Nuotrauka Nuotrauka

Saulės šviesa

Auginimas lauke.
Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Volkas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 2016-05-25, 21:24
Reputacija: 46

Saulės šviesa

Standartinė Volkas »

Sveiki, mano klausimas toks paprastutis, bet kiek ieškojau niekur neradau apie saulės šviesą, visur rašoma apie lempų šviesą. Taigi noriu paklaust ar augalui reikia būtinai "atvirų" saulės spindulių ar užtenka tiesiog šviesos, pvz. jei saulę užstotų medžio lapai ar tiesiog augalas būtų šiokiam tokiam pavėsy. Jei būtina saulės spinduliai tai kiek maždaug laiko turėtų juos gauti augalas? Dabar mano augalas gauna apie 5,5h vien saulės spindulių, po to saulė pasislepia už medžio.
"Žmogus negyvena nei dabartyje, nei ateityje. Jis gyvena taip, tarsi niekada nemirtų. Ir galiausiai numiršta taip, tarsi nebūtų gyvenęs." - Dalai Lama
Vartotojo avataras
Ricky LaFleur
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 64
Užsiregistravo: 2016-04-28, 17:15
Reputacija: 2

Re: Saulės šviesa

Standartinė Ricky LaFleur »

Pats tas!
Gotta learn stuff through denial and error.
Vartotojo avataras
Volkas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 2016-05-25, 21:24
Reputacija: 46

Re: Saulės šviesa

Standartinė Volkas »

Gerai tada :)
"Žmogus negyvena nei dabartyje, nei ateityje. Jis gyvena taip, tarsi niekada nemirtų. Ir galiausiai numiršta taip, tarsi nebūtų gyvenęs." - Dalai Lama
Neperzenkribu
Naujokas
Pranešimai: 24
Užsiregistravo: 2016-05-19, 12:16
Reputacija: 0

Re: Saulės šviesa

Standartinė Neperzenkribu »

HighAsKite rašė:Pats tas!
Nežinau, gal ir klystu, bet manau, kad klysti Tu, sakydamas, kad pats tas 5,5h tiesioginių saulės spindulių. Jei IN yra nutaikomas tam tikras šviesos spektras ir jis vegetuojant ar žydint yra nustatomas tam tikru laiku, jis šviečia tolygiai, nebūna šešėlio ar dar ko, neskaitant pačio augalo. Tai manau ir OD yra tas pats, kuo daugiau saulės spindulių tuo geriau. Įdomu būtų išgirsti patyrusio nuomonės. :)
Vartotojo avataras
kauptukas
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 607
Užsiregistravo: 2015-07-10, 14:12
Reputacija: 40
Susisiekti:

Re: Saulės šviesa

Standartinė kauptukas »

Ūkiškai pabandysiu. Saulė tiesiogiai veikdama augalą apšviečia virš 100k lx. Tavo tikslas yra kad augalas visada gautų bent 30k lx. Jeigu nekrenta žemiau 20k lx tada atsilieps augalo raidai, bet sakau nesuk sau galvos. Tavo pavėsyje turėtų būti apie 30-50k liuxų, o pamatuot juos gali su išmaniuoju ir programėle light meter ar kažkokia analogine. Dauguma išmaniųjų turi šviesos srauto matuoklį priekinėje kameroje. Sėkmės.
Pareigūnai klauso.
Vartotojo avataras
Volkas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 2016-05-25, 21:24
Reputacija: 46

Re: Saulės šviesa

Standartinė Volkas »

Dėkui už patarimą :) reiks pabandyt pamatuot.
"Žmogus negyvena nei dabartyje, nei ateityje. Jis gyvena taip, tarsi niekada nemirtų. Ir galiausiai numiršta taip, tarsi nebūtų gyvenęs." - Dalai Lama
Vartotojo avataras
WTČ
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 764
Užsiregistravo: 2014-09-02, 23:40
Reputacija: 15

Re: Saulės šviesa

Standartinė WTČ »

kauptukas rašė:Ūkiškai pabandysiu. Saulė tiesiogiai veikdama augalą apšviečia virš 100k lx. Tavo tikslas yra kad augalas visada gautų bent 30k lx. Jeigu nekrenta žemiau 20k lx tada atsilieps augalo raidai, bet sakau nesuk sau galvos. Tavo pavėsyje turėtų būti apie 30-50k liuxų, o pamatuot juos gali su išmaniuoju ir programėle light meter ar kažkokia analogine. Dauguma išmaniųjų turi šviesos srauto matuoklį priekinėje kameroje. Sėkmės.
Ha.ismeginau tiesiogiai i saule. Raso beveik meleona liuxu. Siltnami pavesi sukalibravau i planta rode 5000liux . Suprask kaip nori :D
if u want to be a water be a water ma friend :V:
Seedguy
Naujokas
Pranešimai: 30
Užsiregistravo: 2015-11-14, 17:29
Reputacija: 0

Re: Saulės šviesa

Standartinė Seedguy »

O jeigu augalas šiltanami visa diena gaus šviesos? Nieko blogo? nes nėra pas mane pavėsio
Trec
Naujokas
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2016-05-17, 16:15
Reputacija: 0

Re: Saulės šviesa

Standartinė Trec »

Seedguy rašė:O jeigu augalas šiltanami visa diena gaus šviesos? Nieko blogo? nes nėra pas mane pavėsio
Nieko blogo,svarbu gerai vedintusi.
Seedguy
Naujokas
Pranešimai: 30
Užsiregistravo: 2015-11-14, 17:29
Reputacija: 0

Re: Saulės šviesa

Standartinė Seedguy »

Pas mane šiltnamis nėra dydelis, bet yra 2 intėjimai, tai manau visa dieną durys pravyros turėtu būti.
rokasma
Naujokas
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: 2013-04-28, 17:59
Reputacija: 0

Re: Saulės šviesa

Standartinė rokasma »

Seedguy rašė:Pas mane šiltnamis nėra dydelis, bet yra 2 intėjimai, tai manau visa dieną durys pravyros turėtu būti.
Puiki ventiliacija gaunas su 2 durim.
Rašyti atsakymą