Nuotrauka Nuotrauka

Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė N/A »

Zigzagas rašė: 2019-05-11, 00:00 Pirma trecia all mixe antra coko mix. Del antros as ir galvoju kad mg truksta. 2 ir3 menesio, 1 dvieju. Duodu general hidroponik pamazinta norma. Flora mikra grow ir bloom. Vanduo 6-6,5 apie 300-320 ppm. pilu savadarbio cal mg iki 450 ppm kas gaunas apie 1 ml litrui( nors esu mates kad naudoja kiekvienu liejimu po 2 ml/l)trasu pilu iki 700 ppm( kelis kart esu apie1000ppm paliejas viresniaja 😀)kaip duot padidinta mg kieki kad nepakenkt? Girdejau apie lockout’us nuo mg. Jei truksta fosforo ir kalio tai ar duot daugiau naudojamu trasu ar pirkt kazka naujo?
Gali CalMag'o 2ml/l duoti antrajai. Nesu po mažiau davęs. Šiaip greičiausias būdas išspręsti problemą, nupurkšti magnio sulfato tirpaliuku lapus. O lockout'ai nuo Mg tikrai realus dalykas, pats dabar su tuo tvarkausi. Buvo stiprus Mg deficiency, tris kartus laisčiau ir purškiau - nepadėjo. Tada sumaišiau stipresnį tirpalą, nupurškiau, ir dar dolomitmilčių po porą šaukštelių top-dressinau. Per naktį išsisprendė magnio problema, bet atsirado dar dvi naujos :D Kažkas, kas panašu į fosforo trūkumą, ir kalcio lockout'as... Taip kad su magniu atsargiai :)
Trečiajai tikrai negali nieko trūkti, nebent calmag'o. Allmix'as pilnai aprūpina augalus bent 5 sav. Jeigu dar tręšei, ar nebus problema pertręšimas ir dėl to kylantys lockout'ai... Pasimatuok runoff PPM. Aš automatams žydėjimo viduryje 700PPM retai teduodu, ir tai man atrodo, jau sugebėjau padauginti fosforo. :D Sakyčiau daryk flush, ir po to palaistyk 3/4 stiprumo pagal gamintoją rekomenduojamu trąšų tirpalu + pridėk 2ml/l CalMag'o ir turėtų būti viskas čiki.

Prie to paties paklausiu, ar yra kam buvę, kad nuo fosforo pertekliaus lapai darytųsi violetiniai? Tokie lapai man visada asocijavosi su fosforo trūkumu, bet atrodo kuo daugiau jo duodu, tuo labiau jie keičia spalvą, ir šiandien radau tokią nuotrauką:
Nuotrauka
skaitydamas apie nutrient burn. Trąšų gamintojo rekomenduojamų porcijų neviršiju, bet panašu, kad vistiek duodu per daug. Blyn, prasidėjo viskas kaip magnio trūkumas, tada kaip perteklius, ir betaisant situaciją man regis būsiu dar daugiau pridirbęs :D
N/A
Zigzagas
Naujokas
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2018-12-21, 21:53
Reputacija: 0

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Zigzagas »

Run off pas mane 200-230 ppm gerai cia ar ne nezinau 😀 bet kai skaitinejau tai mano skaiciai mazi lyginant su kitu kur vos ne 1000 ar net daugiau 😀koki vandeni geriau naudot? Ar lietaus ar po filtru? Po filtru ppm zemesnis 100-150 ppm nei lietaus. Gal geriau po filtru? Daugiau reikiamu trasu ipilt galima 🙂 trasu duodu pagal gamintojo lentele vienu zingsniu atsilikdamas.gerai cia ar ne?🤔
Zigzagas
Naujokas
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2018-12-21, 21:53
Reputacija: 0

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Zigzagas »

Nuotrauka
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė N/A »

Zigzagas rašė: 2019-05-11, 10:24 Run off pas mane 200-230 ppm gerai cia ar ne nezinau 😀 bet kai skaitinejau tai mano skaiciai mazi lyginant su kitu kur vos ne 1000 ar net daugiau 😀koki vandeni geriau naudot? Ar lietaus ar po filtru? Po filtru ppm zemesnis 100-150 ppm nei lietaus. Gal geriau po filtru? Daugiau reikiamu trasu ipilt galima 🙂 trasu duodu pagal gamintojo lentele vienu zingsniu atsilikdamas.gerai cia ar ne?🤔
Gerai :) Čia vos ne plikas vanduo pas tave išbėga, gali ir pakelti šiek tiek trąšas, neviršydamas rekomendacijų. Spėju pas tave ne auto rūšis, tai ir valgo normaliai :D Jeigu tikrai PPM toks žemas, flush nereikalingas.

Dėl PPM, pats pradedu galvoti, kad galbūt abu mano TDS matuokliai grybauja, nes paskutiniu metu kažkaip keistai mažas PPM. Į 150-200 PPM vandenį dedu calmag'o, ph down, bloomo 4ml/l, growo 1.5ml/l, amino, humuso, fulvo rūgščių ir PPM 700 nesiekia... Lietaus vandeniu, kai turėjau, pats laisčiau ir augo labai puikiai. Dėl filtruoto nežinau, nesu bandęs. Bet šiaip puikiai tinka ir paprastas krano vanduo, jeigu neviršija 300PPM. O juolab, kad įtariu, jog kalcio trūksta tau, o nefiltruotas krano vanduo turi jo nemažai ir šiek tiek magnio... Tik reikia palikti parai laiko, kad nusistovėtų ir išgaruotų chlorinas.
N/A
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Ciakis »

Kaip kazkas minejo rekomenduotina naudoyi EC ne ppm matavimo standartas. Ppm yra keliu rusiu pvz ppm500 ppm 700.
Mazokas realiai runiff. Pakelciau per puse iki 500 ir daugiau. Pas mane isbega tvarkingai apie 750.
@Green Smoke tai visi lockout mazdaug taip pat tvarkomi. Flush, ph. Kazkaip is menkos patirties zinau kad vandant tvarkyti viena pasigauni kazka kita. Ir po to eini is prito kas negrrai :) atrodo ir tas ir anas :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
gardening
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 67
Užsiregistravo: 2019-04-14, 23:31
Reputacija: 1

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė gardening »

Kiek gali but like sitai grazuolei iki pabaigos, stipriai veluoja pagal nurodymus.NuotraukaNuotrauka Nuotrauka
Vartotojo avataras
Moderatorius
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 850
Užsiregistravo: 2013-01-28, 20:59
Reputacija: 94

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Moderatorius »

dar ilgaaai ir laimingai (:
čia kokios 3-4savaitės, jo?
tuo pačiu, neparašei rūšies
gardening
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 67
Užsiregistravo: 2019-04-14, 23:31
Reputacija: 1

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė gardening »

rusis auto northern light, pasodinau balandzio 2
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Ciakis »

oj cia dar tik pradzia :) labai panasu i zydejimo 3 ar 4 savaite :) tai as dar min pusantro menesio duociau
Bet darbe mane vadina - Veryga
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė barzdyla »

Klausimėlis dėl mano augalų. Dvi savaitės jau kaip žydi, bet paaugo max per 3 cm nuo žydėjimo pradžios. Čia normalu ar kažkas negerai? :) Žiedai po truputuką kraunasi, viskas su tuo okey. Tik kad kažkaip į ūgį nebesistiebia. Dar keletas lapuku va tokios spalvos.

Pirmą savaitę tręšiau taip: 1/3 dozės bio-grow, 1/3 bloom, 1/3 topmax
Antrą taip: Grow ~1.25/3 dozės, bloom 2/3, topmax 1ml/l(pilna dozė)
Dabar paruošęs 1/3 grow, pusė dozės bloom, topmax 2/3 dozės.
taip pat pridedu ir cal/mag iki 450 EC (svarus vanduo buna su 250)

NuotraukaNuotraukaNuotrauka
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Ciakis »

kalio trukumas. daryk flush ir duok normalia norma mineralu :)

trukumas dazniausia buna del drusku prie saknu del per didelio cal mag kiekio

250 jau nemazai priemaisu :) speju tau nereik calmag naudoti
Bet darbe mane vadina - Veryga
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė N/A »

Cikis rašė: 2019-05-19, 02:06 kalio trukumas. daryk flush ir duok normalia norma mineralu :)

trukumas dazniausia buna del drusku prie saknu del per didelio cal mag kiekio

250 jau nemazai priemaisu :) speju tau nereik calmag naudoti
Greičiausiai ne trūkumas, o lockout'as. Nuo per daug kalcio. Tada sutrinka tiek kalio, tiek magnio ir geležies pasisavinimas. Bet gali būti ir ne dėl calmag'o, o dėl netinkamo pH...

barzdyla rašė: 2019-05-19, 00:35 Klausimėlis dėl mano augalų. Dvi savaitės jau kaip žydi, bet paaugo max per 3 cm nuo žydėjimo pradžios. Čia normalu ar kažkas negerai? :) Žiedai po truputuką kraunasi, viskas su tuo okey. Tik kad kažkaip į ūgį nebesistiebia. Dar keletas lapuku va tokios spalvos.

Pirmą savaitę tręšiau taip: 1/3 dozės bio-grow, 1/3 bloom, 1/3 topmax
Antrą taip: Grow ~1.25/3 dozės, bloom 2/3, topmax 1ml/l(pilna dozė)
Dabar paruošęs 1/3 grow, pusė dozės bloom, topmax 2/3 dozės.
taip pat pridedu ir cal/mag iki 450 EC (svarus vanduo buna su 250)

NuotraukaNuotraukaNuotrauka
Antra savaitė žydėjimo, natūralu, kad nebesistiebia. ;) O topmaxas realiai reikalingas tik paskutinėm 4 sav.

Nepiknaudžiauk calmag'u ir susižiūrėk ar geras pH. Jei flush darysi, būtų gerai vanduo su mažiau PPM. Po flush patręšk kaip nurodyta feedchart'e. Jei automatai pas tave, niekada neviršyk 1ml/l bio-grow, nebent būtų ryškus azoto trūkumas. Žydėjime jis beveik išvis nereikalingas. O bloom gali duoti kaip priklauso. :V:
N/A
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė barzdyla »

Ne automatai mano. pH visada 6.5 būna. Tik kad mano žemės labai išsausėjusios, kai užpili vandens, vos ne tuo pat metu išbėga viskas pro drenažus. Laistyt reikia labai labai lėtai, vos ne po čerkutę pilant ir laukiant kol susigers. P.s. temperatūra didelė, nežinau kaip sumažint. Nes dieną 20-21(boxe naktis) o kai lempos įsijungia išvis užkyla iki 28-29. Naktimis lempos dega, tai langą atidarau dėl vėsaus oro - mažai ką padeda
Zigzagas
Naujokas
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2018-12-21, 21:53
Reputacija: 0

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Zigzagas »

Barzdyla siulau supurkst zemes pavirsiu purkstuvu ir palaukus liet. Man asmeniskai pasiteisino nes irgi tegdavo vos ne cierkutem liet 🙂
Zigzagas
Naujokas
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2018-12-21, 21:53
Reputacija: 0

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Zigzagas »

Darzo cirkai 😀ar teko kam taip matyt?to pacio auksto priesingas lapas turi dviem lapukais daugiau ir kuo auksciau tuo daugiau. Daugiausiai 11 suskaiciavau. Taip buna?NuotraukaNuotraukaNuotrauka o cia kitos cirkai. Po nutopino vietoj dvieju tris virsunes paleido ir viena is ju pati issisakojo i dvi 😀NuotraukaNuotraukaNuotrauka
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė barzdyla »

Joo. Būna smagu su tais išsišakojimais ;) Man po klonavimo apdegė gal 5 klonų viršūnės, tai vietoj to, kad išmesčiau permečiau į šiltnamį. Tai 4 iš jų vietoj vienos nudegusios galvos turi dabar po 3-4 :D Reikėjo laiko tik, kad atsigautų :D
Nuotrauka
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė N/A »

barzdyla rašė: 2019-05-20, 13:35 Ne automatai mano. pH visada 6.5 būna. Tik kad mano žemės labai išsausėjusios, kai užpili vandens, vos ne tuo pat metu išbėga viskas pro drenažus. Laistyt reikia labai labai lėtai, vos ne po čerkutę pilant ir laukiant kol susigers. P.s. temperatūra didelė, nežinau kaip sumažint. Nes dieną 20-21(boxe naktis) o kai lempos įsijungia išvis užkyla iki 28-29. Naktimis lempos dega, tai langą atidarau dėl vėsaus oro - mažai ką padeda
Kokias žemes naudoji? Aš naudoju Biobizz tai visai normaliai laistosi. Du litrus per 20s sukratau, sugeria kaip kempinė :D Laistau kas 3 dienas. Gal per retai laistai? Jei labai išdžiūva ir lieka tarpai, paliek palei kraštus po truputį, susigers ir galėsi normaliai užpilt. Arba greitesnis variantas tiesiog pirštais šiek tiek tuos kraštus užspaudai ir lieji kaip priklauso.
Dėl temperatūros - sušaldyk 5L bambalius pilnus vandens (nepripilk iki viršaus tik) ir padėk prie įtraukimo arba į vidų box'o. Man asmeniškai numuša 2-4 laipsniais, tik kad daug žaidimo.
Kitas variantas - oro kondicionierius. Nepigus malonumas ir elektros srebia, bet ką padarysi. Galvojau apsieisiu, bet kai kambary dieną temperatūra užkilo iki 30C, o naudoju hps, kitokio varianto tiesiog nebeliko. 350€+ ir pasikrušau su oro išvedimu, bet užtat dabar vėsu :) Gerai ir pačiam, ir augaliukams :V: Siūlyčiau ir tau apsvarstyti tokio daikto įsigijimą, jeigu planuoji auginti per vasarą. Kito varianto nėra, nebent planuoji keltis į vėsesnes patalpas arba outdoor.
Zigzagas rašė: 2019-05-20, 23:26 Darzo cirkai 😀ar teko kam taip matyt?to pacio auksto priesingas lapas turi dviem lapukais daugiau ir kuo auksciau tuo daugiau. Daugiausiai 11 suskaiciavau. Taip buna?NuotraukaNuotraukaNuotrauka o cia kitos cirkai. Po nutopino vietoj dvieju tris virsunes paleido ir viena is ju pati issisakojo i dvi 😀NuotraukaNuotraukaNuotrauka
Būna, pasitaiko. Nieko rimto. O išsišakojo taip greičiausiai todėl, kad toppin'damas nukirpai per aukšti ir gavosi fimming'as.

Siūlyčiau mergaitėm CalMag'o duoti, nes jau lenda pirmieji kalcio ir magnio trūkumai. :V:
N/A
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė barzdyla »

Green Smoke rašė: 2019-05-21, 01:56

Kokias žemes naudoji? Aš naudoju Biobizz tai visai normaliai laistosi. Du litrus per 20s sukratau, sugeria kaip kempinė :D Laistau kas 3 dienas. Gal per retai laistai? Jei labai išdžiūva ir lieka tarpai, paliek palei kraštus po truputį, susigers ir galėsi normaliai užpilt. Arba greitesnis variantas tiesiog pirštais šiek tiek tuos kraštus užspaudai ir lieji kaip priklauso.
Dėl temperatūros - sušaldyk 5L bambalius pilnus vandens (nepripilk iki viršaus tik) ir padėk prie įtraukimo arba į vidų box'o. Man asmeniškai numuša 2-4 laipsniais, tik kad daug žaidimo.
Kitas variantas - oro kondicionierius. Nepigus malonumas ir elektros srebia, bet ką padarysi. Galvojau apsieisiu, bet kai kambary dieną temperatūra užkilo iki 30C, o naudoju hps, kitokio varianto tiesiog nebeliko. 350€+ ir pasikrušau su oro išvedimu, bet užtat dabar vėsu :) Gerai ir pačiam, ir augaliukams :V: Siūlyčiau ir tau apsvarstyti tokio daikto įsigijimą, jeigu planuoji auginti per vasarą. Kito varianto nėra, nebent planuoji keltis į vėsesnes patalpas arba outdoor.

Bio bizz allmix. Laisčiau kažkaip stengdamasis neperlaistyt, nes pradžia buvo gan varginga su perlaistymais. Tai kai tik pasodinau, kas 5 dienas laisčiau, tada paaugus kas 4 dienas, dabar pradėjau laistyt kas 3.
Išbandysiu tą su buteliais, turėtų manau padėt :D O šiaip auginsiu dar tik 30-34 dienas ir tada harvestas. O iki rudens man užteks vargo ir su outdooru ;)
Zigzagas
Naujokas
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2018-12-21, 21:53
Reputacija: 0

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė Zigzagas »

Sveiki. Nusipirkau EC matuokli ir po teisybe nezinau kaip naudotis 🙂 su ppm matuokliu cal mg pildavau iki 450 ppm o trasas iki 700-900 ppm. Klausimas kokius dabar skaicius turetu rodyt matuoklis? Naujas matuoklis rodo ir ppm tai sulyginus su senu gaunu apie 200 ppm skirtuma.cia gaunas kad jie skirtingai sukalibruoti? Vienas pagal ppm 500 kitas pagal ppm 700?
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Augintinių problemos 5. Foto + klausimas.

Standartinė N/A »

O instrukcijoje nerašo, pagal 500 ar 700 PPM matuoja? Nes kitaip nelabai ir išsiaiškinsi, nebent kalibruodamas. Gali būti ir taip, ir taip. Turiu du vienodus TDS matuoklius, tai tarp jų daugiau kaip 100PPM skirtumą rodo. Bet vadovaujuosi trąšų gamintojų rekomendacijomis ir kol kas viskas ok.
Yra tokia PPM/EC lentelė, gal pagelbės. O šiaip Cikis kiek žinau EC matuoklį naudoja, gal daugiau patars.
Nuotrauka

P.S. Panašu, kad ne į tą temą pataikei.
N/A
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas