Nuotrauka Nuotrauka

Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
Operatore
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 785
Užsiregistravo: 2018-11-25, 16:43
Reputacija: 112

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė Operatore »

Mano paskutinis ir nepakeiciamas - paprastas sildytuvas ir drugeliu gaudykle. Tiesiog pakabini stafyti virs ir palieki valandikei .. Bet visi greiti budai atsiliepia skoniui. Esu ir masinoj uz stiklo uzmetes, kad kol nuvyksiu langu ventiliatoriai prapustu, irgi veikia.
Isties, tai dziovinimas labai panasus i lapiniu vaistazoliu. Siulau visiems pasiskaityti kaip naturaliai dziovinti augalus (knygose patartina), nei cekinti jaunimelio aparaturos isradimus nete :) bet, kaip auksciau parasyta - siluma ir ventiliacija svarbiausia.
O, jei i tema dar, bet bairiuka, tai jaunas operatore savo pirma gyvenime auginta gandzike (2 krumai) padejo ant peciaus (iskurento) ir prisigeres uzmigo .. Tai sauniai parukiau traskuciu ta pirmaji sezona :)
Yra kaip yra, o turim ka turim ..
barzdyla
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 509
Užsiregistravo: 2019-01-19, 20:14
Reputacija: 68

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė barzdyla »

Taip taip, kaip tinkamai ir prideramai džiovinti žinome daugelis. :) Bet va pats padariau taip: su grinderiu sumaliau bene kokius 0.5 visiškai šviežio augalo, pastačiau po laptopo ventiliatorium ir nuėjau GTA V pažaist. Orą ten ant tiek karštą pučia(nes pagyvenęs laptopas jau), kad net kartais kambarį sušildo jeigu ilgiau žaidžiami žaidimai. Tai iššdžiuvo visiškai per valandą. Aišku skonis šlykštus, bet savo efekto neprarado. Čia jeigu kam labai reikės ir super greitai. :)
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

Esu džiovinęs ant droselių, tarp tepalinio šildytuvo sekcijų, orkaitėj, su fenu, net su žiebtuvėliu ir folija :D Bet skonis visada gaunasi tragiškas... Iš visų metodų, kažkaip geriausiai "iškepa orkaitėje" :D O dabar išvis greitu džiovinimu nebeužsiimu. :)

Iš praktikos galiu pasakyti, kad derliaus apdirbimas prasideda panašiai 3-4 savaitės iki harvesto. Nors ir populiaru manyti, kad po 2 savaičių džiovinimo ir 4 savaičių curinimo dūmas jau būna ok, dūmas niekada netaps geru, tinkamai neapdorotas iki nuėjimo.

Turėjau 2 tos pačios veislės augalus. Vieną flushinau apie 1.5 savaitės, džiovinau 2 sav, curinau 4. Ir antrą flushinau 3-4 savaites, džiovinau 2 ir visai necurinau. Spėkite, kurios dūmas švelnesnis? Curinimas nepadarė jokios reikšmingos įtakos skoniui, bet ilgesnis flush - padarė. Galvojau, kad čia strain related, kol to paties straino neparagavau. Taip, kad tie, kurie ieško gero skonio ir lengvo, plaučių nedraskančio dūmo, apie feedinimą antroje žydėjimo pusėje galite pamiršti :) Ir susitaikykite, kad harvesto metu lapų beveik nebebus :)

Kadangi pučiu daug, mielai pasilengvinčiau savo plaučių dalią :D Watercurinimas man nepriimtina technologija dėl prarasto terp profile, tai bandau išmąstyti kažkokią metodiką, kaip galėčiau dar labiau pagerinti skonį ir nuimti aštrumą. Kilo idėja susikonstruoti automatinę dūmo džiovyklę, kurios pagalba būtų galima prailginti džiovinimą iki 4-6 savaičių, naudojant distiliuoto vandens garus ir davikliais reguliuojamą exhaust... Gal atsirastų norinčių padiskutuoti apie tokį aparačiuką? :D

Mintis tokia, kad sumažėjus drėgmei iki 55%, įsijungtų distiliuoto vandens fogmeikeriai, padengtų dulksna džiovyklės vidų. Tada padidėjusi drėgmė įjungtų RH daviklio pagalba reguliuojamą exhaust fan ir taip bud'ai nesupelytų.

Kažin ar šalti vandens garai stipriai pažeistų trichomas?
atostogauju
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė Ciakis »

ᴼᴳ✌ rašė: 2019-09-27, 13:37
Turėjau 2 tos pačios veislės augalus. Vieną flushinau apie 1.5 savaitės, džiovinau 2 sav, curinau 4. Ir antrą flushinau 3-4 savaites, džiovinau 2 ir visai necurinau. Spėkite, kurios dūmas švelnesnis? Curinimas nepadarė jokios reikšmingos įtakos skoniui, bet ilgesnis flush - padarė. Galvojau, kad čia strain related, kol to paties straino neparagavau. Taip, kad tie, kurie ieško gero skonio ir lengvo, plaučių nedraskančio dūmo, apie feedinimą antroje žydėjimo pusėje galite pamiršti :) Ir susitaikykite, kad harvesto metu lapų beveik nebebus :)

Kadangi pučiu daug, mielai pasilengvinčiau savo plaučių dalią :D Watercurinimas man nepriimtina technologija dėl prarasto terp profile, tai bandau išmąstyti kažkokią metodiką, kaip galėčiau dar labiau pagerinti skonį ir nuimti aštrumą. Kilo idėja susikonstruoti automatinę dūmo džiovyklę, kurios pagalba būtų galima prailginti džiovinimą iki 4-6 savaičių, naudojant distiliuoto vandens garus ir davikliais reguliuojamą exhaust... Gal atsirastų norinčių padiskutuoti apie tokį aparačiuką? :D
1. o kaip yeald marinant vandeniu? labai kencia? nes man aktualu. nors aisku auginant hydro man per 4 savaites nudvestu jis :) bet butu idomu suzinoti gal ir ant gydro kokia savaite paskutine temptu nepavalgiusi

2. toki aparaciuka buvau pasidares :) easy peasy. man reikejo kad dregmei sumazejus duotu garo salto :) na myst makeris :) nes ant hydro man dregme boxe 35% buna :D (del to myliu hydroponika). jei reik pagalbos kurk tema technologijos padiskutuosim

NuotraukaNuotrauka
Bet darbe mane vadina - Veryga
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

Cikis rašė: 2019-09-27, 20:29 1. o kaip yeald marinant vandeniu? labai kencia? nes man aktualu. nors aisku auginant hydro man per 4 savaites nudvestu jis :) bet butu idomu suzinoti gal ir ant gydro kokia savaite paskutine temptu nepavalgiusi

2. toki aparaciuka buvau pasidares :) easy peasy. man reikejo kad dregmei sumazejus duotu garo salto :) na myst makeris :) nes ant hydro man dregme boxe 35% buna :D (del to myliu hydroponika). jei reik pagalbos kurk tema technologijos padiskutuosim

NuotraukaNuotrauka
Aš yieldo padidėjimą dabar turėjau, tai sunku pasakyti :D Šiaip neturėtų, jei per patį "sprogimą" normaliai feedinsi...
Matai, soilo pačio beveik neflushinau, tik feedinau vandeniu 3-4 savaites... Hydro tą patį atliktum per savaitę ar dvi.
Šiaip tai aš laikiau iki kol daugmaž done jau buvo ir tada daviau dar laiko ant dietos. Nuėmiau persirpusias galvas beveik be lapų :D Ir nepasakyčiau, kad po "explosive bloom" žiedai kažką stipriai būtų padidėję per tas savaites...
Taip lengvai nenumarinsi augalo žydėjime, pirmiausia visi lapai nukris :D

Jo jo, paprastas oro drėkintuvas ir tiek :D Konkrečiai mane domina, iš kur parauti higrostatą su reguliatoriumi, kad galėčiau užstatyti RH ir automatiškai prijunginėtų/atjunginėtų, ką reikia... Toliau jau pats manau padaryčiau :D Tavo foto tai net nesuprantu, kas ten per komponentai :D
atostogauju
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė Ciakis »

yra 2 drekintuvu tipai. automatiniai ir ne.

automatiniai turi savyje dregmes sensoriu (kiek isbandes labai netikslus)

neautomatiniai ijungi ir veikia. jie nedideli tai didelis pliusas

o ka naudojau tai yra mikrokontroleris. galima paciam susiprogramuoti, prijungti sensorius bei reles. tie patys mikrokontroleriai stovi automatiniuose unituose. del sito galiu pagelbeti nuo - iki. mikrokontrolerio kina apie 2 dolerius, sensorius ir rele dar 5 doleriai :) uz maziau nei 10 turetum automatika pagal tavo norus. matuoja temperaturas, dregme, slegi. paklaida berods 1% as toki marinavimui pasidares :) kad zinociau neatidares indo kokia ten dregme :)
Nuotrauka
Bet darbe mane vadina - Veryga
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

Aišku gerai tavo variantas atrodo, bet nėra šansų pačiam pasigaminti - ne elektronščikas aš :D
Nuotrauka
O jei tokį pajungti džiovyklos viduje? Turiu panašų tik temperatūrai, tai veikia nepriekaištingai...
atostogauju
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė Ciakis »

Tai tinka betkoks dregmes matuoklis su rele. Maciau tokiu po 15euru ebay. Bet reikia kad butu tikslus. Juk tau reikia kuo tikslesnio. Nes as turejau humidiferi kuris rodydavo pieno riebuma ir skirtumas budavo apie 7 padalas nuo kitu termometru
Bet darbe mane vadina - Veryga
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

Sekančiam džiovinimui pasigaminsiu atskirą džiovinimo kamerą su kuo platesnėm in ir out skylėm ir galingesniu exhaust. Pabandysiu distiliuotu vandeniu rankomis padengti. Gal viskas supelys ir net nėra prasmės investuoti į kažkokią sudėtingą įrangą :]
atostogauju
Die2kas
Naujokas
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2019-07-31, 19:47
Reputacija: 0

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė Die2kas »

Klausimas, jei pradėsiu curint nors dar šaka ne lūžta, su traška ir sulinskta bet ne lūžta. Ar nesugadinsiu stuffo?
Vartotojo avataras
SnowStorm
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2011-04-24, 17:10
Reputacija: 15

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė SnowStorm »

Jei turi abejoniu nusipirk dregmes matuokli, kuris tilptu i burke. O jei curinsi sausam ore, kaip kambario turetu pradziuti. Kogero kur nors dregnam ore dziovini?
ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 135
Užsiregistravo: 2019-09-03, 12:53
Reputacija: 17

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ »

Geriau nedėti į stiklainius, jeigu neatrodo pilnai išdžiuvę. Aš padariau klaida sudėdamas paskutinį derlių, tai antra savaite guli ant šono džiovykloje, stiklainiuose, su nuimtais dangčiais. O šiaip toks tipsas dar: jei parą pastovęjęs stuffas prilimpa prie stiklainio vidaus, greičiausiai jis dar not ready for curing
atostogauju
Vartotojo avataras
SnowStorm
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2011-04-24, 17:10
Reputacija: 15

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė SnowStorm »

ᴄʜɪᴇꜰᴀ ᴅᴀ ʀᴇᴇꜰᴀ rašė: 2019-09-29, 01:38 Sekančiam džiovinimui pasigaminsiu atskirą džiovinimo kamerą su kuo platesnėm in ir out skylėm ir galingesniu exhaust. Pabandysiu distiliuotu vandeniu rankomis padengti. Gal viskas supelys ir net nėra prasmės investuoti į kažkokią sudėtingą įrangą :]
Pas mane priesingai dziovinimo kamera veikia :D oro paemimas is lauko, viduje maisomas dviem cooleriais, ir virsui istraukimas, apie 85% dregmes budai laikosi neisdziuve ir nepelije, sildymo pagalba ir isjungus ventiliacija sumazinu dregme iki 45% ir jie pradziuna, paskui vel lauko oras ir cirkuliacija ir jie vel palieka dregni. Sitaip kogero galeciau dziovinti kiek tik noriu :D

Edit: tavo atveju butu galima tiesiog oro drekintuva ideti
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė Ciakis »

dziovinama prie ivairiu dregmiu. zinoma profesionaliai, uzdaro ciklo kamerose. bent USA taip daro. jei manenu jie dziovina prie 45%, tuomet buduose islieka daugiau dregmes ir produgtas lieka sunkesnis 10% ( originaliai dauguma dziovina prie 35% o marinuoja tarp 50%-60%). bet kiek girdejau cia buvo daug isimta is rinkos del pelesio :) gal is viso 30kg ar daugiau :)

asmeniskai as dziovinu ir prie 45% daugiau nenumusa dregmes surinktuvas. prie 68% turejau pelesio zidinuku. dregme galima bus atstatyti marinuojant, dar galima kokia citrinos zieveles kartu ideti :)
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
SnowStorm
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2011-04-24, 17:10
Reputacija: 15

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė SnowStorm »

Bandet kas vakume dziovint?
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė Ciakis »

Vakume is principo neturetu dziuti :) dziuvimo principas kai aplinka sausesne nei daigtas ji pasiema is jo dregmes pertekliu kol susilygina. Betkoks sausas daigtas salia padidintu vandens sugeriamuma. Pvz ryziai.

Vakume nebutu kur dregmei detis. Tad ir nerziutu.
Bet darbe mane vadina - Veryga
Vartotojo avataras
SnowStorm
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2011-04-24, 17:10
Reputacija: 15

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė SnowStorm »

Nu kaip nebutu, neigiama spaudima islygintu duju pavidalu. Vakumui mazejant, vel istraukt viska reiktu.
edit: mediena dziovina vakume
bongmeister
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2019-11-18, 14:53
Reputacija: 6

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė bongmeister »

Hey! :D Laikas prikelti temą. Kaip džiovinate gardėsį? :D RH, C, t, etc.

Mano bud'ai po lengvo trimo visuomet keliauja į tamsią spintelę, kur džiūva 20C temperatūroje, 7-10 dienų. Retais atvejais 14d. Visą šį laiką oro drėgnumas laikosi 65-45%. Pirmomis dienomis, kai drėgmė didžiausia, padidinu exhaust apsukas. Kas 12h tikrinu ar nėra pelėsio. Po maždaug 4-5 dienų exhaust sumažinu iki minimumo, ir nebedarau nieko dar savaitę +-. Po to nuo kabyklų gardėsis keliauja double-triminimui, iš kur - tiesiai į stiklainius. Pirmą savaitę stiklainius laikau atidarytus kone ištisai. Vėliau, atidarau, tik kai degustuoju, o dar vėliau - kaip jau pasiseka :D Su pelėsiu problemų neturėjau kol kas. :V:

Kokia jūsų metodika? :D
Vartotojo avataras
Ciakis
Guru
Guru
Pranešimai: 1059
Užsiregistravo: 2018-09-19, 03:57
Reputacija: 151

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė Ciakis »

mano svajone dziovinti prie ~40% RH 20C bent kelias dienas. o marinuoti prie 55% nes tuomet atgauna dregme is vidaus i isore.

zinau USA prie 35% dziovina. o dideles firmos prie 45% RH kad svoris didesnis buna. o primarinuoja prie 60% RH daziausia bet 60% nevirshyjant
Bet darbe mane vadina - Veryga
bongmeister
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2019-11-18, 14:53
Reputacija: 6

Re: Derliaus džiovinimas ir apdirbimas po džiovinimo

Standartinė bongmeister »

Pas mane rimtai kelias pirmas dienas virš 60% būna. Buvo ir 72. Bet kadangi oro srautas didelis ir bud'ai nelietė vienas kito, išlipau be problemų, tik kad džiuvo ilgiau :D

EDIT: mačiau kiti bud'us merkia į vandenį, prieš kabindami ant virvės. :D Tipo dėl higienos priežasčių ar pan. Aš tai nerizikuočiau :D
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • Derliaus nuėmimas
    Narkomas » » forume Herbariumas
    481 Atsakymai
    220852 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas finlis
  • Kokio jums reikia derliaus i metus, kad butumet patenkinti?
    Sigma » » forume Herbariumas
    93 Atsakymai
    72694 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Anonymous