Nuotrauka Nuotrauka

Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

grangeroad, nuėmęs derlių parašyk, kaip tas Fat Banana strainas. Norėjau jį auginti, bet užmiršau užsisakyti aną kart užsakymą kai dariau... Ir matau neturi YOYO hangers, tai būtų gerai įsigyti. TS kabink ant 2 rachet'ų, o ne 1 :) Tada stabiliau jos kabo, nesisukinėja taip ir t.t.

Cikis labai teisingai viską susakė, tik įdomu, kokie spintos matmenys? Nes net mažam augalui reikia bent 30x30 cm... Po Mars Hydro lempom realu būtų tikėtis apie 1g/w, jeigu visas auginimas bus pasisekęs. Bet ir 0.5g/w būtų neblogas rezultatas.

Ir geriau nenaudok tinklo, o topink ir daryk lst. Taip daugiau sutalpinsi. Tinklas gerai tik kai augini vieną didelį augalą ir nori visą plotą užpildyti :)
atostogauju
grangeroad
Naujokas
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2019-09-21, 18:24
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė grangeroad »

Bet kaip cia skaiciuojat jus😀 2000wat tai 0,5gr nuo 1w gautusi 1kg? kazka man atrodo ne taip surpantu
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

nera ten 2000w :) cia tik modelio pavadinimas
Bet darbe mane vadina - Veryga
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

Klausimėlis... Kas nutiktų, jeigu vegetuojantį (arba vos pradėjusį žydėti) augalą pakiščiau po 1/1 šviesos ciklu? Valanda dienos, valanda nakties, and so on...
Pradėtų žydėti? Vegetuotų toliau? Užsihermintų? :|?
atostogauju
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

hermintusi :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
Liaus
Naujokas
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2019-06-17, 10:07
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Liaus »

Sveiki,kur pirkti lempas su balasteriais LT be growing lt ir hydroponics4you gal žinot?
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

Liaus rašė: 2019-10-11, 10:04 Sveiki,kur pirkti lempas su balasteriais LT be growing lt ir hydroponics4you gal žinot?
Sveikas. Apie balasterius išvis pirmą kart girdžiu, turbūt turėjai omeny droselius (balastus).:D Trumpai tariant - hps technologija atgyvenusi. Ieškokis LED. O jei vistiek niežti pirštai pačiam įsitikinti, pigiausi droseliai senukuose būdavo... Bet internetu nerasi. Išvis, vargu, ar rasi, jei gyveni ne Klaipėdoje, Kaune ar Vilniuje. Bet pabandyti verta. Į brangias natrio lempas irgi neinvestuočiau. Ar agro lempa, ar paprasta - spektras daug nesiskiria. Bet kaina skiriasi trigubai :D
Google įsivesk "philips natrio lempa" ir rasi. Daugiau kaip 10-20€ už vnt nemokėčiau.
atostogauju
Liaus
Naujokas
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2019-06-17, 10:07
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Liaus »

ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ rašė: 2019-10-11, 12:59
Liaus rašė: 2019-10-11, 10:04 Sveiki,kur pirkti lempas su balasteriais LT be growing lt ir hydroponics4you gal žinot?
Sveikas. Apie balasterius išvis pirmą kart girdžiu, turbūt turėjai omeny droselius (balastus).:D Trumpai tariant - hps technologija atgyvenusi. Ieškokis LED. O jei vistiek niežti pirštai pačiam įsitikinti, pigiausi droseliai senukuose būdavo... Bet internetu nerasi. Išvis, vargu, ar rasi, jei gyveni ne Klaipėdoje, Kaune ar Vilniuje. Bet pabandyti verta. Į brangias natrio lempas irgi neinvestuočiau. Ar agro lempa, ar paprasta - spektras daug nesiskiria. Bet kaina skiriasi trigubai :D
Google įsivesk "philips natrio lempa" ir rasi. Daugiau kaip 10-20€ už vnt nemokėčiau.
Taip taip balastus.. :D o del LED ar yra čia lietuvoj kažkur ir už kiek reiktu pirkt,kad atstotu hps 250w ~?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

150w ledo tau reikia. Papigei palyginus kainuoja mars t1000 ar sp150 pliklauso nuo erdves ploto.

Geros lempos, as uzskaitau
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
Moderatorius
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 850
Užsiregistravo: 2013-01-28, 20:59
Reputacija: 93

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Moderatorius »

hps nėra atgyvena, ir kainuoja tikrai >20€
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

akkmuo rašė: 2019-10-13, 23:00 hps nėra atgyvena, ir kainuoja tikrai >20€
https://elektra.lt/lt/natrio-lemputes/25163-1.html
8 eurai 250w. O droselių senukuose būdavo po 3 eurus su centais. Starteris apie 6 eur ir turi pilną setupą iki 20€. Bet kiek Amps ims iš rozetės, tai 5vnt ts1000 pajungtum...
atostogauju
bongmeister
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2019-11-18, 14:53
Reputacija: 6

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė bongmeister »

Sveiki,

Apibendrindamas paskutinių kelių auginimų išvadas, noriu pasidalinti pastebėjimais:
Mineralinės trąšos over organinės. Visais aspektais. Efektyvumas taip pat nepalyginamas.
Cold temps over hot temps. Geriausi bud'ai užauginti prie 20-23C on, 8C off.
Konteinerių dydis. Forumo senbuvių buvau išmokytas naudoti konteinerius didesnius, nei iš tiesų reikėjo. Pasekmės: stovintis vanduo šaknų zonoje ir kalnas kitų problemų. Tinkamai parenkant trąšų proporcijas, mažesnis konteineris over didesnis.
Biobizz produkcija yra šūdas.

Na ir pabaigai - mažiau tikėkite tuo, kas parašyta. Ačiū už dėmesį. Happy growing!
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

Cia hidroponikos vertinimas? Siaip su viskuo sutinku. Hot temps cia oro ar vandens? Pataisyk aiskiau :) duociau laika bet neleidzia :D
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
eigulis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 72
Užsiregistravo: 2018-11-27, 16:22
Reputacija: 7

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė eigulis »

bongmeister rašė: 2019-12-10, 17:29 Sveiki,

Apibendrindamas paskutinių kelių auginimų išvadas, noriu pasidalinti pastebėjimais:
Mineralinės trąšos over organinės. Visais aspektais. Efektyvumas taip pat nepalyginamas.
Cold temps over hot temps. Geriausi bud'ai užauginti prie 20-23C on, 8C off.
Konteinerių dydis. Forumo senbuvių buvau išmokytas naudoti konteinerius didesnius, nei iš tiesų reikėjo. Pasekmės: stovintis vanduo šaknų zonoje ir kalnas kitų problemų. Tinkamai parenkant trąšų proporcijas, mažesnis konteineris over didesnis.
Biobizz produkcija yra šūdas.

Na ir pabaigai - mažiau tikėkite tuo, kas parašyta. Ačiū už dėmesį. Happy growing!
Tai kaip manai pagal tave kokią talpą yra optimaliausia?
bongmeister
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2019-11-18, 14:53
Reputacija: 6

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė bongmeister »

Nepaminėjau, kad kalbu apie soil - my bad. :]
Temperatūras turėjau omenyje patalpos. Kol šviesos gauna daug, nepanašu, kad augalams labai rūpėtų aplinkos temperatūra. Augimas tikrai nesulėtėja, kai kitos sąlygos tinkamos.

Darau 1:1 grow skirtingose aplinkose. Šaltųjų komanda atrodo geriau, nors viską darau taip pat :D Bandymai grynai praktiniai ir neparemti jokia teorija.

O optimaliausia talpa yra būti ant ribos :D Aš pats dabar veginu 2L konteineriuose 6-8 savaites, tada šokam į 5L ir ten veginam pagal poreikį. Ir likus kelioms savaitėms iki žydėjimo, permetu iš akies, kiek kam gali reikėti... Kam 7L, kam 20L tenka :) sutaupau soilo, o ir formuoti daug paprasčiau...
30 litrų, iš mano asmeninės patirties, per daug bet kuriam augalui, kuris telpa į palapinę :D
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

Jo 30L cia geram medziui 2m uztektu :) man uzteko 19L berods ar net mazesni su coco. O kaip taip temp numusi? Su kondyshke? Nes naturaliai man 27 buna prie sviesos :) ir ten 550w is rozetes LED. Na zinai mano setupa :)

Koks ten pasntave apsvietimas ir kiek is rozetes?

Ar tik ne sp150
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
eigulis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 72
Užsiregistravo: 2018-11-27, 16:22
Reputacija: 7

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė eigulis »

Ciki kokiu atstumu laikai lempas nuo augalo?

Nes kaip spėju, kad biški saviški sudeginau. Laikiau nuo ledu apie 20-25 cm. Virsutiniai laipai pašviesėjo o kai kurių galiukai pageltonavo.
Nuotrauka
Nuotrauka
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

Kol klonai saknis kala as laikau apie 40-35 cm. Ir pas mane prie siesioginio apsvietimo pavirsiaus temp 34. Pavesyje 24-27. Vandens 19c. Siaip jiems patinka :( sia savaite pasirode pirmieji rapid grow pozymiai :) dideli grazus lapai, atsigavo vienas numirelis :) matyt truko biski apsvietimo ar saknu :) tai tik maam tokia ant klaustuko nes as apleides ja buvau, saknys susisuko, po to reikejo coco coir isplauti tai daug saknu nutraukiau ir galu gale daug saku nukirpau. Kad suvenuodetu augimas :) ner labai laiko, gal si vakara atnaujinsiu doenorasti :)

Man taip tik atrodo ar pas vae lapai sviesesni uz gyslas? Cia trukumas kazko kiek pamenu :) gerai apsiziurek
Bet darbe mane vadina - Veryga
bongmeister
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2019-11-18, 14:53
Reputacija: 6

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė bongmeister »

Eiguly, čia kažkoks deficiency tau lenda. Mg + dar kažkas. Man Biobizzą naudojant būdavo... :) Neatrodo augalai nudeginti, tik gal kiek per karšta ar per sausa pas tave (taco-ing).

Atstumai ledams apytiksliai 45cm blurple veg, 30cm bloom ir +10cm toliau, jeigu naudoji quantum boardus.

Dėl temperatūrų: jos kažkaip pas mane visur natūraliai mažos, praėjus vasarai :) Intake iš lauko man pasiteisino. Atjungus ohoho kaip karšta būna :D

O setupas, jei turi omeny pagrindinį blooming chambery, tai 900w tikrų by mars hydro :D ;) Tiesioginio apšvietimo tempa 24-26C... Draiveriai viduj irgi :D
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

A, stebuklingi zodziai intake is lauko :D supratu bd. Pas mane intake is 22c kambario temperaturos :) hydroponika numuse dregme kambaryje iki 22% :) butu gera dziovykla bet va ikisau drekintuva i palapine :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas