Nuotrauka Nuotrauka

Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
.....
Naujokas
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2019-09-16, 11:47
Reputacija: 8

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė ..... »

Cikis rašė: 2020-01-12, 10:27 Varikliai buna 2 tipu. Kurie reguliuojasi pagal signalo dazni ir kurie reguliuojasi pagal galinguma. V.

Pagal galinguma reguliuojasi tie maziukai, magnetiniai 5,12 voltu aisku ju buna ir faziniu ten 2,4 faziu ir daugiau.

220v/110v cia ne nuo siu skaiciu variklio galia pasakoma. O "W". Bet pradekim nuo pradziu.

110 ir 220 cia tik elektros tinklo standartai. USA 110v rest 220 berods +-10 neskaitant trifazio 360v.
Pvz jei variklis 100w tai jis prie 220v ims apie 0.5 ampero. O prie 110 apie 1 ampera. Tik toks skirtumas.

Bet va signalo daznis reguliuoja variklio apsisukimus. Pvz pas mus berods 60hz daznis. Ir keiciant ji keiciasi greitis. Dar esu bandes keisti greiti su (pamirsau kaip lietuviskai tai cia angliskas pavadinimas) capacitors. Veikia bet kaista. Stipriai kaista

Mazdaug toks principas. Daug labai apie tai nezinau, galima wiki susirasti. Tik zinau kad jei experimentuosi tai gali uzdegt varikli.
Gal reiketu man apmazinti bongus, nes visai niekas nebeaisku darosi :D pirma kart isvis girdziu apie reguliavima dazniu... Kad ir ivedus i google pakopinis greicio reguliatorius, pirmo rezultato nuorodoje raso "Greičio reguliatorius yra skirtas vienos fazės variklių greičio valdymui keičiant įtampą". Nieko neuzsiminta apie Hz, tik nurodyti pakopu galingumai voltais...

Buciau zinojes, kad growboxus gyvenime konstruosiu, i fizika mokykloj buciau visai kitaip ziurejes :D :D Dziaugiuos, kad namu dar nesudeginau :D

Suprantu del tinklu standartu ir kad galia W matuojama, tik tiesiog turiu ta pakopini transformatoriu, keicianti itampa, ir jis man puikiai reguliuoja viska. Ant 3 padeties, kuri turetu buti 110V, nukerta ventiliatoriaus apsukas perpus, is to ir kilo ideja pabandyti panaudoti itampos keitikli :D

EDIT: Kaip bebutu, keitiklis is China jau pakeliui, tai vistiek pabandysiu prijungti ant kokio nereikalingo ventiliatoriaus ir paziuresim, kas nutiks :D
Gal turit ideju, kaip tuomet butu imanoma suletinti ventiliatoriu be transformatoriaus? Ideti kokia rele ar pan? :D nereikia, kad butu variable... :)
Paskutinį kartą redagavo ..... 2020-01-12, 11:45. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

na tai viskas ok :) jei reguliuojasi. pas tave AC variklis. jo apsukas galima reguliuoti itampos padavimu. paprastas dimeris is senuku turetu jo apsukas reguliuoti
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

ir cia apie indukcinius variklius kurie veikia reguliuojant hercus :) https://www.engineeringtoolbox.com/sync ... d_649.html

pvz ventiliatoriai daznai indukcinius naudoja
Bet darbe mane vadina - Veryga
.....
Naujokas
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2019-09-16, 11:47
Reputacija: 8

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė ..... »

Nuo dimerio pajungus, uzia lyg tuoj uzsidegs :D bet va sitas 5 pakopu susitvarko be garsu.
Oj ne, ne AC pas mane. Centrifugine auksto slegio turbina :) Daugelis turbut tokias naudoja.

Gali buti, kad transformatorius, keisdamas itampa, ir tuos Hz reguliuoja? Nu tipo, duoda kokius 110V @ 30Hz, kai keitiklis duos standarta 110v @ 50Hz? Nes antraip turetu to kinietisko sudo uztekti :D
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

imanoma, jei nuo dimerio neveikia(blogai veikia) reiskia pas tave mandresnis variklis, geriau pigienos kitaiskos nenaudok, kitaip bijosi padegti namus :) geriau brangiau bet kad turetum kur gryzti :D
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
eigulis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 72
Užsiregistravo: 2018-11-27, 16:22
Reputacija: 7

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė eigulis »

Ciki pas mus 50hz.
Turi suprasti viena dalyką, kad asinchronio varyklio apsukos priklauso ne nuo įtampos o nuo dažnio. Faktiškai mažinant įtampą tu sumažini momentą. Nesu specas bet tokiu bugu mažinant įtampa momntas labai staigiai krenta. Iš principo varyklis pagal esam dažnį stengsis išeiti ant reikiamu apsuku bet momentas jam to neleis ir tavo variklio apsukos bus laaaabai nestabilios.
Vartotojo avataras
eigulis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 72
Užsiregistravo: 2018-11-27, 16:22
Reputacija: 7

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė eigulis »

Srove tu gali valdyti tik šepetelinius nuolatinės srovės variklius.
Tranformatorius tik tranformuoja įtapą o su dažniu nieko nedaro.
Kaip dirba dažnio keitiklai jie išligina įtampą ir tik iš išligintos įtampos sukuria kintamą reikiamo dažnio.
.....
Naujokas
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2019-09-16, 11:47
Reputacija: 8

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė ..... »

Labai sudėtingai tu čia, eiguly :D Nežinau transformatoriaus veikimo mechanizmo, išvis su teorija nedraugauju, bet esu jungęs 3 tipų ventiliatorius (ašinius, mišraus tipo ir aukšto slėgio) prie jo - visi tebeveikia po šiai dienai, tai manau su sistema viskas okey :) Paklausiau Cikio patarimo ir nusipirkau normalų transformiką, ir pasidariau plug-n-play. Tris ventiliatorius dabar suka:
Nuotrauka
:V:

Grįžau į šią temą su kitu klausimu - reveg. Žydėjo panos beveik 4 savaites, tada pasikeitė planai ir išsiunčiau panas atgal į veg-room'ą. Praėjo velnias žino kiek, gal 5 sav, o jos nei žydi nei vegetuoja, stovi vietoj galima sakyt. Šviesos ciklas 18/6. Skirtingi strainai reagavo skirtingai, vieni jau kažkiek atvegetavę atgal yra, bet pvz Cookies per tas savaites nepasikeitė išvis. Vakar persodinau į didesnius vazonus, nes jau neišmanau ką daryt... Turit kas patirties gryžtant į veg? Per vėlai reveginau gal? Vieta užima tik... Nuo sėklos, per tiek laiko būčiau didesnes išauginęs :D
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

Reveg labai slidus dalykas. Reik menesio/dvieju kad pradetu reveginti. As savo taip 4 ismeciau. Greiciau buvo klonuoti. Be to stipriai padideja hermiu tikimybe
Bet darbe mane vadina - Veryga
kepalasvardu
Naujokas
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 2019-11-26, 20:08
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė kepalasvardu »

Hi,
ar apsimoketu bandyti ant 2 X SP250 mars hydro 150X150X200 ploto tente ? , ar negaist laiko ir bandyti mazesni tenta?
.....
Naujokas
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2019-09-16, 11:47
Reputacija: 8

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė ..... »

kepalasvardu rašė: 2020-01-18, 11:34 Hi,
ar apsimoketu bandyti ant 2 X SP250 mars hydro 150X150X200 ploto tente ? , ar negaist laiko ir bandyti mazesni tenta?
Aišku apsimokėtų. Didesnis tentas visuomet privalumas. Jei vienas pirmesnių auginimų tai imk ir nesuk galvos. Garantuoju, džiaugsies nusipirkęs sp :D pats jau antri metai naudoju, vien geri atsiliepimai :)

- bm
Vartotojo avataras
lukasaka
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2020-01-27, 20:49
Reputacija: 14

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė lukasaka »

Sveiki, planuoju pirkt tenta, tik nezinau kokio dydzio pirkt? Turiu 144 mars-hydro lempa, is Kristianijos seklu (baba g ir pusherstreet no.1). Is plocio man labiausiai tiktu 90x120 bet aukscio nezinau kokio reikia? Raso augalai uzauga 120-160cm, bet vazonas, lempa, filtrai uzima vieta, tai ar uztektu kokiu 180cm uzauginti 2 augalus?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

skaiciuok
1. tarpas tar sviesos ir augalo 25-35 cm
2. sviesos plotis
3. vazonu aukstis
4. augalo aukstis

1+2+3+4 = X

realiai 2 metrai butu gerai :) lankstant galima ir i 1m tilpti :) priklauso kaip augini, kiek vegini
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
lukasaka
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2020-01-27, 20:49
Reputacija: 14

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė lukasaka »

Na aš dar šviežias. Pasiimiau vis dėl to šiandien dr90 palapine, 90x90x185. Susidėjau filtrą, lempa, šviežio oro iejima, paprasta ventiliatorių, jau ir seklos vazoneliuose isdygusios, tik man nepadeda puodas vandens net padidinti dregmei, labai greitai drėgmė išeina. Gal žinot kokiu pigesnių ir patikimų būdu pakelti drėgme?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

kokia dregme?
kokia lempa?
kiek vaiksto oras sviezias? padidink oro ieima ir iseima, susitvarkys.
gali silpnesnes trasas daryti.
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
lukasaka
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2020-01-27, 20:49
Reputacija: 14

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė lukasaka »

Apipurskiu sienas su vandeniu, rodo 45%. poto nukrenta iki 35-40. Daznai purskiu, bet daug nepakyla, labai issausina ora ventiliatorius kuri pajunges is lango kad trauktu gryna ora. Lempa 144 mars-hydro. Isejimo ventiliatoriaus nepadares, gal del to man taip? Ijungsiu isejima kai reiks filtra jau naudot. Nenoriu kad daug elektros privalgytu, del to as palikes tiesiog atidaryta viena skyle didele kad iseitu oras kuris ieina. Oras sviezias tai tiesiog visada vaiksto istisai, ir nakti ir diena.
Vartotojo avataras
lukasaka
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2020-01-27, 20:49
Reputacija: 14

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė lukasaka »

Palikes prie atidaryto lango as ta gofra, kad man nematytu kaimynai ar kazkas kitas kad cia kazka darau, ne vienas tam paciam name gyvenu. Negaliu pro langa iskisti :D O gal turit kitokiu ideju kai salia tentas lango kaip kitaip gryna ora paimti, kad nesimatytu is lauko puses ?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

Pas mane ventiliacija realiai. As imu ora is kambario ir isleidziu i lauka.
Kaip suprantu pas tave neiseina oras siltas i lauka, kas turetu neblogai sukelti kambario temperatura.. del dregmes nesijaudink. Tiesiog daug vandens duok. Augalas per lapus daug isgarins vandens pac. Tik nepadaugink trasu. Nes kuo daugiau augalas isgers tuo daugiau trasu gaus ko pasekoje ju bus per daug ir niekas nebeaugs.

Is principo yra taip. Jei reikia rinktis tarp ieimo ir iseimo ventiliatoriaus tai butinas isejimo. Ir iseiti turi butinai ne ten kur auginama (del temperaturu) nebent turi kondyshke (800-2000w/h). Taip kgali kontroliuoti aplinkos temperatura ir dregme. Tau ismetant ora (takim) i lauka susidaro oro trukumas kambaryje ir taip atkeliauja ir kitos patalpos oras i auginimo patalpa.

Imant standartus. Oro dregme namuose buna 50-65 procentai bei 21-23c tad kaip ir daugiau nei pakanka auginimui.

Dar pridesiu. Sausa buna tik kol augalas mazas. As pac auginu hidroponiskai daba. Tai man buna pastoviai 35 procentai. As tik sumazinu koncentracija trasu vandenyje. O kai augalai dideli tenka sausintuva jungti kad nebutu +60 dregmes kambaryje.

Tad nesiparink labai del dregmes. Laistyk gausiai mazink trasas, perziurek oro cirkuliacija. Pasiplanuok kaip ismesi ora i lauka. Sunku jei ner kokios skyles sienoje (ventiliacijai).

Del elektros tai oro ieimui uztenka pc coolerio 12v ir 0.1a berods. Tai jis tau 10ct per menesi neprisuks. O ismetimui reiks mandresnio.

Ideja. Galima ismesti ora ciut langa pradarius. Bet cia jau sudetinga labai :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

Kad kaimynai nematytu. Langa uztenka atidaryti tik vos vos, koki milimetra.

Kitas klausimas kur ismesti ora nes kvepes visi namai. Butu sunku per ta pacia ertme daryti ir ieima ir isejima bet imanoma
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
lukasaka
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2020-01-27, 20:49
Reputacija: 14

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė lukasaka »

Labai ačiū už atsakymą. Aš viena kart augines, nelabai pasisekė, bet iki galo užauginau, tai kažkaip kai didesni augalai nebuvo problemos, kad tik iejima padaręs, ir filtras didelis, puikiai isfiltruodavo kvapą, Ir šiaip pas mane 50kvadratu apartamentai, tai visada visos durys padarytos, vienas langas atidarytas. Gal nėra labai prastai jei įeina oras šviežias, o nuo spaudimo pačio išeina į kambarį per skylės pradaras? Šiaip temp laikosi apie 26 dienos metu, naktį +17 maždaug. Dabar dar labai mažiukai 2 tie augalai, dar tik isdyge, tik svarbu nebūtų co2 per mažai jiem, nes is kambario traukia orą?
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas