Nuotrauka Nuotrauka

Ventiliacija ir CO2

Botanikų - sodininkų pokalbiai susiję su vazoninių ir sodo augalų auginimu, klonavimu, puoselėjimu, skinimu, tręšimu, apšvietimu ir pan. (DĖMESIO! Visi pranešimai nesusiję su šia tema, bei pranešimai pirkimo-pardavimo klausimais, bus pašalinti!).
Rašyti atsakymą
PsY
Guru
Guru
Pranešimai: 1292
Užsiregistravo: 2009-10-27, 13:45
Reputacija: 1

Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė PsY »

Taigi pastebėjau kad prie technologiju nėra temos apie ventiliavima
taigi diskutuojam apie ventiliavima kaip pajungiat kokius blokelius naudojat kokius ventiliatorius kokius filtrus ir panašiai.

prie to pačio tyliau dirbantys ventiliatoriai, yra netgi 14cm ventiliatoriu o če manau labai gerai nes dažniausei būna mažiukai ir parduotuvese pakolkas 8cm mačiau didžiausius arba blogai ieškojau.

http://modding.lt/Straipsniai/Enermax_T ... u_apzvalga
PsYchotherapist
Burokelis
Naujokas
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 2010-12-04, 20:18
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė Burokelis »

o tai kodel kompo vintylius? netinka kuir salta ora pucia? nerandu kur galeciau gauti maza ventiliatoriu kur ora pucia salta(pvz kai vasara karsta bun isijungi ir pucia vejas)
Boomnock
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: 2010-04-09, 18:37
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė Boomnock »

Tai tas daiktas neatšaldo oro, o tik pajudina tavo pusėn.
, bet tai tik mano nuomonė.
jokubas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: 2011-04-11, 20:32
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė jokubas »

GF-Z
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 122
Užsiregistravo: 2011-01-21, 17:55
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė GF-Z »

reikia žiūrėti į kuo didesnį CMH ar CHM, žodžiu kad juo daugiau oro spėtų pripūst. Tai svarbiausia, nes cannabelė labai greitai viska išvalgo. ;)
Valstybės priešas, tik kodėl - neaišku...
Pinigai pavergia žmogų, tik protingas žmogus sugeba nepasiduoti pinigų gundomam "high'ui" kuris turi dideles lomkes. Jauni - palūžta pirmi.
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė breeze »

GF-Z rašė:reikia žiūrėti į kuo didesnį CMH ar CHM, žodžiu kad juo daugiau oro spėtų pripūst. Tai svarbiausia, nes cannabelė labai greitai viska išvalgo. ;)
Tas skaicius vadinasi CFM (Cubic Feet per Minute).

As irgi norejau paklausti. Savo boxe planuoju pazaisti su CO2 (radau viena paprasta varianta su mielem). Kaip tada su ventiliacija? Ar spes augalas nors kiek to CO2 isisavinti pries tai, kai ji istrauks ventiliatorius?
Padekim viską ir dingstam velniop...
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3285
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė runkelis »

deguonis yra paduodamas kai viskas buna isjungiama,tada augalas isisavina tiktai.visada deguoni reikia padavineti kaip visi irengimai yra isjungti.geriausias laikas mano atzvilgiu 5-15min. pradzioje nakties.
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė breeze »

As apie CO2 kalbu, ne apie deguoni, bet ne esme. Matai su tom mielem yra taip, kad ju negali "isjungti". Jos tiesiog nuolatos ryja cukru is tirpalo ir isskiria CO2, kol pacios nugaista nuo savo atlieku (kuriu beje didele dali sudaro alkoholis - cia panasus procesas kaip alaus gamyboje). Tai va, mieles visa laika letai bet uztikrintai gamina CO2, kurio reikia augalui, to negalima nei pagreitinti, nei suletinti (nu gal galima kazkiek procesa reguliuoti pasildant ar atsaldant buteli, bet tai jau butu visiskas overkilas). Is principo man tas CO2 generatorius kainuotu tik truputi cukraus ir truputi mieliu, tai pofig net jei istrauks ta CO2 lauk. Tik siaip norejau paklausti, gal kas bande su tuo pazaisti.

Beje, cia as grynai teoriskai rasau, nes kol kas turiu tik mieles ir slangutes - net nespejau isbandyti kaip visa tai veikia. Tai jei nusisvaigau, nepykit labai :)

Placiau apie tas mieles raso cia ("yeast" = "mielės"):
http://www.plantedtank.net/articles/DIY-Yeast-CO2/7/
is cia:
http://www.hallman.org/plant/CO2.html
Ir dar pagooglint galima, cia placiai zinomas bajeris.
Padekim viską ir dingstam velniop...
Draugas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2011-06-20, 18:45
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė Draugas »

CO2 is tokiu generatoriu geriau, nei nieko. Pats dariausi ziema, nes labai salta buvo ir nejo normalios ventiliacijos det. Na manau prigamino pakankamai, kad augalas augtu. Jeigu turi gera ventiliacija tai tau nepades tie generatoriai. Nebent darysi galinga, kur kiti daro i 100L backas :). Kiekvienam augalui pasidaryk po 1 ir slangutes virs augalu nutiesk. Tada didziausias efektas, nes CO2 sunkesnis uz ora ir varo zemyn. Ventiliatorius gal nuo taimerio bandyk jungti, kad kas pora h isijungtu..
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė breeze »

Draugas rašė:CO2 is tokiu generatoriu geriau, nei nieko. Pats dariausi ziema, nes labai salta buvo ir nejo normalios ventiliacijos det. Na manau prigamino pakankamai, kad augalas augtu. Jeigu turi gera ventiliacija tai tau nepades tie generatoriai. Nebent darysi galinga, kur kiti daro i 100L backas :). Kiekvienam augalui pasidaryk po 1 ir slangutes virs augalu nutiesk. Tada didziausias efektas, nes CO2 sunkesnis uz ora ir varo zemyn. Ventiliatorius gal nuo taimerio bandyk jungti, kad kas pora h isijungtu..
Aciu, Drauge :)
Irgi darei su mielem? Ar su rugstim, ar is balionu? Maciau zmones net "sausa leda" naudoja (kas is esmes ir yra uzsaldytas CO2) sitas variantas, manau, ir ausinimo problemas issprestu :D
As galvoju pastatyti poros litru buteli su mielem ir cukrum. Tik vat kaip as suzinosiu (1) ar is viso tas veikia? Nu gerai sita dar sugalvociau kaip isbandyti - ne visai durnas. (2) Ar lieka kiek nors CO2 del ventiliacijos? Kazin, ar yra kokiu CO2 sensoriu? kur prie kompo jungtusi, arba atskirai veiktu. Gerai butu, kad kainuotu ne milijona. (3) Ar tas duoda kokia nauda augalui? Sito greiciausiai nesuzinosiu. Bet jei visi sako kad kazkiek naudos duoda ir sensorius rodys, kad CO2 kiekis padidintas, reikia manyti, kad ir nauda bus.
Man visada taip buna - viskas prasideda nuo paprastos idejos, o paskui prasideda sensoriai, kompai ir tt... Bent jau ismokstu ko nors, net jei sudas gaunasi :)
Paskutinį kartą redagavo breeze 2011-07-29, 15:46. Iš viso redaguota 1 kartą.
Padekim viską ir dingstam velniop...
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė breeze »

Panasu, kad sensoriai kainuoja tikrai ne milijona. Pvz cia:
http://www.futurlec.com/Gas_Sensors.shtml
Kai bus laiko ir noro su lituokliu pazaist reikes pabandyt. Turetu but smagus projektelis.
Padekim viską ir dingstam velniop...
Draugas
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2011-06-20, 18:45
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė Draugas »

Is mieliu dariau. Jeigu yra galimybiu pastoviai gauti sauso ledo, tai siulyciau ta daryt, bet labai jau daug terlioniu su juo. Sausas ledas susidaro prie kiek ten, -90 gal, o paprastas saldiklis iki tiek tikrai neatsaldys :).

Kanape, taip sakant, susiformavo tais laikais, kai dar dinozaurai zeme vaiksciojo, o tada ore buvo apie 1500ppm (milijoniniu daliu) CO2. Siuo metu CO2 ore yra apie 300-400ppm. Taigi tavo augalelis galetu daug daugiau CO2 is oro savintis :). Su rimta technika galima puikiai pasididinti derliu, bet as del tu CO2 DIY generatoriu tai esu siek tiek skeptiskas. Pats geriau jau rinkciausi gera ventiliacija negu tokius generatorius. Jeigu nori pamatyti tikra efekta tai teks pirkti ganetinai brangia aparatura :).

Nebent tau patinka tokie projektai, tada reiketu investuoti pinigu i rimtas vyno mieles, cukru/gliukoze, "trasas" mielems (yeast nutrient). Tos kepimo mieles tai tikra terlione, jos neskirtos alkoholio gamybai ir man pastovei po kokiu 5 dienu ismirdavo :D. O pasidarius is vyno mieliu ir menesi kartais laikosi.
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė breeze »

Smagu, kad yra patyrusiu sioje srityje. As tikrai megstu su tokiais dalykais pazaisti, bet kazkaip nesinori per daug pinigu sukisti i visa tai. Nu paziuresiu. Vis vien aciu uz geras idejas.
Padekim viską ir dingstam velniop...
Centas
Naujokas
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2011-08-10, 12:08
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė Centas »

kokio vintiliatoriuko man reiktu kad as galeciau atvesint natrio lepma 400 watu ar man jos nereik vesint .neusideks niekas? :)
JackHarer
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-09-13, 19:18
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė JackHarer »

Turiu problemą su aušinimu. Naudoju tris cfl'us po 45w 2700K, dėžės vidines sienas išdėjęs šilumą ir šviesą atspindinčia medžiaga (tokią, kuri dedama už radiatorių, kad nepraleistų šilumos). Trys 8mm ventiliatoriai, vienas įtraukimui, kiti du ištraukimui. Temperatūra užkilus iki 35 laipsnių, drėgmė tuo pačiu nukritus iki 45%. Sprendžiu problemą. Nenoriu darkyt dėžės labai, nes daug darbo įdėta į gamybą. Taip pat norėčiau sutilpti į 50Lt papildomų išlaidų, taigi:

1. Pirmiausiai, galvoju išimt vieną cfl'ą ir vietoj jo įmontuot fluorescencinį vamzdį. Su dviem cfl'ais temperatūra nukrenta iki 32 laipsnių, o kiek žinau vamzdis beveik nešildo, tad nepridės papildomos kaitros. Pliusas tas, jog bus 6000K spektras, kuris man būtų labai reikalingas vegetavimui, tik kad sumažėtų šiek tiek liumenų, nes cfl'as duoda 3050Lm, o vamzdis neviršija 1100Lm. Kaina apie 30Lt (50cm lempa ir šviestuvas)

2. Antra, pirkt ištraukimui galingesnį ventiliatorių, pavyzdžiui 160m3/h, vietoje dabartinių 80m3/h sumoje, ir tikėtis, jog temperatūra nukris. Dar vienas pliusas, jog ventiliatorius nuo 230V (nereikia prijungt daugybės laidų ir blokelių, galima jungti viską ant vieno laido ir ant to pačio taimerio (praktiška norint atsikratyti triukšmo naktį)). Kaina apie 30Lt.

Ar galiausiai lupt tą medžiagą nuo sienų ir palikt viską kaip yra.

Jaučiu jog be eksperimentų neapsieisiu. Tačiau patarkit kas geriau: įmest įvairesnio spektro apšvietimui ar padaryt galingą oro cirkuliaciją viduje?
Didžiausia problema, kad neturiu finansų šiuo metu, kitu atveju nebūtų iškilus tokia keista problema.
Ir nepykit, jei netyčia ne į tą temą parašiau :|?
www.legalikanape.lt legalizuokim ;)
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė breeze »

Aš tai nesuprantu, kas ten pas jus Lietuvoj per CFL'ai kurie taip kaista? Aš savuosius galiu laisvai išlaikyti rankoje, net jei buvo įjungti visą parą... Mano mažutėje dėžėje 4 CFL po 45W stovi ir vienas 12cm kompo ventiliatorius be vargo palaiko daugmaž kambario temperatūrą (dabar apie 26 laipsniai). Aš net voltu jam pamažinau, kad mažiau triukšmautų...
Ar čia pas mane kažkokie kiti CFL, ar mes apskritai apie skirtingus dalykus kalbam?

O dėl ventiliacijos tai dar labai svarbu, kur tas oras ištraukiamas. Jei dėžė paslėpta kokioj spintoj ar mažoj nevėdinamos patalpoj (sandėliuke kokiam ar palėpėj) tuomet tikrai gali prišildyti ora. Bet jei normaliam kambary, tai tikrai nesuprantu...
Padekim viską ir dingstam velniop...
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3285
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė runkelis »

as buvau siame forume imetes savo kardonine deze su 16~20 cfl"u ir vienu ventiku 4incu gal penkiu... ir tai susitvarkydavo tas ventikas :)
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
runkelis
Guru
Guru
Pranešimai: 3285
Užsiregistravo: 2007-04-11, 18:24
Reputacija: 17

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė runkelis »

philips 20w,osram 23 spiralines,tesco 18w+11w :) pas mane buvo... dar vis yra :)
patirtis:soil,hidro,aero,wilma,nft,dwc.lempos:11w-600w cfl,mh,hps,led.
JackHarer
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-09-13, 19:18
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė JackHarer »

Pas mane Vagner'io lempos, kaip supratau turbūt pačios prasčiausios, na žinoma ir pigiausios.
dėžė sandėliuky, tačiau tenais yra langelis, kuris visąlaik pravertas, tad yra kur šilumai išeiti. Tikėdamasis, kad reiks netgi kažkuo šildyt dėžę, padariau didelę klaidą ir išklijavau visą vidų blizgia izoliacine medžiaga, kuri labai sulaiko šilumą, negana to, kad šildytų tik lempos, įkaitus medžiaga dar papildomai šildo visą plotą. Apskritai galvoju gal pjaut didelę skylę viršuje ir manau tikrai nukris temperatūra, nes tiesiogiai šiluma išeis laukan, praktiškai net pro sandėliuko langą. Pakolkas auginu 18/6 režimu, tai galiu nustatyt, kad tamsa būtų naktį, tokiu atveju nebūtų rizikos augalo nakties metu, jį apšviest, o sandėliuky ir taip elektros nėra, tad nebaisu, kad kas nors uždegs šviesą ir pro tą skylę dėžėja apšvies augaliukus. Nors pas mane feminizuotos, tad gal jau vyrais netaptų,kad ir netyčia gautų šviesos, kaip manot?

dėl stiklo tarp augalų ir lempų aš kažkaip skeptiškai žiūrau, pas mane mažoka vietos, nenoriu prarast dar jos daugiau. Pirmiausiai padariau dėžę, o po to tik supratau, kad bus per žema šiek tiek (60cm aukštis: iš viso šito -10-15cm žemei, -10cm lempoms ir maniškiams augintiniams lieka tik apie 35-40cm augimui). Tikiuosi lankstymas padės sutalpint kuo daugiau gėrybių.

dėžės vaizdas iš vidaus toks:
[ nuotrauka ]
www.legalikanape.lt legalizuokim ;)
JackHarer
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-09-13, 19:18
Reputacija: 0

Re: Technologijos: Oras, Ventiliavimas

Standartinė JackHarer »

Pas mane Vagner'io lempos, kaip supratau turbūt pačios prasčiausios, na žinoma ir pigiausios.
butent supratai tai,jos nekokybiskos yra,situacija gali gelbeti i jas is apacios nukreipes ventiliatoriu, kad ausintu, turetu padeti, bet siaip geriau lempas pasikeisk,

Būtų labai gerai pasikeist, tačiau išlaidos didelės, bent jau pakolkas, turiu kažko kito imtis.
Ventiliatorių bandžiau dėti, kad pūstų į lempas, efekto beveik nepastebėjau, gal tiesiog koks laipsnis ir nukrenta, sumaišius papildomai viduje orą, bet nepakankamai.

Kokia maždaug kaina būtų 45W Vagner'io analogo? už šias mokėjau po 16 Lt lyg ir. Būtų gerai ir 6000K rast, bet jų deficitas pas mus.
www.legalikanape.lt legalizuokim ;)
Rašyti atsakymą