Nuotrauka Nuotrauka

Ventiliacija ir CO2

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
JackHarer
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-09-13, 19:18
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė JackHarer »

Blemba ir apskritai dabar pradėjau matyt, kad pataupiau projektui. Dveji iš mano turimų ventiliatorių veikia tik nuo 12V, tad negaliu pasijungti nuo paprasčiausio blokelio maitinimą. Turiu 9V blokelį ir nuo jo neveikia. Jau trečia savaitė maitinu mašininiu akumuliatorium. Dvi savaites ištempia, o po to reikia kraut nešt.
www.legalikanape.lt legalizuokim ;)
Anonymous

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė Anonymous »

Apsilankyk senukuose ar kur.... transformatoriau į 12v
JackHarer
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-09-13, 19:18
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė JackHarer »

Kad ir kaip bebūtų keista, pirmiausiai ir buvau nusipirkęs 250W MH lempą, buvau pasiskaičiavęs jog mano plotui būtų idealiausias variantas. Tačiau tik nusipirkęs lempą, kuri kainavo apie 110Lt, sužinojau, kad vien tik lempos neužtenka. Niekada anksčiau su tuo nesusidūriau, o norėjosi susisukt kuo greičiau, tad padoriai nepasidomėjau. Pasikeičiau tą lempą į tris cfl'us ir visokį kitą reikalingą velnią. išgąsdino kaina iš pradžių, nes nebūčiau apšvietimui nei į 200Lt sutilpęs, sudėjus į kainą droselį ir paleidimo mechanizmą. Tačiau dabar suvokiu, kad būčiau išvengęs galybės papildomų išlaidų ir vargo.
Trečia savaitė, o aš vis dar eksperimentuoju su dėže, niekaip optimaliausių sąlygų neišspaudžiu ir visa tai darau, jau viduje auginant augalėlius, kas man neduoda ramybės - bijau, kad galiu negrįžtamai sužalot, kai tokia kaitra būna.
www.legalikanape.lt legalizuokim ;)
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė breeze »

Vikingas rašė:dėžė sandėliuky, tačiau tenais yra langelis, kuris visąlaik pravertas, tad yra kur šilumai išeiti.
Labai gerai. Tereikia tik nuvesti šlangą nuo ištraukimo link langelio, kad kuo daugiau karšto oro išeitu į lauką. Mano tėvukas kažkada dirbo su ventiliacijos sistemomis. Patikėk, aš daug girdėjęs apie "karštą orą" ir kur jį kišti :D
Su ištraukimu į lauką yra tik viena problema - vakaruose angelai sargai mėgsta paskraidyti su infraraudonųjų spindulių kameromis, kurios rodo šilumą, ir taip gaudo augintojus (bent jau esu skaitęs apie tai - iš pirmų lūpų niekad apie tai negirdėjau). Jei gyveni Lietuvoje, manau, gali dėl to nesukti galvos. Ar kas nors girdėjo kokių gandų?
Vikingas rašė:Blemba ir apskritai dabar pradėjau matyt, kad pataupiau projektui. Dveji iš mano turimų ventiliatorių veikia tik nuo 12V, tad negaliu pasijungti nuo paprasčiausio blokelio maitinimą. Turiu 9V blokelį ir nuo jo neveikia. Jau trečia savaitė maitinu mašininiu akumuliatorium. Dvi savaites ištempia, o po to reikia kraut nešt.
Kai man prireikia 12V nuolatinės srovės, aš kartais naudoju perdarytus kompiuterių maitinimo blokus. Jie geri tuo, kad turi pakankamai galios (paprastai apie 400-500W, bet būna ir iki 800-1000W). Be to, jie turi vidinį ventiliatorių, on/off jungikli ir apsaugas nuo overloadinimo, užtrumpinimo ir t.t., kas labai padidina saugumą ir patikimumą. Be 12V, jie dar duoda 5V ir 3.3V, kas irgi kartais praverčia. O geriausia yra tai, kad paieškojus jų galima gauti naudotų beveik už dyką.

Trūkumas tas, kad juos reikia truputį modifikuoti, kad veiktų be kompiuterio. Laimei, internete pilna instrukcijų šiuo klausimu. Užtenka pagooglinti "convert atx psu".
Padekim viską ir dingstam velniop...
JackHarer
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-09-13, 19:18
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė JackHarer »

dėkui labai už patarimus.

Žinojau, kad galima maitinimo bloką pajungt ir tik tokio varianto ir ieškojau, tačiau niekas iš pažįstamų nebeturi jau senų, o ieškotis skelbimuose nesiryžau, knietėjo kuo greičiau viską sukonstruoti, išleidau visus pinigus, čia ir buvo mano klaida.
Radau kitą variantą pakolkas. Gavau reguliuojamo voltažo blokelį. Būtų idealus variantas jis, bet problema ta, kad amperažas labai mažas (apie 1A) ir tepaveža kokius tris paprastus ventiliatorius (pavyzdžiui 12x12cm, 200m3/h, 12V ventiliatorius su 0,8A). Galingesnį ventiliatorių pajungęs, sudeginčiau blokelį, o juk ne vieno jo reikia visai sistemai.

Po velnių nežaisdamas per daug paėmiau ir išpjoviau dėžės viršuje 20x20cm skylę ir po lempom pritaisiau ventiliatoriuką, kuris pučia šilumą pro tą angą tuo pačiu ir aušindamas lempas. Labai efektyviai aušina taip. ant viršaus dėžutę tokią sumeistravau ir atrodo per daug nešviečia iš dėžės. Griebiausi kraštutinumo, bet rezultatą matau iškart, temperatūra nukrito iki 28-30 laipsnių, o drėgmė tuo pačiu pakilo iki 50% vietoje 40%, kaip buvo anksčiau. Taip pat augaliukai atsigauna ir atrodo jog vegetuoja sparčiau :)
www.legalikanape.lt legalizuokim ;)
Artikas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 52
Užsiregistravo: 2011-09-19, 21:37
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė Artikas »

i deze statom viena ventiliatoriu. Kuri vieta yra tinkamiausia? apacioje? virsuje?
Salotomis sotus nebūsi, vien tabako nerūkysi.
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė breeze »

Artikas rašė:i deze statom viena ventiliatoriu. Kuri vieta yra tinkamiausia? apacioje? virsuje?
Viršuje. Ir jis turi pūsti orą iš vidaus į lauką. Taip yra todėl, kad ventiliatoriaus tikslas yra ištraukti kuo daugiau karšto oro iš dėžės, o karštas oras, kaip žinia, kyla į viršų.
Padekim viską ir dingstam velniop...
Anonymous

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė Anonymous »

Aš daryčiau apačioj įpūtimą ir pro kitą išpjautą skylę įšeitų šiltas oras
Artikas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 52
Užsiregistravo: 2011-09-19, 21:37
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė Artikas »

kaip suprantu siulai daryt "skersveji"? nepakenks?
Salotomis sotus nebūsi, vien tabako nerūkysi.
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė breeze »

harmonija rašė:Aš daryčiau apačioj įpūtimą ir pro kitą išpjautą skylę įšeitų šiltas oras
Na taip, tu teisus, jei kalbame apie daugmaž sandarią dėžę. Tačiau jei yra plyšių ar praviros durys ir pan, tu tiksliai negalėsi žinoti per kur ir kiek oro išeis. Tuo tarpu ištraukdamas viršuje tu tikrai žinai, kad ištrauki šiltesni ora, o per visas skyles įeina šaltas oras iš aplinkos.
Bet praktikoje, manau, didelio skirtumo neturėtų būti..

Nors dar pagalvojau. Kai kuriais atvejais geriau yra įpūtimas. Vienas iš tokių atvejų yra kai dėžė stovi nešvarioje vietoje (pvz kur daug dulkių). Tada geriau daryti įpūtimą ir ant jo uždėti kokį filtriuką. Tada dėžėje visada bus truputį didesnis slėgis, nei išorėje, todėl į vidų papuls mažiau taršos... Čia kaip visuomet vieno teisingo atsakymo nėra. The devil is in the details :)
Artikas rašė:kaip suprantu siulai daryt "skersveji"? nepakenks?
Kam "skersvėjis", o kam "oro cirkuliacija" ;). Ne, nepakenks.
Padekim viską ir dingstam velniop...
Artikas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 52
Užsiregistravo: 2011-09-19, 21:37
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė Artikas »

o sakykim yra galimybė rinktis ar pačia dėžę laikyt šiltoje vietoje ir iš jos daryt OUT (pūtimą) ar laikyt vėsioje ir daryt IN (įpūtimą)? ar tai tas pats kakis tik kitoj saujoj?
Salotomis sotus nebūsi, vien tabako nerūkysi.
Artikas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 52
Užsiregistravo: 2011-09-19, 21:37
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė Artikas »

hm, bandysiu paaiškinti kaip mastau aš. jei darai IN šalto ir padarai ertmę kad šiltas oras šalintus kai vėsus sėda ant dugno. (ventiliatorius apačioje ertmė viršuje) arba atvirkčiai :/ kažkaip labai nerišliai gavos čia mano idėja, bet gal kas bus toks protingas ir iššifruos :D
Salotomis sotus nebūsi, vien tabako nerūkysi.
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė breeze »

Artikas rašė:o sakykim yra galimybė rinktis ar pačia dėžę laikyt šiltoje vietoje ir iš jos daryt OUT (pūtimą) ar laikyt vėsioje ir daryt IN (įpūtimą)? ar tai tas pats kakis tik kitoj saujoj?
Dėžės viduje vis tiek bus šilčiau nei išorėje (lempos gi prišildys).
Padekim viską ir dingstam velniop...
Artikas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 52
Užsiregistravo: 2011-09-19, 21:37
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė Artikas »

Tai logiškiausia neišradinėt dviračio ir dėt du ventiliatorius.
Salotomis sotus nebūsi, vien tabako nerūkysi.
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė breeze »

barzas rašė:bet jai neklystu vienas venteliatorius dirbs ant didesniu apkrovu, nes pasipriesinimas dydesnis gaus jam ne tik istraukti reikes ora bet ir intraukti tuo paciu, o ir atvirkstiniu variantu tas pats butu,
Ne tiek "didesnis apkrovimas", kiek jis tiesiog mažiau oro pratrauks per tą patį laiką, nei du ventiliatoriai.

Artikas > Jei nenaudosi galingų lempų (tipo HPS), ventiliacija tikrai yra mažiausia iš tavo problemų. Tiesiog įdėk vieną ventiliatorių viršuje ant ištraukimo, o apačioje padaryk truputį didesnę skylę. Viskas. Jei po kurio laiko pastebėsi, kad to neužtenka, visada galėsi dadėti daugiau ventiliatorių.
Padekim viską ir dingstam velniop...
Artikas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 52
Užsiregistravo: 2011-09-19, 21:37
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė Artikas »

bandau naudoti CFM berods ar kaip ji ten vadinas "TAUPIAJA" lempute :)

o ventiliavimas geriau pastovus silpnas ar tam tikrais laiko intervalais?
Salotomis sotus nebūsi, vien tabako nerūkysi.
Slow Stone
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 519
Užsiregistravo: 2010-02-08, 12:57
Reputacija: 1

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė Slow Stone »

breeze rašė:Tiesiog įdėk vieną ventiliatorių viršuje ant ištraukimo, o apačioje padaryk truputį didesnę skylę. Viskas. Jei po kurio laiko pastebėsi, kad to neužtenka, visada galėsi dadėti daugiau ventiliatorių.
Labai Taip!!
Yra daug šansų, kad vietoj dar vieno ventiliatoriaus viršuje, geriau būtų dar viena skylė apačioje.
Pasyvus padavimas 2x didesnio ploto nei ištraukimas. Tą reik išmokt mintinai visiems growboxų meistreliams.
...paspausk, bus bairiookas...
...............2.20 + 2.20 = 4.20
JackHarer
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-09-13, 19:18
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė JackHarer »

Ventiliatorius viršuje ištraukimui ir ventiliatorius apačioje įtraukimui, anga viršuje dėžės ir ventiliatorius po lempomis, pučiantis pro tą angą :) Tokia pas mane konstrukcija. Manau kad ir IN ir OUT yra abu labai svarbūs dalykai, o tik pro angą tikrai nepritrauks oro tiek, kiek galėtų pritraukti ventiliatorius... kame problema..? juk nebrangūs ventiliatoriukai tie...

Pati geriausia cirkuliacija manau būtų tokia :)

[ nuotrauka ]
www.legalikanape.lt legalizuokim ;)
Artikas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 52
Užsiregistravo: 2011-09-19, 21:37
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė Artikas »

klausiau ne del brangumo o del sakykim sportinio intereso ;)
Salotomis sotus nebūsi, vien tabako nerūkysi.
ElfasVonPa
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 168
Užsiregistravo: 2010-08-17, 01:24
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė ElfasVonPa »

arba kaikuriem gali buti gaila spinta skylem isdauzyt :/
Rašyti atsakymą