Nuotrauka Nuotrauka

Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Tobulėjantiems.
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė N/A »

Sveiki,

Kadangi forume neradau panašios temos, nusprendžiau sukurti naują. Padiskutuokime apie oro sausintuvus. Ar naudojate kas? Kokio galingumo? Kokie atsiliepimai?

Pats asmeniškai turiu neblogą oro kondicionierių, kuris turi ir oro sausinimo funkciją. Tik viena problema - sausindamas kažkodėl ir šaldo (stipriai), kas tente numuša temperatūrą žemiau 20C dieną (15C naktį) ir negaliu reguliuoti šaldymo intensyvumo. Numuša RH 10-15%, bet iš rozetės ima ~1kWh ir dirba pastoviai. Pats oro kondicionierius pas mane su automatine kondensato išgarinimo funkcija, tai ne tik, kad nesausina oro, bet veikia kaip drėkintuvas. Rinkdamasis, laikiau tai privalumu, bet še tau kad nori. Galiu reguliuoti šaldymo intensyvumą, ima mažiau elektros, bet kai lempos išsijungia, tente drėgmė pakyla 75%+. Kai persodinsiu fotikus į didelius vazonus, RH pakils dar labiau. Kaip žinom, anglies filtrai veikia tik iki 70% RH... Blogai. Nėra kitos išeities, kaip tik pirkti papildomą oro sausintuvą. Nusižiūrėjau 100W su 750ml/24h našumu, bet vėl, ar nebus per mažas mano tentui... Nenorėčiau išleisti vėl kelis šimtus eurų ir sudeginti savo elektros instaliacijos, nes HPS ir kondišas jau ir taip kartu sunkiai dera :D

Kaip jūs kovojate su drėgme? Peace :V:
N/A
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė barzdyla »

Aš va šitą klausimą apsvarsčiau irgi prieš žydinant savo augalus boxe. Aš palikdavau, kad naktimis šviestų lempos, o dieną būtų off (reikia įsitaikyt į tą šilčiausią dienos tarpą. pas mane būdavo 10-22h off). Tai drėgmė buvo pakilus aukščiau 70 tik per stipriai lietingas dienas.
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė Ciakis »

Kazkur skaiciau kad anglies filtras veikia vird 70%
Jei kokioj ten pelkej gyveni kad taip :) as prie pat juros ir man max 60% uzkyla.
O kambariu koks dregnumas? Ar oras is lauko ateina?

Nes dehumidiferis labai nepades kai oras patalpoj keiciasi 10 kart i valanda :) cia kaip nabashnikui saltas kompresas :) keist pacia sistema reikia kad ora imtu is sausesnes vietos
Bet darbe mane vadina - Veryga
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė N/A »

barzdyla rašė: 2019-07-08, 20:56 Aš va šitą klausimą apsvarsčiau irgi prieš žydinant savo augalus boxe. Aš palikdavau, kad naktimis šviestų lempos, o dieną būtų off (reikia įsitaikyt į tą šilčiausią dienos tarpą. pas mane būdavo 10-22h off). Tai drėgmė buvo pakilus aukščiau 70 tik per stipriai lietingas dienas.
Pas mane naktis dieną, šilčiausiu metu. :) Gerai, kad fotikai tik vegetuoja dabar... Bet autikų derlių ar pavyks ištraukti be pelėsio, abejoju... :/
Cikis rašė: 2019-07-08, 20:56 Kazkur skaiciau kad anglies filtras veikia vird 70%
Jei kokioj ten pelkej gyveni kad taip :) as prie pat juros ir man max 60% uzkyla.
O kambariu koks dregnumas? Ar oras is lauko ateina?

Nes dehumidiferis labai nepades kai oras patalpoj keiciasi 10 kart i valanda :) cia kaip nabashnikui saltas kompresas :) keist pacia sistema reikia kad ora imtu is sausesnes vietos
Veikia, tačiau kaip ir ne. Praeina kvapai. Blogiausia, kad nuo 65% RH aktyvinta anglis pradeda sugerti drėgmę, o nuo 80% RH iš filtro jokios naudos nebėra. Ir filtrus taip galima sup*sti... O naudoju Rhino Pro, tai tikrai ne prasčiausios kokybės. Prima Klima jau būtų užkišti. Skaičiau forumuose, kad nuo 60% RH jau kemšasi jie.

Su įjungtu kondicionieriaus sausintuvu kambary 49% dabar, tente vietomis 47% rodo. Prie anglies filtrų 52% dabar. Tai norma. Tik elektros suryja belekiek. Bijau, kad laidai nesudegtų :D Jau yra buvę panašiai. Daug visokios įrangos, o dar visas namų ūkis ant elektros. Bet jau konstruojuosi UPS'ą, tai bent filtrams ir back-up lempai atsarginis energijos šaltinis bus.

Tik išjungiu sausintuvo rėžimą, prie filtro 65%, o kai lempos užgęsta, 75%+ ir visas kambarys :x: kvepia. Gyvenu tikrai ne pelkėj, bet dabar orai vėsūs ir drėgni, tai lauke 91% rodo... Mažiausia drėgmė šiandien lauke buvo 67%. Visi langai namie uždaryti.
Tai čia 75%+ naktį buvo ir jau dvi dienos nelaistyta... Po laistymo filtrams bus šakės, jei nieko nesugalvosiu.

Ima orą iš kambario ir išpučia čia pat. O įpūtimas eina tiesiai iš kondicionieriaus, t.y. pasidariau šakotuvą ant kondiškės viršaus - vienas kanalas į kambarį pučia, trys - aktyvus šalto oro intake tiesiai į tentą. Tik taip susitvarkau su temperatūromis. Sausesnio oro nei tiesiai iš dehumidifierio tikrai neturiu galimybes paimti. Tent'o exhaust 870m³/h ir nuvesta šalia kondicionieriaus, iš kur po truputį keliauja į lauką su kondiškės karšto oro išmetimu.

Dabar gelbėja tas kondicionieriaus sausintuvas, bet kaip ir minėjau, temperatūras man per daug numuša. Tik atjungiu intake nuo tent'o - nebesusitvarkau su temperatūrom. Durna situacija gaunasi iš tikro. Šildytuvo irgi juk nestatysi :D Belieka tik viena išeitis - dar vienas sausintuvas. Tik 750ml/24h ar nebus žaislinis.... Nesinori išmesti pinigų į balą. O jeigu imti didesnį, vėl keli šimtai €.
N/A
Vartotojo avataras
Moderatorius
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 850
Užsiregistravo: 2013-01-28, 20:59
Reputacija: 94

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė Moderatorius »

esu naudojęs kaitrines/halogenines lemputes panaikint keliem procentam drėgmės ir šildyt naktį.
galima jas į foliją susukt, šiaip kokioj nors uždaroj erdvėj laikyt, kad pakeltų C
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė Ciakis »

Tai pala, kaip suprantu oras cirkuliuoja is tento i kambari it atgal. (Skubedamas skaiciau man trumpa pertrauka).

Jei kazkas leakina drefme gal zemes pacios. Nenori nakciai ju uzdengti kuom nors ar kitus dregmes saltinius. Nes net neisivaizduoju kaip uzdaram rate gali buti tiek dregmes.

Beja pas tave normali kondyshke ar swamp cooleris?

uzdarame cikle as tikeciausi 35% su ijungtom lempom. Ir apie 55/60 nakti

Jei oras is kazkur ateina kitur. Daryk uzdara cikla. Kad kuo maziau oro ateitu is isores. Manau su dregme taip susitvarkytum

Edit: jo pas tave swamp cooleris. Manau nakciai ji reiktu isjungti. Jis stipriai sukelia dregme vesindamas. Ju toks veikimo principas
Beja ner ten kokio kondensato surinkimo i buteliuka? Koms modelis? Reik manuala pavartyti
Bet darbe mane vadina - Veryga
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė N/A »

akkmuo rašė: 2019-07-08, 23:14 esu naudojęs kaitrines/halogenines lemputes panaikint keliem procentam drėgmės ir šildyt naktį.
galima jas į foliją susukt, šiaip kokioj nors uždaroj erdvėj laikyt, kad pakeltų C
Geras, būtinai išbandysiu! :)
Cikis rašė: 2019-07-09, 00:16 Tai pala, kaip suprantu oras cirkuliuoja is tento i kambari it atgal. (Skubedamas skaiciau man trumpa pertrauka).

Jei kazkas leakina drefme gal zemes pacios. Nenori nakciai ju uzdengti kuom nors ar kitus dregmes saltinius. Nes net neisivaizduoju kaip uzdaram rate gali buti tiek dregmes.

Beja pas tave normali kondyshke ar swamp cooleris?

uzdarame cikle as tikeciausi 35% su ijungtom lempom. Ir apie 55/60 nakti

Jei oras is kazkur ateina kitur. Daryk uzdara cikla. Kad kuo maziau oro ateitu is isores. Manau su dregme taip susitvarkytum

Edit: jo pas tave swamp cooleris. Manau nakciai ji reiktu isjungti. Jis stipriai sukelia dregme vesindamas. Ju toks veikimo principas
Beja ner ten kokio kondensato surinkimo i buteliuka? Koms modelis? Reik manuala pavartyti
Oras ateina jau šaltas (9C) tiesiai iš kondiškės. Turiu padaręs gaubtą ant viršaus kondicionieriaus, kuris per ortakius, ventiliatorių pagalba, nuveda šaltą orą tiesiai į tentą. Ir paskui, apšilęs oras keliauja pro du anglies filtrus atgal į kambarį. Sprendimas buvo toks todėl, nes šaldant visą kambarį, nesusitvarkiau su temperatūromis. Įjungus oro sausinimo funkciją kažkodėl šaldo dar labiau, nes dirba pastoviai ir neišsijungia. Ciklas uždaras, tik kondicionierius karštą orą meta laukan, tai iš kambario kažkiek išeina.

Kondiškė normali, 13000 BTU, mobili. Tik nesuprantu, kodėl taip stipriai šaldo, kai sausina. Persišaldyti baigiu :D Mano supratimu, dehumidifieris turėtų tik sausinti, o ne šaldyti. Net ant max šaldymo nebūna taip šalta tai wtf... Ir nei temperatūros, nei ventiliatoriaus greičio neina reguliuoti sausinant.

Matai, šaknims naktį reikia deguonies, tai uždengti negalima. O ir pelėsio į šaknis prisikviesti nenorėčiau.

Tentas beveik pilnas, tai spėju čia ir bus bėda. Dar palaisčiau šiandien, tai be sausintuvo rodė virš 70% su įjungtom lempom. Kai įjungtas sausintuvas - 50%. Tik kad temperatūra iki 20C nukrito. Kas man labiausiai nepatiko, tai, kad ant kelių lapų radau vandens, nors nei purškiau nei laisčiau prieš tai. Matomai vietomis drėgmė užkyla ir kur kas daugiau nei 70%.

Nieko čia nesutaupysi, kai supelys visas derlius. Padorus dehumidifieris kainuoja kaip 12-15 G baryginio stuffo :D O naudojant turimą kondicionierių sausinimui, žemos temperatūros tent'e cancel-out'ins tuos kelis % RH, kuriuos pavyksta numušti. Skūpas moka du kartus. Tiek darbo įdėta ir elektros sudeginta... Apsisprendžiau - pirksiu atskirą sausintuvą ir viskas. Ir šiaip buity pravers.

EDIT: Tiesą pasakius, nežinau aš, kuo swamp cooleris skiriasi nuo kondiškės. Ar swamp cooleris kartais ne tas pigus š, kur pilasi vanduo ir orą paskui per sudrėkintą filtrą varinėja? Nes pas mane, kiek žinau, turėtų būti normalus šaldymo kompresorius viduj, užpildytas freonu. Kai pirkau, rašė mobilus oro kondicionierius. O ir kainavo beveik 400€. Surinkimo į buteliuką nėra, nes tipo automatiškai išvaro kondensatą. Nebent patalpoj labai drėgna. Tuomet galima išleisti ir rankiniu būdu. Bent taip rašė instrukcijoj. Modelis ◼◼◼◼◼◼◼◼◼◼
Paskutinį kartą redagavo N/A 2019-07-09, 14:29. Iš viso redaguota 1 kartą.
N/A
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė Ciakis »

Aha swamp cooleris veikia vandens pagalva. Pas tave normali kondyske. Katik paziurejau ten pora filmuku apie ji. Juk yra temperaturu nustatymai 18 ir daugiau tai kai suprantu nukritus temperaturai jis turetu nebesaldyti. Ir maciau apacioje kondyskes yra vandens surinkino slanga. Per ka kaip ir turi iseiti susirinkes vanduo
Ir kaip suprantu jis gali ten 26ltr per para pritekinti. Bet nelabai radau tikslius nustatymus o kirilica skaitosi man sunkiai.

Varijantas atskirai dehumidiferi nevaikiska pirkti nes tie pigus nieko nepadeda :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė N/A »

Cikis rašė: 2019-07-09, 14:16 Aha swamp cooleris veikia vandens pagalva. Pas tave normali kondyske. Katik paziurejau ten pora filmuku apie ji. Juk yra temperaturu nustatymai 18 ir daugiau tai kai suprantu nukritus temperaturai jis turetu nebesaldyti. Ir maciau apacioje kondyskes yra vandens surinkino slanga. Per ka kaip ir turi iseiti susirinkes vanduo
Ir kaip suprantu jis gali ten 26ltr per para pritekinti. Bet nelabai radau tikslius nustatymus o kirilica skaitosi man sunkiai.

Varijantas atskirai dehumidiferi nevaikiska pirkti nes tie pigus nieko nepadeda :)
Kas liečia šaldymą - taip. Yra termostatas, pagal jį automatiškai reguliuojasi. Bet sausinimas neturi nei temperatūros, nei greičio reguliavimo funkcijų, dėl ko šaldo max (9C) visą laiką, kai yra įjungtas. Nusižiūrėjau jau sausintuvą su 18L/24h išeiga, teks pirkti, kai algą gausiu, o ką darysi :) Tikiuosi nešaldys ir tas taip stipriai, nes irgi mačiau freonu pildomi jie 8/
N/A
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė Ciakis »

Na neturetu :) tikiuosi bus viskas gerai
Bet darbe mane vadina - Veryga
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė N/A »

Neiškenčiau ir nuvažiavau vakar į artimiausią prekybcentrį. 200€ later 18L/24h oro sausintuvas jau mano rankose.

Problema: vistiek negaliu naudoti kondicionieriaus tik šaldymui, nes su įjungtu dehumidifier, kurį nusipirkau, temperatūros box'e užkyla virš normos ir šaldymas veikia pastoviai. Iš termostato jokios naudos, nes sausintuvas skleidžia papildomą šilumą ir kondicionierius neišsijungia visai. Tiesą pasakius, šitaip kondyškė naudoja +200W iš rozetės ir tente rodo +3C daugiau. O kur dar 300W+ pats sausintuvas... WTF man! Tikėjausi išspręsti problemas, o ne įsigyti naujų :D Mąstau, grąžinti atgal į parduotuvę ar bandyti kažkaip kitaip setup'ą sudėlioti.

Paskaičiavau, jeigu sausintuvą naudočiau tik "naktį", galėčiau išjungti kondyškę ir sutaupyčiau daug elektros. Mano paskaičiavimais, vien iš elektros sąnaudų skirtumo, sausintuvas atsipirktų per 245 paras vegetacijos (18/6) arba 123 paras žydėjimo (12/12). Skamba neblogai... Tik kažin, ar nieko baisaus, jeigu nakties periodu temperatūros būtų = arba net šiek tiek didesnės, nei dieną? Kažkas tarp 24 ir 27C.

Neturėjau galimybės dar patikrinti, koks RH % nakties metu naudojant naują pirkinį... Kažkodėl jaučiu, kad š*das gausis. Vos telpu į normas naudodamas kondicionierių, kaip sausintuvą. Sunaudoja 4X elektros ir pučia šaltą orą, kuris yra sausesnis nei šiltas, tai abejoju, kad su mažiau galios ir karštu oru pasieksiu bent panašų rezultatą...
N/A
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė Ciakis »

O kas ten pas tave per sistema tiksliau?

Kambarys - palapine - kambarys?
Ar tiesiog kambarys?
Pvz pas mane lauke dregme 90% nakti, kambaryje su ijungtom lempom apie 50% langas praviras kambario. Kazkas negerai su sistema, sunku patiket kad pas tave dar dregniau nei pas mane :) as praktiskai baloj gyvenu nes lyja kas antra diena

Ir as nenaudoju nei kondyshkes nei dehumidiferio
Bet darbe mane vadina - Veryga
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė N/A »

Cikis rašė: 2019-07-11, 00:11 O kas ten pas tave per sistema tiksliau?

Kambarys - palapine - kambarys?
Ar tiesiog kambarys?
Pvz pas mane lauke dregme 90% nakti, kambaryje su ijungtom lempom apie 50% langas praviras kambario. Kazkas negerai su sistema, sunku patiket kad pas tave dar dregniau nei pas mane :) as praktiskai baloj gyvenu nes lyja kas antra diena
Taip, kambarys-palapinė-kambarys. Intake tiesiai iš kondyškės (sausintuvo) eina. Gofros net varva nuo kondensato. Exhaust, kaip ir sakiau, 870 kūbų. Neįsivaizduoju, kas galėtų būti negerai su sistema, nes vienintelis drėgmės šaltinis - augalai ir vazonai su žemėm. Palapinėj 4 higrostatai, tai paklaidos tikimybė atkrenta. Namuose drėgmė normali, tarp 45-50%.

Su sausintuvu ir lempom prie pačio filtro dabar 50% rodo, tai džiaugiuosi. Bet rytoj laistyti reiks, vėl bus 65%+. O kas dėsis, kai fotikai į didelius vazonus persisodins... 8E Bus dar daugiau drėgmės.

Pajungiau dabar ant atskirų taimerių kondyškės sausintuvą ir tą, kurį nusipirkau. Kol lempos dega - šaldys ir sausins, kai nedega - šildys ir sausins. Jeigu efektyvumas naujojo sausintuvo netenkins - rytoj pat keliauja atgal į parduotuvę. Jei tenkins - gerai - elektros sutaupysiu :]

Žiemą mažesniam box'e niekaip daugiau 25% RH pakelti nepavyko su drėkintuvais, o dabar numušti neina su dviem sausintuvais :D Įtariu, kad HPS lempos irgi nemažai prisideda prie problemos. Skaičiau kažkur kažkada, kad jų išskiriama šiluma turi kažką bendro su high RH. Pradedu gailėtis, kad į LED neinvestavau. HPS setup'as centus kainavo, bet paskui kiek visko papildomai reikėjo, kiek visokių problemų... :|?
N/A
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė barzdyla »

Aš irgi dabar skaitau ir galvoju, kaip wtf gali būt tiek drėgmės?:D nes aš irgi šiaip vos ne kai cikis baloj gyvenu. Lyja vos ne kasdien, iki jūros gal 20 minučių greitkeliu. Šiaip dabar kai žydėjo, tai drėgmė labai įspūdingai nenukrisdavo, kažkur per 15-20proc nuo lauko drėgmės. Nors labai dėmėsio nekreipdavau. Berods apie 50 laikydavos su LED on, kai išsijungdavo tai kambario RH būdavo. iki 75 būdavo pašoka. Šiaip jei turi vietos, gali bandyt kačių kraiko padėt į kojinę suvyniojęs. Nežinau ar pasiteisint, bet mašinoj naudoju žiemą, kad langai neužsaltų. Kačių kraikas gerai drėgmę sutraukia, gal padės ir boxe. bet ten kai oro cirkuliacija, kazi. Bet mintis yra :)
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė Ciakis »

aham. tabar kaip ir suprantu problema :) pas mane panasi buvo :) na ir yra kai padarau kambarys-palapine-kambarys

oras pas tave nuostabus :) 870 kubu turetu ne kvapelio nebuti :)

kaip suprantu pas tave stipriai prikaitina todel tu kondyske naudoji. kondyske pucia salta ora (saltyje humidity dideja ir atvirksciai) net pasakyciau kad del dideliu temperaturu skirtumo susidaro kondencatas kas tau gadina nervus :)
pas tave kondyske ismeta siluma ir i kambary?

klausimas - kokia pas tave siaip be lempos kambario temperatura jei kambario sildymas isjungtas?

pasiulymas - nesinori perdaryti sistemos i kambarys-palapine-laukas? pas mane sitaip. ir kambary buna apie 25, palapinejakartais buna 26-29. priklauso nuo kambario temperaturos :) bet 29 maciau ne problema tik reik vandens daugiau :)

nes jei oras gryzta i kambary automatiskai sukyla ambient temperatura, cia gaunasi uzdaras ciklas :) dar jei pridesim kondyshke (ji labai karsta ora ismeta) tai ten turetu buti kaip dziunglese :) tikiu kad buna 75% ir daugiau :D ant pavirsiaus buna kondensatas? :D

kai as turejau tokia sistema budavo palapkei 32 temperaturos :) o kambaryje 29 :) dabar mano abu tentai ismeta ora i lauka :) ramu :) galiu kontruoliuoti ieinanti ora koki noriu :) salciau, atidarau langa, silciau uzdarau langa. manau cia beda :) iseinantis oras turi iseiti :) o ne cirkuliuoti su dregme tame paciame kambaryje :) tau ir kondyskes nebereiks :) uz tuo 200 evru butum pasiemes 250w led sistema zinoma DIY :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė N/A »

Cikis rašė: 2019-07-11, 03:07 aham. tabar kaip ir suprantu problema :) pas mane panasi buvo :) na ir yra kai padarau kambarys-palapine-kambarys

oras pas tave nuostabus :) 870 kubu turetu ne kvapelio nebuti :)

kaip suprantu pas tave stipriai prikaitina todel tu kondyske naudoji. kondyske pucia salta ora (saltyje humidity dideja ir atvirksciai) net pasakyciau kad del dideliu temperaturu skirtumo susidaro kondencatas kas tau gadina nervus :)
pas tave kondyske ismeta siluma ir i kambary?

klausimas - kokia pas tave siaip be lempos kambario temperatura jei kambario sildymas isjungtas?

pasiulymas - nesinori perdaryti sistemos i kambarys-palapine-laukas? pas mane sitaip. ir kambary buna apie 25, palapinejakartais buna 26-29. priklauso nuo kambario temperaturos :) bet 29 maciau ne problema tik reik vandens daugiau :)

nes jei oras gryzta i kambary automatiskai sukyla ambient temperatura, cia gaunasi uzdaras ciklas :) dar jei pridesim kondyshke (ji labai karsta ora ismeta) tai ten turetu buti kaip dziunglese :) tikiu kad buna 75% ir daugiau :D ant pavirsiaus buna kondensatas? :D

kai as turejau tokia sistema budavo palapkei 32 temperaturos :) o kambaryje 29 :) dabar mano abu tentai ismeta ora i lauka :) ramu :) galiu kontruoliuoti ieinanti ora koki noriu :) salciau, atidarau langa, silciau uzdarau langa. manau cia beda :) iseinantis oras turi iseiti :) o ne cirkuliuoti su dregme tame paciame kambaryje :) tau ir kondyskes nebereiks :) uz tuo 200 evru butum pasiemes 250w led sistema zinoma DIY :)
Tu teisus, drėgmė didėja žemoje temperatūroje, o ne atvirkščiai. Perskaičiau kažkada kažkokiame forume ir priėmiau už gryną pinigą. Kaip nereikia tikėti viskuo, ką perskaitai. Bet tai wtf, kodėl kondicionierius šaldo, kai sausina orą? Visiškai neefektyvu, taip išeina.

Bet ar gi kondicionieriai nesausina oro? Nieko nebesuprantu krč :D Google sako, kad sausina, bet šaltas oras - drėgnesnis... Nusišauk, jei nori :D

Kondensatas tik ant ortakių vamzdžių. Palapinėj sienos sausos. O kondišo exhaust išvesta į lauką. Kitaip nešaldytų :)
Žinau, kad iš tento išvedus į lauką, nereikėtų kondiškės, nes karštą orą ištrauktų ir tiek, bet techniškai neturiu galimybės padaryti. Kai atvės orai tuomet taip, išmesiu gofrą per balkoną ir viskas. Dabar jeigu taip padaryčiau, nebeturėčiau kur kondicionieriaus šlangos išvesti, nes visas karštas oras eitų į vidų.
Kambario temperatūra pastovi 23-25C ir niekada daugiau nepakyla. Vienas ortakis iš kondicionieriaus išvestas į patį kambarį, o likusieji į palapinę, tai daugmaž sulygina temperatūras tarp palapinės ir kambario. Šiuo metu kambary 25C, tente 26C. Kondensatui nėra šansų sukelti drėgmę, nebent, kaip tu ir sakei, kaltas šaltas oras.

Vien tik dėl tento nebūčiau pirkęs, bet kai pats tame kambary gyvenu, karštomis dienomis buvo gerai: ir tentas laimingas, ir pats vėsus :D Tik atvėsus orams problemos prasidėjo.
Tad jei šiltas oras sausina, sausintuvo, kurį nusipirkau, tikrai užteks. Į valandą vos ne po litrą surenka jis, juolab, kad abu dirbs pakaitomis ir kondicionierius bus išjungtas, tai niekas su šaltu oru papildomai drėgmės į tentą neįneš, o tik surinks.

Tai spėju, baigės mano bėdos :D Arba nesibaigė :) Greit bus aišku.
N/A
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė Ciakis »

1. kaip kondyshke sausindama ora shaldo.
principas toks pat kaip (Peltier elemento) viena puse kondishkes syla, kita shaldo. susitikus karstam orui salta pavirsiu susidaro kondensatas kuris nukrenta i surinkimo tapla :) taip pat veikia tavo dehumidiferis tikriausiai.

is principo kondyshke turi sausinti ora jei ijungta funkcija. todel tavo kondyskes apacioje yra istekejiomo slangai vieta :) gal ryt as savo pasikurisu paziuresiu kaip ten kas.

ok dabar ziurek.

1. kondyske meta ora i lauka per slanga koikiu 6coliu ar 150mm jei neklystu. (cool tu jau turi slanga kuri iseina i lauka)
2. tu turi varikli su filtru kurie pernesa apie 800 kubu per h. skyle taip pat turetu buti 6 coliu ar 150mm.

kas trukdo nusipirkti gabala slangos 6coliu-150mm bei sakotuva. viska sujungti ir kad abu ismetimai eitu i lauka? pas mane taip buvo 4 slangos sujungtos :)

kaipnuos kokiu 20-30 euru kokiu bet manau pameginti verta.

sistema butu: kondyske - kambarys -palapine -laukas.

kambaryje +22 drasiai uztenka kad sinusito nepasigautum. 22 ambient temp labai idialu. o filtras tau gera neigiama spaudima sukelia kad kvapai neitu tau tereikia visas slangas sujungti i bendra ismetimo linija

edit: bandei sita? Nuotrauka
ir cia apie vandens nuleidima :) https://www.youtube.com/watch?v=t4zyVKz6vuQ
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė Ciakis »

ir katik paskaiciau :D pas tave per daug galingas AC :) jis per greit atsaldo aplinka nesugebedamas ismesti vandens i lauka :)cia gali buti beda :)

pas tave kondicionieriaus kompresorius visuomet veikia, ar susitoja saldes kai temp nustatoma norima?
Bet darbe mane vadina - Veryga
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė N/A »

Cikis rašė: 2019-07-11, 04:45 1. kaip kondyshke sausindama ora shaldo.
principas toks pat kaip (Peltier elemento) viena puse kondishkes syla, kita shaldo. susitikus karstam orui salta pavirsiu susidaro kondensatas kuris nukrenta i surinkimo tapla :) taip pat veikia tavo dehumidiferis tikriausiai.

is principo kondyshke turi sausinti ora jei ijungta funkcija. todel tavo kondyskes apacioje yra istekejiomo slangai vieta :) gal ryt as savo pasikurisu paziuresiu kaip ten kas.

ok dabar ziurek.

1. kondyske meta ora i lauka per slanga koikiu 6coliu ar 150mm jei neklystu. (cool tu jau turi slanga kuri iseina i lauka)
2. tu turi varikli su filtru kurie pernesa apie 800 kubu per h. skyle taip pat turetu buti 6 coliu ar 150mm.

kas trukdo nusipirkti gabala slangos 6coliu-150mm bei sakotuva. viska sujungti ir kad abu ismetimai eitu i lauka? pas mane taip buvo 4 slangos sujungtos :)

kaipnuos kokiu 20-30 euru kokiu bet manau pameginti verta.

sistema butu: kondyske - kambarys -palapine -laukas.

kambaryje +22 drasiai uztenka kad sinusito nepasigautum. 22 ambient temp labai idialu. o filtras tau gera neigiama spaudima sukelia kad kvapai neitu tau tereikia visas slangas sujungti i bendra ismetimo linija

edit: bandei sita? Nuotrauka
ir cia apie vandens nuleidima :) https://www.youtube.com/watch?v=t4zyVKz6vuQ
Matai, pas mane automatinis vandens išgarinimas, tai kondensatas išeina kartu su karštu oru. Bent taip rašoma instrukcijoje. Prisipildžius rezervuarui, pradeda pypsėti, bet dar nė karto nepypsėjo, tai spėju viskas su tuo ok.

Pas mane du filtrai ir du ventiliatoriai, vienas 125, kitas 150. Bijau, kad sujungus į vieną, 150mm diametro paprasčiausiai neužteks, nes gausis virš 1000 kūbų bendrai, kam reikėtų jau bent jau 200mm. Neturiu kur išpjauti tokio dydžio skylės. Būčiau ir kondyškės neturėjęs kaip pajungti, jeigu ne originalus perėjimas iš apvalaus į pailgą...
Kitas dalykas, kažin ar taip pajungus, nesigautų pasipriešinimas kondicionieriaus karšto oro ištraukimui, nes skylė bus paprasčiausiai per siaura. Manau 500-550m³/h 150mm diametrui yra pats maksimumas, paskui jau atsiranda pernelyg didelis pasipriešinimas ir aišku, garsas. Karštas oras ir taip išeina, nes išmetimo šlangos yra nuvestos netoli kondicionieriaus filtro, per kurį siurbia orą ir pučia laukan. Aišku, kažkoks nuotekis gaunasi, bet neužmirškim, kad pats kondišas iš kambario per valandą pašalina 350m³/h. Tai oras kambary kas 10-15 minučių tikrai pasikeičia bent kartą.
Cikis rašė: 2019-07-11, 04:59 ir katik paskaiciau :D pas tave per daug galingas AC :) jis per greit atsaldo aplinka nesugebedamas ismesti vandens i lauka :)cia gali buti beda :)

pas tave kondicionieriaus kompresorius visuomet veikia, ar susitoja saldes kai temp nustatoma norima?
Oj patikėk, AC galėtų būti dar galingesnis. :D Tiesą pasakius, radau efektyvesnį būdą savo setup'ui, kaip jį naudoti, ir tai yra oro sausinimas. Naudoja 200W mažiau elektros ir palapinėj 3C mažiau rodo, ir dar orą sausina tuo pačiu. Kodėl taip yra - neįsivaizduoju, bet šaldant naudoja 1100W, sausinant tik 900W. O šiaip ar taip dirba be sustojimo.


Turiu rezultatus oro sausintuvo, kurį nusipirkau. Veikia tobulai. Tik, kaip ir sakiau, reikės pakaitom juos jungti. Drėgmė tokia pati prie lights-off, tik kad tentas per daug neįšąla ir sutaupau 700W+/h bei leidžiu kompresoriui pailsėti. Atsipirks per pusmetį panašiai.
Tiesą pasakius, dabar prie šaknų temperatūra naktį didesnė, nei dieną. :D Dieną prie šaknų ~18C, naktį 22-23C. Kažin, nieko tokio? Prie bud sites naktį 25C, dieną tarp 25-28C, tai perfect. :]

Ir, kad nebūtų tema be reikalo, jeigu kas svarstote įsigyti oro sausintuvą - verta. Priklausomai nuo setup'o, galima ir pinigų sutaupyti ilgoj perspektyvoj. ;)
N/A
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Oro sausintuvai (dehumidifiers) / kovojame su drėgme...

Standartinė Ciakis »

Gut, saunu girdeti kad susitvarke
Bet darbe mane vadina - Veryga
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • Temperatūra. Dregmė. Ventiliavimas.
    Narkomas » » forume Herbariumas
    491 Atsakymai
    222259 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas strapos