Nuotrauka Nuotrauka

Substratas, žemės, gruntas etc...

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
boradacius
Naujokas
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2013-04-26, 20:33
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė boradacius »

Tratagalvis rašė:
boradacius rašė:
Tratagalvis rašė:Siūlyčiau pagalvot apie automatų įsigijimą, kadangi, kaip suprantu, tavo turimos rūšys yra regular. Jos žydėt pradės rugpjūčio viduryje, galėsi nagus nusigraužt, kai spalio gale supus ir sušals visą vasarą vegetavę krūmai.
Automatai - pasodini birželio pradžioje, rugpjūčio gale nuimi derlių :)
Mano turimos rušys yra FEMINISED hollands hope, shaman ir purple maroc. Ačiū, bet patarimų kokias rūšis pirkti man nereikia. Aš visai ne to klausiau. Niekas man nesupus ir sužydės normaliai(galbūt ne iki galo bet sužydės pakankamai). Kam man su 100 automatų žaisti, kai aš galiu vieną didelį? Plotas, laikas ir pinigai susitaupo. Sušals? Tai žinoma nušals anksčiau ar vėliau. O tu jeigu augini normalią rūšį, ne automatą ar semi, tai ne iki šalnų laikai??

Tavo pasirinkimas ką augint. :V:
Dėl ko aš renksuosi semi ar pilnus automatus - derliaus man pilnai užtenka ir galiu garantuot, kad augalus nuimsiu pilnai subrendusius, su maksimaliu psichoaktyvių medžiagų kiekiu. Kokybė>kiekybė [:)]
Kas dėl šalnų - taip, tokios problemos iškyla tik su >10 savaičių žydinčiomis rūšimis.
Pagalius į ratus gali kišti didelė drėgmė, kurios, mūsų klimato zonoje, gali būti žymiai per daug jau ir rugsėjo gale. Automatus nuimi rugsėjo pradžioje ir bobų vasarą leidi be raudonom akim :] , nesinervuodamas, kad augalus pelėsis kolonizuos.
Širdingai dėkoju už patarimus, bet jau viskas nuspręsta kaip bus :) Aš taip pat ne vien paprastas veisles auginsiu, bet ir semi(purple maroc), tam, kad truputį anksčiau būtų.:) Dėl drėgmės taip, tikrai gali gadinti reikalą, bet labai tikimės, kad taip nebus. Na tai kaip manai, ar PILNAI užteks augaliukam tokių duobių? Baisu, kad nepradėtų šaknys lysti į tą baltą košę(nežinau kas ten per daiktas:)), o tada gali prasidėti negerumai. Ir beja, noriu paklausti(prie to pačio, gal bus galinčių atsakyti), visos HESI trąšos yra cheminės? Ar tiks tręšimui lauke? Planuoju pirkti iš growing.lt HESI bloom complex, HESI hydro grow(abejoju ar verta tręšti šitomis augalus lauke), HESI PK 13/14, HESI root complex, Hesi power zyme, HESI TNT complex ir HESI SUPER VIT. Ačiū už patarimus :V:
Anonymous

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Anonymous »

sveiki, papasakokit kokius žemių mišinius naudojate AR naudosite outdoor'e?? būtų malonu iš jūsų pusės jei parašysite kokiomis proporcijomis(procentais) :|?

Jah, sakei klausinėti, tai papasakok kaip pasiruoši dirvą :) mano nuomone, esi daugiausiai patyrės guerrilla groweris...
bigbud
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 253
Užsiregistravo: 2012-09-03, 17:54
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė bigbud »

as siandien duobes kasinejau, zemes maisiau, tai vietines zemes maisiau su juodzemiu (is pelketos vietos atnestas), + biski meslo + biski dolomitmilciu= gryzau namo labai pavarges ir labai laimingas, o dabar einu kiausu mazgot po darbu :D
Anonymous

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Anonymous »

mėšlo negali dėti, turi jis gerai būti apdžiūvęs ir gerokai anksčiau prieš sodinimą įdėtas. Jis šaknis pūdo. Galima virš žemės pavirščiaus užmesti, vanduo nuplauta veiksmingąsias medžiagas į žemės paviršių
bigbud
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 253
Užsiregistravo: 2012-09-03, 17:54
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė bigbud »

ellolt rašė:mėšlo negali dėti, turi jis gerai būti apdžiūvęs ir gerokai anksčiau prieš sodinimą įdėtas. Jis šaknis pūdo. Galima virš žemės pavirščiaus užmesti, vanduo nuplauta veiksmingąsias medžiagas į žemės paviršių
zinau ellolt, zinau :) as ir dejau jau juoda, senai prastovejusio meslo, 2 metu senumo jei ne daugiau 8)
Anonymous

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Anonymous »

šaunuolis :)
PsY
Guru
Guru
Pranešimai: 1292
Užsiregistravo: 2009-10-27, 13:45
Reputacija: 1

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė PsY »

na aš bent šiuo metu mažiem augaliukam naudoju toki mišinuka,

Kodas: Pasirinkti visus

Specialus, pagal specialią receptūrą profesionaliai paruoštas iš organinių ir mineralinių medžiagų gruntas. Gruntas praturtintas specialiais dirvožemio gerinimo priedais ir augalų augimą stimuliuojančiomis medžiagomis, o tinkamai parengtos sudedamųjų dalių proporcijos užtikrina optimalią gruntų struktūrą ir trąšumą.
Tinka kaktusams ir sukulentams auginti bei persodinti, sodinamajai žemei papildyti ir pagerinti.
Naudojimas: prieš naudojant gruntą reikia išvėdinti. Geriausia tai daryti iš vakaro prieš persodinant. Jaunus kaktusus (iki 3 metų) reikia persodinti kiekvienais metais, suaugusius – kartą per 2–3 metus. 3–5 dienas prieš persodinant kaktusų nereikia laistyti, kad žemė perdžiūtų ir lengvai atsiskirtų nuo šaknų. Sodindami arba persodindami augalus, į vazonėlio dugną įdėkite keramzito arba akmenukų ir suformuokite 2–3 cm drenažo sluoksnį. Augalus persodinkite vėsiu oru. Persodintus kaktusus statykite į nesaulėtą, bet šiltą vietą ir 3–5 dienas nelaistykite, kad užsitrauktų persodinant pažeistos šaknys. Po persodinimo tręšti pradėkite po 3 mėnesių. Panaudotas gruntas puikiai tinka sodo ar daržo žemei pagerinti, augalinėms atliekoms kompostuoti.
Organinės medžiagos – 80 %; rūgštingumas (pH) – 5–5,5; drėgmė – iki 65 %; trąšos – 2 kg/m3.
[ nuotrauka ]

Kodas: Pasirinkti visus

84% mišinio sudaro augalinis kompostas,
9 % - aukštapelkių durpės,
6 % - rupus smėlis,
1 % - lapuočių pelenai, kuriuose be fosforo ir kalio yra visi augalams reikalingi mikroelementai.

Šio žemės mišinio skiriamoji savybė - labai geras drenažas. Esant prastam drenažui augalo šaknys dėl drėgmės pertekliaus pradeda pūti, ypač žiemą. Į šį žemės mišinį patartina sodinti kaktusus, sufirbijas, alijošius, agavas, ir kitus sukulentus.
[ nuotrauka ]

tas antras žemes kur pakuote rausva, jas naudojau jau iš po seniau tai man jos labai gerai pasitarnavo. tad šy kart pabandysiu sumaišyt abi žemes ir dar žinoma idėsiu perlito, vermutikalito ir gal truputi drenažo manau turėtu gautis puikiai
PsYchotherapist
Anonymous

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Anonymous »

indoore ar outdoore? brangokai gaunasi outdoor :/
krūmas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 294
Užsiregistravo: 2010-02-25, 19:32
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė krūmas »

Naudokite biohumus. N-11422, P-8258, K-7173 ir mikroelementai Fe, Ca, Mn, Mg, Zn, Cu, B manose pirktose 2 litruose. Tik kad pH 6,5-8 ir drėgningumas apie 50%. Biohumuso 1/4 dalis subtrato.
:V:
PsY
Guru
Guru
Pranešimai: 1292
Užsiregistravo: 2009-10-27, 13:45
Reputacija: 1

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė PsY »

ellolt rašė:indoore ar outdoore? brangokai gaunasi outdoor :/
indoore, na bent kol bus nešami i outdoor, o tada bus panašiai tik gal truputi gero juodžemio radau labai puikiu kurmiarausiu kur seniau ganydavos karvės
PsYchotherapist
Kind
Naujokas
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2013-03-29, 15:55
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Kind »

Del ko indoore zemes biski zaliuoja? 8???
Anonymous

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Anonymous »

pelėsis :D drenažo akmenukai jį panaikina.. šiaip nieko baisaus
Kind
Naujokas
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2013-03-29, 15:55
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Kind »

Pastaraisiais metais nustatyta kai kuriose dirvose labai pavojingas tamsiai žalias pelėsis, kuris yra atsparus net aukštai temperatūrai. Į dirvą jis dažniausiai patenka su kompostu. Iš dirvos jis pereina į augalus – daržoves, vaisius, iš jų – į žmogaus organizmą. Toks „užburtas ratas“ kelia pavojų žmogaus sveikatai. 8|

Sitokiu atveju drenazo akmenuku uztenka ant virsaus, ar ir apacioj reikia? Vienas vazonas smarkiai uzzaliaves buvo, ir sekla su daigu neprigijo, supuvo.. Bet matyt perdaug vandens paliejau... !(
iLovePlants
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 129
Užsiregistravo: 2013-03-13, 18:38
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė iLovePlants »

Apacioje butiniausia yra kad saknu neuzsemtu, ir kad saknys kvepuot galetu pvz as ant virsaus net nedejau (tiksliau man jie labai greit issimete), jeigu klystu pataisykite
Cannabis is medicine
Anonymous

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Anonymous »

geriausia viršuje ir apačioje
Mirazas
Naujokas
Pranešimai: 23
Užsiregistravo: 2011-03-27, 19:34
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Mirazas »

Sveiki, gal žinote kur galima įsigyti biobizz all mix Kaune apart http://www.growing.lt? Beje esu girdėjęs, kad šios žemės vegetacijoje gali nudeginti lepesnes veisles, ar šią problemą išspręstų papildomai įmaišytas perlitas?
Emancipate yourselves from mental slavery none but ourselves can free our mind - Bob Marley
puseantro
Naujokas
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: 2013-04-24, 17:29
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė puseantro »

mane ir domina del all mixo :)) kokios jusu nuomones biobizz all mix vs. light mix. kuri, kodel, kada, kam geriau rinktis?
Anonymous

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Anonymous »

biobizz produkciją lietuvoje pardavinėja tiktais growing.. kai ieškojau artimiausio biobizz atstovo.. tai radau lenkijoje :) all mix'as - turi daugiau trąšų ir mikroelementų, dėl to jis "stipresnis", o light mix - mažiau. mažiems augaliukams trąšų išvis nereikia(tiksliau - labai mažai), nes jie tik ką pradėjo formuotis, vystytis ir ruoštis vegetacijos fazei ;) įmaišius perlito praktinės naudos nuo nudegimo nelabai ir jaustusi.. tokiu atveju patarčiau įmaišyti durpių ar kokoso granulių, jos puikiai sugeria vandenį ir praturtintų jūsų dirvožemį :)
Anonymous

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė Anonymous »

:)
Paskutinį kartą redagavo Anonymous 2013-05-22, 18:58. Iš viso redaguota 1 kartą.
KaTiS
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 157
Užsiregistravo: 2011-01-16, 05:36
Reputacija: 0

Re: Substratas, žemės, gruntas etc...

Standartinė KaTiS »

kiekvienas augintojas turėtų žinoti, kad kaktusų žemės, trąšos yra labiausiai kanapėm mėgstamos :) jeigu kystu, tikrai nesiginčysiu, bet daugiau neivienų iš žmogaus paminėtų žemių neesu matęs auginime :)
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • Žemės
    Elcome » » forume Herbariumas
    0 Atsakymai
    1715 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Elcome
  • Technologijos: Auginimas (soil-bed) žemės vonioje
    mr.green » » forume Technologijos
    28 Atsakymai
    19397 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas PsY