Nuotrauka Nuotrauka

Elementarūs klausimai - atsakymai. (I dalis)

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Tema užrakinta
Dendis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 244
Užsiregistravo: 2009-02-19, 13:20
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Dendis »

mr.dr rašė:Sveiki, turiu patalpa 80x80x160. Ar reiktu darytis growboxa toje patalpoje ? Jei taip trumpai parasykite kaip.
Kokio apsvietimo reiktu? Auginimo ir zydejimo riezimuose. Pagal mano patalpos ismatavimus.
Galvoju augint 4augalus 5litru vazonuose kvadratiniuose. Ar neperdaug uzsimojau?
Galvoju ideti paprasta ventiliatoriu http://www.e-senukai.lt/santechnika-sil ... cor_1.html oro cirkuliavimui , ileisiu sviezio oro atidarydamas duris.
Nu b... nesikeikiant, viskas yra forume, paskaityk!!!!
mr.dr
Naujokas
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 2012-02-14, 22:07
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė mr.dr »

Viskas aisku cia su jumis , viso gero is lietuviu daugiau ir nesitikejau , px kad cia vertingos informcijos 5% kaip max.
Enchanteris
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 512
Užsiregistravo: 2010-09-05, 09:56
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Enchanteris »

Turbut viska perskaitei ir tapai botaniku kad teigi tik 5% :D
mr.dr
Naujokas
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 2012-02-14, 22:07
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė mr.dr »

aisku ,kad lengviau pasisaipyti negu atsakyti i paprasta klausima.
dumtraukis
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 556
Užsiregistravo: 2009-07-08, 21:19
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė dumtraukis »

ponas mr.dr neskubek niekur eit, viskas, ok, vertingos info cia daug, tiesiog db tapo iprasta, kad i diena vos ne po 2 ar 3 tokiu uzsiregistruoja ir padek man padek man, ka manot ar gerai taip ar taip, paskaitine siektiek temas, dienorascius tikrai gausi info geros, poto ir klaust galesi. nes kiekvieno naujo zmogaus klausimai ir mazdaug visad vienodi ir simta kart apkalbeti cia ;)

vazonu reiklu gal bent po 8 litrus, tokiam plotui bent 250w hps, ventiliatorius i vidu tiks bet koks, kad ora maisytu, svarbu istraukimas geras, kad galetum temperatura palaikyt normaliai. as cia bendrai, toliau forume rasi daug variantu, ir su cfl ir kompu dezese kas augino ir net bande muzikos subwooferyje dziovint :D
nes pyxas artina ;)
Enchanteris
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 512
Užsiregistravo: 2010-09-05, 09:56
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Enchanteris »

Mano patarimas visiems noobams pats leengviausias ismokimas yra dienorasciu skaitymas, pradzioj daugiau tau nieko nereikia, nebent dar skyrelis akistata su teisesauga. :)
mr.dr
Naujokas
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 2012-02-14, 22:07
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė mr.dr »

aciu dumtrauki uz atsakymus paziurejau kad tamsus miskas su apsvietimu ir pajungimu, (nekenciu elektros) teks mesti seklas i siuksliudeze ir mesti si auginimo potrauki.
Marbauskas
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 504
Užsiregistravo: 2010-10-15, 09:07
Reputacija: 18

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Marbauskas »

Vargšelis... Matos kiek ir tenorėjai, nepadėjo ant lėkštutės ir jau mesi lauk seed'us. Aš nieko toje elektroje visiškai nesupratau ir nekenčiau, kol nepasiskaičiau šito forumo ir kelis kart nepasinaudojau youtube. :)
Geriausias vaistas nuo visų ligų :x:
mr.dr
Naujokas
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 2012-02-14, 22:07
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė mr.dr »

Noro buvo labai daug, perskaiciau visa foruma skersai isilgai bet vat siandien nusprendziau eiti i "Apsvietimas" skyreli, galvoju paskaitysiu kokios lempos reik , galvoju kad isidesiu i paprasta staline lempa lempute ir sviesiu augalus, bet deje, esu jau nukentejes nuo elektros daugiau nesinori net artintis prie jos.
Marbauskas
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 504
Užsiregistravo: 2010-10-15, 09:07
Reputacija: 18

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Marbauskas »

Man cfl ir yra paprasta staline lempute. Jei nukentėjai- darei kažko pilnai neišsiaiškinęs, arba nesilaikei saugumo taisyklių. Jei čia rašai dar, esi gyvas, o tai nėra toks jau didelis nukentėjimas. Pilnai išsiaiškini viską ir darai be baimės, jei nori turėt savo stuff'o. Jei jau visiškai nesivarginsi ką nors daryt pats, tai nusipirk 2-3 stalines lempas, 2-3 CFL taupančias lemputes, įsuki įjungi į rozete ir viskas. :)
Geriausias vaistas nuo visų ligų :x:
kojak
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 504
Užsiregistravo: 2006-06-09, 16:06
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė kojak »

nu jo, norai dar ne viskas, reikia idet ir siek tiek pastangu ;) as pvz nuo maisto esu nukentejas keliata kartu, bet valgyt kaip nemetu taip nematu... :D cia gal biski ne i tema mano sitas papokstavimas. Bet kas nera nukentejas nuo elektros. Jei nk nedarai tai niekad ir nenukentesi, bet jei kazka darai, tai visada visko pasitaiko ;) Jei sakai kad "noro buvo lb daug", bet taip lengvai pasiduodi, tai idomu butu suzinot kaip elgiesi kai noro buna nelabai daug :D
haze around me...
flukis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 119
Užsiregistravo: 2010-08-30, 14:52
Reputacija: 9

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė flukis »

mr.dr nusipirk kokias 3 cfl lemputes po 35w (tos lemputes kur energija taupo), pasijunk prie staliniu lempu ar patronu ir viskas. Lengviau negali buti. Kiti zmones po 5 km per krumynus vandeni tampo i savo spotus, o tau sunku kelis laidus pajunkt. Zmones moka uz seklas, o tu jas ismesti nori.. Jei jau nutarei del tokios smulkmenos mesti viska, tada bent seklas kamnors atiduok. :V:
ggs
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 140
Užsiregistravo: 2011-01-24, 18:46
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė ggs »

ir kaip tu nuo tos elektros nukentejai? nupurte trupuciuka? issigandai? mane jau 4 metu buvo nupurte ir nieko, po to dar kokius 5 kartus. nereikia taip bijoti (nebent ten yra 380V ar daugiau kuo abejoju labai). Nors tai (neauginti) yra tavo vienas protingiausiu sprendimu galbut :)
MN.
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 95
Užsiregistravo: 2007-05-25, 20:07
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė MN. »

Elementarus klausimas dėl kvapo, neradau forume tiksliai ko man reikėjo tai galvoju paklausiu čia. Žodžiu auginu diesel ryderius ir pagal tą, kiek skaičiau apie juos jie mėgsta pasmirdėt neblogai. Man šitas nėra labai gerai. Žadu dėt anglies filtrą samadielkinį tokį ant išpūtimo bet bijau kad gali pilnai nepadėt. Tai galvoju gal dar nusipirkt ozonatorių, bet apie juos nedaug ką težinau. Jie lygtais UV būna ir paprasti, nežinau kuris man tiktų. Todėl klausimas būtų ar šitas aparatas: http://www.ebay.co.uk/itm/REFRIGERATOR- ... 378wt_1163 padėtų nužudyt kvapą growroom'e? Ačiū.
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3285
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė runkelis »

citrus kvapas + naikina. ikisk gel"iu i isejimo slanga ...savaitei mazdaug pades~
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
MN.
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 95
Užsiregistravo: 2007-05-25, 20:07
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė MN. »

runkelis rašė:citrus kvapas + naikina. ikisk gel"iu i isejimo slanga ...savaitei mazdaug pades~
Jei teisingai supratau siūlai gėles dėt arba citrinas? Neįsižeisk tik, bet sunkoka suprast ką parašei.
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3285
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė runkelis »

citrus kvapo gelini kvapa kuris skirtas namu apyvokos reikmems ar tuoleto gaiviklis ar kaip ten. buna zele pavidalo.
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
ganjagann
Naujokas
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2012-02-14, 15:16
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė ganjagann »

Parašysiu dabartine situacija savo ir manau tu mielas runkeli man padėsi, nes esi čia veteranas.
Viską ko man reikėjo sužinoti sužinojau, užsivedžiau sąsiuvinuka taigi paskutinis klausimas kuris man kyla :
Taigi, nusiperku llr2 sėklu, išdyginu jas, sudaiginu į vazonėlius (AUGINSIU OUTDORE, paruoštame dirvožemyje) tada sudedu juos į išklijuota folija ir ten bus ventiliatorius ,kad ora maišytu ir clf lemputės kaip nors sukonstruosiu. Ir va palaukiu kol orai lauke įšils bent +13~ ir augaliuko ūgis bent 15cm bus - nešiu laukan, ar augalas labai nukentės? Sustresuos? Ar taip galima /reikia daryti? nes iškart į žemę gi nekiši vos išlindusio daigelio .. Ar čia man paranoja, gal taip viskas ir turi būti?
Tratagalvis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 343
Užsiregistravo: 2011-04-22, 23:34
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė Tratagalvis »

MN. rašė:
runkelis rašė:citrus kvapas + naikina. ikisk gel"iu i isejimo slanga ...savaitei mazdaug pades~
Jei teisingai supratau siūlai gėles dėt arba citrinas? Neįsižeisk tik, bet sunkoka suprast ką parašei.
Labai geras dalykas kvapui paslėpti yra "LemonGrass Essential Oil".

http://www.ebay.co.uk/itm/10ml-LEMONGRA ... 588d23ff41
dumtraukis
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 556
Užsiregistravo: 2009-07-08, 21:19
Reputacija: 1

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (IV dalis)

Standartinė dumtraukis »

ganjagann rašė:Parašysiu dabartine situacija savo ir manau tu mielas runkeli man padėsi, nes esi čia veteranas.
Viską ko man reikėjo sužinoti sužinojau, užsivedžiau sąsiuvinuka taigi paskutinis klausimas kuris man kyla :
Taigi, nusiperku llr2 sėklu, išdyginu jas, sudaiginu į vazonėlius (AUGINSIU OUTDORE, paruoštame dirvožemyje) tada sudedu juos į išklijuota folija ir ten bus ventiliatorius ,kad ora maišytu ir clf lemputės kaip nors sukonstruosiu. Ir va palaukiu kol orai lauke įšils bent +13~ ir augaliuko ūgis bent 15cm bus - nešiu laukan, ar augalas labai nukentės? Sustresuos? Ar taip galima /reikia daryti? nes iškart į žemę gi nekiši vos išlindusio daigelio .. Ar čia man paranoja, gal taip viskas ir turi būti?
auto rusys nelabai persodinimus megsta, gali bandyt toki varianta, yra prekyboj durpiu vazoneliai tokie, nezinau tik kokio max litrazo jie buna, sudaiginsi tame vazonelyje, kad paaugtu siektiek, jei sodinukus galvoji nest kur i kiema tarkim, o ne i spota, tai kol bus maziukai galesi tarkim bambali uzdet ant ju, nupjovus dugna, taip apsaugosi nuo vejo ar salcio, beto augaliukus i dirvozemi galesi sodint tiesiai su tuo durpiniu vazoneliu, zemej jis issipurens ir augalas del persodinimo nepatirs jokio streso, manyciau dar galima tuos vazonelius pries sodinant i dirvozemi sudrekint ir bandyt perplest ar pan, tada augalo saknys ras lengviau kelia i nauja dirva


va tokie vazoneliai http://www.e-senukai.lt/sodas-darzas/ox ... 307_2.html
nes pyxas artina ;)
Tema užrakinta
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas