Nuotrauka Nuotrauka

Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Ciakis »

Grow boxa. Tento dar neturejau :) jis labai mazas. O butelio uztenka mazdaug 12h. As buvau prue hidrometro pajunges kar isijungtu kai nukrenta dregnumas maziau 45. Tai puikiai tiko sitas. Mazesnio neradau. O ir hidrometru galima nusipirkti uz pora euru is ebay
Mano boxas 55x55x130 na ikejos spinta
Bet darbe mane vadina - Veryga
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė barzdyla »

Na, pas mane irgi ne tent'as ;) Box'as kaip pas tave, tik didesnis. Na, žiūrėsiu kaip čia išeis viskas. :D Dabar apie 36-40 laikosi, nemanau, kad nuo to augalai gali nuvysti
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Ciakis »

Neturetu. Tik vandens ims daugiau Is vazono bei del silumos. Tik nepamenu karsciau kai sausiau ar atvirksciai
Bet darbe mane vadina - Veryga
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė barzdyla »

Dabar kai atvėso, išsijungė lempos(tamsos periodas) laikosi ant 45%. Tai kai vėsiau, daugiau drėgnumo, bent jau taip grow boxe vyksta
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Ciakis »

pieva kazkokia. suauges augalas indore isgeria daug. tad turesi keisti labai daznai. geriau 50ltr backute ir irigatoriu :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

Auginant organiškai, didelis dėmesys skiriamas soilo gyvybei. Bet taip pat svarbu išlaikyti tinkamą pH. Įvairios rūgštys, naudojamos pH mažinimui, nedraugauja su dirvožemio bakterijomis... Kai kas net gi teigia, kad organiškai auginant, toks vandens rūgštinimas pridaro daug daugiau žalos, nei duoda naudos.

Pakalbėkime apie natūralius būdus sumažinti vandens pH.

Ar tiesa, kad dilgėlių užpilas turi žemą pH?
Taip pat teko girdėti, kad kompostinės arbatos turi žemesnį pH (mikrobiologinės veiklos rezultatas)... Durpių arbata irgi vienas iš variantų. Kas dar kokių idėjų turite?
atostogauju
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 349
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė nenaudelis »

Sveiki, gal kas naudojat AutoPot laistymo sistema ? Ar ji verta demesio ir ar yra kokiu niuansu ?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Ciakis »

Nop
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 349
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė nenaudelis »

Nenaudojat ar neverta demesio ?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Ciakis »

Na neesu mates jos bet jeincia kokia auto laistymo sistema tai verta jeinaugini daugiau
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 349
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė nenaudelis »

Na man biski nepatikimai atrodo, kad vazonai visalaika pastoviai dregni (dugnas), gal saknys oro negaus ? O taip tai patogus daiktas turetu but - pripylei 20l talpa ir pamirsai kuriam laikui.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Ciakis »

gal, net nezinau, nebandes tikrai :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 349
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė nenaudelis »

Man nepatinka tai, kad vazonas istisai imerktas i vandeni. Nesinori eksperimentuoti kai tik 2 augalaliukai. Bet gal 1 imerksiu 1 ne. Ir paziuresiu kuom skirsis.
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 349
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė nenaudelis »

Stai isbandziau is senojo AutoPot komplekto tik vandens voztuva :
[img]https://i.ibb.co/f9Pkv7N/123.jpg[/img]
Pradzia nuteikia optimistiskai - nebereiks kas antra diena lankyt mergaites :)
Skarda, kad nesikeltu kartu su vandeniu, nors numatyti svareliai, bet nepatikimai atrodo. Nerudyjanti aisku.
Vartotojo avataras
lukasaka
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2020-01-27, 20:49
Reputacija: 14

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė lukasaka »

O aš va šiandien sugalvojau pirkti easy feed 22l x6 su 100l tank. Manau palengvins šiektiek gyvenimą 😁 labai sunkus priėjimas buna palaistyti kai žydi augalai dididesniam tente, plius išvykus kažkur trumpam atostogų nebus didelio galvos skausmo. Aišku 450eur kainuos šitas malonumas, bet tikiuosi atsipirks. Laikas irgi kainuoja 😁
Balsas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2014-02-25, 11:49
Reputacija: 12

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Balsas »

lukasaka rašė: 2020-11-25, 21:44 O aš va šiandien sugalvojau pirkti easy feed 22l x6 su 100l tank. Manau palengvins šiektiek gyvenimą 😁 labai sunkus priėjimas buna palaistyti kai žydi augalai dididesniam tente, plius išvykus kažkur trumpam atostogų nebus didelio galvos skausmo. Aišku 450eur kainuos šitas malonumas, bet tikiuosi atsipirks. Laikas irgi kainuoja 😁
Bet kad neturi jokio drėgnumo senosoriaus ta sistema tai blogai. Gi laistymo dažnumas ir kiekis gali gan smarkiai kisti.
Pats planuoju pajungti Sonoff su temperaturos matuokliu dirvai ir kita jutiklį su higrometru kuris tikiuosi bent dirvos paviršiaus dregnuma parodys. Laistymui suvaldyti labai tinka skalbimo mašinų sklendės kainuojančios kelis eur lemonoje. Toliau keli vamzdukai ir vandens bakas ...max 30 eur tokia sistema :D. Na ir dar viskas per telefono app ;)
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 349
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė nenaudelis »

Nezinau kaip kitiems, bet man su daug automatiku tai gaunasi, kad dazniau ziuri per telefona nei is tikruju reiktu :) Ir dar pergyveni del keliu C ar % ir visa laika ka nors pareguliuoji programoj, gaunasi toks hobis hobyje :)
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Ciakis »

cia apie automatika tai ir as isiterpsiu :)

kaip zinoma yra pagrinde 2 auginimo budai, soilless ir soil :D
soilless - hydroponika, aquaponika, mistoponika (senas-naujadaras)
soil - zemes, cococoir (gincytina) bet namau coco skaitytusi prie soilo.

realiai is mano kuklios patirties automatika reikalinga tiek pat kiek lavonui saltas kompresas :) ir manau neitin ji ir padetu. zinoma visus ilgai trunkancius darbus reikia automatizuoti bet, o, taciau, niekada nebus taip kad ilgiau nei 2 savaites paliksi augti be prieziuros. imkim ta pati ph. realiai jis parodo kokiame stovyje nustai, ji reikia sekti nes ph suvaldymas dar nereiskia kad galima is misinio isspausti maximaliai daug. turiu dabar viena auganti ant 40 ltr ir visviena keiciu vandeni kas savaite. pasitikrinimui valdziau nutsus kaip ir pridera 5.8-6.2 bet parode magnio trukuma (laistau coco linija. kas nezino coco linija turi didesni calmag kieki savyje), tad nesvarbu kad vandenyje yra pakankamai trau, jei vieno pritruksi bus bedos.
taip pat su vandeniu. kaip taisykle betkuri automatika genda :D ir genda del zmogaus ar koybes klaidos :) esu uzliejas 30ltr namus :D px isdziuvo sian bei ten padaziau nesimato :)
ir cia tik is hydro linijos. auginant ant substrakto kitos bedos, perlaistymas, vandens issiliejimas negeri parodymai sensoriu ir panasiai :D uh...
be to bent kaip as auginu kas kelias dienas reikia nueiti, apziureti, ar nera pakitimu, kaip laikosi, pasilabinti, sian bei ten pakirpti, paziureti patalpu tmeperatura, dregnuma, saknu busena ir panasiai. eiti reikia daznai ISSKYRUS pirmas 2-3 savaites kai prasikala. kai saknis islindo turi 2-3 savaites atostogu :D tik sviesa pakabint bant 60-70cm virs. ir jei pakankamai vandens silpno galima vaziuot i ispanija. o kas su zemem ar coco aut laistyma 1kart i diena po5 minutes :) manau butu pac tas.

kiek teko galvoti, o galvoju as daznai :D (brac kazkokia liga tikriausia) visiska automatika imanoma tik 2 tipuose auginimo
1. drain to waste
2. flood and drain

ir elektronika yra elektronika, ji daznai klysta ir genda. manau su ja daugiau bedos nei naudos realiai (kiek isbandes kur yra pirktia rbe kainuoja tukstanciais arbe naudojmi pigiausi komponentai kurie nerodo tiksliai)

ka galima ir apsimoka finansiskai automatizuoti.
Co2
dregme ir temperatura
laistyma - jey yra nubegimas (drain to waste)

visa kitka kaip ir bandziau, neverta :D bet kuriuo atveju reiks eit apziureti soda bent karta i 3 dienas. geriau investuoti i padoru oro filtravima, nutsus, sviesas, garso izoliacija ar enviroment palaikyma

va ir parasiau. cia mano nuomone tarp kitko :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
Balsas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 2014-02-25, 11:49
Reputacija: 12

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Balsas »

nenaudelis rašė: 2020-11-26, 02:26 Nezinau kaip kitiems, bet man su daug automatiku tai gaunasi, kad dazniau ziuri per telefona nei is tikruju reiktu :) Ir dar pergyveni del keliu C ar % ir visa laika ka nors pareguliuoji programoj, gaunasi toks hobis hobyje :)
Tai čia daugiau asmeniniai subjektyvūs dalykai..daugiau galetu pakomentuoti tik tamstos psichologas :)
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • Vanduo laistymui.
    kauptukas » » forume Herbariumas
    9 Atsakymai
    5337 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas G.
  • Automatinis laistymas
    Pipis » » forume Technologijos
    21 Atsakymai
    19463 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Herbalist
  • Automatinis laistymas?
    heartagram » » forume Technologijos
    2 Atsakymai
    2985 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas mr.green