Nuotrauka Nuotrauka

Elementarūs klausimai - atsakymai. (I dalis)

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Tema užrakinta
Darasus
Naujokas
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2011-10-17, 20:04
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Darasus »

Sveiki, taigi va esu naujokas ir noriu paklausti, turiu pora seklyciu ir nelabai noriu daug kaip pirmam kartui investuoti litu i si reikala, tai va ar uz tektu 20w 1k spektro 3augaleliams, zinau cia mazokai yra, bet ar is tiek butu galima kazko is augaleliu tiketis ? :)
Tratagalvis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 343
Užsiregistravo: 2011-04-22, 23:34
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Tratagalvis »

Ech, galėčiau tave pasiųst na... tai yra skaityt forumo, bet tikiuosi, kad su laiku pats susiprotėsi tai padaryt.
Ok, tavo noras auginti. Lempos spektras netinkamas. Vegetacijai reikia 6400K spektro, žydėjimui 2700K lempų.
Jeigu nori augint tris augalus, tau reikės minimum 150W CFL'ų. Kuo daugiau bus vatų, tuo geriau augalams.
Dabar eikime prie kito dalyko. Žinai kas gresia, jeigu agurkams įkliūsi? Ar gyveni vienas, ar su kambariokais, o gal su tėvais ir nori auginti paslapčia?
Darasus
Naujokas
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2011-10-17, 20:04
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Darasus »

Kaip ir su kuo gyvenu tai delto tikrai nereik sukt galvos, o foruma ilgai issilgai perskaiciau ir zinau po kokiu spektru reik augint kol vegetuoja ir po kokiu kai zydi, bet pradzioj nelabai as noriu insvestuot i elektra ir i brangiasnes lempas su visais kitais pricindalais ir vat noriu paklaust ar galima kazko tiketis is tokios prastos lempos. Pradzioje norisi patestuoti ir viska kita, o pasiust visi visus gali :)
Sokan
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 503
Užsiregistravo: 2007-12-05, 14:35
Reputacija: 3

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Sokan »

galima tiketis prastu rezultatu :))
Darasus
Naujokas
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2011-10-17, 20:04
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Darasus »

Bet vistiek rezultatai kazkokie tai bus ? :)
Tratagalvis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 343
Užsiregistravo: 2011-04-22, 23:34
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Tratagalvis »

Pabandyk be maisto ir vandens gyvent, o maitintis tik smėliu. Bus kažkoks rezultatas tokio eksperimento. Tas pats ir su augalu.
Negali investuot 20 litų į keturias pačias pigiausias lemputes (tačiau tinkamo spektro augalui) iš ermitažo (vienam augalui)? Aišku, dar patronus reikės nusipirkt, laidą, netgi vazonus ir žemes! Jeigu negali, tai auginimas ne tau.
Darasus
Naujokas
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2011-10-17, 20:04
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Darasus »

O pvz neuztektu reikalingo spektro vegetavimui kokiems 2augaliukams?
JackHarer
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-09-13, 19:18
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė JackHarer »

Šis žmogus dar net nesupranta kas yra šviesos spektras ir kas yra šviesos intensyvumas, t.y liumenai... Iš viso to sprendžiu, geriausiu atveju bus aštuntokas ar devintokas .\
www.legalikanape.lt legalizuokim ;)
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė breeze »

Vikingas rašė:Šis žmogus dar net nesupranta kas yra šviesos spektras ir kas yra šviesos intensyvumas, t.y liumenai... Iš viso to sprendžiu, geriausiu atveju bus aštuntokas ar devintokas .\
Aš prieš kokį pusmetį irgi nieko nežinojau apie apšvietimą. Vienintelis skaičius, kuris man rūpėjo buvo "kiek vatų", nors tikrai nesu nei devintokas, nei aštuntokas. Niekas negimsta mokėdamas...

Kita vertus, vietoj durnų klausimų, aš tiesiog paskyriau pora vakarų savišvietai - google ir vikipedija daro stebuklus ;)
Padekim viską ir dingstam velniop...
wauris
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 690
Užsiregistravo: 2011-02-25, 17:29
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė wauris »

breeze rašė:
Vikingas rašė:Šis žmogus dar net nesupranta kas yra šviesos spektras ir kas yra šviesos intensyvumas, t.y liumenai... Iš viso to sprendžiu, geriausiu atveju bus aštuntokas ar devintokas .\
Aš prieš kokį pusmetį irgi nieko nežinojau apie apšvietimą. Vienintelis skaičius, kuris man rūpėjo buvo "kiek vatų", nors tikrai nesu nei devintokas, nei aštuntokas. Niekas negimsta mokėdamas...

Kita vertus, vietoj durnų klausimų, aš tiesiog paskyriau pora vakarų savišvietai - google ir vikipedija daro stebuklus ;)
Dar pamirsai pamineti Youtube :D taigi skaityti skaityti ir dar paziureti jai kas neasku kad nesikvailint su durnais klausimais uz kuriouos dar ir pylos gauni nuo forumieciu :)
JackHarer
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-09-13, 19:18
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė JackHarer »

breeze rašė:
Vikingas rašė:Šis žmogus dar net nesupranta kas yra šviesos spektras ir kas yra šviesos intensyvumas, t.y liumenai... Iš viso to sprendžiu, geriausiu atveju bus aštuntokas ar devintokas .\
Aš prieš kokį pusmetį irgi nieko nežinojau apie apšvietimą. Vienintelis skaičius, kuris man rūpėjo buvo "kiek vatų", nors tikrai nesu nei devintokas, nei aštuntokas. Niekas negimsta mokėdamas...

Kita vertus, vietoj durnų klausimų, aš tiesiog paskyriau pora vakarų savišvietai - google ir vikipedija daro stebuklus ;)
Na, pamokų nelankymas, tavo pačio problema, aš šitą dalyką jau vidurinėj mokykloj aštuntoj klasėj mokiausi, nemanau, kad kursai tiek skiriasi ir nėra supažindinę mokykloj su šiais dalykais apskritai. O taip pat, kaip ir pats minėjai, geriau paskaityt šiek tiek, informacija tikrai labai lengvai pasiekiama, tačiau tinginių daugybė.
Nors gerai pagalvojus, ši skiltis ir skirta dundukams rinktis elementariausiai informacijai. Pateisinu Darasų tik dėl to, jog į teisingą skiltį parašė...
www.legalikanape.lt legalizuokim ;)
Darasus
Naujokas
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2011-10-17, 20:04
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Darasus »

Ir nereikia iš kart rėkt ant žmogaus kai galima paaiškinti viska, todėl ir klausinėju patyrusiu žmoniu kaip ir ką. :)
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė breeze »

Vikingas rašė:Na, pamokų nelankymas, tavo pačio problema, aš šitą dalyką jau vidurinėj mokykloj aštuntoj klasėj mokiausi, nemanau, kad kursai tiek skiriasi ir nėra supažindinę mokykloj su šiais dalykais apskritai.
Aš du kartus atstovavau savo mokyklą fizikos olimpiadoje. Sakyk ką nori, bet fizikos pamokų nelankymo man tikrai neprikiši ;). Tiesiog neįmanoma atsiminti visko, kas buvo dėstoma, ypač jei tų žinių nenaudoji praktikoje. Be to, per fizikos pamokas viskas buvo dėstoma labai abstrakčiai - apie šviesos šaltinius ir jų teorines savybes. Nepamenu, kad mokytojas būtų atnešęs kokią CFL lemputę (nenuostabu - jos tada dar nebuvo plačiai naudojamos :D) ir praktiškai parodęs, ką reiškia liumenai, šviesos temperatūrą ir panašiai.
Padekim viską ir dingstam velniop...
ayahuasca
Naujokas
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2011-10-18, 09:06
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė ayahuasca »

Sveiki,

Growbox dydis:
Aukstis ~0.8m
Plotis: ~0.4m
Ilgis: ~0.35m

Noriu microgrow daryt, pradzioje planas LLR#2 viena arba 2 sutalpint.

Nusipirkau 250W HPS Lempa, kambaryje kur stovi growboxas temperatura ~17c, pajungiau vakar HPS lempa: wau. Negalvojau kad taip ryskiai svies, atrodo ateivis spintelej gyvena :) Isklijavau boxo vidu apsiltinama plevele senukuose, padariau apacioj nedidele (1cm aukscio ir 7-8cm plocio) skyle, virsuj itaisiau vintiliatoriu isputimui, bet vakar neturejau blokelio ji pajungti, taciau galvojau pabandysiu ijungti lempa, temperatura per 15-20min iki 34 uzkilo, dregme nukrito nuo ~54% iki ~40% tai isjungiau lauk, supratau kad silumos tikrai bus ir bus jos per daug. Noriu turima plota isnaudoti kuo efektyviau, tad galvoju labiausiai apsimoketu tokiam nedideliam plote padaryti soilbed. Tai turetu leisti pasodinti 2 arba gal ne ir 3 augaliukus (su viltim, kad bent vienas bus vyrukas ir teks kirpti ir liks bent jau tik 2.

Klausimai:
1. Daran't soilbed, kokio gylio reiketu daryti jei auginciau LLR#2 [tuo paciu ir auto dwarfam ar uztektu, ar jiems jau gilesnio reiketu?] ? Taip pat jei pas mane soilbed ir biski truktu dregmes, kokiu budu reiketu ta dregme pakelti, nes kaip ir nei jokiu lekstuciu nebus kur statyti, nebent tiktu jei skudura slapia vis kabinciau ant sienos, bet tada termoizoliacine medziaga (blizgi tokia, kur vidu isklijavau) toje puseje neatspindetu tiek sviesos augalui ai jis jau didesnis bus? Gal ka pasiulytumet?
2. Tokia lempa tokio dydzio growboxe turbut galiu but ramus ir tvirtinti virsuje ar reiketu pradzioje vistiek nuleisti? Kaip supratau chebra nuleidineja, bet manau mano dydzio boxui sita lempa cia jau didziausia ka galeciau ideti? Ar ne taip? Ar visvien geriau bus nuleisti ja?
3. Svarstau kaip butu efektyviau statyti lempa dezeje, kad kartu ir galeciau ja arba growboxo vidu vesinti.
Cia growboxo mano mazdaug isplanavimas: http://i.imgur.com/q35xw.jpg su galimais variantais kaip noreciau HPS lempa istatyti. I oro iejimo plysi apacioje nekreipkit demesio, nes supratau jau pats kad ji reikes padidinti.
Variantas A) man asmeniskai atrodo efektyviausias su 1 kuleriu, nes istraukinetu ora ir kartu nuo lempos, bet gali buti kad neuzteks tokio ausinimo. Del A varianto nezinau ar normalu butu augalui kad sviesa taip sklistu. Nepamirskit kad vidu padengiau apsildoma plevele kad sviesa pasiskirstytu growboxe labai lygiai, tai ten jei lempa viduj ir atidarai dureles, tai svelniai tariant apakina :D
Variantas B) manau butu tinkamesnis jei A variante skleidziama sviesa is virsutinio kampo kazkodel netiktu augalui. Gal galite pakomentuoti?
Variantas C) jei jau reikes lempa deti tokioje pozicijoje kaip B), tai manau tada reiketu dar viena ausintuva istatyti virsuje, per viduri, kad pustu ora tiesiai nuo lempos, nes dabar istatytas ausintuvas pus tiesiog nuo patrono, o tai nebus karscio pagrindinis saltinis.
Pakomentuokit prasau kas nors, busiu labai dekingas. Galesiu veliau imesti ir growboxo nuotrauku jei tai ka nors keicia. Noreciau per savaitgali ishsibandyti temperaturas/dregme. Suprantu kad cia turbut tik bandymais nuspresti, tai zadu ir daryti, bandyti viena, kita varianta ir ziureti kas cia iseina, tiesiog galvoju kol as cia ir googlej ieskau informacijos, uzklausiu ir cia gal kas nors ka patars ar pasidalins savo patirtimi :)

dekui
knowledge is p0wer..
fender
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 66
Užsiregistravo: 2008-09-25, 14:02
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė fender »

Nenori pabandyti degtuku dezuteje isauginti? O jei i tema, pasidek hps i sali, kad galetum ateityje uzsiimti. Pirkis CFL kad butu 150W tinkamo spektro. Tau reiks tarkim 6 lempuciu. Ir jau kazka bandyk, temperatura neuzkais taip + vistiek pas tave ten mazas plotas tai puikiausiai tiks cfl
ayahuasca
Naujokas
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2011-10-18, 09:06
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė ayahuasca »

fender rašė:Nenori pabandyti degtuku dezuteje isauginti? O jei i tema, pasidek hps i sali, kad galetum ateityje uzsiimti. Pirkis CFL kad butu 150W tinkamo spektro. Tau reiks tarkim 6 lempuciu. Ir jau kazka bandyk, temperatura neuzkais taip + vistiek pas tave ten mazas plotas tai puikiausiai tiks cfl
Tai turiu as tos vietos, kazkaip galvoju mazesniam boxe LLR pabandyt paaugint ir jei viskas ok tai toliau i didesne spinta keltis ir rimtesni augala augint. Pagalvojau kad nesipirkinet po kelis kartus, nusipirksiu HPS 250W ir uzteks paauginimams, bet nesitikejau kad tiek silumos duos ji. Bandysiu per savaitgali pasiziuret ar iseis ten temperatura laikyt ~25-27laipsnius naudojant kelis ausintuvus vietoj vieno ir vesinant lempa kartu. Aisku labai tiketina kad be cooltube neiseis man atsivesint normliai, bet bandysiu pradzioj ieskot sprendimu su tuo ka turiu.
knowledge is p0wer..
Legalus
Guru
Guru
Pranešimai: 1585
Užsiregistravo: 2007-09-04, 11:01
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Legalus »

Pasididink biski dezute iki 60x60, suksisi kokius 4 + - automatus ir gerai bus, o del lempu aisku koks tau tolkas pirktis tas cfl db del to kad mazesnei dezei augint, tai iskart ta deze pasidaryk optimalaus dydzio ir tiek..
vaikai nenarkokit vartotiku.
Trollface
Naujokas
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2011-10-22, 16:00
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Trollface »

Sveiki, esu naujokas kanapiu auginime ir noriu paklaust, ka zinot apie virima acetone. Girdejau, kad jei uzauga lieva kanape, galima ja virti acetone ir ji kazkiek vilks. Taigi noreciau biski placiau apie tai suzinot, ar acetono nereikia skiest su vandeniu kai verdi, kiek acetono reikia supilt kai verdi tas kanapes ir pns. Aciu uz info is anksto :)
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3285
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė runkelis »

is kur sita nesamone istraukei?
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
dumtraukis
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 556
Užsiregistravo: 2009-07-08, 21:19
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė dumtraukis »

Trollface rašė:Sveiki, esu naujokas kanapiu auginime ir noriu paklaust, ka zinot apie virima acetone. Girdejau, kad jei uzauga lieva kanape, galima ja virti acetone ir ji kazkiek vilks. Taigi noreciau biski placiau apie tai suzinot, ar acetono nereikia skiest su vandeniu kai verdi, kiek acetono reikia supilt kai verdi tas kanapes ir pns. ačiū uz info is anksto :)
manau perskaityk si foruma nuo pradzios iki galo, va tada suzinosi daug naujo ir nereikes sakyt, kazkur girdejau ir kitus nuo neteisingo mastymo atpratinsi
nes pyxas artina ;)
Tema užrakinta
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas