NuotraukaNuotrauka

Orange Bud feminized, indoor, pirmas auginimas

Mielas dienorašti...
breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Orange Bud feminized, indoor, pirmas auginimas

Standartinė breeze » 2011-09-14, 11:10

Pagaliau ir aš prisiruošiau užvesti dienoraštį. Auginu pirmą kartą, todėl bet kokie patarimai ir pastabos labai laukiami ir vertinami.

Taigi apie viską iš eilės.

day-0
[ nuotrauka ]
Sodinau Orange Bud feminized sėklas iš Dutch-Passion. Daiginau senu geru drėgnų servetėlių metodu.

day-1
[ nuotrauka ]
Sudygo sekančią dieną.

[ nuotrauka ]
Kadangi pagrindinė auginimo spinta dar nebaigta, paskubom sukurpiau šiokią tokią dėžę (matmenys apie 35*35*55cm). Joje teks auginti pirmą mėnesį, nes paaiškėjo, kad spintos darymas (darau ją nuo 0) reikalauja gerokai daugiau darbo, nei planavau :D. Dabar jau esu padaręs spintos šonus, lentynas ir įpusėjau dažymą. Liko įdėti duris, išvedžioti elektrą, ventiliaciją ir panašiai.
Naudoju 45W 6400K CFL lemputes. Nuotraukoje matosi tik viena, bet paskui aš palaipsniui pridėjau dar 3. Taigi viso 180W. Ant lempučių pakuočių nebuvo nurodyti liumenai, tai tiksliai nieko nežinau. Kadangi tai yra pigios kinietiškos lemputės, darau prielaidą, kad jos teišspaudžia apie 50 lumenu vienam vatui, taigi iš viso turėtų būti apie 9000L, kaip tokiai mažai dėžutei tikrai užteks, o spintoje sudėsiu tiek lempų, kiek tilps, manau kokius 10-12 vienetų po 45W.
Laikinoje dėžutėje taip pat padariau ventiliatorių (nuotraukoje jo dar nėra) - įdėjau paprastą 12V kompiuterinį ventiliatorių, tik voltus jam sumažinau iki 7.5, kad mažiau triukšmautų - srauto ir taip užtenka. Be ventiliatoriaus su 2 lempom temperatūra laikėsi apie 30-32 laipsnius (pas mus velniškai karštas klimatas - lauke vasarą būna virš +40 laipsnių, suprantama čia ne Lietuvoje veiksmas vyksta), su ventiliatorium ir 4 lempom laikosi apie 27 laipsnius.

day-2
[ nuotrauka ]
Sekančią dieną mano piktžolė išdygo iš žemės. Taip mano avatare yra šitos nuotraukos fragmentas :)

day-3
[ nuotrauka ]
Nukrito sėklos dangalas, pasirodė pirmi apvalūs lapeliai.
Čia matosi mano žiopla klaida - pasodinau į vazoną padarytą iš skaidraus plastmasino butelio. Tiesiog po ranka neturėjau nieko geresnio... Kai išnešiau augalą į lauką pasideginti, žemė buvo labai įkaitusi. Kitą kartą reikės paimti kokį pieno pakelį ar ką nors nepermatomo.

day-5
[ nuotrauka ]
Pradėjo augti tikri lapai.

day-15
[ nuotrauka ]
Augalui sukako 2 savaitės. Kaip tokio amžiaus jis mažokas. Manau dėl to kaltas karštis ir/arba prasta žemė (pirkau no-name žemę gėlėms, nes nieko geresnio neradau). Karščio problema kažkiek išsprendė ventiliatorius, be to jau atėjo ruduo, tai turėtų ir lauke karštis atslūgti. Žemės geresnės greičiausiai nerasiu, bet nuo šiandien pradedu šerti augalą labai labai praskiestom Flortis trąšom geranijoms (NPK 5-8-5). Šitas trąšas pirkau žydėjimui, bet kitos turimos trąšos (Achema "Pavasaris" NPK 18-9-12) yra granulėmis, todėl labai sudėtinga reguliuoti dozavimą - kol augalas jaunas nenoriu rizikuoti. Dar gali būti problemų su PH, bet neturiu kuo jo matuoti. Kai bus proga, reikės įsigyti kokį prietaisėlį.

Laistau geriamu vandeniu iš butelių. Pirmomis dienomis liejau po truputį kas 1-2 dienas. Paskui pradėjau lieti tik tada, kai reikia, bet po daug. Laukiu, kol vazonas pasidaro lengvas (jau beveik atidirbau ranką :)) ir žemė visai sausa, tada truputi palieju, palaukiu kol susigeria, tada dar truputį ir t.t., kol pradeda tekėti per drenažo skyles.

day-22
[ nuotrauka ]
Apvyniojau folija vazoną (dėkoju Enchanteris ir harmonija už patarimą), o šiaip be nuotykių. Ai vienas iš apatinių lapelių nulinko (matyt užkliudžiau kažkada, net nepastebėjau), tai aš jį nupjoviau ir truputį padžiovinęs surūkiau su tabaku. Negi išmesi? :D Aišku, nieko nepasijautė, bet už tai po kokių 8 metų pertraukos vėl oficialiai rūkiau kanapių..

[ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Kažkas prašė gaminamos spintos nuotraukų. Trumpai apie procesą: viskas padaryta iš MFD (presuotų plokščių), sujungta medvaržčiais ir PVA klijais, dažyta (kol kas tik iš lauko) vienu-dviem sluoksniais grunto (tamsiai raudona spalva) ir 2 sluoksniais emalinių dažų (pilka). Vidaus išmatavimai maždaug 0.7*0.7*1.6. Antroje nuotraukoje matosi viena iš ventiliacijos angų - jos uždengtos iš išorės plonu vieliniu tinkleliu ir plastmasinėmis ventiliacijos grotelėmis. Ne stebuklas, bet aš visai džiaugiuosi savo projektėliu.
Iki užbaigimo dar liko nemažai, bet bjauriausi darbai jau praeity. Gaila pastaruoju metu taip laiko nėr - norėčiau jau užbaigti ir kraustytis iš tos savo gėdingos dėžės.

day-30
[ nuotrauka ]
Baigėsi pirmas mėnuo. Kiek žiūrėjau internete mėnesio amžiaus augalus, maniškis atrodo kiek skurdokas, bet po truputį auga. Iš naujienų tai tik tai, kad pradėjo leisti šakeles ir pradėjo vysti apatiniai lapai (tie apvalūs ir dar keli iš mažųjų apatinių). Kiek suprantu, taip ir turi būti.
Blyn tiek nedaug liko iki spintos užbaigimo - jau praktiškai viską turiu susipirkęs, tereikia truputį padirbėti. Bet vis to laiko nėr. Ir šį savaitgalį bijau, kad nespėsiu... Reikės mest nafig tą darbą - trukdo malonia veikla užsiiminėti :D

day-47. Žydėjimo pradžia
[ nuotrauka ]
Pagaliau radau laiko ir šį savaitgalį daugmaž baigiau su ta spinta kruštis. Žinoma, kol kas įgyvendinau tik nedidelę dalį numatytų "navarotų", bet pagrindinės sistemos (ventiliacija ir apšvietimas) jau veikia. Gaila nespėjau relių sujungti, tai teks kurį laiką rankomis pajunginėti, ką padarysi. Likusius dalykus padarysiu po truputį. Kalbant apie sistemas, štai kaip atrodo mano elektronikos skyrius:
[ nuotrauka ]
Viršutinė eilė iš kairės (jei kam įdomu):
1. Įtampos stabilizatorius su saugikliu. Kaimynas mėgsta su suvirinimo aparatu pažaisti, dėl to pas mane įtampa labai šokinėja, šiaip jis nėra būtinas.
2. Starteris su droseliu. Kadangi droselis labai triukšmauja ir kaista, teko po juo padėti asbesto lapus, bent jau kol nerasiu geresnės medžiagos, apsaugančios nuo karščio. Gal kas turit pasiūlymų?
3. Ištraukimo ventiliatorius su šlanga. Kol kas naudoju 12cm PC ventiliatorių, rudeniui ir žiemai jo, manau, užteks (veiksmas vyksta nešildomoj patalpoj), bet vasarai reikės ko nors rimtesnio, arba daryti pertrauką.
4. (apačioj) Perdarytas PC maitinimo blokas. Kol kas nuo jo maitinami tik įtraukimo ir išpūtimo ventiliatoriai.
5. Faneros gabalas, ant kurio bus montuojama elektronika. Kol kas tuščias :)
[ nuotrauka ]
Čia 400W HPS lempa su savadarbiu reflektorium, kurį padariau iš paprastos cinkuotos skardos. Tikrai ne šedevras, bet turint omeny, kad pirmą kartą gyvenime dirbau su skarda ir kniedėmis, manau pavyko pakenčiamai. Čia irgi laikinas sprendimas, kol nerasiu geros aliuminio skardos. Tarp refletoriaus ir lentos irgi dėjau asbesto, nes kai bandziau tvirtinti tiesiai prie lentos, pasklido toks blogą lemiantis svylančių dažų kvapas.. No good. Su asbestu lenta tik įšyla iki tiek, kad ant jos (iš kitos pusės) ramiai galima išlaikyti ranką. Taip, žinau koks baisus daiktas tas asbestas, bet gaisras dar blogiau...

Taip pat persodinau augalą į 13l kibirą, nes iki šiol jis skurdo mažučiame vazonėlyje (padarytame iš butelio). Ta progra pereinu prie 12/12 režimo, nes po tiek darbo, labai jau norisi rezultato, bent jau minimalaus. Su scrogais ir visu kitu pažaisiu per sekantį auginimą.

day-50
[ nuotrauka ]
Po persodinimo reikalai pagerėjo. Net nustebau, kad per 3 dienas taip ūgtelėjo. Matyt, prie to prisidėjo ir nauja lempa, bei padidinta trąšų dozė. Kadangi jau perėjau į 12/12, tai ir toliau duosiu tik žydėjimo trąšas.
Tos granulinės trąšos (kurias pirkau vegetacijai) pasirodė labai nepraktiškos. Vandeny jos lyg ir tirpsta, bet iš karto nusėda ant dugno, todėl reikia pastoviai maišyti, kad tolygiau pasiskirstytų. Žodžiu užsiknisimas - sekantį kartą reikės pirkti tik skystas trąšas.
[ nuotrauka ]
Taip pat pakabinau lempą ant grandinių. Kai nuėmiau asbestą, net po juo dažai buvo parudavę nuo kaščio. Vnz pamoka išmokta - tvirtinti reflektorių prie lubų yra blogai. Ačiū Enchanteriui už patarimą :)

day-54. Viena žydėjimo savaitė
[ nuotrauka ]
Augam toliau.
Iš dėžės naujienų tai tik tiek, kad pastačiau papildomą ventiliatorių (matosi nuotraukoje) oro cirkuliacijai. Taip pat perinstaliavau viską kompe kurį naudosiu kaip dėžės kontrolerį, ir parašiau programėlę relių valdymui - gal šiandien pagaliau baigsiu rankomis junginėti lempą.
[ nuotrauka ]
Jei manęs akys neapgauna, ten jau pasirodė piestelės, ar ne? Sorry, kad nuotrauka nespalvota, mano fotikas kažko blogai sutaria su HPS lempos spektru - visas vaizdas gaunasi toks ryškiai geltonas.

day-58
[ nuotrauka ]
Suslikas atsigauna. Nuotraukoje nelabai matosi, bet ant viršūnės ir visų šakelių pradėjo formuotis žiedai
[ nuotrauka ]
Čia viso auginimo skyrelio nuotrauka. Pastačiau šildytuvą (tas baltas už reflektoriaus), nes naktimis temperatūra jau nukrenta žemiau 15 laipsnių.
[ nuotrauka ]
Pastačiau kompiuterį ir reles lempos ir šildytuvo valdymui. Tereikia programai nurodyti įjungimo/išjungimo laikus ir ji viską padaro automatiškai.
[ nuotrauka ]
Vaizdas pro web-kamerą. Vaizdas kreivas, nes kitaip neišėjo pritvirtinti. Spalvos kreivos, nes uždėjau "filtrą" padarytą iš plėvelės langų tamsinimui (be filtro viskas buvo balta - lempos šviesa per ryški).

day-62. Dvi žydėjimo savaitės
[ nuotrauka ]
Savaitgalį bandžiau daryti LST. Gal kiek vėloka jau, bet labai rūpėjo pabandyti. Manau, pavyko neblogai. Rezultate lempą nuleidau kokiais 20cm. Apatinės šakelės, kurios prieš tai gaudavo beveik 0 šviesos iš karto pradėjo atsigavinėti.
[ nuotrauka ]
Pagrindinis žiedas.
[ nuotrauka ]
Pora mažesnių šakelių.

day-63. Trys žydėjimo savaitės
[ nuotrauka ]
Ai, iš tiesų tai nieko naujo - žydim ir tiek. Tiesiog iš įpročio atnaujinu kas savaitę :)
[ nuotrauka ]
Čia pagrindinis žiedas.
Spintos upgradinimui visai neturėjau laiko.

day-74. Keturios žydėjimo savaitės
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Vėl nieko ypatingai fantastiško, tiesiog po truputį formuojasi žiedai. Jau pradėjo matytis pirmos parudavusios piestelės.
[ nuotrauka ]
Čia vienas iš pageltusių lapų. Bet tokie pageltę tik du, o kiti normalūs. Jie arčiausiai ventiliatoriaus ir lempos buvo, tai įtariu nuo to ir bus nukentėję.
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Ta-dam! Sampling time :D
Užkniso laukti, tai ilgai padvejojęs galiausiai nusprendžiau nupjauti vieną žiedą - labai jau įdomu, kas čia gausis iš viso šito reikalo. Pamiršau į nuotrauką įdėti liniuotę, bet tas žiedukas yra apie 1.5cm skersmens (neskaitant lapų). O tokių mažiukų dar liko 11, plius pagrindinis žiedas, kuris gerokai didesnis (jau dabar - gal kokių 7cm ilgio). Nors derlius bus kuklokas, bet mano reikmėms tikrai užteks ilgam.
Savo samplą padžioviau ant nekaršto radiatoriaus. Jei po poros dienų rasit kokio nerišlaus teksto šiame dienoraštyje, supraskit kad tai - smoke reportas :D

Beje tik šiandien prisiminiau, kad žmonės dažnai skundžiasi dėl kvapų. O pas mane visai tos problemos nėra, nors nenaudoju jokių filtrų. Rimtai, vienintelis atvejis, kai galima pajausti kvapą spintos viduje (apie išorę net nekalbu) - kai pajudinu augalą, na ir pvz. dabar, kai nupjoviau vieną žiedą. Dar palaisčius su trąšom toks malonus gėlių kvapas pasklinda (nieko nuostabaus, nes naudojų geranijų trąšas - į jas matyt tyčia kvepalų kokių prideda, kad geranijų sodelis nedvoktų kaip mėšlo krūva :)). Apart to - 0 kvapo. Įdomu, čia taip dėl mano veislės (Orange Bud)? Ar stiprus kvapas prasideda tik į žydėjimo pabaigą?

[ nuotrauka ]
Čia sekančią dieną - padžiūvęs žiedas. Pagaliau pasidarė oranžinis :)

day-83. Penkios žydėjimo savaitės
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Žydėjimas artėja prie pabaigos - prasidėjo šešta savaitė. Dalis žiedų jau pradėjo ruduoti, bet tik mažieji žiedukai. Pagrindinis dar visai baltas. Šią savaitę paskutinį kartą liesiu su trąšomis, nes imsiu derlių, kai bus beveik 7 savaitės žydėjimo (tada turėsiu išvažiuoti).

day-92. Šešios su puse žydėjimo savaitės. Pabaiga
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Apie mano veislę rašo, kad žydėjimo laikas yra 8 savaitės, tačiau auginimą teko pabaigti kiek anksčiau, nes rytoj išvažiuoju porai savaičių. Tik išnešęs į lauką pamačiau, kad dalis žiedų vis tik buvo oranžinės spalvos (tiesiog dėl HPS spektro to nesimatė spintoje). Augalas nėra didelis, bet kokybės prasme likau visai patenkintas. Abu samplai nenuvylė, augalas atrodo sveikas, žiedai dideli. Be to, pasidariau daugmaž veikiančią spintą, ir svarbiausia išmokau begalę pamokų. Trumpai tariant, šį auginimą užskaitau kaip sėkmingą %)

[ nuotrauka ]
Buvo smalsu pažiūrėti, kiek šaknys spėjo išaugti po persodinimo. Atsakymas - nedaug. Didžioji dalis šaknų liko maždaug tokio dydžio, kaip pirmasis vazonas, neskaitant plonyčių šaknelių, kurios buvo išsikerojusios iki pat drenažo akmenų.

[ nuotrauka ]
Trumpai apie derliaus nuėmimą. Tiesiog nupjoviau visą augalą palei šaknis, nukarpiau dižiuosius lapus ir dalį mažų, prie kurių galėjau lengvai prieiti. Rezultate liko tik kotas, žiedai ir maži lapeliai (dalis jų pasidengę "kristalais", bet negausiai). Viską uždengiau popierium nuo dulkių ir pakabinau palėpėje.
Gaila pamiršau nufotkinti patį augalą prieš pakabindamas, bet antrą kartą tingėjau lipti kopėčiom. Nufotkinsiu grįžęs, kai jau viskas bus sudžiūvę.

P.S. Derlius
[ nuotrauka ] [ nuotrauka ]
Viskas labai gražiai sudžiūvo, jokio palėsio. Žiedai sausi, bet netrupa, jei paspaudi. Viskas labai lipnu. Nupjausčiau visus kotus ir likusį stufą sudėjau į stiklainį. Dalį mažų lapelių palikau - jie nebuvo labai pasidengę "šerkšnu", bet tiesiog dėl kiekybės (nes planuoju rūkyti nemaišydamas su tabaku). Kvapelis tai dieviškas. Truputį primena agurkus, gal dar kokius citrusinius vaisius. Gaila, šiandien turėsiu toli važiuot, tai negaliu patestuoti. Gal rytoj.
Gal kas iš akies pasufleruotų kiek ten maždaug gramų gavosi (standartinis 0.75 stiklainis, užpildytas per 2 pirštus)? Neturiu, kuo pasverti :)

[ nuotrauka ]
Ta proga pradėjau daiginti dvi White Widow sėklas, bet tai jau kita istorija... 8)
Paskutinį kartą redagavo breeze 2011-12-22, 09:35. Iš viso redaguota 24 kartus(ų).
Padekim viską ir dingstam velniop...

EugE
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 60
Užsiregistravo: 2011-05-13, 00:25
Reputacija: 0

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė EugE » 2011-09-14, 11:50

Visu pirma noreciau perspeti, kad neprisizaistum su tais kartoniniais irengimais, buk atsargus!
Kas liecia del vazono, tai labai baisu. Permatomas = skausmas saknims. Mazas, zemes bilekokios. Isigyk padoru vazona, arba bent jau kibira koki 10l+++ susimaisyk gero substrato su perlitu ir t.t. As asmeniskai tai bijociau tresti tokio dydzio augaliuka.. Tuolab kai jis tokiam "vazone".
Kai prasides zydejimas, nepamirsk 2700K lempu :)

Linkiu sekmes! tereikia istaisyti smulkias klaidas, kurios trukdo siekti geru rezultatu :)
Paskutinį kartą redagavo EugE 2011-09-14, 16:41. Iš viso redaguota 1 kartą.
\o/

breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė breeze » 2011-09-14, 12:03

Vienas dalyvis man privačia žinute rekomendavo naudoti 400W HPS lempą. Man kažkodėl neleidžia rašyti privačių žinučių, tai atsakysiu čia.

Aš labai daug domėjausi apšvietimu ir tikrai norėjau imti ką nors rimtesnio, bet paskui dėl įvairių priežasčių likau prie CFL. Priežastys maždaug tokios:
1. Norėjau pradėti auginti kuo anksčiau, todėl naudoju laikiną dėžę (kol gaminama pagrindinė spinta). Tikrai negalėčiau ramiai miegoti, kai namuose yra HPS lempa mažoje kartoninėje dėžėje.
2. Čia nėra "Senukų" nei kitų padorių parduotuvių. Praktiškai kiekvieno sudėtingesnio elektronikos šūdelio reikia gerai paieškoti. Net jei randi, prekės dažnai būna labai prastos kokybės. O tai dar labiau prisideda prie mano baimės laikyti tą lempą dėžėj.
3. Mano patirtis su elektra gana ribota, todėl truputį pabijojau visų tų balastų ir t.t.
4. Pradžioje nenoriu investuoti per daug pinigų. Jei man šis žaidimas nusibos, CFLus sunaudosiu namų apšvietimui, į spintą sudėsiu kokius įrankius (beje oficialiai tai ir yra įrankių spinta :D) - žodžiu beveik niekas nenueis perniek.
Padekim viską ir dingstam velniop...

heartagram
Naujokas
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2011-08-23, 10:00
Reputacija: 0

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė heartagram » 2011-09-14, 12:08

@breeze - labai noreciau pamatyt tavo padaryta spinta :) is ko beje darai? fanieros? metalo?

@EugE - as pats auginu kartoninei dezeje, viskas sulipdyta lipnia juosta ir apdengta folija. Tai kad ir pasieke pas mane ~30 laipsniu, nei folija neisyla nes viska reflektina, o kartonas absoliuciai saltas is isores ir vidaus. Nesakau kad cia pats geriausias dalykas, kartoninei dezei laikyt :) as pats noreciau susimeistruot patvaresne deze, graziai ir t.t., bet nei laiko nera nei didelio reikalo.. Kol kas savo kartonine deze dziaugiuosi :)

Jah
Moderatorius
Moderatorius
Pranešimai: 1435
Užsiregistravo: 2010-04-11, 15:59
Reputacija: 23

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė Jah » 2011-09-14, 12:18

Breeze. Yra gi begale išimčių. Susikali iš fanieros dėžę. Išklijuoji foliją, bet LYGIAI, kad nebūtų hot spotų. Ir viskas, ir nesudegs tavo dežė nuo HPS. nes bus vidui foliją. Ir tie balastai, starteriai nieko čia mandro. Pirma kart net bijojau jungt HPS, nes mėlynais žaibais daužės per visa lempą. Bet pasirodo ji taip išylą. :D tai paskui net nusijuokiau. Nėr čia ko bijot. Kai pirma kart jungiau, tai vienas forumietis pajuokavo "tu numirtum prie ne ijungtos 1000W HPS lempos". :D

Pamiršau palinkėti, sėkmės. :)

breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė breeze » 2011-09-14, 12:23

EugE rašė:Visu pirma noreciau perspeti, kad neprisizaistum su tais kartoniniais irengimais, buk atsargus!
Nu čia laikinai. Be to, elektrą išvedžiojau su tikrai labai gerais laidais, visus sujungimus padariau su varžtais ir izoliacijos privariau kaip už tėvynę. Aišku reguliariai seku temperatūrą ir šiaip prižiūriu.
EugE rašė:Kas liecia del vazono, tai labai baisu. Permatomas = skausmas saknims. Mazas, zemes bilekokios. Isigyk padoru vazona, arba bent jau kibira koki 10l+++ susimaisyk gero substrato su perlitu ir t.t.
Jo, tas permatomas vazonas - pravalas :). Bet dabar nieko nenoriu judinti, nes greitai vis vien reikės persodinti, kai kelsiu į spintą. Dėl žemių tai padariau ką galėjau. Visą miestą aplaksčiau jų ieškodamas, net galvojau, kad teks pačiam ieškot kur prisikast. Net ir šitom žemėm labai džiaugiuosi - nėra jos tokios blogos. Dėl perlito ir kt. priedų - pamiršk. Gaila negaliu papasakoti kokioje šiknaskylėje gyvenu.. ;)
EugE rašė:As asmeniskai tai bijociau tresti tokio dydzio augaliuka.. Tuolab kai jis tokiam "vazone".
Aš irgi bijojau, todėl labai atskiedžiau trašas. Augalas sureagavo gerai - per porą dienų pasimatė ugtelėjimas. Nors gal tik sutapo taip.. Kažkur skaičiau, kad iš pradžių augalai lėtai auga, nes formuojasi šaknys.
EugE rašė:Linkiu sekmes! tereikia istaisyti smulkias klaidas, kurios trukdo siekti geru rezultatu :)
Dėkoju.
Padekim viską ir dingstam velniop...

breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė breeze » 2011-09-14, 12:34

heartagram rašė:@breeze - labai noreciau pamatyt tavo padaryta spinta :) is ko beje darai? fanieros? metalo?
Iš presuotų plokščių (angliškai vadinasi MDF, iš jų šiais laikais beveik visus baldus gamina). Šiaip su jom užsip*simas - pjauti sunku, patingėjau špakliuoti, tai gavosi taip, kad dažyti turiu 3-4 sluoksniais, nes dažus geria kaip nesveikos. Be to, trupa, lūžinėja ir tt. Norėjau daryti iš storos faneros, bet negavau jos pirkti. Dabar jau bjaurioji dalis į pabaigą, o laidukus vedžioti - vienas malonumas :)
Išmatavimai (vidaus) 0.7 * 0.7 * 1.6. Pirmą kartą auginsiu apačioj, o paskui arba dviem aukštais SCROG darysiu, arba viena didesnį augalą... Bet iki to dar dagyventi reikia. Būtinai įdėsiu foto, kai spinta bus baigta.
Paskutinį kartą redagavo breeze 2011-09-14, 12:35. Iš viso redaguota 1 kartą.
Padekim viską ir dingstam velniop...

breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė breeze » 2011-09-14, 12:41

Jah rašė:Pamiršau palinkėti, sėkmės. :)
Dėkoju. Aš visom keturiom už rimtas lempas, tiesiog nenoriu skubėt ir tiek. Kur aš jas dėsiu, jei pvz nepatiks rezultatas (arba auginimo procesas), ar tiesiog po pusmečio susirasiu kitą hobį? Be to buvo ir kitų asmeninių priežasčių.. Kita vertus, jei CFL pasiteisins, gal su jais liksiu ir toliai. Žodžiu, čia klausimas atviras - paauginsim pamatysim.
Padekim viską ir dingstam velniop...

Anonymous

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė Anonymous » 2011-09-14, 14:14

Apdenk popierium dabartinį vazonėlį

Enchanteris
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 513
Užsiregistravo: 2010-09-05, 09:56
Reputacija: 1

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė Enchanteris » 2011-09-14, 14:49

harmonija rašė:Apdenk popierium dabartinį vazonėlį
arba folga nepakenks 10 sekundziu darbo

breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė breeze » 2011-09-14, 15:28

Enchanteris rašė:
harmonija rašė:Apdenk popierium dabartinį vazonėlį
arba folga nepakenks 10 sekundziu darbo
Done. Buvo mintis atėjus "kažkuo uždengti", bet iki folijos kažkaip nedasiprotėjau :D
Padekim viską ir dingstam velniop...

breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė breeze » 2011-09-21, 18:06

Nedidelis papildymas ir gaminamos spintos nuotraukos.
Padekim viską ir dingstam velniop...

breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė breeze » 2011-09-30, 17:20

Papildymas mėnesio sukaktuvių proga ir nuobodūs skundai dėl laiko trūkumo :)
Padekim viską ir dingstam velniop...

Enchanteris
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 513
Užsiregistravo: 2010-09-05, 09:56
Reputacija: 1

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė Enchanteris » 2011-09-30, 17:51

TAvo saknys jau vazone pilnai issikerojusios jau nebeturi vietos .|

breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė breeze » 2011-09-30, 18:41

Gali būt. Ryt pažiūrėsiu - jei mano "vazonas" (t.y. kibiras) tilps į boksą, gal persodinsiu nelaukdamas spintos baigimo.
Padekim viską ir dingstam velniop...

Enchanteris
Ekspertas
Ekspertas
Pranešimai: 513
Užsiregistravo: 2010-09-05, 09:56
Reputacija: 1

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė Enchanteris » 2011-09-30, 20:09

ne gali but o taip yra :V:

pamparam
Naujokas
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 2011-07-23, 19:52
Reputacija: 0

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė pamparam » 2011-10-01, 13:24

breeze rašė:
Jah rašė:Pamiršau palinkėti, sėkmės. :)
Dėkoju. Aš visom keturiom už rimtas lempas, tiesiog nenoriu skubėt ir tiek. Kur aš jas dėsiu, jei pvz nepatiks rezultatas (arba auginimo procesas), ar tiesiog po pusmečio susirasiu kitą hobį? Be to buvo ir kitų asmeninių priežasčių.. Kita vertus, jei CFL pasiteisins, gal su jais liksiu ir toliai. Žodžiu, čia klausimas atviras - paauginsim pamatysim.
http://www.ebay.co.uk/itm/Grow-Light-Bu ... 6d6f4bdc97

Nieko nera geriau :)

JackHarer
Pažengęs
Pažengęs
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-09-13, 19:18
Reputacija: 0

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė JackHarer » 2011-10-01, 15:06

pamparam rašė:
breeze rašė:
Jah rašė:Pamiršau palinkėti, sėkmės. :)
Dėkoju. Aš visom keturiom už rimtas lempas, tiesiog nenoriu skubėt ir tiek. Kur aš jas dėsiu, jei pvz nepatiks rezultatas (arba auginimo procesas), ar tiesiog po pusmečio susirasiu kitą hobį? Be to buvo ir kitų asmeninių priežasčių.. Kita vertus, jei CFL pasiteisins, gal su jais liksiu ir toliai. Žodžiu, čia klausimas atviras - paauginsim pamatysim.
http://www.ebay.co.uk/itm/Grow-Light-Bu ... 6d6f4bdc97

Nieko nera geriau :)
Labai geraas variantas blemba, tik reik tartis dėl atsiuntimo iš šito pardavėjo...
www.legalikanape.lt legalizuokim ;)

pamparam
Naujokas
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 2011-07-23, 19:52
Reputacija: 0

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė pamparam » 2011-10-01, 16:30

Kai vazuosiu atostogu i Lt .. galesiu nupirkt ir parvest.. nekainuos atsiuntimas daug.. Nes dabar 1 klase turesi siust nes dustantis dalykas. Kainuos didelius pinigus.
Siaip turiu tokias 6 lempas , keturias 2700 ir dvi 6400 . Istikruju gerai .. nedegina augalu ir lengva reguluot siluma su tokiom lempom.

breeze
Patyręs
Patyręs
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: 2011-06-26, 19:05
Reputacija: 0

Re: Orange Bud feminized, indoor, CFL, pirmas auginimas

Standartinė breeze » 2011-10-01, 19:17

Ką reiškia tas "Grow Light"? Čia gi paprastas CFL... Ar ten spektras kaip nors pakoreguotas? Įtariu, ten chebra tiesiog biznį daro - prisiperka keistos formos lempučių ir pardavinėja kaip "grow lights" :D (beje, idėja nebloga :idea:)
Aš esu tokia rankose laikęs, bet ji man per daug gremėzdiška pasirodė. Galiausiai po visų dvejonių ir ieškojimų, nusipirkau 400W Osram HPS lempą.

O prie dienoraščio tai tokia naujiena - šiandien baigiau dėti spintos duris.. Nežmoniškai užsip*sau kol tuos vyrius pataikiau tiesiai sudėti. Ir kur buvo mano protas nuo nulio spintą daryti?! Tiesiog nusipirkti kokią nebrangią spintą būtų buvę ir pigiau, ir žymiai mažiau laiko sugaišta. Kita vertus, bent jau išmokau šio to (ir sužinojau, kad staliaus profesija tikrai ne man 8)).. Anyway, juodi darbai jau baigti. Teliko vidų išdažyti ir išvedžioti laidus ir ventiliaciją - t.y. linksmoji dalis.
Galvoju vidų tiesiog išdažyti baltai, kad nereikėtų tu tom plėvelėm žaisti. Ar turi tie visi blizgūs paviršiai realų pranašumą (šviesos atspindėjimo prasme) prieš baltus dažus?
Padekim viską ir dingstam velniop...

Tema užrakinta
  • Panašios temos
    Atsakymai
    Peržiūrėta
    Paskutinis pranešimas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias