Nuotrauka Nuotrauka

Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė barzdyla »

Nu aš esu girdėjęs, kad prie pomidorų gerai auga kalnalapiai, nu bet kad taip gerai, tai nesitikėjau. Tiesiog klesti. Sveikas, gyvas augalas, kaip iš vadovėlio. Pasodintas tiesiai į žemę tarp pomidorų. Rodosi, kad nieko jam netrūksta, tik vandens pilk. Bet aš dar papilu jam diglelių sirupo atskiedęs vandeniu. Daugiau nieko. Tai va klausimėlius turiu du. Pirmas: vegetacijoj matosi, jog puikiai maitinasi ir jokių trūkumo požymių nerodo, o kaip bus su žydėjimo stadija? Ar čia pomidorai taip aprūpina maisto medžiagomis, ar į derlingą dirvožemį pataikiau įkišt? Reikės duot bb bloomo ir topmax negailint ar visgi prižiūrėt dozavimą mažesnį? P.s. to šiltnamio dirvožemis tas pats jau gal 10 metų, karts nuo karto patrešiama pelenais(žiemos metu), kiek pamenu, mano kalnalapės kampe visada ir augdavo pomidorai.

Antras: Šitas klausimas daugiau botanikams :) Tiesiog smalsu. Kokias medžiagas mano augalas "vagia" iš pomidorų? Nes du artimiausi pomidorai baigiantys numirt, kai kiti 13 pomidorų tiesiog klesti šiltnamy. Ūgiu irgi nepasižymi, lapai pajuodę visi tokie. Tie patys artimiausi du neturi didesnio pomidoro nei nykščio nagas ir nesirodo, jog turės, kai kituose krūmuose kaip kumščio dydžio pomidorai auga.
Operatore
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 785
Užsiregistravo: 2018-11-25, 16:43
Reputacija: 112

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Operatore »

Barzda, as tau pasakysiu ketverta komponentu, kurie leidzia augalams gyventi draugiskai kartu. O kadangi kiekvieno augintojo darzas individualus, tai tu pats jau pagal savo situacija pamastyk kodel jie ten sutaria ar kai kurie ne. Tai, kad augalai gerai sugyventu kartu reikia kad:
Augalai priklausyti skirtingoms seimoms (nes antraip bendras maistas, ligos, kenkejai);
Turi tureti labai skirtingas vegetatyvines savybes (kad nepultu vienu metu auginti zaliosios mases ar ten zydeti kartu nepradetu);
Butu saveika slopinant vienas kito ligas/kenkejus (kurmis bijo kanapes, pomidorui gut, sraige bijo pomidoro, kanapei gut);
Ir turi buti suderinami kartu (auksciai, lapija).
Bendrai, tai kanape su pomidoru sudraugauja. Su agurku del vandens kieko nelabai.
Yra kaip yra, o turim ka turim ..
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė N/A »

Visiškai atsitiktinai demaskavau hermį šiandien - Auto Purple Kush. Vangiai į žydėjimą ėjo, o galiausiai ir kiaušinius išsiaugino. Žiauriai gaila - pats didžiausias augalas iš visų. Visą palapinę būtų apdulkinęs, žaltys. :D Kitus žydinčius paskubomis apžiūrėjau - rodos daugiau tokių variantų nematyti. Su sekančiu laistymu nuodugniau visas patikrinsiu.

Vieną iš lempų netyčia buvau ne į tą rozetę įkišęs, tai vieną parą nakties išvis nebuvo. Ir kelis kartus buvau įlindęs su prožektoriumi kelioms sekundėms RH patikrinti. Kažin, galėjo to užtekti?
Ir kitas klausimas, dėl fotoperiodinių - įmanoma, kad bananai išaugtų ant vis dar vegetuojančio augalo?
N/A
Seedman
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 400
Užsiregistravo: 2017-07-11, 15:02
Reputacija: 84

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Seedman »

ilgas bedu sarasas,prozektorius neko nepadarys , eik ziurek kiekviena nakti, neko tokio , ir del vienos nakties nebuvimo taipat neko tokio , gal bendras stresas itakoti viska, nedalaistymas ,perlaistymas tas pats nakties nebuvimas ,trasu trukumas arba peteklius , heat stresas, viskas galejo isauginti ta hermiuka, bet je augalas zydi nuskink ta hermi ir stebek toliau.
o del fotoperiodiniu , jei tikras vyras tai kai prades zydeti tada ir kiausius rodys, jei hermis gali ir vegetodamas iskist kiausius :)
justys
Naujokas
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 2018-03-15, 06:24
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė justys »

Sweiki kas gali buti? Augaliukas 2 savaite zydejime ir kai kurie lapai virsuje ismesti geltonais plėmais.
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė N/A »

justys rašė: 2019-07-29, 12:08 Sweiki kas gali buti? Augaliukas 2 savaite zydejime ir kai kurie lapai virsuje ismesti geltonais plėmais.
Foto įmesk, jei įmanoma - micro-shot'ą. Kokį soilą naudoji, trąšas kokias, kokia drėgmė tente... Daugiau informacijos nurodyk. Dabar tik spėlioti galim. Leaf Septoria, kalcio trūkumas, o gal lockoutas? Jeigu pirmas variantas - turi gana rimtą bėdą.

Nuotrauka
Leaf Septoria
N/A
justys
Naujokas
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 2018-03-15, 06:24
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė justys »

Na kad pats nelabai apie ka ji galiu papasakoti , kilme jo nezinoma, auga kur buvo dilgeliu zemes,trasu dar nebuvo naudota.foto:Nuotrauka Nuotrauka
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė N/A »

justys rašė: 2019-07-30, 13:27 Na kad pats nelabai apie ka ji galiu papasakoti , kilme jo nezinoma, auga kur buvo dilgeliu zemes,trasu dar nebuvo naudota.foto:Nuotrauka Nuotrauka
Pirmą kartą taip matau. Iš foto kai kur atrodo kaip nutrient burn, bet vietomis panašu į vario ar sieros trūkumą. Ar tik nebus blogas pH arba lockoutas koks nors... Arba mergaitė tiesiog alkana.
Reguliuoji pH vandens laistydamas? Jei ne, būtinai pradėk. Ir jei turi žemių pH matuoklį, rekomenduočiau pasimatuoti, ar soile viskas gerai.

Matau jau žydit, tai pats laikas būtų nusipirkti Biobloom trąšų. Jose yra kažkiek yra ir kitų mikroelementų. Jeigu nesi tikras dėl pH ar dėl pačių žemių, sakyčiau susireguliuok vandens pH 6.3-6.8 tame tarpe kokius 50L ir gerai paliek augalą. Tada užtaisyk bloom'o 1ml/l ant kokių 5 litrų ir dar kartą paliek ant viršaus. Taip sureguliuosi dirvožemio pH, kažkiek išplausi patį soilą in case of lockout, ir tuo pačiu pamaitinsi augalą. Bent aš taip daryčiau.

Jeigu matuoklių ir pH down neturi, vandens pH reguliuoti tinka fosforo, sieros arba paprasta citrinos rūgštis, o pH matuoklį paprastą gali rasti ir Lietuvoje iki 10eurų, arba dar pigesnis variantas - lakmuso juostelės. Tik su jomis kiek sunkiau tiksliai pataikyti.
N/A
Seedman
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 400
Užsiregistravo: 2017-07-11, 15:02
Reputacija: 84

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Seedman »

Esu mates daug laukiniu augalu, sitas man atrodo tesiog hermoditas, jo ziedas visai kitoks, ce bus sekla is stafo auginama, jei mano spejimas teisus, tai neko netresk ir nedaryk.
justys
Naujokas
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 2018-03-15, 06:24
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė justys »

Sekla tai is stafo , bet kai hermis buna neturetu buti ir tokiu ziedu kaip ant bachuro ?
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė barzdyla »

aš tai nesuprantu :D nx jūs išvis auginat sėklas kur randat dūmuose? bybiai žino ką auginat, bahurą kokį. įsivaizduok, pakerta agurkai tave su bahūru ir pohui jiem, kad net žiedų nekraus. Išpis kaip norės tave. Jau vien tas laikas, trąšos, pinigai, nervai išleisti auginant kažkokią saluhą. O dar jeigu nedaužys moteriškė užaugus(labai dažnai girdimas atvėjis) tai išvis gyvenime noras atšoks augint. Nu gal ir gerai iš kitos pusės pažiūrėjus. pats gyvenime savo brangaus laiko neikvočiau bbž kokiai salūhai iš gatvės dūmų
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė N/A »

Išvada - nepirkit dūmų ir nebus problemų :D Dylerius remti irgi nieko gero... Tie pinigai paskui nusėda nusikaltėlių kišenėse.

Teisingai barzdyla sako, su sėklom iš stafo nežinosi niekad, ko tikėtis. Bet jei dūmas, iš kurio sėkla atkeliavo, buvo geras ir ne chymkė, tai šalūha tikrai neužaugs. Blogiausiu atveju turėsi tos rūšies dūmo hibridą su kažkuo, bet labiausiai tikėtina, kad bus ta pati rūšis. Tiesiog kokia šaka apsihermino ir viskas. Būna, pasitaiko. Visas normalus staffas pas barygas dažniausiai būna augintas indoor, tai nelabai tikiu, kad užaugs šalūha... Galų gale, juk visos auto rūšys ir yra šalūhos (ruderalis) X fotoperiodiniai, tai visi autikai iš esmės yra šalūhos hibdridai :D

P.S. mano supratimu, su žiedu viskas ok čia, tikrai bus mergiotė. Keistai atrodo, nes tik pradeda žydėti... Mano viena Cream Caramel irgi pradeda žydėti, tai žiedas lygiai taip pat atrodo. Blogiausiu atveju bus hermis. Bet galima sulaukti derliaus ir iš hermio, tik svarbu laiku pastebėti ir tuos kiaušinius nuskabyti.

Apžiūrėk po visais žiedais, jei bananų ar jų užuomazgų nerandi - tikrai mergiotę turi ;)
Nuotrauka
N/A
Operatore
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 785
Užsiregistravo: 2018-11-25, 16:43
Reputacija: 112

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Operatore »

barzdyla rašė: 2019-07-30, 19:38 aš tai nesuprantu :D nx jūs išvis auginat sėklas kur randat dūmuose? bybiai žino ką auginat, bahurą kokį. įsivaizduok, pakerta agurkai tave su bahūru ir pohui jiem, kad net žiedų nekraus. Išpis kaip norės tave. Jau vien tas laikas, trąšos, pinigai, nervai išleisti auginant kažkokią saluhą. O dar jeigu nedaužys moteriškė užaugus(labai dažnai girdimas atvėjis) tai išvis gyvenime noras atšoks augint. Nu gal ir gerai iš kitos pusės pažiūrėjus. pats gyvenime savo brangaus laiko neikvočiau bbž kokiai salūhai iš gatvės dūmų
Ta prasme kaip nedauzys? Jei atsiranda dumai, tau jie patinka, skanus, veza, tai ko nepasodinti? As taip pernai ir dariau, pora metu nesiseke rasti seklu viename stafytije ir staiga sast - 3 seklos, visos mergaites. Viena spejo. Vos ne geriausias stafas koki auginau. Pirktinem seklom neprilygtsa.
Na, o blogiausiu policijos atveju, jei ras ziedais apsikrovusia merga, bus blogiau nei kiausus pamacius pradzioj ir nuskynus.
Yra kaip yra, o turim ka turim ..
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė barzdyla »

Operatore rašė: 2019-07-30, 23:44
barzdyla rašė: 2019-07-30, 19:38 aš tai nesuprantu :D nx jūs išvis auginat sėklas kur randat dūmuose? bybiai žino ką auginat, bahurą kokį. įsivaizduok, pakerta agurkai tave su bahūru ir pohui jiem, kad net žiedų nekraus. Išpis kaip norės tave. Jau vien tas laikas, trąšos, pinigai, nervai išleisti auginant kažkokią saluhą. O dar jeigu nedaužys moteriškė užaugus(labai dažnai girdimas atvėjis) tai išvis gyvenime noras atšoks augint. Nu gal ir gerai iš kitos pusės pažiūrėjus. pats gyvenime savo brangaus laiko neikvočiau bbž kokiai salūhai iš gatvės dūmų
Ta prasme kaip nedauzys? Jei atsiranda dumai, tau jie patinka, skanus, veza, tai ko nepasodinti? As taip pernai ir dariau, pora metu nesiseke rasti seklu viename stafytije ir staiga sast - 3 seklos, visos mergaites. Viena spejo. Vos ne geriausias stafas koki auginau. Pirktinem seklom neprilygtsa.
Na, o blogiausiu policijos atveju, jei ras ziedais apsikrovusia merga, bus blogiau nei kiausus pamacius pradzioj ir nuskynus.
Tokios sėklos tinka nebent tik į patvorį numest ir laukt ar ten boba užaugs :) Negi jūs taip nebranginat savo laiko ir nervų kurių niekad nesusigražinsit? Suprasčiau, jei būtų legalu viskas, tada aišku kodėl nepabandžius. Bet nemanau, kad verta rizikos tokios random sėklos. Gyvenime neauginčiau boxe ar šiltnamy kažkokios neaiškios sėklos, nors ir daužo ahuenai tie dūmai pirktiniai. Gal ten nupurkšta gera chemija tiesiog? esu matęs tokių bajerių per 6 metus rūkymo iš gatvės... jei toks sėklos būtų iš savo augalo, tai žinoma, čia net pliusas jog žinai kas per rūšis ir turi regular seeds ir esi 100 proc tikras kad nebus šūdų krūva kai užaugs moteriškė

na o tau Operatore pasisekė :) aišku, būna tikrai būna, jog papuola gera sėklytė ir džiugina savo derlium, bet čia jau retesnis atvėjis
Operatore
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 785
Užsiregistravo: 2018-11-25, 16:43
Reputacija: 112

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Operatore »

barzdyla rašė: 2019-07-31, 18:44
Operatore rašė: 2019-07-30, 23:44
barzdyla rašė: 2019-07-30, 19:38 aš tai nesuprantu :D nx jūs išvis auginat sėklas kur randat dūmuose? bybiai žino ką auginat, bahurą kokį. įsivaizduok, pakerta agurkai tave su bahūru ir pohui jiem, kad net žiedų nekraus. Išpis kaip norės tave. Jau vien tas laikas, trąšos, pinigai, nervai išleisti auginant kažkokią saluhą. O dar jeigu nedaužys moteriškė užaugus(labai dažnai girdimas atvėjis) tai išvis gyvenime noras atšoks augint. Nu gal ir gerai iš kitos pusės pažiūrėjus. pats gyvenime savo brangaus laiko neikvočiau bbž kokiai salūhai iš gatvės dūmų
Ta prasme kaip nedauzys? Jei atsiranda dumai, tau jie patinka, skanus, veza, tai ko nepasodinti? As taip pernai ir dariau, pora metu nesiseke rasti seklu viename stafytije ir staiga sast - 3 seklos, visos mergaites. Viena spejo. Vos ne geriausias stafas koki auginau. Pirktinem seklom neprilygtsa.
Na, o blogiausiu policijos atveju, jei ras ziedais apsikrovusia merga, bus blogiau nei kiausus pamacius pradzioj ir nuskynus.
Tokios sėklos tinka nebent tik į patvorį numest ir laukt ar ten boba užaugs :) Negi jūs taip nebranginat savo laiko ir nervų kurių niekad nesusigražinsit? Suprasčiau, jei būtų legalu viskas, tada aišku kodėl nepabandžius. Bet nemanau, kad verta rizikos tokios random sėklos. Gyvenime neauginčiau boxe ar šiltnamy kažkokios neaiškios sėklos, nors ir daužo ahuenai tie dūmai pirktiniai. Gal ten nupurkšta gera chemija tiesiog? esu matęs tokių bajerių per 6 metus rūkymo iš gatvės... jei toks sėklos būtų iš savo augalo, tai žinoma, čia net pliusas jog žinai kas per rūšis ir turi regular seeds ir esi 100 proc tikras kad nebus šūdų krūva kai užaugs moteriškė

na o tau Operatore pasisekė :) aišku, būna tikrai būna, jog papuola gera sėklytė ir džiugina savo derlium, bet čia jau retesnis atvėjis
Apsimoka, barzda, apsimoka :) svarbiausia nekabeti kaip ant pagrindinio augalo ir neauginti beleko tikrai, nes gaila to ir laiko, ir jegu. Be to, as ne is tu, kuris ruko beleka, ne nu komon, kam save nuodyti. Tai ir seklom pasitikedavau.
Patikek, paskaityk darkart ta posta, kur auksciau parasiau, ka, neitikinau? :)
O, siaip, as apie out tik.
Yra kaip yra, o turim ka turim ..
N/A
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 311
Užsiregistravo: 2010-07-18, 19:33
Reputacija: 40

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė N/A »

O nepagalvoji, barzdyla, kad ne visi moka, gali ir nori siųstis sėklas iš seedbankų? Kiti gal bijo ant muitinės pakibt...
Taip kad sėklos iš stufo tikrai geriau nei jokių. :) justys pasisekė ir pakliuvo automatas, be to, jau žydi. Tai parūkyti tikrai bus. :V:

Galų gale, net jei ten šalūha užaugtų, patirtis čia svarbiausia, o ne pats stuffas. Ypač jei žmogus pirmą kart augina.
N/A
Seedman
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 400
Užsiregistravo: 2017-07-11, 15:02
Reputacija: 84

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Seedman »

Ka vaikucei galiu pasakyt is patirties, stufe rasta sekla gali buti feminize , net pusiau auto, priklauso nuo daug ko nesiplesiu, bet as ne viena esu gera duma uzaugines. Ir dabar turiu projektuka , auga superinis medis, ir thc sakyciau nemazai :)
Die2kas
Naujokas
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2019-07-31, 19:47
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Die2kas »

NuotraukaNuotraukaMano augalas irgi iš stuffo. Pirmas medis. Kaip. Manot gausis is jos kažkas?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Ciakis »

Gausis mazai labai :) labai sviesos truksta.
Bet darbe mane vadina - Veryga
Die2kas
Naujokas
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2019-07-31, 19:47
Reputacija: 0

Re: Elementarūs klausimai - atsakymai. (II dalis)

Standartinė Die2kas »

Cikis rašė: 2019-08-03, 15:08 Gausis mazai labai :) labai sviesos truksta.
Is patirties pasakyk kiek dar laiko jai dar maždaug liko iki vaisių? :)
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas