Nuotrauka Nuotrauka

Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
PsY
Guru
Guru
Pranešimai: 1292
Užsiregistravo: 2009-10-27, 13:45
Reputacija: 1

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė PsY »

pūtėjas rašė:Laikydavai aš tą vandenį dešimtimis litrų bambaliuose po savaitę dvi kol išsilaistydavo ir nuolatos bambalius vis pripildavau, kad pastovėtų kol kitus tuštinu, bet čia daug žaidimo. dabar viens 2l bambaliuks ir jį pripylęs pastatau ir palieku iki sekančio laistymo, o tas ateina, kuomet man šauna į galvą, kad jau reik laistyt. Būna pastovi dvi tris dienas, būna visiškai su ką tik iš krano pripiltu laistau:)
aš taip pat darau 5l bambali pripilu ir laikau kol reikės laistit o laistau irgi kada šauna i galva būna kad žemės gerai išdžiūna bet nieko blogo nenutinka kiek pastebėjau.
PsYchotherapist
Laisvamanis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2011-03-10, 12:09
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Laisvamanis »

Kokie būna perlaistymo požymiai? kokie požymiai kai trūksta vandens? A
pie augalą šneku, jo būseną, lapus ir t.t.
ElfasVonPa
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 168
Užsiregistravo: 2010-08-17, 01:24
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė ElfasVonPa »

sunku atskirt perlaistyma nuo nedalaistymo. pagal lapus reik ziuret, tokie nulinke. na tada nelaistai, jei neatsigauna- palaistai, tada turi atsigauti ir zinosi kad buvai nedalaistes. ir atvirksciai.
yra dar toks vienas pozymis, kad perlaiscius ir nedalaiscius lapai skirtingai reaguoja, nulinksta arba susiriecia (ar bent jau kazkas panasaus). bet as sito dalyko praktiskai nemates, sunku kanors ir pakomentuot.
PsY
Guru
Guru
Pranešimai: 1292
Užsiregistravo: 2009-10-27, 13:45
Reputacija: 1

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė PsY »

kad girdėjau kanapė yra ganėtinai atspari sausrai taip kad jei nepalaistai pora dienu ir išdžiune žemė tikrai nieko blogo.
PsYchotherapist
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė putejas »

Man tai patinka PsY laistymo būdas :) Nesirūpina žmogus per daug, ateina, pamato iš akies, kad žemės gal džiūstelėjusios ar ką, ima palaisto, o ateina nepalaisto ir nesuka galvos net nepagalvoja apie tai, kad "o kas bus jei nepalaistys" :D Dar berašant dabar suabejojau ar tu taip, bet man rods, kad panašiai ir būtent pats, esam man rods dar šnekėję čia kažkur apie tai trumpai.. Gal jau maišau ką nors? :D
PsY
Guru
Guru
Pranešimai: 1292
Užsiregistravo: 2009-10-27, 13:45
Reputacija: 1

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė PsY »

nemaišai nemaišai :D taip ir yra prisėdu cigarete ar jointuka ryte prie ju surukau apžiuriu ir tiek šeip kelis kart i diena pažiuriu, bet kad sausra ten būna tai nieko blogo visada taip dariau ir viskas puikei niekad blogai nebuvo nėra užbrėžta pas mane kada laistit kada ne pamatau sausra palieju iš akies ir gerai. problemu dar nebuvo :D
PsYchotherapist
ElfasVonPa
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 168
Užsiregistravo: 2010-08-17, 01:24
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė ElfasVonPa »

tai visada taip buna, kai esi naujokas- domies kuo tiksliau, o kai pradedi auginti, pamatai kad viskas daug paprasciau. ir su tuo paciu laistymu, pirsta uzdedu ant zemes, spusteliu truputi ir jauciu ar zeme visiskai sausa, tik tada laistau tol kol bega pro vazono apacia. ir laistau tik ryte, vos ijungus saulute. jei vidury dienos pamatau kad jau sausa, nesiparinu ir sulaukiu ryto be jokiu problemu.
putejas
Guru
Guru
Pranešimai: 1855
Užsiregistravo: 2009-07-10, 11:42
Reputacija: 17
Susisiekti:

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė putejas »

O aš kai pirmą kart bandžiau daigint augint tai praktiškai nieko čia ar kitur neskaičiau. Suvokiau, kad sėkla kai praskyla reik dėt į žemes. kaip dėt kada dėt nieko nežinojau, bet va dariau dariau ir dabar prisidariau :D o viską sužinojau pats bedarydamas. va kas apie elektras, lempas, rūgštingumus žemės jau teko skaityt, bet tik tam, kad gaut bendrą informaciją kaip tą ar aną. Augalo auginimas iš principo nėra sudėtingas:) Natūralu, kad sėklos sudygsta pavasarį, kuomet šilta:) Vadinasi duokit joms drėgmės ir šilumos ir jau auga kanapės;D Na ką, o laistymas tai.. tikrai nesu už kreivos teorijos taikymą praktikoje, kuomet laistymas turi režimą, rytais vakarais ar kas dieną kas dvi - reguliariai. Gamtoje to realiai nėra:) Lyja ir naktį ir dieną ir kada tik nori:) Svarbiausia nepamiršt, kad visos lempos visos įrangos yra vasaros simuliacija. Aš tik už tai, kad augintiniams būtų suteiktos kuo natūralesnės sąlygos;)
eFheM
Naujokas
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 2008-10-18, 16:08
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė eFheM »

Pasidariau eksperimenta mazyti. Visa menesi laisciau augalus kas 2-3 diena po lygiai tiek pat
vandens ir pastebejau kad kartais augalai rodydavo pilna pakankamuma vandens,kartais
pastebedavau lengva perlaistyma ,o kartais ,ad jiems visgi truksta. Nors vandens visada
tiek pat pyliau. Ti buvo daroma su 5 skirtingom augalu rusim.
Isvados:pilkit tiek kiek reikia augalui ir kada jam reikia. Augalas jums pats viska prodys :V:
Mirazas
Naujokas
Pranešimai: 23
Užsiregistravo: 2011-03-27, 19:34
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Mirazas »

Ar gerai augala yra laistyt gazuotu vandeniu? Kaip suprantu gazuotas vanduo turi daug co2, taip pat deguonies, kas augalui naudinga. Kazin ar as padeciau augalui ji laistydamas gazuotu vandeniu ar tiesiog is jo issidirbineciau ir bereikalo leisciau pinigus? :|?
Emancipate yourselves from mental slavery none but ourselves can free our mind - Bob Marley
ReikSuskaupt
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 155
Užsiregistravo: 2011-02-02, 15:34
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė ReikSuskaupt »

Man atrodo, kad issidirbinetum. Nes kazkur buvo pabrezta laistant mineraliniu ziuret, kad butu negazuotas. Tikriausiai dusintum saknis su tuo CO2. O gal joms irgi, kaip ir lapams, reikia oro butent del CO2? Tegul apsviecia kokie nusimanantys :)
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3286
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė runkelis »

i nft hidro sistema.(424gt) pildavau gazuoto po 1litra vandens. nzn viskas kaip ir ok.jokiu problemu.esu netycia apipyles augalo lapus apatinius su mineraliniu gazuotu,tai lapams nekas buvo.o seip jokiu problemu.cia liecia hidro- o ne zemes.nors esu pyles ir i zemes tik vandenio dapildavau i buteli puse ant puses taipogi nieko neatsitiko.esme augalai gan jau neblogai buvo subrende.
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
jahmate
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 2009-03-08, 21:06
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė jahmate »

Na logikos gal kazkiek ir yra su tuo gazuotu vandeniu, daugiau CO2, aktyviau vyksta fotosinteze. Bet geriau laistyt su paprastau vandeniu ir nerizikuot manau :)
I'm a junglistic man.
Sokan
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 503
Užsiregistravo: 2007-12-05, 14:35
Reputacija: 3

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Sokan »

co2 saknyse visai nesusijes su fotosinteze ir jokio pagreitejimo nebutu. geriau laistyk su gerai prisotintu deguonies, vandeniu :))
PsY
Guru
Guru
Pranešimai: 1292
Užsiregistravo: 2009-10-27, 13:45
Reputacija: 1

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė PsY »

jei jau taip o kaip manot kai pvz ipili i lėkštutė vandens kažkiek kad drėgniau butu gal mineralio ipylus geriau butu
PsYchotherapist
jahmate
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 2009-03-08, 21:06
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė jahmate »

Jei indoore nedideliam uzdaram growboxe teoriskai fotosinteze turetu pagreitet, bet aisku yra riba iki kada greiteja. Jei per daug co2 tiesiog ji nebegreiteja o greitis islieka tokspat, nes yra riba kiek co2 gali sugert augalas. O lauke tai tas co2 tiesiog issisklaidytu manau pergreit ir augalas nespetu sugert.
I'm a junglistic man.
Dendis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 244
Užsiregistravo: 2009-02-19, 13:20
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Dendis »

http://gelems.lt/
Visai neblogas dalykas jei reikia kada kur isvaziuoti ir palikti savo augaliuka niekeno nelaistoma :) P.S. Pats dar nebandziau bet is aprasymo atrodo ganetinai pravartus, o gal jau kasnors ir isbande? Idomu butu suzinot ar su juo augalas negauna perdaug vandens :?
PsY
Guru
Guru
Pranešimai: 1292
Užsiregistravo: 2009-10-27, 13:45
Reputacija: 1

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė PsY »

kažkada seniau juos mačiau bet nesugundė jie manes nesuprantu aš ju biški žiurėjau video tai tipo kai išdžiuna žeme oras patenka i burbula ir išbėga vandens truputi bet jie man interesni vistiek. ir manau vieno tikrai neužtektu kanapei na priklauso kokio dydžio jis dar bet kaip sakoma nepabandes nesužinosi
PsYchotherapist
Dendis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 244
Užsiregistravo: 2009-02-19, 13:20
Reputacija: 0

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Dendis »

Tiesa sakai. Na pagal juos tai tinka betkokiam augalui.. Bet ju tikslas tik parduot tai gali bet ko prikalbeti tai kaip ir sakei nepabandes nesuzinosi.
Legalus
Guru
Guru
Pranešimai: 1585
Užsiregistravo: 2007-09-04, 11:01
Reputacija: 1

Re: Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė Legalus »

Cia kai isvaziuoji tikrai geras varijantas, kodel jis gali netikti kanapei juk cia viskas elemenetaru augalas vandends gaus ir zaliuos :D
vaikai nenarkokit vartotiku.
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • Vanduo laistymui.
    kauptukas » » forume Herbariumas
    9 Atsakymai
    5414 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas G.
  • Automatinis laistymas
    Pipis » » forume Technologijos
    21 Atsakymai
    19595 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Herbalist
  • Automatinis laistymas?
    heartagram » » forume Technologijos
    2 Atsakymai
    3044 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas mr.green