Nuotrauka Nuotrauka

Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
mymosaz
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 84
Užsiregistravo: 2008-05-29, 01:18
Reputacija: 0

Vanduo, laistymas, laistymo dažnumas ir pan.

Standartinė mymosaz »

Neradau spec temos apie vandeni, laistyma, jo dazuma ir tt...pasidalinkit ziniomis.. ;)
tai mano PIRMAS AUGINIMAS... bus ir antras....
Anonymous

Standartinė Anonymous »

Laistymo daznumas priklauso nuo grunto. Jei augintum smelyje tai daznai reiktu laistyti, jei molyje labai retai + ziurint kokia oro temperatura, dregme. O vanduo tai pagal ph. Kokio reikia, su tokiu ir laistai ;]
mymosaz
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 84
Užsiregistravo: 2008-05-29, 01:18
Reputacija: 0

Standartinė mymosaz »

staij...: Water your plant ever second or third day or better still when
they dry out. Never let the soil dry out completely for long periods of
time. The following method works best with good size pots.
Day A - watering, Day B - let dry, Day C - let dry, Day D - check soil and water if needed.
This really does depend on the size of your pots though. If you
pick up your pot when it is dry and pick up the same pot when it is has
been watered, you can tell the difference in weight. This is a good way
to judge if your pots need water or not.
It is easy to see signs of over-watering. Watch your plants
after you have watered them for the next 2 - 3 days. Do the fan leaves
point outwards to receive more light? Or do they wilt downwards and
look like claws. If they wilt then you may be under-watering or overwatering.
Check the soil. Is it dry? If it is then add more water. If it’s
wet, then leave the soil dry out for more time until your leaves pick up
again. You will eventually understand more about your plants needs as
it grows along. What you need to do is form a pattern or relationship
with your plants watering needs.
Over-watering does kill plants if the watering continues. If
this happens let it dry out and hope for the best. Use a fan near the
surface of the soil if you can. You may find that you need to water
everyday because your light may be discharging a lot of heat and your
soil might be a quick draining type.
tai mano PIRMAS AUGINIMAS... bus ir antras....
omax
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 271
Užsiregistravo: 2008-08-03, 12:46
Reputacija: 0

Standartinė omax »

cia irgi svarbu butu, kokiais kiekiais laistyt? :) cia kaip sake prikaluso nuo grunto, bet kada zinot jau, kad reikia laistyt ir ar daug laistyt ar mazai? :)
Apvalus
Guru
Guru
Pranešimai: 1039
Užsiregistravo: 2007-12-02, 11:03
Reputacija: 0

Standartinė Apvalus »

zinot kada reikia laistyt gali matyt is grunto ar jis sausas ar dregnas gali patikrinti ikises pirsta.Fsio :)
omax
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 271
Užsiregistravo: 2008-08-03, 12:46
Reputacija: 0

Standartinė omax »

nezinau, bet cia yra toks budas, kaip mano mama darydavo su gelem ;) yra toks pagaliukas molinis 15 cm ilgio ir 2 storio kazkur... Toks i gala siaurejantis, ji ikisi i zeme ir kai nori paziuret ar reikia laistyt matai ar sausa ar ne, cia yra gerai tuo, nes matai, ar 10 ar 15 gyly dregna. :)
Apvalus
Guru
Guru
Pranešimai: 1039
Užsiregistravo: 2007-12-02, 11:03
Reputacija: 0

Standartinė Apvalus »

Idomu daiktas.....Cia gal yra kazkur pirkti ju ?
mymosaz
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 84
Užsiregistravo: 2008-05-29, 01:18
Reputacija: 0

Standartinė mymosaz »

ykisi y zeme pirsta cm ishtrauki jei pirstas neaplipes zemem laikas laistyt.. :)

aisku yra ir aparatas toks maciau parduotuvej...panasiai kaip ph matuoklis ykisi y zeme ir jis rodo zeme sausa ar ne...:) 20 euru kaina..nusipirksiu...
tai mano PIRMAS AUGINIMAS... bus ir antras....
Apvalus
Guru
Guru
Pranešimai: 1039
Užsiregistravo: 2007-12-02, 11:03
Reputacija: 0

Standartinė Apvalus »

haha jau tada geriau naudoti pirsto metoda,o tuos 20 euru isleisti ant seklu ;)
omax
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 271
Užsiregistravo: 2008-08-03, 12:46
Reputacija: 0

Standartinė omax »

Apvalus rašė:Idomu daiktas.....Cia gal yra kazkur pirkti ju ?
Ju pirkt nereikia net... :D Mano drauges sese molio burely lanko ir pridare mamai mano, tai as jos irig paprasysiu... ;) bet beje, ten dar toks kaip grubletas buna pavirsius, su bangelem kazkokiom, kad dregme tiksliai galima butu nustatyt. :)
omax
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 271
Užsiregistravo: 2008-08-03, 12:46
Reputacija: 0

Standartinė omax »

mymosaz rašė:ykisi y zeme pirsta cm ishtrauki jei pirstas neaplipes zemem laikas laistyt.. :)

aisku yra ir aparatas toks maciau parduotuvej...panasiai kaip ph matuoklis ykisi y zeme ir jis rodo zeme sausa ar ne...:) 20 euru kaina..nusipirksiu...
Na nezinau, kam tokio reikia? Ten is jo lygiai tokia pati kaip is to molinio butu, o uz tuos 20 euru gali trasu geriau nusipirkt arba pH matuokli. O su tuo pH as problemu turiu... :/
mymosaz
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 84
Užsiregistravo: 2008-05-29, 01:18
Reputacija: 0

Standartinė mymosaz »

ash pasakiau savo varianta ir fsio, jug technologiju laikai jo majo..gal prireiks kam ..ash nesiulau niekam pirkti.... man litu negaila..kaip cia dauguma spaudzia..nu aisku cia dar dauguma pas tevus gyvena..taij suprantama.. :) man cia gyvenant tas 20 euru nera daug..tas pats kaip 20lt..
tai mano PIRMAS AUGINIMAS... bus ir antras....
omax
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 271
Užsiregistravo: 2008-08-03, 12:46
Reputacija: 0

Standartinė omax »

na gal atvirksciai pasakyciau, islaidu daug yra... As pats studijuoju ir dirbu, buta nuomoju pats, is tevu lt neimu net, tai man reikia susispaust... ir kam metyt tuosl itus tai sen tai ten, aisku. jei augini komercinei veiklai tai gerai, bet jei tik sau tai nezinau... kiekvieno pasirinkimas cia. :)
mymosaz
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 84
Užsiregistravo: 2008-05-29, 01:18
Reputacija: 0

Standartinė mymosaz »

geraij pamasteij... :) bet zinaij, kiekvienam savo..kiekvienas esam individuali asmenybe :) nemetau ash tu litu..ir nesakau kad butina ji pirkt nes jis geras, pats nebandziau..paprasciausias kas nesugeba ykist pirsto arba molinio to..nu taij tegu ima aparata ..aparate aiskiai bus parasyta(sausa ar slapia) :D
tai mano PIRMAS AUGINIMAS... bus ir antras....
omax
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 271
Užsiregistravo: 2008-08-03, 12:46
Reputacija: 0

Standartinė omax »

Viskas O.K. Mymosaz ;) truputely padiskutuoti sveika. :D O kokiais kiekiais reikia laistyt dar nera pasakyta? Na aisku tai priklauso nuo indo didzio, koks augalas ar dregna, bet vis vien po kiek? :D
mymosaz
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 84
Užsiregistravo: 2008-05-29, 01:18
Reputacija: 0

Standartinė mymosaz »

omax rašė:Viskas O.K. Mymosaz ;) truputely padiskutuoti sveika. :D O kokiais kiekiais reikia laistyt dar nera pasakyta? Na aisku tai priklauso nuo indo didzio, koks augalas ar dregna, bet vis vien po kiek? :D
Del kiekiu nera pasakyta,kiekvienam individualiai. dabar ash augalus auginu 30-35l vazonuose ir pilu apie du litrus y kieviena..kita diena ykisu pirsta paziuriu kaip kas..jei sausa vel pilu, jei ne diena duodu pailseti..ir vel ish naujo..kolkas limpa taij man..lapai pakelti..ir tt.. kol buvo 14l vazonuose pildavau apie litra ...irgi normaliai buvo..
tai mano PIRMAS AUGINIMAS... bus ir antras....
Mac
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 223
Užsiregistravo: 2008-02-14, 18:41
Reputacija: 0

Standartinė Mac »

Va tarkim vienas iš auginimo metodų yra toks: 2 savaičių augalus sukišus į 11l vazonus ir pastačius po 18 / 6, laistau 250ml kiekvieną diena dvi savaites, po to perjungus 12/12 pirmą savaite laistau 250ml kas antrą dieną, antrą savaitę po 300ml kas antrą dieną, trečią savaitę ir iki harvesto laistau po 400ml kas antrą dieną.
Tuoj atsiras tokių, kurie iškart puls kritikuot, tai užbėgant įvykiams už akių paaiškinsiu: augalas turi jausti vandens stygių, tokiu būdu patirdamas lengvą stresą, ko pasekoje visaip stengiasi išauginti galvas kuo didesnes ir aišku maksimaliai stiprias. Čia ne mano sugalvota, bet "N" kartų išbandyta ir veikia puikiai.
It's only a plant...
mymosaz
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 84
Užsiregistravo: 2008-05-29, 01:18
Reputacija: 0

Standartinė mymosaz »

gan ydomiai tu cia...man patiko... ;)
tai mano PIRMAS AUGINIMAS... bus ir antras....
atmazas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 132
Užsiregistravo: 2008-08-25, 13:51
Reputacija: 0

Standartinė atmazas »

Tikrai idomiai cia pasake, siaip jame yra logikos
omax
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 271
Užsiregistravo: 2008-08-03, 12:46
Reputacija: 0

Standartinė omax »

kai skaiciau, tai yra tokiu, kad palaisto taip gerai, tada viena, antra diena nelaisto, trecia patikrina, ar augaliukui viskas gerai, o ketvirta laisto. Taip per kelis kartus augalas ipranta prie tokio streso kaip sake ir kai buna vandens daugiau jis ji sugeria. Augalai irgi protinigi. :D tarkim jei dykumoje palyja, tai visa dykuma per puse dienos prazysta ir paleidzia seklas! tai vyksta labai greitai! pasidomekit patys :) reikia ir kanapes taip ipratint, kad daznai nereiktu laiistyt. :)
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • Vanduo laistymui.
    kauptukas » » forume Herbariumas
    9 Atsakymai
    5345 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas G.
  • Automatinis laistymas
    Pipis » » forume Technologijos
    21 Atsakymai
    19472 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Herbalist
  • Automatinis laistymas?
    heartagram » » forume Technologijos
    2 Atsakymai
    2989 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas mr.green