Nuotrauka Nuotrauka

1x Blue cheese 10x Big bang auto

Užbaigti auginimo dienoraščiai.
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė barzdyla »

Ciki, pasiskaičiuok kiek reikia liumenų tavo auginamam plotui. Paskaitęs seedmen komentarą prisiminiau, kaip pats skaičiavau ir ieškojau sau tinkamos LED lempos. Formulės nebepasakysiu, bet pasigooglinęs tikrai surasi ir pasiskaičiuosi, kiek ir kokios šviesos tau ir tavo augalams reikia :) Šiaip mane žavi tavo kūrybingumas, pats viską savo rankom pasidarei. Tikrai žavu, norėčiau realiai pamatyt ir pačiupinėt. :D Bet pritariu seedmen, siūlyčiau ir aš normalią led panelę įsitaisyt. Pvz kad ir šita: https://www.viparspectra.com/goods.php?id=60
tavo matau ima 300W iš rozetės, šita apie 200. Tokią pat turiu, dienorašty mano matosi kaip augalai reaguoja į šią lempą :)
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė Ciakis »

Aciu uz patarimus :) bet ne. Pasiliksiu ties siais COB cipais.

As kaip ir su kinietiska preke pasimokes :) jei raso 300w o is rozetes traukia 120 tai lempa tik 120w :) nera daugiklio kazkokio kuris stebuklingai vatu prideda. Todel derlius skaiciuojamas gramai/watai.
Ir liumenai cia netinka visiskai. Pamirskit liumenus jei turit ledus jie nieko nepasakys konkretaus. As pac puikiai zinau kur pas mane dabar problema :) kuri kaip ir ne problema :) lempos actumas apie metra nuo augalo virsaus buvo. Turetu buti apie 30-40cm. Ledai nera blogi :) manau jie gera darba dirba :) tik as va negaliu dar nusipirkti sau PAR matuoklio.
Btw. Sios viparspectra ledai jau tokie pasene
barzdyla: as dar neskubu, paeksperimentuosiu. Pas mane gerai auga blue cheese :) man tokie tik auto gavosi. Gal rusis tokia.surio krumas auga gerai Nuotrauka
Bet darbe mane vadina - Veryga
Seedman
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 400
Užsiregistravo: 2017-07-11, 15:02
Reputacija: 84

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė Seedman »

Viskas priklauso nuo liumenu ir jus pasiskirstyma plote kurem augalas auga, w neko nesako. As turiu 12w led lempute. pakelus je 30cm nuo virsuniu isgaunu.

Virsune-25000lx
Vidurys-15000lx
Apace-10000lx

O as galiu dot garantija tas 100w cipas 15 cm no jo, kazin ar 10000lx isgauna, o geram augimui reike maziausei 25000lx.

Tavo pasirinkimas kaip darysi ir ka darysi, nuo to tik idomiau😉 sekmes seksiu.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė Ciakis »

Seedman. Liumenai, candless nesimatuoja sio spektro sviesai cia faktas. Neblogas paaiskinimas cia
https://www.dormgrow.com/blog/led-grow- ... -draw-par/

Isvertus: grow lights skreidzia tokio spektro bangas kad lumenu matuokliai nematuoja ir grybauja.
Liumenai, lux, candle sukurti aplinkos apsvietimui (tinkamui zmogui) matuoti. Jie nematuoja infraraudonuju ar ultravioletinio spektro. Gali nueit i koki soliariuma su juo :) rodys suda o oda cirshkes kaip reikalas :)
Vienintelis budas ismatuoti lempos galinguma yra fotonu kiekis krentantis i pavirsiu.
Bet darbe mane vadina - Veryga
Seedman
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 400
Užsiregistravo: 2017-07-11, 15:02
Reputacija: 84

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė Seedman »

Kaip ir sakiau kiekvienas renkasi pagal save, ir boksa ir apsvetima, as zinau tos led, nes auginau ant tokiu pat. Viskas gerai augalai uzauks ir suzydes , bet derlius bus mazas, nepasieks net puse to ka raso ant derliaus kiekio!
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė Ciakis »

:) sutinku todel cia vis dar experimentas :) sekantis auginimas ir bus experimentas tik paskutinis :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė barzas »

Ciki experimentai expirimentais, skaiciuok geriause galutini rezultata, ne ten kokie g/w ar g/m2 , o skaiciuok eurai/g tam isidek atskitra skaitliuka ir ziurek kiek sueina elektros, visam boxui, kiek sukysi seklom trasom ir irangai, per kiek l laiko atsiperka ir kokia savikaina g gaunasi, tai bus daug tikslesnis varijantas, nes ir augina visi ivairiai ir sanaudos pas visus skyrtingos buna . pas vienus prie tokio pat w sunaudojimo gali buti skyrtingi rezultatai del auginimo tehniku ar kitu ten vingrybiu... nes seedmen is dalies teisus yra kad ant sytu ledu tau uzaugs ( nes neaisku kurie pas tave pagal spektra yra ar zidejimui labiau ar vegetavimui ) bet kiek bus ??? nes su kai kuriais ledais realiai yra problema su ziedu isputimu. nepucia ju kaip reikalas, nors pats augalas graziai uzauges buna. aisku ne vien nuo sviesos tas priklauso ( temperauros sviravimai ir panasei ) bet susideda i apsvietima kartais, kad nu neispucia ziedu, ( gal aukstis netinkamas papuola gal spektras , tai zek uzstoja kas zieda) , jai imant eurus/g ir visa atsipirkima, sanaudas auginimo, ant kiek vieno apsvietimo galima gauti pakankamai gerus rezultatus .Marymar kazkada realiai daug dejo raudonu speckto sviesos ir pakankamai nemazus kiekius trasu, matyt buten del tokios situacijos, kad kai kurie ledai tikrai nepucia normaliai ziedu ( paliginant su hps ar cfl 2700k ). plius nepamirsti reike kad ir ledu tam tikra laika atitarnavus intensivumas irgi krenta kaip ir bet kurio kito saltinio kad ju tarnavimo laikas ir ilgas ~5 metus bet dar priklauso ir nuo explotavimo saligu tas... sytie ledai maisant su kitais gausi gera rezultata, pas mane tai jie maisyti ( bet pa smane 32-36v ir skyrtingi vieni zydejimui daugiau kiti vegetavimui 380 vienu pradzia kitu 400nm ir dar prie ju dadeta 7 spalvu cobas )
http://www.tkaspb.ru/main/index.php?productID=81
kad ir sytas spektometras pagal kaina ir kokybe jisai geras bus bet vistiek tau virs gabalo atseis, vokieciu ar amerikieciu firmu tai apie 4k atseina, arba rankini spektometra irgi apie gabala atseis, nera labai rinkoja ju PAR spektometru, su rusisku matai dar pakankamai gali buti bedu del kalinravimo ( nes pats nesukalibruosi tiksliai ) o europoje nezinau ar kul kalibruoja. nes cia matai ta sritis kur nekiekvienam prienama..
ten 10 ar 15 metu atgal buvo daug paprasciau viska pradeti auginti, nes daug mazesnis pasirinkimas buvo sviesos saltiniu, cfl arba mh / hps . o rezultatai budavo irgi ispudingi. kiekvienas apsvietimas turi savo privalumu ir trukumu, o su sytais ledais reike dar ir moketi auginti... gali pats kada pabandyti ir cfl auginti ir pasiziureti skyrtuma geriause galutinem varijante eurai /g bus daug tikslesnis .. nei ten is ploto spaudziant( g/m2 ) ar g/w tai nera tikslus skaiciavimas ....
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė Ciakis »

Tai cobas yra tas pac kas iprastas ledas tik technologija kita. Kaip ir sakiai pas tave 7 spalvu cobas. Pas mane ir kazkas panasaus, daugiai i infraraudonuosius is spalvos. Siandiena matavai atstuma nuo ziedu 60cm. Daugoka :) ner ko noret kad paaugi daugiau nei tiketasi :) geliu aukstis ir apie 60cm. Tai man kaip ir gerai, svarbu neisstyptu iki sviesu.
Na sitie mano auginimai ne pardavimui tad nelabai zinau kainu kaip paskaiciuoti :)
Del kainos as paskaiciavau be irangos vienas derlius atsieina maziau nei 40euru. Cia vietinem gatves kainom 2g gatvinio. Tai sau auginant bet koks derlius iskarto atperka. Yranga skaiciuok kokiu 300euru ir dar ledu stalcius pilnas bei kitos irangos.
Del seklu, tai sekantys auginimai nuo klonu.

Zodziu ziuresim kaip bus :) as nesiparinu del derliaus :) praeita atidaviau draugui :) sau pora gramu pasilikau :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė barzas »

Cikis rašė: 2019-03-09, 02:46 Del kainos as paskaiciavau be irangos vienas derlius atsieina maziau nei 40euru. Cia vietinem gatves kainom 2g gatvinio.
Jai tu uz 40 euru pirktum gatvini 2g as tiesiok pasakyciau kad tu esi net ne kvailys o tiesiok idiotas.... kaina priklauso ir nuo pazinciu ir nuo pacio zmogaus, net olandijoje imanoma rasti 20 g+ uz 70 euru ( o tai g savikaina 3,5 euru butu pirkta is gatves ), ispanuose dar pigiau... tai skaiciuok pats kad nevisi moka ten uz pusgrami po 12 ar 15 euru, tas priklauso nuo pasiulkos paklausos, paprastai pasakius rinkos.Ir pacio zmogaus pazinciu rato...

Daug kas priklauso nuo to kur gyveni ir koks tavo pazinciu ratas, kartais tiesiog neapsimoka auginti jai tu gali gauti daug pigiau nei tau iseina savikaina ....plius rizikos maziau ir maziau nesamoniu su teisesauga.....
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė Ciakis »

:) kazkaip pas mane blogai su pazintimis :) o kai ju nera ir perki pabrangiai, o is manes toks rukytojas kad pirkes esu gal 3 kart :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
xdevelo
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 252
Užsiregistravo: 2013-01-24, 04:54
Reputacija: 4

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė xdevelo »

Mano pasta butu kad permazai sviesos. Augalai labai isstype ir silpni stiebai bei sakos. Arba dadiek sviesu arba mesk lauk augalus ir pasilik 4. Nes jei 10 po tokia sviesa laikysi derlius bus tragiskas
420magazine
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė Ciakis »

Desiu dar 450w. Dabar nelabai yra kaip prieiti
Ir taip, pasiskaiciau, rekomenduoja kar mutu maziau nei 1.5 inch greiciau apie 1 pas mane sitie auto 1.7

Nors suris labai tankus ten tarpai mazi
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė Ciakis »

gut. pagalvojau, apgalvojau ir nusipirkau 6
Bridgelux LED COB VERO 29 na aisku ir 2 balastai jiems bei cooleriai. :) suds kaip brangu :) ko dar gali prireikti?\

nenusipirkau nes nera pirkti ar be imones kodo neparduoda :D

po siokiu tokiu pajiesku gavau kazka panasaus

Bridgelux BXRC-40E10K0-D-73
ir

LED Driver, 321.3 W, 42 V, 7.65 A
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė barzas »

Cikis rašė: 2019-03-21, 07:34 Bridgelux BXRC-40E10K0-D-73
CCT (K):
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Nu realiai paaiskink man kam tau 4000k spektras? taip ant jo augs bet tikrai ne tas ko tau reike jieskok 3000k kuo raudonesnio, jai savo sytuos full spectrum pasiliksi ju su 3000k veg periode uzteks, bt va zydejimo yra geriau 3000k . aisku gaima zydejimu isvis atskirai pasiimti raudonus 620 630 nm... gali cree rinktis ju kainos jau senokai kritusios nebe tokios ispustos kaip buvo pries 3 metus
https://www.ebay.com/itm/50W-Cree-XPG-L ... XQDfdRxc3v
https://www.ebay.com/itm/Cree-XLamp-CXA ... 0009.m1982
ar kazka kitko rinktis.....bet kad tavo ir teorijos zinios su dydelem spragom.....
P.S.
Tuo labiau pas tau plokste yra nemaza aliuminio, pasinaudok galva realiai, ka su ja galima padaryti, . sikaidyk ledus ir dasidek kad ten ir po 3 ar 5w pasiim kanalini valdima led ir susiprogramuosi pagal save kad kokiu periodu kokio spectro reike.... visur bandai taikiti tehnologijas, tai pabandyk isanalizuoti ivairiu auginimo lempu spektrus, ir kurie kokiu periodu yra geriausi, ir tada pabandyk pasidaryti pats, susipirkes prie jau turimu cob'u, paprastus ten led ir juos susiklijuoti ant tokios plokstes, o ir ausinima jai galva pasinaudosi gali gera pasidaryti jiems......
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė Ciakis »

40k spektra pasirinkau nes nebuvo daug pasirinkimo pas mane. Galejau eiti su cree bet nebuvo 72v ar cob ar balasto tinkamo, nepamenu. Vakar paziurejau protinga 2h filmuka aiskinanti led savybes. 4000 nera taip blogai jei fotonu skaicius tinkamas. Galvoju dar apie IR ledus kelius. Bet tik galvoju. Anksti ka spresti. Reikia paziureti kaip sitie veiks. Geri aciliepimai apie juos. Ledai mazi, daug mazesni nei galvojau. Matosi jo ne china bomzai gamino :) led tokie mazi kad per fosforo plieve nesimato praktiskai. Balastai ir dideli ir sunkus. :) Galvoju daryti 2 sviesas po 3 led. Po viena balasta ant lempos. Kaip tik ateina heatsinkai po 148mm x 400mm. Butu lengviau su sviesos pozicija. Na pagyvensim pamatysim.
Zinau jog ziniose daug spragu dar :) bet as stengiuosi :)
NuotraukaNuotrauka
Prisiminiau cree nesirinkau del braketu
Bet darbe mane vadina - Veryga
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė barzdyla »

O čia šita visa įranga tavo yra geriau nei mano viparspectra v450 prūžikas? :) Čia tiek daug visko pas tave, koks bendras suvartojimas iš rozetės gaunasi? Ir čia yra UV ir IR šviesos spindulių? Jeigu galima juos spinduliais pavadinti. Nes pas mane žinau, jog yra 3 ar 4 lemputės LED, kurios šviečia, bet labai labai silpnai. Įdomu būtų palyginti maniškę, kuri suvartoja 200W bet atstoja 400HPS, su tavo, kuri iš rozetės irgi imtų 200W. Bet pas tave spėju tikrai daugiau siurbia.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė Ciakis »

Sutas buildas jau buvo padarytas, isbandytas berods laboratorijos. Galesiu video duoti. Ten buvo naudojamos 50v moduliai, bet cia ta pati led klase "vero29" niekinis skirtumas uz cree cbx ta mandriausia. Tik cia kaina 15eu pigiau uz vieneta. Spalvu spektras tinkamas. Is rozetes turetu imti 6x86w + 6% balastas. Uz tavo pruzika daug geresnis. Sorry. Man tik ledai 150euru atsiejo. Ir balastai dar 200euru 😀

Pagal bandymus jis duoda kaip tik sviesos 1.4m2 auginimui. Apie 800par centre. Grysiu namie galiu linka atsiusti :)

Cia bus mygro atitikmuo

BTW: 3000k 3500k skaiciau kad strechina augala tad kaikas rekomenduoja apsistoti ties 4000k 4500k nors as manau kad cia lempa nes spektras santykinai vienodas :) mazas skirtumas ties warm white ir cold white :) matote is spektro apacioje

dar pridesiu kad nereikia to cree pervertinti, tiek "Citizen 1212 ar sekanti dimmable versija", "Luminus cxm32", "Bridgelux vero29 klase" labai verti demesio, ir kaina nesikandzioja. (na kandziojasi bet ne taip stipriai :D cree 33-40 euru + PVM)

linkas https://www.youtube.com/watch?v=3f3F8n7IUkw yra daugiau apie situos cobus, juos groweriai labai daznai naudoja del $/kokybes santykio
LED datasheethttps://www.bridgelux.com/sites/default/files/r ... 160606.pdf

spektras Nuotrauka
Bet darbe mane vadina - Veryga
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė barzdyla »

Na aš kai rinkausi, nebuvau kažkaip aptikęs šitų ledų, bet ir savais nesiskundžiu, nors ir pasenę :) gal mažai dasigooglinau... Tai gaunasi pas tave 516W +/- 6% iš rozetės, tai kiek maždaug čia atstotų HPS lempą? kažkas apie 1000W ? Neturiu dabar laiko video pažiūrėt, nes mačiau jog daugiau nei dvi valandos. :D Bet būtinai pažiūrėsiu savaitės pabaigoje, nes išties įdomus reikalas čia pas tave :D Ir kaip jie su šiluma draugauja? Labai karšta darosi augalų plote?

Aš kiek domėjausi, tai mano lempa ties kiekvienu auginimu vis tampa mažiau efektyvesnė, tai manau artėjant garantinio pabaigai reikės ieškot naujos šviesos. :) Taviškiai turbūt ilgiau išlaiko tą patį šviesos efektyvumą(ar kaip čia tai pavadint), tiesa?
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė barzas »

Cikis rašė: 2019-03-22, 17:31
dar pridesiu kad nereikia to cree pervertinti, tiek "Citizen 1212 ar sekanti dimmable versija", "Luminus cxm32", "Bridgelux vero29 klase" labai verti demesio, ir kaina nesikandzioja. (na kandziojasi bet ne taip stipriai :D cree 33-40 euru + PVM)
skyrk auginimo tehnikas, man asmeniskai nera aktualus nei cree cbx 3070 nei vero 29 nes as auginu 44x88cm plote, tikra sog siuo metu 15 augalu sukysta jame 10 mergu jau zidincios ir dar 5 neseniai isdigusios ( 1,2 litro vazuonuose). pas mane augalai iki 40 cm tik auginami ir automatai... man nera aktualus galingi ledai, as ir su maisytais spektrais kitaicu gamibos ledais pasiekiu kelis kartus geresnius rezultatus nei tavo praeitas auginimas, bet pas mane ir lempa reguliuojama nekaba ten vos ne metra virs augalu.....
jai as auginciau dydelisu plotus tikrai neimciau vero29 ar cree 3070 chipu oimciau plazma tada iskarto daug geresnis sviestuvas nei l;ed cobais.... bet kai man to nereike man uztenka silpnu.....As nematau prasmes imti galingu ledu ir juos kabinti metro auksti.... jai as galiu sudeti tankiau ir silpnesnius nuleides zemiau as isgausiu ta pati par ar luminu skaiciu. neeikvosiu elektros veltui vien tam metro tarpui per kuri krenta intesivumas sviesos....
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: 1x Blue cheese 10x Big bang auto

Standartinė Ciakis »

Niekas cia nekalba apie technikas. Cia tiesiog paklause apie mano nupirktus ledus ir kodel pasiemiau ne cree.
Pan px is tikro kas su kuo augina. Svarbu kad auga. Kad ir prie zvakes jei kam iseina :)

Del led longlivity. Jie silpneja labai nezymiai. Ties savo laiko iseiga jie susilpneja 30% ir daugiau. Del karscio berods tame video yra. Nebepamenu kaip jie ten skaiciavo, neisiminiau nes as active darysiu
Galingumas apie 1000 hps. Ar 1200 umol/s atrodo
dabar maciau yra 1000w SE hps ar kokia. 2100 umol/s
Paskutinį kartą redagavo Ciakis 2019-03-22, 19:58. Iš viso redaguota 1 kartą.
Bet darbe mane vadina - Veryga
Tema užrakinta
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas