Nuotrauka Nuotrauka

Šviesos diodai, LED

Saulės simuliacijos.
Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė barzas »

barzdyla rašė: 2019-05-31, 14:07 Sveiki, susidomėjau šita lempa.
https://kingledlights.com/products/king ... row-lights

Rašo, kad ima 325 W iš rozetės, bet kažkaip nesitiki kai ji pati traktuojama kaip 1800 W. Ar čia toks COB pliusas ir yra, kad nieko nevalgo iš rozetės bet šviečia jezus maryja? Ieškau lempos, kad flowering stage apdengtų vieną kvadratinį metrą, bet ir norisi tilpt į 300-400W iš rozetės. Įmanoma? :)
sios lempos trukumas zydejimo metu nera 660nm . o del is rozetes emimo tai gali buti kad tiek ima, reike nagrineti pacia lempos konstrukcija, kokie maitinimai ( jai tokie dar yra ne tiesiais is 220v veike ) nes kai kurie ir full spectrum raso 150w ( nes tiek ledukai kobe w turi ) bet uzmaitinasi apie 65 w ( vidurkis nes saltas daugiau ima p[asiekus darbine temperatura maziau ima elektros is rozetes...) butent sytas sviestuvas daugiau veg periode tinkamas nei zydejimo, arba atskirai tektu 660nm deti jai grynai zidejimui gali dairytis i com 1700k bent brigelux 1750k pilnai uztenka flower. jai ka palauk juk cikis pasidares yra 3x 1750k brigelux sviestuvuis vistiek dienorascius veda. pamatysi pats kaip ant ju efektivumas...
Nuotrauka
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

barzdyla rašė: 2019-05-31, 14:07 Sveiki, susidomėjau šita lempa.
https://kingledlights.com/products/king ... row-lights

Rašo, kad ima 325 W iš rozetės, bet kažkaip nesitiki kai ji pati traktuojama kaip 1800 W. Ar čia toks COB pliusas ir yra, kad nieko nevalgo iš rozetės bet šviečia jezus maryja? Ieškau lempos, kad flowering stage apdengtų vieną kvadratinį metrą, bet ir norisi tilpt į 300-400W iš rozetės. Įmanoma? :)
Pradziai is principo neymanoma kad 325 is rozetes pakeistu 1800w tiesiog tokia fizika. Max 2.2 efektyvumas su super duper COB
O sitie cob kaip matau yra baisus. Kinietiski. Mano kinietiski turejo apie 0.1 efektyvuma :) staline lempa geriau augintu.
Uz tokius pinigus gautum pasidaryti gera apie 250w led lempa pvz 2x 4500k-5000k + 1x 1750k

Cia tikrai pinigai i bala, laikas i bala, nervai i bala :) as kaip tik baigineju savo suri si savaitgali nuiminesiu tikriausia. Bet ant brigelux 200w zydejimas super :)

Dar dadesiu. Cia lempa 6x 50w ir 110v netinka europai.
Per tel sunku rasyti :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė barzdyla »

Čia pas mane dabar Viparspectra lempoj rašo jog irgi 90 vnt Epiled/Bridgelux ledai kažkokie... :) Na, žydi visai neblogai. Tik atrodo, kad jau turėtų žiedai krautis normalūs, dabar dar tik baltos piestelės rodosi... :) Visgi jau 4 savaitė tuoj baigsis. Na bet visai gražiai man jie čia auga kaip pirmam auginime. :D

Tai ciki, sakai įmanoma būtų susiveikt lempas taip, kad tilpti į 400W ant vieno kvadrato? :) Žinoma, kuo geresnis efektyvumas tuo geriau. Juk visi to siekiam čia.
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė barzas »

Cikis rašė: 2019-05-31, 19:38 Mano kinietiski turejo apie 0.1 efektyvuma :) staline lempa geriau augintu.
Tavo pacio buvo labai daug esminiu klaidu del to ir efektivuma maza gavai,
1. tentas tamsus zalias
2. aukstis netinkamas tarp sviestuvu ir augalu , nelabai gerai iskaidytas per visa plota
3. automatus kapiai pries formavima ziedu. sudejus sytas tavo pacio klaidas jos daug daugiau itakojo maza kieki nei lempa...
O norint sutaupyti is tinklo, apie 3000k ten ar 4000k ar 5000k net ir 6000k galima pamirsti jos nera efektivios auginime ( 1750k jos tik zydejimui geros yra ) nes kituose zalio spektro yra tiek kurio tokiais kiekiais augalams nereike , o taip gaunasi kad elektra veltui naudoji ( tas pats yra ir su HPS netinkamo spektro turi nemazai ) . tokias ten dadeti nebent ko truksta ir neperdaugiause...
Bet paprastuose sviestuvuose zalio spektro yra daug nes zaliame spektre dydziauses lm/w gaunasi....
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

Zianau, bet visos klaidos negalejo taip numushti efektyvumo

Tiesa ziurejau bandymus, zalias spektras nera bevertis :)
Ten buvo auginama prie raudono, melyno ir 400k kazkur. Nepasakysu tiksliai. Bet normalus spektras, baltas pasirode labai gerai

Krentanciu fotonu skaicius buvo vienodas
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

barzdyla rašė: 2019-05-31, 19:46 Čia pas mane dabar Viparspectra lempoj rašo jog irgi 90 vnt Epiled/Bridgelux ledai kažkokie... :) Na, žydi visai neblogai. Tik atrodo, kad jau turėtų žiedai krautis normalūs, dabar dar tik baltos piestelės rodosi... :) Visgi jau 4 savaitė tuoj baigsis. Na bet visai gražiai man jie čia auga kaip pirmam auginime. :D

Tai ciki, sakai įmanoma būtų susiveikt lempas taip, kad tilpti į 400W ant vieno kvadrato? :) Žinoma, kuo geresnis efektyvumas tuo geriau. Juk visi to siekiam čia.
Zinoma.
Efektyvumas skaiciuojamas ilgalaikis arbe trumpalaikis. Nes visi ledus skaiciuoja ant 50% galingumo nes ledas 10k lumenu gali is tikro isspausti 20k bet krenta w/lumen ir trumpiau ledas gyvena. Is vienos puses reikia maziau ledu, is kitos puses jie trumpiau gyvena ir ne tokie efektyvus.

400w cia geriausia butu 5 cob. Cree, citizen ar brigelux. As asmeniskai uz cree arbe bridgelux. Ir tikriausia reiks poros draiveriu priklauso nuo setupo.

1led = 50euru (36v 2.1A / 72v 1.6A) keli modeliai yra.

Jei ka galima isrinkti per digikey saita o tuomet priderinti led draiveri tinkama
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
Moderatorius
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 850
Užsiregistravo: 2013-01-28, 20:59
Reputacija: 94

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Moderatorius »

Cikis rašė: 2019-05-31, 21:51 Zianau, bet visos klaidos negalejo taip numushti efektyvumo
Argumentai šito?
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė barzas »

Cikis rašė: 2019-05-31, 21:51 Zianau, bet visos klaidos negalejo taip numushti efektyvumo
Deja vel klysti, ant automatu klaidos tikrai brangei kainuoja pagal derliaus dydi, nes pas tau ir daugiau buvo klaidu, bet sytos pagrindines nuo kuriu prasidejo grandinine reakcija . neskaitant kad vazonai po kiek ten 20 litru buvop, kai pilnai butu uzteke ir kokiu 5-7 litru airpotu... paauginsi daugiau suprasi pats .... as veltis i bevercia diskusija su naujoku nematau prasmes....
Operatore
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 785
Užsiregistravo: 2018-11-25, 16:43
Reputacija: 112

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Operatore »

Kai ble as ir zvengiu, ir pykstu kiek. Barzai, baik stumti :)
Yra kaip yra, o turim ka turim ..
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė barzas »

Operatore rašė: 2019-05-31, 22:30 Kai ble as ir zvengiu, ir pykstu kiek. Barzai, baik stumti :)
Nestumu as as visalaika tiesa i akis isreziu, o ne uz akiu. Igaus patirties supras pats.... as tik ivardinau jo esmines klaidas...
Operatore
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 785
Užsiregistravo: 2018-11-25, 16:43
Reputacija: 112

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Operatore »

Kaip pranasesnis temoje, tai paziurek akademiskai. Is pacio dalyko pazymi gal neauksta statysi, bet stropumas! Stropumas desimtuko juk vertas. O staciokiskumas jau drausme labiau. Tai pats koki sau is drausmes statytum? .)
Yra kaip yra, o turim ka turim ..
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė barzas »

Operatore rašė: 2019-05-31, 22:47 Kaip pranasesnis temoje, tai paziurek akademiskai. Is pacio dalyko pazymi gal neauksta statysi, bet stropumas! Stropumas desimtuko juk vertas. O staciokiskumas jau drausme labiau. Tai pats koki sau is drausmes statytum? .)
As principingas is esmes ir tiesmukas... man vertybe yra labiau vertinama kai sakoma i akis teisus ar klysti nei uz akiu apkalbama... o staciokiskumas - yra geresne savybe nei davsine prostitucija ( nuomenes ar paziuru kaitaliojimas ) . Kitas dalikas cia ne ta tema i kuria plestis apie staciokiskuma ar dar kazka....
O ir geriau klaidas iskarto ivardinti nei palikti nutiletas nes kiti beskaitydami ant to pacio grebllio lips ( tas pacias klaidas kartos ).....
O be to bus gal stimulas net ir paciam cikiui daugiau remtis praktika , o ne astrala fantastiniu zurnalu perskaititos raslevos :D
ir nenurasyti kazkur ar kazkam nepavykusi ar maza ten efektivuma kaip ant chiba led ( pvz ), o sudeti visas klaidas i visuma..... pazvelk i mano staciokiskuma kaip i mokomaja ir stimuliuojancia tobuleti rasleva....
Operatore
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 785
Užsiregistravo: 2018-11-25, 16:43
Reputacija: 112

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Operatore »

Viskas gerai, isties ne ta tema.
Yra kaip yra, o turim ka turim ..
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

viskas cia gerai. bet kokia kritika leidzia tobuleti :) as asmeniskai visai i galva neimu :) baigiam tersti tema
Bet darbe mane vadina - Veryga
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė N/A »

UP! Gal kas ką gero galite parekomenduoti iš LED? Dimmable būtų privalumas. Kas, jūsų nuomone, verta/neverta dėmesio? Apie pigius kinietiškus LED jau net neklausiu... Matau, kas neseniai diskutuota, bet gal pakeitėt nuomonę kai kuriais aspektais ar ką naujo išbandėt? Kalbu iš patirties, nes apie HPS nuomonė labai stipriai per paskutinius 2 mėn pasikeitė. Buvom jau diskutavę anksčiau su kai kuriais, bet mano atmintis kaip auksinės žuvelės... :D
Su HPS tiek vargo, kad mielai pakeisčiau bent dalį į LED. Droseliai be proto daug amperų iš rozetės ima, o kur dar karštis. Brangius LED brand'us žinau (electricsky, migro, etc.), bet negaliu tiek € skirti. Ką gero įmanoma surasti dešimčių ir šimtų diapazone? Cree, COB? Kažin kaip Mars Hydro panelės? Į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis? Dėl spektrų žinau :)
Paskutinį kartą redagavo N/A 2019-07-11, 01:56. Iš viso redaguota 1 kartą.
N/A
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė barzdyla »

bongmeister rašė: 2019-07-11, 01:15
Kur pirkai, jei ne paslaptis? Iš USA siųstis nenorėčiau.
https://www.amazon.de/s?me=ADJD39W9JWMM ... 6795UKMFR9

aš pirkau dar būdamas lietuvoj, tai rašo jog siunčia su DHL, bet tas DHL perduoda į Itella. Buvo toks bajeris, kad nerado mano namo kur tada gyvenau. Gavėjas, adresas, pašto kodas buvo tikrai geri. Nuvežė kažkur į kitą Lietuvos galą:) Bet susiskambinau su Itella kai gavau pranešimą, kad siuntinys grąžinamas atgal siuntėjui, tai jie sekančios dienos ryte į savo padalinį (artimiausią man) pristatė lempą. Nulekiau ir pasiėmiau, nes jau pamenu jog po kelių dienų atgal grįžau į emigraciją po didžiųjų švenčių atostogų.
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė N/A »

Paeditinau, nes suradau pats ebay ir kaip tik tu parašei :) O, sakyk, kokias dimensijas padengi su 450W? Vienur rašo, kad atstoja tik 250W HPS, kitur - kad 400W. Kažin, kaip iš tiesų yra.
N/A
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė barzdyla »

iš rozėtės tai tikrai ima apie 200W. o kaip dėl pajėgumo, tai pirmą kart auginau. daugiau patirties turintis fermeris manau geresnius rezultatus pasiektų

augo panašiai 70x55cm plote(žydėjimo), užyieldino 80g iš 10 augalų, kurių ūgiai buvo tarp 20-30cm. na bet aš ir daug klaidų dariau augindamas, visgi pirmas kartas. ar atstoja 450w hps tai sunku pasakyt, kai nebandęs su hps augint. man svarbu buvo, kad iš rozėtės daug elektros nesrėbtų. šiaip nesigailiu pirkiniu, gan geras daiktas:) papildomos ventiliacjos nereik, kažko dar jungt kaip hps reik irgi nereikia. tiesiog kabelį į rozetę ir šviečiam. bet užmesk akį į naujesnes, ten išvis su timeriu integruotu, gal ir ledai geresni bus :D
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė barzdyla »

o šiaip dar kai turi kondyškę, tai su temperatūra vargo tikrai tikrai neturėsi su led lempom. nes net ir pas mane per karščiausias dienas nebuvo taip baisu be jokio kondišo :)
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė N/A »

barzdyla rašė: 2019-07-11, 02:08 iš rozėtės tai tikrai ima apie 200W. o kaip dėl pajėgumo, tai pirmą kart auginau. daugiau patirties turintis fermeris manau geresnius rezultatus pasiektų

augo panašiai 70x55cm plote(žydėjimo), užyieldino 80g iš 10 augalų, kurių ūgiai buvo tarp 20-30cm. na bet aš ir daug klaidų dariau augindamas, visgi pirmas kartas. ar atstoja 450w hps tai sunku pasakyt, kai nebandęs su hps augint. man svarbu buvo, kad iš rozėtės daug elektros nesrėbtų. šiaip nesigailiu pirkiniu, gan geras daiktas:) papildomos ventiliacjos nereik, kažko dar jungt kaip hps reik irgi nereikia. tiesiog kabelį į rozetę ir šviečiam. bet užmesk akį į naujesnes, ten išvis su timeriu integruotu, gal ir ledai geresni bus :D
Dėkui už info. Gal dar galėtum pažiūrėti, gal rašo, kiek Amp naudoja? Turėtų būti lipdukas ant pačios lempos. Niekur nerandu parašyta.
N/A
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • Del silumos,sviesos.
    p2p » » forume Apšvietimas
    6 Atsakymai
    5848 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas kauptukas
  • Šviesos spektras, kelvinai (K), nanometrai (nm)
    snoopy_pryor » » forume Apšvietimas
    31 Atsakymai
    24065 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Vijoklis
  • Sviesos spalvos itaka augalui
    wowere » » forume Apšvietimas
    3 Atsakymai
    5171 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas lumenas
  • Liumenai - šviesos kiekiai (apie vatus (W) irgi)
    MUMUKAS » » forume Apšvietimas
    121 Atsakymai
    76028 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas DarkHerbal