Nuotrauka Nuotrauka

Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Ciakis »

Kalcis duoda nekroze cia nekvepia net tuo. Buvo ir man kalcio mintis bet as katik pac ja apturejas.

Labas, as kalcio trukumas :) dazniausiai ateinu submagnio trukumu ar perteklium.
Nuotrauka
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
lukasaka
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2020-01-27, 20:49
Reputacija: 14

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė lukasaka »

Hm ph visada darau 6/6.1. Visas trasas pagal lentele pilu. Gal dar luktelsiu? Čia patys pirmieji lapai tokie, visi kiti atrodo sveiki. Nuotrauka
Error
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 2018-01-24, 22:34
Reputacija: 4

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Error »

lukaska, man taip yra buve, tai išaugo.
Kaip suprantu kol maži yra, tai labai jautrus žemems.:)
quNNcy
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2014-12-31, 20:12
Reputacija: 66

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė quNNcy »

I foto pazejus ir to ka maciau jame pasakiau siokias tokias isvadas,galimus variantus,atkreipiau demesi ir i sekancius veduoklinius lapus,jie sveiki,lig toliau nesiplecia niekas,as is tokiu kur per daug nekreipiu demesio jei ant vieno kito lapuko kazkas yra,bet jei pleciasi toliau tuomet jau ieskau problemos ir jas meginame spresti,toki scenariju esu turejas,taip pat pirmieji rode panasius simptomus,bet isaugome ir viskas ok
ArK
Naujokas
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 2020-03-25, 15:13
Reputacija: 1

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė ArK »

Sveiki, gal per nuotrauka nelabai matosi, bet augalo stiebas ryškiai susilpnėjas , plonesnis taNuotraukapo nei buvo kaip manote del ko taip, ir ar galima kažką padaryti? aš manau kad per anksti patrešiau. iškarto dėkui už atsakymus , kolkas esu šioj srity naujokas, bet kaip sužinosiu daugiau taipogi patarsiu kitiems! 😄
Desindzas
Naujokas
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 2020-02-29, 08:52
Reputacija: 3

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Desindzas »

Sveiki as ir naujokas bet nzn kam reik trest tokius maziukus pas mane dabar 3 savaites jokiu trasu tik laistau ir auga puikiai
Vienas augaliukas pradejo rodyti labai minimaliai kalcii trukuma vakar daviau calmag
Ark man atrodo sviesos mazokai stiebas labais isstypes dar duok vejuko kad sustipretu man labai padejo
O as ir su klausimu kadangi dabar vel prasukom laika i vasaros ir gaunasi kad iseinant i darba augaliukai dar miega ar butu fidelis stresas jei pakeisciau cikla ta valanda ?
Vartotojo avataras
SnowStorm
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2011-04-24, 17:10
Reputacija: 15

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė SnowStorm »

Gali keist drasiai ta valanda. O del stiebo, nudziuves toi vietoi? Siaip maziuku trest nereikia. Stypsta jie del sviesos trukumo, jei jau toks plonas ir ilgas stiebas gaunas, reiktu iskart kol mazas lankstyt pradet aplink vazono krasta (LST), tada bus stipresnis.
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė nenaudelis »

Neradau temos apie sildyma/saldyma, tai paklausiu cia. Negaliu susitarti su termostatu kitaip nei 3-4 laipsniai paklaida. Temperatura grubiai keiciasi tarp 22 ir 26 ir per neilga laiko tarpa - apie pusvaladi i abi puses. Ar augaliukam del to nieko nenutiks ar verta daryti su mazesne paklaida ?
Desindzas
Naujokas
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 2020-02-29, 08:52
Reputacija: 3

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Desindzas »

Pas mane irgi panašiai temp svyruoja nakti iki 20 nukrenta kolkas nieko blogo nepastebejau
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė nenaudelis »

As turejau galvoj,kad pas mane tiek keiciasi kas pusvalandi o ne diena/naktis. Nakti pas mane krenta tarp 20-23
Desindzas
Naujokas
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 2020-02-29, 08:52
Reputacija: 3

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Desindzas »

As supratau sakau pas mane identiskai kad ir siandien pries valanda 26° buvo dabar 20° kitaip neiseina arba krinta dregme iki 25%
Tai kaip ir minejau kolkas nieko blogo nepastebejau
Ir kiek zinau jei klystu pataisykit optimali temp tarp 22-28
nenaudelis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 350
Užsiregistravo: 2020-03-18, 15:10
Reputacija: 39

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė nenaudelis »

Su dregme man biski geriau apie 40-45 stovi. Buvo minciu kelt, bet kiek pasidomejau tai proto ribose. Auga ir maniskes gerai, paskui pagalvojau,kad gamtoj irgi nebuna kaip nupjauta pvz 24. Temperatura kiek domejaus ir kitur tokia ir turi but apie 25+-3
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Ciakis »

px toks svyravimas o 25% dregmes jau nera labai gerai bent 35-40 reiktu
Bet darbe mane vadina - Veryga
Desindzas
Naujokas
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 2020-02-29, 08:52
Reputacija: 3

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Desindzas »

Nuotrauka
Nuotrauka
Sveiki mano vienas augaliukas jau turi pirmas piesteles nors dar tik 4sav....
Big bang auto
Ir pastebejau virsutiniu lapu geltonuojancius galiukus pagal viskas kaip ir copper deficiency
Gali buti ?
Ph visada 6.5 trasu jokiu dar nenaudota
Flushint ? Gal dar kokių patarimų?
Vartotojo avataras
Volkas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 2016-05-25, 21:24
Reputacija: 46

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Volkas »

Desindzas rašė: 2020-04-05, 22:08 Nuotrauka
Nuotrauka
Sveiki mano vienas augaliukas jau turi pirmas piesteles nors dar tik 4sav....
Big bang auto
Ir pastebejau virsutiniu lapu geltonuojancius galiukus pagal viskas kaip ir copper deficiency
Gali buti ?
Ph visada 6.5 trasu jokiu dar nenaudota
Flushint ? Gal dar kokių patarimų?
Viskos ok su piestelėm, žydėt nepradėjo ,nepergyvenk, tik parodė lytį, dar augs. Siūlau mažint ph iki 6,0-6,1 kol kas, o žydėjime 6,3-6,4. Užtat ir lapų galiukai gali būt pageltę, nes ph aukšotkas ir negali pasisavint kai kurių elementų, nors ir pilsi juos xN dozėm
"Žmogus negyvena nei dabartyje, nei ateityje. Jis gyvena taip, tarsi niekada nemirtų. Ir galiausiai numiršta taip, tarsi nebūtų gyvenęs." - Dalai Lama
Vartotojo avataras
Moderatorius
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 850
Užsiregistravo: 2013-01-28, 20:59
Reputacija: 94

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Moderatorius »

ArK rašė: 2020-03-30, 01:20 Sveiki, gal per nuotrauka nelabai matosi, bet augalo stiebas ryškiai susilpnėjas , plonesnis taNuotraukapo nei buvo kaip manote del ko taip, ir ar galima kažką padaryti? aš manau kad per anksti patrešiau. iškarto dėkui už atsakymus , kolkas esu šioj srity naujokas, bet kaip sužinosiu daugiau taipogi patarsiu kitiems! 😄
manau, čia ITIN per mažai šviesos, visų pirma
medinukas
Naujokas
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2020-04-07, 08:45
Reputacija: 0

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė medinukas »

Sveiki visi, tai mano pirmas augintinis ir juo besirūpinant iškilo porą klausimėlių. Taigi visų pirma, gal žinot kas galėtų būt lapų galiukams, kurie ruduoja? Ar tai gali būti ph problema? Matuoklio kol kas neturiu, jis pakeliui. Augalėlio dar netręšiau, jam 3 savaitės. Žemės 60% paprastas juodžemis (pirktinis) ir 40% orchidėjų žemė. Antra, tai ar galėčiau jį persodinti šiek tiek giliau? Nes stiebas prie pagrindo plonesnis nei viršuje, ar taip ir turi būti?
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Vartotojo avataras
Volkas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 2016-05-25, 21:24
Reputacija: 46

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Volkas »

ArK rašė: 2020-03-30, 01:20 Sveiki, gal per nuotrauka nelabai matosi, bet augalo stiebas ryškiai susilpnėjas , plonesnis taNuotraukapo nei buvo kaip manote del ko taip, ir ar galima kažką padaryti? aš manau kad per anksti patrešiau. iškarto dėkui už atsakymus , kolkas esu šioj srity naujokas, bet kaip sužinosiu daugiau taipogi patarsiu kitiems! 😄
:D juokas paimė, nes pamenu, kai pas man pats pirmas augaliukas buvo toks pat ištysęs. Jo, kaip akkmuo sakė šviesos trūkumas. Kur tu jį(o gal ją, tikėkimės :D) augini, ant palangės? Sustiprint augalą tau reikia:
a) daugiau šviesos
b) vėjo (ventiliatoriaus), nes vėjas stiprina kamieną
c) persodint gali iškart į didesnį vazoną ir žemėm užmesk stiebą iki pačių pirmų lapukų
"Žmogus negyvena nei dabartyje, nei ateityje. Jis gyvena taip, tarsi niekada nemirtų. Ir galiausiai numiršta taip, tarsi nebūtų gyvenęs." - Dalai Lama
Vartotojo avataras
Volkas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 2016-05-25, 21:24
Reputacija: 46

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Volkas »

medinukas rašė: 2020-04-07, 23:01 Sveiki visi, tai mano pirmas augintinis ir juo besirūpinant iškilo porą klausimėlių. Taigi visų pirma, gal žinot kas galėtų būt lapų galiukams, kurie ruduoja? Ar tai gali būti ph problema? Matuoklio kol kas neturiu, jis pakeliui. Augalėlio dar netręšiau, jam 3 savaitės. Žemės 60% paprastas juodžemis (pirktinis) ir 40% orchidėjų žemė. Antra, tai ar galėčiau jį persodinti šiek tiek giliau? Nes stiebas prie pagrindo plonesnis nei viršuje, ar taip ir turi būti?
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Viskas čia okey, gražūs lapai. Nesuk galvos dėl tokių smulkmenų. Aišku gali būt ph pati pradžia, bet jei neturi matuoklio nieko ir nepakeisi. O stiebą galima palaidot iki lapukų pirmų, bet ar tai būtina? Nemanau :)
"Žmogus negyvena nei dabartyje, nei ateityje. Jis gyvena taip, tarsi niekada nemirtų. Ir galiausiai numiršta taip, tarsi nebūtų gyvenęs." - Dalai Lama
medinukas
Naujokas
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2020-04-07, 08:45
Reputacija: 0

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė medinukas »

HELP! Persodinau į didesnį vazoną ir pradėjo vysti lapai, kas galėjo nepatikt? Su šaknim elgiausi kuo atsargiau, nepažeidžiau. Kaip galiu padėt (bandžiau įkelt foto, kažkodėl neišeina)? 8() :|?
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas