Nuotrauka Nuotrauka

Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

Laiko liko spėju apie savaitę, gal mažiau. Niekaip nepasiryžtu pradaryti dangčio, kol augimo naujo nematau... Paskui dar sušiksiu visą reikalą. :)
O kelintą dieną panašiai tu praveri? ir kelis kartus dienoj paskui purški? :)
atostogauju
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Ciakis »

as purskiu karta ar pora per diena pradziai. (vandens ppm 50-100 ph 6.5) boxo dregme pas mane 90-99%. sviesos 36w dienos lempa.
bet normaliai klonai pas mane zali buna. lapai negeltonuoja pirma savaite

o praveriu kasdiena purksdamas vandeni :) daugiau nepradarineju. pirma karta truputi pradarau po savaites ar pusantros kai matau kad jie vis dar gyvi. ir laikau ciut pradaryta visa laika

cia jau pora savaiciu pas mane klonuoti. kaip matai visi zali. o nudziuve nes strabdziau augima neduodamas sviesos, jiems neisdygo saknys. ir jie pradejo geltonuoti/dziuti panasiai kaip pas tave kol nedaviau norm sviesos :) t.y. kol nepastaciau virs ju. tuomet iskart atsigavo :) pasilikau mamoms 2 klonus db apie 30cm aukscio :) sitiem maniskiai jau su saknimis, tik mano kloneris lauzo saknis su srove :) reikes pergalvoti mechanizma :) nes norejau kad vegingas butu su kloneriu is kart pora savaiciu
Nuotrauka
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Ciakis »

klonindamas stenkis kad lapai neliestu zemiu. prades puti lapai. vienas ties viduriu matau tamsiai rudas. no good :) ir man lapiu tikrai per daug. palik virsutinius palus tik. ten tas video geras pas tave tik mano nuomone lapu givybei palaikyti isnaudojama labai daug energijos, kurios atitekti turetu saknims
Bet darbe mane vadina - Veryga
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

Neliečia... Dėl tų rudų lapų, tai kaip tyčia tik ant vieno strain. Galbūt ties viduriu tikrai kiek per tanku buvo...
Bet manau viskas bus ok. ;] Gal durpėje kiek sunkiau jiems įsišaknyti, bet turėtų pavykti :)
Gailiu vieno klono, kad ištraukti ir pažiūrėti, kokia ten šaknų situacija...

Kad ir kaip susikruštų per klonavimą, jei išgyvens, tai visiems iki vieno tikiuosi atpumpuoti gyvybę :D
atostogauju
Zigzagas
Naujokas
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2018-12-21, 21:53
Reputacija: 0

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Zigzagas »

Sveiki :V: turiu ziauriu problemu su ph. Auginu koko mixe ir niekaip neiseina stabilizuot ph. Nuflusinu iki kokiu 5,2-5,4 run off bet kita kart liedamas randu vel apie 7. Ir vel dainele is pradziu 😀 vel flusinu ir po kito liejimo vel staigmena. Jau dakase 😀 dvi savaites i tekanti vandeni tik ir ziuriu 😬gal negerai kad ph numusineju citrinos rugstim ar kur beda?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Ciakis »

kas per koko mixas? ar ko dar pridejas?neturetu taip staigiai tokie suoliai buti. kuom tresi? kokiu ph laistai?
Bet darbe mane vadina - Veryga
Zigzagas
Naujokas
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2018-12-21, 21:53
Reputacija: 0

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Zigzagas »

Canna coco pro lyg vadinasi. As speju uzsisarminau zeme kol ph matuoklis uzluzes buvo bet kad niekaip negrazinu. Tresiu general hidroponic trasom ph liejimo 5-5,5
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

Zigzagas rašė: 2019-10-01, 01:53
Kaip užsišarminai soilą? Papasakok plačiau... Dolomitmilčių gal padauginai? Ar kaip kažkuris kolega, kiaušinio lukštų su keramzitu privarei? :D

Citrinos rūgštis aišku negerai, bet daug kas naudoja ir vargo nemato. Teko girdėti, kad numuša pH tik tam kartui... O be to - surūgsta... Gerai ar blogai tai šaknims - čia jau groweriui spręsti. ;)
Pats naudoju sieros ir fosforo rūgštis - problemų su pH neturiu.
O geriausia būtų išvis nereguliuoti pH, jeigu tai įmanoma. Nes bet kokia rūgštis kenkia soilo mikroflorai.

Geriausia, ką gali padaryti, jei pH problemos tapo nevaldomos - persodinimas. Jei neįmanoma - flushas su kuo didesniu kiekiu vandens.
atostogauju
Zigzagas
Naujokas
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2018-12-21, 21:53
Reputacija: 0

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Zigzagas »

Liedavau lietaus vandeniu ir kiek buvau mataves jis budavo apie 5,5 tai kai uzluzo ph matuoklis per daug galvos nesukau ir neskubejau jo pirkt. Vistiek gi ph apie 5,5 galvojau 😀 bet gaves matuokli pamatavau kazkuri lietaus vandeni ir rode netoli 8. Tai manau per ta laika kol nematavau ir uzsisarmino nuo tokio vandens. Nieko nedejau nei lukstu nei dolomitmilciu. buvo zemes trukumas tai dienai kai sodinau tai panaudojau apie 20-30 procentu naudoto koko mixo. Gali but kad nuo kokiu senu saknu kazkas daros? Tipo puna ir panasiai. Del citrinos rugsties esu pastebejas kad numusus ph su ja kita diena vanduo vel buna to paties ph kaip ir pries numusima( jei nedaug vandens) o jeigu daugiau kokiu 20 litru tada tik kazkiek pakyla ph
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

Tirpintas sniegas visada turėdavo apie 7 pH. O šiaip coco miksas pakenkti tikrai negalėjo pakenkti. Nebent citrinos rūgštis išbalansavo pH.
Lietaus vanduo kad suš*ktų reikalus - abejoju. Juk gamtoj viskas ant lietaus vandens auga.
atostogauju
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Ciakis »

realiai koko neturetu buti sunku ph grazinti i normas. bent as problemu neturiu jau antra auginima sueina su saknimis viskas. ipilu 6.2 iseina 6.2 :) problema kazkur kitur.

pas mane i canna coco
Bet darbe mane vadina - Veryga
Zigzagas
Naujokas
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2018-12-21, 21:53
Reputacija: 0

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Zigzagas »

Pagalbos !!! 🙂 kas cia per š...?NuotraukaNuotrauka cia voriukas ar kaip ten vadinas ta beda 🤔 galima ka padaryt? Naikint?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Ciakis »

Neem oil ar kaip ten vadinasi reik tepti berods yra ir kitokios chemijos :) cia spider mites berods. Nzn kaip lietuviskai :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
Marbauskas
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 504
Užsiregistravo: 2010-10-15, 09:07
Reputacija: 18

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Marbauskas »

Jei spider mites tai voratinklinės erkutės. :D Arba jos arba šiaip amars ar kaip jį vadina kaime. Kai auginau šiltnamį, viename kampe augaliuką tokie pat atrodo užpuolė bet man jie visą gyvybę lauk iš augalo traukė, raitėsi lapai, poto visai sunyko. Bet tik vidinėse lapų pusėse gausu buvo tų gyvių :(
Geriausias vaistas nuo visų ligų :x:
Zigzagas
Naujokas
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2018-12-21, 21:53
Reputacija: 0

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Zigzagas »

Aisku gi plinta jos? Man nugelto labai 😟 o kazko ekologisko nuo tokiu kenkeju yra papurkst? Neem oil lyg naturalus kiek suprantu? Bet cia daug visokiu yra kad net ir veidui tept tinka 😀🤣
quNNcy
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2014-12-31, 20:12
Reputacija: 66

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė quNNcy »

zigzagai,pasiziurek temoje kenkejai,is esmes tinka ir coca cola,veikimo principas paprastas,susipili i buteliuka ir purskiate,kadangi saldikliu ten sociai,tie vabaliukai prilimpa prie lapo ir zusta,o likusieji jei gerai pamenu isirita po keliu sav,vel pakartoji ir vuolia,del cesnako ir ukisko muilu primirses,na uzlek i tema kur pries tai minejau,bus ten sneketa apie juos
Zigzagas
Naujokas
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2018-12-21, 21:53
Reputacija: 0

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Zigzagas »

Aciu uz tinkama nukreipima 🙂👍 dar toki daigta radau tipo afiget geras 🙂Nuotrauka
Zigzagas
Naujokas
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2018-12-21, 21:53
Reputacija: 0

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Zigzagas »

Ir tas sone kur tai tipo profilaktikai naudoja
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

Imk MKDS'o neem'ą ir nesuk galvos. Prie to paties ir jų siūlomą fungicidą pasiimčiau - atsargai. Nieko nereklamuoju, bet už porą eurų nusipirksi abu ir rasti nesunku.

O erkutės, pelėsiai ir t.t. puola tik dėl vienos priežasties - prastos auginimo higienos ir/ar netinkamos augimo aplinkos.
Tik švarioje, pakankamai ventiliuojamoje aplinkoje auga sveiki, stiprūs augalai.

Pats savo grow enviroment ir augalus švarinu 2-3X per mėnesį. Drėgmė visada 40-60%, temp. 20-27C. Galbūt dėl to dar neteko susidurti nei su pelėsiu, nei su kenkėjais :)
atostogauju
Operatore
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 785
Užsiregistravo: 2018-11-25, 16:43
Reputacija: 112

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Operatore »

"Ventiliuojama" - labai svarbus zodis higienai, labai pritariu CDR.
Yra kaip yra, o turim ka turim ..
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas