Nuotrauka Nuotrauka

Ventiliacija ir CO2

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė Ciakis »

Lempos turi ventiletorius? Dregme nesvarbu. Nemanau kad uzkyla 85% ir daugiau. Neturetu smirdeti jei tik lempos issijungia
Bet darbe mane vadina - Veryga
.....
Naujokas
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2019-09-16, 11:47
Reputacija: 8

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė ..... »

Cikis rašė: 2019-11-12, 13:59 Lempos turi ventiletorius? Dregme nesvarbu. Nemanau kad uzkyla 85% ir daugiau. Neturetu smirdeti jei tik lempos issijungia
Aušinimas pasyvus. Naudoju pagrinde mars hydro šviestuvus.
Man irgi žiauriai keista, kame reikalas. Bet jau ne pirmas auginimas su tuo susiduriu.

Jau antras rytas, kaip prabundu nuo to kvapelio :D Žydim mat... Po kelių minučių išsisklaido ir filtrai toliau atlieka savo paskirtį. Tik dėl kaimynų neramu. Jau mąstau apie papildomą filtravimo sistemą, jei problemos nepavyks išspręsti greitu metu :)

Įdomu būtų išgirsti, gal kas dar susidūrę. Nerandu racionalaus paaiškinimo. Nelogiška, kad kvapai per kur nors kitur išeitų. Pastovų neigiamą srautą užtikrina dvi didelės aukšto slėgio turbinos. RH ~50%, oro sausintuvas ir ventiliatoriai cirkuliacijai palaikyti dirba 24/7... Temperatūros 24C dieną ir 20C tamsiuoju metu, tai svyravimai nėra dideli irgi.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė Ciakis »

Ok racionalus paaiskinimas visuomet yra. Turiu viena ideja. :) Tau tai nepatiks. Speju tavo miegamasis vedinamas :) nes vienintelis paaiskinimas kad nepakankamas oro istraukimas ir siek tiek kvapo visuomet yra, bet tu pac to neuzuodi. Uzuodi tik gryzes is lauko ar pakvepaves (grynu) oru. Po to vel tu nebeuzuodi to kvapo. Cia vadinama uosles aklumas. Kai zmogus neuzuodzia pastovaus kvapo.
Arbe kitas paaiskinimas kazkur pas tave kazkuriuo metu susidaro stipresnis slegis kazkurioje patalpoje ir taip istraukiama dalis kvapo is kambario. Pvz atidarius duris, padarius skersveji ar panasiai. Kito paaiskinimo nera.

Kokia pas tave trauka i valanda ir kambario turis? As pastebejau kad 8x-10x didesne trauka nei turis gerai daro savo darba pas mane pati gal 30x turis mazas o trauka 500kubu. Jauciasi kai uzdarai kambario duris kad siurbia ora. Ar degtuka prikisus matosi kad liepsna eina i kambari
Bet darbe mane vadina - Veryga
kepalasvardu
Naujokas
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 2019-11-26, 20:08
Reputacija: 0

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė kepalasvardu »

Hi , need help . Tarkim turiu 150x150x200 tenta , ir as suprantu kad man reiketu 6' feno isputimui ? Pasiskaiciuoju as turi , pridedu anglies filtra ir as gaunu 1,8 KMM (supratantu , kad minimalus cia , reikia rezervo uzsideti) , gerai skaiciuoju? Ir kokio reiketu feno itraukimui , kaip suprantu tiktu mazesnis , bet ant kiek mazesnis? Ir pagal viska suprantu , kad filtras turetu buti taip pat 6' ?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė Ciakis »

6 inch cia diametras sujungimo. Jei fan 6 inch ir filtras reikalingas 6 inch nebent desi reduseri

Itraukimui uztenka pc coolerio nes ner pasupriesinimo.

Kmm cia kas kvadratiniai metrai i minute ar kaip?
Bet darbe mane vadina - Veryga
.....
Naujokas
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2019-09-16, 11:47
Reputacija: 8

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė ..... »

+++
Paskutinį kartą redagavo ..... 2020-01-22, 21:38. Iš viso redaguota 1 kartą.
kepalasvardu
Naujokas
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 2019-11-26, 20:08
Reputacija: 0

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė kepalasvardu »

pats nelabai suprantu kas tie KMM ir kam jie , bet tokia formule parasyta auginimo prad
Cikis rašė: 2020-01-21, 20:56 6 inch cia diametras sujungimo. Jei fan 6 inch ir filtras reikalingas 6 inch nebent desi reduseri

Itraukimui uztenka pc coolerio nes ner pasupriesinimo.

Kmm cia kas kvadratiniai metrai i minute ar kaip?

pats nelabai suprantu kas tie KMM ir kam jie , bet tokia formule parasyta auginimo pradziamokslyje skiltyje ventiliacija , tai greiciausiai kad taip tai ir bus metrai i minute
sukarikas
Naujokas
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: 2011-07-24, 21:12
Reputacija: 2

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė sukarikas »

labas, zodziu turiu problema del kvapo...
pries kazkiek laiko auginau 1
rusys Northern Light Automatic is rolyal
boksas 1.2x0.7x0.5
padavimas ir istraukimas po 100 kubu
Anglies filtras ECONOMY LINE, 100mm, 240m3/val.
istraukimas bokse, tada eina slanga 1.5 ir gale filtras
kvapa pravale anglies filtras kaip ir nebuvo...

tada sakau bandysiu 2 ir prasidejo
padavimo nenaudojau, nes salta patalpa, naudotas tik iskraukimas ir palikta skyle ventiliuotis
augo augo, paseriau daugiau, ten ji soko i prieki, daug vieduokliniu lapu... persimete i ziedus praejo gal pora savaiciu ir kvapas ziaurus atsirado....
tada ventiliacine skyle užklijavau
tada anglis pakeiciau
ir padavima pajungiau
ir istraukima buvau isjunges

zodziu nieko

tada pirkau jonizatoriu 4 in 1 dejau sale bokso, ta bendra ora prastumdyti (kaziek apmazino bet vistiek jutosi)

tai va kur zinoti klaida mano ? gal kas kokiu pastebėjimu
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė Ciakis »

normalaus viltro ir galingesnio istraukimo reikia. jei filtras 240 ir motoro reik panasaus.
Bet darbe mane vadina - Veryga
sukarikas
Naujokas
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: 2011-07-24, 21:12
Reputacija: 2

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė sukarikas »

Cikis rašė: 2020-04-20, 18:43 normalaus viltro ir galingesnio istraukimo reikia. jei filtras 240 ir motoro reik panasaus.
Aisku. O tai normalus filtras koks butu? Daugiau kubu nei 240 ir tai anglies tilpo virs 1kg, bet jei daugiau kubu ir motoro reiks geresnio...
Galvoju bandyt motora imti 270 ir ta pati filtra palikti...
O jei filtra kelti i boxa ir palikti motora 100 sale uz filtro, gal butu mazesnis pasipriesinimas butu ir isvalytu ar butu tas pats.... nes dabar jis stume nevalyta ora per slanga beveik 1.5 iki filtro 8/
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 349
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė nenaudelis »

Na as irgi pradziamokslis, o situacija panasi. Tai ventiliatoriu planuoju vidui boxo tiesiai ant filtro uzmaut ir i lauka slanga. Gal cia mano prietaras, bet man atrodo, kad efektyviau gaunasi jei trauki be jokiu gofru (ties gofrom atsiranda visokie oro sukuriai), o ispust jau kaip dievas duos - vistiek ispus. Tipo, kad gofras netrukdytu pagrindiniam darbui - traukimui per filtra. O ir pacio filtro anglis arciau kvapu. Ispuciant per filtra reikalingas papildomas slegis, o tada ir kvapai per nesandarumus gali eit pro sali. Beto ir padavimas, manau "palengvina" istraukima - sudaro + slegi. Bet jei aplinka salta, tada gal geriau "samatiokas".
Dar gal ir anglis savo atgyveno, jai gi yra kazkoks limitas, berods 3men tokiam.
O kiek augaliuku ?
sukarikas
Naujokas
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: 2011-07-24, 21:12
Reputacija: 2

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė sukarikas »

nenaudelis rašė: 2020-04-22, 14:36 Na as irgi pradziamokslis, o situacija panasi. Tai ventiliatoriu planuoju vidui boxo tiesiai ant filtro uzmaut ir i lauka slanga. Gal cia mano prietaras, bet man atrodo, kad efektyviau gaunasi jei trauki be jokiu gofru (ties gofrom atsiranda visokie oro sukuriai), o ispust jau kaip dievas duos - vistiek ispus. Tipo, kad gofras netrukdytu pagrindiniam darbui - traukimui per filtra. O ir pacio filtro anglis arciau kvapu. Ispuciant per filtra reikalingas papildomas slegis, o tada ir kvapai per nesandarumus gali eit pro sali. Beto ir padavimas, manau "palengvina" istraukima - sudaro + slegi. Bet jei aplinka salta, tada gal geriau "samatiokas".
Dar gal ir anglis savo atgyveno, jai gi yra kazkoks limitas, berods 3men tokiam.
O kiek augaliuku ?
Tai va. Kol buvo viena viskas ok. Dabar kaip 2 ir kvepia ziauriai. Su tuo filtru kazkaip linkes irgi tiketi kad viduje geriau. Su anglim tai as keiciau bet nepadejo. O buva praeja 6 men. Tai dar manau jos geros ir galima naudoti
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 349
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė nenaudelis »

Gal dar kokia ONA gelio dezute pastatyt toj patalpoj ? O gal tiesiog kur nors pro sali pucia iki filtro ? Pas rusus (manau ir cia ta info yra) skaiciau, kad kvepejimas ir blogas filtro darbas buna prie ausktesniu temperaturu - ties 26-28. Tiek ir nereikia augalam. Ypac autikam ir indikom. (pataisykit jei klystu) O kaip sildymas jei toks yra ? Ir dregme ?
Kitam projekte man irgi buvo panasi beda, net zydejimo nereikejo sulaukt. Bet toks pats manau filtras + 100m3h ventiliatorius kuo puikiausiai susitvarke su 3 augaliukais. Ir nelaikiau pastoviai ijugto o tik sviesiu "paros metu" su pusvalndzio pertraukom.
As pats del tokio galimo netiketumo planuoju skirtingas rusis sodint, su skirtigu zydejimo laiku. Tuo paciu ir derliaus nuemimo malonumas prasites :)
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė Ciakis »

geris nepades, jis nebent permush kvapa bet jo nepanaikins.

pas mane filtrai visai atskiroje dezeje nuo boxo. motorai pritaisyti prie filtru kad trauktu. 500kubu turiu ir filtrus ir motorus tai aptarnauja 3 boxus realiai be problemu. bet o taciau kambaryje kvapas visviena yra ( tentas skyletas )

2 varijantai. stipri trauka pro filtra i lauka ar maziau skyletas tentas turi buti. nes jei kvapas escapina per tenta, nesusidaro neigiamas slegis.

turiu as 240 filtra ir turejau 180 motora. veike bet neilgai, gal 3 menesius reikejo keisti anglis (black orchoid firmos). gal filtrai ten lievi ner dabar turiu RAM 500 tai jau pusmeti drasiai veikia joko kvapo uz filtro ribu

beja oras pabega kai tenta atidarineji tad kvapas visviena bus kai ziurinesi i vidu. bet is esmes jo neturi buti jei kelias h nebuvai ikises galvos ten.
Bet darbe mane vadina - Veryga
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 349
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė nenaudelis »

Atrodo susitvarkiau su ventiliacija. Klaidu pridariau, bet kur be ju ...
1. ventiliacijos isjunginejimas. Vistik ji turi buti 24/7. Gal dar galima butu kas 15-20min jungineti ciklais, bet ar verta. O jei isjunginejau dar ilgesniais laikotarpiais, tai ir dregme sokdavo iki 80 ir kvapas per visus galus eina. Taigi - 24/7. Sildymo sanaudos aisku padideja (silta ora gi istraukia), iki rekuperacijos dar kolkas toli, bet kas dirba su didesniais turiais, manau pagalvot verta :)
2. oro padavimo ortakis buvo 125 o istraukimo - 100. Gal viskas ir gerai butu, bet viduje yra keleta ventiliatoriu (nuo kompu maitinimo bloku, apsukos derinamos pagal poreiki su DC/DC buck converteriais is kinijos), ir net esant ijungtam istraukimui, per padavimo ortaki sugebedavo kazkiek ispusti kvapu. O greiciausiai dar ir per plysius. Speju susidaro kazkokie oro sukuriai. Ortakiai pas mane tie tokie aliuminio folijos gofruoti. Irgi manau ne pats geriausias pasirinkimas, geriau butu tokie spyruokliniai aptraukti kazkokia medziaga. Jie ir lengviau lankstosi pagal poreiki.
3. nezinau ar buvo klaida, bet panaikinau oro padavimo slanga ir per visus plysius oro prisitraukia pakantamai. Net ir praverus paziureti, per plysiuka jauciasi, kad traukia i vidu o ne pucia i lauka.
Na ir oro jonizatorius. Pigusnas, bet maloniai nustebau, kad jis turi galimybe isijungineti kas 2/4 val po 10-30 min. Raso 100mg gamina, kvapas pakankamai stipriai jauciasi (ozono ne kalnalapiu :) ). Su kvapais irgi gerai tvarkosi. Butu idealu jei jis junginetusi biski dazniau.
Taigi ramiai augame toliau :)
Apie CO2 klausimas - ar yra prasme ir ar nebus blogiau, jei karts nuo karto ileisti gryno co2 is baliono (turiu galimybe gauti mazais balioniukais) ? suprantama proto ribose (kiek tas yra "proto ribose" irgi nezinau) ? Bijau, kad blogiau nebutu nei isvis be jo.
Nika
Naujokas
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 2019-06-30, 04:09
Reputacija: 2

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė Nika »

Yra controleriai prie tu balioniuku kad nepadauginti
budzilla
Naujokas
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2020-04-30, 14:05
Reputacija: 3

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė budzilla »

bm out
Paskutinį kartą redagavo budzilla 2020-05-07, 18:34. Iš viso redaguota 1 kartą.
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 349
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė nenaudelis »

Del pertraukinejimo is pradziu galvojau, kad patalpa gana vidutinio dydzio ir nera reikalo joje istisai birzgint ventiliatoriu. Na kai galvojau, augaliukai dar tik vegetavo. Dabar jau zydi ir sulapyje labai sveikai (idesiu prie nuotrauku kritikai - gal man tik taip atrodo). Oras pagrinde patenka is lauko, todel galvojau dar ir siluma pataupyt. Na bet cia jau istorija. Nieko blogo su tais eksperimentais nepadariau, ptfuptfu spejau laiku viska grazint i 24/7.
Su CO2 tai tik pamastymas, bet kaip supratau mano setupui (naudingas plotas 0.7x0.7m kazkur) apsieisiu be tokiu mandrysciu. Turiu daugkartiniu co2 balioneliu, tai ir pamasciau. Nuvaziuoji pas pazystama suvirintoja ir imk kiek panesi.
Pradziai bent 20gr gaut jau bus pasiekimas. Nors vaizdas daugiau zadantis, bet nemegstu girtis, kol neturiu rezultato rankoj.
Savaime suprantama, ziniu turiu mazokai, cia tai faktas.
O kuom blogai 12v ? Saltinis tik 1 ir tas pats ne koks telefono pakrovejas o pramoninis ir uz augalu zonos. Tie ventiliatoriai tik oro varinejimui vidui boxo, gal puse galingumo teveikia. Priedo dar ir nuo lempos nupucia siluma (kazkur +3-5 laipsniai), lempa TS-1000. Ir negaliu sakyt kad 220 butu saugiau. Nemegstu as aukstu itampu. Istraukimui kanalinis 100m3/h.
Jonizatorius negyvenamoj patalpoj, ar augalams jis nekenkia, nes kartu pasigauna ir kazkiek jonizuoto oro ? Bet gerokai maziau nei gryno.
Padavimo slanga kolkas paprasciausiai uzspausta, galima biski atspausti. Tik tada krenta slegis ir tie mazi ventiliatoriukai kaip supratau prapucia kvapus i isore.
Temperatura laikau 22-25, rh - apie 50-55. Jei reiktu numust neisivaizduoju kaip tai reiktu padaryt.
Ai dar pas manes automatinis laistymas - vazoneliai pamerkti i pastoviai paduodama pagal poreiki vandeni. Kolkas tebemanau, kad tai visai nebloga sistema - nereikia pirsto kaisiot, o ir ne kasdien galiu prieiti.
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 349
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė nenaudelis »

Laistykla - easygrow sistema berods. Is pradziu ir as del saknu bijojau, bet na hmm... virsuj zemes jauciasi dregme, bet prie pirstu nelimpa. Vandens ipila tiek kiek augalai pasiima.
Va istraukimui jau yra nebekanalinis o turbininis ar kaip jie ten vadinas, kur per sona ispucia o per centra itraukia, paruostas. Sekanciai partijai turetu jau jis but. Ten raso 300 m3/m. O ir patikimesnis jis man uz tuos kanalinius atrodo. Greitis reguliuojasi zymiai lengviau, garso prie 300 m3/h tiek pat kiek is vieno to 100 kanalinio. Visas metalinis. Aisku jei neatsitiks stebuklas ir apsirupinsiu visiems metams vaistazolemis :) Nors vistiek norisi ir kitu veisliu paragauti, o produktas negreit gendantis...
O is po jonizatoriaus tai oras patalpoj visai kitoks nei pries tai buves ir nera jokiu uzuominu apie kalnalapes.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Ventiliacija ir CO2

Standartinė Ciakis »

o3 siaip zmogui nuodingas :) neprikvepuok ozonu :)

co2 nera prasmes kai ventiliacija ne uzdara :) iseis viskas i lauka per kelias sekundes :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
Rašyti atsakymą