Nuotrauka Nuotrauka

Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė N/A »

gardening rašė: 2019-07-12, 21:18 NuotraukaNuotrauka
ka daryt del vietos trukumo 8/
Čia dar ne trūkumas. :) Nieko baisaus, kad lapai liečia sienas. Aš 56x28cm du automatus esu sukišęs. Buvo tanku kaip džiunglėse, bet puikiai užaugo ir virš OZ nuo kiekvieno nuėmiau.
N/A
gardening
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 67
Užsiregistravo: 2019-04-14, 23:31
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė gardening »

Per kiek laiko pilnai uzauga ne ,,autofloweriai” k
femenised seklos jei raso zydejimas 8-10sav ar 10-12 tai prie tu savaiciu reikia prideti plius vegatavimo savaites tarkim galvoju gaunasi kazkur 4 sav?
klausimas toks per kiek laiko su viskuo uztrunka feminised uzauginimas nuo seklos iki sudziovinimo?
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė barzdyla »

Fotoperiodinis augalas sėkmingai gali vegetuot nors ir tris metus boxe augindamas su 18/6 ciklu. Perjungi į žydėjimą (12/12) tada, kai tau pakanka jo dydžio. Gali pavegetuot dvi savaites ir jungt žydėt, gali pradėt vegint rudenį boxe iki Balandžio/gegužės ir tada išnešt į lauką. Vegetuos iki Rugsėjo ir tada pradės žydėt. Įsivaizduok kokio dydžio medis būtų... :) Pats irgi bandysiu kada nors kažką tokio :)
gardening
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 67
Užsiregistravo: 2019-04-14, 23:31
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė gardening »

Menesio laiko vegetacija kaip suprantu pakankamai, as siaip optimalaus laiko nes tikrai niekas neaugina augalu tiek laiko nu aisku buna isiimciu, man idomu suzinot ta realu daugmas laika from seed to harvest 😁
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė N/A »

gardening rašė: 2019-07-14, 17:35 Menesio laiko vegetacija kaip suprantu pakankamai, as siaip optimalaus laiko nes tikrai niekas neaugina augalu tiek laiko nu aisku buna isiimciu, man idomu suzinot ta realu daugmas laika from seed to harvest 😁
Mėnesis mažokai. Tiek panašiai vegetuoja autofloweriai. Nebent desperatiškai trūksta parūkyti, bet ir tai siūlyčiau pakentėti ilgiau. Aišku, kiti, būna, ir nuo sėklos 12/12 įjungia, bet ar ne geriau pakentėti ilgiau ir nuimti daugiau? Žydės tai vistiek tiek pat.

Kiek teko skaityti užsienio forumus, susidariau nuomonę, kad optimaliausia vegetuoti bent 7 savaites. Pats, asmeniškai, dabar pirmą kartą auginu fotoperiodinius po ilgos pertraukos, 35 diena vegetacijoj, ir vegetuosiu dar bent 2 mėnesius, nuolat topindamas ir fimindamas savo gražuolas. Kelios papildomos savaitės vegetacijoj gali reikšti 2-3X didesnį derlių, o ar apsimoka - spręsk pats. ;)

Ir kitas dalykas, jeigu nori optimalaus rezultato - vegetuok, kol užpildysi visą auginimo plotą. Ir tik tada perjunk į 12/12.

Kad nuimti OZ nuo krūmo, nereikia fotoperiodinių veislių. Taip, kad nekantrus augintojas visada gali rinktis auto. ;)
N/A
gardening
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 67
Užsiregistravo: 2019-04-14, 23:31
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė gardening »

Nu supratau vadinasi reikia vegetuoti virs 2men ir zydeti tai cia plius minus su dziovinimu 6men ir idomumo deliai kiek nuo vieno plant amnezios galima tiketis jei ispradziu laikiau po 300w o poto uzdet po 1000w led, ir pastebejau kad dienos sviesa augaliukm daug labiau patinka apie led kalbu ant to melyne roziniu spalvu man kazkaip be taip auga, ir dar klausimas ar autikam keiciat laika nes as visados laikiau 18:6 nuo pradzios iki galo augo 2,5men atnesi viena oz
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė N/A »

Kiek tikėtis - niekas nepasakys. Per daug kintamųjų ir šviesa tėra vienas iš jų. O ir ta pati šviesa šviesai nelygi. Skirtingų gamintojų LED duoda skirtingus kiekius skirtingų spektrų. Idealiu atveju, sakyčiau, gali tikėtis išgauti 1g/w su blurple LEDais. Kalbu apie true watts (kiek ima iš rozetės), o ne tuos, kurie ant šviestuvo parašyti. Bet kur kas realiau būtų taikyti į 0.5g/1 true w. Gali būti ir dar mažiau, niekada nežinosi.
Amnezijos žydi beveik 4 mėnesius ir yra viena ilgiausiai žydinčių veislių, na, nebent turi kokį kitokį fenotipą, negu aš.
O autikam visą augimo ciklą 20/4 arba 18/6.
N/A
gardening
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 67
Užsiregistravo: 2019-04-14, 23:31
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė gardening »

Pas mane led mars hydro ts 1000w ts galingoji o esu naufojad kitus led su ,,ne dienos sviesa” visai kitas efektas
yra dar mars hydro ts 2000w kuo ji turi but geresne ypantingesne uz 1kw ar su ja jau stebukñu galima tiketis😁
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė N/A »

Dar kartą pasikartosiu - žiūrėk, kiek naudoja iš rozetės, jei ant lempos neparašyta... O 1000w, 2000w ar 1000000000w yra tik marketingo triukas.

Tavo lempos parametrai:
Par Value: 552umol
Lumen: 22216Lm±5%@AC120V 22181Lm±5%@AC240V
Power Draw: 150W±5%@AC120V 148W±5%@AC240V
Amp: 1.248A@AC120V 0.6418A@AC240V

Kaip suprantu, čia COB technologija naudojama, tai gal ir realu tikėtis 1g/w. BET! Kaip matai pagal specs, ta lempa turi tik 150 true watts, tai reikėtų skaičiuoti nuo to. Be to, ir atsiliepimai ne patys geriausi apie šitą lempą. Kai kas rašo, kad tik vegetacijai ji tinkama. Kiek tiesos, nežinau - pats neišbandžiau. Ne kažką ir tepadengsi su ja žydint, 60x60cm ar kažkas tokio. O tarp Mars Hydro TS 1000w ir Mars Hydro TS 2000w skirtumas viso labo 150 true watts.

Kiek mokėjai už ją, jei ne paslaptis?
N/A
gardening
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 67
Užsiregistravo: 2019-04-14, 23:31
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė gardening »

Dekui uz inf, 112svaru mokejau, gal turi kokiu patarimu su led uz prieinama kaina 🙂 galvoju dar pasiimti kazka kas daugiau ploto padenktu
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė barzas »

NuotraukaNuotrauka
Supraskyt ta kad led kad ir auginimui skyrti bet jie yra daugiau ziurima i platesni augalu ( darzoviu ar vaiziu ar kokiu salotu ) auginimui, ir kiekvieno augalo skyrtis gali mehgtsamas spektras, agurkai aplamai kazkodel megsta zalia spektra neskaitant kad jiems dydelio intesivumno nereike ( su 1kw hps 3m3 butent trys kvadratai pasidenge ).Norint rasti kanapei tinkamesni apsvietima reike ziureti i spektogramas, aisku jai ten nesivaysi rezultatu uzaugs tau ir ant paparstu led tiek 3000k ar 4000k , bet jai nori priartinti reike tada jau ziureti butent i spectogramas, net ir kai kurie cree ledai vieni yra cri ( ra ) 80 kiti 90 ( 93 jai atmintis nepaveda tiklus skaicius ) ju skyresi spektograma raudonam spektre, ka 90 zydejimo metu dydesne nauda duos...
Yra ir kinietisku kurie tikrai geriau atitinka spektra nei kai kurie firminiai, ir butent del tinkamumo spektro isgauni dydesni rezultata, bet su kinais dazna problema buna kad gali buti aprasymas vienas o zek atsiuncia kita . kuris bent tavo poreikiams neatitinka ( bet jisai kitiems augalams tikrai turi geras savybes )....Ne vien svi9esa itakoja derliaus dydi, bus daug daugiau faktoriu ...
Nuotrauka
Paskutinį kartą redagavo barzas 2019-07-14, 21:21. Iš viso redaguota 1 kartą.
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė N/A »

Daugiau ploto padengti paprasta - tiesiog pridėk daugiau lempų. Rašo, kad max 76x76cm padengia, bet vargu ar tai tiesa. Išeina pigiau nei 1€/1w, kas būtų tikrai super kainos atžvilgiu, jei kokybė normali. Vos ne pigiau, nei mano nusižiūrėti Viparspectra. Būčiau rekomendavęs Vipar, bet dabar net pats nežinau, kas labiau apsimoka :D Ir dėl pačios kokybės didelis klaustukas, nes nematau jokio aušinimo, o LEDai tai kaista. Ar verti jie dėmesio, bandysiu pats aiškintis ir klausti temoje:
viewtopic.php?f=15&t=1126&p=152056#p152056
N/A
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

gerai ir as ikisiu savo trigrasti :) pykit nepykit bet zalias spektras reikalingas ;) radau grazu aprasyma Oxfordo universiteto :) ten ne durniukai susirinke :) skanaus skaitymo :)

istrauka:
On an absorbed quantum basis, the efficiency or photosynthetic quantum yield of green light is comparable with that of red light, and greater than that of blue light. The difference between the quantum yields of green and blue light is particularly large in woody plants grown outdoors in high light.

Namely, red light is more effective than green light in white light at low PPFDs, but as PPFD increases, light energy absorbed by the uppermost chloroplasts tends to be dissipated as heat, while penetrating green light increases photosynthesis by exciting chloroplasts located deep in the mesophyll. Thus, for leaves, it could be adaptive to use chlorophylls as photosynthetic pigments, because, by having chlorophyll with a ‘green window’ the leaves are able to maintain high quantum yields for the whole leaf in both weak and strong light conditions.

o kiek kanape woody ar ne cia ne man spresti

https://academic.oup.com/pcp/article/50/4/684/1908367
Bet darbe mane vadina - Veryga
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė N/A »

Noriu paklausti dėl FIMinimo. Nuimu viršūnę kaip pvz:
Nuotrauka

Turėčiau gauti daugiau nei 2 naujas, bet gaunu vieną tą pačią :D Tiesiog atauga nauja viršūnė deformuotais lapais ir tiek. Bandžiau ir trumpiau palikti, ir ilgiau, bet rezultatas tas pats. Kai nutopinu, tikrai gaunu dvi naujas viršūnes, bet fimminti kažkodėl nesiseka... Ką darau ne taip?

P.S. Ant sativų kelios viršūnės gal ir yra vešlesnės, nei įprastai, bet indicos/hibridai atauga ir viskas. Nesuprantu...
N/A
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

Bent man po fiminimo neatauga daugiau virsuniu, bet apatines sakos isveseja ir tampa pagrindinemis :) paziurek mano dabartini dienorasti
Bet darbe mane vadina - Veryga
Operatore
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 785
Užsiregistravo: 2018-11-25, 16:43
Reputacija: 112

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Operatore »

Cikis rašė: 2019-07-19, 10:39 Bent man po fiminimo neatauga daugiau virsuniu, bet apatines sakos isveseja ir tampa pagrindinemis :) paziurek mano dabartini dienorasti
O tai gal geriau tada tik lankstyti? Be zalojimu tipo. Atsiprasau uz kokybe.

Nuotrauka
Yra kaip yra, o turim ka turim ..
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė N/A »

Cikis rašė: 2019-07-19, 10:39 Bent man po fiminimo neatauga daugiau virsuniu, bet apatines sakos isveseja ir tampa pagrindinemis :) paziurek mano dabartini dienorasti
Aha, žiūrėjau ką tik. Turėjau matyt klaidingą įsitikinimą, kad išaugs tokios viršūnės, kaip kad nutopinus. Tai darau prielaidą, kad fiminti man apsimokės pradėti tik koks mėnesis iki žydėjimo.
Operatore rašė: 2019-07-19, 15:58 O tai gal geriau tada tik lankstyti? Be zalojimu tipo. Atsiprasau uz kokybe.

Nuotrauka
Ir taip, ir ne. Autikams tik LST, bet su fotoperiodiniais kiek kitaip. Topindamas išgaunu panašų rezultatą, kaip su LST, tik mažesnė raizgalynė. Aišku, dar priklauso ir nuo to, kokio augalo nori. Pvz, mano krūmai šiandien 40d vegetacijoj. Neseniai tik susodinau į 32L pot'us, tai pagal "rule of thumb" galėčiau juose vegetuoti dar 7-8 mėnesius, prieš perjungdamas į žydėjimą :D Tai mano tikslas pagaminti kuo platesnius krūmus su kuo daugiau viršūnių. Ir stabdyti vertical grow kiek įmanoma. Dabar visos viršūnės yra +- tokiam pačiame aukštyje, o nesunaudojau nė centimetro vielos. Topinimas yra gėris :) Nulauži pirštais pačią pačią viršūnėlę ir visas darbas :)

Iš tikro, susidariau nuomonę, kad geriausi rezultatai pasiekiami, kai kombinuoji visas 3 metodikas. Pradžioje topini, kad gautum kuo daugiau naujų viršūnių ir pristabdytum vertical grow, tada LST, kad tas naujas šakas išsklaidyti į šalis, ir galiausiai FIM pačius galiukus, kad dar labiau išvešėtų :) Taip ir darysiu, žiūrėsim kas čia man išeis :) Dar ir klonus imsiu, tai didelis vešlumas man bus tik į naudą.
N/A
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

bongmeister rašė: 2019-07-19, 06:02 Noriu paklausti dėl FIMinimo. Nuimu viršūnę kaip pvz:
Nuotrauka

Turėčiau gauti daugiau nei 2 naujas, bet gaunu vieną tą pačią :D Tiesiog atauga nauja viršūnė deformuotais lapais ir tiek. Bandžiau ir trumpiau palikti, ir ilgiau, bet rezultatas tas pats. Kai nutopinu, tikrai gaunu dvi naujas viršūnes, bet fimminti kažkodėl nesiseka... Ką darau ne taip?

P.S. Ant sativų kelios viršūnės gal ir yra vešlesnės, nei įprastai, bet indicos/hibridai atauga ir viskas. Nesuprantu...
man labai gerai paaugo po fiminimo :) turiu 4 sakas :) as fiminau po 3 nodo
Bet darbe mane vadina - Veryga
Skorpionas
Naujokas
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2019-07-19, 17:48
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Skorpionas »

Noreciau paklausti nutopinti kur galima y kelti nuotrauka?
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė barzdyla »

bongmeister rašė: 2019-07-19, 06:02 Noriu paklausti dėl FIMinimo. Nuimu viršūnę kaip pvz:
Nuotrauka

Turėčiau gauti daugiau nei 2 naujas, bet gaunu vieną tą pačią :D Tiesiog atauga nauja viršūnė deformuotais lapais ir tiek. Bandžiau ir trumpiau palikti, ir ilgiau, bet rezultatas tas pats. Kai nutopinu, tikrai gaunu dvi naujas viršūnes, bet fimminti kažkodėl nesiseka... Ką darau ne taip?

P.S. Ant sativų kelios viršūnės gal ir yra vešlesnės, nei įprastai, bet indicos/hibridai atauga ir viskas. Nesuprantu...

žiūriu tavo genetika tokia pat kaip mano critical plus.. ar tik ne tu ir augini tokią pat veislę? bet žodžiu, genetika manau tokia pati.

su šita genetika pilnai užteka topint kad išlystų mažiausiai trys galvos. fotkėse va puikiai matosi. jei pagausi momentą, po topinimo užaugs išvis 4, kaip dabar ant mano didžiausios viršūnės kuri man kelia nerimą, kad jai vietos neužteks.

o pvz durban poison pas mane kur auga, tai po topinimo tik dvi užaugs ir ne daugiau, nes jau tokia genetika

NuotraukaNuotraukaNuotrauka
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas