Nuotrauka Nuotrauka

Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
bongmeister
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2019-11-18, 14:53
Reputacija: 6

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė bongmeister »

Nebent rūbams džiovinti, nes stafui 22% rh būtų per mažai... Gautųsi šienas :D

Pasidaryt kaip nors nedidelio diametro šviežio oro, kad atvestų... Augalai myli šviežią orą.
Turint šitą, atkristų AC poreikis 9 mėnesiais iš 12. Draiverius gali laikyti viduje - nereikia pažeidinėti garantinių šviestuvo sąlygų :) Patogus termoreguliavimas tento. Kelių knopkių pagalba galima tente 10C numušti per kelias akimirkas. Atjungi kažką, ir sistema jau kitaip veikia :D Yra poreikis - pajungei antraip ir pučia lauk, nebe traukia :)

Darykitės intake normalius, augalai jums padėkos :V: Silent fanų yra ir LT pirkti, o jei reik kam galiu pakonsultuoti :D
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

sviestuvams pas mane lifetime warranty bei supportas :) juk pac dariau :D o va del RH per zydejima galima numushineti iki kiek nori, per zdiovinima atstatys kiek reikia. maciau kompanija daro zydejima prie 35% kad puvesis neuzpultu.

jo reikes kazkada persidaryti. as nesiskundziu, pas mane lempos glaingos tai ir prikaitina pavirsiu, nes cia pavirsiaus temp. db pavesyje 25
Bet darbe mane vadina - Veryga
bongmeister
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2019-11-18, 14:53
Reputacija: 6

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė bongmeister »

Turiu klausimą į temą :D Laikas jau chopint ar ne? Kaip darytumėt patys? 5d po flusho...

Nuotrauka
Nuotrauka

Ir kas per velnias nutiko kelioms Amnesia viršūnėms? Nudžiūvo iš lempos ar kaip? 8??? Sausos yra.
Nuotrauka
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

as dar duociau pora dienu, kol veduokles prades rekti NUIMK MANE :D siaip jau atrodo tinkamai :) na duok dar diena :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
eigulis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 72
Užsiregistravo: 2018-11-27, 16:22
Reputacija: 7

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė eigulis »

Daviau CalMg ir mikroelementų tai augaliukas pradėjo atsigauti. Niekad nebučiau pagalvojas, kad pritruks kadangi pas mane vanduo sąlyginai kietas 260ppm.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

Oho 5x kietesnis nei pasnmane is krano :) manau tie ppm tavo kokios kalkes ar kitos priemaisos
Bet darbe mane vadina - Veryga
bongmeister
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2019-11-18, 14:53
Reputacija: 6

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė bongmeister »

Teisingai. :) Krano vandens kokius 80% ppm sudaro kalkės. Bet jos nėra blogai. Tik CalMag pakeisti į Mag'ą reikia. Berods buvau kažkur įmetęs receptą...

Nes kaip žinom, per daug Ca sukelia kitų elementų lockoutus, todėl naudojant nefiltruotą krano vandenį, augalams reikia tik magnio.

EDIT: Dabar prisiminiau, kad šviesūs lapų galiukai dažnai būna Zinc arba Fe trūkumo požymis... Naudojant Biobizzą visada būdavo, nieko rimto, bet kai pakeičiau trąšas, praėjo savaime. :)
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

as AN perfect PH linija naudoju. neturetu buti tokiu dalyku :) gal tik micro pataupiau :D nes litru maziau turiu :D reiks keiciant vandeni atitaisyti :) siaip negaliu nieko sakyti :) auga puikiai :) nutopinau, ryt reik pasiruost lst
Bet darbe mane vadina - Veryga
justus
Naujokas
Pranešimai: 26
Užsiregistravo: 2019-09-24, 21:43
Reputacija: 4

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė justus »

Sveiki,

Jau antra savaitė, kaip žydi ir žemiau yra priaugę taip vaidinamų popcorn žiedukų.

https://postimg.cc/JHrc13sm

Ką darom su jais? Ar tiesa, kad bus didesnės galvos jei pašalinsiu? Ar tai nebus stresas augalui?
bongmeister
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2019-11-18, 14:53
Reputacija: 6

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė bongmeister »

Priklauso, augini autožydinčią veislę ar ne :) Automatai nemėgsta streso... Jeigu foto - nuskinčiau pačias apatines, o bent kiek didesnes palikčiau :)
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

jo pritariu bongui :) jei auto neliesk, jei ne apatines gali apskabyti, tik cia nuotrauka virsunes :D tai nuo cia neskabyki :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
justus
Naujokas
Pranešimai: 26
Užsiregistravo: 2019-09-24, 21:43
Reputacija: 4

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė justus »

:D Auto Northern lights. Paskabysiu nuo pačios apačios. Padžiovinus kelias dienas, bus galima paveipint --==::~~
senelis
Naujokas
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 2015-03-23, 11:40
Reputacija: 2

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė senelis »

Sveiki ar auginot kas banana gorila lauko saligom ir gali papasakot ar labai lepus augalas? Kaip skonis ir poveikis.
quNNcy
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2014-12-31, 20:12
Reputacija: 66

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė quNNcy »

seneli

Grow her outdoors in a warm climate with plenty of sun, where the plant naturally grows somewhat taller, and you can look forward to get as much as 650g of bud per plant that you can harvest in October. In cooler climates, such as in Northern Europe, you can get the best results if you grow her in a greenhouse.

to manau turetu pakakti,gi buna aprasai prie ju,tingejau ieskot genetikos linijos,ten dar aiskiai butu
senelis
Naujokas
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 2015-03-23, 11:40
Reputacija: 2

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė senelis »

Na matai aprasai tai yra bet kad jie butu bent rusiski tai dar dar o anlgu ne man suprast
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

Neaugines nepasakysiu.
Bet darbe mane vadina - Veryga
.....
Naujokas
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2019-09-16, 11:47
Reputacija: 8

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė ..... »

Naujam setupui reikia ventiliacijos. Vėl :D Viską jau turiu, apart greičio reguliatoriaus.

Modelis, kurį naudoju, kainuoja 80€/vnt. Tikrai tuos pinigus sugebėčiau išleisti geriau. Mano paskaičiavimais, reikės sumažinti ventiliatoriaus galingumą 50%, t.y. per pus (iki 110V). Ar tikrai man reikalingas variac'as? Ar tokio kinietiško šlamštuko kažin neužtektų atlikti darbui?
Nuotrauka Nuotrauka
Exhaust gaunasi ~44w, tai lyg ir užtekti turėtų :) Bet ar veiktų taip, kaip man reikia?
Būtų pigiausias variantas ventiliatoriams sulėtinti per pusę :) O iš praktikos, to kaip ir pakaktų.
Vartotojo avataras
eigulis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 72
Užsiregistravo: 2018-11-27, 16:22
Reputacija: 7

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė eigulis »

Napavaldysi motoro apsukas įtampa. Nebent 80%-100%. Jei tavo ventiliatorius 230v ir paduosi jam 110v jis paprasčiausiai nesisuks. Jei nori valdyti motoro apsukas tau reiktu dažnių keitiklio
.....
Naujokas
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2019-09-16, 11:47
Reputacija: 8

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė ..... »

eigulis rašė: 2020-01-12, 09:02 Napavaldysi motoro apsukas įtampa. Nebent 80%-100%. Jei tavo ventiliatorius 230v ir paduosi jam 110v jis paprasčiausiai nesisuks. Jei nori valdyti motoro apsukas tau reiktu dažnių keitiklio
Nelabai supratau... Ar ne kaip tik keičiant įtampą ir būna reguliuojamos variklio apsukos? Mano variac'as pakopinis ir paduoda 70-85-110-145 ir 220V. Tai kiek suprantu, ties 3 padėtimi turiu 110V out. Ar kažką ne taip skaičiuoju?

Suprantu, kai mažini W, nesumažinęs V, pradeda burgzti variklis. Bet šitas, kaip suprantu, yra tiesiog mažas transformatoriukas, konvertuojantis įtampą iš 220v į 110V. Tai iš principo, ar neturėtų daryti tą patį, ką ir šis blogiukas? :D

Nuotrauka

EDIT: kainuoja nedaug tas kinietis, užsisakysiu dėl mokslo ir išsiaiškinsiu praktiškai. :D
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

Varikliai buna 2 tipu. Kurie reguliuojasi pagal signalo dazni ir kurie reguliuojasi pagal galinguma. V.

Pagal galinguma reguliuojasi tie maziukai, magnetiniai 5,12 voltu aisku ju buna ir faziniu ten 2,4 faziu ir daugiau.

220v/110v cia ne nuo siu skaiciu variklio galia pasakoma. O "W". Bet pradekim nuo pradziu.

110 ir 220 cia tik elektros tinklo standartai. USA 110v rest 220 berods +-10 neskaitant trifazio 360v.
Pvz jei variklis 100w tai jis prie 220v ims apie 0.5 ampero. O prie 110 apie 1 ampera. Tik toks skirtumas.

Bet va signalo daznis reguliuoja variklio apsisukimus. Pvz pas mus berods 60hz daznis. Ir keiciant ji keiciasi greitis. Dar esu bandes keisti greiti su (pamirsau kaip lietuviskai tai cia angliskas pavadinimas) capacitors. Veikia bet kaista. Stipriai kaista

Mazdaug toks principas. Daug labai apie tai nezinau, galima wiki susirasti. Tik zinau kad jei experimentuosi tai gali uzdegt varikli.
Bet darbe mane vadina - Veryga
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas