Nuotrauka Nuotrauka

Substratas, žemės, gruntas etc...

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
vagydarnuor
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 107
Užsiregistravo: 2013-03-10, 09:48
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė vagydarnuor »

As jau viska susodines bet vistiek pasidomet norisi. Ar toks augalinis gruntas draugiska augalui:
dregme-60
Rugstingumas: 7,2
Azotas: 156
Fosforas: 105
Kalis: 847
Kalcis: 288
Magnis:57

Viska dar Pareikinu, kad energetiskai frendly butu
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3285
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė runkelis »

daigams turetu tikti.geriau kad ant "sauso" beibiai augtu.dregme pakenciama,apsvietimas koks?naturalus ar dirbtinis?pradziai issisaknyti augalams uztenka ir vandens nusistovejusio,kol isitvirtina reikiamam grunte.zemese buna visko ko reikia augalui pakol issivysto ir sustipreja.savo atveju ieskociau niekuom neprisodrintos zemes,jei augalai jau joje auga tai taip ir toliau.
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
vagydarnuor
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 107
Užsiregistravo: 2013-03-10, 09:48
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė vagydarnuor »

Bandysiu siumetinius natur produkt daryt. jokiu lempu. Saule+Reiki+Teisinga muzika augalam ;) Ziuresim kas gausis
krūmas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 294
Užsiregistravo: 2010-02-25, 19:32
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė krūmas »

jau kai prisireikinsi...
:V:
Dripsnis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 93
Užsiregistravo: 2013-04-04, 20:41
Reputacija: 1

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Dripsnis »

Man iskilo toks klausimelis. Jeigu mano seklytis jau po germination buvo sudetos i kokuso tabletes kurios pries tai buvo aisku apipilamos vandeniu.... ir idetos i indeli. Ar man reikia paciame indeleje dar ipilti siektiek vandens, kad butu palaikoma dregme... Ar kai tos tabletes sugers vandeni kuris bus indelije man jo reikes dapilti? Ar laukti siektiek ilgiau kol apdzius pacios tabletes ir tik tada dapilti vandens?
Anonymous

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Anonymous »

neleisk tabletėms išdžiūti ir viskas :)
boradacius
Naujokas
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2013-04-26, 20:33
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė boradacius »

Sveiki, planuoju persodinti į lauką keleta augaliukų (jie jau auga gerą savaitę). Iškasiau duobes, kaikurias užpildžiau žemėmis (ne visas, nes pritrūko žemių). Tačiau kilo klausimas, ar pilnai užteks augaliukų šaknim vietos? Gylis apie 35-40cm. Va foto, butelis padėtas tam, kad maždaug matytusi plotis.

[ nuotrauka ]
[ nuotrauka ]
[ nuotrauka ]
Dripsnis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 93
Užsiregistravo: 2013-04-04, 20:41
Reputacija: 1

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Dripsnis »

Nemanai, kad siektiek ankstoka i zemes juos deti? :P. As irgi noriu viska kuo greiciu taciau kolkas naktys tikrai netinkamos, o ir dienos nera pacios graziausios. Sia ateinancia savaite jau pranese grazesnius orus taigi tikekimes jie ateis ir pasiliks vasariski.
krūmas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 294
Užsiregistravo: 2010-02-25, 19:32
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė krūmas »

Ar tikrai naudinga sukasti žemes prieš sodinimą? Ar tai nežaloja tos vietos dirvožemio, įsisavinimo medžiagų?
Kas kaip manot? Aš už nepasinėjimą jei tikrai nebūtina. Naudinga sakyčiau tik tada kai reikia įdėt savo žemių nes ten žvyrai, smėlis, pan.
:V:
boradacius
Naujokas
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2013-04-26, 20:33
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė boradacius »

Dripsnis rašė:Nemanai, kad siektiek ankstoka i zemes juos deti? :P. As irgi noriu viska kuo greiciu taciau kolkas naktys tikrai netinkamos, o ir dienos nera pacios graziausios. Sia ateinancia savaite jau pranese grazesnius orus taigi tikekimes jie ateis ir pasiliks vasariski.
Manau, kad ankstoka. Beja, aš nesakiau kada planuoju juos dėti į žemę. Tikrai artimiausią savaite ar dvi neplanuoju dar. Viską iš anksto geriau pasidaryti, pasiruošti, negu vėliau skubomis lakstyti ir daryti. Aš klausiau visiškai kito klausimo. Ar pilnai užtektų augalų šaknims vietos?. Plotis matosi pagal butelį, gylis maždaug yra 43cm~. Dėkoju už atsakymus.
Tratagalvis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 343
Užsiregistravo: 2011-04-22, 23:34
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Tratagalvis »

Dobių tikrai užteks - spėju, kad pripylei kokių 30-50 litrų žemių, tokio kiekio pakaks vienam ar keliems regular augalams vienoje duobėje. (aišku, priklauso ką auginsi, nes jeigu sodinsi automatus, gali ir keturis ar net daugiau augalų sodint duobėje)
Harmonija - net jeigu tavo spote yra gera žemė, sukasimas nepakenks, nes supurenta žemė = daug oro šaknims = laimingas augalas. :x:
Jeigu turėsit galimybę, patariu aplankyti VU botanikos sodą Vilniuje ir pasižiūrėti, kokio purumo dirvoje ten auginami patys įvairiausi ir įdomiausi augalai :)
Dripsnis
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 93
Užsiregistravo: 2013-04-04, 20:41
Reputacija: 1

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Dripsnis »

Na manau iskasta duobe turetu buti bent 30cm plocio ir 35cm+ gylis. Taip pat priklauso nuo dirvos jeigu ten labai molinga tada siulyciau padaryti didesne duobele. Bet toms duobems kuriose naudojai savo dirva manau viskas bus gerai. O sakau jeigu zeme labai nesugeria vandens... tada gali didinti duobele blogiau tikrai nebus
boradacius
Naujokas
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2013-04-26, 20:33
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė boradacius »

Tratagalvis rašė:Dobių tikrai užteks - spėju, kad pripylei kokių 30-50 litrų žemių, tokio kiekio pakaks vienam ar keliems regular augalams vienoje duobėje. (aišku, priklauso ką auginsi, nes jeigu sodinsi automatus, gali ir keturis ar net daugiau augalų sodint duobėje)
Harmonija - net jeigu tavo spote yra gera žemė, sukasimas nepakenks, nes supurenta žemė = daug oro šaknims = laimingas augalas. :x:
Jeigu turėsit galimybę, patariu aplankyti VU botanikos sodą Vilniuje ir pasižiūrėti, kokio purumo dirvoje ten auginami patys įvairiausi ir įdomiausi augalai :)
Na, pripyliau kokių 40 litrų. Pvz.: ant maišo parašyta 20litrų, tai pyliau 2 tokius ir dar truputį durpių(durpių 10litrų kažkur +- )). Bus auginama hollands hope, shaman ir purple maroc(jie visi jau apie 10 dienų auga) PM truputį truputį mažesnes duobes kasiau. Kitiems tai dideles. Na tai kaip manot, ar PILNAI užteks? Nes toje vietoje ne žemės, o kažkokia tai balta košė. Nežinau kas tai. Tad baisu, kad jeigu bus per mažai vietos ir pradės šaknys plėstis i tą košę, gali prasidėti negerumai(ta košė lipnesnė negu molis ir sunkesnė). Viskas matosi nuotraukoje. :)
boradacius
Naujokas
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2013-04-26, 20:33
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė boradacius »

Dripsnis rašė:Na manau iskasta duobe turetu buti bent 30cm plocio ir 35cm+ gylis. Taip pat priklauso nuo dirvos jeigu ten labai molinga tada siulyciau padaryti didesne duobele. Bet toms duobems kuriose naudojai savo dirva manau viskas bus gerai. O sakau jeigu zeme labai nesugeria vandens... tada gali didinti duobele blogiau tikrai nebus
Na, duobes iškasiau maždaug tokio pločio ir gylio, dar netgi gal gilesnes, kokių 40cm. Apačioje, pakasus iki 55-60cm, kaupėsi vandens biški biški, bet cia galbūt dėl to, kad dar nespėjo susigerti normaliai po potvyniu. Na nežinau.
Tratagalvis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 343
Užsiregistravo: 2011-04-22, 23:34
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Tratagalvis »

Siūlyčiau pagalvot apie automatų įsigijimą, kadangi, kaip suprantu, tavo turimos rūšys yra regular. Jos žydėt pradės rugpjūčio viduryje, galėsi nagus nusigraužt, kai spalio gale supus ir sušals visą vasarą vegetavę krūmai.
Automatai - pasodini birželio pradžioje, rugpjūčio gale nuimi derlių :)
Vartotojo avataras
Rastafari
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 281
Užsiregistravo: 2012-05-06, 22:38
Reputacija: 7

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Rastafari »

Taigi dar nežinom, kokios rūšies sėklų boradačius turi. Yra gi palankių veislių Lietuvos klimatui: įvairios sativos, trumpesnio žydėjimo rūšys ir panašiai.
boradacius
Naujokas
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2013-04-26, 20:33
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė boradacius »

Tratagalvis rašė:Siūlyčiau pagalvot apie automatų įsigijimą, kadangi, kaip suprantu, tavo turimos rūšys yra regular. Jos žydėt pradės rugpjūčio viduryje, galėsi nagus nusigraužt, kai spalio gale supus ir sušals visą vasarą vegetavę krūmai.
Automatai - pasodini birželio pradžioje, rugpjūčio gale nuimi derlių :)
Mano turimos rušys yra FEMINISED hollands hope, shaman ir purple maroc. Ačiū, bet patarimų kokias rūšis pirkti man nereikia. Aš visai ne to klausiau. Niekas man nesupus ir sužydės normaliai(galbūt ne iki galo bet sužydės pakankamai). Kam man su 100 automatų žaisti, kai aš galiu vieną didelį? Plotas, laikas ir pinigai susitaupo. Sušals? Tai žinoma nušals anksčiau ar vėliau. O tu jeigu augini normalią rūšį, ne automatą ar semi, tai ne iki šalnų laikai??
rastaEl
Naujokas
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2013-04-27, 14:32
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė rastaEl »

ka galvojat apie senelio komposta? ir ar ne per daug 1l perlitro 5l maiseliui?;D
Anonymous

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Anonymous »

normaliai
Tratagalvis
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 343
Užsiregistravo: 2011-04-22, 23:34
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Tratagalvis »

boradacius rašė:
Tratagalvis rašė:Siūlyčiau pagalvot apie automatų įsigijimą, kadangi, kaip suprantu, tavo turimos rūšys yra regular. Jos žydėt pradės rugpjūčio viduryje, galėsi nagus nusigraužt, kai spalio gale supus ir sušals visą vasarą vegetavę krūmai.
Automatai - pasodini birželio pradžioje, rugpjūčio gale nuimi derlių :)
Mano turimos rušys yra FEMINISED hollands hope, shaman ir purple maroc. Ačiū, bet patarimų kokias rūšis pirkti man nereikia. Aš visai ne to klausiau. Niekas man nesupus ir sužydės normaliai(galbūt ne iki galo bet sužydės pakankamai). Kam man su 100 automatų žaisti, kai aš galiu vieną didelį? Plotas, laikas ir pinigai susitaupo. Sušals? Tai žinoma nušals anksčiau ar vėliau. O tu jeigu augini normalią rūšį, ne automatą ar semi, tai ne iki šalnų laikai??

Tavo pasirinkimas ką augint. :V:
Dėl ko aš renksuosi semi ar pilnus automatus - derliaus man pilnai užtenka ir galiu garantuot, kad augalus nuimsiu pilnai subrendusius, su maksimaliu psichoaktyvių medžiagų kiekiu. Kokybė>kiekybė [:)]
Kas dėl šalnų - taip, tokios problemos iškyla tik su >10 savaičių žydinčiomis rūšimis.
Pagalius į ratus gali kišti didelė drėgmė, kurios, mūsų klimato zonoje, gali būti žymiai per daug jau ir rugsėjo gale. Automatus nuimi rugsėjo pradžioje ir bobų vasarą leidi be raudonom akim :] , nesinervuodamas, kad augalus pelėsis kolonizuos.
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • Žemės
    Elcome » » forume Herbariumas
    0 Atsakymai
    1592 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Elcome
  • Technologijos: Auginimas (soil-bed) žemės vonioje
    mr.green » » forume Technologijos
    28 Atsakymai
    19295 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas PsY