Nuotrauka Nuotrauka

Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
nemarinuotas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 2020-12-08, 17:19
Reputacija: 5

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė nemarinuotas »

Sveiki, elementarus klausimas. :D Normalu zydejimo stadijoje jog lapuku kai kurie galiukai gelsta?
Nuotrauka
Nuotrauka
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

Ne, speju padauginai trasu
Bet darbe mane vadina - Veryga
nemarinuotas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 2020-12-08, 17:19
Reputacija: 5

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė nemarinuotas »

Bet auginimo pradziamokslis rase kad normalu, nes trasu atrodo tikrai nedaug dejau 🙁
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 474
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė barzas »

nemarinuotas rašė: 2020-12-22, 21:41 Bet auginimo pradziamokslis rase kad normalu, nes trasu atrodo tikrai nedaug dejau 🙁
normalu ant veduokliniu lapu....maziau i tokias smulkmenas kreipk demesio....nemazai jau tokioje stadijoje buna aplamai nugeneja veduoklinius lapus. be to ne vien nuo trasu pradeda sauseti..
taip pat ir nuo sviesos srauto ir kitu niuansu ... nes veduoklinei lapai irgi sensta.... nebutinai trasu doze tai itakoti gali. nuna pasitaiko kai trasas pakeiti is mineraliniu i organines ar tavitksciai .kad ir nevirsyjo doziu bet nepatinka saknim kazkas ..
tai buna tokiu bajeriu kaip praeitam puslapi nuotraukos kad isvys lapai dziuna ir krenta tiesiog. susipjauna likuciai trasu ar soile ar cocoj..pasitaiko jai gerai soilas ar coca po praeito auginimo neisplauta druslu lieka ( ko augalas nesunaudojo ar suvartojo likuciai trasu ) ....
nemarinuotas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 2020-12-08, 17:19
Reputacija: 5

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė nemarinuotas »

barzas rašė: 2020-12-22, 22:58
nemarinuotas rašė: 2020-12-22, 21:41 Bet auginimo pradziamokslis rase kad normalu, nes trasu atrodo tikrai nedaug dejau 🙁
normalu ant veduokliniu lapu....maziau i tokias smulkmenas kreipk demesio....nemazai jau tokioje stadijoje buna aplamai nugeneja veduoklinius lapus. be to ne vien nuo trasu pradeda sauseti..
taip pat ir nuo sviesos srauto ir kitu niuansu ... nes veduoklinei lapai irgi sensta.... nebutinai trasu doze tai itakoti gali. nuna pasitaiko kai trasas pakeiti is mineraliniu i organines ar tavitksciai .kad ir nevirsyjo doziu bet nepatinka saknim kazkas ..
tai buna tokiu bajeriu kaip praeitam puslapi nuotraukos kad isvys lapai dziuna ir krenta tiesiog. susipjauna likuciai trasu ar soile ar cocoj..pasitaiko jai gerai soilas ar coca po praeito auginimo neisplauta druslu lieka ( ko augalas nesunaudojo ar suvartojo likuciai trasu ) ....

Aciu tau uz grazu atsakyma, zodziu nesuku per daugiausiai galvos :] :D
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 349
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė nenaudelis »

Vienam eksperimentui noriu panaudoti maziuka akvariumo burbuliatoriu (akmeni) kaip filtra vandeniui _su_trasom_ ir tuo paciu kaip svori, kad slangute neiskristu. Ar tas akmuo neuzsikims skystomis trasomis ?
DanDan
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 2019-04-21, 16:09
Reputacija: 6

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė DanDan »

Neuzsikims, as praita auginima naudojau
Vartotojo avataras
lukasaka
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2020-01-27, 20:49
Reputacija: 14

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė lukasaka »

Operatore rašė: 2020-12-22, 10:02
lukasaka rašė: 2020-12-22, 06:10
Cikis rašė: 2020-12-22, 00:33 Kencia. Negaliu pasakyti kiek bet kencia. Pasekmes gali nustoti augti isviso. Bet jau velu persodinti kaip ir
Bet aš kaip suprantu žydėjimo stadijoje šaknys
Nustoja augti? Ar jos toliau auga bet lėčiau?
Pagrindine saknis nustoja augti, taciau auga kitos judedamis link maisto, vandens, mineralu puses.
Gal dar vis naudoji nemazus kiekius azoto? Nebepilk visai azoto turinciu junginiu, kad augalas nesiplesytu ar augti, ar zydeti. Fosforas, kalcis, kalis - saknu draugai zydint.

Aš auginu coco ir naudoju mineralinės trąšas a+b gold label. Jose yra 6% azoto, nėra šios trąšos būtinos žydėjimo metu? Nes visada naudojau ir bijau kad jei nenaudosiu negaus reikiamų medžiagų augalai
DanDan
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 2019-04-21, 16:09
Reputacija: 6

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė DanDan »

As canna coco a plius b veg ir zydejime naudoju
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 474
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė barzas »

lukasaka rašė: 2020-12-23, 09:41

Aš auginu coco ir naudoju mineralinės trąšas a+b gold label. Jose yra 6% azoto, nėra šios trąšos būtinos žydėjimo metu? Nes visada naudojau ir bijau kad jei nenaudosiu negaus reikiamų medžiagų augalai
O ar gerai isplovei coca pries sodindamas nuo praeito auginimo ? neliko drusku nesunaudotu augalo....vazono dydis mazai itakoja del dziuvimo lapu. vazono dydziu galima reguliuoti augalo dydi.... as ir 3 litru airpote esu pusantro metro pasiekes... litriniuse po pusmetri ... ir ne del vazono dydzio prasideda problemos del saknu. gali buti pacios trasos jai gerai nesupurtai( nesuplaki pries maisydamas) ar jos su kazkuo susipjauna... saknu temperatura ( buten cocos ) laistimo vandens temperatura.. man panasei buve bet ten pacio kalte gerai nesuplakes a+ b pries ruosent trasas... bet man su mkds trasom tas nutike buvo.... bet susidejo visa eile nedadarytu darbu.... kaip ir kokos nesploves buvau. per saltu trasu tirpalu kelis kartus palaisciau.pereidamas nuo veg i zydejimo trasas nedaviau pradziuti ir nenufliusinau... ten pacio eile nedadarytu veiksmu buvo pér tingejima....kad problema su saknu. tai faktas . bet del kokiu nedadarytu veiku neaisku... vazono dydi gali iskarto atmesti. nebus del jo. nedalaistimas ar perlaistimas ar dar kas susje tiek su temperaturom tuek su trasom gali buti... jai pastoviai slape ir neidziuna cocos ph irgi kyla kartais rugimas pasitaiko....niekas geriau pacio augintojo negales tau pasakyti ka ne taip pridirbai ar perdirbai.pats turi ziureti kur persistengei ar nedadarei.....
Vartotojo avataras
lukasaka
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2020-01-27, 20:49
Reputacija: 14

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė lukasaka »

barzas rašė: 2020-12-23, 21:55
lukasaka rašė: 2020-12-23, 09:41

Aš auginu coco ir naudoju mineralinės trąšas a+b gold label. Jose yra 6% azoto, nėra šios trąšos būtinos žydėjimo metu? Nes visada naudojau ir bijau kad jei nenaudosiu negaus reikiamų medžiagų augalai
O ar gerai isplovei coca pries sodindamas nuo praeito auginimo ? neliko drusku nesunaudotu augalo....vazono dydis mazai itakoja del dziuvimo lapu. vazono dydziu galima reguliuoti augalo dydi.... as ir 3 litru airpote esu pusantro metro pasiekes... litriniuse po pusmetri ... ir ne del vazono dydzio prasideda problemos del saknu. gali buti pacios trasos jai gerai nesupurtai( nesuplaki pries maisydamas) ar jos su kazkuo susipjauna... saknu temperatura ( buten cocos ) laistimo vandens temperatura.. man panasei buve bet ten pacio kalte gerai nesuplakes a+ b pries ruosent trasas... bet man su mkds trasom tas nutike buvo.... bet susidejo visa eile nedadarytu darbu.... kaip ir kokos nesploves buvau. per saltu trasu tirpalu kelis kartus palaisciau.pereidamas nuo veg i zydejimo trasas nedaviau pradziuti ir nenufliusinau... ten pacio eile nedadarytu veiksmu buvo pér tingejima....kad problema su saknu. tai faktas . bet del kokiu nedadarytu veiku neaisku... vazono dydi gali iskarto atmesti. nebus del jo. nedalaistimas ar perlaistimas ar dar kas susje tiek su temperaturom tuek su trasom gali buti... jai pastoviai slape ir neidziuna cocos ph irgi kyla kartais rugimas pasitaiko....niekas geriau pacio augintojo negales tau pasakyti ka ne taip pridirbai ar perdirbai.pats turi ziureti kur persistengei ar nedadarei.....
Kiekviena karta nauja coco pilu. Auginu kaip visada Tom pačiom trąšom ir pilu pagal specialią lentelę. Nenutuokiu kas negerai. Kiekvieną dieną krenta lapai ir žiauriai gaila. Bandysiu mažint trąšų dozes..
Vartotojo avataras
lukasaka
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2020-01-27, 20:49
Reputacija: 14

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė lukasaka »

Nuotrauka
NuotraukaNuotraukaNuotrauka
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

na is foto tai grynai karscio poblemos (tie kampuciai i virsu uzsiriete). bet o taciau viskas atrodo pakankamai gut
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
lukasaka
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2020-01-27, 20:49
Reputacija: 14

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė lukasaka »

Bet ar normalu kad 3 sav dar liko iki žydėjimo pabaigos, o lapai jau geltonuoja ir krenta? Žiedai atrodo pakankamai gerai
Vartotojo avataras
lukasaka
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2020-01-27, 20:49
Reputacija: 14

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė lukasaka »

Nuotrauka
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

apatiniams normalu geltonuoti ir kristi, buta azoto trukumas tai augalas ima is senu lapu ji ir perduoda jauniems. bet didinti azoto nepatarciau zydejimo pabaigoje, skaiciau kad trugdo ziedu fomavimuisi ir buna tokie orinukai. nezinau ant kiek tiesos bet esu turejas orinuku :( skausminga buvo :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
lukasaka
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2020-01-27, 20:49
Reputacija: 14

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė lukasaka »

Cikis rašė: 2020-12-29, 18:43 apatiniams normalu geltonuoti ir kristi, buta azoto trukumas tai augalas ima is senu lapu ji ir perduoda jauniems. bet didinti azoto nepatarciau zydejimo pabaigoje, skaiciau kad trugdo ziedu fomavimuisi ir buna tokie orinukai. nezinau ant kiek tiesos bet esu turejas orinuku :( skausminga buvo :)
Aš auginau jau šitą rūšį, nebuvo tokių dalykų, net į žydėjimo pabaiga vos vos tik lapai pagelto. Keista.
Nuotrauka
Gal per didelė temperatūra jiems 28?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

sitam lapui gali buti, galiuai pasiraite i virsu, bet esu augines su didesniu pasiraitymu ir nieko :)

realiai standartine procedura pasalinti visus kintamuosius. flush -> pakelt sviesas -> laukt atsakymo
Bet darbe mane vadina - Veryga
Iphonas
Naujokas
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2020-12-31, 01:02
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Iphonas »

Sveiki,
Turiu tenta 400cm 200cm 220cm kiek tokiam galiu sutalpint augalu 20l vazonuose?
Ir turiu isigyjes 2x mars hydro tsw 2000, 3x tsl 2000, 1x ts 3000, ir dvi hps 600w ar nebus cia per daug tiek lempu tokiai patalpai, ir nelabai zinau kokiu tiktu fan su filtru oro istraukimui gal galit patart, neseniai pradejau dometis viskuo idomu kiek galetu cia man uzaukt mastau
DanDan
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 2019-04-21, 16:09
Reputacija: 6

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė DanDan »

Vienam medeliui bent 60x60cm
Labai daug elektros prisuksi su tiek lempu
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas