirmyn atgal lyg noreciau jog visi eitu savais keliais. Tiesiog dingsta noras but su jais, noreciau jiem tai i akis pasakyti neiseina pradedu nesamones galvoje galvoti jog jie kazka ytare apie mane, ziuri kreivai, as tada pasimetu isvis kaip psyhas atrodau. Tada jau jie ziuri istikruju i mane kreivai. Cia jau kaip paranoja. Turiu labai dideles psichologines problemas kurias reikia isigydit. Zole prarukiau labai ilgai, gal 5metus jei ne kekviena diena tai kas antra. Zinau pasekmes jauciu. Nenoriu teigti jog kanape tau gali ivaryt depresija, paranoja bet kekvienam skirtingai.

LSD
Naujokas
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2017-07-27, 14:19
Reputacija: 1

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė LSD » 2018-01-08, 16:29

Suprantu :) mano tai stazas 11 metu :) rukau kekviena diena buna ir kas antra :) vat blogai kad neturi su kuo artimiau parukyti tai labai daug turi itakos.. o tas kolega (draugas) kaip sakoma su kuo draugausi ir pats toks tapsi (tai rukalius geriau butu protingas) :) tai vat reikia tau kolegos, bendrais interesais su kuriuo galetum pasipasakoti :) P.S. as tai toks visada stengiuos padeti kitam jeigu esu susidures su ta pacia beda kurias tu cia esi isvardijas, jau esu padejas porai zmoniu :) bedos irgi panasios susijusios su psichologijos pagrindais :) ir man pavyko juos pastatyti ant koju :) jausmas nerealiai geras todel ir megstu padeti :)) vat su tavim tai noreciau parukyti :V: --==::~~

ekko
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 338
Užsiregistravo: 2015-04-04, 11:47
Reputacija: 18

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė ekko » 2018-01-08, 16:41

Buvo ir pas mane tokiu, bet as pats atsisakau tokiu santykiu su draugais nes tiesiog as ju ir taip vengiu. Susitinku kad susitikt, kad vel pasipasakot kad as vel nieko neturiu ir man typo gerai arba isgerti kuo greiciau kad atsipalaiduociau, tada nebuna problemu. Bet negi gersi kekviena kart susitinkat. Pripratau nieko nedaryti per ta depresija ir uzsidarima. Sumazeje interesai, nieks neidomu, nieko nenoriu mokyntis ir t.t.. Eisiu tyrimu darytis, foto imesiu. Tokia nuojauta kad pas mane su hormonais ir visais testosteronais misraine konkreti ten.

LSD
Naujokas
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2017-07-27, 14:19
Reputacija: 1

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė LSD » 2018-01-08, 16:50

Supratau, nu tikekimes viskas bus gerai :) :x:

sukantra
Naujokas
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2018-01-03, 17:40
Reputacija: 0

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė sukantra » 2018-01-18, 23:16

man kartais atrodo kad rukymas susijes su bendravimo problemom /depresija /autismu

G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2647
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 121

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė G. » 2018-01-24, 22:01

Oho! Ziuriu, cia visi mes normalus :)
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan

northernlights
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2017-01-05, 21:41
Reputacija: 17

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė northernlights » 2018-01-25, 15:38

ekko rašė:
2018-01-08, 16:41
Buvo ir pas mane tokiu, bet as pats atsisakau tokiu santykiu su draugais nes tiesiog as ju ir taip vengiu. Susitinku kad susitikt, kad vel pasipasakot kad as vel nieko neturiu ir man typo gerai arba isgerti kuo greiciau kad atsipalaiduociau, tada nebuna problemu. Bet negi gersi kekviena kart susitinkat. Pripratau nieko nedaryti per ta depresija ir uzsidarima. Sumazeje interesai, nieks neidomu, nieko nenoriu mokyntis ir t.t.. Eisiu tyrimu darytis, foto imesiu. Tokia nuojauta kad pas mane su hormonais ir visais testosteronais misraine konkreti ten.
panašiai jaučiausi kai pradejo važiuoti stogas ir diagnozavo šizofektini sutrikima visiška mišraine buvo mintyse kas dedasi su mani taipogi puse tokių simptomu galėčiau priskirti sau ypač bendravimas sunku rasti kalba dažniausiai tyliu ir vengiu...
Sekit :x: Budget Grow Nežinomas strain---> www.legalus.net/dis/viewtopic.php?f=16&t=7269
MYSTERY BOX GROW -----> www.legalus.net/dis/viewtopic.php?f=16&t=7282

ekko
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 338
Užsiregistravo: 2015-04-04, 11:47
Reputacija: 18

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė ekko » 2018-01-28, 02:35

northernlights rašė:
2018-01-25, 15:38
ekko rašė:
2018-01-08, 16:41
Buvo ir pas mane tokiu, bet as pats atsisakau tokiu santykiu su draugais nes tiesiog as ju ir taip vengiu. Susitinku kad susitikt, kad vel pasipasakot kad as vel nieko neturiu ir man typo gerai arba isgerti kuo greiciau kad atsipalaiduociau, tada nebuna problemu. Bet negi gersi kekviena kart susitinkat. Pripratau nieko nedaryti per ta depresija ir uzsidarima. Sumazeje interesai, nieks neidomu, nieko nenoriu mokyntis ir t.t.. Eisiu tyrimu darytis, foto imesiu. Tokia nuojauta kad pas mane su hormonais ir visais testosteronais misraine konkreti ten.
panašiai jaučiausi kai pradejo važiuoti stogas ir diagnozavo šizofektini sutrikima visiška mišraine buvo mintyse kas dedasi su mani taipogi puse tokių simptomu galėčiau priskirti sau ypač bendravimas sunku rasti kalba dažniausiai tyliu ir vengiu...
Suprantu tave kai tau diagnozuota, o as pats nesuprantu kas su manim vyksta. Nezinau, nemalonu ar nenoriu eiti pas specialista ir pasakyti jog jauciuosi kaip autistas, o gal ir traukentis lyg sizofrenijos. Tas zmogus kuris apibudino mane kaip autista nera nei specialistas bet tiesiog suprantantis sektiek apie tai. Gal nereikejo juo taip patiketi ir pulti i dar didesne depresija. As tiesiog perdedu, kaip jis pasake kad galiu buti autistas prisigalvojau visokiu dalyku kurie mane paveike. Galbut as visiskai sveikas ir turiu paprasta depresija. Skaiciau kazkur jog nuo galvojimo jog tu sizofrenikas, autistas paveiki savo smegenys ir su laiku tu tokiu tampi. Nuo sitos temos sukurimo laiko kovoju savarankiskai, stengiuosi isilikti psichologiskai stiprus. Mokinuosi kaip elgtis prie zmoniu, ka sneketi, kada patyleti ir galiu pasakyti tai tikrai veikia. Nenoriu jokiu psichotropiniu, neuroleptiku ir t.t. Nuejus pas psihiatra jauciu iskart israsytu man tu nesamoniu ant kuriu turbut sesciau visa gyvenima.

Kartais pagalvoju ir pasiskaites depresijos apimtu zmoniu zinutes sudarau tokia nuomone jog puse is ju yra visiskai sveiki zmones, bet paragavus antidepresantus, benzodiazapinus visokius tapo priklausomi ir juos vartoja nors ju nereikia...

Northenlights o ar tu vartoji kanors is vaistu sizofrenijai? Kokeis budais kovoji su sia liga jei nepaslaptis?

Ir atsiprasau, nesu dirbantis neturiu pinigu, kaip rasiau sedziu kazkokioi depresjoi kelinti metai ir nieko nedarau tai neisejo dar pasidaryti hormonu tyrimu kaip kalbejau nes esu basas. Su laiku vistiek pasidarysiu ir parasysiu cia, nesigediju ir toliau papostinsiu kokie rezultatai ir kaip laikausi kovodamas su sitom neaskiom problemom. Galbut kaikam pravers.

northernlights
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 2017-01-05, 21:41
Reputacija: 17

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė northernlights » 2018-01-28, 15:33

Vartojau daug antidepresantai visokios kitos piliules kuriu net nežinau kodel man ju prirašė su laiku pastebėjau kad man jų išviso nereikia tik sveikatą gadina iš 5 vaistų per metus atsikračiau ir nebegeriu 4 ir jaučiuosi visiškai puikiai kaip daktarai sake tai nėra gryna šizofrenija tai tik šizofektinis sutrikimas kuris gali išviso gyvenime nebepasikartoti dabra viskas tvarkoje nebėra haliucinaciju nebesivaidena tik va turiu problemą negaliu užmigti o miegas yra labai svarbus jei nemiegosi čerpės nuo stogo pradės čiuožti tai geriu quetepina bet ir su juo paskutiniu metu tvarkausi gėriau 200mg tabletes dabar užtenka tik 50mg ir jaučiu kad taip toliau mažindamas galėsiu vėl miegoti naturaliai prie šitu vaistu + jog prie ju nepriprantama nebuna agonijos jei visai nustoji juos geriti kaip tie benzodiazepinai su kryžium nuo ju toliau laikytis reikia stiprūs vyrai verkia iš agonijos kai ju nebegauna tau patarimas butu jei kažkas tau tikrai blogai su sveikata bandyk sportuoti susirasti megstamos veiklos gerai suderinti miegojimo grafika jei varoji akoholi butinai atsisakyk nebuk sedes ant dumo kiekviena diena kas perdaug tas nesveika o jeigu jau pajausi kad su mintimis negerai atrodys kažkas tave persekioja ar panasiai kažkokios panašios paranojiškos mintys ar pradėsi badauti tai gali buti depresija ar kiti psichikos sutrikimai geriau nesikankink nekovok nes nesikreipes nesulaukes pagalbos gali tik dar labiau sau pakenkti gali tie sutrikimai ir nebetsistatyti geriau nueik į psichikos centrą užsiregistruok pakalbėk su psichologe jei reikės išrašys kokiu vaistu bet niekas ju tau per prievarta negirdys jei savu noru kreipiesi ir randa kazkokius psichologinius nukrypimus tavo duomenys jog sergi psichologine liga neviešinami tad nėra ko jaudintis
Sekit :x: Budget Grow Nežinomas strain---> www.legalus.net/dis/viewtopic.php?f=16&t=7269
MYSTERY BOX GROW -----> www.legalus.net/dis/viewtopic.php?f=16&t=7282

ekko
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 338
Užsiregistravo: 2015-04-04, 11:47
Reputacija: 18

Re: autismo/aspergerio sindromas

Standartinė ekko » 2018-01-28, 18:13

Tas ir yra as neturiu veiklos ir per ilgai esu vienas. Nuo tokio gyvenimo budo laikui begant ir prasidejo visos sitos nesamones. Beje cia tau daug rimciau sitas sizofektinis sutrikimas, saunuolis jog sugebejai pats mazinti dozes ir atsisakyti israsytu vaistu. Pagalvoju jei tu sugebejai susitvarkyti su tokiu sutrikimu, tai man turetu buti isvis daug lengviau... Faktas jog reikia nustoti must durniu ir prisiversti kazka daryti. Aciu tau jog pasisakiai, pamenu jau buvai kitoi temoi apsireiskias del sizofektinio sutrikimo, manau tu man esi geras pavizdys tik neuzka nesutykciau gerti vaistus. Nors... antidepresantai gal nebutu nuodeme pameginti, bet tik ne benzu grupes kaip rasiai. Planuoju jau ilga laika pas psichiatra nueiti, bet pagalvojus apie tai pradedu galvoti ka tu cia nusisneki... Kam tau tas psichiatras ir visokios jo sapaliones. Lyg protas sakytu jog man viskas gerai. Sakau, tokia misraine mano galvoi kad is menkniekiu ispuciu dideli burbula ir isivaizduoju esas ligonis...

Rašyti atsakymą

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias