Visų pirma gal pristatysiu auginimo dėžės projektą, o vėliau pereisiu prie pačio auginimo. Tikiuosi nieko tokio, kad pradžioj kalbėsiu iš techninės pusės, nenoriu blaškytis po visą forumą, o manau ir taip bus žmonėm patogiau sekti būtent mano auginimą nuo nulio.
Dėžės konstrukcija
Idėja: Taigi, viskas prasidėjo nuo dėžės plano. Ilgai svarsčiau koks būtų optimaliausias dėžės dydis, kad galėčiau laikyti kambaryje ir per daug nekristų į akis. Taip pat dydis priklausė nuo pasirinktų lempų. Nusprendžiau daryti 50x50x60cm dėžę (nors tada, kai pabaigiau montuot dėžę ir daugiau pasidomėjau šituo reikalu, supratau, kad galėjau daryti ir aukštesnę). Galiu iš karto pasakyti, kad kilo problemų (tokių kaip per aukšta temperatūra, blogas aušinimas, šioks toks elektronikos žinių trūkumas ir panašiai) su šiuo projektu tik todėl, jog nekantravau pradėti patį auginimą kuo greičiau

Pirminė idėja buvo daryti dėžę lauko sąlygom, nes galvojau laikyti lauke, todėl buvo iškilęs klausimas, kaip sulaikyti kuo daugiau šilumos viduje (tai buvo kvaila klaida). Dėžės gamybai naudojau medžio drožlių 10mm storio plokštes. Keli buteliukai alaus ir vienas vakaras, ir dėžės karkasas „gatavas“

[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Kaina: šiuo atveju išsisukau, nes turėjau atliekamų medžiagų.
Aušinimas: Kitas žingsnis buvo ventiliatorių montavimas. Nusipirkau „Lemonoj“ pora 8mm ventiliatorių ir čia vėlgi apsišoviau pirkdamas pigiausius. Pirmas dalykas kaip vėliau minėsiu, jie mano dėžei buvo tikrai per maži, nepakako jų ištraukiamo/įpučiamo oro kiekio, kad atvėsintų kaistančias lempas ir tuo pačiu mikroklimatą dėžėje. Taipogi nusipirkau 10 metrų 0,5mm^2 laido.
Ventiliatorius įmontavau taip: vienas apačioje oro įtraukimui ir vienas viršuje oro ištraukimui. Taip pat įklijavau, kad nebūtų bereikalingų skylučių, per kurias ūžtų nuo ventiliatorių susidaręs vėjas. Sujungiau abu ventiliatorius į vieną sistemą ir laidus išvedžiau į išorę. Stengiausi išvengti laidų jungimų dėžės viduje, dėl galimos per didelės drėgmės ir trumpojo sujungimo grėsmės.
Ventiliatorių maitinimui naudojau reguliuojamo voltažo stabilizuotos srovės maitinimo blokelį (Lemona – 29Lt). Reguliuojamas gerai tuo, jog galima sumažinti ventiliatoriaus apsisukimų skaičių, tuo pačiu ir ventiliatoriaus keliamą triukšmą.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Kaina: Ventiliatoriai 2x11Lt.; Laidas 5Lt; Maitinimo blokelis 29Lt;
Apšvietimas: Priėjau prie apšvietimo klausimo. Paskaičiavau jog maniškei dėžutei reikalingi apie 9000-10000Lm šviesos srauto. Taigi rinkausi lempas. Pirma atsisakiau fluorescensinių vamzdžių varianto dėl labai man nepatogaus montavimo (tiesiog pritrūko elektronikos žinių). Antras dalykas, tai nusipirkau MetalHalidinę 250W lempą. Ir vėlgi mano neišmanymas. Grįžęs namo pasiskaičiau ir tik tada sužinojau, kad šiai lempai reikia dar ir paleidimo mechanizmo, droselio ir taip pat kokio nors reflektoriaus (šviestuvo). Tad gerai apmąstęs, nusprendžiau MH lempą iškeisti į tris 45W Vagner CFL lempas (2700K, 3050Lm vienoj lempoj). Beje už tą pačią MH lempos kainą išėjo CFL lempos, ir taip pat, žemės, trąšos žydėjimui, patronai ir termometras su hidrometru

Pradėjau į dėžę montuoti apšvietimo mechanizmą. Kaip ir ventiliatorius, lempų laidus sujungiau į vieną bendrą sistemą, pajungiau prie patronų laidus ir patronus pritvirtinau prie dėžės. Taip pat pajungiau „Senukuose“ pirktą kištuką. 5 metrų laidas, tad patogu – dėžę galima statyti ir toliau nuo elektros prievado. Padariau penkias skirtingas aukščių padėtis lempoms. Tiesiog patronus galima perkabinti aukščiau ar žemiau, priklausomai nuo poreikio.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Kaina: Lempos 3x15Lt; Patronai 3x1,5Lt; apie 5m laido 5Lt;
Reflektorius: kitais žodžiais tariant – atspindinčios šviesą sienos. Pasirinkau termoizoliacinę medžiagą. Blizgi ir labai gerai sulaiko šilumą viduje – pamaniau tuo metu, kai galvojau dėžę lauko sąlygom laikyti. Tad nusipirkau porą kvadratinių metrų 5mm storio medžiagos, kaina apie 10Lt. Tiesiog tą medžiagą prikaliau mažais vinukais ir tiek. Šiuo atveju geriausias variantas būtų buvęs prišaudomos kabės, tačiau neturėjau kabių šautuvo.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Kaina: Termoizoliacinė medžiaga 10Lt; 100g vinukų 2Lt

Bendra dėžės kaina: apie 150Lt (neskaičiuojant turėtų medžiagų ir pridėjus kai kurias smulkmenas).
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Na ką, dėžė kaip ir baigta – atėjo testavimo metas.
[ nuotrauka ]
Tiesa sakant prieš sodinant augaliukus net netestavau susidarančio mikroklimato dėžėje. Viską atlikau, jau laikydamas daigelius dėžėje. Taip nekantravau, jog augaliukus išdaiginau dar dėžės nesukonstravęs, o kai jau sumontavau, reikėjo daigelius dėt į dėžę

Apie kilusius nesklandumus, susijusius su techninėmis detalėmis, paminėsiu čia:
1. Pirma iškilusi problema buvo maitinimo šaltinis ventiliatoriams. Pigūs ventiliatoriai sukosi tik nuo stabilizuotos 12V srovės. Turėjau keletą 9V impulsinių įkrovimo blokelių, tačiau pajungus maniškiai ventiliatoriai nenorėjo užsikurti. Tad teko suktis iš padėties. Pirmasias dvi savaites ventiliatoriai sukosi nuo mašininio akumuliatoriaus. Galiausiai „Lemonoj“ įsigijau stabilizuotos srovės reguliuojamą maitinimo blokelį. Veikia be priekaištų

[ nuotrauka ]
2. Iš pat pradžių dėžėje auginau tik pora daigelių, tad nebuvo reikalo jungti visų trijų lempų. Pirma buvo viena ir po kiek laiko, kai daigeliai šiek tiek ūgtelėjo, įsukau antrą. Todėl sekančią problemą atradau, tik tada kai sudėjau visas tris cfl lempas. Taip, tai temperatūra ir santykinė drėgmė. Manau tai labai susiję – kai dėžės viduje labai karšta, tuo pačiu ir išsausėja oras. Pas mane sujungus tris lempas, temperatūra pakildavo iki 35, o kartais net iki 38 laipsnių karščio. Drėgmė nukrisdavo iki 40%.
Pirmiausiai pabandžiau dėžės viduje įtaisyti ventiliatorių oro maišymui. Bergždžias reikalas. Geriausiu atveju nukrisdavo apie vieną laipsnį. Vėliau bandžiau tą patį ventiliatoriuką įmontuoti dėžės viršutinėje sienoje, kad jis trauktų karštą orą lauk. Vėlgi likau nuviltas – temperatūra sumažėjo apie 2-3 laipsnius.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Tikslo dar nepasiekiau, tad teko vėl sukt galvą. Svarsčiau, gal nusipirkti galingesnį ventiliatorių ištraukimui, pavyzdžiui: 12mm 12V 250m^3/h oro ištraukimu, vietoje dabartinių dviejų įmontuotų, kurių ištraukimas apie 100m^3/h sumoje. O čia jau reikalas atsirėmė į pinigus. Tad nusprendžiau imtis drastiškų priemonių. Dėžės viršuje išpjoviau 20x20cm angą ir virš jos sumontavau šiokią tokią uždangą, kad perdaug nekristų į vidų šviesa, kai jos nereikia. Po lempomis pritvirtinau atlikusį ventiliatorių ir nukreipiau išpūtimą pro tą angą. Valio!!! Problema išspręsta. Nuo to laiko temperatūra laikosi tarp 28 ir 30 laipsnių, o santykinė drgmė laikosi ties 55%. Manau tai ganėtinai padorios sąlygos.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Na daugiau techninių nesklandumų kaip ir nebuvo. Džiaugiuosi, padarytu darbu. Vis dėl to smagu kurti dirbtinį klimatą namų sąlygomis

Pagaliau priėjau prie pačio įdomiausio dalyko – Auginimas.
Visų pirma, naudotos priemonės:
Žemė: 30 litrų „Senukuose“ pirkto gėlėms skirto durpių substrato (5,5-6,5pH) – kaina 10Lt;
2 litrai agroperlito – kaina 5Lt;
5 kilogramai drenažo akmenukų – 5Lt;
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Trąšos: Vegetavimui – „Agronom“ firmos paparčių ir spygliuočių trąšos su chelatiniais mikroelementais (NPK 7-3-5, boras, geležis, manganas ir kt.) 200ml buteliukas – kaina 4Lt

Žydėjimui – „Schultz“ firmos Plant Food su mikroelementais (NPK 10-15-10, geležis, manganas, cinkas ir kt.) 118ml buteliukas – kaina 20Lt.
Sėklos: Užsakiau 4 Grapefruit Kush Feminized sėkliukes iš Mr.Green‘o. Siuntinukas keliavo apie dvi dienas. Papildomai gavau 3xC99 Feminized, 10xIndoor Mix, 10xOutdoor Mix. Kaip užsisakinėdamas pirmą kartą, likau sužavėtas tokia gausa. Grapefruit sėkliukės perparduotos iš kažkokios olandiškos parduotuvės, nes buvo specialioje pakuotėje su parduotuvės logotipu ir kitais duomenimis. Kaina – 25 GBP (apie 100Lt).
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Viso kaina: apie 150Lt.
Taigi padėjau savo, kaip botaniko, kadensiją

Rugpjūčio 31d.
Nusipirkęs apvalių kosmetinių vatos tamponiukų, pradėjau juose daiginti sėkliukes. Nusprendžiau daiginti dvi c99 ir dvi grapefruit kush sėklas. Pirmas kartas, buvo viskas labai įdomu ir tuo pačiu šiek tiek baisu, kad kaip nors nesugadinčiau. Vatos tamponiukus drėkinu apie tris kartus į dieną. Laikau šiltai ant PC dėžės.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Rugsėjo 1d.
Sėkliukės dar neprasikalė, tačiau jau patamsėję. Iš ryto pakeičiu vatos tamponiukus naujais, kad sėkliukės būtų ant kuo minkštesnio ir puresnio paviršiaus.
Apie pietus prasikalė pirmoji Grapefruit‘o sėkliukė (toliau vadinsiu G Nr1!). Šaknelė maždaug 1mm ilgio.
Rugsėjo 2d.
Nupirkau keletą vazonėlių (apie 12x10cm) . Pasodinau viename vazonėlyje sudaigintą G Nr1 sėkliukę. Vazonėlio talpa apie 1 litrą. Daiginimui naudojau tik durpių substratą. Kitos sėkliukės vis dar neišdygę.
Rugsėjo 3d.
Likusios sėkliukės vis dar neprasikalė. Kaip ir kiekvieną rytą pakeičiau vatos tamponiukus ir sudrėkinau. Kambary ganėtinai vėsu. Pakišau tamponiukus po 20W kaitrine lempute. Palaikiau keletą valandų.
Rugsėjo 4d.
Darosi neramu, nes sėkliukės dar neprasikalė. Griebiausi šiaudo, manydamas, kad joms per vėsu, pakišau vėl po kaitrine lempa ir dažnai drėkinau. Po keleto valandų radau prasikalusią C99 sėkliukę. Sudygo tik po penkių dienų, labai keista. Nusprendžiau dar palaikyti po lempa ir padaiginti, kad būtų ilgesnė šaknelė.
Rugsėjo 5d.
Pirmoji G Nr1 vegetacijos diena.
Po nakties išdygo iš žemės G Nr1 daigelis, iškart iškilo apie 2cm. Vazonėlį buvau uždengęs plastikiniu permatomu maišeliu ir prabadęs skylučių kvėpavimui. Taip pat iš ryto įsodinau C99 sėkliukę. Šiandien baigiau sandarint dėžę. Pasirodo daug kur švietė iš tarp durelių tarpų. Pastebėjau pirmasias problemas dėl aukštos temperatūros ir žemos drėgmės. Trys lempos ir 35 laipsniai karščio bei 40% drėgmės. Viduje pastačiau puodelį su vandeniu ir pripyliau dar porą indelių, taip pat pastačiau viduje, tikėdamasis, kad pakils drėgmė. Pamačiau, kad šis būdas niekam vertas. Tikrai tiek neišgaruoja, kad pakiltų bent dešimčia procentų. Palikau įsuktą vieną lempą vienam daigeliui. Temperatūra 27 laipsniai ir 60% drėgmė. Su dviem lempom analogiškai 30 laipsnių ir 50%.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Rugsėjo 6d.
Antroji G Nr1 vegetavimo diena.
Pagalvojau, kad lempas laikau per aukštai nuo daigelio, nes jis labai stiebiasi į aukštį, jau apie 4-5cm ūgio. C99 dar neišdygo. Likusios sėklytės vis dar neišsikalę. Jau praradau viltį, kad išsikals. Tačiau vis dar laikiau tarp tamponėlių. Neturėjau jau ko prarast.
Ventiliatoriai kėlę labai daug triukšmo, tad teko pakeisti dėžės lokacijos vietą.
Rugsėjo 7d.
Trečioji G Nr1 vegetavimo diena;
Pirmoji C99 vegetavimo diena.
Vos per savo žioplumą neiškepiau savo augaliuko dėžėje. Iš vakaro išjungiau ventiliatorius. Tuo metu jie vis dar veikė nuo akumuliatoriaus. Pamiršau, jog lempos pajungtos nuo taimerio, o aš ryte neįjungiau ventiliatorių. Lempos be ventiliavimo švietė apie keturias valandas. Atidaręs dureles vos šoko negavau. Viduje 45 laipsniai karščio ir 40% drėgmė. Ačiū Dievui nieko blogo nenutiko. Augaliukas ištvėrė. Labiau tuo metu susirūpinau tuo jog ant lempų pakuotės rekomenduojama nenaudoti lempų aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje. Galimas daiktas, kad galėjau užsidegti. Dar vienas dalykas dėl užsidegimo rizikos. Naudojant akumuliatorių kaip maitinimo šaltinį ventiliatoriukams, reikia būti labai atsargiems ir nuolat juos prižiūrėti. Jei akumuliatorius išsikraus tiek, jog bus žemesnė įtampa nei ventiliatoriaus užkuriamoji įtampa, pastarasis gali nebeužsikurti ir tokiu atveju ventiliatoriukas netrukus užsidega. Tad šiokia tokia rizika.
Beje pasirinkau 18/6 režimą. Apie vidurnaktį lempos išsijungia ir apie 6 ryto įsijungia. Taip išvengiu netyčinio augaliukų apšvietimo.
G Nr1 jau išsiskleidę pirmieji lapeliai ir matosi besiskleidžiantys pirmieji tikri tripirščiai dantyti lapukai.
Pagaliau iškilo ir C99 daigelis iš po žemės.
Likusiom neišsikalusioms sėkliukėms dariau „operaciją“. Su peiliuku bandžiau švelniai šiek tiek įpjauti ir galimai padėti išsikalti. Vėl padėjau tarp vatos tamponų.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Rugsėjo 8d.
Ketvirtoji G Nr1 vegetavimo diena;
Antroji C99 vegetavimo diena.
Temperatūra 33 laipsniai, drėgmė 50%. Drėgmė greičiausiai pakilus dėl to, jog atidarytas langas šalia dėžės, tačiau temperatūra kažkodėl laikosi, nepaisant atidaryto lango ir vėsesnio oro, ateinančio iš lauko. Praradęs viltį dėl tų dviejų neišsikalusių sėkliukių, pradėjau daigint likusias dvi Grapefruit Kush sėkliukes. Šį kartą nusprendžiau daigint kitu būdu. Sėkliukes pirmiausiai sumečiau į stiklinę su vandeniu ir palikau šiltoje vietoje, ant PC dėžės. Taip palikau per naktį.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Rugsėjo 9d.
Penktoji G Nr1 vegetavimo diena;
Trečioji C99 vegetavimo diena.
Kaip ir kiekvieną rytą vanduo buvo išdžiūvęs. Taigi skubėjau palaistyt. Vis dar besvarstydamas ką daryt su aukšta temperatūra, laikiau įjungtas dvi lempas (temperatūra 32 laipsniai, drėgmė – 50%). Pabandžiau pritvirtinti vieną mažą 8mm ventiliatoriuką dėžės viduje, kad maišytų orą. Na rezultatas tik toks, jog nukrito temperatūra apie 1-2 laipsnius.
Atsitiko vienas kuriozas. Belaistant puodeliu G Nr1, vos neišploviau daigelio – jis pradėjo linkti ir parviro ant šono. Greitai reaguodamas, susiradau vielos gabaliuką ir parėmiau daigelį, kad stovėtų vertikaliai. Šiuo metu daigelis jau apie 10cm aukščio, lapelių plotis apie 1,5-2cm. Iš viršūnės pradėjo kaltis antra pora lapelių.
Mažasis C99 dar tik apie 1,5cm ūgio ir 1cm pločio

Beje šiandien iš vandens išėmiau naujai daiginamas Grapefruit sėkliukes ir įdėjau tarp vatos tamponiukų.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Rugsėjo 10d.
Šeštoji G Nr1 vegetavimo diena;
Ketvirtoji C99 vegetavimo diena.
Perpiet palaisčiau. Drėgmė ir temperatūra kaip visada ( 32^C, 50%). Prasikalė abi Grapefruit Kush sėkliukės. Praktiškai pamačiau, kad šis daiginimo būdas efektyvesnis, o gal net ir greitesnis, nei iškart daiginant įdėjus tarp vatos tamponų. Taigi sėklytes ilgai nelaukdamas sukišau po žeme, palaisčiau ir padėjau į dėžę.
G Nr1 lyg ir apstojo augt į ūgį, tačiau pradėjo plėstis į šonus. Matosi bekylanti trečia lapelių pora.
C99 vis dar mažas, nors jis jau taip pat leidžia antrą lapukų aukštą. G Nr1 ir C99 vazonėliuose paviršiuje pabėriau drenažo akmenukų, kad prilaikytų drėgmę žemėje. Pabėrus akmenukais, pasikeitė bendras vazonėlių estetinis vaizdas, dabar panašiau į auginamą dekoratyvinį augalą

[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Dienos pertrauka...
Rugsėjo 12d.
Aštuntoji G Nr1 vegetavimo diena;
Šeštoji C99 vegetavimo diena.
Pora dienų negalėjau prižiūrėt augaliukų, tačiau šiandien vėl grįžau prie režimo. Neseniai įsodinti daigeliai dar neišdygę iš žemės. Šiek tiek neramu. Šiandien taip pat išmečiau dvi nuo pat pradžių daigintas, taip ir neišsidaiginusias, sėkliukes. Per tiek laiko jau matyt supuvo, nes pasidarė minkštokos. Taip ir nesupratau ar aš kažką blogo dariau, ar sėkliukės blogos pasitaikė.
Pirmosios problemos su ventiliatorių maitinimu. Akumuliatorius išsikrovė labai pastebimai. Ventiliatoriai sulėtėjo ir jau nebepajėgė reikiamai ataušint mikroklimato. Pakol kroviau išsikrovusį akumuliatorių, teko naudoti akumuliatorių iš savo mašinos. Taigi, ko nepadarysi dėl savo augintinių, teko pakentėt dienelę be mašinos. Temperatūra dėžėje buvo užkilus iki 35 laipsnių karščio. Kaip bebūtų keista drėgmė nepakito. Matyt dėl to, jog pas mane atidarytas langas, o lauke daug lijo

[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Rugsėjo 13d.
Devintoji G Nr1 vegetavimo diena;
Septintoji C99 vegetavimo diena.
Na ką, augaliukai pamažu vystosi. G Nr1 krauna trečią aukštą, o iš tarplapių (kaip kas vadina – pažastų

Įmontavau antrą ventiliatorių ištraukimui dėžės viršutinėje sienoje. Pratestavau: po 15min – 32-33^C, 50%; po 30min – 34-35^C, 47-48%. Velnias! Ir vėl neišdegė planas.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Rugsėjo 14d.
Dešimtoji G Nr1 vegetavimo diena;
Aštuntoji C99 vegetavimo diena.
Dėžėje vis dar per karšta ir per sausa. Norėdamas nepakenkt augaliukams negrįžtamai, turėjau mąstyt greičiau. Reikėjo daryti geresnį aušinimą arba lupt nuo sienų termoizoliacinę medžiagą, bet tuo pačiu sugadinčiau dėžę, nes nebeliktų atsispindinčios šviesos nuo sienų.
Paskutinieji daigeliai dar neišdygo. Neiškenčiau ir padariau eksperimentą. Labai atsargiai atsikasiau sėklytes ir mano nuostabai, abiejų sėkliukių šaknelės vystėsi, tik kažkodėl labai lėtai. Taip pat kevalas buvo papūstas, tad supratau, kad kūdikėliai dar gyvi ir užkasiau atgal į žemę. Beje vienos sėkliukės šaknelė buvo tarsi pažeista – pats galas šaknelės buvo tarsi apvytęs, tiesiog plonytis siūlelis. Nepaisant to, užkasiau sėkliukė atgal. Pagalvojau, galbūt dėžėje per karšta dygti daigeliams, tad pastačiau vazonus ant palangės ir uždengiau permatomu celofaniniu maišeliu, taip pat prabadžiau skylutes kvėpavimui.
Šiandien nusprendžiau, jog jau derėtų greitu metu G Nr1 ir C99 persodinti į nuolatinę auginimo vietą dėžėje, nes norėjau pradėt LST programą.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Rugsėjo 15d.
Vienoliktoji G Nr1 vegetavimo diena;
Devintoji C99 vegatavimo diena.
Prisiruošiau pagaliau imt ir išspręst per didelės temperatūros klausimą iki galo. Kadangi niekas kitas nepadėjo, o pinigų papildomiems ventiliatoriams nebeliko, pasiryžau naujam įšūkiui. Planas: išpjauti angą dėžės viršuje ir įmontuoti ventiliatorių po lempomis.
Taigi ir vėl kibau prie grąžto ir siaurapjūklio ir pradėjau daryt modifikacijas. Išpjoviau 20x20cm angą. Virš jos uždėjau nepritvirtinamą, laisvai slankiojančią medinę dėžutę. Esant reikalui galima reguliuoti angos plyšio dydį. Po to atlikusį ventiliatorių pririšau po lempomis dėžės viduje, kad nuo lempų sklindančią šilumą pūstų pro išpjautą angą. Vuolia..!

[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Rugsėjo 16d.
Dvyliktoji G Nr1 vegetavimo diena;
Dešimtoji C99 veegetavimo diena;
Pirmoji G Nr2 vegetavimo diena.
G Nr1 apstojęs augt į ūgį. Vis dar plečiasi į šonus. Pasirodė pirmieji penkiapirščiai lapeliai. C99 dar netgi tripirščiai nepasirodę.
Ir galiausiai išdygo antrasis Grapefruit Kush daigelis ( toliau vadinsiu G Nr2). Jau apie 1cm aukščio. Tačiau trečiasis G Nr3 būsimas daigelis vis dar po žeme. Neįtikėtinai ilgai. Atrodo, kad ir vėl nepasisekė. Teks suktis su trimis augaliukais dėžėje šį kartą. Galbūt taip dar ir geriau, bus daugiau vietos likusiems.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Dienos pertrauka...
Rugsėjo 18d.
Keturioliktoji G Nr1 vegetavimo diena;
Dvyliktoji C99 vegetavimo diena;
Trečioji G Nr2 vegetavimo diena.
Šiandien persodinau G Nr1 ir C99 į nuolatinę ir galutinę jų augimo vietą dėžėje.
Dėžės dugną ištiesiau polietileno plėvele. Ant viso dėžės dugno paviršiaus papyliau apie 2cm sluoksniu drenažo akmenukais. Iš viso sunaudojau apie 5-6 kg akmenukų. Vėliau kibire maišiau durpių substratą ir agroperlitą ir pamažu pyliau į dėžę. Susidarė trys dešimties litrų kibirai. Sunaudojau 2 litrus agroperlito. Augalui teks nuo 8 iki 10 litrų žemių plius drenažo sluoksnis, kuriame manau taip pat šaknys auga.
Galiausiai atsargiai iš vazonėlių išėmiau daigelius vieną po kito. Nustebau, bet per pora savaičių G Nr1 tiek įsišaknijo, jog 1 litro vazonas buvo pilnas šaknų. C99 su šiek tiek kuklesne šaknų sistema (apie pusė vazono). Tačiau sugebėjau su visom tom pačiom žemėm perkelti į naują augimo vietą, nenubarstant beveik nei trupinėlio

Bendras žemių lygis dėžėje šiek tiek pakilo, tad teko pakelt lempas. Mikroklimatas normalizavosi (28^C, 50%). Augalėliai atrodo sveikesni. Kaip tik baigiau pirmąjį 5 litrų vandens butelį. Pirkau paprastą geriamąjį vandenį iš Maximos. 5 litrų butelis už 2,25Lt

[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Rugsėjo 19d.
Penkioliktoji G Nr1 vegetavimo diena;
Tryliktoji C99 vegetavimo diena;
Ketvirtoji G Nr2 vegetavimo diena;
Pirmoji G Nr3 vegetavimo diena.
Atrodo persodinti augaliukai priprato prie naujos žemės. G Nr1 ir C99 pradėjo augt kaip ant mielių. G Nr1 jau susikrovęs keturis aukštus lapelių. Galvoju pradėt lankstyt, nes jau stiebas ir taip pakankamai sukietėjo.
Labai netikėtai, tačiau džiuginančiai pradėjo iš žemės lįst trečiasis Grapefruit daigelis. Tik labai neįprastai – pagalbiniai lapeliai skleidžiasi vos tik pasiekę žemės paviršių. Matyt šaknelė išties buvo pažeista. Viliuosi, jog daigelis išgyvens ir pradės kraut pirmuosius lapelius. Vėliau bus tik lengviau, kai medžiagas bus galima pasisavint ir per orą.
G Nr2 niekur neskuba. Ūgis apie 2—2,5cm. Skleidžiasi pirmieji dantytieji lapeliai.
Lempos šiuo metu apie 20-25cm aukšty nuo augalų. Dėl to, kad išlaikyčiau žemesnę temperatūrą. Vakarais tenka privert langą, nes lempos išsijungia, o lauke temperatūra naktį nukrenta iki 6 laipsnių šilumos. Ventiliatoriai savo ruoštu visą šią gaivą traukia dėžės vidun. Ateityje galbūt netgi teks vėl kažkuo uždengti išpjautas papildomas angas, bet jau naktimis. Ypatingai bus aktualus klausimas kai pereisiu prie 12/12 žydėjimo režimo – langą reiks laikyt pravirą, kad išsisklaidytų kvapas, o lempos nešildys net pusę paros.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Rugsėjo 20d.
Šešioliktoji G Nr1 vegetavimo diena;
Keturioliktoji C99 vegetavimo diena;
Penktoji G Nr2 vegetavimo diena;
Antoji G Nr3 vegetavimo diena.
Vėlgi nusėdo akumuliatorius, tad teko laikinai atjungt pora lempų, kad neiškepintų augaliukų. Ventiliatoriai jau vos sukosi. Praradau kantrybę. Išvažiavau į „Lemoną“ ieškot maitinimo blokelio. Suradau maždaug tinkamą (reguliuojamas, stabilizuotos srovės ir dar su daugybe antgalių, tad galėsiu panaudot dar daugybėje situacijų). Tik grįžęs namo greitai prijungiau blokelį prie ventiliatorių ir paleidau į darbą. Super. Viskas puikiai veikia. Nuo šiandien auginimo dėžė funkcionuoja be problemų. Taigi prireikė daugiau nei dviejų savaičių kol viską padoriai ištestavau ir paruošiai dėžę patikimam darbui.
G Nr1 Pradėjo šakotis. Ta prasme iš tarplapių jau matosi ryškios šakelių formos. Ant šio daigelio jų apie keturias. Tai pamatęs, nelaukdamas ėmiausi lankstymo. Pasirinkau variantą, kai smaigstomi vielos galiukai į žemę, pritraukiant augalą prie žemės. Gal ir ne pats geriausias būdas, taip galbūt galima pažeisti šaknis, tačiau neturiu kito pasirinkimo, nes neturiu prie ko raišiot.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Poros dienų pertrauka...
Rugsėjo 23d.
Devynioliktoji G Nr1 vegetavimo diena;
Septynioliktoji C99 vegetavimo diena;
Aštuntoji G Nr2 vegetavimo diena;
Penktoji G Nr3 vegetavimo diena (beveik miręs).
Na ką, po poros dienų tinginiavimo vėl skelbiu augimo proceso naujienas

Temperatūra ir drėgmė laikosi pastovi, nepaisant vis vėstančių orų (primenu, kad prie dėžės atvertas langas).
Šį kartą neturiu daug ką pasakyt, todėl keliu tik nuotraukas apžvalgai.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Dienos pertrauka...
Rugsėjo 25d.
21-oji G Nr1 vegetavimo diena;
19-oji C99 vegetavimo diena;
10-oji G Nr2 vegetavimo diena;
7-oji G Nr3 vegetavimo diena.
Jau daugiau kaip savaitė laiko neturiu su auginimu jokių problemų, netgi kartais užmirštu. kad kažką auginu, nes augaliukai patys auga, beveik nereikia jokios papildomos priežiūros

Nusprendžiau, kad šiandien bandysiu jau tręšt G Nr1 ir C99 augaliukus. Nors praktiškai gal dar ir nereikėtų, nes žaliukai auga tikrai gerai, veši, žaliuoja ir daiginasi vis naujas šakeles. C99 - mano gigantas


Kitas augaliukas - Grapefruit® taip pat auga neblogai. Nejučiom bėga laikas - jau daugiau nei penkios dienos kaip lankstau G Nr1. Augaliukas apsiprato ir matomai neprieštarauja būti lankstomas. Stiebą sulenkiau jau netoli 180^ kampu. Ar gerai, kad lenkiu beveik palei pat žemę (apie 2-3cm)? Dar vienas neraminantis dalykas tai, jog lapeliai remiasi į dėžės vidinę sieną. Siena atrodo jog labai nekaista, tačiau ji tikrai šiltesnė už aplinkui esantį orą. Kai kur lapeliai, kurie liečiasi, šiek tiek pasilankstę, bet tai tik pora lapelių. Ar dėl šių poros besiliečiančių lapelių gali būti kažkoks poveikis visam augaliukui? Blemba pasirodo ankštoka mano dėžė, net ir taikant LST.
G Nr2 pamažu stiebiasi. Jau dešimtoji diena, o jis dar toks mažiukas, atrodo labai lėtai auga. Tačiau kai prisimenu jos vyresniasias giminaites, tai po tokio pat laiko, taip pat dar buvo nedidukės.
Kad ir kaip bebūtų gaila G Nr3 greičiausiai mirs. Pakolkas tik apie 1cm daigelis, vos išlindęs iš žemės, bandantis leist savo pirmuosius tikrus lapelius. Pagalbiniai lapeliai beveik nudžiūvo, vos tik iškilę iš žemės.
Taigi atsiskiedžiau trąšų tirpaliuko. Maišiau apie 6ml koncentrato į 2,5 litro butelį. Trąšų koncentracija nėra labai didelė - NPK 7-3-5. Ant buteliuko rašo, jog reikėtų skiesti 7ml į 2 litrus vandens. Palaisčiau augaliukus ir palikau toliau daryti savo darbo

[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Rugsėjo 26d.
22-oji G Nr1 vegetavimo diena;
20-oji C99 vegetavimo diena;
11-oji G Nr2 vegetavimo diena;
8-oji G Nr3 vegetavimo diena.
Pirmiausiai tai šiandien buvo labiausiai dominantis dalykas, ar trąšos davė kokių nors rezultatų. Galiu pasakyt tik tiek, arba akyse nesimato rezultato, arba trąšos dar nieko nedavė. Šiandien dar palaisčiau. Labai įdomus dalykas: kai pasiskaitau apie kitų auginimą, daug kas sako, jog laisto kas pora dienų ar dar rečiau. Mano atveju, beveik viskas išdžiūsta per naktį. Nors temperatūra laikosi pastovi, o drėgmė šiom dienom netgi pakilus (55%). Apskritai nuo auginimo pradžios jau sunaudojau apie 12-13 litrų vandens, o augaliukai juk dar toki maži. Matyt mėgstantys šiek tiek išlenkt vandenuko


Kalbant apie pačius augaliukus, G Nr1 vis lipa sienom. Nenoriu labai stipriai lankstyt, kad patraukčiau nuo sienos, manau dar savaitukė ir augaliukas pats šiek tiek pasitrauks. Pora besivystančių šakučių likę augalo apačioje ir daugmaž užstoti didesnių lapų ir neturiu jokių idėjų kaip jas ištraukt laukan, didesnių lapų jau nėra kur lankstyt, matyt, teks aukot tas pora šakučių. Nors praktiškai jos auga, tik žymiai lėčiau, gal iškils pačios į paviršių. Suskaičiuoju apie keturias didesnes šakutes. Vis dar norėčiau pasiteiraut, ar ant kiekvienos šakutės turėtų būt žiedų?
C99 auga kaip pašėlęs, vis dar žemas ir platus. Patebėjau naujus darinius, greičiausiai tai kuokelės, kuriose žiedai kraunasi, dar kitaip vadinami preflower'iai. Ar aš teisus (tai tos ataugėlės tarp lapų, tokios pačios jau matosi ir ant šakelių)? Man atrodo, kad augaliukas jau rodo lytį. Štai pora nuotraukėlių, kuriose turėtų matytis:
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Šiandien persodinau į pačią dėžę G Nr2 ir G Nr3. G Nr3 persodinau tik dar vilties neprarasdamas, jog gali atsigaut, kad ir koks mažiukas jau teužaugtų.
G Nr2 persodinęs, iškart pradėjau lankstymą. Dar tik pirmas lenkimas, augimo krypčiai nustatyti. Jau matosi besivystančios šakelės, tad pamaniau, jog jau galiu pradėt LST.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Rugsėjo 27d.
23-oji G Nr1 vegetavimo diena;
21-oji C99 vegetavimo diena;
12-oji G Nr2 vegetavimo diena;
9-oji G Nr3 vegetavimo diena.
Na ką, su blogom naujienom šiandien

Norėtųsi kaltint prastas sėklas, nes tik keturios iš septynių auga, kaip turi augt, tačiau negaliu atmest ir savo atlaidumo ir tai, jog pora savaičių užtrukau bespręsdamas per aukštos temperatūros problemą

G Nr1 - vienintelė man likus paguoda. Būtų malonu, jog pažiūrėję nuotraukas, galėtumėt pasakyt ar bent šis buvo stipresnis ir atlaikė bei nevirto hermiu ar vyru. Tarp lapelių matosi ataugėlės, kurios susijungę atrodo kaip trikampis. Kur tik mačiau, tai dažniausiai rodo moterišką lytį, o kažko panašaus į "kiaušus" nesimato, nepaisant to, jog augaliukas net ir vyresnis.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Jei iškeldinsiu C99, atsiras daug laisvos vietos dėžėje, tad galvoju šiek tiek link vidurio persodint G Nr1, kad bent lapeliai belankstant neliptų sienomis. Kaip manote? Žinoma reikia labai atsargiai, kad nenutraukyčiau šaknų ir taip pat nesugadinčiau augintinio. Pakolkas auga puikiai, nors ir ne taip gerai, kaip C99.
G Nr2 pamažu kraunasi lapelius, tikiuosi po savaitukės bus ne ką prastesnis, nei šiuo metu G Nr1. Viršūnė stiebiasi į šviesą. Leisiu dar šiek tiek pasistiebt, po to vėl prilenksiu.
G Nr3 atrodo leisgyvis. Beveik neauga, bet vis dar žaliuoja.
Dar turiu 10 Indoor mix'o sėkliukių. Turiu tokį planą: sudaigint sėklas, pasodint toje pačioje dėžėje ir po kokių trijų savaičių, kartu su dabartiniais augaliukais, perjungt žydėjimo režimą. Jei bus dauguma moterų, tuomet tiesiog turėsiu kilimą nedidukų augalų, bet nuo visų bus vaisių. Sėklų negaila, tiesiog paeksperimentuočiau. Tik ar verta sodint su senoliais Indoor Mix'us, nepakenks? Galbūt tokiu atveju jau bus per mažai žemės visiems, kaip manot?
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]



.....