Nuotrauka Nuotrauka

Šviesos diodai, LED

Saulės simuliacijos.
Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

O, mano tema :) o nebutu patogiau giesiog nusipirkt ausintuvus, ledus ir maitinima, na gal ne patogiau bet faktas pigiau zinoma galima ir viska paciam daryti kaip as.

kalbant apie COB
vidurkis pac yra 2.1A ir 36V ( ju yra 3 varijantai 18V 4.2A/ 36V 2.1A/ 72V - 1A kazkur ) kuo didesnis voltazas tuo ilguoju laikotarpiu didesnis elektros suvartojimas :) na bet cia nebent pramoniniu budu augini. patys visu megstamiausi ~36v

beja visi LED skaiciuojami ant 50% galingumo. t.y. jei pas tave 36v 2.1A 12000 lm is tikro tas ledas max tempia 36v 4.2A ~20000lm bet kuo didesne apkrova ledui tuo mazesnis efektyvumas

led draiveriai ir, geriau imt galingesni, ir butinai CVCC (constant voltage/constant current) ir ju buna su imonuotais dimmeriais :) ar atskirai galima pirkti. geriausia butu mean well HLG berods serijos. pas mane pvz 42V 7.2A bet galima numazinti ir uzmaitinti tik 1 LED. kada nori galima prideti daugiau.

del del efektyvumo. pagal testus, palyginimus youtubej, magazine240 ir panasiai hps max efektyvumas berods ~1.8g/w (gramai per wata)
led max maciau 2.2.

pagal PAR per watt berods, bijau pameluoti praktiskai led reik ~550w kad pakeistu 1kw hps

as paskutini auginau mazoj medziaginej kabykloj 160w LED. + nutrient lockout gavau 160g.

del linku, eini i youbube ir ten tubini comparision led growlight :D rasi milijonus
Bet darbe mane vadina - Veryga
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė N/A »

Viparspectra tikrai kainos nesikandžioja, dėl kokybės sunku spręsti, bet spėju geriau nei China, o naudoja jie 5Watt Bridgelux/Epileds LED Chips. Skaičiavau, jeigu pirkti atskirai, šitie LEDai brangiau kainuoja (ne iš China). 3Eur už 2vnt ar panašiai + shippingas 1.20€. O kur dar visa kita.

Ne kažką pigiau kinietiškos panelės kainuoja. Bent jau kol kas geriau nieko nematau. Ieškosiu dar, aišku.

Kaip įdomiai gaunasi su kainom Viparspectra:
Jeigu pirkčiau po 900W, pilnas setupas kainuotų 537€, po 450W - 520€, o po 300W - 480€. Wattų tiek pat, tik kažkodėl mažesnio galingumo panelėmis perkant nuo setup'o galima 77€ sutaupyti. Be to, taip saugiau, mano nuomone. Dvi panelės po 900W brangiau ir jei viena užlinktų, pusės wattų nebėra. Jeigu užlinktų viena 300W - turėčiau dar 5 sveikas :D O ir patogiau, skirtingą aukštį galima reguliuoti.

Ar kas gali man paaiškinti, kodėl mažesnėmis panelėmis perkant pigiau išeina? Gal ko nežinau?

EDIT: Cikis, dėkui!
Paskutinį kartą redagavo N/A 2019-07-11, 02:56. Iš viso redaguota 1 kartą.
N/A
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė barzdyla »

kuo pigiau, tuo blogesnis elektros suvartojimo ir apšviečiamo ploto santykis jeigu neklįstu, reiktų pasitikrint(ryt pracheckinsiu). o dėl amperų ryt pažėsiu:)
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

bongmeister :) sitie led labai senos technologijos :) jei jau nori paneliu jieskok quantum board jie panasiai kaip COB veikia

COB ir quantum board paskutinis tech klyksmas :) nemetyk $ i bala
Paskutinį kartą redagavo Ciakis 2019-07-11, 23:34. Iš viso redaguota 1 kartą.
Bet darbe mane vadina - Veryga
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė N/A »

Cikis rašė: 2019-07-11, 03:12 bongmeister :) sitie led labai senos technologijos :) jei jau nori paneliu jieskok quantum board jie panasiai kaip COB veikia

COB ir quantum board paskutinis tech klyksmas :) nemetyk $ i bala

youtube https://www.youtube.com/watch?v=aHFyCvoAIAA
Sunku, kai nesusigaudau :D Tu apie tokius kalbi? Ar turėjai omeny COB CREE?
Nuotrauka

Spėju, antras variantas. Nes šitie $10 už 100W komplektą :D

EDIT: Aplenkei :)
Paskutinį kartą redagavo N/A 2019-07-11, 04:33. Iš viso redaguota 2 kartus(ų).
N/A
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

cia COB, bet sitas kinietiskas sudas

va pavyzdziai (kaip matai ant normaliu COB neiseis suskaiciuoti led diodu :))

cia taip atrodo quantum board.

Nuotrauka

cia kaip atrodo normalus COB
NuotraukaNuotrauka

del cob pagrinde 2 firmos yra.
1. cree
2. bridgelux
Bet darbe mane vadina - Veryga
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė N/A »

Cikis rašė: 2019-07-11, 04:26 cia COB, bet sitas kinietiskas sudas

va pavyzdziai (kaip matai ant normaliu COB neiseis suskaiciuoti led diodu :))

cia taip atrodo quantum board.

Nuotrauka

cia kaip atrodo normalus COB
NuotraukaNuotrauka

del cob pagrinde 2 firmos yra.
1. cree
2. bridgelux
Dabar jau viskas aišku. Kosmosą jie kainuoja. 40 žalių už vieną cree ebay'ui + dar draiveriai, heatsinks, ventiliatoriai ir dar tai, kad negausi tinkamo spektro ir tik 12K liumenų... Apie Quantum Board net nekalbu. 65W 200 €. Overkill šitie led'ai, bent jau man taip atrodo. Net Mr. Canucks grow tokių nenaudoja :D Aišku, kiekvienam savo, bet elektra nėra tokia brangi, ne komerciškai auginam vis gi.. Taip, gal ir yra pačios efektyviausios energijos atžvilgiu, gal ir pasieksi 1g/w nesunkiai, bet atsižvelgiant į pačią kainą, vargu, ar atsipirktų kada. Tik ne ant small scale grow. Anyway, dėkui, kad apšvietei. Mąstysiu kažką kito. Viparspectra mačiau video YT 300W panelė pačiam centre kalė virš 500PAR (nuoroda į YT), kas man atrodo nesveikai daug tokiai lempai, turint omeny, kad kainuoja ji tik ~80€ ir gauni apie 130 true watts. 250W HPS manau nepakeičia, kaip kad deklaruoja, bet 150-200W tikrai. Tik nelabai patinka man, kad tiek daug mėlyno spektro turi ji. Bet kad no-name'ai kinietiški kainuoja panašiai, tai gal vis gi, nėra visiškas pinigų laidymas ta Viparspectra? Juolab, kad turi čia pat Vokietijoj. Vistiek bus efektyviau už HPS.

G/W esu patenkintas, nors niekada turbūt ir nepasieksiu 1g/w, nebent su SOG, o į LED žvalgausi tik dėl galimybės sumažinti temperatūras ir amperus iš rozetės.
Paskutinį kartą redagavo N/A 2019-07-11, 05:43. Iš viso redaguota 1 kartą.
N/A
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

tai va as pirkau led tik del temperaturu nes tikrai pripazinsiu brangu :)

paskaiciuosiu as taip nzn kiek tiksliai lumenu hps bet imkim 3x 12.000 tai turim 36.000 lumenu per 250w

jei skaiciuosi lumenais (LED niekas lumenu neskaiciuoja nes netikslu, todel skaiciuoja PAR).

hps - ~140lm/w
cree cxb3590 -145 lm/w @50% (ant 50%) - 40usd nuoroda i LED
bridgelux Gen 7 Vero® 29 Array - 133lm/w @50 - 27usd nuoroda i LED

1 LED = ~80w is rozetes su 50% rezimu tad reik 2 kad pakeistu hps.

skaityk keician i LED kaina 140-170 euru. nuo 160-360w is rozetes. priklauso kiek greshi LED. ant 50% veikimo jie tarnauja 20 metu :) tokia matematika :) 20 metu nereikia keisti lempu :) kaip sakai kekvienam savo

plius tau cia orentacine kaina jei nori pirkt sistema is karto :) 1 euras 1 watas :) jei gauni led pasiulima pigiau na pats zinai kas parduodama pigiau nei savikaina :)

nesakau kad pigu LED. juk nauji telefonai taip pat brangus :) nes nauja tech. tiesiog jei imant LED geriau imti viena kart i desimtmeti o ne po metu dairytis naujo
Bet darbe mane vadina - Veryga
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė barzdyla »

bongmeister, amperų nerašo ant lempos mano, instrukcijoj irgi nėra. Papiešk jiem į email, greit atrašo, pasakys :)

edit: bet žinok patarsiu su cikiu derintis tau dėl ledų. Gaila nebuvau susidūręs su cikiu ar barzu ankščiau šitam forume prieš perkant. Abejoju ar būčiau pirkęs VS :)
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė barzas »

Cikis rašė: 2019-07-11, 02:28

del del efektyvumo. pagal testus, palyginimus youtubej, magazine240 ir panasiai hps max efektyvumas berods ~1.8g/w (gramai per wata)
led max maciau 2.2.

Sytas skaicevimas yra tik kaip orentiras kvailiams... kaip ir LM/w nes vieni augina 10 savaiciu kitas gali auginti puse metu ir paskiau skaiciuojant gausis kad puse metu atauginant pasieke 2,2g/w bet pavertus eurus/g pamatai kad savikaina gaunasi dydesne nei atauginta ten 10 svaiciu....
Pats juk tury 1750k ledus ju apie 90lm/w isgauna bet ju efektivumas bent zydejimo metu yra tikrai dydensis . nei tavo tu 4000k kur isgauna 135lm/w..
O del ilagamziskumo nu tai per tuos 10 metu tehnologija pazenks tiek kad jie nebebus efektivys, tuo labiau reiek skaiciuoti ne 10 o 5 metus kazkur tiktai, nes per tiek laiko vistiek ju krys efektivumas, nu realiai problema bus tau led temperatura islaikyti maziau nei 30 laipsniu, 35 - 40 tikrai nera sunku zemesne ypac auginant kambari sunkiau nu nebent gali dar papildomai sukti elektra su kondicionieriais, kas tau automatiskai mus per kisene ir brangins savikaina g/ eurus...
Tuo labiau universal;us daiktas ir liks universaliu, ( ta prasme paprasti sviestuvu led su 3000k 4000k ) .
O tavo paliginimas del telefonu yra tiesiog vaikiskas, kad nauji brangus, todel jie brangus kad kvailiai juos perka, man telefonas turi atliktiu tik paprastas funkcijas, skambucio ir sms, visa kita man jame nereikalinga, nei internetas nei kamera ar gps... nes tokie dalikai tik palengvina sekima ... gal mano patirtis gyvenimo kitokia, bet man telefonas turi buti pats paprasciause jame neturi buti jpokiu navarotu, kad jai ka stverent negaila butu trenkti i zeme, kad pasipylus jam is jo jokiu duomenu negalima butu istraukti. tai kad kiekvienas ir sviestuva renkasi pagal savo poreiki ir tam tikras galimybes, nu nes paimk ir toki pavyzdi kad jai pas tave isiverze shunis jie viska susirenka iranga viska, tai labai brangiu tiesiog neapsimoka pirkti ( ta prasme su keliu metu atsipirkimu ) iranga turi atsipirkti per pirma auginima, pazek senesnius ten 2010 metu kokius auginimo budus visi naudojo, labai labai retai pas ka budavo kvadratas.... nes savo reikmem tikrai uztenka ir puses kvadrato . anksciau net banindavo pas ka dydesni plotai ar augalu skaicius motivuodami kaip prekybai....
Yra ir kinietisku geru ledu bet jie tikrai nebus pigus , nes ir pas kinus ivarios kokybes prekiu yra.... o ir ta pacia tehnika ( aplamai aparatura ) liginat LT ir vokieciu, daug kur kokybe skyresi, aisku tas priklauso nuo tiekeju, as net ir kompo dalis pagrinde perku vokietijoje, su garantiniu nera buve niekada problemu, plius kokybe dazniause buna geresne labai retai kada papuola made in china is vokieciu, dazniause made in taiwan ( taipei ).. negaliu pasakyti kad kinietiski ten prastesni bet kartais erzina kai buna po tuo paciu pavadinimu ir tais paciai duomenim skyrtingi lustu ( chipu ) gamintojai ( pvz micron, nanya , hynix ar samsung )...
Tai ta pati ir ledams kinietiskiems taikyk, yra geru ir ju, tik matai zinok ant ko isirausi brigelux epileds ar isvys stampo....
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Ciakis »

1. Emiau viduriuka 350k spektra.
2. Technologija brangi nes ji turi atsipirkti. Visur taip. Tel emiau kaip pavizdi. Su bet kokiu daigtu yra tas pac. Paimk saldytuva, GPU, laptopa, soalbenke, masina ir t.t.
Daigtas atpinga ar kai atsiperka jo gamyba ar kai idleidziama nauja karta ir reik issiparduoti.

3. Taip ml/w ar g/w netikslu. Geriausia butu PAR. Bet testai atliekami su tomis paciomis salygomis, ta pati laikotarpi. Tad palyginimas sis turi prasmes. Ne as testus darau.

Apie kazkoki sekima ar koks telefonas geres is cia is vis ne ta tema :D

4. As nesiulau nieko, cia ne man tai daryti :) nesu seilsmanas. Cia tiesiog mano paskaiciavimai ir argumentai. Ka kas darys su jais ne mano reikalas.

Edit: taip kinieciu yra geru. Bet jie naudoja tuos pacius cob (cree, luminex, bridgelux, citizen). Ar quantum board.
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė barzas »

Ciki nustok tu i tuos teorinius testus ziureti, nes tai yra daugiau reklama , negi tu galvoji kad jie negauna naudos uz tokius testus ? Igauk patirties is praktikos.... O kad nauja technologija turi atsipirkti, aple telefonu pelningumo rodykli pazek ir pamatysi kad ju tehnologija nera ten kazkuo sustresne ar samsungo ar huewai tik kainos ispustos, nes kai kurie uzsikabine perka del vardo ( prestyzo reikalas), o ir tos pacios gpu ar cpu, va pries kelias diena sisejo tiek ryzenai 3xxx karta atie naujos amd gpu rx 5700 ir rx 5700XT taip jos su ddr6 bet kaina ju mazense yra nei radeon VII kuri jau kiek ten puse metu gaminama, taip radeon 7 16 gygu su hmb2 ramais, o naujasnes ddr6 su 8 gygu, ant testu reikes paziureti kiek surenka ir kas geriau ar vega 64 su 8gb hmb2 ramais ar rx 5700xt 8gb su ddr6 nes ju kainos panasios ( bet ir tesztai nepilnai atspindi kartais poreiki nes testai pritaikiti dauguima geimeriams , o man reikalinga gera apkrova ant 3D programu, ir tuo labiau kai buna ijungta kleleta skyrtingu programu ir dar taip ivairios apkrovos eina , tei man testas tik pirminis orentiras buna, kuris kartais labai skyresi nuo mano tikrojo isnaudojimo ir mano poreikio ), o su radeon VII nebutu sazininga lygint del dydesnes talposo palaukus pusmeti ju kaina krys, svarbiause nesivaikyti mados yra nes pradzioja pasiula yra mazesne nei paklausa, uztad uzkelemos kainos....
Ta pati taikyk ir auginimui, ne visiems reike ten universaliu sviesu, ne visiems reike dydelio intesivumo veg periode..... o bendrinimas is teorijos tikrai nera pats geriauses orentiras..... paauginsi keleta metu suprasi ptas ta ... kada pats pabandyk brandinti ( zydejime) vienus ant savo 4k k ir ant 1,7k k ir pazek realu skyrtuma ....
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė N/A »

Antrinu barzui. Galime palyginti:

3500K spektro analizė:
Nuotrauka
Ir 1750K spektro analizė:
Nuotrauka

Kaip matai, 3500K išskiria nesveikai didelį kiekį žalio spektro, kuris augalams nereikalingas, todėl efektyvumas krenta. Todėl ir sako, kad žydėjimo metu naudodamas 1750k @ 90lm/w turėsi didesnį efektyvumą, negu 3500K @ 135lm/w. Pasiekus 620nm kreivė staigiai šoka į apačią, kai tuo tarpu 1750K nuo 620nm tik prasideda spektro pikas. Aišku, daug kas priklauso ir nuo pačio LED gamintojo, bet skaičiai vistiek +- panašūs bus.

Vieningos nuomonės nėra ir neturi būti. Bet tam ir susirinkome čia, kad dalintumėmės patirtimi. barzas žino, ką kalba. Praktika over teorija. Viliuosi ir aš kada tiek patirties sukaupti, kiek turi jis.
N/A
Seedman
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 400
Užsiregistravo: 2017-07-11, 15:02
Reputacija: 84

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Seedman »

bongmeister rašė: 2019-07-11, 17:13 Antrinu barzui. Galime palyginti:

3500K spektro analizė:
Nuotrauka
Ir 1750K spektro analizė:
Nuotrauka

Kaip matai, 3500K išskiria nesveikai didelį kiekį žalio spektro, kuris augalams nereikalingas, todėl efektyvumas krenta. Todėl ir sako, kad žydėjimo metu naudodamas 1750k @ 90lm/w turėsi didesnį efektyvumą, negu 3500K @ 135lm/w. Pasiekus 620nm kreivė staigiai šoka į apačią, kai tuo tarpu 1750K nuo 620nm tik prasideda spektro pikas. Aišku, daug kas priklauso ir nuo pačio LED gamintojo, bet skaičiai vistiek +- panašūs bus.

Vieningos nuomonės nėra ir neturi būti. Bet tam ir susirinkome čia, kad dalintumėmės patirtimi. barzas žino, ką kalba. Praktika over teorija. Viliuosi ir aš kada tiek patirties sukaupti, kiek turi jis.
tau neina az parasyti , didelis dekui. teks susipazinti , kad jau pazystami :D
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė N/A »

Seedman rašė: 2019-07-11, 20:21 tau neina az parasyti , didelis dekui. teks susipazinti , kad jau pazystami :D
Nėr už ką ;) Ir šiaip, patarimas visiem - atsargiai, kai dalinatės kažkuo iš savo Youtube playlist'o. Pasichekinkit ar nepalikot su nuoroda savo inicialų :D
N/A
Seedman
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 400
Užsiregistravo: 2017-07-11, 15:02
Reputacija: 84

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė Seedman »

zinok apsineses meciau linka :D isgelbejei zodziu :)
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė barzas »

bongmeister rašė: 2019-07-11, 17:13
Vieningos nuomonės nėra ir neturi būti. Bet tam ir susirinkome čia, kad dalintumėmės patirtimi. barzas žino, ką kalba. Praktika over teorija. Viliuosi ir aš kada tiek patirties sukaupti, kiek turi jis.
Kas liecia led'u tema as jos dazniause vengiu nu nebent matau nevisikai teisingus atsakimus....
Nes kazkada susikapojome stiprai su kitu forumieciu marimar ( THCholic) . ..Nors ten nebuvo labai esminis toks nesutarimas, bet ir as trauktis norejau is forumo ir jisai pasitrauke( nors ir as gal puse metu nebuvau net ilindes i foruma), buvo paskiau gryzes su kitui niku, bet vel kazkas ji uzsipuole ten trasu kiekio nesutarimo, tai pasitrauke, o zmogus realiai ismane ir auginima ir apie pacius led'us rauke , o kai gryzo ten po metu gal pertraukos tai dar su dydesne patirtim ne tik DWC lst , bet jau isbandes ir coca ir soila...
Isbande ir mano kai kuriuos patarimus kuriuos is pradziu nurase kaip netinkamus... Tai po to laiko as i led'u tema labai nebelendu...
Tas pats ir Cikis igaus po kazkiek metu ne tik teorijos ,o ir praktikos persvarstis savo kai kuriuos dabartinius teiginius ar patarimus .Tam patirties reike , o praktine patirtis ir liks parktine. Svarbiause neistverti vieno kazkuriotai tai auginimo budo ir pagal ji tik dalinti patarymus, nes kas vienam tinka kitam gali netikti arba ne tokius rezultatus duoti kokius tikies....
Tuo labiau as kazkada Cikiui ir patariau pasikaityti ape 1750k ledus tai jisai juos ir nusipirko , atsizvelge jisai kas jam rasoma, ir mokosi, tik truksta jam butent supratimo praktines puses, nes is teorijos turi ziniu gal kazkiek ir su trukumais, bet tikrai turi....
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė N/A »

Grįžtant prie temos, išsinagrinėjau nemažai gamintojų LED panelių. Pagal efektyvumą, kainą ir kokybę, iš senos technologijos LEDų matau tik du realius kandidatus. Meizhi ir Viparspectra. Diodai irgi ten ne patys prasčiausi sudėti. Viparspectra V450 pati efektyviausia iš visų V ir R serijos (ir vienintelė, kuri lenkia Meizhi tame pačiame galios diapazone). Skleidžia 619 uMol @ 18". Galima atskirai reguliuoti veg ir bloom šviesas. Ir šiaip gerų atsiliepimų prisiskaičiau. Joje matau tik vieną trūkumą - per daug mėlyno spektro. Bet vegetacijoj, skaičiau, nepakeičiamas dalykas. Blogiausiu atveju, prijungčiau šiek tiek HPS dėl spektro žydint ir būtų perfect.

Mars Hydro 600W dar žiūrėjau, deklaruoja ale geresnius techninius parametrus, bet kiek radau už prieinamą kainą, visi selleriai neaiškūs. 99% kad kinietis pardavėjas. ZhangXian Wang tikrai nebus iš Čekijos :D Ir šiaip, žiauriai padirbinėja tuos Mars Hydro, kiek teko domėtis, tai rizikuot nesinori...

Gal bus dar kokių pasiūlymų? :)

Cikis, vėl tavęs klausiu... Kai sakei COB 1 true W = 1€, turėjai omeny, pačiam gaminantis? Ar matei kažką panašaus pirkti, kur jau būtų plug-n-play? Nes jei antras variantas, perku net negalvojęs :D Ką padoraus pačiam pavyko surasti, tai 2.2-2.5€ už 1 true W...
N/A
Vartotojo avataras
barzas
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2010-02-15, 13:12
Reputacija: 100

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė barzas »

bongmeister
Gali pasiziureti ir i 7 ar 8 band multicolor cobus, jie tikrai efektivus ant auginimo kanapes, bet ju kaina nera is pigiuju, priklauso nuo galingumo, o be to ir labai atidziai reike skaityti aprasimus ju ir atsiliepimus , nes gali buti parasyta viena o zek atsius kita, neaisku ant ko gali papulti epileds brigelux ir neaisku kokia gali buti ten ju tehnologija 35 ar 45 mil... as seniau juos pirkes ir isbandes tikrai ir pagal spektra pataikyta tiek veg periode tiek zydejime gerai pucia ziedus, bet mano seniau pirkta ir as po 30w tik naudojau ( 24v 1,05A ), o maitinimai ju ivairus nuo 24 iki 72voltu yra, ten gilintis dabar reiketu gal dar naujasni iseja, nes kai tik atsiranda nauji juk nekaitaliosi, o kol mano senieji nesudege nematau prasmes as juos keisti , ausinima jiems isvys arctic alpine 11 plius naudojau, neperseniause sudege tik ju fan originalus is 8 7vnt , tai uzsakiau naujus spare fan savaite iki LT is vokieciu nepilna ejo https://www.arctic.ac/eu_en/alpine-11-p ... e-fan.html uz 8 vnt naujus su mokesciais ir siuntimu 35eurai sucentais atsejo ir dar kaip pas vokiecius mada guminuku meskuciu prideta kaip prezentas buvo.Bet as ir taip ruosiausi modernizuoti sviestuva padaryti ausinima automatini yra nupirkta DC 12V PWM Temperature Controller Fan Controller 4-Wire https://www.aliexpress.com/item/DC-12V- ... 35829.html tai sudeti dabar viska tik reike kaip tik growboxe kanapiu nebelike, tik zemuoges su braskem, tai prisiruosti reike kada viska ismti ir upgreida growboxo padaryti. ir tada ausins man kiekvienas fan automatiskai pagal savo isilimo laipsni....
O jai tik zydejimui, tai nezinau ar geresni varijanta net galima butu rasti uz 1750k brigeluxus ( nes spektras tikrai gerai i zydejima pataikitas kad ir ten apie 90lm/w tik isgauna), imant 160 hed sink https://www.aliexpress.com/item/3282385 ... 2e3c1cfc91
https://szlkhardware.manufacturer.globa ... t-sink.htm
( apvalu radiatoriu nors ir ne ispigiuju jisai butu galima ir dydesni jai reiek 180mm yra tik kaina dar brangesne) ant jo uzdejus 120 ar 140mm 4 pin fan su tokiu va automatiniu ausinimu ( aisku vistiek saugikli temperaturos del visa pikto reiketu deti 70 ar 80 laipsniu ) tada bedu nebutu, bet tada problema lieka, ka naudoti veg periode.nu ir su maitinimu ten reike tada gerai ziureti imti su dimeriu iskarto ir skaiciuoti galinguma kiek pas tau cob kiek reike A...
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Šviesos diodai, LED

Standartinė N/A »

Dėkoju visiems, kas nepatingėjo pasidalinti patirtimi. COBai tikrai atrodo verta dėmesio technologija. Bet pasvėrus viską, vis gi linkstu prie Vipar... Neturiu jokių veg lempų, o Viparspectra vegetacijoj tikra bomba, pažiūrėkit į spektro analizę:
Nuotrauka

Pros:
3 year international warranty;
Full spectrum, including IR;
0.65€/1 true watt, t.y. sąlyginai maža kaina;
619 uMol @ 18";
Sąlyginai geri diodai (5W Bridgelux/Epileds LEDs);
Geri žmonių atsiliepimai kokybės atžvilgiu;
Tyliai ir vėsiai dirba;
Galima atskirai reguliuoti veg ir bloom spektrus;
Plug-n-play.

Cons:
Mažokai raudono spektro;
Mažiau efektyvūs už COB.

Dėl raudono spektro, bet kada galiu prijungti HPS kiek tik reikės, nes turiu pilną setup'ą. Tai toks ir trūkumas čia. Suprantu, kad sutaupyčiau kažkiek elektros energijos, naudodamas COB, bet, tiesą pasakius, auginu tik dėl savęs ir šiuo metu tai nėra prioritetas.
COB išeis brangiau, jokių garantijų niekas neduos (nebent pirksi iš rimtų firmų - vėl gi, viskas atsiremia į kainą), atskirus komponentus teks siųstis iš viso pasaulio ir viską pačiam konstruoti. Užtruktų mėnesį ar ilgiau, kol viską gaučiau. Be to, nesu tech-savvy guy ir apie hardware tikrai trūksta žinių, tad konstruojant pačiam išlieka klaidos tikimybė. Netinkamai parinkti komponentai ar dar kas... Laikas irgi svarbus faktorius. Kai kurios siuntos iš Kinijos keliauja ir ~6sav, o tiek laiko aš neturiu.
Cikis kažką minėjo apie 1 COB W = 1€, kas iš tiesų mane trumpam privertė persigalvoti, bet garantuoju, kad už tokią kainą tikrai nebus plug-n-play. Išneršiau Google, nieko verto dėmesio neradau, kad būtų pigiau nei 2€ = 1W COB.

Ateityje tikrai prie COB sugrįšiu. Gal ir pati technologija kiek atpigs per tą laiką. Bet kol kas taupau ant Viparspectra. :V:
N/A
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • Del silumos,sviesos.
    p2p » » forume Apšvietimas
    6 Atsakymai
    5859 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas kauptukas
  • Šviesos spektras, kelvinai (K), nanometrai (nm)
    snoopy_pryor » » forume Apšvietimas
    31 Atsakymai
    24081 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Vijoklis
  • Sviesos spalvos itaka augalui
    wowere » » forume Apšvietimas
    3 Atsakymai
    5181 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas lumenas
  • Liumenai - šviesos kiekiai (apie vatus (W) irgi)
    MUMUKAS » » forume Apšvietimas
    121 Atsakymai
    76074 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas DarkHerbal