Nuotrauka Nuotrauka

Auginimo vieta

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
solvent
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 131
Užsiregistravo: 2004-07-05, 15:05
Reputacija: 0

Standartinė solvent »

Outdoor'ui, manau geriausia butų pasirinkt kokią nuošalesnę kalvelę ir sodinti pietiniame jos šlaite. Taip augalas gaus daugiausiai šviesos ir šilumos - pvz. žemuogės didžiausios ir saldžiausios auga būtent ant tokių šlaitų. Dar geriau jei kalvelės apačioje koks upelis ar kitas vandens telkinys telkšotų.
Pakelės vargu ar tiks šiam reikalui.
I am the politician
and I decide your fate!
trakishkis
Naujokas
Pranešimai: 26
Užsiregistravo: 2005-03-30, 21:02
Reputacija: 0

Standartinė trakishkis »

apie outdooro vietas galiu pasakyti jog labai puikiai tinka pelkes (nieks nesienauja,negrybauja,nemedzioja ir nemazai naturaliai besigaminancio co2)
tik reikia atsivezti nemaza karuti juodzemio, kuri dar ir nukalkinti neblogai butu, nes salia pelkiu labai rugstu :)
pats bandziau - rezultatai puikus :)
Sigma
Guru
Guru
Pranešimai: 2205
Užsiregistravo: 2004-07-07, 11:19
Reputacija: 6

Standartinė Sigma »

Gal gali detaliau papasakot kaip tu pelke nukalkinai? :)) :P

Bet mintis verta demesio. Tik kad ten taip rugstu:/
BOB - Bombs Over Bagdad!
trakishkis
Naujokas
Pranešimai: 26
Užsiregistravo: 2005-03-30, 21:02
Reputacija: 0

Standartinė trakishkis »

as nesakau jog reikia nusausinti pacia pelke :))) as kalbu apie pelkiu pakrascius, pusiasalius ir pan. o vietos paruosimas pakankamai paprastas karutis juodzemio supilamas i iskasta duobe (padarai pacia paprasciausia lysve is atsiveztu zemiu) o i ta lysve supili kibira kalkiu ir dar karteli viska gerai sukasi. tik viena beda su tom pelkem, jog jos daznai buna pakankamai toli nuo pravaziuojamu keliu ir tos kanapes per daug nepriziuresi, bet jei vasara neprasta tada viskas iseina puikiai 8)
jei turit noro mielai prasom naudotis traku pelkemis, galeciau pabuti gidu :D
Pipis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2005-04-14, 12:36
Reputacija: 0

Standartinė Pipis »

bliaha muha
sedziu ir rimtai susirupines galvoju... pasistaciau deze 33*86 cm ir aukshtis 125cm ir nerimstu bishki... ar nebus jinai persiaura?? :?
Pupu Dedzius
Naujokas
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2005-09-08, 02:49
Reputacija: 0

Standartinė Pupu Dedzius »

Ej, ponai patyre, patarkit pirmokuj... :?: :?: :?:

1) Ar ne permaza mano spinta butu 2 augaleliams: plotis- 40cm, ilgis- 75cm, aukstis- 120cm?

2) Ar uztektu tokiai spintai (jeigu tiks) 200-250W natrio lempos?

3) Beje, kaip sukonstruoti ta apsvietimo setupa (droseliai, uždegimo mechanizmai, patronai, laidai visokie - tamsus miskas man...)?

4) Pas mane spinta yra atitraukta nuo sienos per kokius 10cm ir nera fanieros, ar reikia tokiu atveju montuot ventiliatorius? Jei taip, kokius...

Su zalia pagarba didziausiai dekoju atsakiusiems
geltona...ZALIA...raudona
Augisss
Naujokas
Pranešimai: 38
Užsiregistravo: 2005-05-01, 21:41
Reputacija: 0

Standartinė Augisss »

Pupu Dedzius rašė:Ej, ponai patyre, patarkit pirmokuj... :?: :?: :?:

1) Ar ne permaza mano spinta butu 2 augaleliams: plotis- 40cm, ilgis- 75cm, aukstis- 120cm?

2) Ar uztektu tokiai spintai (jeigu tiks) 200-250W natrio lempos?

3) Beje, kaip sukonstruoti ta apsvietimo setupa (droseliai, uždegimo mechanizmai, patronai, laidai visokie - tamsus miskas man...)?

4) Pas mane spinta yra atitraukta nuo sienos per kokius 10cm ir nera fanieros, ar reikia tokiu atveju montuot ventiliatorius? Jei taip, kokius...

Su zalia pagarba didziausiai dekoju atsakiusiems
Dezes uzteks galesi sukist kad ir tris augalus, lempos irgi uzteks, nors galetum is kart 400W nusipirkt Pvz: Philips Son-T Agro(lempa 89Lt droselis-59. patronas-8, starteris-35 laidus manau namie kokius nors rasi) ventiliaturius pirk du vieno istraukimo kita iputimo. Istraukimo pastatysi prie lempos iputimo nukreipsi i lempa. Vakar pirkau senukuose ventiliatoriu tai akcija dabar yra 23Lt. Pravaro per val 150 m3. Va tokius du nusipirktum manau problemu del temperaturos neturesi.
Pipis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2005-04-14, 12:36
Reputacija: 0

Standartinė Pipis »

problemu visad atsiras, ypac del temperaturs :) o tokiai dezej MANO manymu 400w hps perdauk gi ishkeps ten jie o jungimo setupas yra shiame forume prie temos "lempos"
Pipis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2005-04-14, 12:36
Reputacija: 0

Re: tokiai dezej MANO manymu 400w hps perdauk gi ishkeps

Standartinė Pipis »

Pupu Dedzius rašė:As vat irgi bijau, kad nuo 400W nesukeptu, todel ir galvoju apie 200-250W... O be to, ant elektros manau biski tokia lempa pasitaupytu, ar ne? Nes man bedarbiui, zmonos duonos valgytojui, del poros krumoksniu kokiom keliom desimtim litu maziau litu paklot irgi si ta reiskia...

(dekuj Augisssui uz atsakyma)
na mano 250w hps deze 130x90x65 du ventiliatoriai dospel kurie ishvaro 150m kubiniu, ir tai turedavau problemu del temperaturos, tad vasara buvau pakeites diena su naktimi (kai diena mano augalam budavo naktis ir atvirkshciai) nes dienos temperatura + lempos tai.... jau nakti ji budavo daugiau leistinos
ir beje mano herbariumas balkone
bet ish 2 augalu visvien sugebejau ishaugint 100g :)
Pipis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2005-04-14, 12:36
Reputacija: 0

Standartinė Pipis »

mano manymu geriausia 28 o pasmane laikydavosi netgi ir 40 tekdavo herbariumo duris pradaryt, tai apshviesdavo visa balkona nakty jej man butu pavyke nulaikyt 30 tai ce pasaka
laikydavosi virsh 30 na ir visai nieko
400 tau butu perdauk
na nebent ka sugalvosi o jej sugalvosi pasakyk ir man
Pipis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2005-04-14, 12:36
Reputacija: 0

Standartinė Pipis »

250w tikrai galingai shvies! ir nepastebeti nepavyks
Mantukas`
Naujokas
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 2005-11-24, 22:21
Reputacija: 0

;]

Standartinė Mantukas` »

ka manot apie auginima rusy? jai gerai ysirengus.... 2 metraj ant 2 :)grubiai 5augalam uzhtenka vienos 250 natrio? ar reik 2?:) aciu kas pades
Kasek ciuvak Kasek... :)
Herbalist
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 427
Užsiregistravo: 2005-10-18, 22:36
Reputacija: 2

Standartinė Herbalist »

jei 2x2 tai 250 per mazai, min reiks 400w nu arba 2x250w , bet pagal augintoju atsiliepimus geriau auga po 400w, nei po 2x250 ir dar watu susitaupo, o rusys tai visai puiki vieta, manau nesunku bus kontroliuot temperatura.
Mantukas`
Naujokas
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 2005-11-24, 22:21
Reputacija: 0

;]

Standartinė Mantukas` »

ishtikro rusy neshalta ytaisius gera ventiliacija manau bus gerai :) bet taj vienos 400w natrio lempos uzhtektu? bet nzn`au kaip del dulkiu nieko tokio? rusys nes ishtapetuotas .... :))) patarkit ko dar reik rusy auginant?:]
Kasek ciuvak Kasek... :)
Herbalist
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 427
Užsiregistravo: 2005-10-18, 22:36
Reputacija: 2

Standartinė Herbalist »

Kazka turetum daryt su sienom, pliku negalima palikt, kokiom plokstem apkalt ir baltai nudazyt reiktu, nu kad sviesa bent atspindetu, ir reik savru kad butu, nes grei prisiveis visokiu voriuku ir t.t.
Mantukas`
Naujokas
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 2005-11-24, 22:21
Reputacija: 0

;]

Standartinė Mantukas` »

voriukus naikinsiu vistiek laistyt ateisiu :) o sienas klijuosiu folija kad shviesa atspindetu :) puse rusio ishklijuosiu :) ir reik y senukus lekt lempu ir vazonu ishsirinkti ir seklas uzhsisakyti niekur nespejiu krc !( :/ :? :x:
Kasek ciuvak Kasek... :)
Herbalist
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 427
Užsiregistravo: 2005-10-18, 22:36
Reputacija: 2

Standartinė Herbalist »

su folija tai uzsiknisi, geriau nusipirk tada ta popieriu dovanom kur vyniot, kad butu blizgus, panasiai kaip filija, tai jis dar geriau atspindi sviesa, tik reik atsargiai kad nuo lempos neuzsidegtu.
solvent
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 131
Užsiregistravo: 2004-07-05, 15:05
Reputacija: 0

Standartinė solvent »

ppGo rašė:su folija tai uzsiknisi, geriau nusipirk tada ta popieriu dovanom kur vyniot, kad butu blizgus, panasiai kaip filija, tai jis dar geriau atspindi sviesa, tik reik atsargiai kad nuo lempos neuzsidegtu.
arba dar geriau - pirmosios pagalbos antklodė: neplyšta, gerai atspindi, pigi (apie 5LT)
I am the politician
and I decide your fate!
Zabiela
Naujokas
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: 2005-09-29, 01:41
Reputacija: 0

Standartinė Zabiela »

Spintos vidu geriau isdazyti baltai ar pvz su kokia nors folija isklijuoti? :idea: Berods cia kazkur forume esu skaites, kad folija nelabai gerai gali ten kazkaip augaliuka nudeginti ar kazkas tokio. !( Kaip is tiesu yra? :?:
CrisW
Naujokas
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2006-01-10, 02:51
Reputacija: 0

Standartinė CrisW »

hi,
reikalas tox, turejau laiswa kambary auginimui bet taip gawos kad nebeturiu, o reik pradet auginti augalus. Belieka pas sawe miegamajam, bet kazkur skaiciau saite kad si wieta yra wisai netinkama auginimui, kaip manot del ko? del kwapo, del garsu vintiliatoriu ar dar kokio bieso? Tiesiog isakykit sawo nuomone jei netingit :D
peace
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • Auginimo nesėkmės.
    Moderatorius » » forume Herbariumas
    3 Atsakymai
    1748 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Ciakis
  • Apklausa del Auginimo
    star » » forume Herbariumas
    20 Atsakymai
    9761 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Val
  • Auginimo automatizacija
    kalbajobas » » forume Technologijos
    86 Atsakymai
    44459 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas nenaudelis
  • Auginimo inventorius ir kt.
    omax » » forume Herbariumas
    136 Atsakymai
    64481 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Enchanteris
  • Keli klausimai dėl auginimo?
    DutkePaike » » forume Legalus forumas
    3 Atsakymai
    1528 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas nenaudelis