Nuotrauka Nuotrauka

Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
gardening
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 67
Užsiregistravo: 2019-04-14, 23:31
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė gardening »

Tai kaip saka nulenkiant poto ir lapus surisinejat kad ziedai daugiau sviesos gautu? ir kada lapus apskabot? zemes paprastos roziu kazkokios jos gal buvo sulytos nes parduotuves lauke buvo ir taip sunkokai dziuna savaite jau vazonuose o dar ne liejas nei karto ikisi pirsta i zeme giliau ir jauciausi kad dregna
Nika
Naujokas
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 2019-06-30, 04:09
Reputacija: 2

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Nika »

Sveiki, pirmas auginimas. Turiu daug klausimu, tai kas turit laiko ir galit padet susigaudyti bus didelis thumbs up jum😀..Taigi bus automatai royal critical, naudosiu smart potus po 8L, cia forume skaiciau kad nereikia dideliu autikams, augs tarp coco + perlitas tik dar nezinau santykio, 70:30 ar 1:1. Trasas galvoju canna imti, bet randu skirtingus gamintojo feeding chartus, taigi ka butent susipirkti is papildu ? Kaip su laistymu ir feedingu, kas karta laistant naudoti ir papildus pagal charta? O vandens kiekis tarkim 8L potas tai su kiek reikia palaistyti, ir kas kiek laiko? Skaiciau kad coco visada turi but sektiek dregna ir niekada negali but isdziuvus. Ir dar klausimas kas tas run off? Tikiuosi suprasit ka parasiau nes sunkiai man su minciu destymu😀
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė barzdyla »

Nika rašė: 2019-06-30, 15:12 Sveiki, pirmas auginimas. Turiu daug klausimu, tai kas turit laiko ir galit padet susigaudyti bus didelis thumbs up jum😀..Taigi bus automatai royal critical, naudosiu smart potus po 8L, cia forume skaiciau kad nereikia dideliu autikams, augs tarp coco + perlitas tik dar nezinau santykio, 70:30 ar 1:1. Trasas galvoju canna imti, bet randu skirtingus gamintojo feeding chartus, taigi ka butent susipirkti is papildu ? Kaip su laistymu ir feedingu, kas karta laistant naudoti ir papildus pagal charta? O vandens kiekis tarkim 8L potas tai su kiek reikia palaistyti, ir kas kiek laiko? Skaiciau kad coco visada turi but sektiek dregna ir niekada negali but isdziuvus. Ir dar klausimas kas tas run off? Tikiuosi suprasit ka parasiau nes sunkiai man su minciu destymu😀
Autikams daug kur rašo, kad naudot 15 litrų vazonus jei įmanoma. Bet gal ir sumeluosiu, bet aš kai domėjausi žiūrėjau, kad mano autikams turėtų būt 15 litrų potai. Perlito dėk 30%. Bent jau aš dėčiau. Trąšos geri asiliepimai apie BAC organic, pats galvoju pirktis dabar. Brangu, bet rezultatai amazing kiek teko matyt. Laistai tada kai vazonas būna lengvas(sausas). Bet iš pradžių užteks pusės stiklinės trim dienom kol augalas bus mažytis. Poto didini tą vandens kiekį kartu augalui augant
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

Kaip ir turima info tas tave gera. As pac coco ir perlite auginu santykis is esmes nuo 0.7/0.3 - 0.5/0.5. priklauso kaip labai bijai perlaistyti :) as savo skiedziau maisas coco ir maisas perlito gavosi 0.8/0.2 tai labai gerai nei karto neesu perlaistes. Nors pilu didelius kiekius vandens :) po to savaite nelaistau.

Runoff. Tai nubegimas vandens. Geriausia kai buna bent 10-20% ir daugiau. Ir ji reikia surinkti i atskira inda kad ismatuotum drusku kiekius prie saknu. Geriausia kai buna panasiai ar maziau nei tu pili :) as cia praeita karta nedariau runoff menesi tikriausia, tai pildavau 1.4ec o isbego toks koncentratas kad matuoklis nerode :) buvo out of range.

Is canna as patarciau a+b butinai. Po to kaip nori ir priklauso ar sis auginimas pirmas ir paskutinis. Nes reiktu bloom boister, ir saknims. Kolkas tiek
Bet darbe mane vadina - Veryga
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė N/A »

Rule of thumb - gallon of soil per month of growth. Arba 1 litras soil'o savaitei augimo. 8 litrų užteks, nes pats tokiuose esu auginęs, bet dabar persimečiau ant 12l, nes realiai užtrunka beveik 3 mėn mano autikai. Galiu pasakyti tik tiek, kad krūmas daug didesnis, kai padidinau vazono talpą. O ir lapai milžiniški, jau dabar matau, kad derlius bus didesnis, nors tik antra savaitę žydim. 8L vazone daugiausiai esu išspaudęs apie 2OZ iš vieno autiko microgrow'e. Dabar spėju bus kokie 3-3.5OZ/plant, nes ne tik vazonus, bet ir apšvietimą su growtent'u upgreidinau nevaikiškai :) O pagrindinės mamkos keliaus i 30L pot'us greitai, tai nuo šitų gal ir 8-10 OZ nukirsiu, kai nužydės. :D

Jeigu vietos kur augti turi, su vazonais nepatarčiau pasimažinti. Royal Critical turėtų būti pakankamai heavy-yield'inantis strainas. Tam reikalinga didelė šaknų sistema. Spėju, didesnė nei vidutinė. 12L autikams, manau, standartas. Super-auto naudočiau 16L, bet kokiam early rideriui pilnai užtektų ir 8L. Reikia ieškoti rekomendacijų, pagal konkrečią veislę, būna kartais parašyta, kokio dydžio vazonas reikalingas. Galima ir į seedshop'ą parašyti ir pasiteirauti. Bent jau lindoj support'as mldc, visada patars, jei reiks. O jei abejoji - rinkis visada didesnį vazoną. Nes rootbound (kai šaknys nebetelpa) vidury žydėjimo bus tikra rakštis. O dar šaknys lendančios per visus galus...

Jei nori maksimumą išspausti iš šitos rūšies, spėčiau, tau reikia 12-16 litrų vazono, tame tarpe.

P.S. Ar kas nors iš čia esančių dar yra bandę naudoti airpot'us? Pastebėjote kažkokį ženklų teigiamą skirtumą? Turiu tą patį strain, vienas brangiam airpote, kitas paprastam kibire 12l už eurą. Aišku, su skylėm drenažui ir t.t. Substratas paprastas - durpės, perlitas + 1/3 kiti priedai. Su airpotais nepatogu dirbti, bent jau man. Nepatvarūs, nepatogūs, o dar tas dugnas su tokio dydžio skylėm... Jau geriau fabric pot'ai. Bent jau per skyles nebyra. Tik judinti daug irgi negalima, kad nesusivarytų šaknys. Airpot'e man auga prasčiau nei kibire, rimtai... Nežinau kodėl, gal genetika kalta, nes ir soilą, ir trąšas gauna viską tą patį.

Plastikiniai kibirai pigu, lengva rasti, turi rankenas, o paskirtį atlieka ne prasčiau nei tie brangūs vazonai su navarotais. Perkant niekam nekils įtarimas, kodėl tau reikia 10 kibirų :D Mano atveju, kibire auga net gi geriau nei tam airpote :D Vieninteliai du kibiro trūkumai, tai, kad prieš naudojimą reikia gerai iššveisti, išplauti ir paskui tenka drenažo skyles išsigręžti pačiam. Bet pastarasis man irgi privalumas, nes pasidarau drenažą taip, kad neišbyra nė kiek žemių, o per dugną runoff bėga kaip per kiaurasamtį :D
Paskutinį kartą redagavo N/A 2019-06-30, 18:32. Iš viso redaguota 1 kartą.
N/A
Nika
Naujokas
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 2019-06-30, 04:09
Reputacija: 2

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Nika »

Su vazonais kaip ir aisku, kaip tik turiu airpota 12l reiks dar kelis dasipirkti.
Tas runoff vistiek nera man labai aisku, pvz jei as laistau augala tarkim 1l tai tas 10-20proc turi isbegti 100-200ml panausaus ec koks ir buvo supiltas? O jei neisbega? Ar cia reikia runoff daryti su didesniu kiekiu vandens ir tam tikrais laiko tarpsniais ? Ir jei didesnis ec esu skaites tik nezinau ar cia apie tai bet supilti 3x poto dydzio vandens kieki ir jei taip tai kiek turi virsyti?
Ir dar apie tapati vandeni😀 kaip ji pasiruosiat laistymui, turit atskira rezervuara didesni ir ten galima laikyti is kart paruosta su papildais?
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė N/A »

Dėl runoff yra taip: Kai laistai trąšomis, jos palaipsniui nusėda į soilo apačią. Ypatingai visokios druskos ir kitas nereikalingas šlamštas. Tai pagrinde liečia mineralines trąšas. Kai laistai su 10-20% runoff, esi garantuotas, kad nereikalingas šlamštas išsiplauna. Runoff - tai vanduo, likęs po laistymo, išbėgęs per vazono apačią. Tarkim, supili 5 litrus, litras išbėga. Tai tas litras ir yra 20% runoff. Tą runoff labai patogu būna išsimatuoti, pH, EC, PPM ir kitus reikalingus rodiklius. Pagal tai ir matai, didinti ar mažinti trąšų kiekį.
Šiaip su runoff aš nežaidžiu per daug, stengiuosi įpilti tiksliai, kiek reikia ir ko reikia. Organinėse trąšose, kurias naudoju, nėra nieko, kas druskų build-up galėtų sukelti. Nuo šiol stengsiuosi įdėti dar keletą organinių elementų į soilą, kad trąšų reiktų dar mažiau. Bet auginu aš tik organiškai soile, o cikis coco ir su hydro trąšom, kas turbūt nėra labai organiška, nebent naudoja specialius priedus, kurių įsigyti nelengva Europoje. Tai mūsų patarimai gali būti iš esmės labai skirtingi, nes auginame visiškai skirtingomis technologijomis.

3X vandens kiekio reiškia flush. Jeigu matai, kad pertręšei arba pasodinai į per karštą soilą, dega lapų kraštukai, flush su 3-4X vazono tūrio ir problem solved.

O vandenį pasiruošiu tik tam laistymui. Organinės trąšos surūgsta, jeigu pastovi ilgiau nei keletą valandų.
Su pipete įlašinu reikiamą kiekį sieros arba fosforo rūgšties sureguliuoti pH, tada calmag'o 0.5-1ml/l jeigu profilaktiškai, 2ml/l esant deficitui, ir tada trąšos. Žinau proporcijas mintinai, tai viską kraunu bet kokia tvarka. Šiaip pH reguliavimas turėtų būti paskutinis dalykas, nes trąšos gali jį išbalansuoti.
Hydro trąšos neturėtų surūgti, nes vandens rezervuaruose ir yra naudojamos. Bet jeigu stovės vanduo ir nejudės, gali ir ten įsimesti kas nors, pelėsis ar pan. Jei jau planuoji užsitaisyti didelį rezervuarą su mineralinėm trąšom, įmesk bent jau airpump'ą ar kažką vidun, kad vanduo nestovėtų vietoje.
Paskutinį kartą redagavo N/A 2019-06-30, 19:06. Iš viso redaguota 2 kartus(ų).
N/A
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė barzas »

bongmeister rašė: 2019-06-30, 16:34 P.S. Ar kas nors iš čia esančių dar yra bandę naudoti airpot'us? Pastebėjote kažkokį ženklų teigiamą skirtumą?
Skyrtumas yra , o kad zemes nebegtu per tas skyles dek ar merliu ar kazka panasaus, isprendzia tas problemas, ( orui pralaidzia medziaga ) su kibirais taip paprasciaus pats gali prisigrezioti ar lituokliu pridaruyti skyliu kur tau reike ir kiek reike, kad ir visa ir sonus pasidaryti, o ta pati padaryti ar medzia kokia dedant kad per skyles nebyretu zemes net ir kliosas dzinsu labai gerai tinka, ora praleidzia per ji nesbira zemes, plius dar kazkiek sulaiko dregme ir saknim neduoda i lauka lysti.... bet kokia medziaga tinka, kuri praleidzia ora ir nuo poreikeio jos tankuma gali deti ( bet kartais gali pradeti pelyti jai per daznai slapia isbuna ir negauna oro yra specialiu juk ten pas kinu pilna pirkti maisu vietoj vazono nebrangus jie gaunasi ypac jai dydesnni kieki imant tai centai vnt bus). o air potai geriause yra maisant kelis auginimo budus ( naudojant coca , airoponika ir drip sistem ir geriause saknu per 4 vietas, optimaliauses varijantas, ant aeroponikos uzdejus airpota ir dar papildomai maitinant, paisekemi geri rezultatai , bet cia ne naujokam tie budai. ) . bet vel reike skyrti kaip kas augina kokia techinka, ar spaudzia is augalo mase, ar spadzia sog is ploto ar galu gale scrog nuo mekliu ten medeliu bet kuo dydzeni padengent plota, nuo to tas priklausys ir vazono dydis dalinai ( nes vistiek reike i veisles saknu sistemos dydi atsizvelgti ) . nes rzultatai skyrtingi gaunasi, bet cia irgi ne naujokam auginimo budau, nes paprasciause nesusitvarkys su dydesniu augalu skaiciumi sukystu i maza patalpa. dar su scrog gal ir sugebetu....
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

gerai, gryzau tai dabar placiau.
auginant coco coir butina daryti runoff :) coco coir turi savybe kaupti kalci, ir kitokias nesamones kad tau padarys lockouta ir turesi degesi per pirma menesi :) ir auto labai jautrus, tad geriau del viso pikto klausyk, daryk, dziaukis vaisiais :)

su coco ir perlitu praktiskai neymanoma perlaistyti :) as asmeniskai savo ~30ltr vazonelius laistau po 5 Ltr ir daugiau, priklauso koks coco dregnumas. jei augalas maziukas lieju kas savaite ar net reciau, va per karscius paliejau 7Ltr ten augaliukas labai patenkintas. liek tiek kiek nori is esmes :) tu jo ten neprigirdysi :) perlitas neleis :). jei indore augini as tai vazona i vazona sukisu. tai man runoff isbega per slangute anapiniame vazone, labai patogu :) del visisko issausejimo tai ikisi pirsta iki pirmo narelio ir ziuri dregna ar ne :) kaip su moterimi :D mazesnius vazonelius patogiau pakiloti :)

del trasu padarymo ilgiasniam laikui labai tiksliai nezinau, tik logiskai galima pamastyti. PVZ coco ir hydroponika labai panasu is esmes bent naudojant ne organines trasas kaip as. kol auginau hydro tai ned max menesi galejai nekeisti trasu jei vazonas/tara didele pakankamai. tad manau minimaliai menesi gali tavo trasos ten stoveti jei aplinkos temperatura neauksta <20. jei organika speju kad ten pradetu junginiai visokie darytis, ph issibalancuotu, nes organika yra gyva kaip ir.

kolkas pac auginu su AV perfect PH, bet jau nusipirkes canna PK 13/14 (bloom boosteris), ir canzym (coco apdorojimo po auginimo ji miruse organika pavercia gerom trasom del sekancio auginimo). dar reiketu Rhizotonic (saknu stimuletorius) ir kaip minejau A+B cia 2 atskiri buteliukai.

tai va PK 13/14, Rhizotonic ir canzym kaip ir nebutina, as antra kart coco naudoju be canzym, nevales praktiskai auga puikiai. sekanciam kartui isbandysiu, gal dar puikiau augs :) cia jau nuo kisenes gylio priklauso.

ble kiek prirasiau :D
Bet darbe mane vadina - Veryga
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė N/A »

barzas rašė: 2019-06-30, 18:58
Skyrtumas yra , o kad zemes nebegtu per tas skyles dek ar merliu ar kazka panasaus, isprendzia tas problemas, ( orui pralaidzia medziaga ) su kibirais taip paprasciaus pats gali prisigrezioti ar lituokliu pridaruyti skyliu kur tau reike ir kiek reike, kad ir visa ir sonus pasidaryti, o ta pati padaryti ar medzia kokia dedant kad per skyles nebyretu zemes net ir kliosas dzinsu labai gerai tinka, ora praleidzia per ji nesbira zemes, plius dar kazkiek sulaiko dregme ir saknim neduoda i lauka lysti.... bet kokia medziaga tinka, kuri praleidzia ora ir nuo poreikeio jos tankuma gali deti ( bet kartais gali pradeti pelyti jai per daznai slapia isbuna ir negauna oro yra specialiu juk ten pas kinu pilna pirkti maisu vietoj vazono nebrangus jie gaunasi ypac jai dydesnni kieki imant tai centai vnt bus). o air potai geriause yra maisant kelis auginimo budus ( naudojant coca , airoponika ir drip sistem ir geriause saknu per 4 vietas, optimaliauses varijantas, ant aeroponikos uzdejus airpota ir dar papildomai maitinant, paisekemi geri rezultatai , bet cia ne naujokam tie budai. ) . bet vel reike skyrti kaip kas augina kokia techinka, ar spaudzia is augalo mase, ar spadzia sog is ploto ar galu gale scrog nuo mekliu ten medeliu bet kuo dydzeni padengent plota, nuo to tas priklausys ir vazono dydis dalinai ( nes vistiek reike i veisles saknu sistemos dydi atsizvelgti ) . nes rzultatai skyrtingi gaunasi, bet cia irgi ne naujokam auginimo budau, nes paprasciause nesusitvarkys su dydesniu augalu skaiciumi sukystu i maza patalpa. dar su scrog gal ir sugebetu....
Trumpai tariant, mėgėjiškai airpot'ai neapsimoka. Nusiperku 20L airpotą už 18eur arba 20L kibirą už 1.60€ ir dar 16 eur atlieka :D Ir čia nuo vieno pot'o. O vazonų reikia XX... Airpot'ą dar tvarkyti, kamšyt skyles, sumokėjus ir taip 12X didesnę kainą neatrodo racionalu... Geriau iš kibiro pasidarau, juolab kad ir taip patirtis ne kokia su tais airpot'ais, sakau, paprastam kibire geriau auga :D Jei jau norisi kažką naujo išbandyti, fabric pots is the way to go. Galima ir pačiam pasigaminti nesunkiai, kaip jau barzas minėjo.

Aeroponika ir max rezultatų spaudimas turbūt labiau skirta komerciniams groweriams, man taip atrodo. Nes tam reikalinga ir įranga, kuri paprastam rastamanui nelabai ir reikalinga. Pasistatęs normalaus dydžio tentą, dėjau ant tų visų LST, nebečiupinėju kiekvieno krūmo lyg nuosavo vaiko :) Fotikus topinu ir formuoju, tačiau paskutinis autikų run'as apsieis be tokių patogumų. Gramas daugiau ar mažiau nesudaro man didelio skirtumo. Todėl ir auginu tik organiškai, nors ir negaunu tokių derlių, kokius galėčiau išgauti su mineralinėm. Rūpinuosi, kad mano augalai gautų viską, kas geriausia, o man jie atsilygina irgi tuo pačiu :) ~2 OZ sauso iš kvadratinės pėdos sakyčiau neblogai, kaip nenaudojant chemijos :)

Keista: Visada parūkęs jausdavau paranoją, bet antrą derlių dabar subaigiau ir nė karto neužėjo. Kažin, įmanoma, kad augalo streso hormonai kažkaip persiduoda žmogui? :D Nes savo panas auginau be tokio streso, neskriaudžiau, nelaikiau tamsoj prieš nukirtimą, nemalšinau troškuliu iki nukertant. Gal sutapimas, bet nemanau. Paskutinius porą metų kiek pirktinį stuffą rūkiau, nebuvo nė karto be paranojos.
N/A
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė barzdyla »

Ar darot kas nors dry periodus savo augalams? Kaip suprantu šaknys labiau vystosi ieškodamos vandens. Kokiais tarpais darot jei kas užsiimat?:D
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė N/A »

Gal neteisingai supratau klausimą, bet kiekvienas ciklas mano yra wet-dry-wet-dry. Laistau po 2.5L panašiai ant 12h vazono, kas 2-3 dienas. Kai jau ateina laikas laistyti didžkes, nes jų vazonai būna jau visai sausi, pakilnoju ir kitus ir iš svorio apytiksliai nustatau, kiek vandens reikia dapilti. Sausra augalų niekada nekankinu, nes papildomas stresas vargu ar atperka tuos kelis milimetrus išsistiebusių šaknų.
N/A
Operatore
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 785
Užsiregistravo: 2018-11-25, 16:43
Reputacija: 112

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Operatore »

As tai tik is tingulio patempiu kartais diena kita ilgiau :)
Yra kaip yra, o turim ka turim ..
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė barzas »

bongmeister rašė: 2019-06-30, 19:33

Keista: Visada parūkęs jausdavau paranoją, bet antrą derlių dabar subaigiau ir nė karto neužėjo. Kažin, įmanoma, kad augalo streso hormonai kažkaip persiduoda žmogui? :D Nes savo panas auginau be tokio streso, neskriaudžiau, nelaikiau tamsoj prieš nukirtimą, nemalšinau troškuliu iki nukertant. Gal sutapimas, bet nemanau. Paskutinius porą metų kiek pirktinį stuffą rūkiau, nebuvo nė karto be paranojos.
Cia nusistatimas vidinis gal daugiau, ar psihologinis barjeras net nezinau kaip tiksliai isireiksti . Pas mane kaiminelis nusipirko Razers pele, sako paciupinek ar jauti kazka sakau paprastas plasmeses gabalas, o jisai sako man daug mieliau ja rankoje laikyti nei kinietiska, o skyrtumo realiai jokio vistiek azijoje jai ne kinijoje taio tawane bus pagaminta tik isitikinimas kad va nemazai sumokejo ir atseit geras daiktas, ir tau matyt tas pats jausmas yra kai savo rukai patenkintas, bet pirktinem atsiranda ''paranoja'', gal del to kad pinigu gaila buvo, gal del kazkokiutai kitu priezasciu, bent mano nuomone ''paranoja'' atsiranda daugiau ne del pacios kanapes, o del pacio jos drautimo. nes vistiek parukius sugreiteja smegenu veikla, ( mastimas ar galvojimas ) ir butent jai nuotaika nekokia ,uzkysta blogom mintim gali pasireiksti nerimas tas kuris kartais i ''paranoja'' pereiti, bet matai mediciniskai vertinant tikra paranoja ir nerima tai du skirtingi dalikai, bet juos daznizause suplaka del tam tikru priezasciu ( jai tai liecia kanape tai kad butent turetu jos priesininkai svaru argumenta , va isauke paranoja nors realiai yra tik padidejas nerimas ar baimes jausmas )....
Nika
Naujokas
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 2019-06-30, 04:09
Reputacija: 2

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Nika »

Tikrai padejot thumbs up 🙂
Kitas dalykas pats coco ir perlito paruosimas, ar dar kazka dedat papildomo? Sumaisius coco su perlitu reikia sudrekinti visa tai? Ir pries dedant sekla coco jau turi but dregna ?
P.s pas mane canna coco profesional plus
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

na pries dirbant su perlitu visada verta ipilti vandens (net rekomenduotina gamintojo) nes ten dulkiu labai daug bus :) daugiau jokio paruosimo, dedi ir viskas, na ir coco ispurenki kad gabalais nebutu.

pries sodinant ipilk vandens ir leisk nuteketi vandeniui, daugiau kaip ir nieko nereikia :) drekinimui as pac naudoju saknu stimuletoriu ir silpna doze trasu
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

na kaip ir viskas ok kas kaip nori tas taip maiso, cia problemos nematau bet tik o taciau, prisikvepavus perlito dulkes kemsa plaucius, gali juos dirginti ir panasiai. ilgalaikis poveikis butu vezys.

ASMENŲ, DIRBANČIŲ GALIMOS PROFESINĖS RIZIKOS SĄLYGOMIS (KENKSMINGŲ VEIKSNIŲ POVEIKYJE IR PAVOJINGĄ DARBĄ), PRIVALOMO SVEIKATOS TIKRINIMO TVARKA
3. PRAMONINIAI AEROZOLIAI
Nuotrauka

bei anglu
Nuotrauka

zinoma ten aiskiai truksta tyrimu bet zinote kaip sakoma :) Besisaugantį ir Dievas saugo :) sorry uz didziasias, tiseiog copy paste

tad kelis kart kveptelejus nieko nebus ir apskritai darbas su dulkemis nezavi :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė N/A »

Cikis rašė: 2019-07-05, 01:08 na kaip ir viskas ok kas kaip nori tas taip maiso, cia problemos nematau bet tik o taciau, prisikvepavus perlito dulkes kemsa plaucius, gali juos dirginti ir panasiai. ilgalaikis poveikis butu vezys.

ASMENŲ, DIRBANČIŲ GALIMOS PROFESINĖS RIZIKOS SĄLYGOMIS (KENKSMINGŲ VEIKSNIŲ POVEIKYJE IR PAVOJINGĄ DARBĄ), PRIVALOMO SVEIKATOS TIKRINIMO TVARKA
3. PRAMONINIAI AEROZOLIAI
Nuotrauka

bei anglu
Nuotrauka

zinoma ten aiskiai truksta tyrimu bet zinote kaip sakoma :) Besisaugantį ir Dievas saugo :) sorry uz didziasias, tiseiog copy paste

tad kelis kart kveptelejus nieko nebus ir apskritai darbas su dulkemis nezavi :)
Tu teisus, better safe than sorry. Nuo šiol ir aš jį sudrėkinsiu. Dėkui, Cikis

Turiu klausimą. Ar įmanoma kažkaip sulėtinti fotoperiodinių augalų vegetaciją? Top'inu vis, bet mažai tai ką padeda.

Mano Gelato, Gorilla Glue, Critical, Amnesia ir GSC dabar vegetuoja kartu su autikais vienam box'e, kurie žydės ir užims vietą dar nuo 5 iki 9 savaičių... Kadangi naudoju pagrinde HPS, su temperatūrom jau sunkiai tvarkausi, nors ir turiu po ranka 13000BTU kondicionierių. Akivaizdu, kad trečiam HPS lempų setui nebeliko vietos, kaip buvo planuota. O su tuo, ką naudoju, vos vos jau dabar padengiu turimą plotą.

Visi fotikai yra patalpinti į 3L vazonus, bet jau šiandien arba ryt keliaus į 30L pot'us ir tenais vegetuos bent 2 mėn, kol autikai atlaisvins vieną set'ą lempų. Gal kaip nors įmanoma sulėtinti vegetuojančių augalų augimą? Nes kitaip kažkas iš turimų turės augti šešėlyje...
N/A
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

Nepersodink tuomet. Kuo maziau vietos saknims tuo mazesni augs. Po to persodindamas saknis ispurensi kad nebutu susisukusuos.
Bet darbe mane vadina - Veryga
gardening
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 67
Užsiregistravo: 2019-04-14, 23:31
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė gardening »

NuotraukaNuotrauka
ka daryt del vietos trukumo 8/
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas