Nuotrauka Nuotrauka

Balsavimas baigtas: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Pasiūlymai/pastabos/klausimai forumo administracijai.

Ar padaryti galimybę rašyti pranešimus anonimiškai?

Apklausa baigėsi 2014-04-29, 11:11

Taip. Pagal nutylėjimą (by default) viešasis vardas turėtų būti "anonymous".
20
35%
Taip, tačiau pagal nutylėjimą (by default) viešasis vardas turėtų būti toks pats kaip ir prisijungimo vardas.
24
42%
Ne.
13
23%
 
Viso balsų: 57

Vartotojo avataras
adminas
Administratorius
Administratorius
Pranešimai: 321
Užsiregistravo: 2003-06-05, 18:17
Reputacija: 2

Balsavimas baigtas: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė adminas »

Turiu pasiūlymą. Vis dažniau vartotojai prašo panaikinti jų anketą ir ištrinti visus pranešimus. Akivaizdu, kad yra anonimiškumo/privatumo trūkumas. Galėčiau padaryti taip, kad vartotojai galėtų rašyti pranešimus arba savo vardu, arba "anonymous" vardu.

Praktiškai tai veiktų taip:

1. Dabar prisijungimo vardas yra rodomas viešai prie kiekvieno vartotojo parašyto pranešimo.
2. Galėčiau padaryti taip, kad būtų du atskiri vardai - prisijungimo vardas (login) ir viešasis vardas.
3. Prisijungimo vardas nebūtų rodomas niekur, o viešasis vardas būtų rodomas ten, kur dabar yra rodomas prisijungimo vardas (pranešimo autorius ir pan.).
4. By default visų esamų ir naujai registruotų vartotojų viešasis vardas būtų "anonymous", tačiau kiekvienas vartotojas galėtų jį pasikeisti į savo prisijungimo vardą.
5. Moderatoriai tiesiogiai naršydami forumą prisijungimo vardų nematytų, tačiau paspaudus įspėjimo/bano mygtuką galėtų pamatyti ir prisijungimo vardą. Anonimiškumas nesuteikia teisės pažeidinėti taisykles.
6. Vartotojo užsiregistravimo data ir parašytų pranešimų skaičius nebebūtų rodomas.
7. Norėdamas pilno anonimiškumo, vartotojas turėtų išsitrinti ir parašą bei savo bitcoin adresą, nes pagal juos būtų aišku kuris tai vartotojas, net jei jo vardas būtų rodomas ir "anonymous". Beje, čia puikus pavyzdys, kad bitcoin nėra anonimiška sistema.

Ar tokia sistema būtų reikalinga/naudinga? Kadangi tai būtų pakankamai stambus pakeitimas, tai kreipiuosi į visus vartotojus išreikšti savo nuomonę balsuojant.
Vartotojo avataras
YraDvidesimtSimboliu
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 885
Užsiregistravo: 2013-03-11, 09:55
Reputacija: 24

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė YraDvidesimtSimboliu »

Aš asmeniškai prieš. Padaugės taisyklių pažeidinėjimų.
Vartotojo avataras
adminas
Administratorius
Administratorius
Pranešimai: 321
Užsiregistravo: 2003-06-05, 18:17
Reputacija: 2

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė adminas »

YraDvidesimtSimboliu rašė:Aš asmeniškai prieš. Padaugės taisyklių pažeidinėjimų.
Moderatoriai vistiek galėtų pamatyti prisijungimo vardus, taigi, pažeidinėti taisykles tai nepagelbėtų. Tačiau tu galbūt teisus, nes psichologiškai žmonės mažiau bijotų pažeisti taisykles. Laukiu kitų nuomonės.
Vartotojo avataras
YraDvidesimtSimboliu
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 885
Užsiregistravo: 2013-03-11, 09:55
Reputacija: 24

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė YraDvidesimtSimboliu »

Siūlau įdėti funkciją "ištrinti vartotoją". Pranešimų panaikinti negalima, tai jau legalaus nuosavybė.
mąstytojas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 68
Užsiregistravo: 2013-07-23, 20:25
Reputacija: 0

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė mąstytojas »

Aš irgi prieš. Manau legalus jau ir taip pakankamai anonimiškas, neįdomu bus matyti užrašą " anonymous " prie post'o, ir šiaip manau žmonės sugalvos kaip tuo galima piknaudžiauti.
PagonisLTU
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 190
Užsiregistravo: 2013-10-01, 14:53
Reputacija: 0

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė PagonisLTU »

.
Paskutinį kartą redagavo PagonisLTU 2014-10-19, 21:36. Iš viso redaguota 1 kartą.
Nematomas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 2012-08-29, 15:08
Reputacija: 0

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė Nematomas »

YraDvidesimtSimboliu rašė:Siūlau įdėti funkciją "ištrinti vartotoją". Pranešimų panaikinti negalima, tai jau legalaus nuosavybė.
Pritariu.
kulturingas
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 646
Užsiregistravo: 2013-05-11, 10:50
Reputacija: 16

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė kulturingas »

As cia kazkuri vakara pagalvojau del galimybes post'inti image'us. Ir kaip butu galima susekti bet kuri legalus.net lankytoja (isskyrus jeigu visuomet per tor'a naudojasi). Bet tas "visuomet", manau negalioja daugumai musu.

Taigi.

Idedu image'a. Ir kai kiekviena karta kas nors ji paziuri, as uzloginu. IP ir laika. Uz menesio ateinu, ir matau visus IP kurie mano image'a perziurejo kada nors. Pagal laika galiu net atsekti kuris ten user'is buvo, nes tuo metu bus parases gal koki reply'ju i mano post'a... Tiek ir tiek minuciu ir sekundziu... is to ir to IP buvo parsiustas mano image'as, ir tuo paciu metu buvo parasytas komentaras sitoje svetaineje. Teisme galetu irodyti jog, tai susije dalykai.

Gal galima kad legalus.net nerodytu bent jau valandu ir minuciu, kuomet post'ai buvo parasyti? Diena palikite, bet laiko rodyti tikrai nereiketu.

Beje, image'as net neprivalo buti nuotrauka. Juk as galiu ir 1x1 pixelio permatoma png ideti. Svarbu kad narsykle ji uzkrautu, taigi serveris gaus IP tuomet. Ir tada jau pagal ta laika, kada buvo uzkrautas tas 1px image'as, minutes tikslumu, teisme irodysiu kad butent tas zmogus ir rase ta komentara, nes ta minute komentaras atsirado. Ir pagal ta IP gausiu kratos orderi, ir tuomet jau manau nebereikia pasakoti kas bus toliau.... :((((((((
Paskutinį kartą redagavo kulturingas 2013-11-05, 00:16. Iš viso redaguota 1 kartą.
Matthew 13:1-23, Mark 4:1-20, and Luke 8:4-15
Chuck enough seeds down and something good will happen somewhere.
kulturingas
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 646
Užsiregistravo: 2013-05-11, 10:50
Reputacija: 16

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė kulturingas »

PagonisLTU rašė:Prieš. Kaip suprantu policija negali panaudoti informacijos iš forumo, o daugiau nėra ko bijoti.
Aha, negali. Idomu kodel, "negali"?
Matthew 13:1-23, Mark 4:1-20, and Luke 8:4-15
Chuck enough seeds down and something good will happen somewhere.
Vartotojo avataras
G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2657
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 133

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė G. »

Nereikia anonimiškų pranešimų. Mažiau paranojinkim. Pagaus tai pagaus, patys būsim kalti, kad įstatymų nepaisom. Jokiais būdais nesakau, kad dabar reikia visai nesisaugoti, tiesiog, šalto proto daugiau :arrow: Forumas ir dabar vos ne kaip koks fort noksas. Vienintelis būdas 100% apsisaugoti nuo neprisidirbimo per forumą - čia nesilankyti.
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan
PagonisLTU
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 190
Užsiregistravo: 2013-10-01, 14:53
Reputacija: 0

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė PagonisLTU »

.
Paskutinį kartą redagavo PagonisLTU 2014-10-19, 21:39. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
adminas
Administratorius
Administratorius
Pranešimai: 321
Užsiregistravo: 2003-06-05, 18:17
Reputacija: 2

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė adminas »

kulturingas rašė:As cia kazkuri vakara pagalvojau del galimybes post'inti image'us. Ir kaip butu galima susekti bet kuri legalus.net lankytoja (isskyrus jeigu visuomet per tor'a naudojasi). Bet tas "visuomet", manau negalioja daugumai musu.

Taigi.

Idedu image'a. Ir kai kiekviena karta kas nors ji paziuri, as uzloginu. IP ir laika. Uz menesio ateinu, ir matau visus IP kurie mano image'a perziurejo kada nors. Pagal laika galiu net atsekti kuris ten user'is buvo, nes tuo metu bus parases gal koki reply'ju i mano post'a... Tiek ir tiek minuciu ir sekundziu... is to ir to IP buvo parsiustas mano image'as, ir tuo paciu metu buvo parasytas komentaras sitoje svetaineje. Teisme galetu irodyti jog, tai susije dalykai.

Gal galima kad legalus.net nerodytu bent jau valandu ir minuciu, kuomet post'ai buvo parasyti? Diena palikite, bet laiko rodyti tikrai nereiketu.

Beje, image'as net neprivalo buti nuotrauka. Juk as galiu ir 1x1 pixelio permatoma png ideti. Svarbu kad narsykle ji uzkrautu, taigi serveris gaus IP tuomet. Ir tada jau pagal ta laika, kada buvo uzkrautas tas 1px image'as, minutes tikslumu, teisme irodysiu kad butent tas zmogus ir rase ta komentara, nes ta minute komentaras atsirado. Ir pagal ta IP gausiu kratos orderi, ir tuomet jau manau nebereikia pasakoti kas bus toliau.... :((((((((
Spaudžiu ranką, šaunuolis, teisingai mąstai :)

Deja, aš apie tai jau ir pats buvau pagalvojęs, ir nesugalvojau jokio tinkamo būdo, kaip nuo to apsisaugoti*

Jei temoje yra paveiksliukų, saugaus ryšio simbolis naršyklėje pasikeičia į nesaugaus. Reiškia, bent jau matosi, kurios temos bent jau teoriškai galėtų būti sekamos. Tačiau jei paveiksliukas yra puslapyje irgi naudojančiame SSL, užrakto simbolis nepasikeis. Nukopijuosiu ką apie tai rašiau kitoje temoje:

Kodėl naršant kai kurias temas, SSL užrakto simbolis pasikeičia...
...iš saugaus...
https://i.imgur.com/UO8pf3b.png
https://i.imgur.com/vkSjhSs.png
...į nesaugų?
https://i.imgur.com/xOumlLN.png
https://i.imgur.com/vnGFPFn.png

Tai įvyksta tuomet, kai temoje yra nuotraukų/paveiksliukų. Kadangi tos nuotraukos kraunasi iš kitų svetainių, jei ta svetainė nenaudoja SSL, tai nuotraukos bus siunčiamos nekoduotu ryšiu. Apie tai ir perspėja pakitęs SSL užrakto simbolis.

Norint apsisaugoti, reikėtų uždrausti legaliame postinti foto/paveiksliukus. Toks būdas netinka.

Vartotojas gali įsirašyti kokį nors naršyklės įskiepį, ir pats blokuoti visus/pasirinktus paveiksliukus internete. Toks būdas pakankamai sudėtingas.

*Būtent todėl, vienintelė išeitis (kurią įstengiau sugalvoti) kaip nuo to apsisaugoti, yra galimybė leisti vartotojams rašyti pranešimus anonimiškai.
mąstytojas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 68
Užsiregistravo: 2013-07-23, 20:25
Reputacija: 0

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė mąstytojas »

kulturingas rašė:
PagonisLTU rašė:Prieš. Kaip suprantu policija negali panaudoti informacijos iš forumo, o daugiau nėra ko bijoti.
Aha, negali. Idomu kodel, "negali"?
Bet jeigu legalus slepia visų vartotojų IP, tai kaip žalieji galėtų susekit kas ką rašė ir kieno tos nuotraukos (+ jei nuotraukos keliamos į anonimišką puslapį)? Apšvieskit mane :|?
Vartotojo avataras
adminas
Administratorius
Administratorius
Pranešimai: 321
Užsiregistravo: 2003-06-05, 18:17
Reputacija: 2

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė adminas »

mąstytojas rašė:
kulturingas rašė:
PagonisLTU rašė:Prieš. Kaip suprantu policija negali panaudoti informacijos iš forumo, o daugiau nėra ko bijoti.
Aha, negali. Idomu kodel, "negali"?
Bet jeigu legalus slepia visų vartotojų IP, tai kaip žalieji galėtų susekit kas ką rašė ir kieno tos nuotraukos (+ jei nuotraukos keliamos į anonimišką puslapį)? Apšvieskit mane :|?
Tu nesupratai kame problema. Kalba ėjo ne apie vartotojų įkeltas nuotraukas.

Agentas gali užsiregistruoti legaliame, ir parašyti pranešimą, kuriame įdėti paveiksliuką/foto, kuris yra hostinamas agento valdomame serveryje. Nors legalus ir slepia IP adresus, tačiau tas paveiksliukas krausis iš agento serverio, ir todėl agentas matys IP adresus visų, kas skaitė tą temą, ir datą/laiką kada skaitė. Pagal tai, galima atsekti kuris IP priklauso kuriam vartotojui (tik tuo atveju, jei vartotojas toje temoje parašė pranešimų). Paveiksliukas taip pat gali būti ir "nematomas", t.y. 1x1 pikselio dydžio.
Vartotojo avataras
G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2657
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 133

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė G. »

O tai "anonymous" pasivadinusio žmogaus IP, pranešimų data/laikas jau nebebus matomi?
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan
Vartotojo avataras
adminas
Administratorius
Administratorius
Pranešimai: 321
Užsiregistravo: 2003-06-05, 18:17
Reputacija: 2

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė adminas »

G. rašė:O tai "anonymous" pasivadinusio žmogaus IP, pranešimų data/laikas jau nebebus matomi?
Pranešimų laikas legaliame bus matomas, kaip ir dabar. IP adresas legaliame bus nematomas, kaip ir dabar. Pamatyti lankytojų IP bus įmanoma mano aukščiau aprašytu būdu, kaip ir dabar, bet nebebus įmanoma susieti pranešimą parašiusio vartotojo vardo su IP adresu (jei jis pasirinks vardą "anonymous"). Tame ir visa esmė.
Vartotojo avataras
G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2657
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 133

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė G. »

manau, kad agentams nelabai rūpi, kas kokiu pseudonimu čia pasivadinęs, jeigu tikrai norėtų, tai tikrai galėtų ir pasirinkusius "anonymous" vardus atsekti.. aišku, tai padaryti jiems būtų lengviau kai visų vartotojų vardai skirtingi, bet jeigu jie jau imtųsi tokių slaptų operacijų su visokiais paveikslėlių kėlimais, duomenų, įkalčių rinkimais, slaptų bylų užvedinėjimais ir t.t., tai atsektų ir pasirinkusius "anonymous" vardą - pagal tą patį IP, datą, laiką, kalbos stilių, pranešimų turinį. Aš suprantu, kad "anonymous" sistema saugumą padidintų, bet jo negarantuotų.

pvz. jei mane mėgintų griebti be anonymous sistemos, tai kai aš peržiūrėčiau 1x1p paveiksliuką matytų:

IP: lia lia lia, data/laikas lia lia lia, truputis sekimo ir žinom, kad čia yra G. ir jis yra kanapių augintojas. Galim šturmuoti IP adreso namus.

jei mane mėgintų griebti su anonymous sistema, tai kai aš peržiūrėčiau 1x1p paveiksliuką matytų:

IP: lia lia lia, data/laikas lia lia lia, truputis sekimo ir žinom, kad čia yra vienas iš daugelio forume esančių "anonymous", kadangi forume yra ne vienas vartotojas "anonymous", tai truputis daugiau sekimo, daugiau nematomų paveiksliukų įkėlimų, info rinkimo, analizavimo ir žinom, kad IP adresas lia lia lia yra kanapių augintojas. Galim šturmuoti IP adreso namus. Pofik jiem ar aš G. ar aš "anonymous", skirtumas tik tas, kad atsekti mane pasirinkusiu "anonymous" vardą jiems bus daugiau pisliavos, bet vistiek įmanoma. Pataisykit, jeigu kažką ne taip supratau.
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan
Vartotojo avataras
adminas
Administratorius
Administratorius
Pranešimai: 321
Užsiregistravo: 2003-06-05, 18:17
Reputacija: 2

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė adminas »

G. rašė:Pofik jiem ar aš G. ar aš "anonymous", skirtumas tik tas, kad atsekti mane pasirinkusiu "anonymous" vardą jiems bus daugiau pisliavos, bet vistiek įmanoma. Pataisykit, jeigu kažką ne taip supratau.
Supratai teisingai. Bet nejaugi nori pasakyti, kad to neužtenka? 100% saugumo nėra ir negali būti, bet jei galima jį padidinti, tai kodėl to nepadaryti? Juo labiau, kad jokių minusų aš tame nematau, o jei vėliau išaiškėtų kažkokie minusai (padidės spam'o, ar pan.), tai bus galima šią funkciją panaikinti/patobulinti.
Vartotojo avataras
G.
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 2657
Užsiregistravo: 2008-09-14, 14:22
Reputacija: 133

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė G. »

Matai, aš iš emocijų vis tikiuosi, kad šitas forumas kuo toliau tuo laisvesnis bus ir kad farams kuo toliau tuo labiau nusispjauti bus ant tokių žmonių kaip mes - dorų augintojų, kurie augina savo reikmėm, tai kažkaip ir skeptiškai žiūriu į visus anonimiškumus, saugumą ir t.t. Funkcija rašyti "anonymous" vardu tai dar vienas žingsnis į giliau į pogrindį, mažiau realybės jausis, skaitant anonimų postus tik tiek. Bet 17-7, priemonės neginčiju, saugumas gerai, bet per daug saugumo irgi gali būti, žodžiu, darom kaip nubalsuota :) tikiuosi, kad tai padidins forumo aktyvumą, padės pritraukti daugiau narių, nes paskutiniu metu šiektiek apmirę čia viskas.. ant pirštų galima suskaičiuoti besilankančius.. bet temą dar palikim, netrinkim ir nerakinkim, gal koks genijos iššoks ir išspręs 100% saugumo klausimą :)
CB-1 CB-2
Δ9-THC, THCV, CBC, CBCV, CBD, CBE, CBG, CBGM, CBGV, CBN, CBDL, CBL, CBE, CBT, CBV
C5H8||Borneol|Caryophyllene|Cineole/Eucalyptol|Delta3Carene|Limonene|Linolool|Myrcene|Pinene Alpha, Beta|Pulegone|Sabinene|Terpineol|
SativaIndicaRuderalisAfghan
MoHaueris
Naujokas
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2013-11-12, 12:28
Reputacija: 0

Re: SVARBU: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai

Standartinė MoHaueris »

del paveikslelio siulau padaryt koki nors paveiksleliu uploaderi ir leist i ji imesdinet nuotraukas, o embedus daryt tik is tam tikro domaino. arba prie posto ikelinejant leist ikelt nuotraukas. problema su paveiksleliais isspresta. arba galima kiekviena embedinta paveiksliuka downloadint i serveri ir rodyt is serverio, problema irgi issisprestu. :) adminas jeigu reikia galiu pagelbet situ klausimu.
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • ATNAUJINIMAS: galimybė rašyti pranešimus anonimiškai (nebegalioja)
    adminas » » forume Pasiūlymai administracijai
    34 Atsakymai
    20818 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas adminas
  • Žaliųjų istorijų konkursas baigtas. Balsavimas!
    adminas » » forume Legalus forumas
    23 Atsakymai
    12060 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas DarNe
  • Galimybė prisidėti
    airbee » » forume Legalus forumas
    14 Atsakymai
    7827 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Click Clack
  • Kodėl negaliu rašyti PM
    nik » » forume Prašau žodžio!
    1 Atsakymai
    3593 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas adminas
  • Leiskit rasyti Savartyne
    kulturingas » » forume Pasiūlymai administracijai
    5 Atsakymai
    5194 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas adminas