Nuotrauka Nuotrauka

Substratas, žemės, gruntas etc...

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
ggs
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 140
Užsiregistravo: 2011-01-24, 18:46
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė ggs »

random žemės su 5.5-7pH, o šiap jei ant žemių nori sutaupyt kelis litus, gal neužsiimk auginimu
hotic3
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2012-07-17, 01:28
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė hotic3 »

nežinau kaip tau, bet man yra skirtumas ar už 60lt žemes pirkt ar už 10-15lt ir užsimūtink su tokiais patarimais kaip "gal neaugink", jei nesugebi normaliai atsakyti tai geriau neatsakyk išvis. paklausiau normaliai kas galit rekomenduoti ką nors iš senukų asortimento, klausiu tų galbūt kurie yra nesenai pirkę, jei tu nepirkai ir nežinai tai kam atsakinėji.
ggs
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 140
Užsiregistravo: 2011-01-24, 18:46
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė ggs »

Nemačiau dar senukuose žemių už 60 lt, reiks eit pažiūrėt, gal kokios stebuklingos? O atsakymą pateikiau pirmoje atsakymo dalyje, dauguma rekomenduoja kaktusų žemes.

Dar, apie kokį kiekį galvoji?
hotic3
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2012-07-17, 01:28
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė hotic3 »

na va jau išsamiau, jei tinka kaktusų žemės tai reiškia jas ir perku, 10 litrų 5lt ir kaina labai gera.
vartotikas
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 694
Užsiregistravo: 2012-08-08, 12:02
Reputacija: 26

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė vartotikas »

Gal turite pavadinimą žemių ? norėčiau iškarto nusipirkti tinkamai paruošta substraktą atitinkanti geram auginimui :) arba jeigu nesunku raskite tinkamiausia ebay.co.uk saite , būsiu dėkingas
Auginimo Pradžiamokslis
http://www.legalus.net/kan/
______________________
Pasidaryk pats.
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=40637
______________________
Augalų Problemos+Atsakymai !
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=11688
hotic3
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2012-07-17, 01:28
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė hotic3 »

aš iš pradžių galvojau galvojau ką čia pirkt ir konkrečiai nieko neradau, nusipirkau universalių žemių ir viskas su jom gerai :) dar pamaišiau su orchidėjų žemėm, dėl drenažo, pirk betką ir viskas bus gerai, nes pamatysi jei pirmą kartą auginsi tai fuksų ar taip ar taip bus, nėra čia ko galvos sukt dėl kiekvieno menkniekio kol patirties nėra ir neaišku kaip ten kas užaugs :) aš pasižiūrėjau kiek dekoratyvinių gėlių visokių auga mamos prisodinta ir visur tos pačios žemės ir visi sveiki gražūs augaliukai, nemanau, kad kanapė jau tokia įnoringa, kad jai netiktų įprastos žemės, o šiaip ir juodžemyje paprastam gali augint ir tai užaugs :)
Vartotojo avataras
G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2657
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 133

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė G. »

vartotikas rašė:Gal turite pavadinimą žemių ? norėčiau iškarto nusipirkti tinkamai paruošta substraktą atitinkanti geram auginimui :) arba jeigu nesunku raskite tinkamiausia ebay.co.uk saite , būsiu dėkingas
Aš tai tiesiog "Žemės orchidėjoms" sumaišau su "Senelio kompostas" :)

"Senelio kompostas" man labai patinka :)
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan
vartotikas
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 694
Užsiregistravo: 2012-08-08, 12:02
Reputacija: 26

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė vartotikas »

Na turiu orchidėjų substrato , šiek tiek kiokoso durpes primena, o kadangi ne lietuvoje esu tai sunku man rasti priemaišų reikiamu.
Auginimo Pradžiamokslis
http://www.legalus.net/kan/
______________________
Pasidaryk pats.
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=40637
______________________
Augalų Problemos+Atsakymai !
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=11688
didysis plautis
Naujokas
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 2012-06-03, 12:23
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė didysis plautis »

parekomenduokit koki nusipirkti gera, isbandyta organini-kompostini zemiu misini? naudosiu dirvozemio gerinimui. homemade patarimu nereik, taipogi spelioniu :)
Slow Stone
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 519
Užsiregistravo: 2010-02-08, 12:57
Reputacija: 1

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Slow Stone »

Mandrasis plauti, gerinimui rekomenduoju biohumusą aka worm castings, prekinis ženklas man nusišvilpt.
...paspausk, bus bairiookas...
...............2.20 + 2.20 = 4.20
didysis plautis
Naujokas
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 2012-06-03, 12:23
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė didysis plautis »

kam ta replika mano adresu? jog pasakiau kad nerasinetu spelioniu ir tauzalyniu apie kompostavima, ar nerodytu senuku e-katalogo? :)
as irgi atkreipiau demesi i slieku humusa. lietuviai tuom ale uzsiimineja, "verdetera" ar kaip ten gamina. pitakelis uz maiseli. teks bandyt.
Slow, kokiu santykiu naudoji situos prieskonius, jeigu naudoji? gamintoju instrukcijos internete gana painios. arba as nerandu konkretaus substrato-biohumuso santykio (litrais) maisymui. jei turi kokiu izvalgu is patirties buciau dekingas.
beje, koki sirupa naudoti taipogi zemes gerinimui? ar is esmes tinka betkoks angliavandeniais praturtintas marmeladas, yra pirkti lietuvoj melasos ar kaip?
beto, organini zemiu misineli ruost rudeni ar pavasari geriau? idomu kaip ten tie mikroorganizmai ziemoja :|?
Slow Stone
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 519
Užsiregistravo: 2010-02-08, 12:57
Reputacija: 1

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Slow Stone »

didysis plautis rašė:kam ta replika mano adresu? jog pasakiau kad nerasinetu spelioniu ir tauzalyniu apie kompostavima, ar nerodytu senuku e-katalogo? :)
Aha :D

Verdetera atrodo rimta firma, bet jos stufas brangokas. Agrofirma Sėklos didesniais maišais fasuotą ir pigesnį produktą siūlo. Abu teko bandyt (ir dar kažkokį latvišką), skirtumo nepastebėjau. Be mikrobiologinės ekspertizės ne ką kokybės klausimu galima pasakyt. To daikto aš dedu kur tai 1/5, bet aš vazonininkas, o tu lauko žemę gerinsi......Tad neužmiršk dolomitmilčių (amerikonai jo siūlo dėt du sriubinius šauktus galonui žemės...vėlgi labiau vazoninė mėrka).
Dėl įdirbimo, tai manau biohumusą gali palikt pavasariui, nes jis gatavas augalų vartojimui ir per pusmetį jį tik išplaut gali. O dolomitmilčiais pagardint galima ir iš rudens, nes jie gan lėtai skyla. Kaip ph buferis, gali gan greitai suveikt, bet kad kalcis ir magnis taptų prieinami augalams turi ne vienas mėnesiukas praeit.

Su melasa Lietuvoj yr taip. Cukraus fabrikai runkelių spaudimo sezono metu ją ūkynykams urmu t.y. tonomis pardavinėja. Bet į patogias bonkeles išpilstytos čiūju nerasi. Ieškojau. Bet laikas bėga ir gal kas pasikeitė... "is esmes tinka betkoks angliavandeniais praturtintas marmeladas"...
...paspausk, bus bairiookas...
...............2.20 + 2.20 = 4.20
didysis plautis
Naujokas
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 2012-06-03, 12:23
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė didysis plautis »

dabar aisku kaip diena, spaudziu "laika". del dolomitmilciu gera mintis kuria buvau primirses. zadejau prie to pacio pelenais pakrapyti del viso pikto, bet tavasis variantas dar teisingesnis. ne del rugstingumo, bet del papildomu mineralu dirvoj. kaip ir teige trasu gamintojas, neteko kovot su rugstingumo pokyciais. :)
isdigo
Naujokas
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 2012-09-03, 13:15
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė isdigo »

Pacituosiu savo ankstesnį pranešimą, nes noriu, kad pasisakytu daugiau žmonių (šiek tiek papildysiu) : "Ieškau lauke auginimo vietos, kitiems metas. Ir noriu paklausti, ar kanapėms auginti tiks tokia vieta, kur žemė yra labai minkšta (atsistoji ir šiek tiek "įklimpsti") ? Nes bijau, kad augalai tiesiog nesupūtu, jeigu prasidėtu ilgas lietus, nes vietovė yra labai pelkėta. Tačiau nepaisant to minkštumo, pačios žemės, yra labai juodos (tikriausiai juodžemis), net šiek tiek melsvos ir auga daugybė dilgynių. Taip pat, žmogus netoliese augina saulėgrąžas, daugybe visokiausių gėlių ir jie ten puikiai auga."
Broniusx
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 462
Užsiregistravo: 2012-01-29, 20:03
Reputacija: 8

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Broniusx »

Iskask duobe, bent 50cm gylio. Ir palauk bent pora valandu. Tada pagalvok ka matai. Atsakymas paciam turetu but aiskus
Vartotojo avataras
G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2657
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 133

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė G. »

aš tavo vietoj, isdigo, neauginčiau ten, kur netoliese žmogus kažką augina, o žemių nusipirkčiau.
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan
didysis plautis
Naujokas
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 2012-06-03, 12:23
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė didysis plautis »

mano akim - esamas dirvoziemis yra ne didziauzia problema. jo galima nusipirkti is shopo ir pakeisti atnesus. labiau reiktu demesi kreipt i kitus dalykelius, tokius kaip saugumas, gyvunai/kenkejai aplink, prieinamumas, vandens telkiniai netoli ir t.t...
jeigu klimpsti pelkyne stovedamas tai uzteks pora lopetu israusti ir jau kaupsis vanduo. nors lauke kanapes nelabai bijo perlaistymu, bet pats primesk mes apie pelke kalbam :D
galima bandyt formuot augimvietes truputi auksciau to pelkes lygio, sukraut toki kaip kalniuka zemiu vietoj duobes kasimo. arba gera kalniuka-soilbed'a. bet velgi nesu tikras kokio pelketumo ten ta pelke ir ar tas gelbetu. geriau permastyk ar apsimoka tiek vargti. paieskok kitu vietu, respublika gi didele.
Nematomas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 2012-08-29, 15:08
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Nematomas »

Kazin nieko jog persodintas augalas dabar yra vazone kuris yra sudarytas is 2 substraktu? žemių supstraktai skiriasi truputuka,pvz vienas juodas o kitas rudas - bet sumaisiau.o skaitant etikete tai jie pasirode abu tinkami :) tiek kad indoor zemes turejau mazai tai teko ieskot kasko kito.

PS. abi jos UNIVERSALIOS.
pompapiras
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 211
Užsiregistravo: 2012-07-15, 19:55
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė pompapiras »

Hey, mano dabartinis substrato misinys yra durpes ir drenazo akmenukai, bet chjovai vanduo prasiskverbia, gal patartumet kaip patvarkut man si misini, ideti smelio ar ko, pasakykit kokia gera darzo reikmenu parduotuve kur butu perlito ir panasiai

Nepykit kad postinu kas jau buvo ciuju uzduota, bet noriu kad pirmas auginimas iseitu kuo geriau
Aciu
lowlife
Naujokas
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2012-10-31, 21:00
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė lowlife »

O ka patyre sioje srityje zmones galetu pasakyti apie paprasciausia kapiniu zeme? Labai kruopsciai apziurinejau ivairias zemes ir man ji pasirode tinkama :) ph 5.5-7 , tai praktiskai tinka ( ruosiuosi augint dwarf'us ). Be to ji gana lengva, augalui turetu pakakt deguonies :) pakomentuokit, kas ka manot :)
P.S. labai svarbi jusu nuomone, nes viena karta jau nuzudziau vaikus su neporinga zeme :(
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • Žemės
    Elcome » » forume Herbariumas
    0 Atsakymai
    1737 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Elcome
  • Technologijos: Auginimas (soil-bed) žemės vonioje
    mr.green » » forume Technologijos
    28 Atsakymai
    19425 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas PsY