Nuotrauka Nuotrauka

Elementarūs apšvietimo klausimai - atsakymai. (I dalis)

Saulės simuliacijos.
Rašyti atsakymą
Pago
Naujokas
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2009-03-31, 16:45
Reputacija: 0

Standartinė Pago »

Jau sildosi :) O laikyti ijngta 24 val/ para dabar? Dar reikalas, as jas susodinau i nedideli vazoneli ir dar i papr zeme kambarinems gelems. Auga apie savaite. Kada reiktu persodinti ir i kokia zeme?
Dar klausimas. Mano Hps lempa kabo papr ant laido ir be reflektoriaus jokio, o virs jos ir visas sienas isklijavau folija. Taip tinka?
martynass
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 531
Užsiregistravo: 2008-08-17, 00:03
Reputacija: 0

Standartinė martynass »

Pago rašė:Nepyk direktoriau, atrodo norm paklausiau paprastu klausimu, jei sunku atsakyt tai is vis geriau nieko nerasyk. ačiū.
Geriau sienas isdazyt baltai, nes folija gali nudeginti augala. Taip pat palaikyk pastovia, ne per auskta temperatura 28-32C Sekmes ;)
Willdish
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 331
Užsiregistravo: 2009-03-03, 00:00
Reputacija: 0

Standartinė Willdish »

Klausimelis, turiu sitokia lempute ta prasme gavau chalevai, bet nzn ar ji tinka augaliukams nes niekur internete nerandu kiek jinai tu lumenu turi ir kokia jinai yra is vienu puslapiu supratau, kad tai metal helogenas stiprus is kitu puslpiu pasirodo tai natrio lempa ir t.t pagal isvazda primina natrio lempa, bet sviecia kaip metal halogenas - melsvai, o ne geltonai, o ka jus manot?

http://www.lampspecs.co.uk/Light-Bulbs- ... ES-Philips
raMa
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 650
Užsiregistravo: 2008-01-29, 21:46
Reputacija: 0

Standartinė raMa »

Tubular-MH-Philips-1000-Watt kai suprantu tai Metal halid
:x: Tas kai nusišneka 420 *
Willdish
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 331
Užsiregistravo: 2009-03-03, 00:00
Reputacija: 0

Standartinė Willdish »

raMa rašė:Tubular-MH-Philips-1000-Watt kai suprantu tai Metal halid
Jo as irgi jau issiaiskinau jog tai metal halogenas nors is isvaizdos atrodo kaip natrio lempa, tik vat niekur nerandu info kiek tokia lempa lumenu turi ir ar ji tinka augalams? O ta lempute totaliai tokia kaip mano linke numestam. :/
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3285
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Standartinė runkelis »

metalo halido lempute cia yra ir ji turi tam tikra kieki kelvinu,tik nepamenu ar verciasi metalo halido lemputes i liumenus ir ju kieki,ji tinka auginimui jei kyla klausimu bet man atrodo galima pigiau rasti tokia lempute tarp kitko....na nezinau 1,5 metro dengiamumas pilnas yra nuo jos bet dideliu pokyciu netikiu kad ji duoda istikruju,nes buvau kadaise 3x400w pakures ir 1x600w nedideliam ploteliui is dalies jeigu butu pas mane visos 4 po 1000w tai gal tada ir pasistebetu ju pranasumas...va tik elektros pagrindu paemus nelabai jau gerai gautusi!kadangi man mr.green buvo paaiskines kad aukso viduriukas yra 600w tai ir isigijau 600w lempute!na bet jei tu nori nesveikai sugrusti augalus ir temti tinklus ir t.t. pvz po 1x1000w lempa ir nori suteikti sviesos tai prasom i sveikata brolau!bet ar negeriau butu viena 400w o kita 600w tada lygu butu 1000w!bet dengiamumas didesnis butu su dviem lempom!
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
Willdish
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 331
Užsiregistravo: 2009-03-03, 00:00
Reputacija: 0

Standartinė Willdish »

runkelis rašė:metalo halido lempute čia yra ir ji turi tam tikra kieki kelvinu,tik nepamenu ar verciasi metalo halido lemputes i liumenus ir ju kieki,ji tinka auginimui jei kyla klausimu bet man atrodo galima pigiau rasti tokia lempute tarp kitko....na nezinau 1,5 metro dengiamumas pilnas yra nuo jos bet dideliu pokyciu netikiu kad ji duoda istikruju,nes buvau kadaise 3x400w pakures ir 1x600w nedideliam ploteliui is dalies jeigu butu pas mane visos 4 po 1000w tai gal tada ir pasistebetu ju pranasumas...va tik elektros pagrindu paemus nelabai jau gerai gautusi!kadangi man mr.green buvo paaiskines kad aukso viduriukas yra 600w tai ir isigijau 600w lempute!na bet jei tu nori nesveikai sugrusti augalus ir temti tinklus ir t.t. pvz po 1x1000w lempa ir nori suteikti sviesos tai prasom i sveikata brolau!bet ar negeriau butu viena 400w o kita 600w tada lygu butu 1000w!bet dengiamumas didesnis butu su dviem lempom!
Suprantu viska, bet esme tame, kad as sita lempute su reflektorium gavau visiskai chalevai,nieko as pirki nezadejau nei 400w nei 600w nei tos 1000w, nes turiu 250w puikiausia ir man dabar kolkas uztenka pilnai, o tai tusktantinei truksta transformo ir starteriuku, ir galvoju ar man dabar verta dasipirkti viska ko truksta jai ar geriau ja kaskam padovanoti :D bet ta prasme galutinis klausimas. Neziurint i elektros sanaudas si lempa yra bent pranasesne uz 600w natrio arba metal halogeno lempute visais tais domenimis ir tinkamumu augaliukams ar nelabai :?: :]
Sigma
Guru
Guru
Pranešimai: 2205
Užsiregistravo: 2004-07-07, 11:19
Reputacija: 6

Standartinė Sigma »

Lempos kaina iš viso setupo dažniausiai būna mažiausia.
BOB - Bombs Over Bagdad!
Willdish
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 331
Užsiregistravo: 2009-03-03, 00:00
Reputacija: 0

Standartinė Willdish »

Sigma rašė:Lempos kaina iš viso setupo dažniausiai būna mažiausia.
Zinau pats, ziurejau pats kainas kiek ta lempute kainuoja, kiek transformatorius su starteriukais kainuoja, tj kainos panasios buvo tiek lemputes tiek transformo su starter.. O reflektoriaus neziurejau kainos kur gavau prie tos lemputes, bet cia tas nesvarbu, i mano klauisma viasvien neatsakei ko klausiau :|? :V:
Sigma
Guru
Guru
Pranešimai: 2205
Užsiregistravo: 2004-07-07, 11:19
Reputacija: 6

Standartinė Sigma »

Neefektyvu. Daugiau vėjais paleisi elektros, nei naudos gausi.
BOB - Bombs Over Bagdad!
raMa
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 650
Užsiregistravo: 2008-01-29, 21:46
Reputacija: 0

Standartinė raMa »

Sumos už elektrą tikrai būtų tragiškos. Jai sakai, kad tau gerai ir su 250w tai pasilik tą lempą ateičiai. Galbūt kada nors užsodinsi visą kambarį! :)
:x: Tas kai nusišneka 420 *
Willdish
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 331
Užsiregistravo: 2009-03-03, 00:00
Reputacija: 0

Standartinė Willdish »

viskas aisku supratau ;)
Viruz
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 64
Užsiregistravo: 2009-02-11, 20:09
Reputacija: 0

Standartinė Viruz »

turiu klausimuka, kaip dbr man ce pasielgus, vnz atejo laikas pereiti i 12/12, tik va nzn kaip ce ta HPS isukus vietoj MH, ar kai uzgesta pakeist ar ateit koke 20min pries uzsidegant lempai? :)
Apvalus
Guru
Guru
Pranešimai: 1039
Užsiregistravo: 2007-12-02, 11:03
Reputacija: 0

Standartinė Apvalus »

Tai kai įsijungia lempos tavo, išimk augalus po keliu minučių ir pakeisk lempą...Šeip nežinau nieko, nes neužsiemu tai negaliu teigt , kad būtent taip daryt.
Neremkim narkotikų prekeivių
http://icmag.com/ic
Legalus
Guru
Guru
Pranešimai: 1585
Užsiregistravo: 2007-09-04, 11:01
Reputacija: 1

Standartinė Legalus »

Tai daryk taip kai uzges palauk normalei kad atvestu kitaip pirstukus nusideginsi ir keisk ir tada iskart 12/12 junk :)
vaikai nenarkokit vartotiku.
snoopdog
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 76
Užsiregistravo: 2009-04-17, 01:16
Reputacija: 0

Standartinė snoopdog »

turiu klausimeli gavau stai toki droseli http://profile.imageshack.us/user/djasa ... 01606c.jpg jis is rusisko gatvinio sviestuvo ar jis tiks hps lempai?[/url]
Lodzik
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 327
Užsiregistravo: 2004-08-26, 10:21
Reputacija: 0

Standartinė Lodzik »

Dažniausiai 2x400w yra efektyviau nei viena 1000w, nes jas galima daug arčiau laikyti ir padengiamas didesnis plotas..
Tioskis
Naujokas
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 2009-05-17, 00:28
Reputacija: 0

Standartinė Tioskis »

Zadu auginti 4 "lowryder 2" 1.2x1.2m growboxe ir naudot 4 100w HPS :)
kaip manot tiek vietos jiem pakaks ??? Ar uztektu 5 70w HPS (4 is virsaus 1 per viduri ?
Mylėk ir puoselėk - jis tau atsidėkos
Legalus
Guru
Guru
Pranešimai: 1585
Užsiregistravo: 2007-09-04, 11:01
Reputacija: 1

Standartinė Legalus »

Uztektu tau 250w arba 150w hps kam reike tu 4 lempu jai 1 normalia gali padaryt.
vaikai nenarkokit vartotiku.
Tioskis
Naujokas
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 2009-05-17, 00:28
Reputacija: 0

Standartinė Tioskis »

taigi liumenu bus per mazai, tagi vienam m2 reikia 33300 lux , ir geriau daugiau lempu sake vienas nei 1 galinga. http://www.greenmanspage.com/guides/lighting.html
Mylėk ir puoselėk - jis tau atsidėkos
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas