Nuotrauka Nuotrauka

Mitai ir faktai apie marihuaną

Pokalbiai apie kanapes, jų gydomąsias savybes, įvairius panaudojimo būdus pramonėje bei rekreaciniais tikslais, kanapes liečiančius įstatymus, kanapių dekriminalizavimą bei legalizavimą ir reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje.
Rašyti atsakymą
hipiukas
Guru
Guru
Pranešimai: 1144
Užsiregistravo: 2006-09-14, 13:53
Reputacija: 7

Mitai ir faktai apie marihuaną

Standartinė hipiukas »

Mitas: Marihuana pažeidžia smegenis

Faktas: Žymiausias tyrimas, kuris tvirtina smegenų pažeidimą yra padarytas rhesus monkey study (bandymai su bėždžionėmis) pagal Dr. Robert Heath. (tyrimas padarytas 1970 metais). Šis tyrimas buvo apžvelgtas įžimių specialistų ir grupės mokslininkų iš Medicinos Instituto bei Nacionalinės Mokslų Akademijos. Jų rezultatai buvo publikuojami pavadinimu "Marihuana ir Sveikata" 1982 metais. Heatho tyrimas buvo smarkiai kritikuotas už jo nepakankamą bandymų kiekį (tik keturios beždžionės), už jo nesugebėjimą kontroliuoti ekspermento šališkumo (kategoriškai buvo nusistatęs prieš marihuaną), ir normalios beždžionių smegenų stuktūros neidentifikavimas kaip "pažeistas".
Kiti tyrimai rodo, kad žmonės rūkantys marihuaną nepatiria jokio smegenų pažeidimo. Pavyzdžiui du tyrimai, 1977 metais, publikuoti "Amerikos Medicinos Asociacijos Žurnalas" (JAMA) negalėjo pateikti nei vieno, dažnai vartojančių marihuaną, smegenų pažeidimo įrodymo. Tais pačiais metais Amerikos Medicinos Asociacija (AMA) oficialiai pasisakė už marihuanos išteisinimą.



Mitas: Marihuana pažeidžia reprodukcinę sistemą

Faktas: Šis tvirtinimas atsirado remiantis Dr Gabriel Nahas, kuris ekspermentavo su audiniais (ląstelėmis) ir gyvūnus apsvaigindavo beveik 4000 kartų didesne marihuanos doze nei įpastai surūko žmogus. Šių tyrimų rezultatai buvo atmesti mosklinės bendruomenės, kaip nepagrįsti. Šių bandymų metu išgyvenę gyvūnai, į visiškai normalią būseną sugrįžo po 30 dienų nuo bandymo pabaigos. Jokiems tyrimams nepavyko įrodyti kad marihuana pažeidžia žmogaus reprodukcinę sistemą.



Mitas: Marihuana priveda prie sunkiųjų narkotikų

Faktas: Tai yra vienas iš aktualiausių mitų. Tikrą ir realų pavizdį, kas nutinka kai marihuana lengvai pasiekiama, galime pamatyti Olandijoje. Olandija iš dalies legalizavo marihuaną 1970 metais. Nuo tada sunikiųjų narkotikų, tokių kaip heroinas ir kokainas, vartojimas ženkliai sumažėjo. Jei marihuana iš tikrųjų būtų buvę vartai į narkotikus, būtų buvę galima tikėtis sunkiųjų narkotikų vartojimo padidėjimo, o ne sumažėjimo. Toks pat paneigimas buvo pastebėtas ir JAV. Rand Corporation tyrimai daryti 1993 metais parodė, kad tose šalyse kuriose lengviau prieinama marihuana, sunkiųjų narkotikų varotjimas žymiai mažesnis nei kitose. Trumpai tariant, faktinė ir mokslinė patirtis rodo, kad marihuana gali pakeisti sunkiųjų narkotikų vartojimą tokių kaip alkoholis, kokainas, heroinas.



Mitas: Marihuana stabdo imuninę sistemą

Faktas: Kaip ir tyrimuose dėl reprodukcinės sistemos, šis mitas kilęs iš panašaus bandymo, kurio metu gyvūnams buvo duodamos 4000 kartų didesnės marihuanos dozės nei surūko žmogus. Šie rezultatai niekada nebuvo taikomi žmonėms! Visai atvirkšičia, porą tyrimų darytų 1978 ir 1988 metais parodė, kad marihuana ir hašišas realiai skatina žmogaus imuninę sistemą!



Mitas: Marihuana daug pavojingesnė už tabaką

Faktas: Rūkoma marihuana savyje turi maždaug tokį patį kiekį kancerogenų kaip ir tabakas. Tačiau užkietėjęs tabako rūkalius surūko daug daugiau tabako, nei užkietėjęs marihuanos vartotojas surūko marihuanos. Tai yra todėl, kad tabakas yra lengviausiai priprantamas narkotikas, o marihuana sukelia mažesnę priklausomybę nei kofeinas. Dar du kiti faktai yra svarbūs. Pirma, įstatymai nukreipti prieš marihuaną padaro sunkesnį priėimą jos vartojimui. Kai kuriose šalyse net tokie rūkymo aksesuarai, kaip vandens pypkė (bongas, kuriame yra vanduo filtruojantis dūmus) yra draudžiami. Antra - jei marihuana būtų teisėta, būtų pigiau įsigyti kanapių gėrimus (bhang - tradicinis gėrimas Artimuosiuose Rytuose) ar arbatas, kuriose visai nėra kancerogenų. Tai didžiulis kontrastas tarp nerūkomų tabako gaminių, pavyzdžiui uostomas tabakas sukelia burnos bei gerklės vėžį. Kai visi šie faktai paimami kartu, galima aiškiau teisingai įvertinti ir teigti, kad MARIHUANA YRA DAUG SAUGESNĖ UŽ TABAKĄ.
Kad vienas būtų teisus - kitam nebūtina klysti.
Rašyti atsakymą
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas
  • Girdeti mitai apie Ganja ir Jusu paciu nuomone apie juos
    BuD » » forume Legalus forumas
    97 Atsakymai
    42626 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas robinashudas
  • Dvi Edo knygos apie auginima ir knygute apie jointu sukima
    Spartakas » » forume Muzika, filmai ir kita media, pramogos
    24 Atsakymai
    22150 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas ANB
  • Marihuana ir religija
    hipiukas » » forume Legalus forumas
    1 Atsakymai
    3023 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Anemone
  • Instrumentas + Marihuana
    hipiukas » » forume Muzika, filmai ir kita media, pramogos
    18 Atsakymai
    10747 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Sigma
  • Atsakingumas ir marihuana
    Sigma » » forume Legalus forumas
    99 Atsakymai
    68732 Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas Doomokshnis